Σύνδεση

View Full Version : φαντάσου τώρα....



Σελίδες : [1] 2

spyrakos35
25/06/2015, 09:51
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω......

http://news247.gr/eidiseis/auto/parousiaseis/ayth-einai-h-nea-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde.3545813.html

αυτοί οι γ@μημένοι οι ιταλοί, είναι μην πουν "πάμε να σχεδιάσουμε"......

Hayate
25/06/2015, 09:55
Πειράζει που μου θυμίζει Audi ο κώλος ρε σπύρο; Και μπαϊ δε γουέϊ δε θα άκουγα παβλοφς,εκεί ειναι να παίζει απο ντι ερ αϊ και πάνω...

buckley
25/06/2015, 09:57
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω......

http://news247.gr/eidiseis/auto/parousiaseis/ayth-einai-h-nea-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde.3545813.html

αυτοί οι γ@μημένοι οι ιταλοί, είναι μην πουν "πάμε να σχεδιάσουμε"......

Καλά ρε 4πορτη Romeo τι είσαι πολύτεκνος ???
Ιουλία μόνο η σειρά 105...

RaGe_Raptor
25/06/2015, 09:58
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω......

http://news247.gr/eidiseis/auto/parousiaseis/ayth-einai-h-nea-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde.3545813.html

αυτοί οι γ@μημένοι οι ιταλοί, είναι μην πουν "πάμε να σχεδιάσουμε"......



Βλέπω τον μπροστά πρόβολο πολύ μικρό...τον (εμπρός) άξονα πολύ μπροστά...διαβάζω "πισωκούνα"...!!!

well done...!!!!!!:beer:

Panos76
25/06/2015, 10:00
337689

devil's animal
25/06/2015, 10:03
ωραια ειναι....για να την παρεις και λιγο πριν ληξει η εγγυηση να την δωσεις με κλειστα ματια με οσα σου δωσουν....


αντε ρε με τα μπ0υρδελα, που ασχολειστε κιολας...:yuck:

spyrakos35
25/06/2015, 10:05
Καλά ρε 4πορτη Romeo τι είσαι πολύτεκνος ???
Ιουλία μόνο η σειρά 105...

και όμως, αυτή είναι η καύλα φίλε....

τετράπορτο, ώριμος σε ηλικία οδηγός (πως το έθεσα έτσι όμορφα ο πούστης :D), μαούνα και.......

οποιος πιτσιρίκος πάει να σου κάνει μαγκιά με τα σαξόραλλα.....















































































ΦΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα

harris_x
25/06/2015, 10:06
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω......

http://news247.gr/eidiseis/auto/parousiaseis/ayth-einai-h-nea-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde.3545813.html

αυτοί οι γ@μημένοι οι ιταλοί, είναι μην πουν "πάμε να σχεδιάσουμε"......
:heartpound:

RaGe_Raptor
25/06/2015, 10:08
βέβαια το να θες να "χτυπήσεις" την Μ3/Μ4 ακούγεται κάπως............... :cool:

manhunter
25/06/2015, 10:12
Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά το τουτού είναι πανέμορφο

el-Gatto
25/06/2015, 10:24
Σπάνια ασχολούμαι με αυτοκίνητα.
Σπανιότερα θα δώ κάποιο που να τραβήξει το βλέμα μου.
Αυτή η ΑΛΦΑ όμως ,είναι κουκλάρα.
Οπως και τα περισσότερα μοντέλα της εταιρίας ,διαχρονικά.

7Tolis
25/06/2015, 10:24
https://www.youtube.com/watch?v=GD3VsesSBsw

Τσοβόλα δώστα όλαααα!!

Ωραίο 'οικογενειακό' αυτοκίνητο.

Στάζει λέμε,Alfisti for ever!

Vice
25/06/2015, 10:34
γαμεί!

teogtp
25/06/2015, 10:41
και όμως, αυτή είναι η καύλα φίλε....

τετράπορτο, ώριμος σε ηλικία οδηγός (πως το έθεσα έτσι όμορφα ο πούστης :D), μαούνα και.......

οποιος πιτσιρίκος πάει να σου κάνει μαγκιά με τα σαξόραλλα.....















































































ΦΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα

Κουκλα το ατιμο!
Αλλα για τα σαξοραλα μην παιρνεις και ορκο.........
Και στο κατω κατω τις γραφης δεν ειναι οχημα για καταδιωξεις και κυνηγητα.Αυτο ειναι να το γλεντας σε φιδισιους ορεινους δρομους.

devil's animal
25/06/2015, 11:00
και όμως, αυτή είναι η καύλα φίλε....

τετράπορτο, ώριμος σε ηλικία οδηγός (πως το έθεσα έτσι όμορφα ο πούστης :D), μαούνα και.......

οποιος πιτσιρίκος πάει να σου κάνει μαγκιά με τα σαξόραλλα.....

ΦΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα



'νταξει Σπυρακο...
αμα ειναι να δωσεις ενα τσουβαλι λεφτα για να κουνιεσαι στα σαξοραλα των 25αρηδων, εισαι πολυ large...

ειναι αμαρτια να μιλαμε για επιδοσεις, κρατηματα σε τετραπορτες λαδιερες οταν υπαρχουν εκει εξω Μ5, EVO, STI, RS4 κλπ...:rolleyes:

ελα παρτε τις μεταπωλητικες αξιες (http://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&category=&make=1&model=&variant=&price-from=&price-to=&registration-from=&registration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=%3E250&engine_power-to=&engine_size-from=%3E2000&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&doors=&number_plate_ending=&gearbox_type=&drive_type=&euroclass=&airbags-ranged=&kteo=&seats-from=&seats-to=&sort=pra&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale) των alfa...
εγω 3 πραγματα εβαλα στα κριτηρια alfa, >250 αλογα, >2000cc...χωρις χρονολογιες...χωρις τιποτα αλλο...τα κορυφαια μοντελα...
να τα χαιρεστε...:giggle:

alexxxcbr
25/06/2015, 11:09
Κουκλα.:a8:

spyrakos35
25/06/2015, 11:12
'νταξει Σπυρακο...
αμα ειναι να δωσεις ενα τσουβαλι λεφτα για να κουνιεσαι στα σαξοραλα των 25αρηδων, εισαι πολυ large...

ειναι αμαρτια να μιλαμε για επιδοσεις, κρατηματα σε τετραπορτες λαδιερες οταν υπαρχουν εκει εξω Μ5, EVO, STI, RS4 κλπ...:rolleyes:

ελα παρτε τις μεταπωλητικες αξιες (http://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&category=&make=1&model=&variant=&price-from=&price-to=®istration-from=®istration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=%3E250&engine_power-to=&engine_size-from=%3E2000&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&doors=&number_plate_ending=&gearbox_type=&drive_type=&euroclass=&airbags-ranged=&kteo=&seats-from=&seats-to=&sort=pra&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale) των alfa...
εγω 3 πραγματα εβαλα στα κριτηρια alfa, >250 αλογα, >2000cc...χωρις χρονολογιες...χωρις τιποτα αλλο...τα κορυφαια μοντελα...
να τα χαιρεστε...:giggle:


ρε σταυρο, αν είναι ωραίο κοιτάμε, έλεος.....

κοιτα εσύ μη σε πετύχει κανα τουμπανο σκουτερ και σε τσαγιάσει και άσε μας εμάς να είμαστε λαρτζ και να τραβιόμαστε στα συνεργεία

ωχουουουουοουουουουου

harris_x
25/06/2015, 11:42
'νταξει Σπυρακο...
αμα ειναι να δωσεις ενα τσουβαλι λεφτα για να κουνιεσαι στα σαξοραλα των 25αρηδων, εισαι πολυ large...

ειναι αμαρτια να μιλαμε για επιδοσεις, κρατηματα σε τετραπορτες λαδιερες οταν υπαρχουν εκει εξω Μ5, EVO, STI, RS4 κλπ...:rolleyes:

ελα παρτε τις μεταπωλητικες αξιες (http://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&category=&make=1&model=&variant=&price-from=&price-to=®istration-from=®istration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=%3E250&engine_power-to=&engine_size-from=%3E2000&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&doors=&number_plate_ending=&gearbox_type=&drive_type=&euroclass=&airbags-ranged=&kteo=&seats-from=&seats-to=&sort=pra&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale) των alfa...
εγω 3 πραγματα εβαλα στα κριτηρια alfa, >250 αλογα, >2000cc...χωρις χρονολογιες...χωρις τιποτα αλλο...τα κορυφαια μοντελα...
να τα χαιρεστε...:giggle:
πληγωμένος κι εσύ από κάποια alfa ε....

έλα πες το, δεν θα το πούμε πουθενά :D

Bob_o_mastoras
25/06/2015, 11:43
Devils τριμπουρδελα ειναι (οχι ολα) αλλα φιλε εχουν μια αισθηση οταν τα οδηγας πολυ ιδιαιτερη και παρα πολυ ευχαριστη. Και φυσικα ειναι και η σχεδιαση που τα σπαει.

BLiTzER
25/06/2015, 11:48
Τα πάντα πάνω του θυμίζουν γερμανικό αυτοκίνητο, δεν είναι μόνο ο κώλος.

Καλό είναι, αλλά πάνω από 400 ευρώ δεν έδινα από την τσέπη μου για alfa romeo :P

Bowleno
25/06/2015, 11:50
κρυφοκουτάκηδες.....:smokin:











































(κουκλί το άτιμο....)

el_hymador
25/06/2015, 11:56
Σαν κακή απομίμηση BMW M κάτι μοιάζει...

Έχουν βγάλει πολύ πιο όμορφα τουτού:

337691

buckley
25/06/2015, 12:06
Τα πάντα πάνω του θυμίζουν γερμανικό αυτοκίνητο, δεν είναι μόνο ο κώλος.

Καλό είναι, αλλά πάνω από 400 ευρώ δεν έδινα από την τσέπη μου για alfa romeo :P

Ώπα ρε ανοιχτοχέρη...Ρε δε πα να λέτε.....................

337692

BLiTzER
25/06/2015, 12:15
Αντιλαμβάνεσαι ότι ένα αυτοκίνητο, εκτός από το να δείχνει όμορφο, πρέπει και τουλάχιστον να κινείται, φαντάζομαι. Για βιτρίνα, τα 400ε είναι υπεραρκετά.

devil's animal
25/06/2015, 12:29
ρε σταυρο, αν είναι ωραίο κοιτάμε, έλεος.....

κοιτα εσύ μη σε πετύχει κανα τουμπανο σκουτερ και σε τσαγιάσει και άσε μας εμάς να είμαστε λαρτζ και να τραβιόμαστε στα συνεργεία

ωχουουουουοουουουουου



εννοειται οτι κοιταω...
αφου εδω και καμια δεκαρια μερες δεν βγαινω απ'το σπιτι...
και νομιζω οτι οσο ειναι η κυνηγετικη περιοδος* δεν προκειται να βγω...




*οσο ειναι καλοκαιρακι και κυκλοφορουν εποχιακοι, σκουτεροφονιαδες φαναριων...:look:

devil's animal
25/06/2015, 12:34
πληγωμένος κι εσύ από κάποια alfa ε....

έλα πες το, δεν θα το πούμε πουθενά :D



ναι, στην τσεπη...

αλλα η πλακα ειναι οτι την μ@λακια δεν την εκανα εγω...για να μπορω τουλαχιστον να πω: :moutza: μ@λακα, τα'θελες και τα παθες...

την παντρευτηκα...:cry:

ελα παρτε ενα αμαξι full extra (http://www.car.gr/used-cars/alfa_romeo/alfa_147.html?kteo=&engine_size-to=%3C1600&seats-to=&gearbox_type=&significant_damage=&radius=&registration-from=%3E2003&airbags-ranged=&seats-from=&number_plate_ending=&category=&engine_power-to=%3C120&engine_size-from=%3E1600&mileage-from=&price-from=&rg=&doors=&price-to=&sort=pra&registration-to=%3C2003&fs=1&exterior_color=&euroclass=&variant=&engine_power-from=%3E120&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&modified=&st=&drive_type=&fuel_type=&postcode=) με 25.000€ το 2003...


μολις το πηρε κουτα το στεφανι στην αντιπροσωπεια της λενε: "να ξερεις, θα καιει και λιγο λαδακι, ε":eek:

ε, βεβαια..πολυστροφο μοτερ μ'ενα σταβλο αλογα...

τυφλα να'χουν τα honda ρε που στροφαρουν στις 9...:moutza:

nickald
25/06/2015, 12:41
Σε αντιθεση με κατι αξιοπιστα Opel και VW GROUP που δεν καινε λαδακι..... κανενα λιτρο στα 1000κμ μονο.....

Ειχα ένα 147 στα χερια μου και αν εξαιρέσεις καναδυο φορες που εγινε χριστουγεννιατικο δεντρο με τα λαμπάκια του ουτε λαδι ουτε ξυδι....... και μιλαμε για σκισιμο.... μετα πηρα ένα megane..... το λαμπακι του κινητηρα αναβει περισσοτερες φορες απο τα φλας.....

devil's animal
25/06/2015, 12:47
Σε αντιθεση με κατι αξιοπιστα Opel και VW GROUP που δεν καινε λαδακι..... κανενα λιτρο στα 1000κμ μονο.....

Ειχα ένα 147 στα χερια μου και αν εξαιρέσεις καναδυο φορες που εγινε χριστουγεννιατικο δεντρο με τα λαμπάκια του ουτε λαδι ουτε ξυδι....... και μιλαμε για σκισιμο.... μετα πηρα ένα megane..... το λαμπακι του κινητηρα αναβει περισσοτερες φορες απο τα φλας.....



μπα..και τα γερμανικα μπ0υρδελα ειναι..οχι ολα βεβαια...ευτυχως...

αλλα εσυ το τερματισες...πηγες απο ιταλικο σε γαλλικο...:lol:

buckley
25/06/2015, 12:47
Αντιλαμβάνεσαι ότι ένα αυτοκίνητο, εκτός από το να δείχνει όμορφο, πρέπει και τουλάχιστον να κινείται, φαντάζομαι. Για βιτρίνα, τα 400ε είναι υπεραρκετά.

Sorry συνεχίζω να μην αντιλαμβάνομαι τι σχέση έχουν τα 400 ευρώ ποσό με το οποίο παίρνεις ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου με μια ALFA.
To αμαξάκι που σου έβαλα στη φωτό το είχα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144336 και το έδωσα όχι για οικονομικούς πάντως λόγους και μην νομίζεις ότι είμαι κανένας πλούσιος.Αμάξια σαν κι αυτά δεν κάνουν για πρώτα αυτοκίνητα σε μια οικογένεια αλλά δεν σε απασχολεί ποτέ η απαξίωση ,ζήτημα που θίγει ο Σταύρος.
Εννοείται ότι κάποτε θα ξαναπάρω μία...

Bob_o_mastoras
25/06/2015, 12:51
Σε αντιθεση με κατι αξιοπιστα Opel και VW GROUP που δεν καινε λαδακι..... κανενα λιτρο στα 1000κμ μονο.....

Ειχα ένα 147 στα χερια μου και αν εξαιρέσεις καναδυο φορες που εγινε χριστουγεννιατικο δεντρο με τα λαμπάκια του ουτε λαδι ουτε ξυδι....... και μιλαμε για σκισιμο.... μετα πηρα ένα megane..... το λαμπακι του κινητηρα αναβει περισσοτερες φορες απο τα φλας.....

Iσχυει. Ειχε 147 ο σχεδον πεθερος μου. Προβληματα 0. Περισσοτερα προβληματα ειχε το 323 που ειχα τοτες. :uplate:
Ειναι λαχειο. Μερικα τα φτιαξαν νηφαλιοι οι Ιταλοι (θα ειχε τελειωσει η γραπα στο εργοστασιο).. :lol:

teogtp
25/06/2015, 12:51
μπα..και τα γερμανικα μπ0υρδελα ειναι..οχι ολα βεβαια...ευτυχως...

αλλα εσυ το τερματισες...πηγες απο ιταλικο σε γαλλικο...:lol:

Ειπες μπουρδελο την τουρμπολαδιερα μου;:mad:
:ladaki: :ladaki:

nickald
25/06/2015, 12:57
μπα..και τα γερμανικα μπ0υρδελα ειναι..οχι ολα βεβαια...ευτυχως...

αλλα εσυ το τερματισες...πηγες απο ιταλικο σε γαλλικο...:lol:

ΕΙΠΑ να υποστηριξω την ενωμενη ευρωπη.......... τωρα πηραν τα @@ μου και υποστηριζω την ενωμενη κορεατικη χερσονησο....

Panos76
25/06/2015, 13:00
10 δις θα τους δώσεις, δε χορτάσανε; :lol:

BLiTzER
25/06/2015, 13:02
Sorry συνεχίζω να μην αντιλαμβάνομαι τι σχέση έχουν τα 400 ευρώ ποσό με το οποίο παίρνεις ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου με μια ALFA.
To αμαξάκι που σου έβαλα στη φωτό το είχα και το έδωσα όχι για οικονομικούς πάντως λόγους και μην νομίζεις ότι είμαι κανένας πλούσιος.Αμάξια σαν κι αυτά δεν κάνουν για πρώτα αυτοκίνητα σε μια οικογένεια αλλά δεν σε απασχολεί ποτέ η απαξίωση ,ζήτημα που θίγει ο Σταύρος.

Αν τα γυαλιά ηλίου σου έχουν 400ε, μπορώ να καταλάβω γιατί αγόρασες alfa romeo.

Πέρα από την πλάκα, πάντως, αν και αυτόν τον καιρό οδηγώ γαλλικό, δυσκολεύομαι να εκτιμήσω πραγματικά μη γιαπωνέζικα αυτοκίνητα. Εκτός από τα Audi. Σίγουρα δε θα αγόραζα οποιοδήποτε ιταλικό (ούτε μηχανάκι, εδώ που τα λέμε :P).

7Tolis
25/06/2015, 13:05
Alfa 33..και που είχα φτάσει και τι λιώσιμο είχε φάει.Θα το θυμάμαι για πάντα το αμάξι αυτό.Ειχε χαρακτήρα.
Α,και το gtv :evil:

buckley
25/06/2015, 13:13
Αν τα γυαλιά ηλίου σου έχουν 400ε, μπορώ να καταλάβω γιατί αγόρασες alfa romeo.

Πέρα από την πλάκα, πάντως, αν και αυτόν τον καιρό οδηγώ γαλλικό, δυσκολεύομαι να εκτιμήσω πραγματικά μη γιαπωνέζικα αυτοκίνητα. Εκτός από τα Audi. Σίγουρα δε θα αγόραζα οποιοδήποτε ιταλικό (ούτε μηχανάκι, εδώ που τα λέμε :P).

Όχι φίλτατε είναι απλά η αγαπημένη μου σύγκριση για κάποιον που θέλει να υποτιμήσει σε κάτι την αξία θεωρώντας ότι ο κανόνας πριν μερικά έστω χρόνια αυτά τα ποσά έδινε για αυτά τα αδικαιολογήτως πανάκριβα αξεσουάρ βλέπε design γυαλιά και αργότερα κινητά κλπ.
Μακριά από εμένα αυτά...
Τώρα για Alfa και 400 ευρώ δεν νομίζω να αξίζει να το συνεχίσουμε.

devil's animal
25/06/2015, 13:15
Sorry συνεχίζω να μην αντιλαμβάνομαι τι σχέση έχουν τα 400 ευρώ ποσό με το οποίο παίρνεις ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου με μια ALFA.
To αμαξάκι που σου έβαλα στη φωτό το είχα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144336 και το έδωσα όχι για οικονομικούς πάντως λόγους και μην νομίζεις ότι είμαι κανένας πλούσιος.Αμάξια σαν κι αυτά δεν κάνουν για πρώτα αυτοκίνητα σε μια οικογένεια αλλά δεν σε απασχολεί ποτέ η απαξίωση ,ζήτημα που θίγει ο Σταύρος.
Εννοείται ότι κάποτε θα ξαναπάρω μία...


Πανο, μιλας για παλια/ιστορικα/αντικες τα οποια ουδεμια σχεση εχουν με τα συγχρονα αμαξια επιδοσεων που πλασαρει η φιρμα...
δεν ξερω κατα ποσο τοτε ειχαν προβληματα, αλλα δεν με απασχολει κιολας...
ουτε ποσο μπορει να δωσει ενας συλεκτης για μια αντικα...που ουσιαστικα δεν παιρνει τεχνολογια, αλογα για να τα κυκλοφορησει... παιρνει καλοσυντηρημενες λαμαρινες, μηχανη και classic design...


το ολο θεμα ειναι το πλασαρισμα της εταιρειας στην αγορα...που πλεον δεν το τρως το παραμυθι γιατι ξερεις περι τινος προκειται....

ναι, τα περισσοτερα ειναι μ0υναρες εμφανισιακα...αλλα μεχρι εκει...

οπως ειπα..για να το παρει καινουργιο καποιος λεφτας να κανει την κ@υλα του, και λιγο πριν ληξει η εγγυηση να το σπρωξει οσο οσο...

Panos76
25/06/2015, 13:16
Alfa 33..και που είχα φτάσει και τι λιώσιμο είχε φάει.

Ο πατέρας ενός φίλου μου, μέχρι την κατεχάκη πρόλαβε να φτάσει και όντως έλιωσε (από τη φωτιά που πήρε). (κάπου το '94)

devil's animal
25/06/2015, 13:19
Ειπες μπουρδελο την τουρμπολαδιερα μου;:mad:
:ladaki: :ladaki:

το τουρμπο το βαλανε για να κανει μεγαλυτερο μπαμ και τζερτζελο, οταν σπασει??:p

7Tolis
25/06/2015, 13:19
Πανο, μιλας για παλια/ιστορικα/αντικες τα οποια ουδεμια σχεση εχουν με τα συγχρονα αμαξια επιδοσεων που πλασαρει η φιρμα...
δεν ξερω κατα ποσο τοτε ειχαν προβληματα, αλλα δεν με απασχολει κιολας...
ουτε ποσο μπορει να δωσει ενας συλεκτης για μια αντικα...που ουσιαστικα δεν παιρνει τεχνολογια, αλογα για να τα κυκλοφορησει... παιρνει καλοσυντηρημενες λαμαρινες, μηχανη και classic design...


το ολο θεμα ειναι το πλασαρισμα της εταιρειας στην αγορα...που πλεον δεν το τρως το παραμυθι γιατι ξερεις περι τινος προκειται....

ναι, τα περισσοτερα ειναι μ0υναρες εμφανισιακα...αλλα μεχρι εκει...

οπως ειπα..για να το παρει καινουργιο καποιος λεφτας να κανει την κ@υλα του, και λιγο πριν ληξει η εγγυηση να το σπρωξει οσο οσο...

Λαμαρίνες είναι σίγουρα αλλά...το αλλά αυτό ειναι απροσδιόριστο σε πάσης φύσεως αγορά η οποία,φέρει κάποιες αναμνήσεις,βιώματα και όποιας φύσης νόστου πλυμμηρίζει τον αγοραστή εκείνη τη στίγμή.Τελικά,ίσως να μην είναι μόνο λαμαρίνες.

BLiTzER
25/06/2015, 13:20
Όχι φίλτατε είναι απλά η αγαπημένη μου σύγκριση για κάποιον που θέλει να υποτιμήσει σε κάτι την αξία θεωρώντας ότι ο κανόνας πριν μερικά έστω χρόνια αυτά τα ποσά έδινε για αυτά τα αδικαιολογήτως πανάκριβα αξεσουάρ βλέπε design γυαλιά και αργότερα κινητά κλπ.
Μακριά από εμένα αυτά...
Τώρα για Alfa και 400 ευρώ δεν νομίζω να αξίζει να το συνεχίσουμε.

Προσωπικά, με 400ε, πήρα το κινητό μου, τα γυαλιά μου και είχα και ρέστα. Οπότε καταλαβαίνεις ότι το ποσό δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο για την αγορά μιας alfa romeo. Στην πραγματικότητα δε θα έδινα πάνω από 6 ευρώ.

Κατά τ'άλλα, ό,τι λέει ο Σταύρος :)

toyar
25/06/2015, 15:13
ιταλικο δεν θα επαιρνα ουτε γκαζακι για καφε..........
αλλα μια καλοσυντηρημενη 156 στο διχιλιαρο θα τη γουσταρα για λιγο καιρο ετσι για την εμπειρια και το κλασσικο πια σχεδιασμο της μεσα κι εξω
τα σημερινα της μοντελα ειναι ακριβα fiat φορτωμενα με μπιμπλικια:priest:

RaGe_Raptor
25/06/2015, 15:27
ιταλικο δεν θα επαιρνα ουτε γκαζακι για καφε..........
αλλα μια καλοσυντηρημενη 156 στο διχιλιαρο θα τη γουσταρα για λιγο καιρο ετσι για την εμπειρια και το κλασσικο πια σχεδιασμο της μεσα κι εξω
τα σημερινα της μοντελα ειναι ακριβα fiat φορτωμενα με μπιμπλικια:priest:

πόση σχέση μπορεί να έχει αυτή η πισωκούνα με φιατ...!!!!

κι όντως η 156 είναι ακόμη και με σημερινά δεδομένα πανέμορφη

MG-KTiNoS
25/06/2015, 15:30
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω.......

Εγώ νομίζω ότι πι καλά ν ακούς Ντάνα Ιντερνάσιοναλ !
:cool:

skylaros
25/06/2015, 15:51
Κινητήρας εξελιγμένος από τη Ferrari, πλαίσιο από maserati, styling alfa, Πόσο άσχημα μπορεί δηλαδή να είναι τα πράγματα? Ναι το σχέδιο της δε με τρέλανε και εμένα (όπως όταν είχα δει την 8c που έχασα τον ύπνο μου) αλλά όταν θα τη δούμε από κοντά θα είναι ακόμα καλύτερη από απλά κ@υλα που είναι τώρα. Αν έχει μια λογική τιμή (που θα την έχει) τι άλλο μπορεί να ζητήσει κανείς ?

amyroukai
25/06/2015, 15:53
Βαριέμαι να διαβάσω τρεις σελίδες, σοβαρά τώρα ονειρεύεται κανείς την ιταλική ξεδιάντροπη αντιγραφή της σειράς 5 δύο γενεών πίσω αν θυμάμαι σωστά πιά; ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ και δεκαοκτώ ομιτζι. Δεν πάμε καλά, κόσμε...

BLiTzER
25/06/2015, 15:55
Κινητήρας εξελιγμένος από τη Ferrari, πλαίσιο από maserati, styling bmw, αξιοπιστία alfa

Fixed.

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 16:03
Σχεδιαστικά περίμενα κάτι παραπάνω.
Δεν μου κάνει για συνεχιστή της 105.... η δίθυρη έκδοση δεν πρέπει να θυμίζει την "105" Giulia GT???
Δεν είναι ότι δε μου αρέσει αλλά δεν 156, 159, 147 pro fl, Gt, 4c κτλ.
Τα πίσω φανάρια μου θυμίζουν vag.

Εσωτερικά απλά θα πω οκ, έχουμε δει και καλύτερα εσωτερικά από την Alfa.

Τεχνικά χαρακτηριστικά τι να πεις;
Όσοι alfisti παρακολουθούν τα χαρακτηριστικά που λένε, τα τελευταία χρόνια θα κρατούνε μικρό καλάθι... μακάρι...

Το αμάξι της δεκαετίας (και βάλε) το έβγαλε...
Και λέγετε 4c...
Οπότε ο πήχης είναι πολύ ψηλά για να ψαρώσουν οι alfisti με 500άλογα...

Θα δούμε μακάρι....

toyar
25/06/2015, 16:04
ανεξαρτητα απο τις προδιαγραφες......
ποσα λεφτα να διαθεσει καποιος για να αγορασει μια μαρκα η οποια αυτη τη στιγμη υπαρχει μονο στα χαρτια;

BLiTzER
25/06/2015, 16:05
Θα εκπλαγείς. Εδώ υπάρχει κόσμος που αγοράζει κινητά apple.

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 16:11
ανεξαρτητα απο τις προδιαγραφες......
ποσα λεφτα να διαθεσει καποιος για να αγορασει μια μαρκα η οποια αυτη τη στιγμη υπαρχει μονο στα χαρτια;

Για πες.. γαι πες... (http://www.alfisti.gr/main/)

:a014: :a014: :a014:

toyar
25/06/2015, 16:28
https://en.wikipedia.org/?title=Alfa_Romeo

θυγατρικη της fiat απο το 2007
χωρις δικο της κεντρο εξελιξης και εργοστασιο κατασκευης
με περιορισμενη γκαμα μοντελων με κυριοτερο το mito δηλαδη το punto
αχταρμας με chrysler mazda κλπ
δηλαδη φασον......
τα τελευταια αλφα ρομεο 10+ χρονια πισω μπορει να ηταν κουμπαραδες αλλα τουλαχιστον ηταν γνησια και με προσωπικοτητα
ιστορικα αυτοκινητα αλλα καποτε

pektis
25/06/2015, 16:37
βέβαια το να θες να "χτυπήσεις" την Μ3/Μ4 ακούγεται κάπως............... :cool:

Αφου μιλαει για 510 αλογα...:confused::smokin:

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 16:40
https://en.wikipedia.org/?title=Alfa_Romeo

θυγατρικη της fiat απο το 2007
χωρις δικο της κεντρο εξελιξης και εργοστασιο κατασκευης
με περιορισμενη γκαμα μοντελων με κυριοτερο το mito δηλαδη το punto
αχταρμας με chrysler mazda κλπ
δηλαδη φασον......
τα τελευταια αλφα ρομεο 10+ χρονια πισω μπορει να ηταν κουμπαραδες αλλα τουλαχιστον ηταν γνησια και με προσωπικοτητα
ιστορικα αυτοκινητα αλλα καποτε

:a014: :a014: :a014:

337697

337698

φάινεται ότι έχεις σχέση με τη μαρκα...
για πες... για πες...
:a014: :a014: :a014:




είμαι σίγουρος ότι ξέρεις τι είναι αυτό στις φώτο, πόσο κοστίζει και κυρίως ότι δεν είναι η mclaren...
:a014: :a014: :a014:

toyar
25/06/2015, 16:46
θα εχω να πω κατι αλλο αν μου δειξεις φωτο της εκθεσης με τα μοντελα:D

και δεν εννοω τα αυτοκινητα;)

pektis
25/06/2015, 16:53
να ακούς παβλοφς ντογκς και να οδηγάς το παρακάτω......

http://news247.gr/eidiseis/auto/parousiaseis/ayth-einai-h-nea-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde.3545813.html

αυτοί οι γ@μημένοι οι ιταλοί, είναι μην πουν "πάμε να σχεδιάσουμε"......

Απλα... πανεμορφο...:D

zizou
25/06/2015, 19:44
Ενας φίλος είχε αυτή τη μπανιέρα.Νόμιζες οτι καθόσουν σε στρώμα νερού.Αλλά όμορφη και ντελικάτι.
Ιδανική για ανοιξιάτικες/καλοκαιρινές βραδινές βόλτες με 80-100χλμ ακουγοντάς τη να γουργουρίζει.Τίποτα αλλο.

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/ALFAROMEOSpider-3517_1.jpg


http://auto-klassik.ch/wp-content/uploads/2012/08/Alfa-Romeo-Spider-1990-1993-fotoshowImage-3397b3e5-85274.jpg

Billymuse
25/06/2015, 19:57
Θα εκπλαγείς. Εδώ υπάρχει κόσμος που αγοράζει κινητά apple.

και κάνει αναπάντητες

RaGe_Raptor
25/06/2015, 20:15
Αφου μιλαει για 510 αλογα...:confused::smokin:

pektis μου τα άλογα (μόνο) δεν κάνουν το performance car.... (κατά το: "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"...) :D:D:D:p

Bob_o_mastoras
25/06/2015, 20:31
pektis μου τα άλογα (μόνο) δεν κάνουν το performance car.... (κατά το: "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"...) :D:D:D:p

Σαφως!
Αρκει να σκεφτουμε τα αμερικανικα αυτοκινητα. ;)

pektis
25/06/2015, 20:55
pektis μου τα άλογα (μόνο) δεν κάνουν το performance car.... (κατά το: "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"...) :D:D:D:p

...ειναι θεμα προτιμησεων και γουστων αν θες... Αλλοι προτιμουν γερμανικα, αλλοι ιαπωνικα κλπ...
Κατα την γνωμη μου το συγκεκριμενο αμαξι ανετα μπορει να συγκριθει με ενα Μ3...

RaGe_Raptor
25/06/2015, 20:56
...ειναι θεμα προτιμησεων και γουστων αν θες... Αλλοι προτιμουν γερμανικα, αλλοι ιαπωνικα κλπ...
Κατα την γνωμη μου το συγκεκριμενο αμαξι ανετα μπορει να συγκριθει με ενα Μ3...

βρε κάτσε να το δούνε πως "τσουλάει"...!!!! (γιατί εμείς ούτε στα όνειρα.....:cry:)

pektis
25/06/2015, 21:00
βρε κάτσε να το δούνε πως "τσουλάει"...!!!! (γιατί εμείς ούτε στα όνειρα.....:cry:)

Ναι, εννοειται... μονο αν κερδιζα το τζοκερ...:lol::lol:

mikes
25/06/2015, 21:04
γατακια... ΕΝΑ ηταν το απολυτο αλφα... όλα τα αλλα ηταν απλα αμαξάκια...



337706


:lol: :lol: :lol: :lol:


by the way, από την 147 156 159 brera και gt ουδεμια απολυτως σχεση εχουν με φιατ... για τα τελευταια μοντελα (εκτος του mito που είναι σαν το grande punto) δεν εχω παρατηρησει καθως δεν εχω λυσει ακομα καποιο..

toyar
25/06/2015, 21:04
δεν χρειαζεσαι 500 αλογα για να περασεις καλα........

toyar
25/06/2015, 21:08
γατακια... ΕΝΑ ηταν το απολυτο αλφα... όλα τα αλλα ηταν απλα αμαξάκια...



337706




:lol: :lol: :lol: :lol:


by the way, από την 147 156 159 brera και gt ουδεμια απολυτως σχεση εχουν με φιατ... για τα τελευταια μοντελα (εκτος του mito που είναι σαν το grande punto) δεν εχω παρατηρησει καθως δεν εχω λυσει ακομα καποιο..

εννοειται οτι δεν εχουν σχεση με φιατ...... τα 147 και 156 ειναι καταργημενα και η 159 δεκαετιας

est
25/06/2015, 21:17
... και η 159 δεκαετιας

..και αισθητικά στέκεται εύκολα ακόμα και σήμερα.
Γούστα είναι αυτά θα μου πεις, αλλά εμένα ακόμα μου αρέσει όταν τη βλέπω. Δεν τη θεωρώ ξεπερασμένη σχεδιαστικά όπως ένα Hyundai Elantra ας πούμε της ίδιας περιόδου..

teogtp
25/06/2015, 21:18
δεν χρειαζεσαι 500 αλογα για να περασεις καλα........

Σωστος!
Εγω και με μια "αλόγα" καλα θα περασω......

pektis
25/06/2015, 21:22
δεν χρειαζεσαι 500 αλογα για να περασεις καλα........

και ποιος ειπε οτι χρειαζεσαι;
Αυτο με τα μισα αλογα απο αυτα που ειπες μια χαρα ειναι...337707

toyar
25/06/2015, 21:22
σχεδιαστικα οι ιταλοι δεν παιζονται και ειδικα τα αλφα ρομεο και ειδικα τα παλιοτερα

BLiTzER
25/06/2015, 21:47
Ας μείνουν στο Photoshop τότε.

WiSe
25/06/2015, 21:56
Βαριέμαι να διαβάσω τρεις σελίδες, σοβαρά τώρα ονειρεύεται κανείς την ιταλική ξεδιάντροπη αντιγραφή της σειράς 5 δύο γενεών πίσω αν θυμάμαι σωστά πιά; ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ και δεκαοκτώ ομιτζι. Δεν πάμε καλά, κόσμε...

Πεστα!!!! Ειλικρινα δλδ...

Πιο εμπορικη σχεδιαση πεθαινεις και ειδικα απο μια μαρκα που μας εχει συνηθισει στις σχεδιαστικες καινοτομιες μαλλον βαριοταν παρα πολυ και δεν ειχε τι καλυτερο να κανει και μεταξε μια μουτζουρα με "ιστορικο" ονομα. :confused:

Οσο για τις επιδοσεις.... επειδη σαξοραλα υπηρχαν την δεκαετια των 00's τωρα θα κατσει διπλα κανα ΣΕΑΤ ιμπιζα κουπρα πρωτο σταδιο 250 αλογα και θα το κανει πρωινο............ :evil: :D

Υ.Γ.: που δεν νομιζω να χρειαστει καν να ειναι πρωτο σταδιο... ΛΟΛ

pektis
25/06/2015, 22:14
Τελικα υπαρχουν πολλοι κουτακιδες...:a014:

Ichigo
25/06/2015, 22:38
Όταν η Alfa αντέγραφε την Αudi που αντέγραφε τη Maserati...

:lol:

337708

To αμάξι είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

2.9λ V6 90μοιρών 510 ίππων και περίπου 600Νm ροπή 0-100 σε 3,9!!!

πολλαπλών συνδέσμων Alfa-link στον πίσω άξονα, διπλά ψαλίδια εμπρός, torque vectoring, integrated braking system, active aero splitter κορυφαία στρεπτική ακαμψία άξονας μεταδοσης απο ανθρακονημα

50/50 κατανομη βάρους και πισωκουνα

κεραμικά φρένα και ενεργα αεροδυναμικά βοηθήματα!!

Όποιος μιλαέι για προβλήματα λάδια κλπ σε ιταλικά αυτοκίνητα φαίνεται ότι έχει να ασχοληθεί με την αυτοκίνηση από το 80 :lol:

Συμφωνουμε οτι ο κωλος είναι κάπως "αμήχανος" αλλά μην ξεχνάτε ότι η εταιρεία έχει ώς στοχο να πουλήσει 400000 κομμάτια παγκοσμίως και όχι μονο σε σκληροπυρηνικους αλφιστι οπότε πρέπει να πιάσει πελατεία στην κατηγορία που έχει συνηθίσει να βλέπει τέτοια πράγματα

Kαι όχι δεν είναι κόψε ράψε από Maserati και Ferrari! Το πάτωμα είναι σχεδιασμένο από το 0 με όπως επίσης και ο κινητήρας είναι εξελιγμένος από ομάδα μηχανικών αποκλειστικά και μόνο για την alfa με την τεχνογνωσία όλων των εταιρειών του ομίλου (ενδεικτικά οι μηχανικοί όταν ξεκίνησαν να το σχεδιάζουν δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι για ποιο σκοπό της εταιρείας κάνουν ότι κάνουν)

Το αμάξι τα σπάει σε όλους τους τομείς και κοιτάει στα μάτια Μ3 και C63 ΑΜG. Ενδεικτικά το "benchmarking" έγινε με Μ4 κατά τη φάση σχεδίασης! ;)

Ενδεικτική τιμή Ιταλίας 75-80k με χειροκίνητο κιβώτιο

spyrakos35
25/06/2015, 22:57
Όταν η Alfa αντέγραφε την Αudi που αντέγραφε τη Maserati...

:lol:

337708

To αμάξι είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

2.9λ V6 90μοιρών 510 ίππων και περίπου 600Νm ροπή 0-100 σε 3,9!!!

εξαιρετικη ακαμψια

50/50 κατανομη βάρους και πισωκουνα

κεραμικά φρένα και ενεργα αεροδυναμικά βοηθήματα!!

Όποιος μιλαέι για προβλήματα λάδια κλπ σε ιταλικά αυτοκίνητα φαίνεται ότι έχει να ασχοληθεί με την αυτοκίνηση από το 80 :lol:

Συμφωνουμε οτι ο κωλος είναι κάπως "αμήχανος" αλλά μην ξεχνάτε ότι η εταιρεία έχει ώς στοχο να πουλήσει 400000 κομμάτια παγκοσμίως και όχι μονο σε σκληροπυρηνικους αλφιστι οπότε πρέπει να πιάσει πελατεία στην κατηγορία που έχει συνηθίσει να βλέπει τέτοια πράγματα

Kαι όχι δεν είναι κόψε ράψε από Maserati και Ferrari! Το πάτωμα είναι σχεδιασμένο από το 0 με όπως επίσης και ο κινητήρας είναι εξελιγμένος από ομάδα μηχανικών αποκλειστικά και μόνο για την alfa με την τεχνογνωσία όλων των εταιρειών του ομίλου (ενδεικτικά οι μηχανικοί όταν ξεκίνησαν να το σχεδιάζουν δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι για ποιο σκοπό της εταιρείας κάνουν ότι κάνουν)

Το αμάξι τα σπάει σε όλους τους τομείς και κοιτάει στα μάτια Μ3 και C63 ΑΜG. Ενδεικτικά το "benchmarking" έγινε με Μ4 κατά τη φάση σχεδίασης! ;)

Ενδεικτική τιμή Ιταλίας 75-80k με χειροκίνητο κιβώτιο



αντε ρε....

με κούπρα μαμά το χουμε το μπουρδέλο..... :evil:

υγ.... άλλα εμοτικόν ήθελα να βάλω αλλά ας όψεται το σαβουαρ βιβρ

WiSe
25/06/2015, 22:59
Σε μια μονο εκδοση θα βγαινει σε αυτη με τα 500 αλογα? Και γω που νομιζα οτι ηταν ενα απλο εμπορικο οικογενειακο..... Κακιστη σχεδιαση τοτε αν προβλεποταν για κατι τετοιο....


αντε ρε....

με κούπρα μαμά το χουμε το μπουρδέλο..... :evil:

υγ.... άλλα εμοτικόν ήθελα να βάλω αλλά ας όψεται το σαβουαρ βιβρ

Στειλτα μου ΠΜ.

Σορρυ αλλα και με 510 παλι παραμενει να ειναι μια μουτζουρα με ροδες και 500 αλογα.... οπως και τα περισσοτερα των οχηματων που κυκλοφορουν εκει εξω... Ευτυχως που ξεφυγα απο "κουτακιας" οπως προειπε και ενα παλικαρι...

devil's animal
25/06/2015, 23:03
αντε ρε....

με κούπρα μαμά το χουμε το μπουρδέλο..... :evil:



καλα βαλτε το με το ταπεινο Μ5, το παλιο...με τον V10 και τα 507...και αμα περασετε καλα, ξαναρθειτε...:lol:

το καινουργιο με τον V8, δεν το βαζω καν στο παιχνιδι γιατι θα κλεψει εκκλησια...




α...και να τα συγκρινουμε και μετα απο καμια 10αρια χρονια...ετσι για να δουμε ποιο θα υπαρχει...
γιατι παλια bmw βλεπω...παλιες alfa....δεν βλεπω...

WiSe
25/06/2015, 23:05
καλα βαλτε το με το ταπεινο Μ5, το παλιο...με τον V10 και τα 507...και αμα περασετε καλα, ξαναρθειτε...:lol:

το καινουργιο με τον V8, δεν το βαζω καν στο παιχνιδι γιατι θα κλεψει εκκλησια...




α...και να τα συγκρινουμε και μετα απο καμια 10αρια χρονια...ετσι για να δουμε ποιο θα υπαρχει...
γιατι παλια bmw βλεπω...παλιες alfa....δεν βλεπω...

Ετσι ειναι.... ξαφνικα η αλφα ρομεο εγινε μαχιμη :lol:

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:10
καλα βαλτε το με το ταπεινο Μ5, το παλιο...με τον V10 και τα 507...και αμα περασετε καλα, ξαναρθειτε...:lol:

το καινουργιο με τον V8, δεν το βαζω καν στο παιχνιδι γιατι θα κλεψει εκκλησια...




α...και να τα συγκρινουμε και μετα απο καμια 10αρια χρονια...ετσι για να δουμε ποιο θα υπαρχει...
γιατι παλια bmw βλεπω...παλιες alfa....δεν βλεπω...

αν και αθήνα υπάρχουν περισσότερες μπορώ να σου δείξω όσες θες και εδώ πάνω...

και τούμπανες που κάτι cupra τα κάνουν πολύ πλάκα (https://www.youtube.com/watch?v=MAaTY94UCuc)...

:a014::a014:

pektis
25/06/2015, 23:11
Ρε 'σεις, θα το γυρισετε στην αντιπαραθεση πααλιι;; Ειπαμε, γουστα ειναι αυτα...!:beer:
Παντως οποιος εχει οδηγησει alfa... ξερει...:wave2:

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:13
Ετσι ειναι.... ξαφνικα η αλφα ρομεο εγινε μαχιμη :lol:

Όχι έγινε η seat μάχιμη... τόσα χρόνια στους αγώνες...
Το παρακάτω το ξέρεις...

337709

:a014::a014::a014:
θες να συνεχίσω??

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:14
Ρε 'σεις, θα το γυρισετε στην αντιπαραθεση πααλιι;; Ειπαμε, γουστα ειναι αυτα...!:beer:

Ούτε καν trallαρω απλα...
:beer:
:lol::lol:

Ichigo
25/06/2015, 23:16
αν και αθήνα υπάρχουν περισσότερες μπορώ να σου δείξω όσες θες και εδώ πάνω...

και τούμπανες που κάτι cupra τα κάνουν πολύ πλάκα (https://www.youtube.com/watch?v=MAaTY94UCuc)...

:a014::a014:

Mη βάλεις κανενα GTA 3,2lt V6 μόνο γιατί μετά δε θα ξέρουν που να παν να κρυφτούν χαχαχ :bawl:

pektis
25/06/2015, 23:17
Mη βάλεις κανενα GTA 3,2lt V6 μόνο γιατί μετά δε θα ξέρουν που να παν να κρυφτούν χαχαχ :bawl:

Το γ@μησες τωρα...:bawl:

RaGe_Raptor
25/06/2015, 23:22
Spyrako να το βάλω εγώ που είμαι επαρχιώτης και δεν ξέρω από βιβρ...;;;!!!

:a31:

:D:D:D

spyrakos35
25/06/2015, 23:24
Spyrako να το βάλω εγώ που είμαι επαρχιώτης και δεν ξέρω από βιβρ...;;;!!!

:a31:

:D:D:D

:lol:

μέσα έπεσες

amyroukai
25/06/2015, 23:26
Και θα έπαιρνα μιά 75 3.0 πολύ πιο άνετα και χαρούμενα από αυτή τη μαλακία... λέω 'γω τώρα.

devil's animal
25/06/2015, 23:28
αν και αθήνα υπάρχουν περισσότερες μπορώ να σου δείξω όσες θες και εδώ πάνω...

και τούμπανες που κάτι cupra τα κάνουν πολύ πλάκα (https://www.youtube.com/watch?v=MAaTY94UCuc)...

:a014::a014:



ρε παλιες τουμπανες alfa υπαρχουν??...εικοσαετιας...τριαντακονταετιας...
μονο καροτσες βλεπω με τις μηχανες διαλυμενες...α, και εναν τριλιτρο V6 που το βαζουν σε οτι εχει ροδες και εχουν ριξει ΤΑ λεφτα...οι τερμα κ@υλωμενοι...

καθαρα αμαξια, συντηρημενα με μαμα μηχανη >250000χλμ δεν υπαρχουν...

και τι σας επιασε με τα cupra? ειπε καποιος μια παπαρια και πιαστηκατε να υπερασπιστειτε οτι περνανε τα alfa το cupra...ναι, αμα ειναι 8000cc, το περνανε..και?

spyrakos35
25/06/2015, 23:30
και τι σας επιασε με τα cupra? ειπε καποιος μια παπαρια και πιαστηκατε να υπερασπιστειτε οτι περνανε τα alfa το cupra...ναι, αμα ειναι 8000cc, το περνανε..και?

είναι σα να σου λεει ο άλλος "με το σκουτερ σε έχω".....

:lol:

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:37
ρε παλιες τουμπανες alfa υπαρχουν??...εικοσαετιας...τριαντακονταετιας...
μονο καροτσες βλεπω με τις μηχανες διαλυμενες...α, και εναν τριλιτρο V6 που το βαζουν σε οτι εχει ροδες και εχουν ριξει ΤΑ λεφτα...οι τερμα κ@υλωμενοι...

καθαρα αμαξια, συντηρημενα με μαμα μηχανη >250000χλμ δεν υπαρχουν...

και τι σας επιασε με τα cupra? ειπε καποιος μια παπαρια και πιαστηκατε να υπερασπιστειτε οτι περνανε τα alfa το cupra...ναι, αμα ειναι 8000cc, το περνανε..και?

υπάρχουουυυυυυν,,,,,
και κλασικά και ότι θες...

Σιγά τα χιλιόμετρα, που λες.....
με παραπάνω χλμ. υπάρχει κάτω από το σπίτι,
ένα σε ένα σπίτι στην καλάμαριά με ακριβώς τα χιλιόμετρα που λες...
να μην συνεχίσω...

η 47 είναι 1600cc

:smokin:

WiSe
25/06/2015, 23:38
είναι σα να σου λεει ο άλλος "με το σκουτερ σε έχω".....

:lol:

Ηρεμισε ψηλε. Ειπαμε μπερδευτικα με το σχεδιο και νομιζα οτι ηταν με τιποτα "οικογενειακες" επιδοσεις.... παρολαυτα μπορει να τα βαλει με τα ισαξια του ανταγωνισμου να γινει κιτρινο το καπο της ;)

Οταν μιλαμε για βελτιωμενα αυτοκινητα δεν εχει σχεση η μαρκα αλλα η βελτιωση.... λιγο πολυ ολοι την αληθεια μας την ξερουμε ;) Οποτε καλον ειναι να συγκρινουμε εργοστασιακα αμαξια.

Αλλα μην πατε να βγαλετε τα αλφα αυτοκινητα γαματα τωρα.... Ολα τα μεσαια μοντελα τους ειναι κουβαριστρες με ροδες τοσα χρονια.... τουλαχιστον τα τελευταια 20 δεν εχω δει κατι να στεκεται, ουτε στην αγορα, ουτε και στο δρομο που να με εντυπωσιασει! Αντιθετα εχω δει Seat να εχουν τρελες επιδοσεις Γαλλικα αμαξια να εχουν γαμω τα κρατηματα και Ιαπωνικα να εχουν γαμω τα μοτερ.... Α! και κορεατικα να μην σπανε ποτε....

pektis
25/06/2015, 23:43
Ηρεμισε ψηλε. Ειπαμε μπερδευτικα με το σχεδιο και νομιζα οτι ηταν με τιποτα "οικογενειακες" επιδοσεις.... παρολαυτα μπορει να τα βαλει με τα ισαξια του ανταγωνισμου να γινει κιτρινο το καπο της ;)

Οταν μιλαμε για βελτιωμενα αυτοκινητα δεν εχει σχεση η μαρκα αλλα η βελτιωση.... λιγο πολυ ολοι την αληθεια μας την ξερουμε ;) Οποτε καλον ειναι να συγκρινουμε εργοστασιακα αμαξια.

Αλλα μην πατε να βγαλετε τα αλφα αυτοκινητα γαματα τωρα.... Ολα τα μεσαια μοντελα τους ειναι κουβαριστρες με ροδες τοσα χρονια.... τουλαχιστον τα τελευταια 20 δεν εχω δει κατι να στεκεται, ουτε στην αγορα, ουτε και στο δρομο που να με εντυπωσιασει! Αντιθετα εχω δει Seat να εχουν τρελες επιδοσεις Γαλλικα αμαξια να εχουν γαμω τα κρατηματα και Ιαπωνικα να εχουν γαμω τα μοτερ.... Α! και κορεατικα να μην σπανε ποτε....

..xaxaxa....τ'ακουσαμε και αυτό.... Γαλλικά με κρατήματα... Πες μας τώρα ότι οι Alfa δεν στρίβουν κιόλας ...μαλλον δεν εχεις γούστο για να μιλάς έτσι για τα alfa... (& είπα να μην ασχοληθω...αλλά μ'αυτα που διαβάζω...)

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:48
Ηρεμισε ψηλε. Ειπαμε μπερδευτικα με το σχεδιο και νομιζα οτι ηταν με τιποτα "οικογενειακες" επιδοσεις.... παρολαυτα μπορει να τα βαλει με τα ισαξια του ανταγωνισμου να γινει κιτρινο το καπο της ;)

Οταν μιλαμε για βελτιωμενα αυτοκινητα δεν εχει σχεση η μαρκα αλλα η βελτιωση.... λιγο πολυ ολοι την αληθεια μας την ξερουμε ;) Οποτε καλον ειναι να συγκρινουμε εργοστασιακα αμαξια.

Αλλα μην πατε να βγαλετε τα αλφα αυτοκινητα γαματα τωρα.... Ολα τα μεσαια μοντελα τους ειναι κουβαριστρες με ροδες τοσα χρονια.... τουλαχιστον τα τελευταια 20 δεν εχω δει κατι να στεκεται, ουτε στην αγορα, ουτε και στο δρομο που να με εντυπωσιασει! Αντιθετα εχω δει Seat να εχουν τρελες επιδοσεις Γαλλικα αμαξια να εχουν γαμω τα κρατηματα και Ιαπωνικα να εχουν γαμω τα μοτερ.... Α! και κορεατικα να μην σπανε ποτε....

για πες... τι δεν σου αρέσει σε αυτό ας πούμε, να βάλω το επόμενο...
:a014::a014:

337710

ΝIKOLTSOS
25/06/2015, 23:52
..xaxaxa....τ'ακουσαμε και αυτό.... Γαλλικά με κρατήματα... Πες μας τώρα ότι οι Alfa δεν στρίβουν κιόλας ...μαλλον δεν εχεις γούστο για να μιλάς έτσι για τα alfa... (& είπα να μην ασχοληθω...αλλά μ'αυτα που διαβάζω...)

από τους συνδιασμούς που έκανε αυτός είναι ο μόνος βάσιμος....
π.χ megane r.s 265 cup...

ok υπάρχουν και πιο απλά renault αλλά να....
trollαρω και το χαίρομαι!!

devil's animal
25/06/2015, 23:52
υπάρχουουυυυυυν,,,,,
και κλασικά και ότι θες...

Σιγά τα χιλιόμετρα, που λες.....
με παραπάνω χλμ. υπάρχει κάτω από το σπίτι,
ένα σε ένα σπίτι στην καλάμαριά με ακριβώς τα χιλιόμετρα που λες...
να μην συνεχίσω...

η 47 είναι 1600cc

:smokin:



τουμπανα ρε Νικο...οχι οικογενειακα με 80 μουλαρια...
αυτοκινητα επιδοσεων για την εποχη τους...
που να εχουν σκιστει σε πιστες...σε επαρχιακους...σε ευθειες..κλπ...

αν θα υπαρχουν παντως, σιγουρα θα ειναι πολυ λιγοτερα απο ολα τα αλλα...αναλογικα παντα...

ΝIKOLTSOS
26/06/2015, 00:01
τουμπανα ρε Νικο...οχι οικογενειακα με 80 μουλαρια...
αυτοκινητα επιδοσεων για την εποχη τους...
που να εχουν σκιστει σε πιστες...σε επαρχιακους...σε ευθειες..κλπ...

αν θα υπαρχουν παντως, σιγουρα θα ειναι πολυ λιγοτερα απο ολα τα αλλα...αναλογικα παντα...

και τούμπανα έχω να σου δείξω 3.2...
που έχουν κάνει ότι θες από ταξίδια, trackdays, dragster για την καύλα τους...
είναι λιγότερα γιατί είναι λιγότερες οι πωλήσεις της εταιρίας, όπως λες....

π.χ. m5 E39 δεν βλέπω... ούτε 335 E93 ούτε z4m coupe κτλ. κτλ.
όχι ότι δεν αντέχουν... απλά ήταν και είναι σπάνια...

devil's animal
26/06/2015, 00:29
π.χ. m5 E39 δεν βλέπω...

νατα...τσακα..τσακα 2...
με ενα 10αρικο το εχεις το ενα...


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4285269/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2691630/


εδω εχουν πεσει τα E60 στα 22000€ (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6511785/)...και μιλαμε για υπεραμαξια...πολυβραβευμενος V10, SMG III με launch control και της Παναγιας τα ματια πανω...που με λιγο σκαλισμα ανεβαινει στον Θεο απο αλογα...

ο ξιπασμενος αγγλος (Clarkson) που δεν λεει καλη κουβεντα ουτε για την μανα του ειπε:
“It’s a world of motoring perfection. If you want to take it on...don’t bother. It doesn’t matter what you’ve got. It doesn’t matter what you’ve ever driven. This is quicker, it’s faster, it’s MORE astonishing. You just can’t believe you’re in a big 4-door saloon because it goes and it feels and it SOUNDS like a Ferrari 430, and that’s about the best car I’ve ever driven. The steering, the brakes, the power. And this noise… The driving experience just dominates everything…. It’s an epic car, just brilliant.”

amyroukai
26/06/2015, 00:49
ρε μλκς, μια ηταν η σωστη Μ3. η 4κυλινδρη. οι υπολοιπες με τοσο βαρος μπροστα δεν ηταν ποτε αληθινα σπορ.
ολα τα αλλα ειναι απλως ποιανου το π'λακι ειναι μεγαλυτερο. 1700 κιλα εχει φτασει το γουρουνι πια;

taisteal
26/06/2015, 00:57
ρε μλκς, μια ηταν η σωστη Μ3. η 4κυλινδρη. οι υπολοιπες με τοσο βαρος μπροστα δεν ηταν ποτε αληθινα σπορ.
ολα τα αλλα ειναι απλως ποιανου το π'λακι ειναι μεγαλυτερο. 1700 κιλα εχει φτασει το γουρουνι πια;

Αν οδηγουσες Μ3 E36 που ηταν εργαλος,η Ε46 με SMG θα ειχες αλλη γνωμη.
Και οδηγουσες δεν εννοω μια γυρα σαν τα test drive.

Οι αλφα ηταν παντοτε σπορτιβο,και ασχετα με τις χαζοζημιες,σε φρενα τιμονι κρατημα και
οδηγικη απολαυση ηταν και ειναι πολυ μπροστα.

Ichigo
26/06/2015, 06:59
νατα...τσακα..τσακα 2...
με ενα 10αρικο το εχεις το ενα...


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4285269/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2691630/


εδω εχουν πεσει τα E60 στα 22000€ (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6511785/)...και μιλαμε για υπεραμαξια...πολυβραβευμενος V10, SMG III με launch control και της Παναγιας τα ματια πανω...που με λιγο σκαλισμα ανεβαινει στον Θεο απο αλογα...

ο ξιπασμενος αγγλος (Clarkson) που δεν λεει καλη κουβεντα ουτε για την μανα του ειπε:
“It’s a world of motoring perfection. If you want to take it on...don’t bother. It doesn’t matter what you’ve got. It doesn’t matter what you’ve ever driven. This is quicker, it’s faster, it’s MORE astonishing. You just can’t believe you’re in a big 4-door saloon because it goes and it feels and it SOUNDS like a Ferrari 430, and that’s about the best car I’ve ever driven. The steering, the brakes, the power. And this noise… The driving experience just dominates everything…. It’s an epic car, just brilliant.”

Προσπαθεις να συγκρινεις την giulia με Μ5 και Ε series και μαλιστα περασμενης 10ετιας οταν το αμαξι απευθυνεται σε κατηγορια Μ3 και c63 και xj... Εισαι φαουλ απο τ αποδυτηρια :wave2: