PDA

View Full Version : Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

moto_moto
25/01/2011, 15:48
Κοιτάζω μία GS1200 για αγορά προς το καλοκαίρι αλλά ακούω πολλά παράπονα για την ποιότητα κατασκευής και το service γενικότερα της μάρκας στην Ελλάδα. Πρόσφατα ένας φίλος μου ανέφερε πως κάηκε το ABS του ενώ από άλλον άκουσα για βλάβη στο κιβώτιο ταχυτήτων (!) και καταστροφή του αμορτισέρ κτλ... και μέτρια έως κακή ανταπόκριση από την εταιρία.
Τι εμπειρίες έχετε εσείς οι ιδιοκτήτες GS και γενικότερα BMW? Με το χέρι στην καρδιά, αξίζουν τελικά τα λεφτά τους (που δεν είναι και λίγα εδώ που τα λέμε...)?

Allst@rf
25/01/2011, 15:50
φιλαράκι ,ελπίζω να είσαι έτοιμος...:alien:

Lioulios
25/01/2011, 15:52
Αυτός έτοιμος είναι να τ ακούσει . Το λέει .

Οι άλλοι είναι έτοιμοι να του τα πούνε ;

Albatros
25/01/2011, 16:01
πάρε άφοβα μοντέλο από το 2008 και μετά...
:)

Allst@rf
25/01/2011, 16:37
εγώ λέω να πάρεις άφοβα μοντέλο από το 98 και πριν...:rolleyes:

idomeneas
25/01/2011, 17:12
τώρα τι μηχανάκι έχεις?

borbos
25/01/2011, 17:13
αν θες να εχεις BMW παρε honda-suziki-kawa κα κολα το σημα της μι εμ νταμπλουγιου πανω

MikeG
25/01/2011, 17:22
Συνεχίστε τη χολή όλοι όσοι δεν είχατε ποτέ Βαυαρικό μηχανάκι

g.kounoupis
25/01/2011, 17:38
Μην φοβάσαι να το πάρεις άφοβα .
Έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ μέσα ότι bmw χαλάνε σπάνε και διάφορα άλλα λες και τα ιαπωνικά δεν παθαίνουν τίποτα .

Lioulios
25/01/2011, 17:44
Ο άνθρωπος μιλάει για 1200gs και AN αξίζει τα λ7 του και για ... μέτρια έως κακή ανταπόκριση από την εταιρία(έχει ακούσει) .


*Έντιτ . Αν μου δοθεί η ευκαιρία στο μέλλον μπορεί και να πάρω BMW αλλά το 800άρι ΟΧΙ 1200.

...1150 ίσως

andreas k1200s
25/01/2011, 18:07
Ακου φιλαρακι τα πραγματα με το ονομα τους
Δεν εχω κανενα προβλημα να σου πω οτι τα bmw απο θεμα αξιοπιστιας ειναι μπουρδελα(ειμαι κατοχος bmw k1200s) μπορει να σε αφησουν στο δρομο για ενα μικρο ασημαντο αντ/κο κοστους 2 ευρω π.χ ρακορ αντλιας καυσιμου που ειναι λαθος τοποθετημενο και σπαει φευγει η βενζινη και αν εισαι σταματημενος οκ,αν εισαι εν κινησει :wave2: πας στα κυπαρησια και ο κοσμος λεει απο υπερβολικη ταχυτητα εχασε τον ελεγχο(ποιος να του εξηγησει)
Στο μηχανακι μου εχω αλλαξει διαφορικο (κλασικα),δισκους συμλεκτη ,ξανα δισκους συμπλεκτη αλλα οχι απο κακη χρηση η προβλημα της μηχανης αλλα απο προβλημα που διμιουργησαν σε πολυ γνωστο συνεργειο bmw αλλαζοντας την καμπανα της μηχανης η οποια εκανε απλα ενοχλητικο θορυβο και θεωρησα καλο να την αλλαξω το πως διμιουργησαν προβλημα οι ασχετοι μηχανικοι και τη προβλημα διμηουργησαν δεν νομιζω οτι πρεπει να αναφερω γιατι ειναι αντιεπαγγελματικο καθωτι ειμαι και εγω στο χωρο του αυτοκινητου και συνεργειου τα τελευταια 10 χρονια δεν μου αρεσει να κατηγορω συναδελφους(ολοι κανουμε λαθη αλλοτε μικρου κοστους αλλοτε *τεραστιου* οπως στη περιπτωση μου)
Συνεχιζοντας το γολγοθα μου,εχω αλλαξει τα μπαλακια τιμονιου αρκετα σεβαστο ποσο το κοστος τους,αλλα και πολυ χρονοβορα εργασια η οποια την εκανα μονος στο συνεργειο μου.
2 πολλαπλασιαστες στα μπουζι και ισως να μου διαφευγει και κατι....Σιγουρα σου χαλασα την διαθεση για την αγορα που θελεις να κανεις μπορει να μην ειναι το ιδιo μηχανακι δεν παυει να ειναι bmw ομως.
Ακου και τα καλα τωρα,το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι το 10 που αλλαζω για την ιστορια να αναφερω οτι ξεκινησα με tdm 850--μετα HORNET 600 --APRILIA PEGASO motard--Z7500s--CBR 600RR--TDM 900--CBF 100ABS--ξανα TDM 900--ZX12R--BMW K1200S--
Οταν το αλλαξω παλι bmw θα παρω γιατι δεν συγκρινεται οδηγικα με κανενα απο τα προηγουμενα θελεις αναρτηση θελεις φρενα θελεις θεση οδηγησης θελεις καλυψη απο αερα τι αλλο να σου πω.Αυτο που τελικα εχω ανακαλυψει ειναι οτι τα μηχανακια γενικως οτι θεματα ζημιων εχουν δημιουργουνται απο την ασχετοσυνη που εχουν οι μηχανικοι που τα φτιαχνουν και δεν φταινε αυτοι φταινε οι αντιπροσωπειες που δεν τους στελνουν για εκπαιδευση η να τους δωσουν ενα manual να διαβασουν να ξερουν πως να αλλαξουν η να επισκευασουν σε ενα καινουριο μηχανακι.Γιαυτο λοιπον θα σου προτεινα με χιλια να αγορασεις bmw αλλα να προσεξεις που θα του κανεις service η οτιδηποτε αλλο θελεις.
Συγνωμη αν σας κουρασα απλα ηθελα να πω καποια πραγματα απο προσωπικη εμπειρια παντα και αποψη μιας και ειμαι μελος αρκετο καιρο και γουσταρω πολυ αυτο το forum απλα ειμαι θεατης....Οποιος θελει οτιδηποτε συμβουλη για το συγκεκριμενο μηχανακι μην δυστασει να με ρωτησει οχι γιατι κανω οτι τα ξερω ολλα, αλλα η κατασταση με αναγκασε να συντηρω το μηχανακι μου μονος στο συνεργειο μου και εχω αλλαξει στην κυριολεξια σχεδον τα ΠΑΝΤΑ σε αυτο το μηχανακι και λογικο ειναι να ξερω καποια προβληματα του..Ευχαριστω για το χρονο σας.:beer: :beer:

miraze
25/01/2011, 18:24
Εγώ πάντως στα 3 χρόνια που οδηγώ μοντέλο του 2007 και μετά από 70000+ χλμ δεν έχω κανένα πρόβλημα, μα κανένα.

Τώρα θα μου πείς ότι ο τριτοξάδερφος του μπατζανάκι μου μπορεί να γράφει σε φόρουμ ότι "ο μπατζανάκης μου έχει έναν τριτοξάδερφο με adv του 7 που το έχει καεί όλη η ηλεκτρονική"

Ομως στην πραγματικότητα ήταν μόνο η λάμπα της μεγάλης σκάλας :lol:

vaska
25/01/2011, 19:11
BMW r1200gs '06

Χλμ 10000 πρόβλημα κανένα, απίστευτη αίσθηση οδήγησης, η πιο λεπτομερής πληροφόρηση που είχα ποτέ σαν αναβάτης από τη μοτοσυκλέτα μου. Είμαι 43, οδηγώ από τα 14 δεν ξέρω πόσες μοτο έχω αλλάξει. Αν κάποια στιγμή άλλαζα μηχανή πάλι ΒΜW θα έπαιρνα.


EDIT

Ξέχασα, η αντιμετώπιση της εταιρίας στην Πάτρα Γ Τ Π Κ.

Georgaras
25/01/2011, 19:54
Μια είναι η λύση... V-strom... Λυσαξτε τώρα και κράξτε όλοι από την ζήλια σας..... Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσιιιιιι λέμε :D :evil: :smokin:





Υ.Γ Μην παρεξηγιέστε ... πλάκα κάνω και βγάζω τα απωθημένα μου από την χολή που μας έχετε ρίξει τόσα χρόνια... :lol:

reinmeister
25/01/2011, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska


Χλμ 10000



ουτε ταξι δεν αντεχει τοσα λεμε...:lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl:

ρε τραβα πετα το ρημαδι και παρε κανα αληθινο να χαρεις λιγακι...

αντε με τα μπουρδελα σας...:lol:

lspiros
25/01/2011, 20:06
ημουν κατοχος f650 gs,και ετσι γνωρισα την οικογενεια της BMW.η ποιοτητα κατασκευης τουλαχιστον στα ορατα σημεια ειναι μακραν καλυτερη απο τα αντιστοιχα ευρωπαικα.και λεγοντας ορατα μιλαω για βαφη,συναρμογη,φρενα,αναρτησεις...οτι εχουν παραξενιες και μπορει να σου δημιουργηθει προβλημα απο το πουθενα,παλι θα συμφωνησω.απο τοτε που γνωρησα ομως το γνωστο επισημο συνεργειο στο γερακα,κανενα προβλημα δεν με απασχολησε ποτε.service και ανταλλακτικα στην ωρα τους.ακομα και τωρα που ανακατασκευαζω ενα παλιο funduro απο κει πηρα τα γνησια ανταλλακτικα και ρωτησα λεπτομερειες για την ανακατασκευη.
τωρα οσον αναφορα το μον τελο που ψαχνεις,τα προβληματα που εχω ακουσει κατα καιρους αφορα σε λαθος τοποθετηση ανταλλακτικων.πηρε φωτια 1200gs γιατι ειχε βαλει xenon σε ασχετο:eek:
και κατι τελευταιο,αν μπεις στην οικογενεια δυσκολα βγαινεις,και στο λεω εγω που κατα βαση ειμαι ιταλοφιλος:winka:

BLACKGAS
25/01/2011, 20:18
Ψάξε λιγάκι το φόρουμ. Έχει tab αναζήτησης!
:D :D :D

Βλέπεις vaska? Κύριος!

Lioulios
25/01/2011, 20:18
Το παληκάρι που άνοιξε το θρέντ πού είναι ;

:look:

stavrouliasp
25/01/2011, 20:48
Μετά από δυο μηχανάκια και δύο αυτοκίνητα bmw το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι τα λεφτά τους δεν τα αξίζουν και μόνο αυτό...

vaska
25/01/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ουτε ταξι δεν αντεχει τοσα λεμε...:lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl:

ρε τραβα πετα το ρημαδι και παρε κανα αληθινο να χαρεις λιγακι...

αντε με τα μπουρδελα σας...:lol:

Ρε παπάρα, το ότι εγώ δεν κάνω χλμ δεν σημαίνει ότι το μηχανάκι μου δεν μπορεί να κάνει περισσότερα από τη μαούνα σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

που θα σε δέσω από τον αριστερό μου boxer και θα σε πηγαίνω ... άντε βραδιάτικα με σύγχυσες Μπσηλέ.

:wave2: :wave2:

nikos_abel
25/01/2011, 21:08
Ε, τα θέλετε και με προκαλείτε;

και είπα εφέτος να το αφήσω να πάει στο καλό...

ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ HONDA DEAUVILLE

μοιάζει και με BMW λένε...

bulmont
25/01/2011, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
BMW r1200gs '06

Χλμ 10000 πρόβλημα κανένα, απίστευτη αίσθηση οδήγησης, η πιο λεπτομερής πληροφόρηση που είχα ποτέ σαν αναβάτης από τη μοτοσυκλέτα μου. Είμαι 43, οδηγώ από τα 14 δεν ξέρω πόσες μοτο έχω αλλάξει. Αν κάποια στιγμή άλλαζα μηχανή πάλι ΒΜW θα έπαιρνα.


EDIT

Ξέχασα, η αντιμετώπιση της εταιρίας στην Πάτρα Γ Τ Π Κ. Ρε παιδιά τι ειπε το 'ατομο Δηλαδη τον χρόνο κάνεις 2.500 κμ!!!!!!!! Τελευταία φορά που έβαλες βενζίνα πρέπει να πλήρωσες με χιλιάρικα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Και κοκορεύεσαι κιόλας ότι δεν χαλάει!!!!!! Που να χαλάσει ρε, στό γκαράζ;;;;;; Καλά που σε βγάζουμε και καμμιά βόλτα και καις λίγη βενζίνη πριν σου λήξει. :a5: :a5: :a5: :a44: :a44:

schumifer
25/01/2011, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Ρε παιδιά τι ειπε το 'ατομο Δηλαδη τον χρόνο κάνεις 2.500 κμ!!!!!!!! Τελευταία φορά που έβαλες βενζίνα πρέπει να πλήρωσες με χιλιάρικα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Και κοκορεύεσαι κιόλας ότι δεν χαλάει!!!!!! Που να χαλάσει ρε, στό γκαράζ;;;;;; Καλά που σε βγάζουμε και καμμιά βόλτα και καις λίγη βενζίνη πριν σου λήξει. :a5: :a5: :a5: :a44: :a44:

Και μες την ησυχία του μεσονυκτίου ...έσκασα στα γέλια μέσα στο σπίτι. Πώς και δεν ξύπνησα κανένα!!!:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Ζεύκας
26/01/2011, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
η πιο λεπτομερής πληροφόρηση που είχα ποτέ.


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

vaska
26/01/2011, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:


Έτσι είναι Μπάμπη μου, εμένα μου τα λέει όλα η χοντρούλα μου, όχι σαν κι εσένα που πέφτεις στα γόνατα και την παρακαλάς να σου κάνει τη χάρη να πάρει μπρος και να μη σε αφήσει πουθενά
........................
:lol: :lol:


222293

soter3gm
26/01/2011, 06:45
Έχω ένα 1100 του 96 όποτε πήγα σε συνεργείο μου το έκανα μπορντέλο το μηχανάκι, από ασχετοσύνη και γραψαρχιδισμό λόγο παλαιότερης συνεργασίας.
Άνοιξα βιβλία διάβασα και το μαζεύω μόνος μου πλέον.
Αλλά Δεν παύει να υπάρχουν τίμιοι μάστορες και με γνώση.
Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες άπαξ και καβαλήσεις μια φορά BMW δύσκολα ξεκολλάς.
Έπειτα πολλές φορές για της βλάβες που συμβαίνουν είναι και ο τρόπος που οδηγούνε μερικοί (άξονες- σασμάν- διαφορικά) όπου θέλει έναν ορισμένο τρόπο χρήσης , χαλαρό με το ραχάτι σου,
και πάς παντού απροβλημάτιστα αρκεί να κάνεις ευλαβική συντήρηση σε μερικά σημεία ΜΟΝΟ.

Ζεύκας
26/01/2011, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Έτσι είναι Μπάμπη μου, εμένα μου τα λέει όλα η χοντρούλα μου, όχι σαν κι εσένα που πέφτεις στα γόνατα και την παρακαλάς να σου κάνει τη χάρη να πάρει μπρος και να μη σε αφήσει πουθενά
........................
:lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



εγώ τουλάχιστον ξέρω από 1200gs...εσύ ξέρεις από τουόνο? :p

vaska
26/01/2011, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



εγώ τουλάχιστον ξέρω από 1200gs...εσύ ξέρεις από τουόνο? :p


Ναι μάτια μου, ξέρω. Είχαμε πάει μ' ένα φιλαράκι βόλτα (Μετέωρα) και του σκόρπισε του ανθρώπου. Ε κι εγώ τον βοήθησα να το μαζέψει, οπότε μάλλον πήρα το βάπτισμα στ' Aprilia


:rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
26/01/2011, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Έτσι είναι Μπάμπη μου, εμένα μου τα λέει όλα η χοντρούλα μου, όχι σαν κι εσένα που πέφτεις στα γόνατα και την παρακαλάς να σου κάνει τη χάρη να πάρει μπρος και να μη σε αφήσει πουθενά
........................
:lol: :lol: :eyepop:

:uplate: :bawl: :lol: :rotflmao:

andreas k1200s
26/01/2011, 08:43
OK τα προβληματα της bmw, απο τις αλλες μαρκες θελω να ακουσω προβληματα,η μηπως δεν εχουν οι ιαπωνες π.χ cbr 600rr που εκεγε ποιο πολυ λαδι απο βενζινη(εγω νομιζα οτι πηρα διχρονο) π.χ z7500s τρισαθλιο πλαισιο που στρεβλωνει τοσο πολυ στις στροφες,οπου οι εμ αναρτηση αλλαζεις τις τσιμουχες με το κιλο,οπου αν δεν αλλαξεις αναρτησεις δεν οδηγιεται το μηχανακι γρηγορα,ασε εκεινο το τρεμουλο(συντονισμο)στις 5000 εως 8000 στροφες αν θυμαμαι καλα που δεν μπορουσες να καθησεις επανω απο το γαργαλιτο που σου εκανε,την ποιοτητα τον πλαστικων ? τι αλλο να πω,για το Aprilia pegaso που εσβηνε στο δρομο στα καλα καθουμενα και αν πηγαινες σιγα εχει καλος αν πηγαινες γρηγορα? ασε εκεινο το καντραν που ειχε τοσο υγρασια μεσα που δεν εβλεπες τιποτα,το tdm αρκετα καλο επεισης και το cbf 1000 αν εξερεσεις το πλαισιο και την αναρηση εμπρος, zx12r λιγα προβληματα οπως αντλια καυσιμου (600 περιπου ευρω) δεν θυμαμαι κατι αλλο προς το παρων
Αν κανω λαθος διαψευστε με :wave2:

Kepler Fun
26/01/2011, 09:01
Μετά από ένα k1200gt και δύο gs1200 έχω να πω ότι πρόκειται για κλασσικά ευρωπαϊκά μηχανάκια.

Η ποιότητα είναι θέμα τύχης σε τι μηχανή θα πέσεις και ενδέχεται να εκπλαγείς αρνητικά εάν προηγουμένως είχες japan.

Στον δρόμο ταξιδεύουν ωραία και δίνουν κύρος (εάν το χρειάζεσαι).

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι η υπερτιμολόγησή τους. Δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση τα λεφτά τους.

Με τα service δεν είχα πρόβλημα (κατά τύχη?) πέραν από τις τιμές.

Οι πωλητές συνήθως με πολύ ύφος και στυλ κάτι που με ενοχλεί και κατά την γνώμη μου δεν αρμόζει με την λογική της μοτοσικλέτας.

nikonian
26/01/2011, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
ξεκινησα με tdm 850--μετα HORNET 600 --APRILIA PEGASO motard--Z7500s--CBR 600RR--TDM 900--CBF 100ABS--ξανα TDM 900--ZX12R--BMW K1200S--
Οταν το αλλαξω παλι bmw θα παρω γιατι δεν συγκρινεται οδηγικα με κανενα απο τα προηγουμενα :

Η κουβέντα: " όταν το αλλάξω πάλι Χ θα πάρω" έχει ιδιέταιρο βάρος.
Θα την αξιολογούσα πολύ ψηλά, αν τα προηγούμενα μηχανάκια σου ήταν πχ hayabusa, VFR.
Όμως τo μόνο από τα προηγούμενα μηχανάκια σου που πέφτει στην ίδια κατηγορία με το BMW είναι το 12αρι, αλλά κι αυτό είναι μια δεκατία πίσω και συνεπώς μη συγκρίσιμο.

Το Hornet είναι ο ορισμός της αξιοπιστίας, αλλά είναι σχεδιασμένο για να προσφέρει γκάζι, διασκέδαση και ισόβια συντροφιά , με ελάχιστα χρήματα. Δεν είναι επίδειξη της τεχνολογικής υπεροχής της Honda για να σε κάνει πιστό οπαδό της εταιρίας. (εσένα, γιατί εμένα με έκανε):beer:

andreas k1200s
26/01/2011, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Η κουβέντα: " όταν το αλλάξω πάλι Χ θα πάρω" έχει ιδιέταιρο βάρος.
Θα την αξιολογούσα πολύ ψηλά, αν τα προηγούμενα μηχανάκια σου ήταν πχ hayabusa, VFR.
Όμως τo μόνο από τα προηγούμενα μηχανάκια σου που πέφτει στην ίδια κατηγορία με το BMW είναι το 12αρι, αλλά κι αυτό είναι μια δεκατία πίσω και συνεπώς μη συγκρίσιμο.

Το Hornet είναι ο ορισμός της αξιοπιστίας, αλλά είναι σχεδιασμένο για να προσφέρει γκάζι, διασκέδαση και ισόβια συντροφιά , με ελάχιστα χρήματα. Δεν είναι επίδειξη της τεχνολογικής υπεροχής της Honda για να σε κάνει πιστό οπαδό της εταιρίας. (εσένα, γιατί εμένα με έκανε):beer:

Σεβαστη η αποψη σου και δεν διαφωνω,ενα hayabusa(απο 08 και μετα) θα το ηθελα και το vfr φανταστικο μηχανακι το εχω ταξιδεψει αξιολογα και τα δυο οπως κα πολλα αλλα μηχανακια, το hornet με αφηνει αδιαφορο οχι οτι δεν ειναι καλο αλλα δεν μου αρεσουν τα naked (λογο ταξιδιου και καλυψη αερα),δεν λεω οτι τα bmw ειναι τα καλυτερα αλλα σιγουρα δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα αλλα μηχανακια(ειδικα τα τελευταια μοντελα της bmw)
Οπως βλεπεις δεν ειμαι απολυτος αλλα μην τα καταπατησουμε ολλα,υπερτιμημενα ΝΑΙ τα bmw, αλλα εχουν και αρκετα θετικα στοιχεια οπως προανεφερα...:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
26/01/2011, 11:08
εγω εχω το LT 1200 του 2007 σαν μηχανακι ειναι ονειρο..... οταν δουλεβει.......

προβλιματα.......ε δεν εχει και τιποτα αλλο....
ανταποκρισει απο την αντιπροσοποια στα προβληματα....το γνωστο σε ολλους που εχουν προβλιματα και δεν θελουν να το περασουν εγκηηση << η μοτοσικλετα ειναι εντος προδιαγραφων εσεις εχετε ψηχολογικο προβλημα και πρεπει να το ξεπερασετε>>

τον απριλιο εχω δικαστηριο που ζητο να μου την αντικαταστησουν απο τα 30 000 χλμ που εχει κανει η μοτο τα 24 000 τα εχουν κανει τα συνεργια για να την δοκιμαζουν....

πριν το 2005 φτιαχνανε αρκετα αξιοπρεπει αν βρεις παρε μετα το 2005 ειναι ολλα για τα σκουπιδια ελαχιστες μοτο μετριμενες στα δαχτιλα δεν παρουσιαζουν προβλιματα

δεν ειναι τυχεο που ο προεδρος της bmw αγγλιας παραδεχτικε οτι το 70% των gs 1200 που κατασκευαστηκαν μετα το 2005 παρουσιαζουν σωβαρα προβληματα ....οι υπολιπες 30% ειχαν λιγοτερο σοβαρα?

δεν ειναι τυχεο που λενε οτι το 99% των bmw που παραχθηκαν μετα το 2005 ειναι ακομα στον δρομο......
το 1 % εχει καταφερει να γυρισουν σπιτι..
αλοστε η bmw σου δινει εγκηηση 3 χρωνια για την μοτο και 5 χρωνια οδηκη βοιθεια... αν μετα απο 5 χρωνια εισαι τοσο μ$@@ς και την εχεις ακομα τοτε κακο δικο σου δεν δε κουβαλαμε αλλο πια......

sniper
26/01/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
OK τα προβληματα της bmw, απο τις αλλες μαρκες θελω να ακουσω προβληματα,η μηπως δεν εχουν οι ιαπωνες π.χ cbr 600rr που εκεγε ποιο πολυ λαδι απο βενζινη(εγω νομιζα οτι πηρα διχρονο)

Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s

π.χ z7500s τρισαθλιο πλαισιο που στρεβλωνει τοσο πολυ στις στροφες,οπου οι εμ αναρτηση αλλαζεις τις τσιμουχες με το κιλο,οπου αν δεν αλλαξεις αναρτησεις δεν οδηγιεται το μηχανακι γρηγορα,ασε εκεινο το τρεμουλο(συντονισμο)στις 5000 εως 8000 στροφες αν θυμαμαι καλα που δεν μπορουσες να καθησεις επανω απο το γαργαλιτο που σου εκανε,την ποιοτητα τον πλαστικων ?

Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
τι αλλο να πω,για το Aprilia pegaso που εσβηνε στο δρομο στα καλα καθουμενα και αν πηγαινες σιγα εχει καλος αν πηγαινες γρηγορα? ασε εκεινο το καντραν που ειχε τοσο υγρασια μεσα που δεν εβλεπες τιποτα,

Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
το tdm αρκετα καλο επεισης

Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
και το cbf 1000 αν εξερεσεις το πλαισιο και την αναρηση εμπρος,

Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι

Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
zx12r λιγα προβληματα οπως αντλια καυσιμου (600 περιπου ευρω) δεν θυμαμαι κατι αλλο προς το παρων
Αν κανω λαθος διαψευστε με :wave2:

Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα....

DUKASII
26/01/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι


Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα.... εγω εχω ενα φιλο με ενα 954 με σπασμενα μπλοκ κυλινδρων μπας σου λεει κατι ρε φιλε????

DUKASII
26/01/2011, 11:17
επισης εχω εμενα το μαλακα που αγορασα τη γιαπωνεζικη μαλακια που δεν εχει χαλασει μόνο η κόρνα.

DUKASII
26/01/2011, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι


Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα.... επισης ξέρω εσενα που χες παει εκρδομη με 4κυλινδρο και γυρισες με 3κυλινδρο?απο τη σειρά την αξιόπιστη και το δικό σου ?

DUKASII
26/01/2011, 11:19
ο αλλος ο κακομοιρος με το μπουσα το νορμαλ κιολας..που βαρεθηκε τα καρτερ του?και τα πεταξε ολα στη κερατεα καπου?

αξιοπιστια και εκει βρε?

DUKASII
26/01/2011, 11:19
και τελος παντων ολα αυτα τα συνεργεια που ναι γεματα τι κανουν χρεη γκαραζ?:bawl: :lol: :rotflmao:

sniper
26/01/2011, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
επισης ξέρω εσενα που χες παει εκρδομη με 4κυλινδρο και γυρισες με 3κυλινδρο?απο τη σειρά την αξιόπιστη και το δικό σου ?

Αν ο κάθε μαλάκας την έχει δει μάστορας αλλά δεν ξέρει να βιδώνει ένα μπουζί και κόψει τις βόλτες - ε δεν φταίει το μηχανάκι.....


Η δική σου περίπτωση ρε φίλε είναι πραγματικά σπάνια.... βρήκες ένα 750 που παρουσιάζει τα προβλήματα που θα είχε το SD αν το είχες ακόμα!!!!! :lol: :lol: :lol:

Α ναι... ΚΤΜ Ρουλζ! :smokin:

DUKASII
26/01/2011, 11:22
καλα παρε μια το φιλο με το 954 και πεστου που να βρει μπλοκ κυλινδρων μπιελες πιστονια κτλ..
τον ξερεις..μη ντρεπεσαι..παρε.
α εχει κ κτμ αυτος..και μολις μου πε εσπασε τομηχανακι ..τουλεω το κτμ??


ΜΑΛΑΚΑΣ μου λεει εισαι ρε??το κτμ δεν εχει παθει τιποτα....(πηγε ευρωπες κτλ..)

andgeo
26/01/2011, 11:23
Δούκας αρρώστια ... :bigcry:

DUKASII
26/01/2011, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν ο κάθε μαλάκας την έχει δει μάστορας αλλά δεν ξέρει να βιδώνει ένα μπουζί και κόψει τις βόλτες - ε δεν φταίει το μηχανάκι.....


Η δική σου περίπτωση ρε φίλε είναι πραγματικά σπάνια.... βρήκες ένα 750 που παρουσιάζει τα προβλήματα που θα είχε το SD αν το είχες ακόμα!!!!! :lol: :lol: :lol:

Α ναι... ΚΤΜ Ρουλζ! :smokin: και γιατι λες ψεματακια???ο θανος το ιδιο με εμενα δεν είχε?
ε οτι προβλημα ειχε κ ο Θανος..τα ιδια δεν είχα και εγω με τα αξιοπιστα?


γιατι ειστε ψευτες ρε στη ζωη σας..εχετε μετοχες στα μπουρδέλα?

sniper
26/01/2011, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα παρε μια το φιλο με το 954 και πεστου που να βρει μπλοκ κυλινδρων μπιελες πιστονια κτλ..
τον ξερεις..μη ντρεπεσαι..παρε.
α εχει κ κτμ αυτος..και μολις μου πε εσπασε τομηχανακι ..τουλεω το κτμ??


ΜΑΛΑΚΑΣ μου λεει εισαι ρε??το κτμ δεν εχει παθει τιποτα....(πηγε ευρωπες κτλ..)

Ποιον λες ρε συ; :confused:

blackbusa
26/01/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ο αλλος ο κακομοιρος με το μπουσα το νορμαλ κιολας..που βαρεθηκε τα καρτερ του?και τα πεταξε ολα στη κερατεα καπου?

αξιοπιστια και εκει βρε?

δεν θυμαμαι αν το ειχα γραψει η οχι...το μοτερ εσπασε απο ελλειψη λαδιων...το γιατι δεν το προσεξα ειναι ενα πολυ προσωπικο θεμα :sad: ...το busa μου ειχε 70.000 χλμ χωρις κανενα προβλημα με οτι χρηση μπορεις να φανταστεις (εκτος απο βαρβατο χωμα βεβαια)...βεβαια ειμαι και κολλημενος busakias και η γνωμη μου δεν ειναι και η πιο αντικειμενικη...και βεβαια θεωρω οτι ολα τα μηχανακια ειναι καλα αναλογα με την χρηση που πρεπει να κανουν...

για τα bmw δεν εχω αποψη...αλλα θεωρω τα λεφτα υπερβολικα....

:wave2:

sniper
26/01/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
και γιατι λες ψεματακια???ο θανος το ιδιο με εμενα δεν είχε?
ε οτι προβλημα ειχε κ ο Θανος..τα ιδια δεν είχα και εγω με τα αξιοπιστα?


γιατι ειστε ψευτες ρε στη ζωη σας..εχετε μετοχες στα μπουρδέλα?

του θάνου εκτός από τη ραγισμένη δαγκάνα (απο τα πολλά φρένα :lol: ) και το injection δεν είχε κάτι άλλο....

:smokin:

DUKASII
26/01/2011, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν θυμαμαι αν το ειχα γραψει η οχι...το μοτερ εσπασε απο ελλειψη λαδιων...το γιατι δεν το προσεξα ειναι ενα πολυ προσωπικο θεμα :sad: ...το busa μου ειχε 70.000 χλμ χωρις κανενα προβλημα με οτι χρηση μπορεις να φανταστεις (εκτος απο βαρβατο χωμα βεβαια)...βεβαια ειμαι και κολλημενος busakias και η γνωμη μου δεν ειναι και η πιο αντικειμενικη...και βεβαια θεωρω οτι ολα τα μηχανακια ειναι καλα αναλογα με την χρηση που πρεπει να κανουν...

για τα bmw δεν εχω αποψη...αλλα θεωρω τα λεφτα υπερβολικα....

:wave2: δηλαδη εκαιγε γαμω το λαδι ετσι?
δε θελω να μπω σε αντιπαραθεση ξερεις οτι εγω θεωρω οτι όλα χαλανε.

DUKASII
26/01/2011, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
του θάνου εκτός από τη ραγισμένη δαγκάνα (απο τα πολλά φρένα :lol: ) και το injection δεν είχε κάτι άλλο....

:smokin: τιποτα φιλε..τσαμπα του βγηκε ε?
οταν λες ιντζεξιον..εξηγησε εδω στα παιδια για ΤΗ πουτσα μιλαμε..γιατο περνας λες και ειναι καμια ντιζα μη γαμησω τη σουσουκι ολη.

sniper
26/01/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τιποτα φιλε..τσαμπα του βγηκε ε?
οταν λες ιντζεξιον..εξηγησε εδω στα παιδια για ΤΗ πουτσα μιλαμε..γιατο περνας λες και ειναι καμια ντιζα μη γαμησω τη σουσουκι ολη.

Ε του χάλασε ένα απο τα μπεκ του ενός κυλλίνδρου αλλά δεν αλλάζει μόνο του.

Αλλάζει όλο το ψεκαστήρι. 800Ε αν δεν κάνω λάθος

DUKASII
26/01/2011, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε του χάλασε ένα απο τα μπεκ του ενός κυλλίνδρου αλλά δεν αλλάζει μόνο του.

Αλλάζει όλο το ψεκαστήρι. 800Ε αν δεν κάνω λάθος καλα δε του χαλασε το ψεκαστηρι αλλα λεμε τωρα.
και να παει ολο σετ μαλακες ειναι?αφου θα χαλασει σε ολα..
και κοιτα τυχη ρε
.

το ίδιο και το δικο μου???

blackbusa
26/01/2011, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δηλαδη εκαιγε γαμω το λαδι ετσι?
δε θελω να μπω σε αντιπαραθεση ξερεις οτι εγω θεωρω οτι όλα χαλανε.
οτι δεν προσεχεις χαλαει....λογικο ειναι...
βασικα πρεπει να καει και λαδι...το ποσο ακριβως δεν ξερω....αλλα βαζω και τα εξτρα παρθενα ελαιολαδα...τεσπα...ειχα κανει πολλα παραπανω χλμ απο το νορμαλ και το πιεσα πολυ εκεινη την ημερα...

:wave2:

DUKASII
26/01/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε του χάλασε ένα απο τα μπεκ του ενός κυλλίνδρου αλλά δεν αλλάζει μόνο του.

Αλλάζει όλο το ψεκαστήρι. 800Ε αν δεν κάνω λάθος de se vlepo na apantas telika tipota...
eno prin isoyn olo xara k epixeirima kai parathesi sti parathesi...



palio loyloy .

DUKASII
26/01/2011, 11:49
stabak mi to skeftese kan..
XEROYME OLA XALANE EKTOS TON VSTROM..OK..

sniper
26/01/2011, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα δε του χαλασε το ψεκαστηρι αλλα λεμε τωρα.
και να παει ολο σετ μαλακες ειναι?αφου θα χαλασει σε ολα..
και κοιτα τυχη ρε
.

το ίδιο και το δικο μου???

Ε ναι ρε μλκ.... η Σουζουκι δεν ειναι τόσο οργανωμένη όσο η BMW να κάνει ανακλήσεις! :bawl:

Η Χόντα δεν κάνει γιατι με τα άλογα που βγάζουν τα μηχανάκια τους δεν πανε βήμα έτσι κι αλλιλως :sad:

andreas k1200s
26/01/2011, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι


Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα....

Eγω φιλαρακι δεν ειμαι κινητο προβλημα,απλα τα μηχανακια μου δεν τα εχω για να πηγαινω για καφεδακι,τα δουλευω λιγο παραπανω.

DUKASII
26/01/2011, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
Eγω φιλαρακι δεν ειμαι κινητο προβλημα,απλα τα μηχανακια μου δεν τα εχω για να πηγαινω για καφεδακι,τα δουλευω λιγο παραπανω. kakos na pareis k ena papaki gia kathe mera...

gia na nai to allo axiopisto sto garaz.

soter3gm
26/01/2011, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε του χάλασε ένα απο τα μπεκ του ενός κυλλίνδρου αλλά δεν αλλάζει μόνο του.

Αλλάζει όλο το ψεκαστήρι. 800Ε αν δεν κάνω λάθος

160? από τη μπος απλά οι λαλάκες της BMW δεν το λένε το μυστικό για να πουλάνε ανταλλακτικά
οι οι οι στου διάτανοοοοοοου :rotflmao:

Stabak
26/01/2011, 12:04
Απορω γιατι τσακωνεστε... ειναι γνωστο πλεον οτι :

Ολα τα μηχανακια χαλανε... αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο οπως και οτι η αντιμετώπιση, το κοστολόγιο και τα ανταλλακτικα των σερβις παλι ποικιλουν.... καλο ειναι να τα ξέρουμε απο την αρχή... αν και βασικοτερο ΠΛΕΟΝ ειναι η κατανάλωση της καθε μηχανης... βαλτε κατω τα νουμερα και θα σας πω εγω περι σερβις/ανταλλακτικων και για υφάκια μαστόρων πως πανε στραφι οταν ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ μια μηχανη σε συνθηκες commuting και τουμπαλιν!!!

κατα τα αλλα ας απαντήσει καποιος στον φιλο αρχικα περι gs.. ολα τα υπόλοιπα ειναι για καταναλωση ΟΤΑΝ δεν εχουμε πραγματικα προβλήματα... ;)

DUKASII
26/01/2011, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
160? από τη μπος απλά οι λαλάκες της BMW δεν το λένε το μυστικό για να πουλάνε ανταλλακτικά
οι οι οι στου διάτανοοοοοοου :rotflmao: gia to suzuki leei parto allios..

sniper
26/01/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
Eγω φιλαρακι δεν ειμαι κινητο προβλημα,απλα τα μηχανακια μου δεν τα εχω για να πηγαινω για καφεδακι,τα δουλευω λιγο παραπανω.

Τι είπες τώρα.....

sniper
26/01/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Απορω γιατι τσακωνεστε... ειναι γνωστο πλεον οτι :

Ολα τα μηχανακια χαλανε... αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο οπως και οτι η αντιμετώπιση, το κοστολόγιο και τα ανταλλακτικα των σερβις παλι ποικιλουν.... καλο ειναι να τα ξέρουμε απο την αρχή... αν και βασικοτερο ΠΛΕΟΝ ειναι η κατανάλωση της καθε μηχανης... βαλτε κατω τα νουμερα και θα σας πω εγω περι σερβις/ανταλλακτικων και για υφάκια μαστόρων πως πανε στραφι οταν ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ μια μηχανη σε συνθηκες commuting και τουμπαλιν!!!

κατα τα αλλα ας απαντήσει καποιος στον φιλο αρχικα περι gs.. ολα τα υπόλοιπα ειναι για καταναλωση ΟΤΑΝ δεν εχουμε πραγματικα προβλήματα... ;)

Πήρες Vstrom???? :confused:

DUKASII
26/01/2011, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι είπες τώρα..... e ti nai oloi sa k esena me to partali kleidomeno kai me to papaki oli mera?

Cpt. Haddock
26/01/2011, 12:23
το παρταλι το βγαζει νυχτα :smokin:

sniper
26/01/2011, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
e ti nai oloi sa k esena me to partali kleidomeno kai me to papaki oli mera?

Έχω παπί; :confused:

DUKASII
26/01/2011, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχω παπί; :confused:
oxi?:lol: :bawl:

se thimame me mia sayra..to 954 einai?:lol: :bawl:

sniper
26/01/2011, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
oxi?:lol: :bawl:

se thimame me mia sayra..to 954 einai?:lol: :bawl:

Αυτά παθαίνεις αν ζεις τον έρωτά σου στα βουνά.... :winka: :bawl: :bawl:


:smokin:

Stabak
26/01/2011, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πήρες Vstrom???? :confused:

ολοι κάπου το χουμε μεσα μας :smokin:, ειναι σαν τον μπατσο που λεγαν τα αρνακια

andreas k1200s
26/01/2011, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι είπες τώρα..... :beer: :beer:

chr1s_86
26/01/2011, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
π.χ cbr 600rr που εκεγε ποιο πολυ λαδι απο βενζινη


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:nono:

Allst@rf
26/01/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII



γιατι ειστε ψευτες ρε στη ζωη σας..εχετε μετοχες στα μπουρδέλα?


:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


HE IS BACK!!!

Arxagelos
26/01/2011, 15:16
Όσοι έχετε BMW δεν έχετε καταλήξει ποια είναι τα πιο σύνηθες προβλήματα που παρουσιάζουν να ενημερώσετε το παλικάρι?
Πχ εγώ θυμάμαι στα 600cc fazer 04-06 είχανε κλασικό πρόβλημα με TPS και ρουλεμαν τιμονιού. Δεν σε άφηνε στο δρόμο αλλά υπήρχαν σαν προβλήματα.

2 γνωστοί μου είχανε το 1200GS και οι δύο μου έχουν αναφέρει πολλά προβλήματα, ένας με το διαφορικό και τα σωληνάκια βενζίνης και ο άλλος που το έδωσε είχε απανωτά προβλήματα με το ABS. Μεμονωμένα περιστατικά ή σύνηθες?

Και εδώ για να γελάσουμε και λίγο....
:lol:

1ον ''τι δεν πρέπει να κάνεις με το GS" (να μην κυνηγάς japan ss)
http://www.mybike.gr/topic/33102-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1-%CF%83%CE%B5-r1200gs/

2ον ''Ένα bmw δεν σε εγκαταλείπει ποτέ"
http://www.youtube.com/watch?v=OGi1mht3kiQ&feature=player_embedded#!

kostas_1100gs
26/01/2011, 15:33
Φίλε μου, τα bmw είναι λίγο άλλης φιλοσοφίας. Μπορεί να βγουν προβλήματα, μπορεί και όχι. Έχει να κάνει με την χρήση και το πόσο <<κοντά>> είσαι στην μοτο (το 2ο έχει να κάνει με όλες λίγο πολύ). Αυτό που σου προσφέρει (που ή θα το ερωτευτείς ή δεν θα θες να το ξαναδείς) δεν θα το βρεις σε άλλη μοτο. Όπως πέρνεις ένα αυτοκίνητο με a/c και μπορεί να χρειαστεί κάτι (δεν λες δεν παίρνω αυτοκίνητο με a/c γιατί μπορεί να χαλάσει) έτσι θα χρειαστεί και η bmw κάποια πραγματα. Εγώ την μεγαλύτερη ζημιά την έχω πάθει με χόντα, τι να πω ότι δεν είναι καλά? Είναι και παρα-είναι.
Νομίζω ότι πρέπει να αναρωτηθείς αν μπορείς να ασοληθείς μαζί της.. αυτό είναι το θέμα.

sniper
26/01/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
Φίλε μου, τα bmw είναι λίγο άλλης φιλοσοφίας. Μπορεί να βγουν προβλήματα, μπορεί και όχι. Έχει να κάνει με την χρήση και το πόσο <<κοντά>> είσαι στην μοτο (το 2ο έχει να κάνει με όλες λίγο πολύ). Αυτό που σου προσφέρει (που ή θα το ερωτευτείς ή δεν θα θες να το ξαναδείς) δεν θα το βρεις σε άλλη μοτο. Όπως πέρνεις ένα αυτοκίνητο με a/c και μπορεί να χρειαστεί κάτι (δεν λες δεν παίρνω αυτοκίνητο με a/c γιατί μπορεί να χαλάσει) έτσι θα χρειαστεί και η bmw κάποια πραγματα. Εγώ την μεγαλύτερη ζημιά την έχω πάθει με χόντα, τι να πω ότι δεν είναι καλά? Είναι και παρα-είναι.
Νομίζω ότι πρέπει να αναρωτηθείς αν μπορείς να ασοληθείς μαζί της.. αυτό είναι το θέμα.

και μένα μου έμεινε σήμερα από μπαταρία....

Δεν θέλω να ασχοληθώ αλλά θα τα δώσω τα 120? για την 10 τη YUASA.... gamoHonda :sad:

Allst@rf
26/01/2011, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και μένα μου έμεινε σήμερα από μπαταρία....

Δεν θέλω να ασχοληθώ αλλά θα τα δώσω τα 120? για την 10 τη YUASA.... gamoHonda :sad:

εσυ μπορείς να τα δώσεις ...

Για ρώτα και μας ,που για τα ίδια λεφτά ,κάθομαι και το κοιτάω...:(

Arxagelos
26/01/2011, 15:46
Σε αυτό το link θα δει το παλικάρι όλες τις ανακλήσεις που έχει κάνει η BMW για να ξέρει τι να προσέξει ειδικά άμα πάει σε μεταχειρισμένο.
http://www.motorcyclistonline.com/motorcycle_recalls/01/bmw/index.html

castor
26/01/2011, 18:18
Nα πω και γω την παπαρα μου !!!:a024:

Να παρω ενα μοτο που κανει 17+,ΠΟΥ στα πρωτα 3-4000 χιλ καιει λαδια,και πρεπει να συμπληρωνεις :rotflmao: :rotflmao:
(στο Αφρικα μου του 95 και με 80.000 χιλ,δεν συμπληρωνω ΤΙΠΟΤΑ :sun: :sun: )

Κανονικα στα στανταρ αξεσουαρ,θα επρεπε να δινουν και ενα π.χ σκοινι,για να δενουν καπου τα GS οταν ειναι στο ρελαντι σταματημενα,στο σταντ,γιατι περπατανε ,επειδη δεν συνχρονιζετε ο μποξερ !!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μην με παρεξεγειτε (ΑΝΤΒΕΤΣΟΥΡΑΔΕΣΣΣΣΣΣΣΣ):a15:

Ειμαι φανατικος αντινοοτροποιας αναβατων (οχι ολων!!)BMW και οχι με την συγκεριμενη μαρκα !!:a08: :a08:

MikeG
26/01/2011, 18:21
Έχει πλάκα, γιατί μόνο 3 άτομα έχουν γράψει που έχουν-είχαν BMW.
Συνεχίστε...

toyar
26/01/2011, 19:27
δεν έχω bmw και δεν θα πάρω ποτέ γιατί είμαι αντίθετος με την νοοτροπία της αρείας μοτοσυκλετιστικής φυλής που κουβαλάει τόσο από κατασκευής όσο και από τους ντόπιους εμπλεκόμενους ιδιοκτήτες και συντηρητές.Μια εμπειρία είχα μόνο με ένα 1100RT εξυπηρετώντας κάποιον γνωστό φυσικά οδηγώντας την προς και από το συνεργείο. Απλά δεν περίμενα να με αφησει μηχανή από σέρβις από πίσω φρένο λόγω διαρροής:uplate:
Εχοντας οδηγήσει μόνο παπί και ένα ταλαίπωρο SR250 περίμενα να πάθω πολιτισμικό σοκ με το BMW. Όταν το άφησα έμεινα με την απορία γιατί πληρώνουν κάποιοι τόσα λεφτά για τεχνολογία που αντί να λύνει προβλήματα δημιουργεί
:(

Περιττό να πω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι περνάει πιο πολύ καιρό στο συνεργείο παρά στο δρόμο και τα προβλήματα του παραμένουν άλυτα

Allst@rf
26/01/2011, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Έχει πλάκα, γιατί μόνο 3 άτομα έχουν γράψει που έχουν-είχαν BMW.
Συνεχίστε...

ναι ,και οι περισσότεροι από αυτούς, :lol: ,λένε τα καλύτερα λόγια...


:lol:

DUKASII
26/01/2011, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
δεν έχω bmw και δεν θα πάρω ποτέ γιατί είμαι αντίθετος με την νοοτροπία της αρείας μοτοσυκλετιστικής φυλής που κουβαλάει τόσο από κατασκευής όσο και από τους ντόπιους εμπλεκόμενους ιδιοκτήτες και συντηρητές.Μια εμπειρία είχα μόνο με ένα 1100RT εξυπηρετώντας κάποιον γνωστό φυσικά οδηγώντας την προς και από το συνεργείο. Απλά δεν περίμενα να με αφησει μηχανή από σέρβις από πίσω φρένο λόγω διαρροής:uplate:
Εχοντας οδηγήσει μόνο παπί και ένα ταλαίπωρο SR250 περίμενα να πάθω πολιτισμικό σοκ με το BMW. Όταν το άφησα έμεινα με την απορία γιατί πληρώνουν κάποιοι τόσα λεφτά για τεχνολογία που αντί να λύνει προβλήματα δημιουργεί
:(

Περιττό να πω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι περνάει πιο πολύ καιρό στο συνεργείο παρά στο δρόμο και τα προβλήματα του παραμένουν άλυτα EXONTA ODIGISEI MONO AYTA POY LES...
de tha prepe kan na exeis apopsi peri toy thematos alla de gamiete e?oi bmw k i aria fili..

:lol: :rotflmao: :lol:

pao na rotiso tora tin anipsia moy 3 eton ti gnomi exei gia ti nasa k to taxidi sto diastima..

bulmont
26/01/2011, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ναι ,και οι περισσότεροι από αυτούς, :lol: ,λένε τα καλύτερα λόγια...


:lol: Οι εξης δύο: ο VASKA:a5: :a5: :a5:

LOUKILOUK
26/01/2011, 19:34
Δούκας και Mike :beer: :beer: :wave2:

Για το 1200 δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι χαλάει όπως και πολλά άλλα μηχανάκια ανεξάρτητα από το που παράγονται...
Ξεκολλάτε... δεν έχετε μετοχές... μην γίνεστε οπαδοί... :winka:
:wave2:

andgeo
26/01/2011, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


HE IS BACK!!!
+2

Allst@rf
26/01/2011, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Οι εξης δύο: ο VASKA:a5: :a5: :a5:


:lol:

βασικα,ειρωνικά το λέω...

andgeo
26/01/2011, 19:50
Επίσης να πω πως δεν έχω γνωρίσει ποτέ άνθρωπο με γιαπωνέζικο που να του παρουσίασε προβλήματα :a09: :smokin:

MikeG
26/01/2011, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Επίσης να πω πως δεν έχω γνωρίσει ποτέ άνθρωπο με γιαπωνέζικο που να του παρουσίασε προβλήματα :a09: :smokin:


+800

g.kounoupis
26/01/2011, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
δεν έχω bmw και δεν θα πάρω ποτέ γιατί είμαι αντίθετος με την νοοτροπία της αρείας μοτοσυκλετιστικής φυλής που κουβαλάει τόσο από κατασκευής όσο και από τους ντόπιους εμπλεκόμενους ιδιοκτήτες και συντηρητές.Μια εμπειρία είχα μόνο με ένα 1100RT εξυπηρετώντας κάποιον γνωστό φυσικά οδηγώντας την προς και από το συνεργείο. Απλά δεν περίμενα να με αφησει μηχανή από σέρβις από πίσω φρένο λόγω διαρροής:uplate:
Εχοντας οδηγήσει μόνο παπί και ένα ταλαίπωρο SR250 περίμενα να πάθω πολιτισμικό σοκ με το BMW. Όταν το άφησα έμεινα με την απορία γιατί πληρώνουν κάποιοι τόσα λεφτά για τεχνολογία που αντί να λύνει προβλήματα δημιουργεί
:(

Περιττό να πω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι περνάει πιο πολύ καιρό στο συνεργείο παρά στο δρόμο και τα προβλήματα του παραμένουν άλυτα



Πρώτα από όλα μην είσαι προκατηλημένος με μια μερίδα μοτοσικλετιστών που χρησιμοποιεί κάτι που δεν αρέσει σε σένα , αυτός που είναι βλαμμένος είναι βλαμμένος είτε οδηγάει bmw ή κινέζικο παπάκι .
Επίσης δεν μπορείς να κατηγορήσεις μια εταιρία όταν δεν έχεις δοκιμάσει το προϊόν της παρά μόνο ότι έχεις ακούσει από τον φίλο , μπατζανάκη , συμπέθερο του Τάκη .
Και δεν εννοώ δόκιμη την μια βόλτα 10 λεπτών .
Σε όλα τα συνεργεία γίνονται μαλακίες και το ξέρεις καλά , αν σου πω τι μου έχει κάνει πολύ γνωστό συνεργείο της Θεσσαλονίκης σε Honda και ktm

g.kounoupis
26/01/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Δούκας και Mike :beer: :beer: :wave2:

Για το 1200 δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι χαλάει όπως και πολλά άλλα μηχανάκια ανεξάρτητα από το που παράγονται...
Ξεκολλάτε... δεν έχετε μετοχές... μην γίνεστε οπαδοί... :winka:
:wave2:



Φιλέ louki όσο καιρό μπαίνω στο forum έχω βγάλει αγανάκτηση και έχω βαρεθεί να διαβάζω άσχετους που κράζουν μηχανάκια που δεν έχουν καβαλήσει ποτέ είτε αυτά είναι ktm , bmw ή ότι άλλο μπορεί να είναι .
Απλά από ότι έχω καταλάβει γενικά πάσχουμε στην Ελλάδα από το σύνδρομο (ότι έχω εγώ είναι το καλύτερο ) και ότι ξέρουμε τα πάντα .

daz
26/01/2011, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Φιλέ louki όσο καιρό μπαίνω στο forum έχω βγάλει αγανάκτηση και έχω βαρεθεί να διαβάζω άσχετους που κράζουν μηχανάκια που δεν έχουν καβαλήσει ποτέ είτε αυτά είναι ktm , bmw ή ότι άλλο μπορεί να είναι .
Απλά από ότι έχω καταλάβει γενικά πάσχουμε στην Ελλάδα από το σύνδρομο (ότι έχω εγώ είναι το καλύτερο ) και ότι ξέρουμε τα πάντα .

Επίσης στην Ελλάδα αδυνατούμε να παραδεχτούμε τα προβλήματα που βγάζει το μηχανάκι μας (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Σε ξένα φόρουμ δεν έχουν πρόβλημα να κράξουν ένα μηχανάκι είτε το καβαλάνε, είτε όχι. Εμείς κράζουμε μόνο αυτά που δεν καβαλάμε. Κοροϊδεύουμε πρώτα εαυτόν και μετά αλλήλους.

bulmont
26/01/2011, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Επίσης στην Ελλάδα αδυνατούμε να παραδεχτούμε τα προβλήματα που βγάζει το μηχανάκι μας (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Σε ξένα φόρουμ δεν έχουν πρόβλημα να κράξουν ένα μηχανάκι είτε το καβαλάνε, είτε όχι. Εμείς κράζουμε μόνο αυτά που δεν καβαλάμε. Κοροϊδεύουμε πρώτα εαυτόν και μετά αλλήλους. Ναι ειναι αυτό ακριβως που λεμε: όποιος κοροιδεύει τον εαυτό του κοροιδεύει τους άλλους.:lol: :lol: :lol: :lol:

Allst@rf
26/01/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Επίσης στην Ελλάδα αδυνατούμε να παραδεχτούμε τα προβλήματα που βγάζει το μηχανάκι μας (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Σε ξένα φόρουμ δεν έχουν πρόβλημα να κράξουν ένα μηχανάκι είτε το καβαλάνε, είτε όχι. Εμείς κράζουμε μόνο αυτά που δεν καβαλάμε. Κοροϊδεύουμε πρώτα εαυτόν και μετά αλλήλους.

τι να παραδεχτώ ρε τόλη;

αφού το ktm μου δε βγάζει προβλήματα...:bigcry:

toyar
26/01/2011, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Πρώτα από όλα μην είσαι προκατηλημένος με μια μερίδα μοτοσικλετιστών που χρησιμοποιεί κάτι που δεν αρέσει σε σένα , αυτός που είναι βλαμμένος είναι βλαμμένος είτε οδηγάει bmw ή κινέζικο παπάκι .
Επίσης δεν μπορείς να κατηγορήσεις μια εταιρία όταν δεν έχεις δοκιμάσει το προϊόν της παρά μόνο ότι έχεις ακούσει από τον φίλο , μπατζανάκη , συμπέθερο του Τάκη .
Και δεν εννοώ δόκιμη την μια βόλτα 10 λεπτών .
Σε όλα τα συνεργεία γίνονται μαλακίες και το ξέρεις καλά , αν σου πω τι μου έχει κάνει πολύ γνωστό συνεργείο της Θεσσαλονίκης σε Honda και ktm

ξεκαθάρισα από την αρχή ότι είχα μόνο μια σύντομη επαφή
φυσικά δεν χαρακτηρίζω κανέναν άνθρωπο από τη μηχανή που καβαλάει απλά απεχθάνομαι οπιοδήποτε καταναλωτικό προιόν πουλάει <<προσδίδοντας>> κύρος και ανωτερότητα και αντίστοιχα ανθρώπους που αναζητούν καταξίωση αγοράζοντας αυτά τα προιόντα.
Επίσης δεν μου αρέσει το ψευτοκυριλίκι της αντιπροσωπείας με απώτερο σκοπό το πιάσιμο του πωπού του πελάτη
Μιλώντας τεχνικά πιστεύω ότι η BMW στηριζόμενη στο όνομα και στην χώρα προέλευσης πουλάει πανάκριβα τεχνολογικά γκατζετ τα οποία δεν είναι μόνο ανούσια αλλά και προβληματικά λόγω ελλιπών δοκιμών και ποιοτικών ελέγχων.
Όποιος αμφιβάλλει για τα παραπάνω μπορεί να ρωτήσει κατόχους mini και αυτοκινητων bmw
Βεβαίως είναι δικαίωμα του καθενός να διαθέτει τα χρήματά του όπως θέλει ειδικά αν γνωρίζει τι και γιατί το αγοράζει

LOUKILOUK
26/01/2011, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Φιλέ louki όσο καιρό μπαίνω στο forum έχω βγάλει αγανάκτηση και έχω βαρεθεί να διαβάζω άσχετους που κράζουν μηχανάκια που δεν έχουν καβαλήσει ποτέ είτε αυτά είναι ktm , bmw ή ότι άλλο μπορεί να είναι .
Απλά από ότι έχω καταλάβει γενικά πάσχουμε στην Ελλάδα από το σύνδρομο (ότι έχω εγώ είναι το καλύτερο ) και ότι ξέρουμε τα πάντα .


Αν διαβάσεις παλιότερα θρεντ με σχετικά θέματα θα καταλάβεις από αυτά που γράφω πόσο πολύ συμφωνώ με αυτό που μόλις είπες...:beer: :beer:
Ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά του μοντέλου που έχω και συνειδητά το αγόρασα γιατί αυτό γουστάρα...αν τελικά κάνω λάθος θα πάρω σύντομα κάτι άλλο... απλά πράγματα... οπαδός δεν έγινα ποτέ και ούτε θα γίνω...
άντε και καλή τύχη μάγκες:wave2:

g.kounoupis
26/01/2011, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
ξεκαθάρισα από την αρχή ότι είχα μόνο μια σύντομη επαφή
φυσικά δεν χαρακτηρίζω κανέναν άνθρωπο από τη μηχανή που καβαλάει απλά απεχθάνομαι οπιοδήποτε καταναλωτικό προιόν πουλάει <<προσδίδοντας>> κύρος και ανωτερότητα και αντίστοιχα ανθρώπους που αναζητούν καταξίωση αγοράζοντας αυτά τα προιόντα.
Επίσης δεν μου αρέσει το ψευτοκυριλίκι της αντιπροσωπείας με απώτερο σκοπό το πιάσιμο του πωπού του πελάτη
Μιλώντας τεχνικά πιστεύω ότι η BMW στηριζόμενη στο όνομα και στην χώρα προέλευσης πουλάει πανάκριβα τεχνολογικά γκατζετ τα οποία δεν είναι μόνο ανούσια αλλά και προβληματικά λόγω ελλιπών δοκιμών και ποιοτικών ελέγχων.
Όποιος αμφιβάλλει για τα παραπάνω μπορεί να ρωτήσει κατόχους mini και αυτοκινητων bmw
Βεβαίως είναι δικαίωμα του καθενός να διαθέτει τα χρήματά του όπως θέλει ειδικά αν γνωρίζει τι και γιατί το αγοράζει


Αυτό είναι το μάρκετινγκ υπάρχει κάποια εταιρία που να μην λέει ότι έχει το καλύτερο προϊόν ή να λέει ότι πάρτε το προϊόν μου δεν είναι και πάρα πολύ καλό κάνει και έναν σκασμό λεφτά ?
Όπως είναι τα ρούχα , ρολόγια ,τηλέφωνα κ.τ.λ είναι και ο μηχανές .

kostas_1100gs
26/01/2011, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και μένα μου έμεινε σήμερα από μπαταρία....

Δεν θέλω να ασχοληθώ αλλά θα τα δώσω τα 120? για την 10 τη YUASA.... gamoHonda :sad:
Θέλει φορτιστή. Και εμένα έμενε συνέχεια. Φορτιστής από λίντλ και 3 χρόνια όλα οκ. Και ας έχει κακαρώσει κ 2 φορές. Αυτό εννοούσα πόσο θα ασχοληθείς μαζί της.

daz
26/01/2011, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
τι να παραδεχτώ ρε τόλη;

αφού το ktm μου δε βγάζει προβλήματα...:bigcry:

Το ξέρω φίλε μου. Δεν εννοούσα εσάς με τα κτμ ρε. :lol:

Γενικά μίλησα για την νοοτροπία που υπάρχει.

Και πέρα απ' την πλάκα που γίνεται δεν πιστεύω πως πας συνεργείο περισσότερες φορές απ' ότι εγώ.

Και για να πάω ακόμα παραπέρα δεν πιστεύω πως το μηχανάκι που καβαλάει ο Loukilouk είναι λιγότερο αξιόπιστο από μια άφρικα. (Λέω για του louki γιατί είναι στην ίδια κατηγορία με την άφρικα)

Ή αν θέλεις δεν ισχυρίζομαι πως ο δικός μου κινητήρας είναι πιο αξιόπιστος απ' του 690.

Στη συντριπτική πλειοψηφία τους τα μηχανάκια που κατασκευάζονται σήμερα βγάζουν ζημιές που..
Α. Είναι ανάλογες με την ποιότητα κατασκευής και της πολυπλοκότητάς τους και
Β. Από λάθος χρήση και συντήρηση.

Αν τα βάλεις όλα μαζί σε ένα μηχανάκι μόλις έφτιαξες ένα gs. :lol: Πλάκα κάνω. Αν βάλεις 1 απ' το Α και 1 απ' το Β έχεις αυτομάτως, ένα μηχανάκι ζημιάρικο.

Αλλά και τίποτα να μην έχεις απ' το Α και το Β μπορεί κάποιος προμηθευτής σου να σου βγάλει το όνομα για πλάκα. (Βλέπε ρουλεμάν στροφάλου παλαιότερα η κτμ ή φίσα ανορθωτή στα τενερέ κτλ κτλ). Και εκεί πάλι η εταιρεία φταίει όμως που δεν τον έλεγξε.

Κάποιες εταιρείες σήμερα έχουν μειώσει καθώς φαίνεται τον ποιοτικό έλεγχο. Κάποιες άλλες βέβαια έχουν μειώσει την εξέλιξη. Όταν ένα σύστημα είναι πολύπλοκο αλλά το rnd δεν είχε τον απαραίτητο χρόνο (γιατί ο χρόνος είναι χρήμα) να το σχεδιάσει, να το τεστάρει να το βελτιώσει και μετά να το βγάλει στην παραγωγή, είναι φυσικό αργά ή γρήγορα να βγάλει διάφορα προβλήματα. Το επιμέρους τμήμα μιας μηχανής που έχει ένα σχεδιαστικό λάθος είναι πολύ δαπανηρό να ξανα σχεδιαστεί και το σύστημα βελτιώνεται όσο γίνεται στα υπάρχοντα πλαίσια. Αυτό είναι και το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει.

Και για να βάλω τα πράγματα σε σειρά. Τα κτμ συνήθως πάσχουν από λάθος συντήρηση. Τα 1200gs έχουν 1,000,000 και κάτι σε ηλεκτρονικές αηδίες. Ίσως έχουν και υπερβολικά πολύπλοκο άξονα που δεν εξελίχθικε όσο έπρεπε για να είναι αξιόπιστος ή ο ποιοτικός έλεγχος στα υλικά δεν ήταν τόσο αυστηρός όσο έπρεπε. Οι Ιάπωνες τα έχουν φορτώσει στον κόκορα και βγάζουν παλιές μοτοσυκλέτες με ότι τους έχει μείνει και στην πλειοψηφία τους αρκούντως απλές ώστε να μην χαλάνε. (τόσο συχνά) Αν πάρουμε ένα πιο απαιτητικό ιαπωνικό (πάρε το σουτζούκι του δούκα) θα δούμε πως και εκεί υπάρχουν προβλήματα.

Να συνεχίσω? Δεν θα τελειώσω ποτέ?

Συμπέρασμα.

Όλες οι μηχανές είναι αξιόπιστες και όλες χαλάνε. Όλες έχουν ατέλειες και αν δεν έχουν αυτές, έχουμε εμείς και δεν το παραδεχόμαστε και τα ρίχνουμε στο μηχανάκι. Αν δεν έχουμε εμείς έχει ο μάστορας που το πάμε.

Κατά τα άλλα το μηχανάκι μου είναι τέλειο. :lol:



Υγ. Κώστα δεν τα έγραψα όλα αυτά για σένα ρε, επειδή σε έχω κάνει παράθεση, απλά παρασύρθηκα γιατί αγανάκτησα να διαβάζω για άφθαρτα ιαπωνικά, ζημιάρικα κτμ και αν το gs βγάζει πρόβλημα στο οκτακοσιοστό πεντηκοστό έκτο τσιπάκι. Εσύ συνέχισε να συντηρείς σωστά το σαραβαλάκι σου και τίποτα δε θα σου πάθει. :beer: :beer: :beer:

Allst@rf
26/01/2011, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
beer: :beer:

με στειλες για τσάι...

Μ'αρέσει που εγώ κάνω πλάκα με το χρεπι μου γιατί εχω μείνει από τρόμπα συμπλέκτη και συ το πήρες σοβαρά...


:beer:

daz
26/01/2011, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
με στειλες για τσάι...

Μ'αρέσει που εγώ κάνω πλάκα με το χρεπι μου γιατί εχω μείνει από τρόμπα συμπλέκτη και συ το πήρες σοβαρά...


:beer:

:lol: Ναι ρε το διάβασα πριν που το είπες στο sniper. Ξέχασα να βάλω εσάς τους κτμάκιδες στην ίδια κατηγορία με τους αφρικάνους. Παιδικές ασθένειες που τις κουβαλάτε μια ζωή. :rotflmao:

Λίγο να πρόσεχε αυτή η κτμ τους προμηθευτάδες θα ήταν τέλεια. Μήπως πρέπει να αρχίσει να προμηθεύεται από Ιαπωνία μεριά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrBig
26/01/2011, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
:lol: Ναι ρε το διάβασα πριν που το είπες στο sniper. Ξέχασα να βάλω εσάς τους κτμάκιδες στην ίδια κατηγορία με τους αφρικάνους. Παιδικές ασθένειες που τις κουβαλάτε μια ζωή. :rotflmao:

Λίγο να πρόσεχε αυτή η κτμ τους προμηθευτάδες θα ήταν τέλεια. Μήπως πρέπει να αρχίσει να προμηθεύεται από Ιαπωνία μεριά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Τις αντλιες παντως βενζινης απο εκει τις προμηθευεται :wacko: