Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 62

Θέμα: χαρχαρλει vs nexus

  1. #16
    sorry που εγγραπσα σε greeklish πριν γραπσει κανεισ αλλοσ αλλα βιαζομουνα...

    να το χαναγραπσω?

    και μαζι 100 φορεw "πειτε οχι στα βαρβαρα greeklish"?

    :rotflmao:

  2. #17
    2 strokes for ever!!! Το avatar του/της rd350lc
    Εγγραφή
    07/12/2003
    Μηνύματα
    49
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    [B]
    an ta H.D htan pragmatika costom (idiokataskeues choper akrivos sta metra tou pelati) tha edina trela respect kai as min mu aresan...

    edw milame gia agorasmeni kai prokataskeuasmeni magia kai adriliki...

    edo kaneis ena mikro lathaki... otan perneis mia HD ksereis oti eiparxei apo piso mia terastia apilogh apo aftermarket oste na xtishs thn dikh sou monadikh motosukleta (ektos an eisai toso blakas kai to krathseis mama), (gia to magia kai andriliki den sxoliazo giati pleon h moda perase kai oi magkes pleon pernoun varadero h pistiarika). telos gia na atiparataxtho kai sthn giagia epidh exo kanei bolta HD amfibalo para polu sto oti eidhka se fanaria-eutheies mporei na tou fugei ena scooter 500cc. (xoris na thelo na po oti h giagia leei psemata gia to skhniko pou egine)

  3. #18
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Φίλε sonic22,

    Η ιστορία της μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα, δεν ξεκίνησε μετά τον 2ο ΠΠ αλλά πολύ νωρίτερα.
    Τα Harley που σου λέω, ανήκαν στην ελληνική αστυνομία.
    Τα Enfield και τα BSA τα είχαν φέρει μαζί τους οι σύμμαχοι,ή τα έφερναν κάποιοι γόνοι πλουσίων οικογενειών και κατά λάθος, βοήθησαν την μοτοσυκλετιστική ιστορία στην Ελλάδα, τα BMW τα άφηνα πίσω τους οι κατακτήτες, και οι δικοί μας, ότι έβρισκαν το έπαιρναν, αν δεν τους έπαιρναν χαμπάρι οι ανώτεροι τους, και το κάνανε δικό τους , λόγω βαθμού.

    Βαριέμαι να υπερασπιζομαι την μοτοσυκλέτα κάποιων άλλων. Ας το κάνουν οι ίδιοι.

    Ξέρεις ότι υπάρχουν on-off ή touring, που η μόνη τους αποστολή, είναι τα 8-10 χιλιόμετρα ως την καφετέρια?
    Το ξέρεις, έ?
    Πρέπει να λέμε ότι δεν είναι μοτοσυκλέτες, αυτή η κατηγορία?
    Απλά δεν είναι μοτοσυκλέτιστές αυτοί. Είπα και πρίν. Είναι μοδάκηδες και δεν τους μπορώ.

    Και κάτι ακόμα....... για να σεβαστείς ένα custom, πρέπει να έχει 8000 λιλιά και χαϊμαλιά και ο οδηγός του να κρέμεται από το τιμόνι σαν πιθήκι?Κάτι πιό νορμάλ δεν σου κάνει? Γιατί εμένα μ'αρέσουν τα στυλ dragster. Αλλά αυτό που λέω είναι ότι...
    Η μοτοσυκλέτα είναι προσωπική υπόθεση.

    Κι ας μην έχουν γκάζι, (μόνο αν το ψάξεις το μοτόρι, μπορεί να σου βγάλει πολλά αλόγατα, αλλά πανάκριβα)
    ας μην στρίβουν (μόνο αν του τα χώσεις για βελτιώσεις, και να έχεις χέρια, που τότε θα πάθεις πλάκα, και από το πόσο στρίβει το θεριό, αλλά κι από το πόσο σου κόστισε!)
    και ...
    και...
    !!!
    Είναι μοτοσυκλέτα με ιστορία, που αν δεν την είχε ξεσκίσει το αμερικάνικο μαρκετινκ, (βλέπε μπλουζάκια, κράνη,δερμάτινα χωρίς προστασία εκτός από το σήμα HD, παντελόνια μετο γνωστό σήμα, κατσαρολικά, στο σχήμα που έχει το φιλτροκούτι τους, προφυλακτικά πάντα με το γνωστό σήμα στην κορυφή τους......)
    και τις υπερβολικές τιμές της,
    τότε θα έιχε διαφορετική θέση,σήμερα κι ας εξακολουθούσε να βγάζει τα περισσότερα μοντέλα της, custom.

    Αυτά.
    Είναι πολύ πρωί.
    Τώρα πίνω τον καφέ μου.
    Νυστάζω.
    Και για μία ακόμη φορά κέρδισε η Yamaha και ο Rossi!:smilea:

    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  4. #19
    μοτοσυκλεττα για εμενα πρεπει...
    να εχει δυο τροχους... και η χαρλει εχει.
    ενα τιμονι... και η χαρλει εχει.
    μοτερ, σελα, ρεζερβουαρ κλπ.... και η χαρλει εχει.
    να στριβη ναι να ελισετε ακομα και σε επαρχιακους δρομους....η χαρλει δεν το κανει.
    να ταξηδευη ανετα...η χαρλει δεν το κανει καθε 100 χιλομετρα φτιαχνεις της μασελες σου..
    να επιταχηνη....η χαρλει δεν το κανει.
    να φρεναρι...η χαρλει δεν το κανει.
    να καθεσε ανετα εχωντας το δυνατον καταλληλη θεση...η χαρλει δεν το κανει.
    να εχει αυτονομια ταξιδιου.....η χαρλει δεν το κανει.
    να.......η χαρλει δεν το κανει.
    να.......η χαρλει δεν το κανει.
    να .......η χαρλει δεν το κανει.
    να .......η χαρλει δεν το κανει.
    Ε ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ?.
    αυτα που κανει τα κανει και ενας αγροτης με το τρακτερ.
    η χαρλει ειναι μια ιδεα .... συμφωνο.
    ας μηνουν ομως με την ιδεα τους και ας μην το παιζουν γκαζιαρηδες. μηχανοβοιοι ειναι αλλα με λαθος δυκικλο κατω απο τα ποδια τους. ακομα και τα γιαπονεζικα καστομ ειναι ετη φωτος μπροστα τους.
    οδηγησα το βε ροουντ στην εκθεση για να δω το τι ερεση στης χαρλει.
    ασπρισαν τα λιγα μαλια που εχω. αν ειναι δηνατον να λεγοντε μοτοσικλετες αυτα τα επικηνδηνα πραγματα. και εχω οδηγηση γιαπονεζικα καστομ (βιρακο, σαντοου, βουλκαν κλπ) και ειναι πραγματικα μοτοσικλετες. ενω τα χαρλεη δεν ειναι. ειναι ενα ματσο απο σηδερικα (πολυ εμφανισημα οφηλω να ομολογησω )αλλα οταν κατασκευαστηκαν ειχαν σκοπο να ταξιδευουν σε εφθεια στης αμερικανηκες σαβανες για ωρες. το ιδιο και οι τρατες. ταξιδευουν στο πελαγος για ωρες αλλα δεν το παιζουν κρις κραφτ.
    και αυτο με πιραξε και εγραψα το ποστ.
    ρε φιλε εχεις ενα κατερπιλαρ που η δουλια του ειναι να σκαβη. τι θελεις και το πεζης οτι εχεις σακσοραλο?
    και μην σηγκρηνη κανεις της BSA NORTON ENFIELT BMW με της χαρλεη προσβαλετε της μοτοσηκλετες ετσι.

  5. #20
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    χαχαχ να και ενα υγιες ποστ!
    Χαρλευ εταιρια με τη δικια της ιστορια αυτο δεν ενοχλει κανενα το προβλημα ειναι οτι τωρα τελευταια και χαρην του μαρκετινκ εχει γινεις status του κολωνακιου και κατι κακομοιραιων που νομιζουν οτι καβαλανε πορσε (σε αντιστοιχια!!) εκει ειναι το φαουλ με αποτελεσμα τα σκουτερ-Ζ125-dynamik125 να κανουν πανυγηρια αμα πετυχουν κανα τετοιον,για μεγαλυτερα δεν συζηταω ειναι πολυ το ξυλο και γινεται ακαταλληλον!

    sonic22 εχεις λαθος για τα παλια μηχανακια εγω εχω καβαλησει bmw r25,r26,r6x(δεν θυμαμαι το τελευταιο νουμερο) horex,muchless αυτα που λες τα βρισκεις ευκολα απλα λογω του νεαρου της ηλικιας δεν τα χεις προλαβει!(χαχαχα οχι δεν γεννηθηκα το 50 απλα τη δεκαετια του 80 ηταν της μοδος) πιο φτηνα επαιρνες κανα τετοια παρα παπι c50 η er50 rd κλπ!

  6. #21
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Aν δεν εχεις καβαλησει μηχανη της δεκαετιας του 50 , να ριχνεις 5-6 μανιβελιες , να σου μενει που και που και να την σπρωχνεις , να εχεις ταλαιπωρηθει ρε παιδι μου λιγο , δεν θεωρεισαι μηχανοβιος._:rotflmao:

    Μου μαθατε ολοι στις μιζες και στα μαλακα αμορτισερ και στα μηχανακια χωρις κραδασμους.

    ΚΩΛΟΦΛΩΡΟΙ:rotflmao:

    Keep on rocking in a free world !!!

  7. #22
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Καλημέρα ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ.

    Παρών. Εγώ είμαι ο ιερόσυλος που έβαλε στο ίδιο τσουβάλι, BMW, BSA, Norton κτλ.

    Όπως είπα, μίλησα για την αρχή της μοτοσυκλέτας αυτής. Πρίν να την κάνουν σούργελο τα τυπάκια που φοράνε παντελόνι χάρλευ, μπλούζα χάρλευ, στριγκάκι χάρλευ και μαντίλι-μπαντάνα χάρλευ , ανοίγουν το κασετόφωνο που ήδη έχουν εγκαταστήσει (είναι ειδική βελτίωση που χαμηλώνει το κέντρο βάρους, αλλά που να ξέρετε εσείς με τα ss. ), για ν'ακούει το Born to be wild, στην απόσταση 10' , μέχρι την κοντινή καφετέρια του.

    Αλλά εξακολουθώ να υποστηρίζω κάτι τυπάκια, που γουστάρουν το μηχανάκι τους, ακόμα κι αν είναι χάρλευ, και ντύνοντε κανονικά, όπως ένας μοτοσυκλετιστής πρέπει να ντύνεται, με το καλό του το κράνος, κάνει σέρβις μόνος του στο μηχανάκι του, γιατί απλά θέλει, του κάνει βελτιώσεις , κυριώς για την καλύτερη οδηγική συμπεριφορά, και το λιώνει στα χιλιόμετρα.

    Απλά γι'αυτόν λέω , ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ.
    Και παπί να είχε, και μοτοποδήλατο, και 1000άρι και οτιδήποτε, για μένα αυτός είναι εντάξει.

    Όταν στην αρχή , είχα μόνο την "γριά" , γυρνούσα την μισή Ελλάδα , σε όλα σχεδον τα τερέν, ας ήταν ακατάλληλη η μηχανή για να κατεβαίνω Τρίπολη με σταθερά 180,γιατί έτρωγα όλο τον αέρα. Αλλά και τώρα, που έχω μόνο αυτήν , παλι, και δεν σταματάω να κάνω διαδρομές. Δεν είμαι άξιος να θεωρούμε μοτοσυκλετιστής?
    Απλά γι'αυτούς λέω , βρε ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ.
    Κι ας έχουν και χάρλευ.
    Γιατί , όλα αυτά που ΔΕΝ έχει η Χάρλευ, όπως πολύ σωστά είπες, Δεν τα έχει και το Virago 750.Απλά έχει παραπάνω γκάζι απ'αυτά, λίγο καλυτερα φρένα, και άμα ξέρεις, στρίβει καλούτσικα. Αλλά εξακολουθεί να είναι κάστομ.
    Όλα τα ΔΕΝ για το Χάρλευ, είναι ΔΕΝ και γι'αυτήν.
    Άρα, ... ανήκω στην ίδια κατηγορία, αυτήν την στιγμή της ζωής μου?
    Του βλακάκου, που πάτησες , στην Καβάλας?

    Αυτά.... και πολύ φιλικά!

    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  8. #23
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    Aν δεν εχεις καβαλησει μηχανη της δεκαετιας του 50 , να ριχνεις 5-6 μανιβελιες , να σου μενει που και που και να την σπρωχνεις , να εχεις ταλαιπωρηθει ρε παιδι μου λιγο , δεν θεωρεισαι μηχανοβιος._:rotflmao:

    Μου μαθατε ολοι στις μιζες και στα μαλακα αμορτισερ και στα μηχανακια χωρις κραδασμους.

    ΚΩΛΟΦΛΩΡΟΙ:rotflmao:


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Δώσε κι άλλαααααααααααα!
    :rotflmao: :rotflmao:

    σιγά μην σκίσετε τις δαντέλες
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  9. #24
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    χαχα ασε γιατι τη σημερον ημερα ολα ειναι ευκολα!!


    Χαχαχα αμα μεινεις απο μανιατο (muchless) η απο αυτοματο (bmw) τοτε καταλαβαινεις τη διαφορα...σε μια περιπτωση φιλος καταφερε και ξηλωσε το κυλινδρο απο τα μπουζονια και πηγαινε πανω κατω ο κυλινδρος μαζι με το πιστονι!!!!!!!!!!!!(θεικο!!!)


    καλα τα πινιον απο τα διαφορικα δεν τα συζηταω!!

  10. #25
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    ..................., να ριχνεις 5-6 μανιβελιες , να σου μενει που και που και να την σπρωχνεις , να εχεις ταλαιπωρηθει ρε παιδι μου λιγο , δεν θεωρεισαι μηχανοβιος......................
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Καβάλας και Κηφισού εώς Καλλιθέα σπρωχτό,
    μετράει?????

    Για να μήν τ'αφήσω παρατημένο εκεί, και το σηκώσουν.
    Κινητό δεν έπαιζε τότε.



    Ήταν μπιέλα τελικά και τα ρήμαξε όλα.


    Τι βλάκας που έιμαι!!!


    Έχω σπρώξειιιιιιιιιιιιιιιιιιι σε πολλόυυυυυς δρομους......
    Έχω σπρώξει......
    μα στην Αθήνα, πιο πολύυυυυυ
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  11. #26
    "sonic22 εχεις λαθος για τα παλια μηχανακια εγω εχω καβαλησει bmw r25,r26,r6x(δεν θυμαμαι το τελευταιο νουμερο) horex,muchless αυτα που λες τα βρισκεις ευκολα απλα λογω του νεαρου της ηλικιας δεν τα χεις προλαβει!(χαχαχα οχι δεν γεννηθηκα το 50 απλα τη δεκαετια του 80 ηταν της μοδος) πιο φτηνα επαιρνες κανα τετοια παρα παπι c50 η er50 rd κλπ!"

    δεν λεω τα μηχανακια που λετε υπηρχαν στην ελλαδα.. αλλα μετα δεν ηταν η μεγαλη διαδοση των μοτοσικλετων στην ελλαδα?
    οταν αγοραζαν τα zundap,τα καρελια,τισ φλορετεσ και vespia και αργοτερα και τα c50??

    δεν αντιλεγω πωσ υπηρχαν "φνατικοι" hobbistes μοτοσικλετιστες αλλα για ποσουσ μιλαμε και για ποσα Κm τον χρονο?? (πραγματικα ρωταω γιατι δεν ξερω..)

    παντοσ για την ιστορια και μονο να πω πωσ στο νησι υπαρχει ενασ παπουσ αανω των 80 με μια enfield (750cc alla borei na kanw lathos) και την κικλοφορει καθημερινα (με 30-40Κm)..

    τρομερο μηχανιμα.. και καθολου να μην ξερεισ καταλαβαινεισ οτι κατι τρεχει...

  12. #27
    χεχε , θεσσαλονικη , απο τη κρηνη μεχρι το carrefour στην εθνικη προς χαλκιδικη μετραει?

  13. #28
    Lupo


    Του βλακάκου, που πάτησες , στην Καβάλας?
    ------------------------------------------------------------------------------------
    οχι ερχομενος απο ασπροπυργο ξεκηνησε η ιστορια στο φαναρι του δαφνιου και πιγεναμε φαναρι σε φαναρι. ηταν τοσο χαζος που δεν καταλεβενε οτιτα σκουτερ δεν πιανοντε στα φαναρια. μετα εστριψα στην αθηνων λαμιας προς λαμια και απο τα πρακτορια του κηφησου και μεχρη την γεφυρα του ροσινιολ ειχε χαθη απο τους καθρεπτες μου. μεχρι και ο γιος μου με το ρανερ VX125 το τετραχρονο οταν ημουν με το ZZR ιδρωνα να τον παρω στα φαναρια. ειναι θεμα αναλογιας κιλου ανα ηππο κατ αρχην και μετα η αυτοματη μεταδοση κερδιζη στης αλαγες.
    1) μην μου λες οτι το βιρακο ειναι λιγο πιο καλο απο της χαρλεη .... ειναι ΠΟΛΥ πιο καλο απο της χαρλεη. στην εκθεση που πηρα το βε ροαντ ανοιγω το γκαζι μηλαμε για φοβερη επιταχηνση εχω να το λεω. αλλα..... οτι επιταχηνη πρεπει να επιβραδηνη......
    μου εφυγαν τα μαλια και τα υποληπα ασπρισαν οταν απο τα 60 προσπαθησα να φρεναρω. εβλεπα τον τοιχο να μου ερχετε και ενω ειχα ανεβη πανω στο πεταλι του φρενου και ειχα δαγκοση την μανετα αυτο δεν σταματαγε. μετα αποφασισα να στριψω:rotflmao:
    εστριψα το τιμονι αυτο ελαφροσε και ...... η μοτο πιγενε ισια
    κλπ κλπ
    2) εγω δεν λεω οτι αυτοι που καβαλανε χαρλεη δεν ειναι μηχανοβοιοι. απλα οτι τους παραπληρωφορισανε και δεν εχουν καταλαβη οτι αυτο που καβαλανε οσο και να το πεδευουνε δεν ειναι μηχανη.
    και μαλιστα εχω φιλους με χαρλεη που δεν εχω προβλημα να τους το λεω αυτο.
    η απαντηση τους ειναι οτι καβαλανε κατι που τους αρεση. περι ορεξεως κολοκιθοπηττα λοιπων.
    αλλα δεν το παιζουν γρηγοροι

  14. #29
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Εντάξει!
    Αυτό το "ΠΟΛΥ" με έλιωσε!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Χρόνια είχα ν'ακούσω ότι το virago μου είναι πολύ καλύτερο από κάτι άλλο!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Χρωστάω μπύρες, όπωσδήποτε!

    Όσο για το άλλο θέμα, παραδέχομαι ότι έχω οδηγήσει Χάρλευ, μόνο για πολύ λίγο, κάποιων γνωστών.
    Για τα 1340άρια, το μόνο που λέω, έιναι ΡΟΠΗ!
    Κατα τ'άλλα δεν αξίζουν και πολλά σαν μοτόρια. Αλλά κι απ'την άλλη, δεν νομίζω ότι θα την έπαιρνε κάποιος για τις επιδόσεις της, αλλά γιατί την είδε και την ερωτεύτηκε. Κι απλά σέβομαι τον έρωτα του.
    Το sportster έλεγε κάτι παραπάνω, και έμοιαζε με το virago μου πάντως.
    Αλλά επειδή τα είχα οδηγήσει πολύ λίγο, και δεν τα είχα λιώσει όπως το δικό μου, δεν μπορώ να συγκρίνω.
    Και πάλι πιστεύω,πως όπως έστριβα το cbr τελείως διαφορετικά απ'ότι με την "γριά", όμως μπορούσα να στρίβω και με τα 2, έτσι νομίζω , ότι αν κάποιος μάθει το sportster του, θα τα κατάφερνε.

    Πάντως συμφωνώ μαζί σου, ότι το τυπάκι δεν πήγαινε καλά!
    Καλά , δεν ήξερε από πρίν ότι στα φανάρια δεν μπορούσε να σε πάρει, δεν το έμαθε στο πρώτο φανάρι που δοκίμασε?
    Ούτε στο δεύτερο?
    Μπορεί ακόμα να συνεχίζει, προσπαθώντας με άλλα σκούτερ.


    Και είπαμε! Για αυτό που είπες για την "γριά ", χρωστάω.........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	beer.gif 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	5,7 KB 
ID:	16905
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  15. #30
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Gentlemen, επειδή βλέπω ότι ξαναγίνατε ευγενικοί, θα έρθω εν πρώτοις να συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο rd350LC, στο ότι σε φαναρίσια κόντρα ΔΕΝ μπορείς να ρίξεις σε Harley και τον Θεό γκόμενο να έχεις !!!

    (Εκτός του ΑΠΟΛΥΤΑ παραγματικού παραπάνω ισχυρισμού, εξηγείται και πολύ απλά αν ληφθούν υπόψη - ασήμαντοι σε πολλούς - παράγοντες όπως: επιφάνεια ελαστικού, τιμή Ροπής, στροφές που αυτή κορυφώνεται, εύρος στροφών που παραμένει μέγιστη κ.λ.π.).

    Όσο για την "επιλεκτική" λογική του ΑΡΚΟΥΔΟΥ, θα συμφωνήσω αν παραδεχτεί ότι το π.χ. CBR1100 RRRRRRRRR ή οποιοδήποτε αντίστοιχο μηχανάκι, ΠΑΥΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ να κατατάσεται στις μοτοσυκέτες επειδή βγήκε το αντίστοιχο του β! εξαμήνου και ζυγίζει 1/2 κιλό λιγότερο (άρα το προηγούμενο αυτομάτως γίνεται τρακτέρ) ή φρενάρει με 0,5 pNt λιγότερη πίεση στην μανέτα ή ότι στον πούτσο άλλο μπορεί να διαφοροποιήσει μια μηχανή από μια άλλη....





    Υ.Γ. 1

    Δεν έχω ΚΑΜΙΑ απολύτως εμπάθεια με τα HARLEY, αλλά είχα για 3 χρόνια ένα WLA 750 του '43 φτιαγμένο chopper και ΟΝΤΩΣ έριχνε στα αυτιά σε Bol d'or 900 στα φανάρια της Αλίμου....

    Υ.Γ. 2

    Το ότι είναι φτιαγμένα με νοοτροπία που σε αναγκάζει (αν θέλεις να συνεχίσεις να τα οδηγείς) να ΜΗΝ έχεις καμία σχέση με SS και γυροσκοπικά φαινόμενα και αλλαγές ξυστρών γονάτων κάθε βδομάδα, είναι πιστεύω γνωστό και πιθανόν από εκεί να ξεκινούν και οι αντιπαλότητες - αντιπαραθέσεις ....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. nexus 300 VS fmx 650
    από liospi στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2011, 16:12
  3. kymco xciting 500i vs gilera nexus 500
    από KARYDAS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2009, 20:01
  4. Nexus Vs Beverly...and The Winner Is..???
    από homoludens στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 01:48
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF