Σελίδα 3 από 44 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 648

Θέμα: Για δυνατούς λύτες...

  1. #31
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    αφου ξέρεις ότι θα σου βρω εγω τη λύση ....τι στενοχωριέσαι?
    Εσένα περίμενα ρε μάστορα!


  2. #32
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο που να συνδυάζει όλα όσα έχεις απαριθμήσει.
    Είναι πολλά τα μηχανάκια που συνδυάζουν υπέροχα όλα όσα απαρίθμησα, απλά δεν υπάρχουν.



    Παραδείγματα:

    Σε BMW: Ένα R1200R με μπικίνι φαίρινγκ.

    Σε Honda: Ένα Hornet 900 που δεν είναι τελείως γυμνό.

    Σε Yamaha: Ένα εξελιγμένο FSZ1000 (όχι το καινουριο που νομίζει ότι είναι R1 που του έκλεψαν το μισό φαίρινγκ και του πριτσίνωσαν μια καρατιμόνα)

    Σε καβασάκι: Ε όχι και καβασάκι! Υπάρχουν και όρια!

    ... και πάει λέγοντας

  3. #33
    Ζηκοοοοοοοοοοοοο Το avatar του/της μπακαλογατος
    Εγγραφή
    08/03/2010
    Μηνύματα
    16
    Αφου ειχες ΧΟΝΤΑ και μαλιστα σειρα CBF τι το θελεις και ψαχνεσαι?ΚΑΤΣΕ στ αυγουλακια σου και μην ψαχνεις αλλες αγαπες και συνεπως περιπετειες.Παρε το CBF1000S ABS και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο ξανα.Μ ενα καλο λαδακι (MOBIL 1) 10-40 η 15-50 και συχνες αλλαγες καθε 7000 χλμ και οχι 12000 που λεει η ΧΟΝΤΑ θα κανεις παλι οχι 100000 αλλα 200000 χλμ.
    Ζηκο θα προβω σε ωμοτητες!!!!!
    Και γω σε τι θα προβω,σε ψημμενοτητες????

  4. #34
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205

    Re: Για δυνατούς λύτες...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    ....

    Ακούω προτάσεις...
    αφού δεν τσίμπησες του macrozan το λουλούδι σημαίνει οτι κάτι πάντα σε σταματάει στον μεγάλο σου έρωτα

    που σημαίνει οτι η επιλογή σου είναι μια και μόνο μια

    CBF 1000

  5. #35
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    CB 1300 S ?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #36
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    CB 1300 S ?
    Πανέμορφο, υπέροχο, (ειδικά σε ασπροκόκκινο), απαράδεκτη θέση συνεπιβάτη!

    (ψηλά η εξάτμιση, πολύ ψηλά τα μαρσιπιέ)



  7. #37
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από μπακαλογατος
    Παρε το CBF1000S ABS και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο ξανα.
    Αν έβγαινε ένα CBF1000 λίγο ποιοτικότερο (και ας ήταν ακριβότερο) θα το είχα πάρει ήδη. Όπου λίγο ποιοτικότερο:

    - Λίγο καλύτερο μπροστινό
    - Λίγο καλύτερο ψαλίδι (όχι απ' την εποχή του χαλκού)
    - Ένα μοχλικό στην ανάρτηση πίσω
    - 180 πίσω λάστιχο
    - Δέκα (όχι παραπάνω) αλογάκια επιπλέον

    Έτσι όπως είναι μιλάμε για ένα λίγο βελτιωμένο CBF600. Δεν λέω όχι, βέβαια. Είναι μια τίμια επιλογή.

  8. #38
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Αν έβγαινε ένα CBF1000 λίγο ποιοτικότερο (και ας ήταν ακριβότερο) θα το είχα πάρει ήδη. Όπου λίγο ποιοτικότερο:

    - Λίγο καλύτερο μπροστινό
    - Λίγο καλύτερο ψαλίδι (όχι απ' την εποχή του χαλκού)
    - Ένα μοχλικό στην ανάρτηση πίσω
    - 180 πίσω λάστιχο
    - Δέκα (όχι παραπάνω) αλογάκια επιπλέον

    Έτσι όπως είναι μιλάμε για ένα λίγο βελτιωμένο CBF600. Δεν λέω όχι, βέβαια. Είναι μια τίμια επιλογή.
    όταν μπεις στην διαδικασία της συζήτησης περι μειωνεκτιμάτων είμαι σίγουρος οτι μπορείς να βρείς άλλα τόσα και για τα υπόλοιπα μηχανάκια

    VFR
    Bundit
    SV
    Fazer

    και θα το γυροφέρνεις επ άπειρο

    άσε που είμαι σίγουρος ότι ξέρεις πολυ καλά τι σε χαλάει και στα άλλα όπως και στο CBF

  9. #39
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Λοιπόν κι εγώ διαβάζοντας τις προϋποθέσεις στο fazer πήγα , στα χαρακτηριστικά που περιγράφεις πάντως , πάντα και με τις εικασίες της yamaha για διασκεδαστικό κινητήρα σε θέματα ροπής και απόδοσης , τώρα , το fazer8 θα σου πω, η αξιοπιστία του ένα ; μιας και δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ,αλλά από προέλευση δεν θα πρέπει να φοβάσαι . Για κάνε κάνα μήνα υπομονή να βγει να δούμε τι ψάρια πιάνει και βλέπεις . Κάτι άλλο μιας και το έχω ψάξει λίγο το θέμα χωρίς περιορισμούς σε εθνικότητες και τις λοιπές ασθένειες ... Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή ...
    Ιταλία , μόνστερ 1100 , πήγα και έκατσα επάνω , μπορούσα να το κάνω test ride αλλά δεν είχα χρόνο , θέση οδήγησης σαν να είσαι πάνω στο fz1 και πανάλαφρο , από κινητήρα νομίζω τα 95 άλογα του είναι υπέραρκετά , μειον γι αυτό που το θέλεις , 2ο άτομο δεν χωράει και βέβαια περιορισμένη δυνατότητα αποσκευών . Συνεπώς δεν σου κάνει , δεν έκανε ούτε σε μένα για τους παραπάνω λόγους . Γερμανία , η σειρά F800 είναι αυτό που ψάχνεις , Τώρα γυμνό , ντυμένο , εσύ θα το κρίνεις , βέβαια το F800ST στην εκδρομή στη Βυτίνα ακόμα με βασανίζει , νομίζω άψογο all around μηχανημα , με εκδρομικές και σπορ καταβολές , οτιδήποτε πάνω από 800cc στην πόλη θα σε βασανίσει . Αγγλία και βέβαια το tiger αλλά το έχεις απορίψει για τον μετροσέξουαλ χαρακτήρα του αλλά καλή και βολική μηχανή είναι για όλα τα παραπάνω που ζητάς .Υπόλοιπες μάρκες από Ευρώπη δεν ξέρω να σου πω ,συνεπώς για ΚΤΜ και λοιπές δυνάμεις δεν έχω άποψη ...
    Πάμε και στους γαμημένους Τζαπάν (ένεκα The Cove, το είδα ένα βράδυ τελευταία και έφριξα ,οι σφαγές που είδα στα δελφίνια είναι λόγος να μπουκοτάρω τα προιόντα τους αλλά στο fz8 δεν μπορώ να αντισταθώ... ) .Όπως σου έγραψα πριν θεωρώ το fz8 ιδανικό για την περίπτωση σου + είναι φρέσκο(δλδ ρετουσαριμένο fz1 είναι αλλά φρέσκο...). Το bandit επίσης είναι λύση ταξιδιάρα αλλά δεν πιστεύω ότι τα 1250cc θα βοηθήσουν στην πόλη , το 650 θα σου φανεί μια απ τα ίδια σε σχέση με το cbf και βέβαια τι μένει κανένα Versys ( κάτι τέτοιο δλδ με μετροσέξουαλ χαρακτήρα , όπως το tiger αλλά tiger > imo ,θα σου έλεγα και multi 1000 αν δεν είχες αυτό το θέμα ) Μένουν μερικά όπως 1000cbf και 1200vfr αλλά και πάλι πιστεύω ότι τα 1000> cc δεν βοηθάνε στις καθημερινές μετακινήσεις .
    Ξεχνάω κανένα ; Ναι ss όχι .
    Ναι και λέω τι ξεχνάω , vfr800 παλιά δοκιμασμένη συνταγή , άψογο και στη σωστή κατηγορία , απ όσο λένε έχει μοναδικό θέμα με τις θερμοκρασίες στην πόλη αν μπορείς να το αντέξεις και βέβαια τα κουραστικά κλιπόνια . Αυτά ...
    Καλή επιλογή .

  10. #40
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    ....

    άσε που είμαι σίγουρος ότι ξέρεις πολυ καλά τι σε χαλάει και στα άλλα όπως και στο CBF
    ναι.οτι φτανει 2 ολοκληρα λεπτα απο τα 1000αρια οπου και αν πηγαινουμε και εχει αυξημενη καταναλωση με αποτελεσμα να μενει
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    αφου ξέρεις ότι θα σου βρω εγω τη λύση ....τι στενοχωριέσαι?
    Δεν βάζεις κι εμένα στον κύκλο που ετοιμάζεσαι ν'ανοίξεις πάλι... :rotflmao:

    Νικόλα είπα το 600 σαν πιο οικονομική λύση αφού θα το χρησιμοποιείς και στην πόλη, εννοείται πως εγκρίνω και το 1000 όπως και το Bandit 1250 που ανάφερε ο Alex.

  12. #42

  13. #43
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    ...
    Είσαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να βγάλει κάποιον απ' το δίλημμα!


  14. #44
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Πανέμορφο, υπέροχο, (ειδικά σε ασπροκόκκινο), απαράδεκτη θέση συνεπιβάτη!

    (ψηλά η εξάτμιση, πολύ ψηλά τα μαρσιπιέ)
    νικο ετσι οπως το πας δεν εχεις επιλογη...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #45
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
    Λέμε:

    6. Αξιοπιστία όσο δεν παίρνει: Να μην ιδρώνει το αυτί του αν ακούσει κάτι σαν 100000 χλμ σε τρία χρόνια (τόσα έχει το CBF).

Σελίδα 3 από 44 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF