PDA

View Full Version : Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

Stabak
31/01/2011, 14:21
κοιτα.... μιλαμε για track πιεση .. διοτι για δρομο μια χαρα ειναι η μαμα (αν και δεν την δοκιμασα πολυ)... :lol: οποτε οι βελτιωσεις εχουν να κανουν με την καλυτερευση-φερουμε στα μετρα μας του συνόλου... οχι με την διορθωση ατελειων εργοστασιου.... (οπως το μπροστινο του στροματος :lol: :lol: :lol: :lol: που θελει ενα μαρζοκι κοκκινο 52ρι)... πως βαζουνε καγκελα μερικοι ας πουμε στα μαστοδοντα τους... ετσι αλλαζει τρομπες καποιος...


ρε παιδια ειναι απλα τα πραγματα... ουτε οι ιαπωνες ειναι οπως παλια ουτε και οι ευρωπαίοι....και την εντοπιζω αυτην την αλλαγη απο το 2004 και μετα.... ΠΣ (προ στροματος) ηταν οπως τα ξερουμε αλλα ΜΣ εχουν μπασταρδεψει πολλά και ποιοτικα και οικονομικα και συνεργειακα....


:lol:

Allst@rf
31/01/2011, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
κοιτα.... μιλαμε για track πιεση .. διοτι για δρομο μια χαρα ειναι η μαμα (αν και δεν την δοκιμασα πολυ)... :lol: οποτε οι βελτιωσεις εχουν να κανουν με την καλυτερευση-φερουμε στα μετρα μας του συνόλου... οχι με την διορθωση ατελειων εργοστασιου.... (οπως το μπροστινο του στροματος :lol: :lol: :lol: :lol: που θελει ενα μαρζοκι κοκκινο 52ρι)... πως βαζουνε καγκελα μερικοι ας πουμε στα μαστοδοντα τους... ετσι αλλαζει τρομπες καποιος...




ρε παιδια ειναι απλα τα πραγματα... ουτε οι ιαπωνες ειναι οπως παλια ουτε και οι ευρωπαίοι....και την εντοπιζω αυτην την αλλαγη απο το 2004 και μετα.... ΠΣ (προ στροματος) ηταν οπως τα ξερουμε αλλα ΜΣ εχουν μπασταρδεψει πολλά και ποιοτικα και οικονομικα και συνεργειακα....


:lol:

+990...:(

p@nos
31/01/2011, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Μα ενα ταπεινο RCS 18-20, με σωληνακια και τις μαμα μονομπλοκ τοκικο... εστω και με 310 δισκο.... δεν κανω πλακα



τωρα μιλαμε για φρενα και αναφερεις για καλη τρομπα την rcs?


:lol: :lol: :lol:

Stabak
31/01/2011, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
τωρα μιλαμε για φρενα και αναφερεις για καλη τρομπα την rcs?


:lol: :lol: :lol:

Μιλαμε για μπατζετ καταστασεις, αρκει και περισσευει... λιγο με πρόδωσε στην Κ13 Final Recta στην Almeria αλλα νομιζω οτι θα το ξεπεράσω με τακακι :rolleyes:

Tigas
31/01/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και άλλου του το έκανε.... νύχτα με π0@#$κρυο και σκοτάδι στην εθνική.... κάπου στη μαλακάσα :bawl: :bawl: :bawl:

το αυτό και εμένα αλλά στην ευθεία στα οινόφυτα, να υποθέσω του Θάνου ???

p@nos
31/01/2011, 14:49
ρε σταμπακ η rcs ειναι η τρομπα κοροιδια της μπρεμπο...απο αισθηση/δυναμη δεν ειναι καλη, καλυτερη απο τις ημιακτινικες που εχουν τα ντουκατι και οσα χρησιμοποιουν αυτη την τρομπα(καταλαβες ποιια λεω φανταζομαι), αλλα καμια σχεση με τις racing της μπρεμπο, που ιενια και πιο φτηνες μαλιστα...

στην ουσια πουλαει αυτη τη μοναδικοτητα της ρυθμισης του εμβολου(και καλα...)


στα λεφτα της rcs υπαρχει και αυτη (http://www.motostrano.com/marapu.html)
καλα για ποιοτητα κατασκευης ουτε λογος, ειναι σαν κοσμημα...


και καλο ειναι πριν αποφασισεις να τη χαιδεψεις να εχεις παρει και βαθεια ανασα

:D :D :D


222681

sniper
31/01/2011, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
το αυτό και εμένα αλλά στην ευθεία στα οινόφυτα, να υποθέσω του Θάνου ???


Μην είσαι γΚουτζομπόλης :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

:smokin:

Tigas
31/01/2011, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μην είσαι γΚουτζομπόλης :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

:smokin:

τελικά κάποια Ιαπωνικά ούτε μεχρι την Χαλκίδα δεν πάνε χωρίς να μείνουν:p

Stabak
31/01/2011, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
στα λεφτα της rcs υπαρχει και αυτη (http://www.motostrano.com/marapu.html)
καλα για ποιοτητα κατασκευης ουτε λογος, ειναι σαν κοσμημα...


Δεν ειναι ιδια λεφτα, μην το ψαχνεις... για την αισθηση θα συμφωνησω αλλα απο δυναμη ειναι μια χαρα η brembo.... αν ξεφυγεις απο αυτη την τιμη... υπάρχουν πολλες επιλογές και βαλάντια.. (και δεν με ενδιαφερει παραπάνω στην ουσια :smokin:)

sniper
31/01/2011, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
....
Να πούμε για τα φρένα που κάνεις αίτηση με διπλό χαρτόσημο για να σταματήσεις.



Θέλω να ευχαριστήσω τη μαμά Χόνδα για τους 330 δίσκους μου και τις μη ακτινικές μου δαγκάνες που με γλυτώσαν απο τα παραπάνω έξοδα για μαγκουρες και μπρέμπες!

:smokin:

g.kounoupis
31/01/2011, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Πληρωνεται η υγρασια στην Θεσ/νικη; :lol: :lol: :lol: :lol:


Ε ναι μετά από κάθε σκύψιμο για αλλαγή φίλτρου λαδιού πάει για μασάζ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
31/01/2011, 14:58
τι αδερφες ρπμ...μιλαμε για μηχανακια και συζητανε για φρενα...

ΚΟΤΕΣ!:smokin:

sniper
31/01/2011, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι αδερφες ρπμ...μιλαμε για μηχανακια και συζητανε για φρενα...

ΚΟΤΕΣ!:smokin:

Λέει ο άρχοντας που έπεσε από φρένα....


:smokin:

Εδιτ : Λάθος, ξέχασε ν' ανοιξει το γκάζι.. ρε μπας και σου χαλάρωσε κι εσένα καμιά βίδα στον αισθητήρα; :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

Tigas
31/01/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θέλω να ευχαριστήσω τη μαμά Χόνδα για τους 330 δίσκους μου και τις η ακτινικές μου δαγκάνες που με γλυτώσαν απο τα παραπάνω έξοδα για μαγκουρες και μπρέμπες!

:smokin:

η Hondaρες είναι τα μοναδικά μηχανάκια με αίσθηση ευρωπαική και απαράμιλη αξιπιστία για αυτό τα πάω, είναι μηχανές που σε βοηθάνε να πάς γρήγορα όχι σας κάτι άλλα που παλεύεις να τα κάνεις καλά


222682

TROOPER
31/01/2011, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
η Hondaρες είναι τα μοναδικά μηχανάκια με αίσθηση ευρωπαική και απαράμιλη αξιπιστία για αυτό τα πάω, είναι μηχανές που σε βοηθάνε να πάς γρήγορα όχι σας κάτι άλλα που παλεύεις να τα κάνεις καλά

σταυρο τι εχεις πιει σημερα?

TROOPER
31/01/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λέει ο άρχοντας που έπεσε από φρένα....


:smokin:

Εδιτ : Λάθος, ξέχασε ν' ανοιξει το γκάζι.. ρε μπας και σου χαλάρωσε κι εσένα καμιά βίδα στον αισθητήρα; :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

να κατεβασω μια ξεχασα.εμενα ουτε τα πηνια με προδωσανε,ουτε οι ανορθωτες ουτε βιδες φευγουνε.

:wave2:

cosgili
31/01/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λέει ο άρχοντας που έπεσε από φρένα....


:smokin:

Εδιτ : Λάθος, ξέχασε ν' ανοιξει το γκάζι.. ρε μπας και σου χαλάρωσε κι εσένα καμιά βίδα στον αισθητήρα; :bawl: :bawl: :bawl: :lol: Με τις φρεναρες που εχει το gixxer (και που χρησιμοποιουνται μονο σε εκτακτες καταστασεις καθως τα φρενα ειναι για τις κοτες), πατησε φρενα πανικου με 299 στο κοντερ και το ατιμο τον εφερε καπακι. Αφου εβγαλε την μηχανη απο την πλατη του, ξεκολλησε το σαγονι του απο την ασφαλτο και ξεσκονισε την στολη του, σηκωθηκε και αναλογιστηκε "αυτα ειναι φρενα ρε φουσττη μου....ουτε το παπριλια δεν εχει τετοια..."

sniper
31/01/2011, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σταυρο τι εχεις πιει σημερα?

τον ορό της αλήθειας ρε...

επειδή σας παραμυθιάζουν διάφοροι με τ' άλογα κλπ νομίζετε οτι τα μηχανάκια των 200 αλόγων κάνουν για κάτι άλλο εκτός από την ευθεία στα οινόφυτα και ντραγκ...


:smokin:

sniper
31/01/2011, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να κατεβασω μια ξεχασα.εμενα ουτε τα πηνια με προδωσανε,ουτε οι ανορθωτες ουτε βιδες φευγουνε.

:wave2:

:bigcry: :bigcry: :lol:

Allst@rf
31/01/2011, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε σταμπακ η rcs ειναι η τρομπα κοροιδια της μπρεμπο...απο αισθηση/δυναμη δεν ειναι καλη, καλυτερη απο τις ημιακτινικες που εχουν τα ντουκατι και οσα χρησιμοποιουν αυτη την τρομπα(καταλαβες ποιια λεω φανταζομαι), αλλα καμια σχεση με τις racing της μπρεμπο, που ιενια και πιο φτηνες μαλιστα...

στην ουσια πουλαει αυτη τη μοναδικοτητα της ρυθμισης του εμβολου(και καλα...)


στα λεφτα της rcs υπαρχει και αυτη (http://www.motostrano.com/marapu.html)
καλα για ποιοτητα κατασκευης ουτε λογος, ειναι σαν κοσμημα...


και καλο ειναι πριν αποφασισεις να τη χαιδεψεις να εχεις παρει και βαθεια ανασα

:D :D :D

magura είναι και η γαμω slave στο ktm...για τέτοια ποιότητα μιλάμε; :p:

εντωμεταξύ πόσο έχει αυτή η τρόμπα ;
γιατί μια σπαστη μανέτα της προκόπης δεν έχει ...ούτε καν κοντύτερη 2 δακτύλων...:smokin:

TROOPER
31/01/2011, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Με τις φρεναρες που εχει το gixxer (και που χρησιμοποιουνται μονο σε εκτακτες καταστασεις καθως τα φρενα ειναι για τις κοτες........

ερασιτεχνες ρπμ...:sad:

σε εκτακτες καταστασεις χρησιμοποιεις την υπολοιπη διαδρομη του δεξιου σου καρπου!

Tigas
31/01/2011, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σταυρο τι εχεις πιει σημερα?

τσαι γιατι είμαι κρυωμένος :smokin:

δώσε γραπτή ομολογία, τελικά τα BMW πάνε, σπάνε ???

για πές μας την προσωπική σου εμπειρία όταν είχες το Yamapa στην παλια εθνική Αθηνων Κορίνθου και κάποιος είχε τρακτερωτά λάστιχα στο GS :smokin:

Tigas
31/01/2011, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τον ορό της αλήθειας ρε...

επειδή σας παραμυθιάζουν διάφοροι με τ' άλογα κλπ νομίζετε οτι τα μηχανάκια των 200 αλόγων κάνουν για κάτι άλλο εκτός από την ευθεία στα οινόφυτα και ντραγκ...


:smokin:

πέστα φίλε μου Νίκο στους άπιστους :beer:

TROOPER
31/01/2011, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τον ορό της αλήθειας ρε...

επειδή σας παραμυθιάζουν διάφοροι με τ' άλογα κλπ νομίζετε οτι τα μηχανάκια των 200 αλόγων κάνουν για κάτι άλλο εκτός από την ευθεία στα οινόφυτα και ντραγκ...


:smokin:

εεεε παμε μια πιστα ντεε....να σε δω με το χονΔα σου ποσα καρπουζια θα σου χωσω στη μασχαλη :smokin:

p@nos
31/01/2011, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
magura είναι και η γαμω slave στο ktm...για τέτοια ποιότητα μιλάμε; :p:

εντωμεταξύ πόσο έχει αυτή η τρόμπα ;
γιατί μια σπαστη μανέτα της προκόπης δεν έχει ...ούτε λαό κοντύτερη 2 δακτύλων...:smokin:


εχει οσο λεει το site...δε νομιζω να τη φερνει καποιος ελαδα...αλλα και να την εφερνε τιμη δε θα ρωταγα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



καλα τωρα μη κοιτας τα slave ειναι αλλες ιστοριες και χαλανε και στα ντουκατι καμια φορα :lol: :lol: :lol:




η συγκεκριμενη παντως τρομπα εινα αλλουνου παπα ευαγγελιο

TROOPER
31/01/2011, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:bigcry: :bigcry: :lol:

...καποιοι τα μηχανακια μας τα χουμε οπλα για πολεμο.καποιοι τα πατε κολιατσου παγκρατι.

τι να κανεις...:lol: :lol:

sniper
31/01/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ερασιτεχνες ρπμ...:sad:

σε εκτακτες καταστασεις χρησιμοποιεις την υπολοιπη διαδρομη του δεξιου σου καρπου!

Αυτό ρε φίλε λέγεται μαλακία....

TROOPER
31/01/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
τσαι γιατι είμαι κρυωμένος :smokin:

δώσε γραπτή ομολογία, τελικά τα BMW πάνε, σπάνε ???

για πές μας την προσωπική σου εμπειρία όταν είχες το Yamapa στην παλια εθνική Αθηνων Κορίνθου και κάποιος είχε τρακτερωτά λάστιχα στο GS :smokin:

ναι δεν χαλασε τοτε.:lol: :lol: :lol:

Tigas
31/01/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εεεε παμε μια πιστα ντεε....να σε δω με το χονΔα σου ποσα καρπουζια θα σου χωσω στη μασχαλη :smokin:

πίσα και πούπουλα στον άπιστο και στη πυρά:wacko:

sniper
31/01/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
τσαι γιατι είμαι κρυωμένος :smokin:

δώσε γραπτή ομολογία, τελικά τα BMW πάνε, σπάνε ???

για πές μας την προσωπική σου εμπειρία όταν είχες το Yamapa στην παλια εθνική Αθηνων Κορίνθου και κάποιος είχε τρακτερωτά λάστιχα στο GS :smokin:

Καλά, μην κοιτάς τότε..... δεν ήτο μΠαγκόσμιος με τζίξερ....

:smokin:

cosgili
31/01/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ερασιτεχνες ρπμ...:sad:

σε εκτακτες καταστασεις χρησιμοποιεις την υπολοιπη διαδρομη του δεξιου σου καρπου! Αφου εγραψα πως ησουν με 299 στο κοντερ... ταπα λεμε... ειχες ηδη γυρισει τη γκαζιερα 2 πληρεις περιστροφες...λιγο ακομα και θα την ξεβιδωνες

TROOPER
31/01/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτό ρε φίλε λέγεται μαλακία....

καλα το ξεραμε οτι δεν εχεις @@ μη φωναζεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
31/01/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι δεν χαλασε τοτε.:lol: :lol: :lol:

τι θές να πείς με το υποχθόνιο γέλιο σου, λέγε αλήθειες, το μαστόδωντο πήγαινε καλά με το τρακτερωτό αν και το κυνηγούσανε ss και street, ομολόγα λέμε :cool:

TROOPER
31/01/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Αφου εγραψα πως ησουν με 299 στο κοντερ... ταπα λεμε... ειχες ηδη γυρισει τη γκαζιερα 2 πληρεις περιστροφες...λιγο ακομα και θα την ξεβιδωνες

εχει κι αλλο :winka:

παντα θα εχει κι αλλο!!!!!!:smokin:

sniper
31/01/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
πίσα και πούπουλα στον άπιστο και στη πυρά:wacko:


έχει βγάλει γλώσσα.... φαντάσου να ξεχάσει :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: ν' αλλάξει ταχύτητα στα μέγαρα....

Μπάνιο ξέρεις Γιώργη; :bawl: :lol:

TROOPER
31/01/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
τι θές να πείς με το υποχθόνιο γέλιο σου, λέγε αλήθειες, το μαστόδωντο πήγαινε καλά με το τρακτερωτό αν και το κυνηγούσανε ss και street, ομολόγα λέμε :cool:

ρε φιλε εμεις δε χεζομασταν για να παμε ζω-πεθαινω,μη τα κανω στο βρακι μου!

:lol: :lol:

byron
31/01/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θέλω να ευχαριστήσω τη μαμά Χόνδα για τους 330 δίσκους μου και τις μη ακτινικές μου δαγκάνες που με γλυτώσαν απο τα παραπάνω έξοδα για μαγκουρες και μπρέμπες!

:smokin:

Είναι μπροστά η ποϊτάνα η Χόντα ρε φιλε.
Σε 20 χρόνια θα ανακαλύψουν όλοι το πετραλώνιο που έβαζε η Χοντάϊ το 2003 στα μηχανάκια...

Tigas
31/01/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
έχει βγάλει γλώσσα.... φαντάσου να ξεχάσει :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: ν' αλλάξει ταχύτητα στα μέγαρα....

Μπάνιο ξέρεις Γιώργη; :bawl: :lol:

Αυτό ξέχασα να στο πώ, το GS έχει καλυτερο σασμαν από το GSXR, του αξιόπιστου Ιάπωνα κάνει σαν αλάδωτος μεντεσες :rotflmao:

TROOPER
31/01/2011, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
έχει βγάλει γλώσσα.... φαντάσου να ξεχάσει :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: ν' αλλάξει ταχύτητα στα μέγαρα....

Μπάνιο ξέρεις Γιώργη; :bawl: :lol:

στα μεγαρα ρε βλαχο δεν αλλαζεις ταχυτητα εκτος απο την ευθεια.

:wave2:

TROOPER
31/01/2011, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Αυτό ξέχασα να στο πώ, το GS έχει καλυτερο σασμαν από το GSXR, του αξιόπιστου Ιάπωνα κάνει σαν αλάδωτος μεντεσες :rotflmao:

ε δωστον τον ιαπωνα ρε μεγαλε και αγορασε μπεμβε.πες μου μονο να ραψω κοστουμι. :lol: :lol:

sniper
31/01/2011, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε δωστον τον ιαπωνα ρε μεγαλε και αγορασε μπεμβε.πες μου μονο να ραψω κοστουμι. :lol: :lol:

Στο ράβει κι ο σταυρος ρε συ.... μην εισαι βιαστικός :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
31/01/2011, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε φιλε εμεις δε χεζομασταν για να παμε ζω-πεθαινω,μη τα κανω στο βρακι μου!

:lol: :lol:

για να καταλάβεις πόσο πίσω είναι ο ιάπωνας, εγώ πήγαινα χαλαρά ενώ είχα βάλει να παίζει και το ενσωματομένο mp3-navigator μου, σε κάποια στιγμή δροσίστικα και άναψα τα θερμαινόμενα grip μου, κάποια στιγμή βαρέθηκα να σας περιμένω απλώσα τα πόδια μου στους κυλίνδρους.

Αυτό λέγεται Ποιότητα φίλε που ποτέ δεν θα καταλάβεις :smokin:

sniper
31/01/2011, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στα μεγαρα ρε βλαχο δεν αλλαζεις ταχυτητα εκτος απο την ευθεια.

:wave2:

Α τέτοιος είσαι.... :rolleyes:


:smokin:

TROOPER
31/01/2011, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στο ράβει κι ο σταυρος ρε συ.... μην εισαι βιαστικός :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν το νομιζω και μη προσπαθεις να κανεις κηδεια με αλλουνου κολυβα.φτιαξε τα δικα σου και καβαλα το ψοφιμι σου.

:wave2:

Tigas
31/01/2011, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στο ράβει κι ο σταυρος ρε συ.... μην εισαι βιαστικός :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Νίκος & Σταυρος υψηλή ραπτική :rotflmao:

troopy ετοιμάσου, θα πάρω τη μπέμπα δανεική από το παληκάρι απο εδώ να σε ξαναράψω πάλι :D

TROOPER
31/01/2011, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
για να καταλάβεις πόσο πίσω είναι ο ιάπωνας, εγώ πήγαινα χαλαρά ενώ είχα βάλει να παίζει και το ενσωματομένο mp3-navigator μου, σε κάποια στιγμή δροσίστικα και άναψα τα θερμαινόμενα grip μου, κάποια στιγμή βαρέθηκα να σας περιμένω απλώσα τα πόδια μου στους κυλίνδρους.

Αυτό λέγεται Ποιότητα φίλε που ποτέ δεν θα καταλάβεις :smokin:

σταυρο παιδι μου εδω μιλαμε για μηχανακια και εσυ μιλας για σαλονοτραπεζαρια.θα συνενοηθουμε...?

Allst@rf
31/01/2011, 15:23
λυσσαξατε ρε πστ ...


:lol:

TROOPER
31/01/2011, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Α τέτοιος είσαι.... :rolleyes:


:smokin:

δοκιμασε μπας και με φτασεις.:wave2:

TROOPER
31/01/2011, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Νίκος & Σταυρος υψηλή ραπτική :rotflmao:

troopy ετοιμάσου, θα πάρω τη μπέμπα δανεική από το παληκάρι απο εδώ να σε ξαναράψω πάλι :D

σιγα...θα βρουν τα κυλινδρα μλκ!!!:lol: :lol: :lol:

Tigas
31/01/2011, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σταυρο παιδι μου εδω μιλαμε για μηχανακια και εσυ μιλας για σαλονοτραπεζαρια.θα συνενοηθουμε...?

Είσαι ο master στα σάλια και στις προειδοποιήσεις, έχε χάρη που είμαι τραυματίας πάλι αλλιώς θα σε έκανα μια βόλτα

byron
31/01/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δοκιμασε μπας και με φτασεις.:wave2:

Αλλος ένας που χρειάζεται (πλέον) χταπόδι για να δένει τη φούτσα στη γάμπα....

Τρούπη αγόρι μου, το νου σου στα φρένα της Κ1 μη σου μπλεχτεί στη ζάντα. :winka:

Tigas
31/01/2011, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αλλος ένας που χρειάζεται (πλέον) χταπόδι για να δένει τη φούτσα στη γάμπα....

Τρούπη αγόρι μου, το νου σου στα φρένα της Κ1 μην και σου μπλεχτεί στη ζάντα. :winka:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :wacko:

TROOPER
31/01/2011, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Είσαι ο master στα σάλια και στις προειδοποιήσεις, έχε χάρη που είμαι τραυματίας πάλι αλλιώς θα σε έκανα μια βόλτα


Master of puppets I'm pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you can't see a thing
Just call my name, 'cause I'll hear you scream
Master
Master
Just call my name, 'cause I'll hear you scream
Master
Master

TROOPER
31/01/2011, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αλλος ένας που χρειάζεται (πλέον) χταπόδι για να δένει τη φούτσα στη γάμπα....

Τρούπη αγόρι μου, το νου σου στα φρένα της Κ1 μην και σου μπλεχτεί στη ζάντα. :winka:

η 1 ανηκει σε αλλον κοπελια :smokin:

Tigas
31/01/2011, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
Master of puppets I'm pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you can't see a thing
Just call my name, 'cause I'll hear you scream
Master
Master
Just call my name, 'cause I'll hear you scream
Master
Master

είπε ο φοιβος :p

από αυτά μας μπούκωσες

κάτι σε φτιάξιμο χονδροπάθειας στην επιγονατίδα έχεις να μας πείς ???

Allst@rf
31/01/2011, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
η 1 ανηκει σε αλλον κοπελια :smokin:

η 6 να δεις σε πόσους ανήκει...:D

TROOPER
31/01/2011, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
είπε ο φοιβος :p

από αυτά μας μπούκωσες

κάτι σε φτιάξιμο χονδροπάθειας στην επιγονατίδα έχεις να μας πείς ???

α στο διαλο πουρα...ασχολουμαι μαζι σας...!

αιντε στα καπη σας και αφηστε τα ζορικα!

τι επαθες ρε ππρ?

TROOPER
31/01/2011, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
η 6 να δεις σε πόσους ανήκει...:D

ξερω ιδιοκτητη της 6.τιγκα βαλε το βιντεακι με τον παπ που ξεχασε να στριψει ρε.:lol:

Tigas
31/01/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


τι επαθες ρε ππρ?

είχα βάλει μια μπουρδελοσιχαμεροΙαπωνεζικη αλυσίδα στο ποδήλατο έσπασε και τέντωσε το πόδι μου με δύναμη, οπότε ξαναεμφανίστηκε η χονδροπάθεια που δεν με είχε ενοχλήσει από τα 17 μου:rolleyes:

το ξεκουράζω μπάς και στρώσει, γιά πες και εσύ τίποτα

Allst@rf
31/01/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ξερω ιδιοκτητη της 6.τιγκα βαλε το βιντεακι με τον παπ που ξεχασε να στριψει ρε.:lol:

εξ'αδιαιρέτου...:bigcry:

Tigas
31/01/2011, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ξερω ιδιοκτητη της 6.τιγκα βαλε το βιντεακι με τον παπ που ξεχασε να στριψει ρε.:lol:



o Papάρας (http://www.youtube.com/watch?v=iTxCqC9at-4) :rotflmao:

TROOPER
31/01/2011, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
είχα βάλει μια Ιαπωνεζικη αλυσίδα στο ποδήλατο έσπασε και τέντωσε το πόδι μου με δύναμη, οπότε ξαναεμφανίστηκε η χονδροπάθεια που δεν με είχε ενοχλήσει από τα 17 μου:rolleyes:

το ξεκουράζω μπάς και στρώσει, γιά πες και εσύ τίποτα

διορθωσε το ποστακι σου απο την ανακριβεια ''ιαπωνεζικη αλυσιδα'' και σου υποσχομαι να σου στειλω ενα πμ :p

Tigas
31/01/2011, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
διορθωσε το ποστακι σου απο την ανακριβεια ''ιαπωνεζικη αλυσιδα'' και σου υποσχομαι να σου στειλω ενα πμ :p

έτοιμο :p

TROOPER
31/01/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
έτοιμο :p

παρε τα @@ μου:lol: :lol: :lol:

sniper
31/01/2011, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
blah blah blah.....


:smokin:

sapila racing
31/01/2011, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παρε τα @@ μου:lol: :lol: :lol:

Πουστιά!! :rotflmao:

Tigas
31/01/2011, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παρε τα @@ μου:lol: :lol: :lol:

είναι αξύριστα και άπλυτα, κράτα τα εσύ :smokin:

Tigas
31/01/2011, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πουστιά!! :rotflmao:

αυτά τα κάνει γιατί είναι μεγάλη κότα και θέλει να κερδίσει χρόνο:cool:

TROOPER
31/01/2011, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:smokin:

σιγα με τον καρκινο...!:lol:

TROOPER
31/01/2011, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πουστιά!! :rotflmao:

ναι αλλα σου αρεσε :lol: :lol:

TROOPER
31/01/2011, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
είναι αξύριστα και άπλυτα, κράτα τα εσύ :smokin:

κατι θα ξερεις...:lol:

TROOPER
31/01/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
αυτά τα κάνει γιατί είναι μεγάλη κότα και θέλει να κερδίσει χρόνο:cool:

ναι ρε μλκ...να κερδισω χρονο μπας και στρωσει και η χονδροπαθεια που ΣΕ ταλαιπωρει :lol: :lol:

STOYBI
31/01/2011, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Ρε Κώστα, σορρυ δηλαδή.....θέλεις να μου πεις ότι ένα μονοκύλινδρο που ζυγίζει με τα υγρά του 210 κιλά και βγάζει στην καλύτερη 40-42 άλογα δεν είναι τάφος ?? :look:


Συνεχιζεις να μετρας τα μηχανακια στην ευθεια των Σερρων Βυρωνα.......

Και οχι εφοσον στο ΚΤΜ ΠΑΛΕΥΕΙΣ στην κυριολεξια να κρατηθεις πανω του μετα τα 120......

Και οχι εφοσον τα παρουμε να τα μετρησουμε στην φλαταδουρα και....

Δεν εισαι οδηγος του παγκοσμιου ωστε να εκμεταλευτεις ΟΛΑ τα αλογα του 690.....

Δεν ειναι ταφος το ΧΤ.......

Καλα τα αλογα αλλα σε OFF on μηχανακια παιζουν δευτερευοντα ρολο ....

Εμενα προσωπικα το οτι εβαλαν σε ιαπωνεζικο μηχανακι ευρωπαικες αναρτησεις και τα κορυφαια ευρωπαικα φρενα .....Δεν με πειραξε καθολου.....!! :nono:




:wave2:

byron
31/01/2011, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Συνεχιζεις να μετρας τα μηχανακια στην ευθεια των Σερρων Βυρωνα.......



Κάνεις λάθος γιατί αφενός δεν το συγκρίνω με το ΚΤΜ που είναι έτσι κι αλλιώς άλλη κατηγορία, αφετερου η έννοια extreme οδήγηση δεν είναι στον χαρακτήρα του tenere.

Μιλάω για ταξιδάκι ΕΟ, ανηφορίτσα, δικάβαλλο + ψιλομπαγκάζια, και να ΄χεις μπροστά σου φορτηγό που πάει με 100... :smokin:

sniper
31/01/2011, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Κάνεις λάθος γιατί αφενός δεν το συγκρίνω με το ΚΤΜ που είναι έτσι κι αλλιώς άλλη κατηγορία, αφετερου η έννοια extreme οδήγηση δεν είναι στον χαρακτήρα του tenere.

Μιλάω για ταξιδάκι ΕΟ, ανηφορίτσα, δικάβαλλο + ψιλομπαγκάζια, και να ΄χεις μπροστά σου φορτηγό που πάει με 100... :smokin:

Ε άστο να ξεμακρύνει ρε μλκ.... έτσι κι αλλιως δε θα το έφτανες ποτέ :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

daz
31/01/2011, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Ούτε εγώ αναφέρθηκα μόνο στην bmw (που συμφωνώ με την μαγκιά της όπως και με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους).
Από εκεί και πέρα διαφωνώ, γιατί απλά νομίζω ότι η honda πριν 20 χρόνια που σχεδίασε το ΤΑ η το βαρα δεν είχε στο μυαλό της το περσινό bmw η το μούλτι,
Ότι πιθανών έχεις δίκιο για τα βαρύτερα και χειρότερα Yamaha αλλά στην κατηγορία δεν νομίζω ότι αυτές οι λεπτομέρειες παίζουν ρόλο.
Όσο για το φτηνότερα ναι έχει σημασία φίλε, γιατί μερικοί κανονικοί άνθρωποι έχουν και άλλες ανάγκες να καλύψουν, και το πρωί πρέπει να πάνε στη δουλειά τους με το μηχανάκι, και δεν έχουν ούτε το ψώνιο μου ούτε τα εργαλεία μου ούτε μπορούν να ξεχωρίσουν εάν το μηχανάκι έμεινε από μπαταρία από διακόπτη ή από στρόφαλο, ούτε σκοπεύουν να το πουλήσουν με την λήξη της εγγύησης.
Και εκεί δεν χτυπάς ούτε το Ιταλικό ΤΑ ούτε το xt ούτε το vara ούτε το tdm ούτε το cbf ούτε το strom.Απλά πράγματα.
Μπορεί να έχουν χάσει από τους made in japan πατεράδες και παπούδες τους αλλά παραμένουν σε γενικές γραμμές αποδεκτά.
Από εκεί και πέρα στα SS δεν βλέπω που είναι η Ευρώπη, στό χώμα παραδοσιακά καλά πάει αλλά στην Αμερική που είναι Η αγορά έχει ακόμα δρόμο για να βρεί την παλιά της δόξα.

Δεν διαφωνώ σε κάτι.
Συμφωνώ πως όταν η Honda σχεδίασε το TA πριν 20 χρόνια δεν είχε στο μυαλό της το f800. Το πρόβλημα όμως είναι πως μετά από 20 χρόνια βγάζει ακόμα το ίδιο μηχανάκι. Το ίδιο βαρετό και αδιάφορο τόσο εμφανισιακά όσο και οδηγικά.

Φυσικά και το "φθηνότερα" παίζει μεγάλο ρόλο, για πολλούς, αλλά πίστεψέ με όχι για όλους. Και φυσικά, όχι για όλους αυτούς που τα έχουν αγοράσει. Πόσα φτιαγμένα ΧΤ υπάρχουν? Υπάρχει λόγος να πάρεις ΧΤ και να το πειράξεις? Έχω δει τουλάχιστον 3.000 ευρώ πάνω σε Varadero, το οποίο στην κυριολεξία γάζωνε. Γιατί να πάρω Varadero και να του ρίξω 3,000 ευρώ? Θα έχω καλύτερο μηχανάκι απ' ότι θα είχα αν έπαιρνα το 990?

Και εγώ σε ρωτώ το άλλο. Σε αυτούς που δεν θέλουν απλά να πηγαίνουν απ' το σημείο Α στο σημείο Β όμορφα, ήρεμα και οικονομικά. Σε αυτούς που θέλουν γκάζι, γκάζι, γκάζι, λίγο βάρος, αναρτήσεις που να δουλεύουν και γκάζι, τι έχει να προτείνει ο Ιάπωνας σε αυτούς? Πάρε την κατηγορία On-Off και πες μου. Εντάξει ξέχνα το γκάζι. Πες μου ένα Ιαπωνικό που έχει αναρτήσεις. Ξέρεις μήπως κανένα που να είναι ελαφρύ? (Ναι υπάρχει ένα, το Versys αλλά On-off δεν είναι).

Και προς θεού δεν λέω να πάνε οι Ιάπωνες όλοι να μπουν στα χωράφια της Ducati και της Ktm αλλά είναι μηχανάκια αυτά που παρουσίασε η Ηονδα εν' εν έτη 2011? Την διαφήμιση με το "Τολμηρό νέο κάλυμμα εξάτμισης" (http://www.youtube.com/watch?v=ua3rdnnTJ_Q&feature=player_embedded) την θυμάσαι? Όλα τα μηχανάκια που παρουσίασε έτσι είναι. Ή τουλάχιστον έτσι μοιάζουν αν τα συγκρίνεις με κάποια άλλα. Έλεος.

byron
31/01/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Την διαφήμιση με το "Τολμηρό νέο κάλυμμα εξάτμισης" (http://www.youtube.com/watch?v=ua3rdnnTJ_Q&feature=player_embedded) την θυμάσαι?


Αααααα ολα κι όλα...

Στη διαφήμιση του νέου μοντέλου ο δρόμος πάει γαμιώντας (http://www.youtube.com/watch?v=86XstKFuaMg) :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:

byron
31/01/2011, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε άστο να ξεμακρύνει ρε μλκ.... έτσι κι αλλιως δε θα το έφτανες ποτέ :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
31/01/2011, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Κάνεις λάθος γιατί αφενός δεν το συγκρίνω με το ΚΤΜ που είναι έτσι κι αλλιώς άλλη κατηγορία, αφετερου η έννοια extreme οδήγηση δεν είναι στον χαρακτήρα του tenere.

Μιλάω για ταξιδάκι ΕΟ, ανηφορίτσα, δικάβαλλο + ψιλομπαγκάζια, και να ΄χεις μπροστά σου φορτηγό που πάει με 100... :smokin:

Ιδια κατηγορια ειναι.........!! Τι να πας να κανεις με το βαρυδι των 160 γεματων κιλων....

Εντουρο...?? :lol:


Ακου γιατι δεν θα βρουμε ακρη... Θα δωσουμε ενα ραντεβου το καλοκαιρι εσυ Για extreme δοκιμη στην Δεη με το Ζ .....


Και εγω για να δοκιμασω το aprilia στην ειδικη Σουβαλα--Βαγια--Αγ Νεκταριος--Αιγινα --Σουβαλα!!!! :p

:lol: :lol: :lol:


:wave2:

byron
31/01/2011, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ακου γιατι δεν θα βρουμε ακρη... Θα δωσουμε ενα ραντεβου το καλοκαιρι εσυ Για extreme δοκιμη στην Δεη με το Ζ .....


Και εγω για να δοκιμασω το aprilia στην ειδικη Σουβαλα--Βαγια--Αγ Νεκταριος--Αιγινα --Σουβαλα!!!! :p

:lol: :lol: :lol:


:wave2:


Done my man.....:a013:

daz
31/01/2011, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ιδια κατηγορια ειναι.........!!
:wave2:

Όχι δεν είναι, έχει δίκιο ο Βύρωνας. Το ένα έχει περισσότερα κιλά γιατί έχει περισσότερες τουριστικές δυνατότητες, θα κληθεί να κουβαλήσει περισσότερο βάρος.
Το ένα είναι σταθερού φέρινγκ και το άλλο όχι. Το μεν είναι για μακρινά ταξίδια σε κάθε είδους έδαφος και το άλλο το καθημερινό σου εντούρο με δυνατότητες λίγο χειροτερες απ' τα καθαρόαιμα.
Το ένα έχει πλαστικό υποπλαίσιο και το άλλο ατσάλινο. Ακόμα και η μάσκα με την σιδεριά έχει το τριπλάσιο βάρος απ' το μασκάκι του άλλου, ενώ στο ρεζερβουάρ του κρύβονται αρκετά κιλά παραπάνω.
Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο. :wave2:

daz
31/01/2011, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αααααα ολα κι όλα...

Στη διαφήμιση του νέου μοντέλου ο δρόμος πάει γαμιώντας (http://www.youtube.com/watch?v=86XstKFuaMg) :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:


:lol: :lol: :rotflmao:
Ρε τους μλκς ούτε μια διαφήμιση (http://www.youtube.com/watch?v=ek8U3qMYfr4) δεν ξέρουν να κάνουν.

devil's animal
31/01/2011, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αααααα ολα κι όλα...

Στη διαφήμιση του νέου μοντέλου ο δρόμος πάει γαμιώντας (http://www.youtube.com/watch?v=86XstKFuaMg) :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

η αληθεια ειναι οτι η honda το εχει παραχεσει με τα μοντελα της και αυτο ειναι αποδεκτο απ'ολο τον κοσμο...
επισης δεν ξερω αν εχει να κανει με τον ακατανομαστο αλλα και η τιμολογιακη της πολιτικη ειναι να την κλαινε οι ρεγγες...
ακου 15.220 η λαδιερα με το c-abs..:bigcry:

andgeo
31/01/2011, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αααααα ολα κι όλα...

Στη διαφήμιση του νέου μοντέλου ο δρόμος πάει γαμιώντας (http://www.youtube.com/watch?v=86XstKFuaMg) :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:
Panopticon8 ? oO

daz
31/01/2011, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron

Μιλάω για ταξιδάκι ΕΟ, ανηφορίτσα, δικάβαλλο + ψιλομπαγκάζια, και να ΄χεις μπροστά σου φορτηγό που πάει με 100... :smokin:

Βύρωνα το τενεράκι μια χαρά είναι. Πίστεψέ με αν δεν ήταν, θα το είχα θάψει. Αν δεν έκανε αξιοπρεπώς αυτά για τα οποία φτιάχτηκε, τις στάχτες του θα τις είχα στο σπίτι μου σε βαζάκι από μαρμελάδα.
Φυσικά μπορούσαν και καλύτερα, αλλά άντε να το πεις στους Ιάπωνες αυτό.

Αφού δεν με άγχωσε δικάβαλο και βαρυφορτωμένο στην autostrata, αφού δε με προβλημάτισε όταν με φυσούσαν 8 μποφόρ με μολίβια από ψαροντούφεκο στις βαλίτσες και 1 μέτρο βατραχοπέδιλα από πάνω, μια χαρά είναι στο ταξιδάκι του.

Μπορεί να μην έχει το γκάζι και την διάρκεια ψηλά αλλά έχει ροπάρα σε όλη την κλίμακα των στροφών και αρκετή δύναμη για να μην σε προβληματίζουν οι προσπεράσεις με ταχύτητα ταξιδιού. Αν του πετάξεις και το 20κιλο τελικό θα ανεβάζει και πιο πρόθυμα στροφές εκεί κοντά στα κόκκινα, θα γλιτώσεις και τόσο βάρος και μάλιστα από ψηλά.
Και μην ξεχνάς την αίσθηση της μονοκύλινδρης απόδοσης.

Βαρύ ναι, είναι. Όλο το βάρος του όμως είναι στο ντεπόζιτο (23άρι γαρ), στο πλαίσιο (για να αντέχει τα πάντα), στο τελικό (αναγκαίο κακό αλλά μπορούσαν και καλύτερα) και στον κινητήρα (γιατί έχει χιτώνια πάχους καταφυγίου, όπως έχει πει και ο πρόεδρας :lol: ). Δεν ξέρω πόσο πιο ελαφρύ μπορούσε να είναι αλλά μάλλον και τα ελαφρύτερα ακόμα μηχανάκια αυτής της κατηγορίας, είναι αναγκασμένα να φλερτάρουν με τα 200 αν θέλουν να έχουν τις ίδιες αντοχές στο φόρτωμα. Πολύ θα χαρώ πάντως, αν η ktm με διαψεύσει. Αυτή τη στιγμή πάντως, είναι το ελαφρύτερο On-off.

Για τις δυνατότητές του στο χώμα δεν θα πω τίποτα.

Τα άσχημα με αυτό το μηχανάκι και αυτά που πρέπει να προβληματίσουν κάποιον υποψήφιο αγοραστή άλλα είναι και όχι αυτά που είπες. Μερικά τα ανέφερα σε προηγούμενο ποστ και όλα τα έχω πει στην κατηγορία xtz του φόρουμ. :wave2:

STOYBI
31/01/2011, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Όχι δεν είναι, έχει δίκιο ο Βύρωνας. Το ένα έχει περισσότερα κιλά γιατί έχει περισσότερες τουριστικές δυνατότητες, θα κληθεί να κουβαλήσει περισσότερο βάρος.
Το ένα είναι σταθερού φέρινγκ και το άλλο όχι. Το μεν είναι για μακρινά ταξίδια σε κάθε είδους έδαφος και το άλλο το καθημερινό σου εντούρο με δυνατότητες λίγο χειροτερες απ' τα καθαρόαιμα.
Το ένα έχει πλαστικό υποπλαίσιο και το άλλο ατσάλινο. Ακόμα και η μάσκα με την σιδεριά έχει το τριπλάσιο βάρος απ' το μασκάκι του άλλου, ενώ στο ρεζερβουάρ του κρύβονται αρκετά κιλά παραπάνω.
Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο. :wave2:





Η γνωμες για το πως ερμηνευει καποιος την λεξη εντουρο ( ειδικα με μηχανακια των 160κιλων) καποια χρονια εδω μεσα ειναι σχετικη ( και καποιες φορες σεβαστη..... )

Εμενα σε αυτο το θεμα η διαφορα τους ειναι το τιμημα των πλαστικων σε καποια χαζοτουμπα και μεχρι εκει...!

Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν υπαρχει δρομος ( η οτι αλλο θελεις ) που θα περασει το 690 και θα πει οχι το 660 ( αλλα και παλι προσωπικη γνωμη...)

Ποια μασκα ποια σιδερια....???? Ποια κιλα...???

Πραγματα που σηκωνονται με το δαχτυλο μιλαμε για κιλα...???

Βγαλε πρωτα τον τεραστιο 10κιλο καταλυτη με την διπλη εξατμιση (η οποια στην ουσια ειναι μια σε μια) ο οποιος πιανει ΟΛΟ το κατω μερος του φτερου απο τον συνοδηγο μεχρι τον κοκοβιο.....

Φυσικα και το Ζ υπερτερει στο ταξιδι ( το ειπα και παραπανω... )

Οσο για την ΚΤΜ... ( Περιλαμβανοντας και τους λογους περι φορτωματος που αναφερες παραπανω...)

Ειλικρινα δεν ξερει για τι χρηση το εβγαλε αυτο το μηχανακι ( οπως και το super enduro 950 καποτε.. )

Αληθεια εσυ το 690 για τι χρηση θα το επαιρνες...???


:wave2:

DrBig
31/01/2011, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Βύρωνα το τενεράκι μια χαρά είναι. Πίστεψέ με αν δεν ήταν, θα το είχα θάψει. Αν δεν έκανε αξιοπρεπώς αυτά για τα οποία φτιάχτηκε, τις στάχτες του θα τις είχα στο σπίτι μου σε βαζάκι από μαρμελάδα.
Φυσικά μπορούσαν και καλύτερα, αλλά άντε να το πεις στους Ιάπωνες αυτό.

Αφού δεν με άγχωσε δικάβαλο και βαρυφορτωμένο στην autostrata, αφού δε με προβλημάτισε όταν με φυσούσαν 8 μποφόρ με μολίβια από ψαροντούφεκο στις βαλίτσες και 1 μέτρο βατραχοπέδιλα από πάνω, μια χαρά είναι στο ταξιδάκι του.

Μπορεί να μην έχει το γκάζι και την διάρκεια ψηλά αλλά έχει ροπάρα σε όλη την κλίμακα των στροφών και αρκετή δύναμη για να μην σε προβληματίζουν οι προσπεράσεις με ταχύτητα ταξιδιού. Αν του πετάξεις και το 20κιλο τελικό θα ανεβάζει και πιο πρόθυμα στροφές εκεί κοντά στα κόκκινα, θα γλιτώσεις και τόσο βάρος και μάλιστα από ψηλά.
Και μην ξεχνάς την αίσθηση της μονοκύλινδρης απόδοσης.

Βαρύ ναι, είναι. Όλο το βάρος του όμως είναι στο ντεπόζιτο (23άρι γαρ), στο πλαίσιο (για να αντέχει τα πάντα), στο τελικό (αναγκαίο κακό αλλά μπορούσαν και καλύτερα) και στον κινητήρα (γιατί έχει χιτώνια πάχους καταφυγίου, όπως έχει πει και ο πρόεδρας :lol: ). Δεν ξέρω πόσο πιο ελαφρύ μπορούσε να είναι αλλά μάλλον και τα ελαφρύτερα ακόμα μηχανάκια αυτής της κατηγορίας, είναι αναγκασμένα να φλερτάρουν με τα 200 αν θέλουν να έχουν τις ίδιες αντοχές στο φόρτωμα. Πολύ θα χαρώ πάντως, αν η ktm να με διαψεύσει. Αυτή τη στιγμή πάντως, είναι το ελαφρύτερο On-off.

Για τις δυνατότητές του στο χώμα δεν θα πω τίποτα.

Τα άσχημα με αυτό το μηχανάκι και αυτά που πρέπει να προβληματίσουν κάποιον υποψήφιο αγοραστή άλλα είναι και όχι αυτά που είπες. Μερικά τα ανέφερα σε προηγούμενο ποστ και όλα τα έχω πει στην κατηγορία xtz του φόρουμ. :wave2:

Διαφωνω στα εξης

1) το τελικο στο τενερε δεν ειναι 20 κιλα, αλλα πολυ ελαφρυτερο. 2-1 συστημα με ελαφρυ τελικο αφαιρει περιπου 4 κιλα μονο.
http://www.off-the-road.de/News/OTR-2in1-exhaust-system-XT-660-Z-Tenere.html?lang=1

2) το πλαισιο δεν ειναι βαρυ για να αντεχει τα παντα, ειναι βαρυ για να ειναι φτηνο. Το πλαισιο του 950 για παραδειγμα ειναι ελαφρυτερο απο του 660 και αντεχει τα παντα χ 2

daz
31/01/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Η γνωμες για το πως ερμηνευει καποιος την λεξη εντουρο ( ειδικα με μηχανακια των 160κιλων) καποια χρονια εδω μεσα ειναι σχετικη ( και καποιες φορες σεβαστη..... )

Εμενα σε αυτο το θεμα η διαφορα τους ειναι το τιμημα των πλαστικων σε καποια χαζοτουμπα και μεχρι εκει...!

Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν υπαρχει δρομος ( η οτι αλλο θελεις ) που θα περασει το 690 και θα πει οχι το 660 ( αλλα και παλι προσωπικη γνωμη...)

Ποια μασκα ποια σιδερια....???? Ποια κιλα...???

Πραγματα που σηκωνονται με το δαχτυλο μιλαμε για κιλα...???

Βγαλε πρωτα τον τεραστιο 10κιλο καταλυτη με την διπλη εξατμιση (η οποια στην ουσια ειναι μια σε μια) ο οποιος πιανει ΟΛΟ το κατω μερος του φτερου απο τον συνοδηγο μεχρι τον κοκοβιο.....

Φυσικα και το Ζ υπερτερει στο ταξιδι ( το ειπα και παραπανω... )

Οσο για την ΚΤΜ... ( Περιλαμβανοντας και τους λογους περι φορτωματος που αναφερες παραπανω...)

Ειλικρινα δεν ξερει για τι χρηση το εβγαλε αυτο το μηχανακι ( οπως και το super enduro 950 καποτε.. )

Αληθεια εσυ το 690 για τι χρηση θα το επαιρνες...???
:wave2:


Οκ.. απ' όπου περάσει το 690 θα πάει και το 660. Θα το κάνει όμως με τον ίδιο τρόπο? Θα το κάνει το ίδιο εύκολα και διασκεδαστικά? Μπορούν να το κάνουν με το 660 όσοι το κάνουν με το 690? :rolleyes:
Και το 690 ταξιδεύει. Ο vstromer71 ξεκίνησε από πάτρα, πήγε Σέρες και την επόμενη Ρουμανία. Με το 660 σίγουρα κάτι τέτοιο θα γινόταν πιο εύκολα, πιο γρήγορα και πιο ξεκούραστα. Όση είναι η διαφορά τους στο ταξίδι άλλη τόση είναι και στο χώμα.

Εγώ θα το έπαιρνα για τον ίδιο λόγο που παλαιότερα θα έπαιρνα το 625sxc. Πουλάει για τον ίδιο λόγο που παλαιότερα πουλούσαν τα xr 600.

Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν ένα μηχανάκι για κάθε μέρα και το ΣΚ να πάνε βουνό. Σε αυτούς που θέλουν ένα enduro αλλα δεν είναι αγωνιζόμενοι. Αυτοί που δεν μπορούν να συντηρήσουν ένα καθαρόαιμο husaberg και δεν θέλουν να πληρώσουν 9000 ευρώ και να έχουν 3 μήνες εγγύηση αντί για 2 χρόνια.


Αν δεν υπήρχαν τα 690, 630 απ' την husvarna κτλ κτλ κτλ ο ερασιτέχνης, χομπίστας εντουράς που δεν μπορεί να έχει 2ο μηχανάκι με τι θα κυκλοφορούσε στην πόλη? Με wr, crf και exc?

Είμαστε όμως εκτός θέματος. Το θέμα μας σε αυτό το θρεντ είναι ότι πατάμε όλους τους Ευρωπαίους γιατί αυτοί δεν φτάνουν ποτέ. :lol:

daz
31/01/2011, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Διαφωνω στα εξης

1) το τελικο στο τενερε δεν ειναι 20 κιλα, αλλα πολυ ελαφρυτερο. 2-1 συστημα με ελαφρυ τελικο αφαιρει περιπου 4 κιλα μονο.
http://www.off-the-road.de/News/OTR-2in1-exhaust-system-XT-660-Z-Tenere.html?lang=1

2) το πλαισιο δεν ειναι βαρυ για να αντεχει τα παντα, ειναι βαρυ για να ειναι φτηνο. Το πλαισιο του 950 για παραδειγμα ειναι ελαφρυτερο απο του 660 και αντεχει τα παντα χ 2

1. Φυσικά και δεν είναι 20 (τρόπος του λέγειν ήταν το 20 και εννοούσα πως είναι θεόβαρο). Και είναι! 10 ή 12 είναι αν θυμάμαι καλά. (μπορεί να κάνω και πάλι λάθος, σταυρώστε με σταυρώστε με)
Τα λιγότερα κιλά που μπορείς να κερδίσεις είναι αν βάλεις τις πανάκριβες διπλές ακράπες τιτανίου της γιαμαχα, περίπου 2-3 κιλά. Το τελικό στο λινκ δεν είναι τιτανίου, με τιτανίου (να έχει και καταλύτη) κερδίζεις γύρο στα 6 κιλά. Αλλά και 4-5 να κερδίσεις από πίσω και ψηλά δεν είναι λίγο.

2.Συμφωνώ. Ατσάλινο, σωληνωτό, περιμετρικό είναι τεχνολογία της περασμένης δεκαετίας. Ε δεν τους έχω τους σχιστομάτιδες και για τίποτα παραπάνω ρε doc. Ευτυχώς που δεν έβαλαν μονής ραχοκοκαλιάς να λες! Δεν ξέρω αν του 950 αντέχει το διπλάσιο (μήπως υπερβάλεις?) αλλά αυτό του τενεκέ είναι αρκετά στιβαρό και αντέχει τα πάντα.


Ρε doc τι λέμε τώρα? Αν βάλουμε στην ζυγαριά τον κινητήρα του 660 και του 690 θα πάω σπίτι μου κλαίγοντας. Πλάκα κάνουμε? Ο τελευταίος βέβαια έχει την δικαιολογία της παλαιότερης σχεδίασης αλλά μόνο, κατά ένα μικρό ποσοστό, τον δικαιολογεί αυτό. ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ. Είναι ακριβό σπορ να κάνεις ένα μηχανάκι τη σήμερον ημέρα ελαφρύ.

:wave2:

edit. Για τα κέντρα τροχών στο 660 τι έχεις να πεις? Είναι μικρό ή ασήμαντο το βάρος τους?
Που είναι ο πρόεδρος να με μαζέψει? :lol:

KaTaNaS
31/01/2011, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Είμαστε όμως εκτός θέματος. Το θέμα μας σε αυτό το θρεντ είναι ότι πατάμε όλους τους Ευρωπαίους γιατί αυτοί δεν φτάνουν ποτέ. :lol:


Αν και είμαστε όλοι μας όφφ τόπικ, να πώ και τη δικιά μου γνώμη...

μπορεί να έχουν τις διαφορές που αναφέρεις το ΚΤΜ690 με το ΧΤΖ660 όπως και με το ΧΤR αλλά ανήκουν στην ίδια κατηγορία, η οποία λέγεται "600αρια ον-οφφ" . Κάνουν άνετα τις καθημερινες μετακινησεις, ταξιδάκια επίσης άνετα με μέσαιες προς χαμηλές ταχύτητες και στο χώμα εκδράμουν επίσης απροβλημάτιστα.

σαφως οπως εγραψες το ενα ειναι πιο "χωματινο" ενω το αλλο πιό "εκδρομικό" αλλά ανηκουν στην ίδια κατηγορία! :wave2:


όσο για τον λόγο ύπαρξης του θρέντ αν και με υπερκαλυψαν διάφοροι γράφοντες, παίδες ευρώπη ζούμε , όσο μπορουμε να στηριζουμε ευρώπη... περισσοτερη κουλτούρα, περισσότερη φινέτσα


εκεί στηρίχθηκε και ο στουμπι κι αρχισε να γραφει... πως το ΧΤΖ δεν μοιάζει στα συνηθισμενα (ειδικα σε αυτες τις "φθηνες" κατηγοριες ) ιαπωνικά που στελνουν με τις καραβιές όπως εγραψε και ο ρεϊν!

:wave2:

STOYBI
31/01/2011, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Οκ.. απ' όπου περάσει το 690 θα πάει και το 660. Θα το κάνει όμως με τον ίδιο τρόπο? Θα το κάνει το ίδιο εύκολα και διασκεδαστικά? Μπορούν να το κάνουν με το 660 όσοι το κάνουν με το 690? :rolleyes:
Και το 690 ταξιδεύει. Ο vstromer71 ξεκίνησε από πάτρα, πήγε Σέρες και την επόμενη Ρουμανία. Με το 660 σίγουρα κάτι τέτοιο θα γινόταν πιο εύκολα, πιο γρήγορα και πιο ξεκούραστα. Όση είναι η διαφορά τους στο ταξίδι άλλη τόση είναι και στο χώμα.

Εγώ θα το έπαιρνα για τον ίδιο λόγο που παλαιότερα θα έπαιρνα το 625sxc. Πουλάει για τον ίδιο λόγο που παλαιότερα πουλούσαν τα xr 600.

Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν ένα μηχανάκι για κάθε μέρα και το ΣΚ να πάνε βουνό. Σε αυτούς που θέλουν ένα enduro αλλα δεν είναι αγωνιζόμενοι. Αυτοί που δεν μπορούν να συντηρήσουν ένα καθαρόαιμο husaberg και δεν θέλουν να πληρώσουν 9000 ευρώ και να έχουν 3 μήνες εγγύηση αλλά 2 χρόνια.
Σε αυτούς που έχουν

Αν δεν υπήρχαν τα 690, 630 απ' την husvarna κτλ κτλ κτλ ο ερασιτέχνης, χομπίστας εντουράς που δεν μπορεί να έχει 2ο μηχανάκι με τι θα κυκλοφορούσε στην πόλη? Με wr, crf και exc?

Είμαστε όμως εκτός θέματος. Το θέμα μας σε αυτό το θρεντ είναι ότι πατάμε όλους τους Ευρωπαίους γιατί αυτοί δεν φτάνουν ποτέ. :lol:


Και εγω για τον ιδιο λογο θεωρω το Ζ + οτι καποιος μπορει να παει την βολτα του εκτος δρομου και μεχρι εκει η να παει 250 κμ παραπερα χωρις να τρωει το ξυλο της αρκουδας......!!!

Ευρωπαιος ειμαι και εγω.... ( Απλα ειχε καιρο να μου αρεσει γιαπωνεζικο μηχανακι...)

:wave2:

DrBig
31/01/2011, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Ειλικρινα δεν ξερει για τι χρηση το εβγαλε αυτο το μηχανακι ( οπως και το super enduro 950 καποτε.. )
:wave2:

Το ζουπερ εντουρο μπορεις πχ να το παρεις επειδη υπαρχει ο,τι θελεις στο εμποριο ωστε να το προσαρμοσεις να κανει τα παντα, και ολα αυτα με πλαισιο-κινητηρα-αναρτησεις που γ@μανε και βαρος που δεν βρισκεις στην κατηγορια 1000 κυβικων ον-οφφ (ουτε στο adventure 950/990)


222697

daz
31/01/2011, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και εγω για τον ιδιο λογο θεωρω το Ζ + οτι καποιος μπορει να παει την βολτα του εκτος δρομου και μεχρι εκει η να παει 250 κμ παραπερα χωρις να τρωει το ξυλο της αρκουδας......!!!

Ευρωπαιος ειμαι και εγω.... ( Απλα ειχε καιρο να μου αρεσει γιαπωνεζικο μηχανακι...)

:wave2:

Το ξέρω πως είσαι Ευρωπαίος φίλε μου! :lol: Όπως επίσης ξέρω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις το Z αν δεν σου αρέσει. :winka:


Katana.. :beer: :beer: :beer:



BLACKGAS τελείωσα ρε! :lol:

MikeG
31/01/2011, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το ζουπερ εντουρο μπορεις πχ να το παρεις επειδη υπαρχει ο,τι θελεις στο εμποριο ωστε να το προσαρμοσεις να κανει τα παντα, και ολα αυτα με πλαισιο-κινητηρα-αναρτησεις-βαρος που δεν βρισκεις στην κατηγορια 1000 κυβικων ον-οφφ (ουτε στο adventure 950/990)


Bigoula, θα σε περιμένω εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=110728) να δω και το μοτορί σου τι κάνει :D

DrBig
31/01/2011, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Bigoula, θα σε περιμένω εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=110728) να δω και το μοτορί σου τι κάνει :D

Το προβλημα ειναι οτι θα το οδηγω εγω, οποτε οι δυνατοτητες του θα ειναι περιορισμενες :rolleyes:
Αλλα μ'αρεσει η ιδεα, βγαλτε ημερομηνια και θα προσπαθησω :beer:

KaTaNaS
31/01/2011, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το προβλημα ειναι οτι θα το οδηγω εγω, οποτε οι δυνατοτητες του θα ειναι περιορισμενες :rolleyes:
Αλλα μ'αρεσει η ιδεα, βγαλτε ημερομηνια και θα προσπαθησω :beer:

Μην είσαι μετριόφρων... αυτα τα μηχανακια πανε μονα τους!
Παρεπιπτόντως εξαιρετική εμφάνιση! Εκει που ημουν σίγουρος για το επομενο πολιτικο μηχανακι (990 ADV) μ'έβαλες σε σκέψεις! :wave2:

edit: που πηγε η 21 μπροστα; :bigcry:

DrBig
31/01/2011, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Μην είσαι μετριόφρων... αυτα τα μηχανακια πανε μονα τους!
Παρεπιπτόντως εξαιρετική εμφάνιση! Εκει που ημουν σίγουρος για το επομενο πολιτικο μηχανακι (990 ADV) μ'έβαλες σε σκέψεις! :wave2:

edit: που πηγε η 21 μπροστα; :bigcry:

Εχω δυο ζευγαρια Κατανα, 21/18 και 19/17 με τα οποια και το βλεπεις στη φωτο...
Σαν αγορα πιστευω οτι αξιζει και με το παραπανω και υπαρχουν λυσεις για ολους τους περιορισμους χρησης. Για ο,τι θες, τα λεμε.

ΥΓ δεν ειμαι μετριοφρων, πραγματιστης ειμαι :D

p@nos
31/01/2011, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το ζουπερ εντουρο μπορεις πχ να το παρεις επειδη υπαρχει ο,τι θελεις στο εμποριο ωστε να το προσαρμοσεις να κανει τα παντα, και ολα αυτα με πλαισιο-κινητηρα-αναρτησεις που γ@μανε και βαρος που δεν βρισκεις στην κατηγορια 1000 κυβικων ον-οφφ (ουτε στο adventure 950/990)




μπιγκουλα δικο σου ειναι???

DrBig
31/01/2011, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
μπιγκουλα δικο σου ειναι???

Oh yes! :D

Cpt. Haddock
31/01/2011, 21:44
Το καλυτερο απ' ολα σ' αυτο το θρεντ, ειναι οτι ειναι ακόμα στα bmw :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: