Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Ατύχημα κατά λάθος

  1. #1

    Ατύχημα κατά λάθος

    Χτες βράδυ είχα μπροστά στα 25 μέτρα λευκό Ρενώ (ότι μαλακία έχω δει τελευταία, Ρενώ εμπλέκεται!) και όπως πάει μια χαρά ο άθρωπος του φεύγει με μεγάλη ταχύτητα πίσω δεξιά τάσι και εξφενδονίζεται στο πεζοδρόμιο. Πάνω στο πεζοδρόμιο εκείνη την κωλοστιγμή μια γιαγιά είχε βγάλει βόλτα το εγγόνακι και το είχε στο πεζοδρόμιο προς το δρόμο και αυτή προς τα μέσα. Το τάσι με ταχύτητα χτυπάει τη μικρή στα πόδια...
    Γκαζώνω, τον φτάνω σταματημένο στο φανάρι του ΙΝΚΑ της Σούδας. Του φωνάζω τι έγινε, γίνεται κίτρινος και κάνουμε και οι δυο επιτόπου στροφή και τρέχουμε πίσω να δούμε τι έγινε. Ευτυχώς τίποτε το σοβαρό, περισσότερο σόκ στο κοπελάκι και στη γιαγιά παρά κάτι κακό. Ο άθρωπος αμέσως να θέλει να πάνε το κοριτσάκι στο νοσοκομείο αλλά αυτό φοβήθηκε περισσότερο και γαντζώθηκε πάνω στη γιαγιά του και εν τέλη τίποτε και όλα καλά.
    Ρε τι μπορεί να σου συμβεί...


    deja vu mode on
    Μια φορά στην Πατησίων στο ύψος της φοιτ. εστίας έβγαινε ένας με τρέιλερ και όπως πέρνει τη στροφή του λύνεται το τρέιλερ και πέφτει με φόρα στο απέναντι πεζοδρόμιο που ευτυχώς ήταν κενό κόσμου. Ρε τι μπορεί να σου συμβεί...(δις)
    deja vu mode off
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #2
    Η κακιά στιγμή που λένε...

    Ευτυχώς όλα καλά !!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Αυτό λες φίλε;

    Σταματημένος προ 6ετιας στο φανάρι της Κηφησίας θέλοντας να στρίψω δεξιά προς Μελίσσια. Εκεί που περιμένω νιώθω ενα "ΓΚΟΥΠ" πάνω στο κράνος λές και κάποιος μου πέταξε πέτρα και ίσα που κράτησα την μηχανή όρθια.

    Ο αέρας είχε ξυλώσει ενα αεροπανό που στις άκρες του, είχε ξύλο-μαδεράκι για να έχουν κολημένο πάνω το καραβόπανο. Σκέψου δηλαδή να ήμουν σε κίνηση ή να ήταν άλλος στην θέση μου που θα το έπαιζε "όμορφος" και το κράνος θα το είχε στον αγκώνα του. Άστα... δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η επόμενη στιγμή λέμε ακόμα και όταν κάθεσαι στην καρέκλα σου.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Ατύχημα κατά λάθος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    deja vu mode on
    Μια φορά στην Πατησίων στο ύψος της φοιτ. εστίας έβγαινε ένας με τρέιλερ και όπως πέρνει τη στροφή του λύνεται το τρέιλερ και πέφτει με φόρα στο απέναντι πεζοδρόμιο που ευτυχώς ήταν κενό κόσμου. Ρε τι μπορεί να σου συμβεί...(δις)
    deja vu mode off

    τι Dejavu.... εχει γινει η παρανοια καθημερινοτητα ......

    βγαινεις βολτα με τη μηχανη και νομιζεις εισαι σε σεναριο του Tarantino....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Γαμω τα τασια τους ...

    Περυσι οταν ανεβαινα την Γρ Λαμπρακι στον κορυδαλο, φευγει ενα τασι με φουλ κινηση απο ενα τζιποειδες και ερχεται κατα πανω μου χοροπηδηχτο εκ της αριστερας...

    το αποφευγω πηγαινωντας προς τα αριστερα κ εγω για να με περασει ξυστα, και το μ@λακισμενο σκαει πανω στην ροδα απο ενα αμαξι δεξια μου και κανει γκελ και ξαναρχεται προς το μερος μου...

    Πως την γλυστωσα ουτε που θυμαμαι ... παντως θαπρεπε να απαγορευτουν τα γ@μημενα...


  6. #6

    Re: Ατύχημα κατά λάθος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Χτες βράδυ είχα μπροστά στα 25 μέτρα λευκό Ρενώ (ότι μαλακία έχω δει τελευταία, Ρενώ εμπλέκεται!) και όπως πάει μια χαρά ο άθρωπος του φεύγει με μεγάλη ταχύτητα πίσω δεξιά τάσι και εξφενδονίζεται στο πεζοδρόμιο. Πάνω στο πεζοδρόμιο εκείνη την κωλοστιγμή μια γιαγιά είχε βγάλει βόλτα το εγγόνακι και το είχε στο πεζοδρόμιο προς το δρόμο και αυτή προς τα μέσα. Το τάσι με ταχύτητα χτυπάει τη μικρή στα πόδια...
    Γκαζώνω, τον φτάνω σταματημένο στο φανάρι του ΙΝΚΑ της Σούδας. Του φωνάζω τι έγινε, γίνεται κίτρινος και κάνουμε και οι δυο επιτόπου στροφή και τρέχουμε πίσω να δούμε τι έγινε. Ευτυχώς τίποτε το σοβαρό, περισσότερο σόκ στο κοπελάκι και στη γιαγιά παρά κάτι κακό. Ο άθρωπος αμέσως να θέλει να πάνε το κοριτσάκι στο νοσοκομείο αλλά αυτό φοβήθηκε περισσότερο και γαντζώθηκε πάνω στη γιαγιά του και εν τέλη τίποτε και όλα καλά.
    Ρε τι μπορεί να σου συμβεί...

    WTF?? Ευτυχώς για τη μικρούλα δεν ήταν κάτι σοβαρό..Φαντάζεστε να γινόταν καμιά χοντρή μ@λ@κι@ .. θα είχανε τρεχάματα στα καλά καθούμενα. Τι να πείς.. καθημερινή τρέλα..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    παντως θαπρεπε να απαγορευτουν τα γ@μημενα...
    Ή να τα φτιάχνουν έτσι ώστε να τα κρατάνε τα μπουλόνια μαζί με τον τροχό..

    Ευτυχώς όλα καλά!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ή να τα φτιάχνουν έτσι ώστε να τα κρατάνε τα μπουλόνια μαζί με τον τροχό..

    Ευτυχώς όλα καλά!
    Ή να βάζουνε όλοι αλουμινένιο ζαντικό...

  9. #9
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Πριν 2-3 χρόνια καλοκαίρι (Αύγουστος αν θυμάμαι καλά) κατεβαίνω την Κηφισίας και μπροστά μου και αριστερή λωρίδα ενα παπάκι....

    Εκει που πηγαίναμε όλοι μια χαρά κάνει ο τυπάκος μια ξερογκαζιά και φεύγει το τελικό της εξάτμισης του..... το οποίο έκανε γκέλ μεσ'τη μέση της Κηφισίας...

    Ευτυχώς δεν είχε κίνηση, κατακαλόκαιρο γαρ....και απ'οσο πρόλαβα να δω...τουλάχιστον οι 2-3 απο πίσω μου πρόλαβαν και το απέφυγαν!!!!
    ΤΕΛΟΣ


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ενας γνωστος πηρε τασια απο super market κ τουεφηγαν τα 3 στην εθνικη κ γελαγαν.Οταν το εμαθα εξαγρυωθηκα...... Αντε να παρω 1000αρα τωρα.Μπορει βεβαια ναμην τα εβαλε καλα αυτος κιολας.Παντως πατεντες κ τετοιασε μηχανες αυτοκινητα ειναι ρισκο.....
    love will save the planet,hate is a good start.

  11. #11
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Οι ταριφες και οι αντιπροσωπειες δεν ειναι μαλ@κες που τα δενουν με tie wraps...
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Οι ταριφες και οι αντιπροσωπειες δεν ειναι μαλ@κες που τα δενουν με tie wraps...
    δεν ξέρω για τις αντιπροσωπείες...αλλα οι ταρίφες ειναι σίγουρα μαλάκες...:rotflmao:
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  13. #13
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    δεν ξέρω για τις αντιπροσωπείες...αλλα οι ταρίφες ειναι σίγουρα μαλάκες...:rotflmao:
    Για αλλο λογο μεν αλλα ναι ειναι σιγουρα....:rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  14. #14
    Ετσι για να εχουμε και αποδεικτικα στοιχεια, φορτηγο μεταφορων αραγμενο με τον φορτωτη που εχουνε πισω ανοιγμενο. Λυθηκε το φρενο και εσκασε ολο το φορτηγο πανω στο αμαξι του φιλου. Τρυπισε την πορτα μεταξυ αλλων.

    http://imgur.com/hn6V7.jpg

Παρόμοια θέματα

  1. Κατα λάθος drift....
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2009, 20:00
  2. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  3. λάθος δώρο
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2004, 12:31
  4. μαλακίες - λάθος εκτιμήσεις - απλούστατη λύση
    από cityfly στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 10:48
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF