Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Άλλο ένα fazeri στην παρέα!

  1. #1

    Άλλο ένα fazeri στην παρέα!

    Το πήρα επιτέλους το θηρίο (Fazer S2 ABS) και μπορώ να πω ότι το v-strom που είχα πριν είναι στρόμα μπροστά στο τέρας! Πως παίρνει έτσι τις στροφές ρε παιδιά;; Στροφοφάγος είναι!!! Είναι η τέταρτη μηχανή που παίρνω και έχω κατενθουσιαστεί με τις δυνατότητές της! Αν και είναι στο στρώσιμο που σημαίνει όχι πάνω απο 7.000 στροφές...πειράζει να το ανοίξω μια φορά ως τις 7.500 για να δω το περίφημο ξέσπασμα που έχει;;; Θα ποστάρω σύντομα photos...


  2. #2
    ~
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    272

    Thumbs up

    megeia to teras!!!


    pada orthioi!


  3. #3
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150

    Re: Άλλο ένα fazeri στην παρέα!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mavroforemenos
    Το πήρα επιτέλους το θηρίο (Fazer S2 ABS) και μπορώ να πω ότι το v-strom που είχα πριν είναι στρόμα μπροστά στο τέρας! Πως παίρνει έτσι τις στροφές ρε παιδιά;; Στροφοφάγος είναι!!! Είναι η τέταρτη μηχανή που παίρνω και έχω κατενθουσιαστεί με τις δυνατότητές της! Αν και είναι στο στρώσιμο που σημαίνει όχι πάνω απο 7.000 στροφές...πειράζει να το ανοίξω μια φορά ως τις 7.500 για να δω το περίφημο ξέσπασμα που έχει;;; Θα ποστάρω σύντομα photos...

    Καταρχην μεγια και καλοταξιδος!!!

    Οσο για το στρωσιμο, δεν χρειαζεται να εισαι τοοοοσο προσεκτικος.....κατα την γνωμη μου και πολλων αλλων δε πρεπει κιολας!
    Αυτο που δεν πρεπει να κανεις ειναι κοκκινα στο στροφομετρο και αποτομα ανοιγματα οταν η μηχανη ειναι κρυα. (που ετσι και αλλιως δεν πρεπει....)
    Εγω παντως θα σου προτεινα να το ανοιξεις σιγα σιγα, για να γουσταρεις!!!:wacko:
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  4. #4
    Καλορίζικη η κουκλάρα σου φίλε. Σου εύχομαι να κάνεις πολλά και καλά χιλιόμετρα.

  5. #5
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    kala xiliometra naxeis...

    kaloriziko to pyraylaki...


  6. #6
    καλοριζικος κ καλοταξιδος φιλε μου

  7. #7
    Ευχαριστώ θερμά για τις ευχές παίδες! Έφυγαν κιόλας 1000 χιλιόμετρα σε 1 24ωρο! Το μόνο που προσπαθώ να βολέψω είναι η θέση οδήγησης γιατί προφανώς δεν κάθομαι σωστά και πιάνεται ο αυχένας μου (μπορεί να είναι επειδή καλόμαθα με το stromi κιόλας). Έχω μία απορία...το manual λέει service κάθε 10.000 χιλιόμετρα!!! Ισχύει ή είναι υπερβολικό;


  8. #8
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Καλορίζικο, καλοτάξιδο κι αγρατσούνιστο..

    Λάδια κάθε 5.000 (αν θες βέβαια τα αλλάζεις και νωρίτερα) ,σέρβις κάθε 10.000 χλμ..

    Αλυσίδα να λαδώνεις κάθε 400-500 χλμ (ή μετά από πλύσιμο ή βροχή)..



    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Καλορίζικο, καλοτάξιδο κι αγρατσούνιστο..

    Λάδια κάθε 5.000 (αν θες βέβαια τα αλλάζεις και νωρίτερα) ,σέρβις κάθε 10.000 χλμ..

    Αλυσίδα να λαδώνεις κάθε 400-500 χλμ (ή μετά από πλύσιμο ή βροχή)..



    Αυτά μου πε και ο Σταμάτης (παρεπιπτόντως εξαιρετικός και αυτός και το team του) οπότε έτσι θα το πάω. By the way...η μεσαία σκάλα των φώτων μήπως ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται γιατί τους στραβώνει όλους και δεν βρίσκω πληροφορίες στο manual;

  10. #10
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mavroforemenos
    Αυτά μου πε και ο Σταμάτης (παρεπιπτόντως εξαιρετικός και αυτός και το team του) οπότε έτσι θα το πάω. By the way...η μεσαία σκάλα των φώτων μήπως ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται γιατί τους στραβώνει όλους και δεν βρίσκω πληροφορίες στο manual;
    To ύψος της δέσμης εννοείς έτσι..;Αν και είναι για το προηγούμενο 600 & 1000,κοίτα εδώ,παρόμοιο θα'ναι..

    Για το σωστό ύψος της δέσμης μπορεί να σου φανεί χρήσιμο αυτό..

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    To ύψος της δέσμης εννοείς έτσι..;Αν και είναι για το προηγούμενο 600 & 1000,κοίτα εδώ,παρόμοιο θα'ναι..

    Για το σωστό ύψος της δέσμης μπορεί να σου φανεί χρήσιμο αυτό..

    Χμμμμ ευχαριστώ φίλε μου αλλά μάλλον θα τ'αφήσω όπως είναι διότι αν είναι να βγάλω το φέρινγκ για να ρυθμίσω την δέσμη ξεχωριστά κιόλας (!) για κάθε προβολέα...προτιμώ να τους στραβώνω όλους :rotflmao: :rotflmao:

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλο ενα παραδοξο στην Ελλαδα...
    από LsKostas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2009, 12:26
  2. Αλλο ενα cbr600f στη παρεα..
    από Makoto στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 19:19
  3. Ακόμα ένα monster στην παρέα!
    από tolkmt-03 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2007, 20:47
  4. Ένα ακόμα ER-6n στην παρέα
    από digital_aspirin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 11:14
  5. ΑΛΛΟ ΕΝΑ Ζ 750 ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 10:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF