Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Ενα δωρεάν περιοδικό για όποιον ενδιαφέρει ...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Ενα δωρεάν περιοδικό για όποιον ενδιαφέρει ...

    Το περιοδικό λέγεται NATIONAL, είναι σχετικά καινούριο (2η έκδοση) και θα βρείτε και 3 άρθρα φυσικά με την υπογραφή μου (Ονοματεπώνυμο---Αλέξανδρος Νίκλαν).

    http://www2.libropage.com/edition/wbr1UH

    Είναι δωρεάν η έκδοση στο web προς ανάγνωση. Το περιοδικό σχετίζεται με τις Αρχές και θέματα Ασφαλείας του τόπου.

    Θα με ενδιέφερε εννοείται και η γνώμη όλων.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.267
    Καθε νεα προσπαθεια πρεπει να ενθαρυνεται
    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

















    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  3. #3
    Αν και δεν διάβασα τα άρθρα γιατί δεν είναι του άμεσου ενδιαφέροντός μου μπορώ να πω ότι υπάρχει μία καλή παρουσίαση γενικότερα και είναι μία προσεγμένη οπτικά έκδοση.
    Φτιάξτε αυτό το πολύ ενοχλητικό bug που για να γυρίσεις κάθε φορά σελίδα πρέπει να κουνάς το ποντίκι.
    Αυτό μου έσπασε λίγο τα νεύρα.
    Δεν ξέρω αν γίνεται και σε υπολογιστές windows αλλά σε Mac μόνο έτσι δουλεύει το next page.
    Κατά τα άλλα μπράβο και καλή επιτυχία

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Υπάρχει κανονικά navigation bar απο πάνω όπου πατώντας στο next και στο back μπορείς να αλλάξεις σελίδα. Αν κάνεις κλικ πάνω στην σελίδα κάνει αυτόματα ζούμ για να μπορεί κάποιος να το διαβάσει. Επίσης μπορείς να κάνεις χρήση και των cursor-arrows που γυρνάνε μπρος πίσω αυτόματα τις σελίδες.

    Να συμπληρώσω μόνο εδώ οτι δεν μου ανήκει το περιοδικό... απλά είμαι στην συντακτική ομάδα.

    Θα μεταφέρω όμως κάθε σχόλιο.

    Ευχαριστώ πολύ όλους όσους μπούν στον κόπο.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Υπάρχει κανονικά navigation bar απο πάνω όπου πατώντας στο next και στο back μπορείς να αλλάξεις σελίδα. Αν κάνεις κλικ πάνω στην σελίδα κάνει αυτόματα ζούμ για να μπορεί κάποιος να το διαβάσει. Επίσης μπορείς να κάνεις χρήση και των cursor-arrows που γυρνάνε μπρος πίσω αυτόματα τις σελίδες.

    Να συμπληρώσω μόνο εδώ οτι δεν μου ανήκει το περιοδικό... απλά είμαι στην συντακτική ομάδα.

    Θα μεταφέρω όμως κάθε σχόλιο.

    Ευχαριστώ πολύ όλους όσους μπούν στον κόπο.
    για αυτό το navigation bar μιλάω.Δεν σε αφήνει να γυρίσεις 2η σελίδα σερί αν δεν κουνήσεις έστω και λίγο το ποντίκι

  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το σύστημα σου... τώρα που το δοκιμάζω πάντως παίζει μια χαρά... επίσης δοκίμασε με τα "βελάκια" στο πληκτρολόγιο σου ...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Ύστερα απο μια βιαστική ματιά...

    Πολύ καλή δουλειά πραγματικά!!!!!
    Σου δίνει πάρα πολλές επιλογές ανάγνωσης (slideshow, download, print κλπ κλπ) όπως επίσης και ενα ξεκούραστο μενού ιδιαίτερα εύκολο για τον κάθε αναγνώστη.

    Όσο αφορά το υλικό, παρουσιάζει υποκλοπές, προστασία προσωπικών δεδομένων, διάφορα νομοσχέδια κλπ κλπ

    Το μόνο που με κουρασε ήταν τα πολλά καρατε, κουνγκ φου και άλλες πολεμικές τέχνες που παρουσίαζε μέσα...

    Κατα τ'άλλα...

    Αξίζει! (και προωθείται)

  8. #8
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Ωραία άρθρα.
    Αν και για τις υποκλοπές σε κινητά δεν χρειάζεται να μπει κανείς σε κόπο με "βαλιτσάκια" κτλ κτλ.
    Πρόσβαση σε λογισμικά συνακροάσεων μέσα σε ένα AXE και γεια σας
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το σύστημα σου... τώρα που το δοκιμάζω πάντως παίζει μια χαρά... επίσης δοκίμασε με τα "βελάκια" στο πληκτρολόγιο σου ...

    Gandalf
    Τα βελάκια δουλεύουν μία χαρά όπως και το υπόλοιπο site.
    Εγώ απλά σου επισημαίνω ένα bug.Δεν έχω windows.Έχω Mac.Κοιτάξτε το γιατί ενός bug μύρια έπονται.
    Το κάθε bug μπορεί να οδηγήσει σε κρασάρισμα και τότε η σελίδα σας θα είναι ευάλωτη.

  10. #10
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    To άρθρο δεν καλύπτει όλες τις πτυχές... υπάρχουν ακόμα dial-in GSM κοριοί, υπάρχουν λογισμικά συνακρόασης όπως είπες, υπάρχουν RF ανιχνευτές και interceptors κτλ... σκοπός είναι να "υποψιάσει" τον μέσο χρήστη χωρίς όμως να τον κουράσει.

    Ευχαριστώ για το σχόλιο όμως... θα ληφθεί υπόψη.

    drspeed... ευχαριστώ φίλε.. θα το μεταφέρω.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #11
    ειλικρινά πάρα πολύ καλλή δουλειά, με ενδιαφέροντα άρθρα.

    Κάθε πότε ανεβαίνει στο νετ;

  12. #12
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Mαγε πολυ καλη δουλεια πραγματικα.....

    Αν και τα θεματα και εμενα δεν ειναι του αμεσου ενδιαφεροντος μου..

    Η παρουσιαση του περιοδικου στον υπολογιστη μου ηταν μια ξεκουραστη και ευκολη υποθεση.

    Καλη συνεχεια !


  13. #13
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Καλησπέρα,

    Πρώτον να πω συγχαρητήρια για τη προσπάθειά σας είναι πάρα πολύ καλή, δεύτερον από μια ματιά που έριξα το βρήκα καλό να και δεν είναι ένα περιοδικό που θα αγόραζα.
    Βέβαια όταν άνοιξα το λινκ μου έβγαλε το περιοδικό αλλά ήταν μικρό στην οθόνη ώστε να καταφέρω να το διαβάσω με τη μορφή που το ανοίγει! Καλή συνέχεια σας εύχομαι και καλή επιτυχία.




    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  14. #14
    Ραντεβού...στα όνειρά σου Το avatar του/της ΜΟΡΦΕΑΣ
    Εγγραφή
    26/03/2009
    Μηνύματα
    139
    Κατ'αρχήν συγχαρητήρια. Καλη επιτυχία να έχετε. Ωραίο είναι, πολύ καλή δουλειά. Αποθηκεύτηκε και στα αγαπημένα. Ισως μπορέσω να σου δώσω και καμιά βοήθεια αν χρειαστείς σε κάποια θέματα. Κάποια θέματα σχετικά με την εκπαίδευση, ασφάλεια, αυτοπροστασίας, αστυνομικων, πολιτων, θα πρέπει να γινονται γνωστά στο ευρύ κοινο. Καλύ πειτυχία και πάλι.

  15. #15
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Καλό! Με προβλημάτισε αρκετά ο τρόπος προβολής των σελίδων. Αρχικά εμφανίζονται μικρές και όταν κάνεις κλικ επάνω τους γίνονται μεγάλες αλλά καθυστερούν στο άνοιγμά τους. Επίσης δεν μπορεί να προσαρμοστεί το μέγεθος κατά βούληση αλλά η μεγέθυνση είναι προκαθορισμένη. Μήπως να υπήρχε η δυνατότητα downloading του περιοδικού σε μορφή pdf όπως π.χ. e-bikes?
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF