Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Πύργος-Λεωνίδιο

  1. #31
    Πάμε γι'άλλα!!! Το avatar του/της al_tzamp
    Εγγραφή
    13/04/2008
    Μηνύματα
    106


    ωραία βόλτίτσα!
    Να κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...!

  2. #32
    πολυ ωραια διαδρομη αν ξερεις και τον δρομο για να αποφευγεις τις λακουβες απο το λεωνιδιο μεχρι τον κοσμα.φωτο απο το μοναστηρι της ελωνας δεν βλεπω ομως

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KR-ZX12
    πολυ ωραια διαδρομη αν ξερεις και τον δρομο για να αποφευγεις τις λακουβες απο το λεωνιδιο μεχρι τον κοσμα.φωτο απο το μοναστηρι της ελωνας δεν βλεπω ομως
    Δυστυχώς δεν έχω φοτο από το μοναστήρι της Ελώνας--έχει τόσα ωραία μένει σε αυτές τις περιοχές αλλά ο χρόνος μου ήταν περιορισμενος...θέλω όμως να ξαναπάω σε αυτά τα μέρη να τα γυρίσω με πιο μεγάλη άνεση!!!


  4. #34
    οποτε θελεις καλοδεχουμενος εισαι να παμε και μαζι καμια βολτα ριξε μια ματια και στο blogs μας http://motoleonidio.blogspot.com/

  5. #35
    Μπραβο ρε πατριδααα..παντα τετοια σου ευχομαι....
    Και ρωτάει ο τροχύλιας
    -Ήντα γινε?Πραμααααα του απαντάει ο καργιάτζουλας.....

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alarm
    Εγγραφή
    30/12/2007
    Μηνύματα
    159
    Παρνωνε περασες πανω απο το βουνο η τριγυρο ? Σε μια αποπειρα το καλοκαιρι να περασουμε με το φιλαρακι απο Λεωνιδιο προς Σκαλα, περασαμε πανω απο τον Παρνωνα και καταληξαμε να κανουμε με τα στρεετ εντουραδες σε χωματινους δρομους. Εκτος αν εχει μπε νεα ασφαλτος πια .

    Η διαδρομη του παρνωνα ειναι σχετικα καλουτσικη αν και τοτε δεν την ευχαριστηθηκαμε, αλλα οντως το κομματι σπαρτη - καλαματα ειναι ονειρο.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KR-ZX12
    οποτε θελεις καλοδεχουμενος εισαι να παμε και μαζι καμια βολτα ριξε μια ματια και στο blogs μας http://motoleonidio.blogspot.com/
    Ευχαριστώ παιδια!! Έχετε πολύ ζωντανό site.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alarm
    Παρνωνε περασες πανω απο το βουνο η τριγυρο ? Σε μια αποπειρα το καλοκαιρι να περασουμε με το φιλαρακι απο Λεωνιδιο προς Σκαλα, περασαμε πανω απο τον Παρνωνα και καταληξαμε να κανουμε με τα στρεετ εντουραδες σε χωματινους δρομους. Εκτος αν εχει μπε νεα ασφαλτος πια .

    Η διαδρομη του παρνωνα ειναι σχετικα καλουτσικη αν και τοτε δεν την ευχαριστηθηκαμε, αλλα οντως το κομματι σπαρτη - καλαματα ειναι ονειρο.
    Σου στέλνω από χάρτη με μαύρη γραμμη τη διαδρομή που ακολούθησα από Σπάρτη προς Λεωνιδιο. Πέρασα πάνω από Πάρνωνα--όλο ήταν ασφαλτος.Ελπίζω να φανει καλά...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Σπαρτη-Λεωνίδιο.jpg 
Προβολές:	298 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	186898

  9. #39
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsman
    Σου στέλνω από χάρτη με μαύρη γραμμη τη διαδρομή που ακολούθησα από Σπάρτη προς Λεωνιδιο. Πέρασα πάνω από Πάρνωνα--όλο ήταν ασφαλτος.Ελπίζω να φανει καλά...
    Τον Οκτώβρη πέρασα και εγώ από Λεωνίδιο προς Κοσμά και είχε άσφαλτο!

    gsman μπράβο! Θέλω να την κάνω την διαδρομή πάλι αλλά με μηχανή αυτή την φορά γιατί είχα πάει με αμάξι...

    Αλλά πιο μετά γιατί τώρα θα ξυρίζει παπάδες εκεί πάνω...Τον Οκτώβρη στο Αργός έκανε ζέστη και εκεί κυκλοφορούσα με σκουφάκι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κρυο.gif 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	19,0 KB 
ID:	186899
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    ''Σε μια αποπειρα το καλοκαιρι να περασουμε με το φιλαρακι απο Λεωνιδιο προς Σκαλα, περασαμε πανω απο τον Παρνωνα και καταληξαμε να κανουμε με τα στρεετ εντουραδες σε χωματινους δρομους. Εκτος αν εχει μπε νεα ασφαλτος πια .''

    Βάζω παλί τον ιδιο χαρτη αλλά φαινεται και η διαδρομή Λεωνίδιο- Σκάλα Λακωνίας, με μαυρη γραμμή. Αυτή τη διαδρομή όμως δεν την έχω κάνει όλη, μόνο την κόκκινη διαδρομή. Φαντάζομαι πως από κει και κάτω θα είναι ασφαλτος...Βλέπω κιόλας πως αν πάς από Γεράκι έχει κι'άλλη διαδρομή με περίπου ίδια χλμ...Εσείς μάλλον μπήκατε στους χωματόδρομους με ασπρο χρωμα που φαίνονται στο χαρτη. Ο χάρτης δεν ξέρω πότε εχει ενημερωθει τελευταια φορα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Λεωνίδιο-Σκάλα.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	96,3 KB 
ID:	186900

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
    Τον Οκτώβρη πέρασα και εγώ από Λεωνίδιο προς Κοσμά και είχε άσφαλτο!

    gsman μπράβο! Θέλω να την κάνω την διαδρομή πάλι αλλά με μηχανή αυτή την φορά γιατί είχα πάει με αμάξι...

    Αλλά πιο μετά γιατί τώρα θα ξυρίζει παπάδες εκεί πάνω...Τον Οκτώβρη στο Αργός έκανε ζέστη και εκεί κυκλοφορούσα με σκουφάκι
    Χαχαχα!!! Ναι, κάνει κρύο στο χωριο...αλλα εχει πολύ ωραια πλαταιούλα απ'ότι πρόλαβανα δω--ότι πρεπει για κανα ψητό ή κ΄να καφεδακι καλοκαιρινό

    Αξίζει η διαδρομή με μηχανη!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alarm
    Εγγραφή
    30/12/2007
    Μηνύματα
    159
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsman
    ''Σε μια αποπειρα το καλοκαιρι να περασουμε με το φιλαρακι απο Λεωνιδιο προς Σκαλα, περασαμε πανω απο τον Παρνωνα και καταληξαμε να κανουμε με τα στρεετ εντουραδες σε χωματινους δρομους. Εκτος αν εχει μπε νεα ασφαλτος πια .''

    Βάζω παλί τον ιδιο χαρτη αλλά φαινεται και η διαδρομή Λεωνίδιο- Σκάλα Λακωνίας, με μαυρη γραμμή. Αυτή τη διαδρομή όμως δεν την έχω κάνει όλη, μόνο την κόκκινη διαδρομή. Φαντάζομαι πως από κει και κάτω θα είναι ασφαλτος...Βλέπω κιόλας πως αν πάς από Γεράκι έχει κι'άλλη διαδρομή με περίπου ίδια χλμ...Εσείς μάλλον μπήκατε στους χωματόδρομους με ασπρο χρωμα που φαίνονται στο χαρτη. Ο χάρτης δεν ξέρω πότε εχει ενημερωθει τελευταια φορα...
    Οπως το ειπες. Το gps μας εβγαλε στην ασπρη διαδρομη. Εκει πετηχαμε ενα καρο στροφες με χωμα και πετρες. Ελα ομως που ηταν αργα και δεν υπηρχε επιστροφη. Πειραμε τα στρεετ και οδευσαμε μπροστα. Ηταν μια εμπειρια και αυτη Την επομενη φορα θα το ξερω οτι επρεπε να ειχα παω ΓΥΡΟ και οχι κυριολεκτικα ΠΑΝΩ απο τον παρνωνα

    Καλη βολτα εκανες ! μπραβο !

  13. #43
    Ωραια βολτα... Ωραιες φωτογραφιες...

    Ετοιμαζομαστε τρεις φιλοι να ανεβουμε απο Κρητη για να γυρισουμε αυτα τα μερη και περιμενουμε ναα στρωσει ο καιρος...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Έχω ετοιμάσει και διαδρομή στο GPS με Λεωνίδιο Πάρνωνα Σπάρτη Καλαμάτα

    Αλλά περιμένω τον καιρό

    Για πείτε οι ντόπιοι ρε παιδιά, έχει πολυ χιόνι εκεί πάνω τώρα?
    Travel, Grow, Share

  15. #45
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Σίγουρα..εδώ εγώ που είμαι στο Άργος και βλέπω τα γύρω βουνά χιονισμένα...

    Άσε λίγο να ανοίξει ο καιρός
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πύργος της Πίζας
    από hercul στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 13:58
  2. Ο πύργος του Καναδά
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 11:39
  3. Βόλτα στο Λεωνίδιο.....
    από bartman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:39
  4. Εκδρομη 23/5 προς Λεωνιδιο!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 12:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF