PDA

View Full Version : Πόσο δεμένος είσαι/νοιωθεις με τη μηχανή σου?



Σελίδες : [1] 2

renos.xart
21/01/2016, 09:59
Και σας ρωταω λοιπόν.

Εψαξες, διαβασες, ρωτησες, δοκιμασες και τελικά κατεληξες στη μηχανή που αγορασες.
Ήταν αυτή που ήθελες? Ή αυτή που ταίριαξε στις περιστάσεις?

Και μετά από όσα πέρασες μαζί της ,πόσο ΔΕΜΕΝΟΣ εισαι μαζί της? Λες από μέσα σου "Σε ξένα χέρια μην τη δω" ?

7Tolis
21/01/2016, 10:00
Πλέον σχεδόν καθόλου. Ευθύνη ναι. Δέσιμο όχι.

Panos76
21/01/2016, 10:05
Προσωπικά δένομαι πολύ με τα σίδερα.

Έχω ωστόσο πουλήσει και αγοράσει πολλά μηχανάκια και πάντα τα αποχωριζόμουν με πόνο (εκτός από τα ιταλικά :P ).

Τώρα έχω αποφασίσει το παπί έτσι όπως το έχω φτιάξει, και τείνω να γίνω δούλος του, να το αφήσω στον υιό τον μονογενή :D

Vice
21/01/2016, 10:06
Νομίζω αυτό θα έχει να κάνει με την ηλικία του αναβάτη. Όσο μεγαλύτερος τόσο πιο πολύ θα την βλέπει ως αντικείμενο και ως μέσο ικανοποίησης μιας ανάγκης.

Εγώ προσωπικά δεν νιώθω κανένα δέσιμο. Είναι το πουτ....ι μου και τίποτα παραπάνω. Σημερα αυτή, αύριο μπορεί κάποια άλλη

RaGe_Raptor
21/01/2016, 10:25
Εγώ είμαι "δεμένος" όχι με μια συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα,ούτε με τη δικιά μου ,μα με μια κατηγορία ολόκληρη:νιώθω πως χωρίς ss θα πάθω κατάθλιψη...

sniper
21/01/2016, 10:36
Όταν την καβάλησα πρώτη φορά το 2002, test ride, έπαθα σοκ... το έβαλα στόχο να μπορέσω να την οδηγήσω αξιοπρεπώς έστω κάποτε. Κούμπωσα απίστευτα πάνω της (και στο SP2 αλλά και τότε που λεφτά υπήρχαν, δεν υπήρχαν τόσα).

Κατάφερα και την πήρα στις 13.07.2006 και μου την εφαγαν στις 2.01.2007... 23.01.2007 ξαναπήρα το ίδιο, και το έχω μέχρι σήμερα και δεν την πουλάω με τίποτα και για κανένα λόγο.
Ακόμα βέβαια προσπαθώ να την πάω αξιοπρεπώς αλλά δεν πειράζει.

kostas777
21/01/2016, 10:42
Εγώ έχω το ίδιο μπουρδέλο με τον απο πάνω. Τον μισό καιρό την έχει ο μάστορας. Τώρα έχει γίνει 929cc, αλλά από superbikes είναι το μόνο που μου αρέσει σαν μηχανή, τα υπόλοιπα καλά είναι, αλλά για τους άλλους.

irinia
21/01/2016, 10:46
Νομίζω αυτό θα έχει να κάνει με την ηλικία του αναβάτη. Όσο μεγαλύτερος τόσο πιο πολύ θα την βλέπει ως αντικείμενο και ως μέσο ικανοποίησης μιας ανάγκης.

Εγώ προσωπικά δεν νιώθω κανένα δέσιμο. Είναι το πουτ....ι μου και τίποτα παραπάνω. Σημερα αυτή, αύριο μπορεί κάποια άλλη






ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Ohm
21/01/2016, 10:53
τη μισή μου ζωή την ήθελα και την περίμενα

την αγόρασα μεταχειρισμένη και ηλικιωμένη... δεν με νοιάζει, θα την φροντίσω

μούφα μανέτες-καθρέφτες-φλας, γδαρμένη, στραβωμένη, αρύθμιστη, φαγωμένη, καλωδίωση συναγερμού ποιότητας "μότο-κώστας"... δεν με νοιάζει, θα την φροντίσω

με το που ανέβηκα πάνω ένοιωθα λες και την είχα τόσο καιρό, όσο καιρό την ήθελα και την περίμενα

ένοιωσα σωστά, δίκαια, ότι "τώρα η ζωή μου ολοκληρώθηκε"

πολλές άλλες μηχανές έιναι πιό όμορφες, πολλές είναι πιό γρήγορες, πολλές είναι πιό άνετες, οικονομικές, ασφαλείς, αξιόπιστες, ήσυχες, εύηχες, ... και πολλές είναι όλα αυτά μαζί. Τις βλέπω, τις εκτιμώ... δεν με νοιάζει, είμαι με την αγάπη μου

sniper
21/01/2016, 10:55
Εγώ έχω το ίδιο μπουρδέλο με τον απο πάνω. Τον μισό καιρό την έχει ο μάστορας. Τώρα έχει γίνει 929cc, αλλά από superbikes είναι το μόνο που μου αρέσει σαν μηχανή, τα υπόλοιπα καλά είναι, αλλά για τους άλλους.

Σπαμ ον : Αν εξαιρέσεις ενα στραβωβιδωμένο μπουζί από τον γάματα μάστορα του προηγουμενου ιδιοκτήτη (που μ' ανάγκασε να αλλάξω κεφαλή) κι ανορθωτή, δεν έχει κάνει κιχ. :Σπαμ οφ

kostas777
21/01/2016, 10:57
Όμως με αυτό, που είναι ό,τι καλύτερο έχει βγεί από Ιαπωνία, είμαστε αχώριστοι. Εργαλείο για τα πάντα, έχει πάει παντού:

350648

kostas777
21/01/2016, 10:58
Σπαμ ον : Αν εξαιρέσεις ενα στραβωβιδωμένο μπουζί από τον γάματα μάστορα του προηγουμενου ιδιοκτήτη (που μ' ανάγκασε να αλλάξω κεφαλή) κι ανορθωτή, δεν έχει κάνει κιχ. :Σπαμ οφ

Το δικό μου μια χαρά πήγαινε, μέχρι που ρίξαμε μια ματιά μέσα στους κυλίνδρους...

pipe_smoker
21/01/2016, 11:10
Πολύ δεμένος.

Λίγο πριν πάρω το μεγάλο με ρωτούσαν όλοι τί θα το κάνω το sf και γιατί δεν το δίνω.
Γέλαγα και μόνο στην ιδέα.

Όνειρο (θερινής νυκτός, αλλά τέλος πάντων) είναι να μη χρειαστεί να "αλλάξω" ποτέ μηχανάκι.

Όταν μπορώ να αγοράζω κάποιο καλώς, και να κάνει παρέα με τα άλλα:)


ΥΓ. Θα βοηθούσε αρκετά βέβαια να σκάμπαζα και 5 πράγματα να μπορώ να χαζομαστορεύω τίποτα μόνος μου.... Αλλά αυτό κι αν είναι όνειρο, ή μάλλον εφιάλτης:lol:

ΥΓ2. Γι'αυτό και όσοι κιορατάδες από την παρέα του Κρίκου στήνετε υποχθόνια σχέδια για να μου πάρετε πίσω το 14άρι, να τα βγάλετε από το μυαλό σας! Ακούτε!!!????:mad::p

pipe_smoker
21/01/2016, 11:11
Το δικό μου μια χαρά πήγαινε, μέχρι που ρίξαμε μια ματιά μέσα στους κυλίνδρους...

Ε γι'αυτό λέμε "μην κοιτάς, γιατί όσο κοιτάς θα βρίσκεις":lol:

BLiTzER
21/01/2016, 11:14
Δεδομένου ότι μέσα σε 7 χρόνια, έχω αλλάξει 7 μηχανάκια, μάλλον δε δένομαι πολύ. Τα χρησιμοποιώ, μέχρι να τα βαρεθώ και να πάρω το επόμενο. Σαφώς, αν είχα τη δυνατότητα να έχω 2, 3, 4 μηχανάκια στο γκαράζ μου, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

kostas777
21/01/2016, 11:15
Ε γι'αυτό λέμε "μην κοιτάς, γιατί όσο κοιτάς θα βρίσκεις":lol:

Σωστό :lol:
Αλλά τι να κάνω. Όλα ωραία και καλά στον δρόμο και στην πίστα, αλλά μου είχε σπάσει τα νεύρα να σταματάω στο περίπτερο να πάρω τσιγάρα και μετά να έπρεπε να κάνω και 1-2 τσιγάρα μέχρι να μπορώ να ξεκινήσω :lol:

HelenKoR
21/01/2016, 11:15
Δεν θεωρώ ότι είμαι material girl αλλά η σχέση μου με το daytona ξεφεύγει λίγο από τα συνηθισμένα. Δεν είμαι ο τύπος του ανθρώπου που θα τρίψει την επιφάνεια προκειμένου να φύγει και ο τελευταίος κόκκος σκόνης. Όχι...
Όπως ανέφερε κι ο sniper παραπάνω, έτσι κι εγώ κουμπωσα απίστευτα πάνω σ'αυτο. Το κακό είναι ότι αν πάθει κάτι, δεν θα βρω (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω) αντικαταστάτη. Ούτε καν ένα άλλο daytona. Εγώ θέλω αυτό! Είναι το ένα και μοναδικό για μένα.

pipe_smoker
21/01/2016, 11:20
Σωστό :lol:
Αλλά τι να κάνω. Όλα ωραία και καλά στον δρόμο και στην πίστα, αλλά μου είχε σπάσει τα νεύρα να σταματάω στο περίπτερο να πάρω τσιγάρα και μετά να έπρεπε να κάνω και 1-2 τσιγάρα μέχρι να μπορώ να ξεκινήσω :lol:

Κίνητρο να κόψεις το κάπνισμα ρε μάστορα!

Δεν είδες το σκοπευτή που το γύρισε στα ελεχτρονικά?:lol:

spyrakos35
21/01/2016, 11:25
Γενικα, το τρεχον μοτορι μου, το αγαπαω τρελλά μεχρι να με ξεμυαλισει αλλη τσουπρα...

Βεβαια, πλεον νομιζω εχω πιασει κορυφη. ..

RaGe_Raptor
21/01/2016, 11:27
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός γι'αυτό το θρεντ. Ρε γκάιζ πως ξέρετε πως αυτό που καβαλάτε είναι "το ένα και μοναδικό" για εσάς; Τα έχετε καβαλήσει όλα κι έχετε καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα; Καμ ον νάου ,ναούμε.... :p

Panos76
21/01/2016, 11:30
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός γι'αυτό το θρεντ. Ρε γκάιζ πως ξέρετε πως αυτό που καβαλάτε είναι "το ένα και μοναδικό" για εσάς; Τα έχετε καβαλήσει όλα κι έχετε καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα; Καμ ον νάου ,ναούμε.... :p

Για αυτό φωνάζω τόσα χρόνια ότι ο γάμος είναι ένα τέχνασμα των Ρωμαιοκαθολικών, εβραίων, σιωνιστών για καθολική πνευματική υποταγή του είδους :a37:

devil's animal
21/01/2016, 11:31
και εγω δεν ειμαι πολυ δεμενος...

τι δηλαδη? επειδη τις χαϊδευω στο ντεποζιτο κατα την διαρκεια της βολτας?
επειδη οποτε γυρναω το γκριπ του δεξιου χεριου μου δινουν τοση ευχαριστηση που τους χαμογελαω μεσα απο το κρανος και τους φωναζω ποσο καυλογκαζα ειναι?
επειδη οταν και οπου τις παρκαρω, αφου εχω απομακρυνθει 10-20 βηματα, γυρναω και τους ριχνω μια κλεφτη ματια σαν να ειναι η γκομενα μου που την αφησα στο κρεβατι μετα απο sex?


σιγα το δεσιμο...:cry:

:lol::lol:

RaGe_Raptor
21/01/2016, 11:33
Για αυτό φωνάζω τόσα χρόνια ότι ο γάμος είναι ένα τέχνασμα των Ρωμαιοκαθολικών, εβραίων, σιωνιστών για καθολική πνευματική υποταγή του είδους :a37:

Να ένας λογικός άνθρωπΑς ..... :lol::lol::beer::beer:

sniper
21/01/2016, 11:35
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός γι'αυτό το θρεντ. Ρε γκάιζ πως ξέρετε πως αυτό που καβαλάτε είναι "το ένα και μοναδικό" για εσάς; Τα έχετε καβαλήσει όλα κι έχετε καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα; Καμ ον νάου ,ναούμε.... :p

Δεν παίζει μία ρε φίλος, μιλάμε είναι το ένα και μοναδικό, until death do us part κιετς!

RaGe_Raptor
21/01/2016, 11:35
και εγω δεν ειμαι πολυ δεμενος...

τι δηλαδη? επειδη τις χαϊδευω στο ντεποζιτο κατα την διαρκεια της βολτας?
επειδη οποτε γυρναω το γκριπ του δεξιου χεριου μου δινουν τοση ευχαριστηση που τους χαμογελαω μεσα απο το κρανος και τους φωναζω ποσο καυλογκαζα ειναι?
επειδη οταν και οπου τις παρκαρω, αφου εχω απομακρυνθει 10-20 βηματα, γυρναω και τους ριχνω μια κλεφτη ματια σαν να ειναι η γκομενα μου που την αφησα στο κρεβατι μετα απο sex?


σιγα το δεσιμο...:cry:

:lol::lol:

Ναι ρε μαν κι εγώ μαζί σου,τα ίδια ακριβώς... Όχι όμως ΜΟΝΟ με τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μοτό ,ε; :confused:

BLiTzER
21/01/2016, 11:36
γυρναω και τους ριχνω μια κλεφτη ματια σαν να ειναι η γκομενα μου που την αφησα στο κρεβατι μετα απο sex?

Γιατί να γυρίσεις να κοιτάξεις τη γκόμενα που άφησες στο κρεβάτι μετά από σεξ;!

Panos76
21/01/2016, 11:38
Δεν παίζει μία ρε φίλος, μιλάμε είναι το ένα και μοναδικό, until death do us part κιετς!

Το μυαλό μου πήγε υποσυνείδητα στον αμύρου και τον Πήγασό του.

teogtp
21/01/2016, 11:40
Γιατί να γυρίσεις να κοιτάξεις τη γκόμενα που άφησες στο κρεβάτι μετά από σεξ;!

Γιατι μια δευτερη ματια (οτι ειναι γκομενα.....)για σιγουρια ποτε δεν εβλαψε κανενα.....

devil's animal
21/01/2016, 11:43
Γιατί να γυρίσεις να κοιτάξεις τη γκόμενα που άφησες στο κρεβάτι μετά από σεξ;!

για να δεις αυτο που μολις γ@μησες ρε αδαη...
ολη η ηδονη εκει ειναι...:a9:

HelenKoR
21/01/2016, 11:45
Ναι ρε μαν κι εγώ μαζί σου,τα ίδια ακριβώς... Όχι όμως ΜΟΝΟ με τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μοτό ,ε; :confused:

Πάντως δεν λέω ότι δεν διασκεδαζω σε βόλτες με άλλα μηχανάκια.
Κανένα όμως δεν με ευχαριστεί* τόσο πολύ όπως το daytona.


*ταιριάζουν κι άλλα εκεί

sniper
21/01/2016, 11:50
Γιατί να γυρίσεις να κοιτάξεις τη γκόμενα που άφησες στο κρεβάτι μετά από σεξ;!


Ε όλοι κάτι κάνουν μετά το σεξ..

devil's animal
21/01/2016, 11:51
Ναι ρε μαν κι εγώ μαζί σου,τα ίδια ακριβώς... Όχι όμως ΜΟΝΟ με τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μοτό ,ε; :confused:



δεν μπορω να νοιωσω ετσι για μια αλλη ρε φιλε...
μπορει να ειναι η δικια σου που την παιρνω βολτα..μπορει μια αλλη απο ενα test ride...αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!!

ειδικα με το xr, που το εχω πλεον τα περισσοτερα χρονια απ'οτι αλλο μηχανακι ειχα, νοιωθω μια τρελα...ειναι βεβαια και η μοναδικοτητα που εχει, καθως ειναι ολο το project δικο μου...


πανω κατω καπως ετσι ειμαι και για το gsxr που το εχω απο το 2011...μπορει να μην ηταν δικο μου απο την αρχη, αλλα ταιριαξαμε μια χαρα...

kostas777
21/01/2016, 11:59
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός γι'αυτό το θρεντ. Ρε γκάιζ πως ξέρετε πως αυτό που καβαλάτε είναι "το ένα και μοναδικό" για εσάς; Τα έχετε καβαλήσει όλα κι έχετε καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα; Καμ ον νάου ,ναούμε.... :p

Αυτό τώρα είναι σαν να ρωτάς αν έχουμε πηδήξει όλες τις γυναίκες μέχρι να καταλήξουμε στην τωρινή :lol:

irinia
21/01/2016, 12:06
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑΜΑΣΤΕ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ........ΟΧΙ ΚΑΙ



Φετιχιστές...!!
Ηρεμείστε,αν ακούσει κανένας τις περιγραφές σας θα νομίζει
ότι περιγράφετε μουνάρ....ες και τις σχέσεις σας με αυτές...!!!

devil's animal
21/01/2016, 12:07
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑΜΑΣΤΕ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ........ΟΧΙ ΚΑΙ



Φετιχιστές...!!
Ηρεμείστε,αν ακούσει κανένας τις περιγραφές σας θα νομίζει
ότι περιγράφετε μουνάρ....ες και τις σχέσεις σας με αυτές...!!!



αν δεν θεωρεις το μηχανακι σου μ0υναρο, καλυτερα μην το καβαλας...

RaGe_Raptor
21/01/2016, 12:11
Πάντως δεν λέω ότι δεν διασκεδαζω σε βόλτες με άλλα μηχανάκια.
Κανένα όμως δεν με ευχαριστεί* τόσο πολύ όπως το daytona.


*ταιριάζουν κι άλλα εκεί


δεν μπορω να νοιωσω ετσι για μια αλλη ρε φιλε...
μπορει να ειναι η δικια σου που την παιρνω βολτα..μπορει μια αλλη απο ενα test ride...αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!!

ειδικα με το xr, που το εχω πλεον τα περισσοτερα χρονια απ'οτι αλλο μηχανακι ειχα, νοιωθω μια τρελα...ειναι βεβαια και η μοναδικοτητα που εχει, καθως ειναι ολο το project δικο μου...


πανω κατω καπως ετσι ειμαι και για το gsxr που το εχω απο το 2011...μπορει να μην ηταν δικο μου απο την αρχη, αλλα ταιριαξαμε μια χαρα...


Οκ τώρα συνεννοΓΙΟμαστε. Όλοι είμαστε δεμένοι με το ΔΙΚΟ μας μηχανάκι.μέχρι να αλλάξουμε μηχανάκι ,αν έχουμε τη δυνατότητα,οπότε ξαναδενόμαστε με το ΔΙΚΟ μας μηχανάκι.
Άρα είμαι πιο ακρίβής λέγοντας ότι είμαι δεμένος με αυτή την κατηγορία (ες-ες) κι όχι απαραίτητα με το μηχανάκι που τυγχάνει να έχω τώρα στην ιδιοκτησία μου.Ξέρω ότι θα είμαι χαρούμενος με ένα RSV4 πχ θα δεθώ τρελά μαζί του όχι όμως με ένα ον-Οφφ ας πούμε.

HelenKoR
21/01/2016, 12:12
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑΜΑΣΤΕ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ........ΟΧΙ ΚΑΙ



Φετιχιστές...!!
Ηρεμείστε,αν ακούσει κανένας τις περιγραφές σας θα νομίζει
ότι περιγράφετε μουνάρ....ες και τις σχέσεις σας με αυτές...!!!

motosexual (http://el.urbandictionary.com/define.php?term=motosexual) :p

pipe_smoker
21/01/2016, 12:12
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός γι'αυτό το θρεντ. Ρε γκάιζ πως ξέρετε πως αυτό που καβαλάτε είναι "το ένα και μοναδικό" για εσάς; Τα έχετε καβαλήσει όλα κι έχετε καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα; Καμ ον νάου ,ναούμε.... :p

Μα δεν είπε κανείς ότι είναι το ένα και μοναδικό.

Μπορεί να μη σε βολεύει η σέλα, μπορεί να σου λείπει γκάζι, μπορεί χίλια δυο.

Μαζί με τα καλά και τα στραβά του, έχεις δεθεί και το γουστάρεις.

BLiTzER
21/01/2016, 12:20
Για να μην παρεξηγηθώ, εγώ γουστάρω ΚΑΘΕ μηχανάκι που αγοράζω και το περιποιούμαι και το φροντίζω και το χαζεύω κάθε φορά. Απλά, συνήθως, μετά από 1-2 χρόνια, παίρνει τη θέση του κάποιο άλλο. Και, ξανά, νιώθω το ίδιο. Μέχρι το επόμενο.

teogtp
21/01/2016, 12:21
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑΜΑΣΤΕ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ........ΟΧΙ ΚΑΙ



Φετιχιστές...!!
Ηρεμείστε,αν ακούσει κανένας τις περιγραφές σας θα νομίζει
ότι περιγράφετε μουνάρ....ες και τις σχέσεις σας με αυτές...!!!



ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

350650


:D
:a07:

teogtp
21/01/2016, 12:22
Για να μην παρεξηγηθώ, εγώ γουστάρω ΚΑΘΕ μηχανάκι που αγοράζω και το περιποιούμαι και το φροντίζω και το χαζεύω κάθε φορά. Απλά, συνήθως, μετά από 1-2 χρόνια, παίρνει τη θέση του κάποιο άλλο. Και, ξανά, νιώθω το ίδιο. Μέχρι το επόμενο.

Ασε ρε Παπακαλιατη των μοτοσακων....................
:D

Μικe777
21/01/2016, 12:24
Ασε ρε Παπακαλιατη των μοτοσακων....................
:D

:bawl::bawl::bawl:

sniper
21/01/2016, 12:25
Μα δεν είπε κανείς ότι είναι το ένα και μοναδικό.

Μπορεί να μη σε βολεύει η σέλα, μπορεί να σου λείπει γκάζι, μπορεί χίλια δυο.

Μαζί με τα καλά και τα στραβά του, έχεις δεθεί και το γουστάρεις.

τπτ δεν μου λείπει και μια χαρά είναι η σέλα. Ρε α πάγαινε

sniper
21/01/2016, 12:26
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

350650


:D
:a07:


Τουλάχιστον είναι μαυρο...!

byron
21/01/2016, 12:26
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

350650


:D
:a07:

To αμέσως χειρότερο backdrop που θα μπορούσες να βρεις, είναι η χωματερή του Βόλου ρε συ...

skylaros
21/01/2016, 12:28
Προσοχή μερικοί, είναι ψυχική νόσος :p

https://www.youtube.com/watch?v=Ahiu9Ck8bI4

μερικοί έχουν άλλα γούστα...

https://www.youtube.com/watch?v=KrkMxH3gC9k

teogtp
21/01/2016, 12:36
To αμέσως χειρότερο backdrop που θα μπορούσες να βρεις, είναι η χωματερή του Βόλου ρε συ...

Ακριβως διπλα ηταν ενα ducati ενος Ιταλου και ειπα να περιορισω τον φοντο της σαβουρας...............

spyrakos35
21/01/2016, 12:44
Εχετε μπουρδελα μηχανακια αλλιως θα ειχατε κατασταλαξει οπως εγω

Ποσο πιο απλα να το πουμε δλδ;

:look:

RaGe_Raptor
21/01/2016, 12:48
Εχετε μπουρδελα μηχανακια αλλιως θα ειχατε κατασταλαξει οπως εγω

Ποσο πιο απλα να το πουμε δλδ;

:look:

Μα εσύ κοιτάς ιταλικά τώρα τελευταία :owned:

spyrakos35
21/01/2016, 12:51
Μα εσύ κοιτάς ιταλικά τώρα τελευταία :owned:

Στιγμιαιο λαθος, μολις του εδωσα μια, συνηλθα

350652

GFawkes
21/01/2016, 13:04
Στιγμιαιο λαθος, μολις του εδωσα μια, συνηλθα

350652

Πασχάλης: Όσα είπε για το «στιγμιαίο λάθος», 7 χρόνια μετά
http://www.faysbook.gr/news/what-s-hot/38936-πασχάλης-όσα-είπε-για-το-«στιγμιαίο-λάθος»,-7-χρόνια-μετά-video.html

βονους
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Poems&act=details&poem_id=246569

Ohm
21/01/2016, 13:10
To αμέσως χειρότερο backdrop που θα μπορούσες να βρεις, είναι η χωματερή του Βόλου ρε συ...

α έψαχνα κλειδαρά

θενξ.

congate7
21/01/2016, 13:23
Με το drz έχω δεθεί. Μία φάση όπως με την alfa romeo που είχα. Εγώ του μιλάω κανονικά, για το πως θα πάμε, από που και πόσο γρήγορα συνήθως αποφασίζονται στα πρώτα μέτρα της διαδρομής. Τα λάθη, τα close calls, τα πάντα συζητούνται. Πάντα μετά από γρήγορη βόλτα (όσο γρήγορη μπορεί το drzάκι) κάθομαι και κάνω ένα τσιγάρο μαζί του.

Σαφώς και δεν ισχύει για όλα τα οχήματα. Το κουτί που έχω τώρα το έχω για πέταμα. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Το drzάκι μου όμως ούτε τα σκυλιά μου δε θέλω να του κατουράνε τις ζάντες.

DoctoR_k6
21/01/2016, 13:51
Οκ τώρα συνεννοΓΙΟμαστε. Όλοι είμαστε δεμένοι με το ΔΙΚΟ μας μηχανάκι.μέχρι να αλλάξουμε μηχανάκι ,αν έχουμε τη δυνατότητα,οπότε ξαναδενόμαστε με το ΔΙΚΟ μας μηχανάκι.
Άρα είμαι πιο ακρίβής λέγοντας ότι είμαι δεμένος με αυτή την κατηγορία (ες-ες) κι όχι απαραίτητα με το μηχανάκι που τυγχάνει να έχω τώρα στην ιδιοκτησία μου.Ξέρω ότι θα είμαι χαρούμενος με ένα RSV4 πχ θα δεθώ τρελά μαζί του όχι όμως με ένα ον-Οφφ ας πούμε.

Βγαλε τις oldschool ζαντες κ αλλαξε με μια αναρτησουλα καλη κ σιγα που θα δεθεις με το RSV4...:p

10 χρονια συμπληρωνω τον Ιουνη κ δεν παιζει να το αλλαξω...με τιποτα. 100.000 χιλιομετρα ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ!!
Το σκουτερ θα το αλλαξω για αλλο commuter(Bandit 650) αλλα το Κ δεν παιζει!!!
Ερωτας λεμε...ακομα ακουω αυτο το γρυλισμα(μετα τις 4000 στροφες) στα αυτια μου απο το φιλτροκουτι οταν οπως το πρωτοκαβαλησα!!!:)

PortisHead
21/01/2016, 13:55
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

350650


:D
:a07:


Κουκλα το μοτορι....αλλα χειροτερο background δεν πρεπει να εχω δει :lol:
Το αδικεις ετσι...

SHOOTER045
21/01/2016, 13:57
Η μηχανή που μου εχει μείνει (όπως και η γυναίκα) ηταν και είναι αυτή που με άφηνε να της βάλω χέρι.
Να την φτιάχνω και να την μαστορευω όπως θέλω εγώ.
Να την βελτιωνω και αυτή να μου κλείνει το μάτι.
Μπορεί να μην ειναι η ποιο ωραία η η ποιο γρήγορη η ποιο στριφτερη,η ποιό σουπερ ντουπερ ουαου
Αλλά ηταν αυτή που δεν με πρόδωσε ποτέ και ηταν παντα εκεί.
Τωρα αν αυτο ειναι δέσιμο.
Σαφώς
Και δεν με νοιαζει οτι και αν λέτε και στα @@ μου κιόλας αφου...

BLiTzER
21/01/2016, 13:58
Αν παντρευόμασταν όποια μας άφηνε να της βάζουμε χέρι... :lol: :lol:

byron
21/01/2016, 14:00
Μπα...
Τα αγαπάω και τα λατρεύω, το srx το αγόρασα ξανά πίσω και το έφτιαξα απ΄την αρχή, το Τuono το χαϊδεύω, αλλά μέχρι εκεί. Δεν δένομαι ποτέ και με τίποτα με οποιοδήποτε αντικείμενο μου.
Ίσως γιαυτό, τα δανείζω και εύκολα σε όσους γουστάρω. Η ικανοποίηση που θα νοιώσει κάποιος φίλος μου οδηγώντας τα, είναι σημαντικότερη απο κάποια ατυχία που μπορεί να συμβεί.

SHOOTER045
21/01/2016, 14:04
Αν παντρευόμασταν όποια μας άφηνε να της βάζουμε χέρι... :lol: :lol:

Έπρεπε να ρο βάλω σε εισαγωγικά.
Χερι-σκαλισμα - βελτίωση

sniper
21/01/2016, 14:05
Αν παντρευόμασταν όποια μας άφηνε να της βάζουμε χέρι... :lol: :lol:

Αίσχος! Αίσχος!


Μπα...
Τα αγαπάω και τα λατρεύω, το srx το αγόρασα ξανά πίσω και το έφτιαξα απ΄την αρχή, το Τuono το χαϊδεύω, αλλά μέχρι εκεί. Δεν δένομαι ποτέ και με τίποτα με οποιοδήποτε αντικείμενο μου.
Ίσως γιαυτό, τα δανείζω και εύκολα σε όσους γουστάρω. Η ικανοποίηση που θα νοιώσει κάποιος φίλος μου οδηγώντας τα, είναι σημαντικότερη απο κάποια ατυχία που μπορεί να συμβεί.

Το πιο δυνατό συναίσθημα που νοιώθεις δεν είναι οταν την έχεις αλλά όταν την χάνεις, ή στην παίρνουν καλύτερα... Ούτε στον εχθρό μου.

byron
21/01/2016, 14:12
Το πιο δυνατό συναίσθημα που νοιώθεις δεν είναι οταν την έχεις αλλά όταν την χάνεις, ή στην παίρνουν καλύτερα... Ούτε στον εχθρό μου.

Been there...Οκ, προχωράς αν και ποτέ δεν ξεχνάς.

sniper
21/01/2016, 14:13
Been there...Οκ, προχωράς αν και ποτέ δεν ξεχνάς.


Καλά, δεν είπα ότι βγάζεις αναπηρική σύνταξη...

Eversman
21/01/2016, 14:16
Καθόλου δεμένος με τα σίδερα, άν και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ και την έχω λύσει μέσα-έξω και ξέρω που είναι και το πιό μικρό γκρόβερ της (μήν αρχίσετε τα υπονοούμενα οι γνωστοί-άγνωστοι :D).

Σίγουρα μου κάνει τα κέφια, με πάει και με φέρνει, μου φτιάχνει τη διάθεση όταν την καβαλάω, αλλά το μέταλλο είναι μέταλλο. Δέν την βλέπω συναισθηματικά. Εγώ θα καθορίσω, πότε θα λειτουργήσει, άν θα λειτουργήσει, ή άν θα της βάλω φώκο και θα απολαμβάνω το θέαμα. Μετά, κάποια άλλη θα πάρει τη θέση της.

byron
21/01/2016, 14:17
Καλά, δεν είπα ότι βγάζεις αναπηρική σύνταξη...

οχι ρε, απλά ξέρω πως είσαι τρυφεροζούζουνο και είπα να σου κάνω γουζουγουζου λίγο.

7Tolis
21/01/2016, 14:17
Ξαναγράφω για να γίνω πιο συγκεκριμένος.Τη πρώτη μηχανή που αγόρασα τη γούσταρα αλλά μόλις καβάλησα μια άλλη,αμέσως πουλησα την πρώτη και αγόρασα αυτή που μου πήρε τα μυαλά.Τη δευτερη λοιπόν μηχανή την γούσταρα και τη γούσταρα και τη φρόντιζα.Μετά την απώλεια σα να πάγωσα.Τη τρίτη μηχανή πάνω που τα βρίσκαμε,κατά τα γνωστά.Εκτοτε τέλος οι δεσμευσεις.Το σκουτερ μου πλέον,όχι δεν είμαι δεμένος.Το ίδιο και με τη κιθάρα μου.Δε βγήκε καλή για εμένα και τη βρίζω και τη ξαναβρίζω και την έχω κρεμασμένη και να πά να γ@@@@@@@εί.

δυστυχώς ή ευτυχώς,οι πρώτες φορές σε οτιδήποτε ειναι σε μικρή ηλικία και περιέχουν και έναν ρομαντισμό όταν περνάνε και γίνονται αναμνήσεις.
Πλέον δε παίζει.Εγω σε πλήρωσα,εσυ θα δουλέψεις και τέλος.Μόνο για μηχανήματα ισχύει αυτό βέβαια.

SHOOTER045
21/01/2016, 14:20
Ξαναγράφω για να γίνω πιο συγκεκριμένος.Τη πρώτη μηχανή που αγόρασα τη γούσταρα αλλά μόλις καβάλησα μια άλλη,αμέσως πουλησα την πρώτη και αγόρασα αυτή που μου πήρε τα μυαλά.Τη δευτερη λοιπόν μηχανή την γούσταρα και τη γούσταρα και τη φρόντιζα.Μετά την απώλεια σα να πάγωσα.Τη τρίτη μηχανή πάνω που τα βρίσκαμε,κατά τα γνωστά.Εκτοτε τέλος οι δεσμευσεις.Το σκουτερ μου πλέον,όχι δεν είμαι δεμένος.Το ίδιο και με τη κιθάρα μου.Δε βγήκε καλή για εμένα και τη βρίζω και τη ξαναβρίζω και την έχω κρεμασμένη και να πά να γ@@@@@@@εί.

Πάρε ντραμς


https://youtu.be/99Hr3ToEbsY

HelenKoR
21/01/2016, 14:21
Καθόλου δεμένος με τα σίδερα, άν και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ και την έχω λύσει μέσα-έξω και ξέρω που είναι και το πιό μικρό γκρόβερ της (μήν αρχίσετε τα υπονοούμενα οι γνωστοί-άγνωστοι :D).

Σίγουρα μου κάνει τα κέφια, με πάει και με φέρνει, μου φτιάχνει τη διάθεση όταν την καβαλάω, αλλά το μέταλλο είναι μέταλλο. Δέν την βλέπω συναισθηματικά. Εγώ θα καθορίσω, πότε θα λειτουργήσει, άν θα λειτουργήσει, ή άν θα της βάλω φώκο και θα απολαμβάνω το θέαμα. Μετά, κάποια άλλη θα πάρει τη θέση της.
Ούτε εγώ έχω βρει ακόμα την Christine του μοτοσυκλετισμου. Ψάχνω όμως :bawl:

sniper
21/01/2016, 14:23
Ας μας λύσει το δίλημμα ο ΜπλιτΖεΡ

taisteal
21/01/2016, 14:23
Οσα μηχανακια και να ειχα,το Τενερε ηταν αυτο που οταν βγηκε το ερωτευτηκα και το ηθελα σαν τρελος.
Πλεον,τωρα που το απεκτησα δεν θελω τιποτα αλλο,ουτε ζηλευω αλλα μηχανακια.
Και εχω οδηγησει πολλα,τα οποια ηταν σε ολα καλυτερα απο το δικο μου,αλλα δεν μου λεει τιποτα.
Θα μπορουσα να πω οτι ειμαι τρισευτυχης,δεν προκειται να το δωσω ποτε,ακομη και αλλο να παρω


:a07:

SHOOTER045
21/01/2016, 14:27
Ούτε εγώ έχω βρει ακόμα την Christine του μοτοσυκλετισμου. Ψάχνω όμως :bawl:

Γι αυτο υπάρχουμε και εμείς
Ορίστε η christine σου
350660

BLiTzER
21/01/2016, 14:30
Ας μας λύσει το δίλημμα ο ΜπλιτΖεΡ

Τι μου θύμισες... Πολύ, πολύ παλιά, στο - περιοδικό, για όσους δε γνωρίζουν - μέταλ χάμμερ, υπήρχαν dating φάση αγγελίες. "Είμαι ο τάδε ξανθός μακρυμάλλης από την συναυλία των εκείνων και σε είδα δίπλα στο κάγκελο, φορούσες μαύρα και σ'ερωτεύτηκα. Αν με θυμάσαι, στείλε μήνυμα."

Σε κάποιες από αυτές, λοιπόν, υπήρχαν κοπέλες που αναζητούσαν σχέση με μέλος μπάντας (ναι, ήταν σπάνιο τότε). Οποιοδήποτε μέλος μπάντας έκανε. Με εξαίρεση, φυσικά, τον ντράμερ επειδή... κρατηθείτε... είναι στο πίσω μέρος της σκηνής και τον κρύβει το σετ του, οπότε δε μπορεί να τον επιδεικνύει. Τρου στόρι, μπρο.

GFawkes
21/01/2016, 14:31
Και σας ρωταω λοιπόν.

Πόσο δεμένος είσαι/νοιωθεις με τη μηχανή σου?



Περισσοτερο απ οσο θελω...

σαν την γυναικα μου....

θελω να την ξεφορτωθω και κανεις π@##ς δεν την θελει....

:bawl:

[Υ.Γ.
οχι αγαπη μου....οχι....πλακα εκανα...οχι...ααααααααααααααααααα

byron
21/01/2016, 14:31
Τι μου θύμησες... Πολύ, πολύ παλιά, στο - περιοδικό, για όσους δε γνωρίζουν - μέταλ χάμμερ, υπήρχαν dating φάση αγγελίες. "Είμαι ο τάδε ξανθός μακρυμάλλης από την συναυλία των εκείνων και σε είδα δίπλα στο κάγκελο, φορούσες μαύρα και σ'ερωτεύτηκα. Αν με θυμάσαι, στείλε μήνυμα."

Σε κάποιες από αυτές, λοιπόν, υπήρχαν κοπέλες που αναζητούσαν σχέση με μέλος μπάντας (ναι, ήταν σπάνιο τότε). Οποιοδήποτε μέλος μπάντας έκανε. Με εξαίρεση, φυσικά, τον ντράμερ επειδή... κρατηθείτε... είναι στο πίσω μέρος της σκηνής και τον κρύβει το σετ του, οπότε δε μπορεί να τον επιδεικνύει. Τρου στόρι, μπρο.

Πες μου πως είσαι ντράμερ...:tooth: :tooth: :tooth:

BLiTzER
21/01/2016, 14:33
Τώρα, ναι. Τότε ήμουν κιθαρίστας :lol:

GFawkes
21/01/2016, 14:35
Πες μου πως είσαι ντράμερ...:tooth: :tooth: :tooth:


Τώρα, ναι. Τότε ήμουν κιθαρίστας :lol:

Παλια την εξυνε

τωρα την χτυπαει....









την νοτα ΡΕ...ΗΜΑΡΤΟΝ

buckley
21/01/2016, 14:36
Στιγμιαιο λαθος, μολις του εδωσα μια, συνηλθα

350652

Στραβώθηκα ρε μ@λ@κ@.......

sniper
21/01/2016, 14:36
Τι μου θύμησες... Πολύ, πολύ παλιά, στο - περιοδικό, για όσους δε γνωρίζουν - μέταλ χάμμερ, υπήρχαν dating φάση αγγελίες. "Είμαι ο τάδε ξανθός μακρυμάλλης από την συναυλία των εκείνων και σε είδα δίπλα στο κάγκελο, φορούσες μαύρα και σ'ερωτεύτηκα. Αν με θυμάσαι, στείλε μήνυμα."

Σε κάποιες από αυτές, λοιπόν, υπήρχαν κοπέλες που αναζητούσαν σχέση με μέλος μπάντας (ναι, ήταν σπάνιο τότε). Οποιοδήποτε μέλος μπάντας έκανε. Με εξαίρεση, φυσικά, τον ντράμερ επειδή... κρατηθείτε... είναι στο πίσω μέρος της σκηνής και τον κρύβει το σετ του, οπότε δε μπορεί να τον επιδεικνύει. Τρου στόρι, μπρο.
Οι άλλες φορουσαν φούξια να υποθέσω...; :bawl:

byron
21/01/2016, 14:37
Τώρα, ναι. Τότε ήμουν κιθαρίστας :lol:

Σωστός...δε λέει οι άλλοι να λαδώνουνε τα τάστα, και εσύ να κάνεις τον ζογκλέρ με τις μπαγκέτες για να σε προσέξουν...:lol:

SHOOTER045
21/01/2016, 14:44
Οι άλλες φορουσαν φούξια να υποθέσω...; :bawl:

Ηταν οι grupies. Tων twisted sister

sapila racing
21/01/2016, 14:56
Με καποιες είμαι πολύ συνδεδεμένος συναισθηματικά, με καποιες αλλες όμως όχι.

Bowleno
21/01/2016, 15:02
Αίσχος! Αίσχος!



Το πιο δυνατό συναίσθημα που νοιώθεις δεν είναι οταν την έχεις αλλά όταν την χάνεις, ή στην παίρνουν καλύτερα... Ούτε στον εχθρό μου.

Ομοιοπαθής Χ2 :(

Όταν πήρα τον Πήγασο ήξερα τι έπαιρνα και μέχρι τώρα, 6 χρόνια μετά, δεν με έχει διαψεύσει παρά τις κασσάνδρες που μου έλεγαν που πας ρε καραμήτρο να πάρεις Ιταλικό παρτάλι να ψάχνεις ρεύματα....
τον έχω αγαπήσει (ελέω και του ότι δεν παίζουν τα φράγκα για το απόκρυφο όνειρο....) δεν με έχει αφήσει ποτέ, ακόμα και όταν έπαθε το γνωστό θέμα με τον διακόπτη, με μια κίνηση πήρε μπρος και έφυγα....
Δύσκολα άλλο μΕχανάκι θα κάνει αυτά που ΕΓΩ ζητάω από ένα μΕχανάκι......

Bowleno
21/01/2016, 15:05
Με καποιες είμαι πολύ συνδεδεμένος συναισθηματικά, με καποιες αλλες όμως όχι.

Άσε να μαντέψω..... με την R75 και την SB6 ....σωστά; :D

Bladerunner
21/01/2016, 15:09
Το μόνο μηχανάκι που είχα "δεθεί" και μου λείπει, είναι ένα ΚΜΧ 200 που είχα. Προφανώς λόγω των στιγμών που βίωσα μαζί του και της εποχής που αντιπροσώπευε.

Με τα υπόλοιπα, που δεν είναι και λίγα, κάποια εκτίμησα ιδιαίτερα -π.χ GSXR 750 του ΄85-, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τα αντιμετώπισα διαφορετικά από μηχανικές κατασκευές.

Αυτό που έχω τώρα είναι το μοναδικό μηχανάκι που έχω πει, "αρχίζω να μη σε συμπαθώ εσένα" :lol:

sapila racing
21/01/2016, 15:16
Άσε να μαντέψω..... με την R75 και την SB6 ....σωστά; :D

Και το R26 και το SR500. :beer:

Bowleno
21/01/2016, 15:42
Και το R26 και το SR500. :beer:

Ήξερα και το SR αλλά δεν το έγραψα διότι δεν θυμόμουν αν ήταν SR η SRX :beer:

MG-KTiNoS
21/01/2016, 15:50
Μετά από ένα τρομερό δυστύχημα όπου το δρεπάνι του μεγάλου θεριστή μου ξύρισε ελαφρώς τα μαλάκια....
Βρέθηκα με ένα ΧΤ 600 sm για να κάνω τη δουλειά μου. Δεν το είχα και σε μεγάλη υπόληψη τότε.
Το μηχανάκι (του 99) ξεπέρασε κάθε προσδοκία αφού δεν έμεινε ΠΟΤΕ και για κανένα λόγο.
Δεν ξέρω πόσα χλμ έκανα ως τώρα, σίγουρα πάνω από 100 000.
Κάθε μέρα με πήγε στη δουλειά, έκανα και τα σχετικά ντελίβερι μετά (πάρε κόΖμε φυτικό ανυψωτικό)
Πάντα κλικ και μπράου...
Οκ έκανε και 2 36ωρα που τερμάτισε και στα 2.
Μ αυτό έμαθε αμπραγιάζ και ο γιόζ μου....
Κάποτε το είχα βάλει αγγελία και μετά τον 3ο ηλίθιο που το ήθελε την απέσυρα.
Έκοψα όλους τους υποψήφιους ως ανάξιους εραστές.
Πριν λίγες μέρες πήρα για τεστ ράιντ ένα μοτο γκούτσι ν7 ιι με ΑΒΣ και τράξιον κοντρόλ.
Τρομερό μηχανάκι αλλά... δεν ξέρω... δεν βρήκα κανένα λόγο ν αλλάξω το... Νταρζάν.
Τέσπα το μηχανάκι δεν θα πουληθεί ΠΟΤΕ και θα πάει για κλασικό όταν έρθει η ώρα του (ή η δική μου)
Κάθε τόσο του φτιάχνω και από κάτι.

350665

spyro
21/01/2016, 16:17
εγώ συνέχεια θέλω να τη δώσω και να πάρω άλλη γιατί θέλω να δοκιμάσω νέα πράγματα (στο μυαλό μου γυρνάνε τα sm 990 / hypermotard 1000 / gsxr 750 / smc 690) και όλο το μετανιώνω. ξέρω οτι δύσκολα θα βρώ κάτι αντίστοιχο που να μου καλύπτει τόσα γούστα.

μα συνεχίζω όμως να το τυρανάω...

:p

LogOutGoRide
21/01/2016, 17:29
Είμαι δεμένος πολύ θα έλεγα. Το ήθελα από τότε που βγήκε και όταν βρέθηκε η ευκαιρία έδωσα το προηγούμενο που ήταν και το πρώτο και επιτέλους είχα την μηχανή που ονειρευόμουν. Θα περίμενα να μου λείψει το πρώτο (hornet 07) αλλά ο έρωτας με στράβωσε. Στην ουσία το αγόρασα μόνο και μόνο για να "μάθω μεγάλη μηχανή". Το πήρα κούτα, το έβγαλα εγώ από το κλουβί του και συναρμολόγησα αυτά που έπρεπε με τον φίλο μου μηχανικό, που δυστυχώς δεν είναι πλέον μαζί μας.
CBR 600RR 2008 από τα stock του Σαρακάκη, αγορασμένο τον Ιούνιο του 2012. Σχεδόν του πιάνω κουβέντα όταν το βλέπω.

amyroukai
21/01/2016, 17:34
(δεν έχω διαβάσει τις 6 σελίδες από το πρωί ρε κανάγιες....)


Δεν δένομαι (πιά).
Ναι την αγαπώ και σέβομαι και προσπαθώ να συντηρώ σωστά γιατί από εκείνην εξαρτάται και η ακεραιότητά μου.
Αλλά τι είχαμε, τι χάσαμε, μιά στο χώμα χιλιάδες στον αγώνα, τα καλύτερα έρχονται, η πιο όμορφη μοτοσικλέτα είναι πάντα (; ) η επόμενη.
Και να περνάμε καλά, φτάνει.

Το ους το υπουργείον συνέζευξε, ουδείς χωριζέτω δεν το έχω νιώσει ακόμα και αμφιβάλλω αν θα μου'ρθει και ποτέ.

HelenKoR
21/01/2016, 17:42
Τώρα, ναι. Τότε ήμουν κιθαρίστας :lol:

Να φανταστώ παιδαρε ότι αλλαξες διότι σε είχαν ζαλισει και ειπες "πάω πίσω να βρω την ησυχία μου", ε; :heartpound:

bulmont
21/01/2016, 17:59
........... αν είχα τη δυνατότητα να έχω 2, 3, 4 μηχανάκια στο γκαράζ μου, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.....





:evil::evil::evil:

spyrakos35
21/01/2016, 18:03
Οσα μηχανακια και να ειχα,το Τενερε ηταν αυτο που οταν βγηκε το ερωτευτηκα και το ηθελα σαν τρελος.
Πλεον,τωρα που το απεκτησα δεν θελω τιποτα αλλο,ουτε ζηλευω αλλα μηχανακια.
Και εχω οδηγησει πολλα,τα οποια ηταν σε ολα καλυτερα απο το δικο μου,αλλα δεν μου λεει τιποτα.
Θα μπορουσα να πω οτι ειμαι τρισευτυχης,δεν προκειται να το δωσω ποτε,ακομη και αλλο να παρω


:a07:

Εγω παλι ανωμαλια....

Μεγαλος ερωτας το τρανσαλπ.... Το εβλεπα και ελιωνα.....

Ε, ειναι το μηχανακι που κρατησα πιο λιγο απ ολα (4) οσα ειχα, και που το εδωσα πανευκολα και χωρις τυψεις....

Αβυσσος η ψυχη....

akis_trevor
21/01/2016, 18:17
Εγω παλι ανωμαλια....

Μεγαλος ερωτας το τρανσαλπ.... Το εβλεπα και ελιωνα.....

Ε, ειναι το μηχανακι που κρατησα πιο λιγο απ ολα (4) οσα ειχα, και που το εδωσα πανευκολα και χωρις τυψεις....

Αβυσσος η ψυχη....

νομιζω πως αν παρεις ενα μηχανακι που χεις ονειρο,μετα απο καποιο διαστημα ερχεται η απομυθοποιηση και βλεπεις τις αδυναμιες του κλπ ε και ξενερωνεις λιγο..
ετσι τουλαχιστον επαθα εγω με το 8αρι το fazer.
το πηρα το εφτιαξα το εφτασα σε ενα ψηλο επιπεδο και λεω ενταξει τα καταφεραμε,δωστο τωρα..χαχαχαχα.

devil's animal
21/01/2016, 18:21
νομιζω πως αν παρεις ενα μηχανακι που χεις ονειρο,μετα απο καποιο διαστημα ερχεται η απομυθοποιηση και βλεπεις τις αδυναμιες του κλπ ε και ξενερωνεις λιγο..
ετσι τουλαχιστον επαθα εγω με το 8αρι το fazer.
το πηρα το εφτιαξα το εφτασα σε ενα ψηλο επιπεδο και λεω ενταξει τα καταφεραμε,δωστο τωρα..χαχαχαχα.



αυτο συμβαινει επειδη παιρνετε μηχανακια με ατελειες...:smokin:

spyrakos35
21/01/2016, 18:54
αυτο συμβαινει επειδη παιρνετε μηχανακια με ατελειες...:smokin:

Γατακι, σε εχω προλαβει σελιδες πισω

devil's animal
21/01/2016, 19:05
Γατακι, σε εχω προλαβει σελιδες πισω

ε, ας εισαι και σε κατι πιο γρηγορος...:p
τον τιτλο του γρηγορου ποσταρισματος στον χαριζω...:a9:

akis_trevor
21/01/2016, 19:33
αυτο συμβαινει επειδη παιρνετε μηχανακια με ατελειες...:smokin:

μεχρι που πηρα το στρωμ...:bawl::bawl:

WiSe
21/01/2016, 19:36
νουμπης στο αθλημα κλεινωντας 2 χρονια και 20.000χλμ μπορω να πω οτι η μεταχειρησμενη μηχανη που οδηγω (fazer fz6) ειναι ακριβως αυτο που εψαχνα...... ας ειναι καλα ενα φιλαρακι μου που οταν αποφασισα να μπω στο αθλημα μου την προτεινε με σθενος και τον ακουσα χωρις δευτερη κουβεντα. Φυσικα καποιες επεμβασεις τις εκανα να ερθει πιο κοντα στο στυλ μου και το χαρακτηρα μου.

Οσο το σκαλιζεις τοσο δενεσαι γιατι πλεον εχει κομματια απο σενα... του γουστου σου οποτε εκφραζει το χαρακτηρα σου.

Οδηγησα μια R6 για λιγο, οχι οτι δε μαρεσε απλα δεν ειναι για μενα τα SS. Προτιμω το συγκεκρημενο υψος μηχανης.... οποτε σιγα σιγα μπαινουν πραγματα και βελτιωνεται...

Δεν θα την δωσω οχι γιατι δε θελω νατην δω σε αλλα χερια αλλα γιατι με καλυπτει απολυτα. Γκαζια πιο πολλα μονο θα εχει και θα ειμαι οκ! Μεγαλωσα αλλωστε και η απληστια δεν ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου.

motoexelixis
21/01/2016, 19:55
Εχω αλλαξει πανω απο 30 μηχανακια στην μεχρι τωρα πορεια μου σαν μοτοσυκλετιστης, οτι ειχα παντοτε το φροντιζα με πολυ στοργη, εφτιαχνα την καθε του ατελεια, και το πηγαινα ενα βημα παραπερα απο πλευρας βελτιωσης, σε οποιον τομεα μπορουσα να επεμβω και ενιωθα οτι υστερουσε.

Χωμα ,ασφαλτο, πιστα ολες τις κατηγοριες για χρονια, καποια ας πουμε χλιαρα, καποια αλλα ηταν ερωτας,κανενα ομως ποτε δε σταθηκε αδιαφορο,διαφορετικα δε θα το αγοραζα.

Πλεον δενομαι με τους ανθρωπους ολα τα αλλα ειναι ενα ματσο σιδερα και πλαστικα ομορφα συναρμολογημενα, για να μας βγαλουν γουστα !

pektis
21/01/2016, 20:45
Εχω αλλαξει παρα πολλα μηχανακια και σκουτερ μεχρι που ειχα παρει το gsf με παροτρυνση ενος φιλου...
Οταν εκανε τον κυκλο του και ειχε περασει πλεον τα 156.000χλμ. αποφασισα να το αλλάξω με την μηχανη που ειχα βαλει στο ματι χρονια...
Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα ηθελα να εχω και τα 2!!
Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...:p