Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: αγορα super sport 600

  1. #1

    αγορα super sport 600

    Παιδια γεια χαρα..Ψάχνομαι να αγορασω ενα supersport 600αρι..Το budget ειναι 5000-5500 ευρουλακια..Απ οτι εχω ψάξει και μόνος μου τα μοντελα που παιρνω ειναι τα εξής:

    Yamaha r6 03-05
    Kawasaki zx6r 05-06
    Suzuki gsxr 600 (δεν εχω κοιταξει τιμές κ δεν ξερω απο χρονολογίες)
    Honda cbr 600 rr 03-05

    Εγω βασικα ειμαι αναμεσα στα 2 πρωτα, μετα ειναι το honda και τελος το suzuki... Ομως ο βασικός παράγωντας που θα με κάνει να αποφασισω στο τέλος θα ειναι η αξιοπιστία.. Απο γκάζι λιγο πολυ το ιδιο έχουν, δεν με απασχολει.. Αρα το θέμα που τίθεται επι τάπειτος ειναι πιο απο τα παραπάνω μηχανακι ειναι το πιο αξιοπιστο και θα μπορέσω να το βρω εύκολα σε καλη κατάσταση..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  2. #2
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    ολα ειναι σκυλια....μην ψαχνεις να βρεις ποιο ειναι το ποιο αξιοπιστο...δεν προκειτε να το βρεις.

    Παρε αυτο που σε βολευει περισσοτερο στην οδηγηση και σου κανει το ''κλικ'' στην ομορφια!!!


  3. #3

    Re: αγορα super sport 600

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tony19wrf
    Παιδια γεια χαρα..Ψάχνομαι να αγορασω ενα supersport 600αρι..Το budget ειναι 5000-5500 ευρουλακια..Απ οτι εχω ψάξει και μόνος μου τα μοντελα που παιρνω ειναι τα εξής:

    Yamaha r6 03-05
    Kawasaki zx6r 05-06
    Suzuki gsxr 600 (δεν εχω κοιταξει τιμές κ δεν ξερω απο χρονολογίες)
    Honda cbr 600 rr 03-05

    Εγω βασικα ειμαι αναμεσα στα 2 πρωτα, μετα ειναι το honda και τελος το suzuki... Ομως ο βασικός παράγωντας που θα με κάνει να αποφασισω στο τέλος θα ειναι η αξιοπιστία.. Απο γκάζι λιγο πολυ το ιδιο έχουν, δεν με απασχολει.. Αρα το θέμα που τίθεται επι τάπειτος ειναι πιο απο τα παραπάνω μηχανακι ειναι το πιο αξιοπιστο και θα μπορέσω να το βρω εύκολα σε καλη κατάσταση..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Εκτος απο μερικα συμβαντα κομμενου πλαισιου σε καποια gsxr, δεν υπαρχει καποιο αλλο τοσο σοβαρο θεμα αξιοπιστιας στα αναφερθεντα (ιαπωνεζικα) ss!

    Αλλα μιας και μιλαμε για μεταχειρισμενο, τοτε ολα πιστευω οτι εξαρτωνται απο το συγκεκριμενο μηχανακι και την χρηση/συντηρηση που του εκαναν ο/οι προηγουμενος/οι ιδιοκτητης/ες

    Καλες αγορες!
    money cant buy me love !!!

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    ριχνω ψηφο στο R6
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    R6 εννοείται
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #6
    αυτο το θεματακι με τα κομμένα πλαίσια το ειχα ακουσει κ εγω..Φυσικά και παίζει συμαντικό ρόλο η χρήση και η συντήρηση απο τους προιγούμενους κατόχους..Να φανταστώ πως ενα book service θα μου φανει χρήσιμο οταν θα ψάχνω εε??

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tony19wrf
    αυτο το θεματακι με τα κομμένα πλαίσια το ειχα ακουσει κ εγω..Φυσικά και παίζει συμαντικό ρόλο η χρήση και η συντήρηση απο τους προιγούμενους κατόχους..Να φανταστώ πως ενα book service θα μου φανει χρήσιμο οταν θα ψάχνω εε??
    Σιγουρα θα βοηθουσε, αλλα να ξερεις οτι και αυτο δεν ειναι απολυτο μιας και υπαρχουν ουκ ολιγοι εξουσιοδοτημενοι (αντι)επαγγελματιες που κανουν service ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ μιας και η πελατια τους εξασφαλιζεται απο τους ορους της εγγυησης και οχι απο την καλη τους δουλεια!

    Ο καλυτερος και πιο αξιοπιστος all-time-classic τροπος, ειναι ο ελεγχος απο εναν δικο σου μηχανικο
    money cant buy me love !!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Εχω το R6 03
    Αυτα που μπορω να σου πω ειναι τα εξης.

    Εχω 43000 χιλιομετρα πραγματικα απροβληματιστα, τα 30 απο αυτα σε χαλαρες βολτουλες, τα 10 σε πιστα και τα τελευταια 2 χιλ σε αρκετα γρηγορο ρυθμο.
    Περα απο λαδια φιλτρα βαλβιδες(εννοειται λαδια ανα 3000 χιλ περιπου) δεν εχω βαλει δραχμη.

    Απο αποδοση ειναι αρκετα καλο αν εξαιρεσουμε μια τρυπα που γινεται αισθητη με το μαμα γραναζωμα στις μεσαιες.

    Προσωπικα οτι οδηγικα λαθη εχω κανει μου τα εχει συγχωρεσει και θα το χαρακτηριζα ευκολο μηχανακι.

    Απο φρενα και αναρτησεις ημουν πολυ ικανοποιημενος οσο ηταν μαμα.

    Απο καταναλωση εχω βγαλει και 240 χιλιομετρα αλλα να ξερεις οτι στο δρομο ειμαι πολυ συντηρητικος.

    Αν μου διαφευγει κατι τωρα και θες να ρωτησεις ελευθερα.

    Ελπιζω να βοηθησα

    Α και για τιμη εγω εδινα το δικο μου στα 4. πιστευω μπορεις στα λευτα αυτα να βρεις καλο μηχανακι ειδικα αθηνα.

  9. #9
    αδερφε η αλξθεια ειναι πω εχω μια ερώτηση..τι κανεισ ξύπιος στις 6 το πρωι ??πλακα κανω..μην με παρεξηγεις.. Η αληθεια ειναι πω η περιγραφή σου ήταν παρα πολυ κατατοπιστηκή και λεπτομερέστατη..Οταν λες βαλβιδες ομως.. εννοεις ρύθμισμα να φανταστώ ε??

  10. #10
    Για το προσωπικό μου γούστο, από άποψη ομορφιάς, η R6 είναι η πιο όμορφη SS που κυκλοφορεί. Από αξιοπιστία δεν έχω ακούσει τίποτα κακό, οπότε αν εγώ πήγαινα σε SS θα την χτύπαγα την κουκλάρα.

    Η κατάσταση εξαρτάται από τον παράγοντα χρήση/συντήρηση του προηγούμενου ιδιοκτήτη όπως είπε κι ένας φίλος, αλλά η επίσκεψη σε ένα μηχανικό, κατά προτίμηση έμπιστο, συνιστάται.

    Καλές αγορές φίλε !!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  11. #11
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Συμφωνώ με τους προηγούμενους, ωφελεί να βρεις κάτι καλοπροσεγμένο, αν γίνεται από γνωστό ή έμπιστο ιδιοκτήτη. Πίστεύω ότι σε πολύ γενικές γραμμές η Honda έχει την καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Θα βοηθούσε περισσότερο αν έγραφες τι χρήση σκοπεύεις να κάνεις, αν έχεις άλλο όχημα για τις καθημερινές και κοντινές μετακινήσεις, και ότι άλλο μπορείς να πεις ότι θα παίξει κάποιο ρόλο στην επιλογή σου.

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ...

    ...afou i axiopistia se endiaferei toso..

    xoris deyteri skepsi soy leo pare to honda na telioneis.
    etsi k allios oi dynatotites olon einai paraplisies kai de nomizo na "telioseis" kapio oste na psaxoyme tora ta apolyta noymera epidoseon gia na katalixeis ekei.

    pare to honda...!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    οτι σου ειπαν οι απο πανω για αξιοπιστια τα προσυπογραφω και εγω.
    σοβαρα προβληματα καμια δεν θα βγαλει...


    εχω το kawasaki του 05-06.
    το μονο που μου εχει βγαλει ειναι ενα καμμενο tps. 120? κοστος.

    26000χλμ σε ταξιδια,γρηγορες βολτες και πιστα.
    οπως σου τα ειπε ο Μενελαος.

    αλλαγη λαδιων καθε 3 με 3,5χιλ χλμ και εισαι μια χαρα...

    οταν πας να παρεις ελεγχεις πρωτα πλαισιο να δεις αν εχει παρει ή αν εχει ξαναβαφτει, μετα κοιτας τιμονοπλακες-ψαλιδια για τυχον γρατζουνιες και τα ρεστα και μετα ακους μοτερ.

    το μοτερ ειναι λιγο ρισκο. συνηθως δεν εχουν προβληματα. αλλα και να εχει,αν εχει φροντισει ο προηγουμενος και του εχει ριξει μαντζουνια μεσα ακουγεται λουλουδι και μονο αν το ανοιξεις καταλαβαινεις.

    επειδη ειναι 600 αποδιδουν ολα μετα τις 8χιλ στροφες με το καλυτερο στις μεσαιες να ανακηρυσσεται το honda.

    στα λεφτα που ψαχνεις μπορεις να βρεις καλο μηχανακι αρκει να το ψαξεις..

    καλες αγορες..

  14. #14
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    για το R6 να ξερεις οτι τα ανταλλακτικα βρισκονται
    πιο ευκολα απ οτι σε ολα τ αλλα μοντελα που ανεφερες.

    Μοτοδυναμικη=power :smilea:
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  15. #15
    Αδερφια σας ευχαριστώ όλους γι τις συμβουλές σας, ειναι πραγματικά πολύ χρήσιμες..Η χρήση που θα κανω στο μηχανακι θα είναι κατά μεγάλο λόγο ταξίδάκια εκτός αθήνας αλλά και εντός αθήνας (οχι όμως κέντρο)..Για το κέντρο κ γενικα για σημεία με πολυ κίνηση θα εχω το παπι..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟY SUPER SPORT-SPORT TOURISM
    από kouremenos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2013, 20:23
  2. ΑΛΥΣΗΔΑ ΓΙΑ Super Sport
    από alexzxr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 22:31
  3. Αγορά Suzuki Bandit 600 S ?
    από RAINMAN στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 16:40
  4. αγορά CBR600F Sport ?
    από tsoukas77 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 16:55
  5. 1000ara Super Sport Gia Kathimerini Xrisi
    από jp79 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 10:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF