Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Hid Xenon ΓΙΑ Xt 660 ΠΡΟΒΛΗΜΑ

  1. #1

    Hid Xenon ΓΙΑ Xt 660 ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    ΜΑΓΚΕΣ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΙΤ ΧΕΝΟΝ ΓΙΑ XT 660X ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΙΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΗ ΣΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΧΤ 660 ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ.ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ LINK.KAΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWNX%3AIT
    2stroke for ever

  2. #2
    δεν φαινετε το link..
    Four wheels move the body, two wheels move the soul.


  3. #3
    αν το πατησεις μπαινει στη σωστη σελιδα σε ευχαριστω,............
    2stroke for ever

  4. #4
    Ναι.... αυτά δεν κάνουν για το XT660. Έχει μόνο μία μονή λάμπα. Έχω παραγγείλει κι εγώ και περιμένω να μου έρθει αυτό:
    http://cgi.ebay.co.uk/Motorcycle-Bi-...item4a9d919e07 ...με μόλις 40?. Λογικά μπορεί μέσα στην επόμενη βδομάδα να μου έρθει.
    Θα μπορούσες ίσως να αγοράσεις ξεχωριστά μία λάμπα H4 bi-xenon και ένα ρελέ αλλά ίσως τελικά να μην αξίζει όλη η ταλαιπωρία.
    Υπάρχει αυτό αλλά εκτός του ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να μην ταιριάζει με τα ballast, το άλλο κακό είναι ότι χρησιμοποιείται για δύο λάμπες μαζί. Απ' οτι βλέπω στην εικόνα, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για τη μία λάμπα.
    Καλύτερα θα ήταν να το πουλήσεις αυτό το σετάκι σε κάποιον άλλο που θα του ταίριαζε και να πάρεις πάλι κάποιο άλλο με H4 bi-xenon λάμπα. Περιμένω να έρθει το δικό μου να γράψω εντυπώσεις. Ίσως χρειαστώ και κάποια βοήθεια απ' όσους έχουν εγκαταστήσει HID και ξέρουν μερικά πράγματα.

  5. #5
    σε ευχαριστω φιλε μου,θα κοιταξω μηπως υπαρχει καποια λυση αλλιως ειναι για πουλημα δυστυχως
    2stroke for ever

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alpo
    Ναι.... αυτά δεν κάνουν για το XT660. Έχει μόνο μία μονή λάμπα. Έχω παραγγείλει κι εγώ και περιμένω να μου έρθει αυτό:
    http://cgi.ebay.co.uk/Motorcycle-Bi-...item4a9d919e07 ...με μόλις 40?. Λογικά μπορεί μέσα στην επόμενη βδομάδα να μου έρθει.
    Θα μπορούσες ίσως να αγοράσεις ξεχωριστά μία λάμπα H4 bi-xenon και ένα ρελέ αλλά ίσως τελικά να μην αξίζει όλη η ταλαιπωρία.
    Υπάρχει αυτό αλλά εκτός του ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να μην ταιριάζει με τα ballast, το άλλο κακό είναι ότι χρησιμοποιείται για δύο λάμπες μαζί. Απ' οτι βλέπω στην εικόνα, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για τη μία λάμπα.
    Καλύτερα θα ήταν να το πουλήσεις αυτό το σετάκι σε κάποιον άλλο που θα του ταίριαζε και να πάρεις πάλι κάποιο άλλο με H4 bi-xenon λάμπα. Περιμένω να έρθει το δικό μου να γράψω εντυπώσεις. Ίσως χρειαστώ και κάποια βοήθεια απ' όσους έχουν εγκαταστήσει HID και ξέρουν μερικά πράγματα.
    περιμενουμε εντυπωσεις
    Four wheels move the body, two wheels move the soul.


  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    14
    λυση υπαρχει να κρατησεις τους μετασχηματιστες και να αλλαξεις λαμπα!!

    για πουλημα μονο αν θυμαμε καλα καποια gsxr φορανε μονη Η4!!

Παρόμοια θέματα

  1. διαφορα για xt 660
    από belvedere στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2009, 17:45
  2. ΦΤΗΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΓΙΑ Xt 660 X
    από drum1976 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2009, 18:18
  3. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF