Σύνδεση

View Full Version : Τι να προσεχετε ρε γαμ@το...



astaroth2
24/08/2005, 12:09
Μακαρι να σας ειναι αχρειαστα ολα αυτα που θα πω.

Προσεξτε την συμπεριφορα σας οταν γινετε ενα τρακαρισμα οσο μικρο κι αν ειναι. Σκεφτειτε και καντε αυτα που πρεπει να γινουν ενα ενα γιατι μετα ειναι αργα.

Εχω το cbr ουτε 20 μερες στα χερια μου ολοκαινουργιο και παω για να κανω το πρωτο service στα 1000km. Στο δρομο, μεσα στην πολη ειμαι σε κινηση. Ο ενας πισω απο τον αλλο. Ειμαι πισω απο ενα αυτοκινητο ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ (οχι πολυ κοντα) και περιμενω να συνεχισω. Ξαφνικα, επειδη δεν χωραγε να περασει απο το αντιθετο ενα φορτηγο( ειχε παρκαρει και ξεφορτωνε αλλο φορτηγο βλεπεις επισης στο αντιθετο) ο τυπος που ειναι μπροστα μου βαζει οπισθεν και ξεκιναει!!

Κορναρω! Κανει οπισθεν.

Συνεχιζω να κορναρω! Γερνω αριστερα και μου σκαει στο δεξι ram air(ευτυχως με λιγα χλμ)με την αριστερη ακρη του πισω προφυλακτηρα του.

Ολη αυτη την ωρα συνεχιζω να κορναρω ενω αυτος συνεχιζει να κανει οπισθεν και μου σπαει το δεξι φλας.

Δεν μπορω να κρατησω την κορνα αλλο γιατι εχω γειρει τη μηχανη πολυ, να γινει οσο γινεται λιγοτερη ζημια,(ΛΑΘΟΣ ΠΡΩΤΟ)
οποτε αφηνω την κορνα και ακουμπαω οσο πιο μαλακα μπορω την μηχανη κατω.

Κατεβαινει αυτος. Σηκωνουμε τη μηχανη και εγω εχω μια μελανια να στο εσωτερικο του αριστερου γονατου(ΛΑΘΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ οτι μετα το ειδα.)
Παιρνω την ασφαλεια μου και μου λενε παρε την φροντιδα ατυχηματος να ερθει καποιος εκει να κανεις δηλωση.
ΛΑΘΟΣ ΤΡΙΤΟ (ουτε τιποτα για να κανει αυτος δηλωση ουτε τιποτα για τροχαια)
Ερχεται μετα απο ωρα το παιδι της οδικης απο την ασφαλεια μου και κανω δηλωση οτι δεν φταιω.Ρωταω, να παρουμε τροχαια?

ΟΧΙ λεει το παιδι,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ

ΛΑΘΟΣ ΤΕΤΑΡΤΟ (Δεν περνω τροχαια)

Μοναδικη σωστη σκεψη,

Βαζω τον αλλο και υπογραφει πανω στη δικη μου δηλωση και αυτος.
Αποτελεσμα, ακομα περημενω αν θα κανει δηλωση για να φτιαξω τη μηχανη.

Οσον αφορα την ασφαλιστικη (ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!)

Η απαντηση για το μουτρο της μηχανης ειναι "αν δεν ειναι σπασμενο δεν στο αλλαζουμε. Βαψτο"

Και εγω πληρωνω 300 το χρονο και δεν μιλαω ετσι??

Οι φωτο ακολουθουν.

Προσεξτε και οταν γινει κατι να σκεφτεστε.Οσο μπορειτε εκεινη την ωρα...

Οσο για το μικρο μου, θα το κανω οπως ηταν κι ας πληρωσω παραπανω.

Να 'στε ολοι καλα και το μυαλο μας να δουλευει οταν πρεπει.:sad:

astaroth2
24/08/2005, 12:16
το ρυγχος


22199

astaroth2
24/08/2005, 12:16
καπακι βολαν


22200

astaroth2
24/08/2005, 12:23
Και για το φλας και το μπροστα φτερο δεν εχω φωτο.

Στο τελος σκεφτομαι οτι φτηνα τη γλυτωσα.

Θα μπορουσε να με εχει χτυπησει ασχημα εμενα και να εχει και η μηχανη περισσοτερη ζημια.

Καλο ειναι να τα βλεπεις απο την καλη τους πλευρα τα πραγματα γιατι αλλιως σε πλακωνει.

Προσεξτε οταν κινηστε ειδικα στην πολη.
Υπαρχει εκνευρισμος και κανενας δεν σας προσεχει.

Αν δειτε πουθενα κανενα να ειναι μεσα στην κινηση κανα 4αρι μετρα σταματημενος πισω απο το μπροστινο του αυτοκινητο,
Ξερετε ποιος ειναι.

adam_tsouk
24/08/2005, 12:30
Το μηχανάκι είναι καινούριο, υποχρεούται να στα αλλάξει.

Σπάσ'τα και πες τους να στα αλλάξουν (έχουν κλανει καταγραφή ζημιών; )

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ!



και βόγγα και λίγο βρε αδερφέ!:lol:




:wave2: περαστικά

astaroth2
24/08/2005, 12:37
Γι αυτο ειπα καλυτερα να το εσπαγε.

Παντος αν ειναι να σπασει κατι σπαει πριν ερθει η αστυνομια και τα γραψει. Μετα ειναι αργα.

Αλλα απ'την αλλη να το κανω αυτο στην αγαπημενη ασφαλιστικη μου... :yuck: :yuck: :evil:

Gandalf dr685sm
24/08/2005, 12:37
Απάντηση:
Νομική προστασία...

Το μηχανάκι είναι καινούριο όπως προείπαν και είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στο αλλάξουν.

Αν παρόλα αυτά δεν συμφωνούν , πήγαινε σε ενα μπογιατζή βάψτο με το χρώμα του και πήγαινε τους τιμολόγιο , με την τιμή κοντά στο όσο κάνει το καινούριο.

Σημαντικό επίσης και ευτυχώς που το κατάλαβες και μόνος σου. Αν τραυματιστείς έστω και λίγο , ΦΕΡΝΕΙΣ ΤΡΟΧΑΙΑ ΕΠΙΤΟΠΟΥ και παίρνει στοιχεία απο όλους.
Και αν τον βαστάει μετά ας μην κάνει δήλωση.



Περαστικά και όντως φτηνά την γλύτωσες.

Gandalf

adam_tsouk
24/08/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Γι αυτο ειπα καλυτερα να το εσπαγε.

Παντος αν ειναι να σπασει κατι σπαει πριν ερθει η αστυνομια και τα γραψει. Μετα ειναι αργα.





:nono: :nono:


όταν είχα τρακάρει ήρθε η αστυνομία και κατέγραψε μόνο το συμβάν.

Μετά πήγα στον μηχανικό μου, ρίξαμε κάτι ξεγυρισμένες στην εξάτμιση και πήρα καινούρια!:D

αλλά σσσσσσσσ μη μας ακούσουν! :lol: :lol:

astaroth2
24/08/2005, 12:50
Σωστος.

Εμενα ηρθε επι τοπου και βγηκαν φωτο.

Τελικα μονο τροχαια πρεπει να καλεις, να πονας και λιγο και οταν ηρεμισουν τα πραγματα να τα κανεις οπως σε βολευει και μετα να παιρνεις την ασφαλεια σου.

Το εμαθα αλλα με τον ακριβο τον τροπο.
:sick:

danaos75
24/08/2005, 12:55
όταν είχα τρακάρει ήρθε η αστυνομία και κατέγραψε μόνο το συμβάν.

Μια απο τα ίδια, μετα απο τράκο τα δεξια πλαστικά της μηχανής χτυπημένα αλλά όχι σπασμένα, τα είδε ο μηχάνικός και αφού μου είπε οτι αυτά δεν πρόκειτε να στα αλλάξουν, τα έκανε κομματια :D :D , μέχρι να τα δεί ο πραγματογνώμωνας της ασφαλιστικής του άλλου ήταν αγνώριστα, και φυσικά μου τα αντικατέστησε

;)

Πάντως απ'οτι ξέρω η αναφορά της τροχαίας δεν αναφέρει τις ζημιές στα οχήματα μόνο απο πιά πλευρα έγινε η σύγκρουση.

adam_tsouk
24/08/2005, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Σωστος.

Εμενα ηρθε επι τοπου και βγηκαν φωτο.

Τελικα μονο τροχαια πρεπει να καλεις, να πονας και λιγο και οταν ηρεμισουν τα πραγματα να τα κανεις οπως σε βολευει και μετα να παιρνεις την ασφαλεια σου.

Το εμαθα αλλα με τον ακριβο τον τροπο.
:sick:

Κοίτα, εφ' όσον εσύ είσαι καλά και ημμχηανή δεν φαίνεται να έχει πάθει μεγάλη ζημιά, πάλι καλά. Έπαθες και έμαθες.
Σε όλους τυχαίνει δυστυχώς...

astaroth2
24/08/2005, 20:30
Να'στε ολοι καλα και πολλη πολλη προσοχη!:wave2:

Dexter
24/08/2005, 21:42
..εφ οσον δεν επαθες τιποτα μην σκας...


...καλα λεω εγω ξηροκαμπανο και ελευθερας,με τα ζομπι που εχουμε μπλεξει...

astaroth2
25/08/2005, 09:58
Ετσι...

Αμα σε ακουν σε προσεχουν περισσοτερο...

ironbum2
25/08/2005, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Ετσι...

Αμα σε ακουν σε προσεχουν περισσοτερο...

Όντως οι ελευθέρας κάνουν φοβερή δουλειά μέσα στην πόλη...με το που ακούν το θόρυβο στην άκρη όλοι...αλλά γέρασα μάλλον ρε γαμώτο για αυτά και έβαλα σιγαστήρες.....Άσε που από όπου πέρναγα δεν υπήρχε συναγερμός που να μην χτυπήσει, άσε που όταν γύριζα αργά στο σπίτι ξύπναγα όλη την γειτονιά...Δεν έλεγε κι ας ήταν σκέτη κ@υλα ο θόρυβος!!!!