Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 90

Θέμα: Πρώτη μηχανή ενός καημένου 30άρη

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2010
    Μηνύματα
    0
    Καταρχην οσο και να προσπαθειτε, με το ΙΧ δε μενω!

    Μαζευω πληροφοριες, συνεχιστε να γραφετε.

    Το bmw γμτ δε νομιζω οτι μ'αρεσει ιδιαιτερα..

    Οσο για τον εξοπλισμο, αν σας πω οτι θα δωσω 1,5Κ θα σταματησετε τις κοντρες;

  2. #47
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frogie


    Οσο για τον εξοπλισμο, αν σας πω οτι θα δωσω 1,5Κ θα σταματησετε τις κοντρες;
    :rotflmao: δεν κανουμε κοντρες τωρα που να δεις κατι αλλα επικα θρεντς με πραγματικα ''γκαζια''

    1.500 ευρω θα εισαι ΥΠΕΡ - τουμπανος και ΥΠΕΡ - παγκοσμιος αν δωσεις μιλαμε για τα ΑΠΑΝΤΑ του εξοπλισμου
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frogie
    Καταρχην οσο και να προσπαθειτε, με το ΙΧ δε μενω!

    Μαζευω πληροφοριες, συνεχιστε να γραφετε.

    Το bmw γμτ δε νομιζω οτι μ'αρεσει ιδιαιτερα..

    Οσο για τον εξοπλισμο, αν σας πω οτι θα δωσω 1,5Κ θα σταματησετε τις κοντρες;
    ama dosis 1,5k na paris ke xatraxopedila mpas ke pesis stin 8alasa
    a8ropoi imaste vre pedi mou pote den kseris...
    :rotflmao: :rotflmao:
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2010
    Μηνύματα
    0
    Τα χατραχοπεδιλα είναι ειδικα πέδιλα για.. χατράχια, να φανταστώ;

    (μα ΚΑΘΕ φόρουμ έχει έναν τέτοιο τύπο, έχει πολλή πλάκα)

  5. #50
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Evi... αυτά που έβαλα εγώ είναι διπλά σε τεμμάχια σαν εξοπλισμός πλην γαντιών και κράνους... επειδή όμως θες κάτι πιο απτό να σου βάλω τα παρακάτω σαν ιδέα..

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=97449

    To παληκάρι το δίνει 250 ευρώ , είναι SHOEI και άθικτο.
    Αν ψάξεις πάλι σε eBay αλλά και στις αγγελίες εδώ θα βρείς και cordura bering , dainese, spyke ή δεν ξέρω τι άλλο μέχρι και 150 ευρώ.
    Γάντια d-dry dainese όπως σου είπα αν ψάξεις στο web , χειμερινά έχουν κοντά 35 ευρώ... σου μένουν δηλαδή και άλλα 170 ευρώ να πάρεις παπούτσια (ημίμποτο-μπότες) που εύκολα βρίσκεις και πάλι σε αγγελιες ή στο eBay.... και δεν μιλω να είναι άκρως μτχ.. αλλά να είναι σχεδόν καινούρια ή καινούρια.

    Τα 600 ευρώ που είπα είναι μετά απο έρευνα... τα δικά μου αντικείμενα που έβαλα είναι διπλά σε τεμμάχια , για χρήση τα μεν μισά σε χειμώνα , τα άλλα σε καλοκαίρι.

    Βέβαια και τα καλοκαιρινά χρειάζεσαι εκτός και αν θέλεις να ανήκεις στους ΕΦΚΜ (Εποχιακοί Φοράνε Κράνος στο Μανίκι), οπότε ενα μαγιό , τζόκευ και σανδάλι διχαλωτό είναι οτι καλύτερο σαν εξοπλισμός... ενίοτε και κινητό με βέλκρο απο πίσω για να μένει σταθερό ενώ οδηγάς στο αυτί...

    Μην γελάς.. έχω δεί παληκάρι πέρισυ το καλοκαίρι...(το είχα γράψει κιόλας) με τύπο που στο ένα χέρι είχε το τσιγάρο, το άλλο στο κράνος και εκείνη την στιγμή χτύπησε το κινητό.. πήγε να το σηκώσει , μόνο που το scooter δεν πηγαίνει μόνο του και αυτός καρφώθηκε στην νησίδα.. πρώτης γραμμής οικόπεδο...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Γενικά πάντως επιμένω οτι on-off στα 600-650cc είναι εκείνο που θα ταιριάξει καλύτερα στο τι ζητάς.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #51
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frogie
    Τα χατραχοπεδιλα είναι ειδικα πέδιλα για.. χατράχια, να φανταστώ;

    (μα ΚΑΘΕ φόρουμ έχει έναν τέτοιο τύπο, έχει πολλή πλάκα)
    Ααααααααααχαχαχαχαχαχαχα!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α, ρε frogie με πέθανες!!! :rotflmao: :rotflmao:

  7. #52
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Βρε σεις, μη μαλώνετε άλλο για τον εξοπλισμό!! Σας το είπε ο άνθρωπος όσο πιο ευγενικά μπορούσε!! "Αν σας πω ότι θα χαλάσω 1500€, θα μιλήσουμε για μηχανές;"


  8. #53
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
    Βρε σεις, μη μαλώνετε άλλο για τον εξοπλισμό!! Σας το είπε ο άνθρωπος όσο πιο ευγενικά μπορούσε!! "Αν σας πω ότι θα χαλάσω 1500€, θα μιλήσουμε για μηχανές;"


    ΔΕΝ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ (εκτος και αν δεν μαλωνω μονο εγω ) ρε παιδια αυτο το θεωρητε καυγα εσεις?????ΣΥΖΗΤΑΜΕ και μαλιστα ΠΟΛΥ ωραια!!!!! για μηχανες του ειπαμε

    κατι τελευταιο......

    Ο ρομαντισμος μου λεει παντα οτι η μοτοσυκλετα μας επιλεγει και εκεινη. Πηγαινε σβαρνα στα μαγαζια (τι ωραια ενασχοληση!!! οντως) και ανεβα πανω τους , δες τες ποια σου αρεσει ποια φτανεις (καλα τεραστιος εισαι τις φτανεις αλλα λεμε τωρα) η θεση οδηγησης , δες το βαρος τους , δες τες απο κοντα παρατηρησε τες και θα βρεις αυτη που θες τωρα που τοσοι ανθρωποι σου ειπαμε την αποψη μας. Ζυγισε τα θελω με τα μπορω σου και πηγαινε απο κοντα και δες οσες περισσοτερες μπορεις!!!!!!!!!



    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #54
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Το ξέρω βρε Εύη, αλίμονο...όταν λέω μαλώνετε εννοώ ότι προσπαθείτε να τεκμηριώσετε τις απόψεις σας περί εξοπλισμού, σε ένα thread στο οποίο ο συγγραφέας του δεν παραθέτει τις απορίες του για κόστος εξοπλισμού, αλλά για προτιμότερο μοντέλο για αυτόν....

    frogie, καλά τα είπα;;


  10. #55
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Σιγά μην μαλώσουμε βρε... απλά λέω οτι χρειάζεται για αγορές μόνο 600 , μπας και φιλοτιμηθεί με τα ρέστα να κεράσει καμιά μπύρα μετά την αγορά της μοτό...

    Ε;... φανταστικές "βατραχάκο";... ξέρω μια μπυραρία, δεν χρεώνει πολλά... κανά 400αρι μόνο για σένα θα είναι... θα έχεις και κέρδος 500 ευρώ απο τα 1000 που θα δώσεις για εξοπλισμό και μπύρες...
    τι λές;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #56
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frogie
    Τα χατραχοπεδιλα είναι ειδικα πέδιλα για.. χατράχια, να φανταστώ;

    (μα ΚΑΘΕ φόρουμ έχει έναν τέτοιο τύπο, έχει πολλή πλάκα)


    λες να ειναι ο ιδιος σε ολα τα φορουμς


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	55896.gif 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	48,2 KB 
ID:	192994
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2010
    Μηνύματα
    0
    @ Εvi, Vger: Μια χαρα τα λετε και οι 2 Προφανως η επιλογή θα γινει ετσι οπως λεει η Ευη.. απλα μαζευω γνωση και εμπειριες που μου λειπουν!

    @ Gandalf: Μέσα για τις μπυρες - καπου εδω αναμεσα σας κυκλοφορει και ενας φιλος που μπορει να επιβεβαιωσει την στενη μου σχεση με το..αντικειμενο!

    @nic mor: χαχαχα σε κανα δυό άλλα φόρουμ τους ξερω προσωπικά, οπότε δε νομίζω!

  13. #58
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    καλα ρε μονο τον Μαγο?καλα σου ουτε μια κοκα κολα για μενα? ουτε μιση?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2010
    Μηνύματα
    0
    Εσυ θες να δωσω 1,5 Κ για εξοπλισμο.

    Κανονικα εσυ πρεπει να με κερασεις 5 κατοσταρικα μπυρες!

  15. #60
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    καλα ρε μονο τον Μαγο?καλα σου ουτε μια κοκα κολα για μενα? ουτε μιση?


    αντρες,τι περιμενεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF