Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Πληροφοριες για Mx εναρξη απο το 0

  1. #1
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124

    Πληροφοριες για Mx εναρξη απο το 0

    Λοιπον, ναι ειναι ξεκινημα. Παλια ειχα ενα KDX και το πηγαινα παντου, και σε κάτι χωμάτινα επάνω απο το σπίτι μου (Καρέα) αλλα το έκοψα, μεγάλωσα, έχω πλεον 750αρι στον δρόμο.

    Αλλα έχω τρελαθεί παιδία, θέλω ντε και καλά να μάθω χώμα και ειδικά MX, όχι τόσο endurades, θέλω κλειστές διαδρομές, χώσιμο, πανικό, τρέχα, να βάζω FMF επάνω και να φοράω 500 προστατευτικά και γενικά τρελάθηκα!!!!

    Αλλά δεν υπάρχει bugdet, και επειδή με εξοπλισμό και τρέιλερ θα θέλω ενα 500-600άρι εξτρά (συν το έξτρα πάρκινγκ που θα πληρώνω) οπότε επειδή είμαι και αρχάριος έλεγα για κανένα 2Τ 125

    Αλλα το bugdet είναι μικρό. Μεταχείρο σίγουρα.

    τι προτείνετε, σε τι λεφτά και πως κανείς ξεκινάει (θα περάσω και απο τον φίλτατο LPZ Κυριάκο το σουκου στην πίστα)

    Βρίσκω τσάμπα πράγμα κάτι WRE125 Husky με 1000 και 1200 ευρώ, αλλα απο δύναμη τη λένε; Μόνο για κάνα μονοπάτι ε? Άλμα κάνουν? Παιδιά μη με πάρετε με τις πέτρες, είμαι ασχετος στο θέμα!
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  2. #2

    Re: Πληροφοριες για Mx εναρξη απο το 0

    Αρχικά δημιουργήθηκε από loumex


    Βρίσκω τσάμπα πράγμα κάτι WRE125 Husky με 1000 και 1200 ευρώ, αλλα απο δύναμη τη λένε; Μόνο για κάνα μονοπάτι ε? Άλμα κάνουν? Παιδιά μη με πάρετε με τις πέτρες, είμαι ασχετος στο θέμα!

    Εφόσον θες για πίστα... υπάρχουν 125 mx (cr . rm yz) που κάνουν τέλεια αυτη τη δουλειά..


    Αν θες για βόλτες και μονοπάτια δεν θα σε βολέψουν αυτά..

    Καλύτερα να μη πάρεις husqy γιατί ακόμα υπάρχει ενα θέμα με τα ανταλλακτικά... και γενικά την αντιπροσωπεία.

    Προτίμησε κάτι αλλο...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  3. #3
    μεταχειρησμενα προστατευτικα βρησκεις και με 300-400 ευρο εισαι κομπλε!


    τιμες θα βρεις , ειναι σε καλες και καλυτερα κανα cr,rm yz για ανταλλακτικα !

    και προσοχη !!!


    παρε και ενα μαξιλαρακι για το λαιμο φτηνά ειναι!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  4. #4
    Το λογικο ειναι ενα ΜΧ 125...το οποιο εχει αρκετο γκαζακι και αλογακια για παιχνιδια....

    θα σε ξαφνιασει αυχαριστα...


    βεβαια συμφωνα με αυτο....
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=89077

    πρεπει να παρεις τουλαχιστον CR500 2τ για 1ο...για να ...μαθεις....

    (και μετα να παρεις το 125 σαν...εμπειρος!)

  5. #5
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    Aκομα προβλημα η καταραμενη husk? Ειχα παλια (στον δρόμο το πηγα πολυ νορμαλ, απο 2Τ 200 σε 400 DRZ σε 600αρι SM Husky κ σημερα ευτυχης με Dorso 750!)

    Για εξοπλισμο παιδια θα παθετε πλακα με αυτο το site www.btosports.com (αφοβα παραγγελτε, μονο τα κρατη -καμια φορα- θελουν εκτελωνισμο.)

    ΝΑ μην παιξω με KX και SX? Λετε ε;
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  6. #6
    δεν ειδα και τπτ καλες τιμές......αμα σου κατσι και κανενας εκτελωνισμός την γαμησες....

    ποσεχε σε καποια ρουχα λεει youth που σημαίνει παιδικά!!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  7. #7
    Χωματινο Μελος
    Εγγραφή
    16/09/2008
    Μηνύματα
    39
    To ΒΤΟ ειναι εγγυηση παιδια......Aρκει να του πεις να δηλωσει εξω απο το δεμα λιγοτερη τιμη και να μαρκαρει GIFT ....δοκιμασμενο πολλακις. Α και να τυχει (λεω εγω τωρα) να πληρωσεις τελωνειο παλι συμφερει με τα χιλια !!!!

    Προς lariseo:
    Ε οχι και δεν ειδες καλες τιμες.........

    Παραδειγμα

    leatt brace 400 ευρω στην Ελλαδα
    leatt brace 400$ +50$(Μεταφορικα)=450$ x 0.66(isotimia)=301 Ευρω στο BTO
    99 ευρω διαφορα....Οχι και ασχημα ε ....Τι λες?
    Μπορω να σου αναφερω πολλα παραδειγματα διαφορας τιμης Ελλαδας - Αμερικης
    Αν μπεις δε εκει που εχει τις προσφορες (close out) .. Ερε γλεντια..
    Παντως το θεμα ειναι εκει τα ρουχα μοτοκρος ειναι κολεξιον και καθε χρονο οταν βγουνε τα καινουργια οτι εχει μεινει το σκοτωνουν.... ενω εδω καμια διαφορα.
    Αυτα για την ωρα

  8. #8
    ναι απο ελλαδα καλυτερες τιμες εχει....αλλα επειδη μηλισε για φτηνα πραγματα υπεθεσα πως μεταχειρησμενα αμα δεν βιαζεται θα βρει πολυ πραγμα!

    προσφατα αγωρασα για ενα φιλο

    θωρακα fox
    κρανος
    πρωστατευτηκα
    μαξηλαρακι για τον αυχενα
    μποτες καινουριες fox

    ολα μαζι του πηγαν 350 ευρο........! με αυτην τη εννοια δεν ειναι πιο φτηνό το site....!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  9. #9
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    καθιστε ρε μαγκες να βρουμε πρωτα τι θα καβαλαμε! Επισης ναι σουπερ τιμη αν βαλεις κ το μαξιλαρακι!
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  10. #10
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    Paidia simera piga prwti mera pista!!! epaixa sta xwrafia me ena KX85 hehehehehh alla eixe plaka! genika grigora empaina sto tripaki mias k palia anevaina me ena KDX diafora.....

    To skeutomai gia ena 125ari ,apla vlepw tis apeires diadromes k lew mpas k na parw enduraki anti gia MX.... vevaia i pista einai auti pou me k...vlwnei alla de xerw, voithiste magkes..

    episis psaxnw gia oti pio oikonomiko, k auta ta tima ta WR ta 125aria tis Husk ta vriskw ola panfthina...


    voithiste me! peite peite!
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  11. #11
    αμα εχεις σκοπο να πας πιστα motocross

    αμα εχεις σκοπο να πας εκτος πιστας enduro!


    ποσα κιλα εισαι? το 125 για μεσα στην πιστα καλο ειναι .......αλλα σε λιγο καιρο θα θελεις και κατι πιο δυνατο αμα πας και enduro.....!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  12. #12
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    eimai konta 75 k 1.83, to 125 mou fainetai logikotati epilogi gia pista, giati den tha exw fovo k tha mathw. twra an se ena xrono thelw allo xalali, logiko to vriskw. Apla ta endurakia ta 125 einai k arketa diaforetika apo ta MX alla de xerw to ena mou xinizei to allo de maresei, episis exw poli POLI meiwmeno bugdet.....

    protaseis
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Αφου γουσταρεις μοτοκρος, πιστευω ενα μεταχειρισμενο διχρονο γιαπωνεζικο (για να βρισκεις πιο ευκολα ανταλλακτικα χωρις να σου τον πιανουν πολυ) ΜΧ 125-250 ειναι μια χαρα.
    Μη σε φοβιζει το 250. Ειναι μεν πιο δυνατο, αλλα η αποδοση ειναι πιο ομαλη σε μεγαλυτερο φασμα στροφων (σε αντιθεση με ενα 125 που πρεπει να κρατας συνεχεια τις στροφες στα υψη για να κινειται αξιοπρεπως) και πρακτικα ειναι πιο ευκολο (και αμα θες πας και καμια ψιλοεντουροβολτα...)
    Τωρα για FMF και τα λοιπα, καλυτερα μην το σκεφτεσαι ακομη. Το μηχανακι θα ειναι ψιλοσκισμενο και δεν αξιζει τον κοπο να ξοδευεις λεφτα για αφτερμαρκετ (καλυτερα επενδυσε σε καλο εξοπλισμο που θα σε μεινει).
    Το μηχανακι κρατας απλα σε λειτουργικη κατασταση για να μαθεις και αργοτερα παιρνεις κατι καλυτερο....

  14. #14
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    Δεν εχεις αδικο. το αλλο προβλημα ειναι αυτο της συντηρησης και σερβις, μιας και δεν εχω δικο μου κλειστο χωρο ουτε τις γνωσεις. οποτε με ενδιαφερει απλα να το αφηνω σε καμια θεση νεα παρκινγκ που θα κλεισω, κ να εχω καλη επαφη με σερβις κ συνεργειο (πραγμα ανησυχητικο ειδικα αν παρω χιλιομεταχειρισμενο)

    τα εντουραδικα τα 125αρια δε λενε τιποτα?

    Ειδα επισης κουτι 125 SX KTM απο αντιπροσωπια μοντελο 08 (στοκ) 5000 νταν!

    Γενικα δε ξερω, κ να το παντρευτω κακο δε θα ειναι (η θα ειναι? εσεις ξερετε!)
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loumex
    Δεν εχεις αδικο. το αλλο προβλημα ειναι αυτο της συντηρησης και σερβις, μιας και δεν εχω δικο μου κλειστο χωρο ουτε τις γνωσεις. οποτε με ενδιαφερει απλα να το αφηνω σε καμια θεση νεα παρκινγκ που θα κλεισω, κ να εχω καλη επαφη με σερβις κ συνεργειο (πραγμα ανησυχητικο ειδικα αν παρω χιλιομεταχειρισμενο)

    τα εντουραδικα τα 125αρια δε λενε τιποτα?

    Ειδα επισης κουτι 125 SX KTM απο αντιπροσωπια μοντελο 08 (στοκ) 5000 νταν!

    Γενικα δε ξερω, κ να το παντρευτω κακο δε θα ειναι (η θα ειναι? εσεις ξερετε!)
    Πρέπει να αποφασίσεις τη χρήση που θες να του κάνεις...
    Και το πιο βασικό τα χρήματα που σκέφτεσαι να διαθέσεις...



    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψαχνω για μεταφορα μηχανης απο το εξωτερικο στην Ελλαδα
    από Xrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2011, 15:15
  2. Πληροφορίες για το Varadero - TDM900
    από apost73 στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2006, 18:51
  3. από το remalia για τα ρεμάλια
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 19:16
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF