Σελίδα 30 από 59 ΠρώτοΠρώτο ... 20252627282930313233343540 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 876

Θέμα: Bmw R51/3 ταξιδι στο χρονο

  1. #436
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    τα μπροστινα τα κρεμασα σε ειδικη θεση με θεα τα
    "βουνα" της πατριδας μας,ετσι θα μεινουν ορθια και ισια μεχρι το μονταρισμα.
    περιμενω τα ρουλεμαν του λαιμου,φλατζες και τσιμουχακια μπροστινου και κατι βιδακια.
    ευχαριστω για τα μηνυματα σας,μεινετε συντονισμενοι...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8.jpg 
Προβολές:	1064 
Μέγεθος:	68,1 KB 
ID:	194518

  2. #437
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    και ενω ο γερο sv9cvk εβαφε το μαλι του ασπρο για γοητεια
    .................
    Τωρα με πληγωσες αφανταστα
    Θα παω να τα ξεβαψω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ωραια γινεται η Γερμανιδα ,οπως το πας θα την τελειωσεις πολυ πιο πριν απο μενα
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  3. #438
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    σημερα το πρωι κανονησα να παει το ρεζερβουαρ για πλαστικοποιηση στους αγ.αναργυρους(ευχαριστω sapila),θα χρειαστουν γυρω στις 5 μερες,οποτε τα κουστουμια θα πανε για βαφη λιγο πιο πισω...
    τα κοματια του μπροστινου εχουν στεγνωσει αλλα θα τα πιασω απο παρασκευη.τωρα εχω μπολικη δουλεια να κανω με δαυτα.φωτο απο σαββατο...
    και μια ερωτηση για τους γνωστες.τα ηλεκτρικα της μηχανης θα γινουν 12voltα,με την κορνα που ειναι 6voltη τι γινεται?
    το μηχανακι χωρις ιχνος καλωδιωσης παιρνει κανονικα μπροστα λογο μανιατου και θα το κατεβασω αθηνα οδηγωντας για τη μετατροπη...

  4. #439
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros

    και μια ερωτηση για τους γνωστες.τα ηλεκτρικα της μηχανης θα γινουν 12voltα,με την κορνα που ειναι 6voltη τι γινεται?
    το μηχανακι χωρις ιχνος καλωδιωσης παιρνει κανονικα μπροστα λογο μανιατου και θα το κατεβασω αθηνα οδηγωντας για τη μετατροπη...
    Τωρα ομως θα πεσεις στα δικα μου γαμψα νυχια (μολις τα εκοψα :rotflmao: )
    Θα σου φτιαξω και θα σου στειλω ενα regulator απο 12V σε 6V 1,1A που πιστευω οτι ειναι ΟΚ για την κορνα προσφορα απο τον γερο sv9cvk :rotflmao: :rotflmao:
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  5. #440
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
    Τωρα ομως θα πεσεις στα δικα μου γαμψα νυχια (μολις τα εκοψα :rotflmao: )
    Θα σου φτιαξω και θα σου στειλω ενα regulator απο 12V σε 6V 1,1A που πιστευω οτι ειναι ΟΚ για την κορνα προσφορα απο τον γερο sv9cvk :rotflmao: :rotflmao:
    καταρα,ηξερα οτι καποια στιγμη θα ερχοταν και το πληρωμα του χρονου και για μενα.επεσα μεσα στην ιδια μου την παγιδα.με πληρωνετε με το ιδιο νομισμα(γαμψα νυχια)
    ας ειναι δεχομαι το δωρο σου,θα το τιμησω και θα του δωσω τηθεση που του αξιζει πανω στο σωμα της γερμανιδας
    ευχομαι ο μανιτου να με αξιωσει να σου σταθω το ιδιο χρησιμος...(μπορω να σου φτιαξω το ειδωλο σου σε φυσικη διασταση σε υλικο forex.θα το βαζεις στο σπιτι και η γυναικα σου θα νομιζει οτι εισαι εκει,ενω εσυ θα δουλευεις τα project σου.σε μενα πιανει μια χαρα )

  6. #441
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    καταρα,ηξερα οτι καποια στιγμη θα ερχοταν και το πληρωμα του χρονου και για μενα.επεσα μεσα στην ιδια μου την παγιδα.με πληρωνετε με το ιδιο νομισμα(γαμψα νυχια)
    ας ειναι δεχομαι το δωρο σου,θα το τιμησω και θα του δωσω τηθεση που του αξιζει πανω στο σωμα της γερμανιδας
    ευχομαι ο μανιτου να με αξιωσει να σου σταθω το ιδιο χρησιμος...(μπορω να σου φτιαξω το ειδωλο σου σε φυσικη διασταση σε υλικο forex.θα το βαζεις στο σπιτι και η γυναικα σου θα νομιζει οτι εισαι εκει,ενω εσυ θα δουλευεις τα project σου.σε μενα πιανει μια χαρα )
    Χι χι χι χι !!!!!!
    Ολα εδω πληρωνωνται !!
    Οχι θα την γλυτωνες νομιζεις ε????
    Αφησε μου κανα δυο μερες και θα το φτιαξω!!!οσο για το ειδωλο ειναι καλη ιδεα και ......ακου βελτιωση... Θα του βαλω και ενα voice recorder (ειναι το project που δουλευω τωρα για καποιον) και μολις ακουσει ομιλια θα λεει "ΝΑΙ " και "ΣΕ ΛΙΓΟ" (με την φωνη μου φυσικα) οπως γινεται συνηθως !!!!!Ετσι σιγουρα δεν θα το καταλαβει οτι λειπω :rotflmao: :rotflmao:
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  7. #442
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Τάσο ξέρεις πόσο θα κοστίσει για να γίνει σαν καινουριο φαντάζομαι....
    Ανυπολογιστα ανεκτιμιτα.Το ξεκινας και το φτιαχνεις σιγα-σιγα.Ετσι μετα απο χρονια που θα εχεις τελειωσει θα λες:η ταδε επισκευη κοστισε τοσα το 2010.ποσο αραγε να μου εφανε σημερα;Με r51/3 πηγα γαμπρος πριν 12 χρονια!
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  8. #443
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    η διαδικασια που ακολουθησα ειναι για σκουρια επιφανειακη σε πρωτα σταδια.αφου ετριψα τα κοματια με τροχο και εφτασα καθαρο μεταλλο χρησιμοποιησα σκουριοφαγο μεταλλων...
    Τωρα το βλεπω το θεμα.Και εμαθα για τον σκουριοφαγο.Γλυτοσες πολλλλλληηηηη τρεξιμο που δεν εκανες αμοβολη.
    tip:η πισω αναρτηση ονομαζεται plunger και εσωτερικα παιρνει δαχτυλιδια.Καλο ειναι μαζι με τα δαχτυλιδια να αλλαξεις και το πειρο της αναρτησης.
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  9. #444
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Απο οσα εχω δει μεχρι τωρα εχει γινει φοβερη δουλεια.Να' λλαζε και τα ελατιρια στα εμβολα.... Ερε τι μου θυμισες τωρα.....
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  10. #445
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από megalexandros
    Ανυπολογιστα ανεκτιμιτα.Το ξεκινας και το φτιαχνεις σιγα-σιγα.Ετσι μετα απο χρονια που θα εχεις τελειωσει θα λες:η ταδε επισκευη κοστισε τοσα το 2010.ποσο αραγε να μου εφανε σημερα;Με r51/3 πηγα γαμπρος πριν 12 χρονια!
    το ιδιο θα κανει και αυτη 31/7 θα παει καποιον αλλο στην εκκλησια για κρεμασμα...
    τα δαχτυλιδια και οι πειροι στην αναρτηση φαινονται μια χαρα μιας και ειχαν αλλαχτει...θα αλλαξω ομως ολα τα φλατζακια και τσιμουχακια στην μπροστα αναρτηση...
    οσο για τα ελατηρια,με βρισκεις συμφωνο,εγω θα τα ειχα αλλαξει,ποσο μαλλον αφου ειχαμε το μοτερ λυμενο...
    εχεις και αλλα tips,manual,εγχειριδια,παρατηρησεις?ολα καλοδεχουμενα...

  11. #446
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Δεν εχω μπορεση να διαβασω ολες τις σελιδες.Σε τετοιες ανακατασκευες λυνεις ΟΛΗ τη μοτοσυκλετα (διαφορικα, σασμαν κ.τ.λ) και τα κανεις καινουρια.Ειναι κριμα να γδαρεις χρωματα πχ. κατεβαζοντας σασμαν 6 μηνες μετα.Ειναι βασικο να γινουν σωστα οι δουλιες για να μη ξαναγινουν 12 μηνες μετα.Φυσικα επαθα κι' εμαθα και τα πληρωσα ξανα και ξανα και ξανα.
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  12. #447
    Οτι κινειται βαφεται Το avatar του/της airpanos
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    803
    Γεια σου δασκαλε!
    ready to race....
    The right to go insane
    http://www.youtube.com/watch?v=m20sJNgZ17U&ob=av3e

    http://www.sevenstring.org/forum/index.php

  13. #448
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από megalexandros
    Δεν εχω μπορεση να διαβασω ολες τις σελιδες.Σε τετοιες ανακατασκευες λυνεις ΟΛΗ τη μοτοσυκλετα (διαφορικα, σασμαν κ.τ.λ) και τα κανεις καινουρια.Ειναι κριμα να γδαρεις χρωματα πχ. κατεβαζοντας σασμαν 6 μηνες μετα.Ειναι βασικο να γινουν σωστα οι δουλιες για να μη ξαναγινουν 12 μηνες μετα.Φυσικα επαθα κι' εμαθα και τα πληρωσα ξανα και ξανα και ξανα.
    αν διαβασεις ολες τις σελιδες θα δεις οτι λυθηκαν ολα.το σασμαν αποχωριστηκε του μοτερ ελεγχθηκε και υαλοβολιστηκε μονο του.το ιδιο συνεβηκε και με το διαφορικο γιατι διαφορετικα δεν μπορουσε να νικελωθει-βουρτσιστει.στα παντα ελεγθηκε η κατασταση των εξαρτηματων και οτι κριθηκε αναγκαιο αλαχθηκε εκτος των ελατηριων.η εικονα του μοτερ μεσα ηταν πολυ καλη απλα ειχε κορεατικα ρουλεμαν.
    μεχρι στιγμης αναγκαια αντικαταστασης κριθηκαν οι μπιλιες του λαιμου με κωνικα ρουλεμαν...
    τα ρουλεμαν των τροχων...
    φλατζες καρμπς...
    ολες οι φλατζες και τα στεγανοποιητικα λαστιχα του μοτερ...
    οι φλατζες του μπροστινου...
    οι ακτινες των τροχων με λιγο πιο χοντρες και ανοξειδωτες...

  14. #449
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
    ....και μολις ακουσει ομιλια θα λεει "ΝΑΙ " και "ΣΕ ΛΙΓΟ" (με την φωνη μου φυσικα) οπως γινεται συνηθως !!!!!Ετσι σιγουρα δεν θα το καταλαβει οτι λειπω :rotflmao: :rotflmao:


    ΒΑΓΓΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :o http://www.youtube.com/watch?v=LNlZ4...eature=related



  15. #450
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Α ρε Σπύρο, κ@υλα γινεται το μωρο!!!!


Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ
    από V-PLAYER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 02:24
  2. Ταξιδι στο Ισραηλ.
    από stamktm στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2006, 22:40
  3. Ταξίδι στο Εξωτερικό - Πινακίδα
    από Pavlos01 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 10:26
  4. Φτηνό Ταξίδι στο Βερολίνο
    από byron στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2005, 11:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF