PDA

View Full Version : Fazer Naked Ή Fazer Faired?



panagath
14/11/2011, 08:30
Είμαι από χθες σε πολύ μεγάλο δίλημα. Ήθελα το γυμνό fazer αλλά είδα και ένα faired και δε μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε. Από πλάι είναι πολύ ωραίο. Λίγο ή "γατίσια" μύτη με χαλάει.

-Θέλω όμως τη γνώμη των έμπειρων πάνω σε αυτό. Καλύτερα το γυμνό ή το φερινγκάτο?

-Από τις αγγελίες που ψάχνω βλέπω ότι στα 10 fazer τα 9 είναι δερινγκάτα, μήπως δεν είναι τυχαίο?

Η χρήση της θα είναι κυρίως μέσα στην Αθήνα, σπίτι-δουλειά, βόλτες και αναλόγως οικονομικών και ταξιδάκια εδώ γύρω (Χαλκίδα, Ναύπλιο, Τρίπολη κτλ ~160χλμ δλδ).

Και ένα βήμα πιο μακρυά η ερώτηση: Naked με 40000χλμ ή Φερινγκάτο με 20000χλμ στα ίδια λεφτά??

P.S. Σας έχω πρήξει το ξέρω :D αλλά θα είναι η πρώτη μου μηχανή και θέλω κάτι που θα το ευχαριστηθώ! :beer: :beer:

Cpt. Haddock
14/11/2011, 08:34
Παρε το γυμνο για να εχεις λιγοτερα πλαστικά να φτιάχνεις :winka:

DrBig
14/11/2011, 08:39
Το fazer ειναι μηχανακι με χαρακτηριστικη ελλειψη ροπης χαμηλα για τα κυβικα του. Οπερ μεθερμηνευομενον, δεν ειναι ιδανικη μηχανη για να το φχαριστιθεις σε κλειστα και αργα κομματια, οπως πχ tuono, speed triple 1050, Z1000, superduke. Αυτο με την σειρα του σημαινει οτι ξυπναει σε ψηλες ταχυτητες, στις οποιες η ελλειψη προστασιας απο τον αερα αρχιζει και γινεται προβλημα. Με αλλα λογια, παρε το 'ντημενο' ;)

ΥΓ Για γυμνο γιαπωνεζικο χιλιαρι προτιμησε το z1000 07+

Cpt. Haddock
14/11/2011, 08:44
Μπιγκουλα, πρωτη του μηχανη ειναι, ασε τους δούκες και τα 3κυλινδρα :lol:

DrBig
14/11/2011, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μπιγκουλα, πρωτη του μηχανη ειναι, ασε τους δούκες και τα 3κυλινδρα :lol:

Αν τιθεται θεμα ασφαλειας, νομιζω μια μηχανη με 130 αλογα τροχο που για να τα νοιωσεις πρεπει να πηγαινεις με 100+ και πρωτη, ειναι πολυ πιο επικινδυνη απο μια μηχανη που κατι κανει με το καλημερα και χαμηλες ταχυτητες....Διοτι αν παιρνεις χιλιαρι, θα θες να το πας αργα η γρηγορα (μαλλον γρηγορα) σα χιλιαρι...

panagath
14/11/2011, 08:55
Ποιο χιλιάρι ρε παίδες... 600 και πολλά μου είναι!! Το ότι είναι ψόφιο χαμηλά με ευχαριστεί πρώτον γιατί φαντάζομαι ότι όταν δε βιάζομαι δε θα καίω τα αντερά μου και 2ον ότι τον πρώτο καιρό μέχρι να τη συνηθίσω θα είναι πιο μαλακά τα πράγματα.

Το ερώτημα είναι, καλύτερα το γυμνό ή το φερινγκάτο?

Cpt. Haddock
14/11/2011, 08:56
Gymno leme, kostizoun ta plastika :evil:

DrBig
14/11/2011, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Ποιο χιλιάρι ρε παίδες... 600 και πολλά μου είναι!! Το ότι είναι ψόφιο χαμηλά με ευχαριστεί πρώτον γιατί φαντάζομαι ότι όταν δε βιάζομαι δε θα καίω τα αντερά μου και 2ον ότι τον πρώτο καιρό μέχρι να τη συνηθίσω θα είναι πιο μαλακά τα πράγματα.

Το ερώτημα είναι, καλύτερα το γυμνό ή το φερινγκάτο?


Ζ750, gsr750, αλλιως το φαιρινγκατο. Οσον αφορα την καταναλωση, οσο πιο αδειο ειναι χαμηλα ενα μηχανακι, τοσο περισσοτερο καιει. :D :wave2:

borbos
14/11/2011, 08:59
born naked, ride naked...:beer: :beer:

panagath
14/11/2011, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Gymno leme, kostizoun ta plastika :evil:

Την έχουμε στα στάνταρντ τη σαβούρα εε?

Απλά το θέμα είναι ότι γυμνό και καλό δε βρίσκω εύκολα, ένα βρήκα και το έχασα. Ενώ φερινγκάτα τα βρίσκω με το κιλό! Το γυμνό μου αρέσει περισσότερο, αλλά δε θα έλεγα όχι και στο φερινγκάτο.

Cpt. Haddock
14/11/2011, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Την έχουμε στα στάνταρντ τη σαβούρα εε?

Ρωτα τον Ichigo :smokin:

panagath
14/11/2011, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρωτα τον Ichigo :smokin:

Τα μανιτάρια δεν το σώζουν το φέρινγκ?

GIXXERAKIAS
14/11/2011, 09:18
Αυτό εξαρταται απο την τουμπα και την μαρκα των μανιταρΙων....και οχι δεν εννοω τα μανιταρια που φυτρωνουν σε μηχανες απο την απλυσιά και την βρώμα που μαζευουν πάνω τους το χειμώνα.:winka:

panagath
14/11/2011, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αυτό εξαρταται απο την τουμπα και την μαρκα των μανιταρΙων....και οχι δεν εννοω τα μανιταρια που φυτρωνουν σε μηχανες απο την απλυσιά και την βρώμα που μαζευουν πάνω τους το χειμώνα.:winka:

Απ ότι λέει η λογική, εννοούμε μικρή τούμπα με λογικά μανιτάρια. Μεγάλη τούμπα δε μπα να έχεις πανοπλία γύρω γύρω, θα διαλυθούν όλα. Το θέμα είναι, η γεωμετρία με το μανιτάρι, το γλυτώνει το φέρινγκ?

Αν και η βασική ερώτηση είναι καλύτερα το φερινγκάτο και λιγοτερο αέρα, ή το γυμνό αλλα πιο όμορφο?

Και η next level ερώτηση, γυμνό με 40000χλμ ή φερινγκάτο με 20000χλμ?? Στα ίδια λεφτα και τα 2 σε άριστη κατάσταση.

BLACKGAS
14/11/2011, 10:04
Λοιπόν φίλε panagath το έχεις κάνει λάστιχο το θέμα. Δες τι σου αρέσει και πάρτο. Αυτό που λες για τιμές είναι άκυρο. Η αγορά είναι τίγκα στα μεταχειρισμένα μηχανάκια για κάθε γούστο. Προσωπικά προτείνω με φαιρινγκ για να κόβει τον αέρα στα πολλά, ειδικά με μια ψηλότερη από τη μαμά ζελατίνα. Το μηχανάκι ούτως ή άλλως δεν καίει πολλά ειδικά χαμηλά. Αν το στίβεις, όπως όλα, είναι άλλο θέμα.

PS. Πριν το πάρεις κάνε ένα test ride και - αφού είσαι αρχάριος στις μηχανές - ψάξε λίγο για το αν σε βολεύει ο συμπλέκτης. Δοκίμασε και hornet - gsr και αποφάσισε. :wave2:

panagath
14/11/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Λοιπόν φίλε panagath το έχεις κάνει λάστιχο το θέμα. Δες τι σου αρέσει και πάρτο. Αυτό που λες για τιμές είναι άκυρο. Η αγορά είναι τίγκα στα μεταχειρισμένα μηχανάκια για κάθε γούστο. Προσωπικά προτείνω με φαιρινγκ για να κόβει τον αέρα στα πολλά, ειδικά με μια ψηλότερη από τη μαμά ζελατίνα. Το μηχανάκι ούτως ή άλλως δεν καίει πολλά ειδικά χαμηλά. Αν το στίβεις, όπως όλα, είναι άλλο θέμα.

PS. Πριν το πάρεις κάνε ένα test ride και - αφού είσαι αρχάριος στις μηχανές - ψάξε λίγο για το αν σε βολεύει ο συμπλέκτης. Δοκίμασε και hornet - gsr και αποφάσισε. :wave2:

Sorry αν σας έχω κουράσει!! Hornet το είδα το δοκίμασα, μου άρεσε δε λέω αλλά προτιμώ το injection που το χορνετ πριν το 2007 δεν έχει. Είδα και το gsr, καλό είναι δε λέω, αλλά το fazer είναι πολύ πιο όμορφο και από το hornet και από το gsr. Τελευταίο δίλημα το γυμνό ή το φερινγκάτο. Αυτές τις μέρες θα δω μερικά φερινγκάτα και θα αποφασίσω να τελειώνει το θέμα.

Δέχομαι και πιέσεις από τον μικρό που θέλει το παπί :P:P :lol:

DeusEx
14/11/2011, 11:10
Εχω το γυμνο του '05 και ο αδερφος μου εχει το ντυμενο του '07
Αν το θες για ταχυτητες μεχρι 120-140 km/h το γυμνο ειναι οτι πρεπει. Ειδικά αν του βαλεις 15αρι γραναζι, αρπαζει απο χαμηλα και θα το γουσταρεις τρελα εντος πολης. Ειναι πολυ ομορφο και μουρατο σαν εμφάνιση και δεν θα παθει τιποτα σε ελαφριές σουπες λογω απουσιας πλαστικων (τα οποια η γιαμαχα τα χρεωνει χρυσα).

Το ντυμενο εχει πολυ καλη αεροδυναμικη αν του αλλαξεις κ ζελατινα ειναι σουπερ για ταξιδι και για ψηλες ταχυτητες. Κρατας και το μαμα 16αρη γραναζι, και στροφαρεις ψηλα.

Εγω που εχω το γυμνο και εχω γμθει στα ταξιδια, δεν την παλεψα απο τον αερα και ταχυτητες πανω απο 160-180 και πηρα αλλες 2 ζελατινες, μια μικρη για βολτουλες κοντινες κ για προστασια του οργανου, και αλλη μια πολυ μεγαλη για μεγαλα ταξιδια 300+ χλμ κ βρηκα την υγεια μου...

Με αλλα λογια εξαρταται απο την χρηση που θα του κανεις.. το φερνεις κ λιγο στα μετρα σου..

panagath
14/11/2011, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Εχω το γυμνο του '05 και ο αδερφος μου εχει το ντυμενο του '07
Αν το θες για ταχυτητες μεχρι 120-140 km/h το γυμνο ειναι οτι πρεπει. Ειδικά αν του βαλεις 15αρι γραναζι, αρπαζει απο χαμηλα και θα το γουσταρεις τρελα εντος πολης. Ειναι πολυ ομορφο και μουρατο σαν εμφάνιση και δεν θα παθει τιποτα σε ελαφριές σουπες λογω απουσιας πλαστικων (τα οποια η γιαμαχα τα χρεωνει χρυσα).

Το ντυμενο εχει πολυ καλη αεροδυναμικη αν του αλλαξεις κ ζελατινα ειναι σουπερ για ταξιδι και για ψηλες ταχυτητες. Κρατας και το μαμα 16αρη γραναζι, και στροφαρεις ψηλα.

Εγω που εχω το γυμνο και εχω γμθει στα ταξιδια, δεν την παλεψα απο τον αερα και ταχυτητες πανω απο 160-180 και πηρα αλλες 2 ζελατινες, μια μικρη για βολτουλες κοντινες κ για προστασια του οργανου, και αλλη μια πολυ μεγαλη για μεγαλα ταξιδια 300+ χλμ κ βρηκα την υγεια μου...

Με αλλα λογια εξαρταται απο την χρηση που θα του κανεις.. το φερνεις κ λιγο στα μετρα σου..

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι τόσο των τελικών , αλλά της επιτάχυνσης. Η ζελατίνα η μεγάλη που λες ότι έβαλες, πόσο μεγάλη είναι? Κάνει δουλειά?

DeusEx
14/11/2011, 11:24
Η ζελατίνα η μεγάλη που εβαλα , ειναι τεράστια, (με το συμπαθειο).. Ειναι διπλη, ρυθμιζόμενη και κανει τρομερή δουλειά... σε ταξιδια προτιμώ την ζελατίνα αυτή στο γυμνό, παρα το ντυμενο του αδερφου μου... Παρεχει απολυτη προστασια στυλ on-off vstromovaraderoειδες.
Το μονο μειονέκτημα της ειναι οτι ειναι κακάσχημη... :yuck:
Ειναι να κανεις την δουλεια σου και να την βγαλεις παλι.. Ευτυχως μπαινοβγαινει για πλακα με 2 βιδες, και πιανει πανω στο τιμονι..
ΥΣ η αληθεια ειναι οτι τωρα που πιασανε τα κρυα και επειδη καθημερινα κανω 50 χλμ στην εθνικη την φοραω ακομα, παρα την ασχημια της...

panagath
14/11/2011, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Η ζελατίνα η μεγάλη που εβαλα , ειναι τεράστια, (με το συμπαθειο).. Ειναι διπλη, ρυθμιζόμενη και κανει τρομερή δουλειά... σε ταξιδια προτιμώ την ζελατίνα αυτή στο γυμνό, παρα το ντυμενο του αδερφου μου... Παρεχει απολυτη προστασια στυλ on-off vstromovaraderoειδες.
Το μονο μειονέκτημα της ειναι οτι ειναι κακάσχημη... :yuck:
Ειναι να κανεις την δουλεια σου και να την βγαλεις παλι.. Ευτυχως μπαινοβγαινει για πλακα με 2 βιδες, και πιανει πανω στο τιμονι..
ΥΣ η αληθεια ειναι οτι τωρα που πιασανε τα κρυα και επειδη καθημερινα κανω 50 χλμ στην εθνικη την φοραω ακομα, παρα την ασχημια της...

Hmm...Και για πες, τι τιμή είχε αυτή η ζελατίνα που λες. Είναι για fz6n ή universal? Τωρα το αν είναι κακάσχημη, μικρό το κακό μιας και θα μπαίνει στα ταξίδια μόνο.

DeusEx
14/11/2011, 11:45
Ειναι κ universal. Τωρα εχω βαλει το τιμονι απο το 1000αρι και μια χαρα καθεται και σε αυτο.
Δες εδω
http://www.mv-motorrad.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=28759&ls=e&nc=1321266969-28935&rubnum=&artnum=4025066990016_k&file=&gesamt_zeilen=0Tsuche--mra
και εδω την VNB
http://www.bikehps.com/mra/nakedscreens.html

Απο τιμες ψαξτο γιατι εμενα μου πιασανε τον κωλο, μαζι με την τοποθετηση κτλ

panagath
14/11/2011, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Ειναι κ universal. Τωρα εχω βαλει το τιμονι απο το 1000αρι και μια χαρα καθεται και σε αυτο.
Δες εδω
http://www.mv-motorrad.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=28759&ls=e&nc=1321266969-28935&rubnum=&artnum=4025066990016_k&file=&gesamt_zeilen=0Tsuche--mra
και εδω την VNB
http://www.bikehps.com/mra/nakedscreens.html

Απο τιμες ψαξτο γιατι εμενα μου πιασανε τον κωλο, μαζι με την τοποθετηση κτλ
Thanks!!! Αν πάρω το γυμνό θα το ψάξω!

Ichigo
14/11/2011, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρωτα τον Ichigo :smokin:

fluctual nec mergitur :smokin:

Φίλε τράβα πάρε ένα suTzuki gsxf 650 να νιώσεις... :smokin: Λίγο μαούνα βέβαια αλλά μοτερ πλήρως "ηλεκτρικό". Δε σε τρομάζει πουθενά ;) Και φθηνό επίσης

Ichigo
14/11/2011, 12:34
:smokin: :smokin: :smokin:


239876

Xrider
14/11/2011, 12:42
Το γυμνο.
ο αερας κουραζει απο τα 140 και μετα και αν εισαι για πολυ ωρα.
Το "προβλημα" με τον αερα λυνεται με μια μασκα και τελος.
Τα μανιταρια ειναι για να μην παθει πολυ χοντρη ζημια η μηχανη ...γιατι αν πεσεις με μια 80 αρα εινια το τελευταιο που σε απασχολει...και παλι παιζει αν κανουν δουλεια η καταστρεφουν περισοτερο...ειναι για πτωση απο παρκαρισμενο.
Το "κουστουμι" αργα η γρηγορα καπου θα σπασει στα πιο απιθανα σημεια.

eagleye101
14/11/2011, 13:06
Τελειωνε παρ'το να παμε βολτα γιατι βαριεμαι να βγαινω μονος μου Κυριακη πρωι!:D :D

Παντως αυτο που εχω προσεξει με το δικο μου (gsr) με την υψηλη ζελατινα της puig δε με ενοχλει καθολου ο αερας για τα...5 λεπτα που το ανοιγω καθημερινα στη συγγρου με 140-150

Το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι ο θορυβος απο τον αερα στο κρανος αλλα αυτο ειναι αλλη υποθεση

panagath
14/11/2011, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
Τελειωνε παρ'το να παμε βολτα γιατι βαριεμαι να βγαινω μονος μου Κυριακη πρωι!:D :D

Παντως αυτο που εχω προσεξει με το δικο μου (gsr) με την υψηλη ζελατινα της puig δε με ενοχλει καθολου ο αερας για τα...5 λεπτα που το ανοιγω καθημερινα στη συγγρου με 140-150

Το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι ο θορυβος απο τον αερα στο κρανος αλλα αυτο ειναι αλλη υποθεση

-Με το που το πάρω και το κάνω κανα 2-3 βόλτες μεσα στην Πολυτεχνειούπολη να το συνηθίσω θα σου πω να πάμε βόλτα. :D

Δε θα είχα μπει στο δίλημα αν έβρισκα εύκολα καθαρό γυμνό. Τα περισσότερα είναι με πολλά (50+) χλμ και ζητάνε τη μάνα τους και τον πατέρα τους. Σε ντυνένο βρίσκω αρκετά καλά με πολύ λιγότερα χλμ γι αυτό και το σκέφτομαι κυρίως. Θα δω μερικά αυτές τις μέρες και θα δω τι θα κάνω. Δε θα αργήσει πολύ η αγορά όμως.

Operater
14/11/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
-Με το που το πάρω και το κάνω κανα 2-3 βόλτες μεσα στην Πολυτεχνειούπολη να το συνηθίσω θα σου πω να πάμε βόλτα. :D

....

ποζεράς! :p

παρε όποιο γουστέρνεις, προσωπικά το γυμνο θαπαιρνα.

καλα χιλιόμετρα ρε! :beer: :beer:

Douglas
14/11/2011, 14:06
Εξαρτάται κι από τα κυβικά σου.Αν είσαι ψηλός και γενικότερα μεγαλόσωμος με τα extra μασκάκια δύσκολα θα βολευτείς με την αντίσταση του αέρα στα ταξίδια.Εγώ είμαι περίπου 1.90 και για το λόγο αυτό είχα πάρει το φερινγκάτο με το οποίο όσο και να πήγαινα δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα ο αέρας.

Αν είσαι μικρόσωμος η κατάσταση βολεύεται με το γυμνό και τα μασκάκια.

Επίσης σαν πρώην κάτοχος να σου πω ότι θέλει λιγο εξεικοίωση το σκαλοπάτι που έχει στην απόδοση ο κινητήρας(αδειο χαμηλά-από 7-8χιλιάδες στροφές και πάνω τα δίνει απότομα),ειδικά αν όπως κατάλαβα καλά είναι η πρώτη σου μηχανή.

Θεωρώ πάντως καλύτερη επιλογή το ντυμένο για λόγους πρακτικούς και επειδή όπως είπες υπάρχουν πολύ περισσότερες επιλογές στα μεταχειρισμένα.

Το γυμνό υπερτερεί λίγο σε ομορφιά ,κάτι όμως εντελώς υποκειμενικό.

panagath
14/11/2011, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
ποζεράς! :p

παρε όποιο γουστέρνεις, προσωπικά το γυμνο θαπαιρνα.

καλα χιλιόμετρα ρε! :beer: :beer:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Douglas
Εξαρτάται κι από τα κυβικά σου.Αν είσαι ψηλός και γενικότερα μεγαλόσωμος με τα extra μασκάκια δύσκολα θα βολευτείς με την αντίσταση του αέρα στα ταξίδια.Εγώ είμαι περίπου 1.90 και για το λόγο αυτό είχα πάρει το φερινγκάτο με το οποίο όσο και να πήγαινα δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα ο αέρας.

Αν είσαι μικρόσωμος η κατάσταση βολεύεται με το γυμνό και τα μασκάκια.

Επίσης σαν πρώην κάτοχος να σου πω ότι θέλει λιγο εξεικοίωση το σκαλοπάτι που έχει στην απόδοση ο κινητήρας(αδειο χαμηλά-από 7-8χιλιάδες στροφές και πάνω τα δίνει απότομα),ειδικά αν όπως κατάλαβα καλά είναι η πρώτη σου μηχανή.

Θεωρώ πάντως καλύτερη επιλογή το ντυμένο για λόγους πρακτικούς και επειδή όπως είπες υπάρχουν πολύ περισσότερες επιλογές στα μεταχειρισμένα.

Το γυμνό υπερτερεί λίγο σε ομορφιά ,κάτι όμως εντελώς υποκειμενικό.

-Είμαι 1.83 - 87kg.

-Ναι θα είναι η πρώτη μου μηχανή με μετάβαση από Modenas x-cite 135. Τα μυαλά είναι στο κεφάλι και θα ξεκινήσω με πολλή προσοχή.

-Η αλήθεια είναι ότι το γυμνό θέλω περισσότερο. Έχω βρει κάποια τα οποία φαίνονται για άριστη κατάσταση αλλά είναι με 40000+χλμ ...ενώ τα αντίστοιχα ντυμένα που βρήκα είναι με 20000χλμ. Βέβαια σε άλλο θρεντ που είχα βάλει τα παιδιά μου είπαν να μη σκέφτομαι πολύ τα χιλιόμετρα καθώς οι κινητήρες αυτοί είναι πολύ γεροί.

Από εκεί και πέρα, θα δω και άλλα ντυμένα και βλέπουμε...Πάντως θέλω μέσα στις προσεχείς μέρες να τελειώνω γιατί είμαι πόσο καιρό που το ψυρίζω το θέμα και βαρέθηκα...Θέλω να την πάρω επιτέλους.

Πανοπτικός
14/11/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Το ότι είναι ψόφιο χαμηλά με ευχαριστεί πρώτον γιατί φαντάζομαι ότι όταν δε βιάζομαι δε θα καίω τα αντερά μου

Ακριβως το αντιθετο. :winka:






Αν ρωτουσες για το 1000 θα σου ελεγα οτι θα επαιρνα με φεριγκ, τωρα που ρωτας για το 600.. Δεν θα το επαιρνα με τιποτα (με ή χωρις)

panagath
14/11/2011, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ακριβως το αντιθετο. :winka:


Αν ρωτουσες για το 1000 θα σου ελεγα οτι θα επαιρνα με φεριγκ, τωρα που ρωτας για το 600.. Δεν θα το επαιρνα με τιποτα (με ή χωρις)

Για το 1000 έχουμε πολλά χιλιόμετρα να διανυθούν ακόμα για να ανέβω τόσο.

Χόρνετ δε θέλω λόγω καρμπυρατέρ, gsr δε μου αρέσει που είναι χοντροκομένο στο ρεζερβουάρ. Έχω καταλήξει στο fazer. Μόνο το γυμνό/ντυμένο έμεινε να καταλήξω.

Πανοπτικός
14/11/2011, 14:51
για ποσα λεφτα μιλαμε ?

Χορνετ (μιας κ το ανεφερες εσυ) βρισκεις και με 4.5κ ME abs.
Το νεο φυσικα με ψεκασμο κ ολα τα συγχρονα καλουδια. :look:

panagath
14/11/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
για ποσα λεφτα μιλαμε ?

Χορνετ (μιας κ το ανεφερες εσυ) βρισκεις και με 4.5κ ME abs.
Το νεο φυσικα με ψεκασμο κ ολα τα συγχρονα καλουδια. :look:

Λεφτά μιλάμε πάνω κάτω στα 3200-3300...Οπότε είμαι πολύ κάτω από το ψεκαστό χόρνετ και γενικά από οτιδήποτε με abs. Fazerάκι σε αυτά τα λεφτά βρίσκω. Τι να κάνουμε, τόσα έχω, κάτι αντίστοιχο θα πάρω.

dimzan
14/11/2011, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Λεφτά μιλάμε πάνω κάτω στα 3200-3300...Οπότε είμαι πολύ κάτω από το ψεκαστό χόρνετ και γενικά από οτιδήποτε με abs. Fazerάκι σε αυτά τα λεφτά βρίσκω. Τι να κάνουμε, τόσα έχω, κάτι αντίστοιχο θα πάρω.


ψαξε για bandit στα 3500 με injection και abs. 85 αλογα και πολλη ροπη χαμηλα (οση λειπει απο το fazer)

πιστεψε με αξιζουν τα τα 300-500€ παραπανω για το abs.



ειναι ομως πολυ πιο βαρυ και δυστυχως μονο με fairing . Κανε το ενα test ride.

Πανοπτικός
14/11/2011, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
...και γενικά από οτιδήποτε με abs.

Μια κοπελια παραδιπλα βρηκε abs με 20.000 μοντελο 2004 με 2.500 :smilea:

panagath
14/11/2011, 17:55
Fazer κάτω από 3000 που να μην έχει πρόβλημα δε βρίσκω πάντως. Το ένα είχε πρόβλημα με τα ηλεκτρικά, το άλλο είχε ξεκωλωμένο σασμάν και το 3ο είχε 80000+χλμ. Για ABS σε Fazer πάει minimum 4000 και τόσα χρήματα δεν έχω για να τα δώσω.

nikos_abel
14/11/2011, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
ψαξε για bandit στα 3500 με injection και abs. 85 αλογα και πολλη ροπη χαμηλα (οση λειπει απο το fazer)

πιστεψε με αξιζουν τα τα 300-500€ παραπανω για το abs.



ειναι ομως πολυ πιο βαρυ και δυστυχως μονο με fairing . Κανε το ενα test ride.

Πούντο βρε να το πάρω!!!!

hondaRR
14/11/2011, 18:30
fairingato pare filos..! :smokin: αντε φιλαρακι παρτο μας εσκασες πλεον :lol: :lol: :lol: πλακα κανω με το καλο να το παρεις!!
Σε καταλαβενω αλλα μην το ψαχνεις τοσο

THEOD
14/11/2011, 18:32
Πάρε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γιατί στο τέλος δεν σε (μας) βλέπω καλά... :o

dimzan
14/11/2011, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Πούντο βρε να το πάρω!!!!


περσυ τετοιο καιρο βρηκα ενα για τον κολλητο μου και το τσιμπησε.



φετος βεβαια δδε βλεπω μεγαλη πικοιλια στα bandit.



2 κριτηρια εβαλα μονο στο search , bandit και abs και μετα ταξινομηση κατα τιμη.


http://www.car.gr/classifieds/bikes/?features=50&offer_type=sale&or=a&so=pr&variant=bandit


εγω σκεφτομαι να δωσω το δικο μου και να παω σε hornet αλλα ακομα δεν εχω κανει test ride το hornetaki. Σιγουρα ομως οχι 3500 κι ας εχω χλμ πανω. Σιγουρα θα παιξουν ευκαιριες στα 3500 , για ψαξτε το






αφηστε ρε τον ανθρωπο να το ψαχνει ! εδω εμιες που εχουμε μηχανακια κοιταμε τα μεταχειρισμενα και τα νεα μοντελα καθε μερα!

nikos_abel
14/11/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
περσυ τετοιο καιρο βρηκα ενα για τον κολλητο μου και το τσιμπησε.



φετος βεβαια δδε βλεπω μεγαλη πικοιλια στα bandit.



2 κριτηρια εβαλα μονο στο search , bandit και abs και μετα ταξινομηση κατα τιμη.


http://www.car.gr/classifieds/bikes/?features=50&offer_type=sale&or=a&so=pr&variant=bandit


εγω σκεφτομαι να δωσω το δικο μου και να παω σε hornet αλλα ακομα δεν εχω κανει test ride το hornetaki. Σιγουρα ομως οχι 3500 κι ας εχω χλμ πανω. Σιγουρα θα παιξουν ευκαιριες στα 3500 , για ψαξτε το






αφηστε ρε τον ανθρωπο να το ψαχνει ! εδω εμιες που εχουμε μηχανακια κοιταμε τα μεταχειρισμενα και τα νεα μοντελα καθε μερα!

Καλά, ο 2ος είναι ανσανσέρ σε χρυσή ευκαιρία και καρ τζι αρ, από 4200 σε 3500 παίζει
ανάλογα με τα κέφια του...

Ζεύκας
14/11/2011, 18:43
Ο μπαμπάς σου τι λέει;


Υ.Γ. το faired είναι ο αόριστος του fairy;

dimzan
14/11/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Καλά, ο 2ος είναι ανσανσέρ σε χρυσή ευκαιρία και καρ τζι αρ, από 4200 σε 3500 παίζει
ανάλογα με τα κέφια του...


ο 2ος με τα 3500 δεν αξιζει πολυ...

σκεψου οτι πριν 1+ χρονο που πηρα το δικο μου ειχα παει και ειδα και αυτο το μαυρο. Απο τοτε προσπαθει να το πουλησει. Απ οσο θυμαμαι ηθελε κατι μαζεματακια σε αναλωσιμα, αν τα χει φτιαξει τοτε τα 3500 ειναι καλα. Η αγγελια στο xe.gr παιζει να ειανι και η περσινη.

Lioulios
14/11/2011, 19:18
Στην αναζήτηση που έκανε ο παραπάνω , εγώ πάντως είδα αυτό και αν ήμουν εσύ , θα το τσίμπαγα .

ΕΤΟΙΜΟ και με ΑΒΣ .


Σε αυτά τα χλμ να ξέρεις πως κάποια βασικά πράγματα στις μηχανές έχουν γίνει .
Στα χλμ όμως που ψάχνεις ...Θα τα βρείς εσύ μπροστά σου και πολύ σύντομα μάλιστα .

Δες το από όλες τις μεριές .

Ρώτα και τον ep12345kάτι τέτοι που το πήρε για 1η μηχανή μετά από παπί να σου πει τη γνώμη του .

Η μηχανή που θέλεις ...μπορεί να την θέλεις ,αλλά όπως σου λένε και οι άλλοι δεν είναι και η πιο κατάλληλη για σένα .

:wave2:

TROOPER
14/11/2011, 20:19
φερινγκατο.

δεν το συζηταω.

panagath
14/11/2011, 21:50
To bandit δε μου αρέσει τόσο ρε παιδιά. Aπό fazer με Abs ένα μου βγάζει κάτω από 3500 και απ ότι βλέπω στη φωτο είναι μούφα, δεν πρέπει να έχει. Όλα τα άλλα 4000+.

Αυτές τις μέρες θα την πάρω να τελειώνω. Τείνω προς τη γυμνή. Αλλα θα δω και μερικές ντυμένες και βλέπουμε. Αν δεν είχε 40000χλμ η γυμνή θα την έπαιρνα, αλλά είπα μήπως έπαιρνα κάποια με λιγότερα.

nihristo
14/11/2011, 23:06
αν κάνεις ταξίδια πάρε με φέρινγκ. Εγώ έχω το γυμνό, μ αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά και με βολεύει το φαρδύ τιμόνι. Κατά τα άλλα για ταξιδάκια παλεύεις με τον αέρα.

panagath
14/11/2011, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
αν κάνεις ταξίδια πάρε με φέρινγκ. Εγώ έχω το γυμνό, μ αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά και με βολεύει το φαρδύ τιμόνι. Κατά τα άλλα για ταξιδάκια παλεύεις με τον αέρα.

Τα περισσότερα χλμ θα είναι μέσα στην Αθήνα. Ταξίδια μόνο καιρού θέλοντος και οικονομικών επιτρέποντος. Καμια Χαλκίδα, Ναύπλιο, Τρίπολη. Τέτοια πράγματα.

!!!Τείνω προς το γυμνό λεμε!!!!

Lioulios
14/11/2011, 23:47
Ρε μάστορα , και εγώ γυμνό έχω και κάνω και ταξίδια και μάλιστα και 2πλός και όλα οκ ...Ακόμα .
Απλά αν σου αρέσει το γυμνό παρτο ,αλλά κοίτα αυτά που σου είπα για τα χλμ . Βασικό !

Καλύτερα να έχει παραπάνω χλμ και να έχει κάνει η μοτό τα προβλεπόμενα (τακάκια-αλυσίδες κτλ),παρά να πάρεις μοτόρι με λιγότερα και να τα κάνεις εσύ .Δηλ τί . Αν έχει 15-20Κ χλμ παραπανω μία μηχανή , τί έγινε ; Μην κολάς .

Καλορύζικο ότι και νά ναι

eagleye101
15/11/2011, 10:37
Να ταραξω λιγο τα νερα;

Σημερα πηγα στην εφορια στο Βυρωνα και βλεπω ενα fazer με φαιρινγκ παρκαρισμενο απ'εξω που ηταν μου***αρα

Ο τυπος το ειχε στη πενα, πεντακαθαρο, πρεπει να το ματιασα (παρα λιγο να εφτανε σε ομορφια το δικο μου δηλαδη)

Αν ειναι κανενας απο δω, ευγε!

Υ.Γ. το S2 ηταν

panagath
15/11/2011, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
Να ταραξω λιγο τα νερα;

Σημερα πηγα στην εφορια στο Βυρωνα και βλεπω ενα fazer με φαιρινγκ παρκαρισμενο απ'εξω που ηταν μου***αρα

Ο τυπος το ειχε στη πενα, πεντακαθαρο, πρεπει να το ματιασα (παρα λιγο να εφτανε σε ομορφια το δικο μου δηλαδη)

Αν ειναι κανενας απο δω, ευγε!

Υ.Γ. το S2 ηταν

Δε μου λες εσύ, θες να αποφασίσω να πάρω κάποιο να πάμε καμια βόλτα εδώ γύρω ή να ΄φαω κανα μήνα να ψάχνω ακόμα? :rotflmao: :rotflmao: :beer:

eagleye101
15/11/2011, 11:22
:D :D :D

DoctoR_k6
15/11/2011, 11:36
Για μενα αν εισαι ταξιδιαρης κ δεν σε πολυσυγκινουν τα στριψιματα παρε Fazer οπως και αν ειναι αυτο. Αν πας με ταχυτητες ανω των 160 παρε το ντυμενο αλλιως οτιδηποτε κατω απο 160 οδηγειται ευκολα και χωρις ζελατινες κ τα συναφη.
Τωρα αν θελεις να στριβεις λιγακι οσο και να το κανουμε να ειναι κ λιγο πιο ξυπνιο το μοτερ και να μην χρειαζεται να πας 7000 και ανω εγω θα προτεινα hornet 600 το στρογγυλοφαναρο που εβγαινε μεχρι το 2005-06?? αν θυμαμαι καλα που παιζει σε τρομερες τιμες...(3000-3800)
Ασε που και σαν κινιτηρας για μενα πολυ καλυτερος και ψεκαστος...

Οτι και να παρεις να το κοιτας και να σε κ@υλωνει αλλιως...

(5.5 χρονια το δικο μου ακομα το βλεπω και ειναι σαν να το πηρα χθες...)

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

panagath
15/11/2011, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctoR_k6
Για μενα αν εισαι ταξιδιαρης κ δεν σε πολυσυγκινουν τα στριψιματα παρε Fazer οπως και αν ειναι αυτο. Αν πας με ταχυτητες ανω των 160 παρε το ντυμενο αλλιως οτιδηποτε κατω απο 160 οδηγειται ευκολα και χωρις ζελατινες κ τα συναφη.
Τωρα αν θελεις να στριβεις λιγακι οσο και να το κανουμε να ειναι κ λιγο πιο ξυπνιο το μοτερ και να μην χρειαζεται να πας 7000 και ανω εγω θα προτεινα hornet 600 το στρογγυλοφαναρο που εβγαινε μεχρι το 2005-06?? αν θυμαμαι καλα που παιζει σε τρομερες τιμες...(3000-3800)
Ασε που και σαν κινιτηρας για μενα πολυ καλυτερος και ψεκαστος...

Οτι και να παρεις να το κοιτας και να σε κ@υλωνει αλλιως...

(5.5 χρονια το δικο μου ακομα το βλεπω και ειναι σαν να το πηρα χθες...)

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Το χόρνετ μου αρέσει σε γενικές γραμμές αλλά ψεκαστό είναι απο το μοντέλο του 2007 και μετά = πάνω από 4000ευρώ :(

Και εγώ δεν το πίστευα μέχρι που το έψαξα στο net και ακόμα και το face lifted του 05-06 είναι καρμπυρατέρ. Οπότε είναι ο κύριος λόγος που δεν το προτιμώ. (δες εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CB600F)

Αλλά το fazer μου αρέσει και πάρα πολύ εμφανησιακά.

delrules
15/11/2011, 11:50
Για αρχη το γυμνο ειναι πιο φθηνο, αφου και καινουριο ειχε μικροτερη τιμη. Mε μια προχειρη αναζητηση στο car.gr εχει αρκετα γυμνα και ντυμενα 05-06 στα 3000 (λιγο πανω - λιγο κατω). Διαλεγεις χρωμα που σου αρεσει το πας σε καποιο συνεργειο που εμπιστευεσαι το ριχνεις μια ματια και εισαι ετοιμος για το ΚΕΠ. Τα πολλα χιλιομετρα δεν ειναι απαραιτητα προβλημα. Το δικο μου (07 ντυμενο) εχει πανω απο 60Κ και δεν εχει βγαλει τιποτα. Επισης ξερω αρκετα fazerακια με περισσοτερα χιλιομετρα επισης χωρις κανενα προβλημα. Εφοσον ο προκατοχος δεν το εσκιζε και το συντηρουσε στην ωρα του και σε σωστο συνεργειο δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.
Τωρα οσον αφορα την διαμαχη ντυμενο-γυμνο, ενα θα σου πω. Το βασικο χαρ/κο που πρεπει να εχει μια μηχανη ειναι σου τον σηκωνει μονο που την βλεπεις. Να την γουσταρεις. Εφοσον λες λοιπον οτι το γυμνο σου καθεται καλυτερα, εκει να πας. Οι διαφορες στον αερα ειναι στα πολλα χιλιομετρα (140+). Εαν εχεις σκοπο να βγαινεις ταξιδια εθνικη και να πηγαινεις με 180+ μην παρεις fazer παρε κανενα busa, κανενα cbr xx κτλ.

DoctoR_k6
15/11/2011, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Το χόρνετ μου αρέσει σε γενικές γραμμές αλλά ψεκαστό είναι απο το μοντέλο του 2007 και μετά = πάνω από 4000ευρώ :(

Και εγώ δεν το πίστευα μέχρι που το έψαξα στο net και ακόμα και το face lifted του 05-06 είναι καρμπυρατέρ. Οπότε είναι ο κύριος λόγος που δεν το προτιμώ. (δες εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CB600F)

Αλλά το fazer μου αρέσει και πάρα πολύ εμφανησιακά.

Ναι οντως ειναι καρμπυρατερ...το 900 μεχρι και που αντικατασταθηκε 07-08 το βγαλανε με injection!

Οτι σου αρεσει πιο πολυ φιλε μου...:a013:

Metzgermeister
15/11/2011, 21:51
Φιλε μου ειχα το fz6.

Μεχρι 130 εισαι καλα,μετα αρχιζει και κουραζει λιγο.Παντως με μια ζελατινα που ειχα βαλει της Ermax ημουν εντελως ξεκουραστος στα 130.

Οσο για την τουμπα που διαβασα ισχυει.Οταν ειχα ενα ατυχημα το μονο που εγινε ηταν να αλλαξω την ζελατινα και την μανετα.Συνολικα 100 ευρω (η ζελατινα ηταν ακριβη)

Κοιτα να βρεις το 98αρι απο αρχη και δεν θα το μετανιωσεις.Τιμιο μηχανακι

Cpt. Haddock
16/11/2011, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Δε μου λες εσύ, θες να αποφασίσω να πάρω κάποιο να πάμε καμια βόλτα εδώ γύρω ή να ΄φαω κανα μήνα να ψάχνω ακόμα? :rotflmao: :rotflmao: :beer:

Οχι, να χαρείς, αποφασισε... :a42:

panagath
16/11/2011, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οχι, να χαρείς, αποφασισε... :a42:

Για το γυμνό πάω. Μου αρέσει περισσότερο. Και αν δω στο μέλλον ότι δε με βολεύει, βλέπουμε, δε θα το παντρευτώ κιόλας. Θα κανονίσω να δω κανα 2 σήμερα-αύριο και αυτές τις μέρες θα έχουμε εξελίξεις.

mikes
16/11/2011, 08:59
υπαρχει γυμνο fazer??? εγω μονο φερινγκατα τα ξερω αυτα!!

panagath
16/11/2011, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
υπαρχει γυμνο fazer??? εγω μονο φερινγκατα τα ξερω αυτα!!

Υπάρχει και είναι κουκλί!!! Ακριβώς σαν αυτό είχε η κοπέλα και το έχασα τότε με τον τσακωμό με τον father.

http://www.perthriders.com/gallery/d/9797-1/Picture+070_1.jpg

delrules
16/11/2011, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
υπαρχει γυμνο fazer??? εγω μονο φερινγκατα τα ξερω αυτα!!

Η αληθεια ειναι πως δεν υπαρχει γυμνο fazer. Υπαρχει το fz6...:smokin:

mikes
16/11/2011, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από delrules
Η αληθεια ειναι πως δεν υπαρχει γυμνο fazer. Υπαρχει το fz6...:smokin:
ακριως αυτο εννοουσα!!!! :rotflmao: :smokin:

mikes
16/11/2011, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Υπάρχει και είναι κουκλί!!! Ακριβώς σαν αυτό είχε η κοπέλα και το έχασα τότε με τον τσακωμό με τον father.

http://www.perthriders.com/gallery/d/9797-1/Picture+070_1.jpg ναι ρε το ξερω! αλλα ειπα να κανω τον εξυπνο επειδη η επισημη ονομασια του απο τη γιαμαχα
ειναι fz6 για το γυμνο και fz6 fazer για το ντυμενο!!

mikes
16/11/2011, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ναι ρε το ξερω! αλλα ειπα να κανω τον εξυπνο επειδη η επισημη ονομασια του απο τη γιαμαχα
ειναι fz6 για το γυμνο και fz6 fazer για το ντυμενο!!

παντως προσωπικα θεωρω το xj6 πιο ομορφο γυμνο και πιθανον και πιο καταλληλο για σενα!
ριχτου μια ματια!

panagath
16/11/2011, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
παντως προσωπικα θεωρω το xj6 πιο ομορφο γυμνο και πιθανον και πιο καταλληλο για σενα!
ριχτου μια ματια!

Ωραίο το xj6 δε λέω, αλλά η τιμή ξεκινάει μετά τα 4500ευρώ :(. Way Over my budget.

panagath
16/11/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ναι ρε το ξερω! αλλα ειπα να κανω τον εξυπνο επειδη η επισημη ονομασια του απο τη γιαμαχα
ειναι fz6 για το γυμνο και fz6 fazer για το ντυμενο!!

Πάντως στις αγγελίες ο καθένας το γράφει όπως του έρθει. Άλλος fazer, άλλος fz6 , άλλος Fz6 Fazer.

Αλλά εντάξει αυτό, πες δεν ξέρουν την επίσημη διαφοροποίηση του γυμνού από το ντυμένο, αλλά ρε παιδιά να μην ξέρουν και σε ποια κατηγορία είναι η μηχανή?? Κανονικά θα έβαζα στο search να μου δείχνει μόνο τις naked μιας και ψάχνω γυμνό (ειδικά όταν δεν είχα αποφασισει ότι πάω στο fz6 και κοίταζα και χόρνετ και gsr) ώστε να μη βλέπω και τα on-off, τα motard κτλ.

Αλλά όταν ο άλλος βάζει αγγελία το fz6 το γυμνό και το βάζει στην κατηγορία Chopper τι περιμένεις :P:P:P

mikes
16/11/2011, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Ωραίο το xj6 δε λέω, αλλά η τιμή ξεκινάει μετά τα 4500ευρώ :(. Way Over my budget. πες στον πατερα σου να σου συμληρωσει ρε συ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και για να ειμαι στο θεμα παρε ντυμενο καλυτερα!! γιατι οταν το καβαλησεις και θα μπεις στο τριπακι
να γραψεις χιλιομετρα θα σε βολεψει περισσοτερο! (ασε δε που το ντυμενο κανει καλυτερο συνολο
στο ματι με φουλ ταξιδιωτικο εξοπλισμο! ξερεις σαμαρια βαλιτσες τανκμπαγκ...)

panagath
16/11/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
πες στον πατερα σου να σου συμληρωσει ρε συ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Αυτό το σενάριο δεν παίζει με την καμία :p :p . Αν του ζητήσω και λεφτά για τη μηχανή θα με αποκληρώσει! :look: :look: :p :p

panagath
17/11/2011, 08:44
Λένε όταν κάνεις όνειρα, σε βλέπει ο Θεός και γελάει... :( ...Μάλλον θα μέινω με το μοντένας. Εκεί που είμαι ένα βήμα πριν την κλείσω...αλλαξαν τα δεδομένα (και δεν είναι το θέμα ο πατέρας μου που δεν ήθελε)...

Lioulios
17/11/2011, 09:55
Δεν θα σε μαλώσει κανείς που δεν πήρες μηχανή .

Την υγεια σου ΄να χεις και κάποια στιγμή θα την πάρεις .

:wave2:

panagath
17/11/2011, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Δεν θα σε μαλώσει κανείς που δεν πήρες μηχανή .

Την υγεια σου ΄να χεις και κάποια στιγμή θα την πάρεις .

:wave2:

Δε λέω δε θα πάρω απαραίτητα. Δε βγαίνει από το πρόγραμμα. Απλά θα δυσκολευτώ να ξαναμαζέψω τα χρήματα... :( ...