Σελίδα 14 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415161718192464 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 1472

Θέμα: photo apo ta gsxrakia mas

  1. #196
    μην αφηνεις το μοτερ να ''κοιμηθει''!!!!! αν εχεις περασει τα 500 χλμ, ανοιξε το κανονικα με ολες τις ταχυτητες, χωρις να κρατας σταθερες στροφες για πολυ ωρα! φροντισε να δουλευει σε ολο το φασμα, και μεα αφηνε το να κρυωνει τελειως, πριν ξανακανεις την ιδια διαδικασια....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #197
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    μην αφηνεις το μοτερ να ''κοιμηθει''!!!!! αν εχεις περασει τα 500 χλμ, ανοιξε το κανονικα με ολες τις ταχυτητες, χωρις να κρατας σταθερες στροφες για πολυ ωρα! φροντισε να δουλευει σε ολο το φασμα, και μεα αφηνε το να κρυωνει τελειως, πριν ξανακανεις την ιδια διαδικασια....
    Me liga logia mou les na to spaso apo toso noris 500 km mono ?

  3. #198
    pap
    stamata na me mprizoneis TWRA!!!!!!
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  4. #199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
    pap
    stamata na me mprizoneis TWRA!!!!!!
    το βραδακι, θες βολτιτσα? ε???

    κατα τις 00:00 θα ειμαι στο μερος το γνωστο......
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  5. #200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
    Me liga logia mou les na to spaso apo toso noris 500 km mono ?

    ....και νωριτερα......αν σε εχω προλαβει!

    ...οταν λεω να το ανοιξεις, δεν εννοω να το σκιζεις απο φαναρι σε φαναρι, θα το σκιζεις με το γαντι, αν καταλαβαινεις τι εννοω......με το σασμαν και τις αλλαγες, να εισαι ευγενικος....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  6. #201
    Θα ξανασυμφωνήσω με τον Pap.Ο κινητήρας αφού φύγουνε τα χοντρά γρέζια δεν πρέπει να συνηθίσει να τεμπελιάζει.Λειτουργία σε όλο το φάσμα των στροφών,χρησιμοποιόντας όλες τις σχέσεις.Με λίγα λόγια,το στρώσιμο στην Ε.Ο και μόνο δεν είναι καλό,το καλύτερο στρώσιμο γίνεται σε επαρχιακό δίκτυο
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #202
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ....και νωριτερα......αν σε εχω προλαβει!

    ...οταν λεω να το ανοιξεις, δεν εννοω να το σκιζεις απο φαναρι σε φαναρι, θα το σκιζεις με το γαντι, αν καταλαβαινεις τι εννοω......με το σασμαν και τις αλλαγες, να εισαι ευγενικος....
    Exo mono 250 tora kai to exo paei mexri 7.5strofes les na arxiso siga siga parapano na to pigeno?

    Esi to espases sta 500 ?

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
    Exo mono 250 tora kai to exo paei mexri 7.5strofes les na arxiso siga siga parapano na to pigeno?

    Esi to espases sta 500 ?
    Εγω παντως δεν ξερω κανενα μοτερ να μπουκωσει για 500 χλμ...Το δικο μου το εστρωσα κανονικα μεχρι 5.000-6.000 στροφες για 1600 χλμ,ειχα αλλαξει ηδη λαδια στα 1.000 χλμ,μεχρι τις 3.000 το πηγαινα αλλα οχι κοφτες και τετοια και αφου ξαναλλαξα λαδια στα 3.000 χλμ τοτε αρχισα να του πινω το αιμα...

    Συμφωνα λοιπον με τα λεγομενα σας,το δικο μου μοτερ επρεπε να εχει πεσει σε ληθαργο,και ομως οταν το δυναμομετρησα στις 15.000 χλμ εδειξε 161 τροχο...
    Γνωμη μου στρωστο κανονικα και ασε τις μαλακιες,εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει να σου καψει λαδι αργοτερα και να "πεσει" το μοτερ μετα απο λιγες χιλιαδες χλμ...

  9. #204
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Εγω παντως δεν ξερω κανενα μοτερ να μπουκωσει για 500 χλμ...Το δικο μου το εστρωσα κανονικα μεχρι 5.000-6.000 στροφες για 1600 χλμ,ειχα αλλαξει ηδη λαδια στα 1.000 χλμ,μεχρι τις 3.000 το πηγαινα αλλα οχι κοφτες και τετοια και αφου ξαναλλαξα λαδια στα 3.000 χλμ τοτε αρχισα να του πινω το αιμα...

    Συμφωνα λοιπον με τα λεγομενα σας,το δικο μου μοτερ επρεπε να εχει πεσει σε ληθαργο,και ομως οταν το δυναμομετρησα στις 15.000 χλμ εδειξε 161 τροχο...
    Γνωμη μου στρωστο κανονικα και ασε τις μαλακιες,εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει να σου καψει λαδι αργοτερα και να "πεσει" το μοτερ μετα απο λιγες χιλιαδες χλμ...
    Ego pantos tha kano oti leei to bibliaraki 1000servis mexri 7strofes to poli.Kai meta to servis mexri mexri ta 1.600km 10strofes to poli kai meta...kanonika

    Gia na to leei o filos mas o MICHIYUKI SUZUKI kati tha kseri :rotflmao: :rotflmao:

  10. #205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Εγω παντως δεν ξερω κανενα μοτερ να μπουκωσει για 500 χλμ...Το δικο μου το εστρωσα κανονικα μεχρι 5.000-6.000 στροφες για 1600 χλμ,ειχα αλλαξει ηδη λαδια στα 1.000 χλμ,μεχρι τις 3.000 το πηγαινα αλλα οχι κοφτες και τετοια και αφου ξαναλλαξα λαδια στα 3.000 χλμ τοτε αρχισα να του πινω το αιμα...

    Συμφωνα λοιπον με τα λεγομενα σας,το δικο μου μοτερ επρεπε να εχει πεσει σε ληθαργο,και ομως οταν το δυναμομετρησα στις 15.000 χλμ εδειξε 161 τροχο...
    Γνωμη μου στρωστο κανονικα και ασε τις μαλακιες,εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει να σου καψει λαδι αργοτερα και να "πεσει" το μοτερ μετα απο λιγες χιλιαδες χλμ...


    Εντάξει ρε Νίκο δεν είπαμε ότι θα ψοφήσει το μοτέρ κιόλας και μην παραθέτεις σε απόλυτα νούμερα την ιπποδύναμη,δεν λένε όλη την αλήθεια.Κανείς δεν είπε ότι το μηχανάκι σου δεν πάει καλά απλά λέμε ότι δουλεύοντάς το σε μεγάλη γκάμα στροφών (όχι κόφτες εννοείται) το μηχανάκι ζωντανεύει αργότερα.Αλλά το βασικό για μένα τουλάχιστον δεν είναι το στρώσιμο του κινητήρα όσο το στρώσιμο του κιβωτίου,ο κινητήρας καλά είναι να τον φυλάς (μέχρι ενός σημείου πάντα).Παν μέτρον άριστον
    Fortis Fortuna Adiuvat

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Εντάξει ρε Νίκο δεν είπαμε ότι θα ψοφήσει το μοτέρ κιόλας και μην παραθέτεις σε απόλυτα νούμερα την ιπποδύναμη,δεν λένε όλη την αλήθεια.Κανείς δεν είπε ότι το μηχανάκι σου δεν πάει καλά απλά λέμε ότι δουλεύοντάς το σε μεγάλη γκάμα στροφών (όχι κόφτες εννοείται) το μηχανάκι ζωντανεύει αργότερα.Αλλά το βασικό για μένα τουλάχιστον δεν είναι το στρώσιμο του κινητήρα όσο το στρώσιμο του κιβωτίου,ο κινητήρας καλά είναι να τον φυλάς (μέχρι ενός σημείου πάντα).Παν μέτρον άριστον
    Ναι,δεν το ειπα αυτο για να δειξω οτι το GSXR μου βγαζει 161 αλογα...Ετσι κι'αλλιως τωρα αρκετα περισσοτερα...

    Απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο προσωπικη εμπειρια,τα μηχανακια που στρωνονται μπορει να ανοιγουν λιγο αργοτερα,αλλα κρατανε πολυ περισσοτερο απο τα αλλα που σκιζονται εξ'αρχης...

    Αυτο που αναφερθηκε παντως,οτι πρεπει να ζεσταινεται το μοτερ και μετα να αφηνεται να κρυωσει τελειως ειναι σωστο...Με τη συστολη-διαστολη εξομαλυνονται οι οποιες τασεις των μεταλλων και εχουμε ομαλοτερη λειτουργια του μοτερ....

  12. #207
    η αξιοπιστια ενος μοτερ που εχει ζοριστει απο νωρις σε σχεση με ενα αλλο, που στρωθηκε ευλαβικα, δεν εχει αποδειχθει. αντιθετως, ειναι δεδομενο οτι την καλυτερη συμπιεση ( αρα και αποδοση) θα την πετυχεις αν ζορισεις το μοτερ απο την αρχη! το μονο που πρεπει να προσεχεις, ειναι να ειναι το μοτερ καλα ζεσταμενο. για περισσοτερες λεπτομερειες, απευθυνθειτε στον κυριο Oldman, αφου εχετε σιγουρευτει, οτι εχει κατεβασει ηδη 2-3 καραφακια, γιατι οταν ειναι νηφαλιος λεει μαλακιες!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  13. #208
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    ΦΟΒΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Δ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ Κ7 ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΕΝΗ Η ΚΑΡΙΝΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ-ΚΑΖΑΝΑΚΙ. ΜΕ ΤΑ EVO 2 ΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ...

  14. #209
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
    Me liga logia mou les na to spaso apo toso noris 500 km mono ?


    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ
    ΛΕΣ ΠΑΛΙ

  15. #210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ
    ΛΕΣ ΠΑΛΙ
    Den exei anagi to gsxr re blakako kai apo 0kmh na to spasis.


    TI einai R1?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF