PDA

View Full Version : Προς αναζητηση...



Titus
25/05/2011, 10:30
Αναζητειται παρεα για μηχανοβολτα/καφε. Ως νεο μελος δεν εχω ιδεα ποιοι ειναι τριγυρω μου μιας και γω μενω παγκρατι πλευρα. Μεγιστη δυστυχια... κανενας απο τους γνωστους μου δεν οδηγαει μηχανη και παρολο που διασκεδαζω τα μοναχικα μου χιλιομετρα ψαχνω παρεουλα για βολτα καφεδακι χαζοσυζητηση κτλ. Αν απ'οτι την αλλη υπαρχει και καποιος να μιλησει και να μου δειξει πως στριβουν και πως ανοιγουν τα 1000ss θα ηταν απολυτα εκτιμητεο, μιας και λεω κατα σ/κ πλευρα να ανηφορισω προς Αη Γιαννη. Οσοι πιστοι... :D

Cpt. Haddock
25/05/2011, 10:31
Ξεκινα απο εδω

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=116742

Καλώς ήρθες :beer: :beer: :beer:

TROOPER
25/05/2011, 10:33
καλως ηρθες :beer:

εχουμε πολλα να πουμε με ατομα ανοιχτα στο να ακουσουν και να μαθουν :beer:

Cpt. Haddock
25/05/2011, 10:35
Το κακό ειναι οτι στο Παγκράτι μένουν αρκετοι βρόντακες :lol:

sniper
25/05/2011, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Αναζητειται παρεα για μηχανοβολτα/καφε. Ως νεο μελος δεν εχω ιδεα ποιοι ειναι τριγυρω μου μιας και γω μενω παγκρατι πλευρα. Μεγιστη δυστυχια... κανενας απο τους γνωστους μου δεν οδηγαει μηχανη και παρολο που διασκεδαζω τα μοναχικα μου χιλιομετρα ψαχνω παρεουλα για βολτα καφεδακι χαζοσυζητηση κτλ. Αν απ'οτι την αλλη υπαρχει και καποιος να μιλησει και να μου δειξει πως στριβουν και πως ανοιγουν τα 1000ss θα ηταν απολυτα εκτιμητεο, μιας και λεω κατα σ/κ πλευρα να ανηφορισω προς Αη Γιαννη. Οσοι πιστοι... :D

Υποθέτουμε, βάση αυτών που λες πιο πάνω, ότι έχεις 1000ss κι ότι δεν ξέρεις να στρίβεις..

Είναι αληθινές οι υποθέσεις αυτές;

Αν ναι, πόσο καιρό την έχεις, τι μηχανή/ές είχες πριν και πόσο καιρό;

Titus
25/05/2011, 10:52
Καλημερα και παλι παιδια,ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις :-)
Ειχα δει την ετησια συναντηση κα προσπαθω να ξεφυγω απο υποχρεωσεις μηπως και καταφερω να ερθω κι εγω αλλα ακομα παιζεται. (βροντακες?)
Οσο αφορα την εμπειρια μου ενταξει δεν ειμαι και χθεσινος,αλλα δεν ξυνω και γονατο. Ειχα περασει απο διαφορα μεχρι να καταληξω στον ερωτα μου :D (R1). Ξεκινησαμε με GPZ 500,CB400,Vstrom, για κανα χρονο ενα Haya αλλα αυτο δεν ηταν δικο μου οποτε δεν μπορουσα να του συμπεριφερθω ασχημα η ως θα επρεπε (+αυτο ηταν στην αγγλια αλλη ασφαλτος, αλλη νοοτροπια)
Απλα 1000αρι ελληνικη ασφαλτος και ελληνικη νοοτροπια κανουν μια πολυ δυσκολη εξισωση στην οποια μπηκα ηθελημενα και απλα ψαχνω συνοδοιπορους και γιατι οχι και φιλους :)

sniper
25/05/2011, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Καλημερα και παλι παιδια,ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις :-)
Ειχα δει την ετησια συναντηση κα προσπαθω να ξεφυγω απο υποχρεωσεις μηπως και καταφερω να ερθω κι εγω αλλα ακομα παιζεται. (βροντακες?)
Οσο αφορα την εμπειρια μου ενταξει δεν ειμαι και χθεσινος,αλλα δεν ξυνω και γονατο. Ειχα περασει απο διαφορα μεχρι να καταληξω στον ερωτα μου :D (R1). Ξεκινησαμε με GPZ 500,CB400,Vstrom, για κανα χρονο ενα Haya αλλα αυτο δεν ηταν δικο μου οποτε δεν μπορουσα να του συμπεριφερθω ασχημα η ως θα επρεπε (+αυτο ηταν στην αγγλια αλλη ασφαλτος, αλλη νοοτροπια)
Απλα 1000αρι ελληνικη ασφαλτος και ελληνικη νοοτροπια κανουν μια πολυ δυσκολη εξισωση στην οποια μπηκα ηθελημενα και απλα ψαχνω συνοδοιπορους και γιατι οχι και φιλους :)

Ωραία..

Επειγόντως διαβάζεις τα πάντα εδώ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?forumid=7) και κανονίζεις ΑΜΕΣΑ να κάνεις κάποιο απο τα σχολεία που γίνονται σε Μέγαρα/Σέρρες..

TROOPER
25/05/2011, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ωραία..

Επειγόντως διαβάζεις τα πάντα εδώ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?forumid=7) και κανονίζεις ΑΜΕΣΑ να κάνεις κάποιο απο τα σχολεία που γίνονται σε Μέγαρα/Σέρρες..

θα προτεινα δε αντι του σαββατιατικου ρωσσου να πας στα μεγαρα που εχει riding school :wave2:

Titus
25/05/2011, 11:11
Τhanks Sniper, τα ειχα περασει τα tips στο forum, ενταξει δεν κραταγα και σημειωσεις, οσων αφορα τα σχολεια σε Σερρες και Μεγαρα ειχα κανει πριν 5-6 χρονια CSS στην αγγλια Silverstone :D Ισως ενα φρεσκαρισμα να ειναι απαιτητο, αλλα να σου πω την αληθεια ενω εχω διαβασει εξαιρετικες κριτικες για τα αναλογα σχολεια στην ελλαδα νομιζω οτι μαλλον θα απογοητευτω σχετικα με την οργανωση/ασφαλεια/πιστα κτλ κτλ (εχω αλλα δεδομενα στο μυαλο μου). Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν θα θελα να το ακριβοπληρωσω και μετα να μην ειμαι και ευχαριστημενος. Τελοσπαντων δεν ψαχνω για καθηγητη (αν και οι παρατηρησεις παντα ειναι καλοδεχουμενες:) ) για παρεουλα και για περισοτερη ασφαλεια κοιταζω να εχω (ισχυς εν τη ενωσει :P ).

sniper
25/05/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Τhanks Sniper, τα ειχα περασει τα tips στο forum, ενταξει δεν κραταγα και σημειωσεις, οσων αφορα τα σχολεια σε Σερρες και Μεγαρα ειχα κανει πριν 5-6 χρονια CSS στην αγγλια Silverstone :D Ισως ενα φρεσκαρισμα να ειναι απαιτητο, αλλα να σου πω την αληθεια ενω εχω διαβασει εξαιρετικες κριτικες για τα αναλογα σχολεια στην ελλαδα νομιζω οτι μαλλον θα απογοητευτω σχετικα με την οργανωση/ασφαλεια/πιστα κτλ κτλ (εχω αλλα δεδομενα στο μυαλο μου). Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν θα θελα να το ακριβοπληρωσω και μετα να μην ειμαι και ευχαριστημενος. Τελοσπαντων δεν ψαχνω για καθηγητη (αν και οι παρατηρησεις παντα ειναι καλοδεχουμενες:) ) για παρεουλα και για περισοτερη ασφαλεια κοιταζω να εχω (ισχυς εν τη ενωσει :P ).

ΟΚ, Silverstone δεν έχουμε εδώ.. Δεν έχουμε όμως και τους δρόμους της Αγγλίας.. καλά θα είναι να το καταλάβεις (αν δεν το έχεις ήδη) για να μην απογοητευτείς και σ' αυτό.

Καλές βόλτες :wave2:

Titus
25/05/2011, 11:18
Χμμμ ισως τελικα να χρειαζεται μια επαναληψη, αλλα σαν φυγει ο Μαιος γιατι μειναμε λιγο πισω στα ευρωπουλακια.

TROOPER
25/05/2011, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Χμμμ ισως τελικα να χρειαζεται μια επαναληψη, αλλα σαν φυγει ο Μαιος γιατι μειναμε λιγο πισω στα ευρωπουλακια.

ωστοσο μεχρι τοτε παρακολουθα συναντησεις-βολτες.

ολο και καπου θα μπορουσες να εμφανιστεις να τα πουμε.


:wave2:

Titus
25/05/2011, 11:23
Χεχεχεχεχε, ναι μωρεεε, δεν χανομαστε :beer:

tati
25/05/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το κακό ειναι οτι στο Παγκράτι μένουν αρκετοι βρόντακες :lol:

:smokin: :alien: :sun: ευτυχώς είμαι στα σύνορα...:lol:

καλώς ήρθες, όπως και είπε ο trooper έχε το νου σου στις συναντήσεις ολο και παρέα θα βρεθεί. Καλορίζικη και καλή διασκέδαση με το r:wave2:

devil's animal
25/05/2011, 12:54
καλως ηλθες...
προσπαθησε να πας στα Μεγαρα ή στις Σερρες για να εξοικειωθεις πιο πολυ με την ασφαλτο και το κατα ποσο κραταει (σε σχεση παντα με αυτα που εχεις συνηθισει και εχεις στον μυαλο σου).

και ο Αγιος κραταει αλλα θελει να ξερεις τις στροφες και να εισαι και λιγο πιο "μαλακος" με το γκαζι...:winka:

οπως και να εχει, καπου θα συναντηθουμε..
:wave2:

Titus
25/05/2011, 13:05
Ευχαριστω Devil. Ευτυχως η δυστηχως το δρομο προς τον αγιο τον ξερω αρκετα καλα (να ναι καλα οι δικοι μου),εξοχικο εκει τα απο πιτσιρικι ανεβοκατεβαιναμε και αισιως τα τελευταια 8-9 χρονια με μηχανη μονος και με συνεπιβατη . Βλεπω παντως πολυ κοσμο να προτεινει πιστα και σχολειο οποτε back to school αλλα απο καλοκαιρακι πλευρα.

sniper
25/05/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Ευχαριστω Devil. Ευτυχως η δυστηχως το δρομο προς τον αγιο τον ξερω αρκετα καλα (να ναι καλα οι δικοι μου),εξοχικο εκει τα απο πιτσιρικι ανεβοκατεβαιναμε και αισιως τα τελευταια 8-9 χρονια με μηχανη μονος και με συνεπιβατη . Βλεπω παντως πολυ κοσμο να προτεινει πιστα και σχολειο οποτε back to school αλλα απο καλοκαιρακι πλευρα.

Ναι, κατσε να τελειώσει ο χειμώνας πρώτα.. :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

Titus
25/05/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
:smokin: :alien: :sun: ευτυχώς είμαι στα σύνορα...:lol:

καλώς ήρθες, όπως και είπε ο trooper έχε το νου σου στις συναντήσεις ολο και παρέα θα βρεθεί. Καλορίζικη και καλή διασκέδαση με το r:wave2:


Thx tati

Titus
25/05/2011, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι, κατσε να τελειώσει ο χειμώνας πρώτα.. :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:


αισιως θα εχει λιγοτερο κοσμο, αντε να βαλεις στολη και να τρεχεις Σερρες με 40C πανω απ το μοτερ και να σηκωνει 100+ σε σταση (χεχεχε αυτα ειναι !!!!) .

Ασε που ο κοσμος θα εχει κατα νου τις παραλιες και οχι τους 50+ βαθμους που θα χει η ασφαλτος. Οποτε περισοτερος χωρος λιγοτεροι επικινδυνοι τριγυρω :D :rotflmao:

devil's animal
25/05/2011, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
αισιως θα εχει λιγοτερο κοσμο, αντε να βαλεις στολη και να τρεχεις Σερρες με 40C πανω απ το μοτερ και να σηκωνει 100+ σε σταση (χεχεχε αυτα ειναι !!!!) .

Ασε που ο κοσμος θα εχει κατα νου τις παραλιες και οχι τους 50+ βαθμους που θα χει η ασφαλτος. Οποτε περισοτερος χωρος λιγοτεροι επικινδυνοι τριγυρω :D :rotflmao:


δεν ειναι καλο να υπαρχει τοση ζεστη (35+ ατμοσφαιρα)...
ο δημοσιος δρομος γλιστραει πολυ και αν πας για track day σε καποια πιστα, υπαρχει κινδυνος θερμοπληξιας...:winka:

Titus
25/05/2011, 18:52
Αντε να δουμε τελικα που θα βγει ολο αυτο...
Για καφε κ βολτουλα ξεκινησαμε Σερρες καταληξαμε...

Παω μια υμηττο βα χαζεψω ηλιοβασιλεμα κ να αποφασισω τι θα κανω(σερρες,μεγαρα,λαστιχα στολες,αναρτησεις κτλ κτλ) και μετα τα να βρω τροπο να το ανακοινωσω στο ετερον ημιση,γιατι τη βλεπω την παντοφλα να ερχεται μιας και ου γαρ ερχεται μονη η πιστα :cry:

thx guys

p_sapelas
25/05/2011, 20:35
Από Ν. Ιωνία πλευρά μπορεί να σε τραβήξουμε μέσα στην εβδομάδα.. Έχε το νού σου στα π.μ και θα έχεις νέα.. Στριφτεροί παρέα δεν είμαστε αλλά τα Σάββατα μια 250ρα χλμ τα κάνουμε αν θες μοτοπαρέα για καφέ. Από εκεί και πέρα επειδή ανέφερες τον Άγιο και επειδή εμείς τον τιμούμε συχνά να γνωρίζετε ότι αυτό το Σ/Κ γιορτάζει οπότε ο δρόμος θα είναι ιδιαίτερα επικίνδυνος και φυσικά κατειλλημένος από πολλά 4τροχα κουτάκια.
Θα τα πούμε όπως και να έχει σύντομα και σε κάποια συνάντηση του moto (ακόμα δεν έχω πάει βέβαια κ εγώ να συναντήσω την "διαδικτυακή" παρέα) :eyepop:

mikes
25/05/2011, 21:34
καθε δευτερα και παρασκευη κατα τις 7:30-8:00 το βραδυ η παρεα μας μαζευεται στην μπυραρια pulp στην οδο βεϊκου στο κουκακι! (οπως ερχεσαι απο συγγρου, δεξια για ακροπολη και μετα αριστερα στο πρωτο φαναρι στη γωνια του μουσειου, προχωρας 100 μετρα και θα το δεις αριστερα σου)
επισης κατα καιρους ποσταρονται καλες βολτες στην αναλογη ενοτητα!
:beer: :beer: :beer: :beer:

TROOPER
26/05/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
:smokin: :alien: :sun: ευτυχώς είμαι στα σύνορα...:lol:

........

καλα ειπαμε ρε κοπελια...εσυ το παρακανες ομως !!!!:lol: :lol: :lol:

tati
26/05/2011, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλα ειπαμε ρε κοπελια...εσυ το παρακανες ομως !!!!:lol: :lol: :lol:

ναι....άστα να πάνε Γιώργο:wacko:

τα σύνορα βλέπεις..:lol:

sniper
26/05/2011, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
ναι....άστα να πάνε Γιώργο:wacko:

τα σύνορα βλέπεις..:lol:

Αυτά τα λένε νωρίτερα.. ευτυχώς δεν βρηκα τπτ εκεί :lol: :lol: :lol:

Titus
26/05/2011, 12:31
Eυχαριστω παιδες, θα τα πουμε συντομα :smilea:

Warlord13
26/05/2011, 12:48
θελω και εγω παρεα για χαλαρη βολτουλα:cry: :cry: καθοτι και εγω δεν παω γρηγορα,αλλα δεν εχω και μηχανοβια παρεαγια καφε...μονο κατι παλικαρια με κλασικα του 70'

Titus
26/05/2011, 15:48
Πρωτοτυπο και πρωτοφανες...

TROOPER
27/05/2011, 14:48
τπαπ και ερρικα βρηκατε σε υφαλο.

:smokin: