PDA

View Full Version : το'χουν καψει οι παπαδες...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

devil's animal
26/01/2016, 17:02
Αντιχριστιανικό το ζίου ζίτσου, το καράτε και όλες οι πολεμικές τέχνες


αρθρο (http://www.iefimerida.gr/news/247743/mitropoli-glyfadas-antihristianiko-zioy-zitsoy-karate-kai-oles-oi-polemikes-tehnes)


μιλαμε θελουν ξυρισμα ολοι τους, απολυση και δημευση ολη η περιουσια της εκκλησιας για αποπληρωμη του χρεους...:a016::a016::a016:

7Tolis
26/01/2016, 17:06
Ανάβει τσιγάρο νωχελικά, ρουφάει δυνατά και μέσα από τον καπνό λέει με απορημένο ύφος: μα..λά..καα;;

MG-KTiNoS
26/01/2016, 17:15
Έχω πάψει να τους ακούω εδώ και χρόνια...
Μπορώ να πω ιστορίες να τραβάς τις κ...χες σου αλλά
δεν έχει νόημα πια.
Με το Χριστό αυτοί οι άνθωποι δεν έχουν καμία σχέση.
Λυπάμαι για λογαριασμό τους.
:(

DrEvil
26/01/2016, 17:16
Εχουν καψει το.....

λιβανι;

Ελα ρε ανιμαλ. Χαζοι υπαρχουν παντου.
Βεβαια τωρα το οτι στο κυκλωματακι αυτο δεν ειναι μονο χαζομαρα αυτο που συμβαινει, αντισταθμιζεται απο το ποσο μη προβατο ειναι οποιος τους ακουει/διαβαζει.

MG-KTiNoS
26/01/2016, 17:16
υγ
αυτό με το Μπρους Λι που τον πήρε ο διάολος το έχει δει κανένας????
:rotflmao:


ΕΛΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!!!
ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕ....

https://youtu.be/yR9_Y6dMK7E

notakos600
26/01/2016, 17:31
....Νίντζα και μαλ@κίες...:lol:

devil's animal
26/01/2016, 17:53
Εχουν καψει το.....

λιβανι;

Ελα ρε ανιμαλ. Χαζοι υπαρχουν παντου.
Βεβαια τωρα το οτι στο κυκλωματακι αυτο δεν ειναι μονο χαζομαρα αυτο που συμβαινει, αντισταθμιζεται απο το ποσο μη προβατο ειναι οποιος τους ακουει/διαβαζει.



το θεμα ειναι οτι δυστυχως εχουμε ΠΟΛΛΑ προβατα...
και δεν εννοω μονο τους μεγαλους ηλικιακα ανθρωπους...

φοβερα μεγαλη μεριδα του πληθυσμου, ακουει τις π@παριες αυτες και λογω της πιστης τους, συμπορευεται μαζι τους, αρνουμενοι να αξιολογησουν μονοι τους...

ειναι οπως ο μαλακο ιμαμης λεει για το οτι η γη δεν γυριζει (https://www.facebook.com/sideradiko.presents/videos/1016154888448729/) και παει να το υποστηριξει κιολας επιστημονικα...:plaf::faint:

και δεν ειναι μονο οι αγραμματοι που πειθονται...
ειναι και αυτοι που πιστευουν...γιατι η πιστη ειναι εξαιρετικα δυνατο συναισθημα...

Μανολης67
26/01/2016, 17:59
Αντιχριστιανικό το ζίου ζίτσου, το καράτε και όλες οι πολεμικές τέχνες


αρθρο (http://www.iefimerida.gr/news/247743/mitropoli-glyfadas-antihristianiko-zioy-zitsoy-karate-kai-oles-oi-polemikes-tehnes)




μιλαμε θελουν ξυρισμα ολοι τους, απολυση και δημευση ολη η περιουσια της εκκλησιας για αποπληρωμη του χρεους...:a016::a016::a016:

Συμφωνώ με τα 1.000+ άποψη μου πως μόνο με την Εκκλησιαστική περιουσία σκίζουμε (πραγματικά) μνημόνια, δεν καταλαβαίνω πως Αριστερή κυβέρνηση ουτε κάν κάνει λόγω για αυτό.

BLiTzER
26/01/2016, 18:03
Εκκλησύριζα. Ξέρεις πόσες ψήφους υποτακτικών θα χάσει αν κάνει κάτι τέτοιο; ^^

MG-KTiNoS
26/01/2016, 18:04
δεν καταλαβαίνω πως Αριστερή κυβέρνηση ουτε κάν κάνει λόγω για αυτό.

το θυμάσαι εκείνο το παλίο το άΖμα που έλεγε...
Το πε το ναι...????

Θα τους το πει το ποίημα όμως σύντομα η Τρόικα που θα τα φάει ΚΑΙ αυτά...
:cry:

sniper
26/01/2016, 18:17
Αντιχριστιανικό το ζίου ζίτσου, το καράτε και όλες οι πολεμικές τέχνες


αρθρο (http://www.iefimerida.gr/news/247743/mitropoli-glyfadas-antihristianiko-zioy-zitsoy-karate-kai-oles-oi-polemikes-tehnes)


μιλαμε θελουν ξυρισμα ολοι τους, απολυση και δημευση ολη η περιουσια της εκκλησιας για αποπληρωμη του χρεους...:a016::a016::a016:

Mια χαρά τα λέει.

Όποιος διαφωνεί να μην πάει την Κυριακή στην Εκκλησία.

Η διαφώνία σας ποια είναι; Ότι μπορείτε να κάνετε και παράλληλα να είστε και Χ.Ο.;

thunder ace
26/01/2016, 18:39
Αν παιζεις καρατε και ακους και heavy metal την που...σες

ΝIKOLTSOS
26/01/2016, 18:47
xaxaxaxaxax
xaxaxaxaxaxa
axaxaxaxxaxaxa
axaxax

ρε το θυμιατό...... χαχαχαχα
και νόμιζα ότι το μεγαλύτερο θυμιατό από όλα ήταν αυτός που προσπαθούσε να με πείσει ότι οι μηχανές είναι του διαβόλου.... χαχαχαχααχχα

Ναι όπως το ακούτε!!!
Μηχανές= δυο ρόδες+κινητήρας... = κατασκευή του διαβόλου.

Xlitos
26/01/2016, 20:26
Συμφωνώ με τα 1.000+ άποψη μου πως μόνο με την Εκκλησιαστική περιουσία σκίζουμε (πραγματικά) μνημόνια, δεν καταλαβαίνω πως Αριστερή κυβέρνηση ουτε κάν κάνει λόγω για αυτό.

Δηλαδη η περιουσια των Ελλήνων να φυγει από τους ντοπιους τραγόπαπες και να παει σε ξενους τοκογλύφους.Σε μια εποχη που ολοι λεμε ότι ξεπουλάνε την Ελλαδα τωρα πιστευετε ειναι ευκαιρία να ''εκμεταλλευτουμε'' την εκκλησιαστικη περιουσια.

devil's animal
26/01/2016, 20:40
Mια χαρά τα λέει.

Όποιος διαφωνεί να μην πάει την Κυριακή στην Εκκλησία.

Η διαφώνία σας ποια είναι; Ότι μπορείτε να κάνετε και παράλληλα να είστε και Χ.Ο.;



ναι, αλλη δουλεια δεν ειχαμε απο το να αποκτησουμε υπαρξιακα για το αθλημα που κανουμε και την θρησκεια που μας "φορτωσαν" απ'όταν γεννηθηκαμε...:rolleyes:



η διαφωνια ειναι οτι δεν μπορουν να υποστηριζουν οτι τα αθληματα ή οι πολεμικες τεχνες ή ακομα και οι τεχνικες υποσκαπτουν την χριστιανοσυνη...
γιατι απλουστατα υπαρχουν (ευκολο)πιστοι που μπορει να δημιουργησουν προβλημα απο τις σχολες τις ιδιες μεχρι τους μαθητες κλπ...
αν υπαρξει μποϋκοταζ απο τους ηλιθιους επειδη πιστευουν καποιους αλλους ηλιθιους μπορει να μεινει ανεργος πολυς κοσμος και καποια παιδακια που γουσταρουν και μπορουν να εξελιχθουν να μεινουν πισω λογω των γονιων τους που εχουν "εξουσια" πανω τους...


απειροι οι λογοι..

sniper
26/01/2016, 20:44
...
η διαφωνια ειναι οτι δεν μπορουν να υποστηριζουν οτι τα αθληματα ή οι πολεμικες τεχνες ή ακομα και οι τεχνικες υποσκαπτουν την χριστιανοσυνη...
...

Φυσικά και δεν ασπάζομαι την γνώμη τους αλλά οι πολεμικές τεχνες που αναφέρουν αν τις κάνεις όπως πρέπει είναι τρόπος ζωής, κι άρα θα μπορούσαν να έχουν ένα δίκιο αν τα διδαγματα των σοφών των τεχνών αυτών δεν έλεγαν σχεδόν τα ίδια πράγματα μ' αυτούς...

Το μαγαζάκι τους φυλάνε.

Μανολης67
26/01/2016, 20:52
Τι ασχολούμαστε? ξέρουμε τι απαγορεύεται στον Χριστιανισμό? , νομίζω οι μέρες που επιτρέπεται το σεξ (μεταξύ παντρεμένων εννοείται, και μόνο για τεκνοποία φυσικά) ειναι 50 με 60 ημερες τον χρόνο.
Ο Ισλαμισμός για να μην παρεξηγηθώ, ακόμη χειρότερος.

devil's animal
26/01/2016, 21:00
Το μαγαζάκι τους φυλάνε.


μα, και εγω γι'αυτο το εβαλα...

νομιζουν οτι το μαγαζακι τους απειλειται απο τις πολεμικες τεχνες, που απο πισω εχουν αλλη θρησκεια...και καλα για προσηλυτισμο...
και πες οτι καποιος την ψαχνει την δουλεια πολυ με τις πολεμικες τεχνες και παει και Ταϋλανδη, και Ιαπωνια και Κινα και γουσταρει να ασπαστει την δικια τους θρησκεια γιατι τον καλυπτει καλυτερα και του ταιριαζει με την ζωη που εχει επιλεξει (βλ. πολεμικες τεχνες)..

και τι εγινε? ποσους θα χασουν?
και γιατι να κανουν αυτη την προπαγανδα?

κανονικα ολες οι θρησκεις ειναι ανοιχτες για ολο τον κοσμο...να δει, να διαβασει και να αποφασισει...

γιατι φοβουνται?

πλεον το 2016 την εποχη της πληροφορησης προβοκατσια σε εναν ολοκληρο κλαδο...

ρε ξυρισμα..:a29:

DAYMAN
26/01/2016, 21:01
δεν διατυπωνει κατι λαθος σε οσα λεει.Το θεμα ειναι ποσοι ειναι χριστιανοι που κατα την αποψη δεν μπορει να ειναι και προσποιουνται εν ετη 2016 γιατι απλα τα οσα αναγραφονται στα γραπτα της εκκλησιας ειναι αδυνατο να εφαρμοστουν σημερα στον υλικο κοσμο που περιβαλει τον συγχρονο ανθρωπο.Προσφατα διαβασα την συνεντευξη του Ξηρου ο οποιος δηλωσε χριστιανος με καταγωγη απο οικογενεια ιερεως.Τελικα σε ολα αυτα αποψη μου ειναι να μπορεις να μιλας με την συνειδηση σου και να νοιωθεις καλα μετα απο τον διαλογο αυτο.

tuonino
26/01/2016, 21:01
Δεν υπάρχουν παππάδες, τργόπαππες και παππαδαριό. Αυτό είναι ο χριστιανισμός και η θρησκεία.
Δεν υπάρχει ένας διαφορετικός Χριστούλης στα μέτρα του καθενός.
Κάθε φορά τα ίδια, αυτοί λένε και κάνουν τα αίσχη κι εμείς μένουμε να καταδικάζουμε και να λέμε ότι εκθέτουν τον χριστιανισμό κι ότι ο Χριστός δεν έχει καμμία σχέση με αυτά.

sniper
26/01/2016, 21:03
ΠΡΟΣΟΧΗ:

Μην το κάνετε θρεντ αντιπαράθεσης αθέων-πιστών.

MG-KTiNoS
26/01/2016, 22:00
Το μαγαζάκι τους φυλάνε.

ΜΑΓΑΖΑΡΑ είναι...

toyar
27/01/2016, 05:45
εγω προτεινω να μας μοιρασουν την εκκλησιαστικη περιουσια και να ξοφλησουμε τους ξενους σε 50 χρονια πληρωνοντας ενφια
παιρνω χαρτακι για 10 στρεμματακια στην πεντελη:D

ggs
27/01/2016, 06:46
350933
:lol:

duke200
27/01/2016, 06:55
ο παππας δεν είναι κατι διαφορετικό απο όλους τους άλλους. Αν οι 7/10 είναι λαλάκες, γιατι να μην είναι και οι παπάδες? Το τι πρεπει να είναι κάποιος, δεν καθορίζει το τι είναι πραγματικά. Η ελευθερη βούληση το καθορίζει (δυστυχώς)

Η λεγόμενη "φωτιση" που λενε οι γραφες είναι (μεταξύ άλλων) και η εξυπνάδα. Και λειπει πολύ η εξυπνάδα στις μερες μας και στους παπαδες όσο και στους υπόλοιπους ανθρώπους.

Και απο φαρισαϊσμό και υποκρισία επίσις, δεν πάμε πίσω. Οι εκκλησίες είναι γεμάτες πουστοερους και πουτ@νογριες, δηθεν χριστιανούς (πρωην πουτ@νες και κολομπαράδες-παιδεραστες) οι οποίοι αφορίζουν τα πάντα (δεν κοιτανε τα χάλια τους) και που δεν έχουν καμια απολυτως σχέση με αυτά που είπε ο Ιησους. Και το χειρότερο είναι οτι νομίζουν οτι είναι καλοί άνθρωποι.

Λείπει πολύ η αυτογνωσία απο αυτον τον ματαιο κόσμο. Ρωτήστε 100 ανθρώπους και οι 99 θα σας πουνε οτι πιστευουν οτι είναι καλοί άνθρωποι. Αμα είμαστε τόσο πολλοί καλοί ρε παιδια γιατι παει κατα διαόλου η κοινωνία?

LogOutGoRide
27/01/2016, 06:58
Πάπας μου είπε κάποτε off the record, πως ακόμη και αν ερχόταν ο Χριστός σήμερα στην γη, αυτοί θα τον σταύρωσαν. Σας θυμίζει κάτι;

el_hymador
27/01/2016, 09:26
-Ξέρεις καμία πολεμική τέχνη;
>Ναι αμέ, χριστιανική!
-Δηλαδή;
>Ε να, με βαράει ο άλλος και του γυρνάω και το άλλο μάγουλο να με βαρέσει και σε αυτό.

nikos_abel
27/01/2016, 10:33
-Ξέρεις καμία πολεμική τέχνη;
>Ναι αμέ, χριστιανική!
-Δηλαδή;
>Ε να, με βαράει ο άλλος και του γυρνάω και το άλλο μάγουλο να με βαρέσει και σε αυτό.

:lol:

Μου θύμισε το...

- Τί έγινε, τον έδειρες;

> Ναι, του έσπασα τη γροθιά με το σαγόνι μου και το γόνατο με τ τα αρ X δια μου


Ον τόπικ. Συμφωνώ με sniper. Αν θέλεις να είσαι χριστιανός δεν μπορείς να είσαι κάτι άλλο.

Το μόνο θέμα είναι ότι οι "χριστιανοί" θέλουν* να μας απαγορεύσουν να γίνουμε κάτι άλλο.



*δηλαδή μας απαγορεύουν εδώ και αιώνες, αλλά λέμε τώρα

el_hymador
27/01/2016, 12:37
:lol:

Μου θύμισε το...

- Τί έγινε, τον έδειρες;

> Ναι, του έσπασα τη γροθιά με το σαγόνι μου και το γόνατο με τ τα αρ X δια μου


Ον τόπικ. Συμφωνώ με sniper. Αν θέλεις να είσαι χριστιανός δεν μπορείς να είσαι κάτι άλλο.

Το μόνο θέμα είναι ότι οι "χριστιανοί" θέλουν* να μας απαγορεύσουν να γίνουμε κάτι άλλο.



*δηλαδή μας απαγορεύουν εδώ και αιώνες, αλλά λέμε τώρα

Δηλαδή απογορεύεται να αγαπάς αλλήλους και να κάνει ται - τσι ας πούμε; η διαλογισμό; το είχαν κάπου οι γραφές αυτό; Μην μπερδεύουμε το τι προάγει η κάθε θρησκεία με αυτά που λένε οι αυτόκλητοι εκπρόσωποι της. Επειδή το είπαν οι παπάδες δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται!

sniper
27/01/2016, 12:47
Ξαναλέω, αν δεν είστε "ενεργοί" ΧΟ τι σας νοιάζει τι λένε;

Δλδ αν βγει ο μουλάς της Κομοτηνής και πει ότι απαγορεύεται το αλκοόλ, θα ανοιξετε κι άλλο θρεντ επ' αυτου ή θα τον γράψετε στα @@ σας;

pipe_smoker
27/01/2016, 13:02
Κι ο Evander Holyfield (https://en.wikipedia.org/wiki/Evander_Holyfield), ο πυγμάχος που του είχε δαγκΑσει το αυτί ο Tyson για όσους θυμούνται, είναι βαθύτατα θρησκευόμενος.

Θα μου πεις "Χεστήκαμε. Δε μπα να λέει αυτός ότι είναι. Αφού πολεμικές τέχνες και θρησκεία δεν πάνε μαζί, δεν είναι χριστιανός που να χτυπάει το γκώλο του χάμω."

Προσωπικά I don't give a flying fuck.

Προσοχή σε όσους κάνουν πολεμικές τέχνες να αποφεύγουν τις "σεχτες" και μια χαρά θα είναι.
Το να υποκλίνεσαι πριν πατήσεις το tatami, ούτε προσευχή στο Βούδα είναι ούτε σατανιστική τελετή.
Μια ένδειξη σεβασμού στον ιδρυτή της κάθε πολεμικής τέχνης είναι. Κι άμα δε θες στο φινάλε μην την κάνεις.

Όσο για τους τράγους, ένα rear naked choke μέχρι να πουν 10 πατερημά ανάποδα, και σε κάθε λάθος που κάνουν εσύ να σφίγγεις:lol:

tai
27/01/2016, 13:55
Ξαναλέω, αν δεν είστε "ενεργοί" ΧΟ τι σας νοιάζει τι λένε;

Δλδ αν βγει ο μουλάς της Κομοτηνής και πει ότι απαγορεύεται το αλκοόλ, θα ανοιξετε κι άλλο θρεντ επ' αυτου ή θα τον γράψετε στα @@ σας;

πόσο απλά το λές και πόσο δυσκολονόητο ειναι ρε Νίκο!

el_hymador
27/01/2016, 14:06
Ξαναλέω, αν δεν είστε "ενεργοί" ΧΟ τι σας νοιάζει τι λένε;

Δλδ αν βγει ο μουλάς της Κομοτηνής και πει ότι απαγορεύεται το αλκοόλ, θα ανοιξετε κι άλλο θρεντ επ' αυτου ή θα τον γράψετε στα @@ σας;


Δεν είναι τόσο απλό. Εμμέσως πλην σαφώς και εγώ και εσύ τους πληρώνουμε. Αν μη τι άλλο απαιτώ από τη στιγμή που τους πληρώνω να το βουλώνουν και να μη μου ζαλίζουν τα @@δια με ηλιθιότητες. Τους ανεχόμαστε που τους ανεχόμαστε παντού αγκαζέ με το κράτος, από το οποίο δεν έχουν κόψει ποτέ τους δεσμούς και θηλάζουν αβέρτα ας κρατήσουν τις ηλίθιες απόψεις τους για το ποίμνιο τους εντός των ναών. Εκεί ναι, ας λένε ότι θέλουν.

zopas
27/01/2016, 14:08
Το χοντα μου γιαπωνεζικης φιλοσοφιας ειναι σαν το ζιου ζιτσου, να ανησυχω;;..χα,χα,χα...

sniper
27/01/2016, 14:14
Δεν είναι τόσο απλό. Εμμέσως πλην σαφώς και εγώ και εσύ τους πληρώνουμε. Αν μη τι άλλο απαιτώ από τη στιγμή που τους πληρώνω να το βουλώνουν και να μη μου ζαλίζουν τα @@δια με ηλιθιότητες. Τους ανεχόμαστε που τους ανεχόμαστε παντού αγκαζέ με το κράτος, από το οποίο δεν έχουν κόψει ποτέ τους δεσμούς και θηλάζουν αβέρτα ας κρατήσουν τις ηλίθιες απόψεις τους για το ποίμνιο τους εντός των ναών. Εκεί ναι, ας λένε ότι θέλουν.

Α, οκ.. Και τους πολιτικους πληρώνουμε αλλά αυτοί και μιλάνε και πηδάνε (εμάς), οπότε ποια η ένστασή σου;

duke200
27/01/2016, 15:13
ο Χριστος δεν ελεγε να τα κατεβαζουμε να μας απαυτωνουνε. Αυτο το μήνυμα πέρασε εσκεμένα απο αυτους που γραψανε τις γραφες, σε καποια απο τα κειμενα (οχι σε όλα, γιατι σε άλλα τα κανε λίμπα και έλεγε για πόλεμο πατερα-γιου, κλπ)

Απλά ελεγε οτι είναι ψιλοματαιος αυτος ο κόσμος και δεν αξιζει να ασχολείσαι και πολύ με αυτα που θελουνε κάποιοι να δώσεις αξία (ύλη, λεφτά, κλπ). Τα ίδια έλεγε και ο Σωκράτης και είχε παρόμοια τυχη, ως γνωστόν...

el_hymador
27/01/2016, 15:55
Α, οκ.. Και τους πολιτικους πληρώνουμε αλλά αυτοί και μιλάνε και πηδάνε (εμάς), οπότε ποια η ένστασή σου;

Υποτίθεται ότι τους πολιτικούς τους έχω εκλέξει εγώ και εσύ και για αυτό τους πληρώνουμε. Τους κληρικούς δεν τους έχω εκλέξει, μαζί με τους μεγαλόπρεπους ναούς και όλη την περιουσία της εκκλησιάς που υπάγονται σε ειδικό καθεστώς ασυλίας φορολογικά και όχι μόνο ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΜΑΙ. Τυπικό είναι καθαρά το θέμα. Σε πληρώνω, βούλωσε το.

dimmie_72
27/01/2016, 18:58
το κυριότερο είναι ότι με το λεγόμενο και "αυτοδιοίκητο" των μητροπόλεων είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα τις δοξασίες του καθενός ξεχωριστά χωρίς να φιλτράρονται μέσα από 1 συγκεντρωτικό φορέα.

Μικe777
27/01/2016, 19:06
Το χοντα μου γιαπωνεζικης φιλοσοφιας ειναι σαν το ζιου ζιτσου, να ανησυχω;;..χα,χα,χα...

ευλογησον!!:priest::priest:

pipe_smoker
27/01/2016, 19:16
το κυριότερο είναι ότι με το λεγόμενο και "αυτοδιοίκητο" των μητροπόλεων είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα τις δοξασίες του καθενός ξεχωριστά χωρίς να φιλτράρονται μέσα από 1 συγκεντρωτικό φορέα.

Βασικά τίποτα δεν είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα.

Τα γράφουμε στα καταστρόγγυλα, γελάμε με τα χάλια τους και end of story.

ΥΓ. Το μόνο πράμα που είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα είναι οι κωλοκαμπάνες που βαράνε όλη μέρα και μας σπάνε τα @@ Πασχαλιάτικα, αλλά το παίζουμε υπεράνω για να μην πάρουμε κανά RPG-7 και κάνουμε το καμπαναριό αντικερί.

AUFGEBRACHT
27/01/2016, 19:38
Να το 'χαν κάψει μόνο οι παπάδες καλά θα ήταν... Εδώ πέφτει τόσο κάψιμο, που σε λίγο θα σκάνε πμ σε μέλη για τους σπονσοράρει η ΠΥΡΟΤΕΧΝΙΚΗ και λοιπές εταιρείες πυροσβεστικών ειδών και μέσων πυρασφάλειας.

Υ.Γ. Εν των μεταξύ κουβέντα για την ταμπακιέρα (ορισμένα) "φωτισμένα" μυαλά ε; Αυτό που έχει ανάγκη η παιδεία είναι η εισαγωγή του ζίου-ζίτσου στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση... Το kickboxing και το muay thai στο πηγάδι κατούρησαν, ή απλά προορίζεται για την ανώτατη και ανώτερη εκαπίδευση; Άντε με το καλό να εισαχθεί και το λύσιμο και δέσιμο G-3 με κλειστά μάτια α λα πάλαι ποτέ ΕΣΣΔ, οι πιονέροι της Κομσομόλ και η ΕΟΝ του Μεταξά σε μια υπέροχη μίξη.

stefanos
27/01/2016, 19:54
Ε να βολέψουμε μερικούς ακόμα

pipe_smoker
27/01/2016, 20:17
Να το 'χαν κάψει μόνο οι παπάδες καλά θα ήταν... Εδώ πέφτει τόσο κάψιμο, που σε λίγο θα σκάνε πμ σε μέλη για τους σπονσοράρει η ΠΥΡΟΤΕΧΝΙΚΗ και λοιπές εταιρείες πυροσβεστικών ειδών και μέσων πυρασφάλειας.

Υ.Γ. Εν των μεταξύ κουβέντα για την ταμπακιέρα (ορισμένα) "φωτισμένα" μυαλά ε; Αυτό που έχει ανάγκη η παιδεία είναι η εισαγωγή του ζίου-ζίτσου στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση... Το kickboxing και το muay thai στο πηγάδι κατούρησαν, ή απλά προορίζεται για την ανώτατη και ανώτερη εκαπίδευση; Άντε με το καλό να εισαχθεί και το λύσιμο και δέσιμο G-3 με κλειστά μάτια α λα πάλαι ποτέ ΕΣΣΔ, οι πιονέροι της Κομσομόλ και η ΕΟΝ του Μεταξά σε μια υπέροχη μίξη.

Όταν πήγαινα εγω δημοτικό, ο "δάσκαλος" της γυμναστικής μας έδινε 3-4 μπάλες να μαλακιζομαστε μεχρι να περάσει η ώρα.

Στο γυμνάσιο, όταν θυμόταν μας έδειχνε πώς χορευεται το τσάμικο (μου χρησιμεψε πολυ, δεν μπορώ να πω) και τις υπόλοιπες φορές μας έδινε 3-4 μπάλες να μαλακιζομαστε κι αυτός πηδούσε τη γαλλικού στη βιβλιοθήκη.
Κάποιοι παίρνανε και μάτι, και ρίξανε τις πρώτες τους ομαδικές μλκιες.

Στο Λύκειο, ερχόταν με φορα και ύφος και φώναζε "Γιατι δε φορατε φόρμα?!!!!", και μετα απο λίγα δευτερόλεπτα έσκασε στα γέλια και μας τάραζε στην τράκα, μεχρι που το γυρίσαμε όλοι στα στριφτά και μας έριχνε Παναγίες.

Ναι, θα προτιμούσα να έκανα ζιου ζίτσου (μπραζιλιαν ή τζαπάν, δεν έχω προβλημα) ή ελληνορωμαϊκη, ή δεν ξέρω γω τι αλλο τώρα που τα χρονια πέρασαν και κοιτάω πίσω.

ΥΓ. Κανένα απο τα σχολεία που προανέφερα δεν είχε κακή φήμη κλπ.
Τουναντίον.
Το τί γινόταν στα κακόφημα ας'το καλύτερα.

ΥΓ2. Βρακι δεν έχει ο κωλος μας, γαρύφαλο στ'αυτι μας....
Αλλα το να φτιαχτούν κάποιες υποδομές σχετικά με τον αθλητισμό και τους πιτσιρικάδες δεν ειναι κακο.
Οκ, δε θα φτάσουμε να έχουμε και κολλεγιακο μπάσκετ και μετα να τους τσιμπάνε απο το NBA, ούτε να δίνονται υποτροφίες γιατι ο αλλος έχει φέρει 10 χρυσα μετάλλια στην πάλη στο σχολείο του.

Δεινόσαυρος
27/01/2016, 21:12
υγ
αυτό με το Μπρους Λι που τον πήρε ο διάολος το έχει δει κανένας????
:rotflmao:


ΕΛΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!!!
ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕ....

https://youtu.be/yR9_Y6dMK7E

Να το κατεβάσω, ξέρω. Να το μεταφράσω ξέρω.
Πώς μπορώ να του βάλω υπότιτλους να γίνει viral να βγάλω κανά φράγκο από τις διαφημίσεις;
Τα 1000000 hit, τα έχει χαλαρά....

Να πώ οτι πήρα το νέο ΑΤ με μαγικό καράτε και γιοΝΓΚα!

Δεινόσαυρος
27/01/2016, 21:21
Αυτό το βιντεάκι άνωθεν είναι τό πρώτο της σειράς; Ο τρόπος που αρχίζει: «Λοιπόν...» είναι λίγο σαν να υπήρχε και προηγούμενο.
Να μην τα χάνουμε αυτά, είναι Εθνικοί Θησαυροί.

devil's animal
27/01/2016, 21:38
Ξαναλέω, αν δεν είστε "ενεργοί" ΧΟ τι σας νοιάζει τι λένε;

Δλδ αν βγει ο μουλάς της Κομοτηνής και πει ότι απαγορεύεται το αλκοόλ, θα ανοιξετε κι άλλο θρεντ επ' αυτου ή θα τον γράψετε στα @@ σας;



και εγω ξαναλεω:
για να προστατεψουν αυτοι το μαγαζακι τους, κανουν προπαγανδα για να κλεισουν πολλα αλλα μαγαζακια...


δεν ειναι τοσο απλο...

επισης διευκρινησε λιγο τι σημαινει "ενεργος" ΧΟ, γιατι μπορει το 16χρονο που ασχολειται με το αθλημα να μην ειναι, αλλα οι γονεις του που πληρωνουν την σχολη, να ειναι...

stefanos
27/01/2016, 21:55
και εγω ξαναλεω:
για να προστατεψουν αυτοι το μαγαζακι τους, κανουν προπαγανδα για να κλεισουν πολλα αλλα μαγαζακια...


δεν ειναι τοσο απλο...

επισης διευκρινησε λιγο τι σημαινει "ενεργος" ΧΟ, γιατι μπορει το 16χρονο που ασχολειται με το αθλημα να μην ειναι, αλλα οι γονεις του που πληρωνουν την σχολη, να ειναι...

Είναι δυνατόν κάποιος "αγαπάτε αλλήλους" κλπ να έχει ενδιαφέρον στις πολεμικές τέχνες? :confused:

devil's animal
27/01/2016, 22:21
Είναι δυνατόν κάποιος "αγαπάτε αλλήλους" κλπ να έχει ενδιαφέρον στις πολεμικές τέχνες? :confused:

λιγο ασχετο με αυτο που γραφω απο πανω, αλλα ας το πιασουμε και ετσι...
γιατι ειναι περιεργο καποιος να αγαπαει αλληλους αλλα να εχει και ενδιαφερον για τις πολεμικες τεχνες?


οι πολεμικες τεχνες τι ειναι? δερνουμε ακαταπαυστα και δεν αγαπαμε ουτε την μανα μας?:confused:

el_hymador
27/01/2016, 22:28
Πήγα στην αποθήκη, έβγαλα το video και έψαξα την βιντεοκασέτα με το Κarate Kid... την έβαλα να παίξει ανάποδα και εκεί που ο Μιγιάκι μαθαίνει στον Μάτσιο το wax on - wax off ακούγεται ξεκάθαρα Satan Love - Satan Love... παναγιά μου!

...πιο κάτω όπου ο Μιγιάκι λέει κάτι στα γιαπωνέζικα, αν το ακούσεις ανάποδα λέει:

Ακόμη πιο τρομακτικό από τις μαλακίες που πετάνε οι παπάδες, είναι ότι βρίσκονται άτομα που υπερασπίζονται τις απόψεις τους....

7Tolis
27/01/2016, 22:30
Στο βίντεο λέει ο γιογκι διπλωνεται σα φυσαρμόνικα. Πως διπλώνεται η φυσαρμόνικα;

stefanos
27/01/2016, 22:41
λιγο ασχετο με αυτο που γραφω απο πανω, αλλα ας το πιασουμε και ετσι...
γιατι ειναι περιεργο καποιος να αγαπαει αλληλους αλλα να εχει και ενδιαφερον για τις πολεμικες τεχνες?


οι πολεμικες τεχνες τι ειναι? δερνουμε ακαταπαυστα και δεν αγαπαμε ουτε την μανα μας?:confused:

Γιατί ο χριστιανισμός λέει να δέρνουμε ενίοτε να τρώμε πρωτεΐνες και να διατηρούμαστε σε καλή φυσική κατάσταση προκειμένου να χτυπήσουμε κάνα γκομενάκι?
Εγώ ξέρω ότι λέει πνευματικότητα νηστεία προσευχή αποχή από τα εγκόσμια ο έχων 2 δίνει το ένα κλπ.
Τώρα αν προβλέπει και καμιά προπόνηση σε οτιδήποτε άθλημα μου διαφεύγει να σου πω την αλήθεια αλλά κάνα γραμμωμένο σε αγιογραφία δεν πήρε το μάτι μου.

el_hymador
27/01/2016, 22:50
Στο βίντεο λέει ο γιογκι διπλωνεται σα φυσαρμόνικα. Πως διπλώνεται η φυσαρμόνικα;

O πάτερ εννοεί το λεωφορείο φυσαρμόνικα , αυτό που είναι σπαστό στη μέση και ουχί το πνευστό μουσικό όργανο... το οποίο by the way, είναι και αυτό του σατανά. Και το λεωφορείο του σατανά είναι. Βασικά το 95% των πραγμάτων και των καταστάσεων γύρω μας, του σατανά είναι. Να και αυτό το smilie :evil:, του σατανά είναι.

SHOOTER045
27/01/2016, 22:51
Ξαναλέω, αν δεν είστε "ενεργοί" ΧΟ τι σας νοιάζει τι λένε;

Δλδ αν βγει ο μουλάς της Κομοτηνής και πει ότι απαγορεύεται το αλκοόλ, θα ανοιξετε κι άλλο θρεντ επ' αυτου ή θα τον γράψετε στα @@ σας;

Βγήκε πριν λίγες μέρες και απαγόρεψε τα χριστούγεννα τον Αι Βασίλη κλπ

7Tolis
27/01/2016, 22:53
Ακορντεόν είναι αυτό το λεωφορείο. Η φυσαρμόνικα έστω και αυτή του σατανα δε λυγιζει. Εκτός αν είσαι ο γκελερ που και αυτός είναι του σατανα.

el_hymador
27/01/2016, 22:58
Ακορντεόν είναι αυτό το λεωφορείο. Η φυσαρμόνικα έστω και αυτή του σατανα δε λυγιζει. Εκτός αν είσαι ο γκελερ που και αυτός είναι του σατανα.

Ομοιάζει η αλήθεια με ακορντεόν και μπορεί κάποιοι να το ονοματίζουν έτσι, αλλά εγώ το ήξερα ως φυσαρμόνικα.

devil's animal
27/01/2016, 23:00
Γιατί ο χριστιανισμός λέει να δέρνουμε ενίοτε να τρώμε πρωτεΐνες και να διατηρούμαστε σε καλή φυσική κατάσταση προκειμένου να χτυπήσουμε κάνα γκομενάκι?

γιατι τα λεει αυτα κανενα εγχειριδιο πολεμικου αθληματος ή πολεμικης τεχνης ή πολεμικης τεχνικης?


Εγώ ξέρω ότι λέει πνευματικότητα νηστεία προσευχή αποχή από τα εγκόσμια ο έχων 2 δίνει το ένα κλπ.
Τώρα αν προβλέπει και καμιά προπόνηση σε οτιδήποτε άθλημα μου διαφεύγει να σου πω την αλήθεια αλλά κάνα γραμμωμένο σε αγιογραφία δεν πήρε το μάτι μου.



βρε καλα κανει και λεει οτι θελει να λεει...και πνευματικοτητα και νηστεια και προσευχες ολη μερα, καθε μερα και η Αγια Γραφη πανω απ'ολους και απ'ολα...

στο θεμα μας δεν καταλαβαινω που βοηθανε αυτα?


για να μην μπερδευομαστε...

το θεμα μας ειναι οτι καποιοι εκπροσωποι/αντιπροσωποι του Χριστιανισμου βαλουν εναντιον καποιων αθληματων, τεχνων, τεχνικων που απο πισω τους υπαρχουν σχολες, δασκαλοι, μαθητες, ομοσπονδιες κλπ λογω διαφορετικης θρησκειας των ιδρυτων αυτων, με το αιτιολογικο οτι: (και αντιγραφω απο το αρθρο)

"ενώ επιχειρείται στα σχολεία η απορθοδοξοποίηση του μαθήματος των Θρησκευτικών και η κατάργηση του κατηχητικού χαρακτήρα του, κάτι που στερεί από τους Ορθόδοξους μαθητές το δικαίωμα να μάθουν την πίστη τους, ταυτόχρονα εισάγεται, δια της πλαγίας οδού, η κατήχηση σε βουδιστικά και ανατολικά φιλοσοφικο-θρησκευτικά συστήματα, όπως είναι αυτό της γιόγκα και των πολεμικών τεχνών. Όταν οι Ορθόδοξοι νέοι ασχολούνται με τις τεχνικές αυτές χωρίς να το αντιληφθούν μυούνται τόσο στη θεωρία όσο και στην πράξη στον Βουδισμό, Ταοϊσμό, Ζεν, Σιντοϊσμό και άλλες θρησκευτικές τάσεις του πανθέου που επικρατεί στις χώρες της Άπω Ανατολής"


και που ειναι το κακο, θα πω εγω?
για εξηγηστε μου λιγο...

μηπως επειδη με το που γεννιομαστε, μας βαφτιζουν ΧΟ και θελουν να ανηκουμε στο μαγαζακι τους τωρα νοιωθουν απειλη?

el_hymador
27/01/2016, 23:06
Λ
ll
ll
ll

Ανάρτηση του σατανά.

devil's animal
27/01/2016, 23:11
Λ
ll
ll
ll

Ανάρτηση του σατανά.



ωρα ειναι να μου πουνε ν'αλλαξω και το nick μου...:look:

stefanos
27/01/2016, 23:23
βρε καλα κανει και λεει οτι θελει να λεει...και πνευματικοτητα και νηστεια και προσευχες ολη μερα, καθε μερα και η Αγια Γραφη πανω απ'ολους και απ'ολα...

στο θεμα μας δεν καταλαβαινω που βοηθανε αυτα?


για να μην μπερδευομαστε...

το θεμα μας ειναι οτι καποιοι εκπροσωποι/αντιπροσωποι του Χριστιανισμου βαλουν εναντιον καποιων αθληματων, τεχνων, τεχνικων που απο πισω τους υπαρχουν σχολες, δασκαλοι, μαθητες, ομοσπονδιες κλπ λογω διαφορετικης θρησκειας των ιδρυτων αυτων, με το αιτιολογικο οτι: (και αντιγραφω απο το αρθρο)

"ενώ επιχειρείται στα σχολεία η απορθοδοξοποίηση του μαθήματος των Θρησκευτικών και η κατάργηση του κατηχητικού χαρακτήρα του, κάτι που στερεί από τους Ορθόδοξους μαθητές το δικαίωμα να μάθουν την πίστη τους, ταυτόχρονα εισάγεται, δια της πλαγίας οδού, η κατήχηση σε βουδιστικά και ανατολικά φιλοσοφικο-θρησκευτικά συστήματα, όπως είναι αυτό της γιόγκα και των πολεμικών τεχνών. Όταν οι Ορθόδοξοι νέοι ασχολούνται με τις τεχνικές αυτές χωρίς να το αντιληφθούν μυούνται τόσο στη θεωρία όσο και στην πράξη στον Βουδισμό, Ταοϊσμό, Ζεν, Σιντοϊσμό και άλλες θρησκευτικές τάσεις του πανθέου που επικρατεί στις χώρες της Άπω Ανατολής"


και που ειναι το κακο, θα πω εγω?
για εξηγηστε μου λιγο...

μηπως επειδη με το που γεννιομαστε, μας βαφτιζουν ΧΟ και θελουν να ανηκουμε στο μαγαζακι τους τωρα νοιωθουν απειλη?

Για σένα για μένα και τον οποιοδήποτε είναι επιλογή μας τι θα κάνουμε.
Απευθύνονται στους πιστούς τους.
Βλέπουν κινδύνους από άλλες θρησκείες ,μαγκιά τους.
Και νηστεία λένε να κάνουμε δεν βγήκε κανείς να κλάψει για τα σουβλατζίδικα.
Οι άλλοι πάνε να διορίσουν στα σχολεία αυτούς που πουλάνε 60€ ζώνες στα πιτσιρίκια γιατί έκοψε η πελατεία μπάς και βγει κανα ψηφαλάκι...
Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

teogtp
27/01/2016, 23:26
Λ
ll
ll
ll

Ανάρτηση του σατανά.

Εμενα μου λες.........


350969

devil's animal
27/01/2016, 23:30
Για σένα για μένα και τον οποιοδήποτε είναι επιλογή μας τι θα κάνουμε.
Απευθύνονται στους πιστούς τους.
Βλέπουν κινδύνους από άλλες θρησκείες ,μαγκιά τους.
Και νηστεία λένε να κάνουμε δεν βγήκε κανείς να κλάψει για τα σουβλατζίδικα.
Οι άλλοι πάνε να διορίσουν στα σχολεία αυτούς που πουλάνε 60€ ζώνες στα πιτσιρίκια γιατί έκοψε η πελατεία μπάς και βγει κανα ψηφαλάκι...
Σε δουλειά να βρισκόμαστε.



βρε ας ελεγαν νηστεια ολο τον χρονο, και θα σου ελεγα ποιος θα εκλαιγε για τα σουβλατζιδικα...
ουτε με τους αλλους ομως ειμαι...να το ξεκαθαρισουμε...
ξεκαθαρα αντιθετος με τους διορισμους "δασκαλων" για να βγουν ψηφοι και να πιανεται πελατεια για εγγραφες σε σχολες πολεμικων τεχνων μεσα απ'τα σχολεια...

ναι στο να διδασκονται απο τους γυμναστες, οπως θα διδαχτει και το μπασκετ, το ποδοσφαιρο και το βολεϋ...
γιατι ακομα και ετσι, και τα θρησκευτικα δεν εχει νοημα να διδασκονται...και εκτος αυτου να βαθμολογουνται κιολας...

DrEvil
28/01/2016, 01:49
Αντε και αυτοι το εχουν καψει...
Εμεις με τις παπαριες που γραφουμε εδω μεσα; Η που κανουμε εκει εξω;
Ακομα χειροτερα, αυτες που ανεχομαστε απο τους αλλοι;

Παπαδες αυτοι (και καλα κανουν), παπαδες ψαχνουν κι οι χασικληδες (ντοϊνγκ!!!!).

Τεσπα, on a more serious note, ολοι, μα ΟΛΟΙ λενε παπαριες, ετσι;
Κι ο καθενας οτι θελει κρατα για τον εαυτο του.
Το οποιο ειναι απολυτως σεβαστο, ετσι και παλι;
ΕΤΣΙ απλα και χωρις κρισεις λεω εγω.
Οι 'μαγαζατορες' ενοχλουν, που φορανε μαυρα ρασα;
Αν δεν γουσταρεις, μην αγορασεις απο το μαγαζι τους.

Επισης (και ρωτω με πραγματικη απορια, καθως δεν ξε), αυτο που ειπε ο μελισσοκομος, οτι τους πληρωνουμε ισχυει;
Ακομα; Αληθεια;

skylaros
28/01/2016, 02:33
Εγώ από όλα αυτά έχω κρατήσει τη γαλλικού του pipe πάντως. Τον έχω ρωτήσει και σε pm! :p



ps: ok με την εκκλησία δεν ασχολούμαι. Σε καμιά περίπτωση δε συμφωνώ να διδάσκονται πολεμικές τέχνες στο σχολείο. Οι Έλληνες είναι κάγκουρες η παιδική βία και ειδικά η ενδοσχολική έχει αυξηθεί τραγικά (μπορείτε να βρείτε στατιστικές στο δίκτυο, μπορείτε να ρωτήσετε φίλους σας εκπαιδευτικούς αλλά σας προκαλώ να περάσετε μια μέρα από ένα δημοτικό σχολείο σε διάλειμμα) Ναι καλές και ωραίες μπορεί να είναι οι πολεμικές τέχνες αλλά όταν έχουν ωριμάσει και λίγο οι συνθήκες στο μυαλό. Το πότε είναι αυτό είναι διαφορετικό για τον καθένα, σίγουρα όμως αν ένα παιδί μπορεί να μάθει να προκαλεί ζημιά όσο και να το διδάξεις να το χειρίζεται κάποια στιγμή θα γίνει ζημιά. Την πρόταση τη βλέπω αστεία, προφανώς και κάποιου του πέρασε από το μυαλό να βολέψει κόσμο μιας που έχουν γεμίσει οι γειτονιές με δασκάλους πολεμικών τεχνών... Όχι δε γουστάρω τα αγόρια να μεγαλώνουν για να γίνουν ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ αλλά ούτε και τα κορίτσια για να γίνουν ΠΡΙΓΚΙΠΗΣΕΣ !

devil's animal
28/01/2016, 08:11
Επισης (και ρωτω με πραγματικη απορια, καθως δεν ξε), αυτο που ειπε ο μελισσοκομος, οτι τους πληρωνουμε ισχυει;
Ακομα; Αληθεια;


ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και πληρωνονται κανονικοτατα οπως ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι...
γαμοι, κηδειες, τρισαγια, ευχελαια, σαραντα, ογδοντα, εκατο ειναι εξτρα εννοειται...
:wave2:

Μικe777
28/01/2016, 08:39
o Συριζα δεν θα τους φορολογουσε?
σιγα μην εχανε τα ωραια του ψηφαλακια!(λογικο!)
ολη τους η πρεμουρα ηταν να περασει το gay συμφωνο!
αει σιχτιρ!!πρωινιατικα!

kostas777
28/01/2016, 09:04
Το ζίου το ζίτσου είναι ανώτερο από όλες τις πολεμικές τέχνες και είναι ουσιαστικά αυτοάμυνα και δεν έχει καμία σχέση με βουδισμούς και «ανατολίτικες» φιλοσοφίες.

Η εκκλησία επίσης απαγορεύει το καρναβάλι, τις εξόδους στα κλαμπ, μπαρ κλπ, το σεξ παντός είδους εκτός αν ο σκοπός είναι η τεκνοποίηση, τις διάφορες στάσεις στο σεξ πλην της «ορθόδοξης», την πολιτική και την δημοσιογραφία (ου ψευδομαρτυρήσεις) και γενικώς τη ζωή που κάνεις αν δεν είσαι μπατίρης άνεργος και άστεγος.

LogOutGoRide
28/01/2016, 09:27
Βασικά τίποτα δεν είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα.

Τα γράφουμε στα καταστρόγγυλα, γελάμε με τα χάλια τους και end of story.

ΥΓ. Το μόνο πράμα που είμαστε αναγκασμένοι να εισπράττουμε κατακέφαλα είναι οι κωλοκαμπάνες που βαράνε όλη μέρα και μας σπάνε τα @@ Πασχαλιάτικα, αλλά το παίζουμε υπεράνω για να μην πάρουμε κανά RPG-7 και κάνουμε το καμπαναριό αντικερί.

Είμαι δίπλα σε εκκλησία.
Να τελειώνεις από νύχτα στις 6:00, να πέφτεις για ύπνο στις 6:20 και στις 7:00 εγερτήριο από συγχορδία :a36:
Το τι έχει ακούσει ο παππάς από απέναντι...

pipe_smoker
28/01/2016, 10:17
Είμαι δίπλα σε εκκλησία.
Να τελειώνεις από νύχτα στις 6:00, να πέφτεις για ύπνο στις 6:20 και στις 7:00 εγερτήριο από συγχορδία :a36:
Το τι έχει ακούσει ο παππάς από απέναντι...

Κι εγώ τα ίδια τράβαγα για κάμποσα χρόνια μέχρι που άλλαξα σπίτι.

Μια φορά είχα πάει να μουντάρω στην εκκλησία να βρω το "control panel" που ρυθμίζει το πότε βαράνε οι καμπάνες και να το κάνω κόσκινο αλλά κάπου καμουφλαρισμένο το είχανε οι κιορατάδες:tooth:

stefanos
28/01/2016, 10:19
Η εκκλησία επίσης απαγορεύει το καρναβάλι, τις εξόδους στα κλαμπ, μπαρ κλπ, το σεξ παντός είδους εκτός αν ο σκοπός είναι η τεκνοποίηση, τις διάφορες στάσεις στο σεξ πλην της «ορθόδοξης», την πολιτική και την δημοσιογραφία (ου ψευδομαρτυρήσεις) και γενικώς τη ζωή που κάνεις αν δεν είσαι μπατίρης άνεργος και άστεγος.

Δεν είναι τυχαίο που το fun club έχει μέσο όρο ηλικίας 70+:)

notakos600
28/01/2016, 10:19
Κι εγώ τα ίδια τράβαγα για κάμποσα χρόνια μέχρι που άλλαξα σπίτι.

Μια φορά είχα πάει να μουντάρω στην εκκλησία να βρω το "control panel" που ρυθμίζει το πότε βαράνε οι καμπάνες και να το κάνω κόσκινο αλλά κάπου καμουφλαρισμένο το είχανε οι κιορατάδες:tooth:

Συνήθως το control panel βρίσκεται στο γραφείο/εξομολογητήριο.
Πιάσε φιλίες με τη νεοκόρο και παντελόνιασε το κλειδί...

HelenKoR
28/01/2016, 10:21
Είμαι δίπλα σε εκκλησία.
Να τελειώνεις από νύχτα στις 6:00, να πέφτεις για ύπνο στις 6:20 και στις 7:00 εγερτήριο από συγχορδία :a36:
Το τι έχει ακούσει ο παππάς από απέναντι...

Είμαι ανάμεσα σε 3...

sniper
28/01/2016, 10:34
Είμαι ανάμεσα σε 3...


ΟΚ είσαι. Μέχρι 3 είναι σχέση.

pipe_smoker
28/01/2016, 10:37
Είμαι ανάμεσα σε 3...

Ο φαρμακοποιός τί έκπτωση σου κάνει στα ηρεμιστικά?:lol:

Panos76
28/01/2016, 10:40
Σκέψου να έχει και βενζινάδικο δίπλα :lol:

kostas777
28/01/2016, 10:41
Είμαι δίπλα σε εκκλησία.
Να τελειώνεις από νύχτα στις 6:00, να πέφτεις για ύπνο στις 6:20 και στις 7:00 εγερτήριο από συγχορδία :a36:
Το τι έχει ακούσει ο παππάς από απέναντι...

Και να αρχίζουν όλα τα σκυλιά της περιοχής να ουρλιάζουν λες και ήρθε το τέλος του κόσμου, ούτε σε ταινία τρόμου δεν υπάρχει αυτός ο ήχος. Τι παθαίνουν τα σκυλιά με τις καμπάνες δεν έχω καταλάβει, μάλλον διαμαρτύρονται που τα ξυπνάνε πρωί πρωί.

spyrakos35
28/01/2016, 10:45
Συνήθως το control panel βρίσκεται στο γραφείο/εξομολογητήριο.
Πιάσε φιλίες με τη νεοκόρο και παντελόνιασε το κλειδί...

Α, και που' σαι....

Προσοχη στη στενότητα των φιλιών που θα πιασεις.....

skylaros
28/01/2016, 11:03
Εμένα μου αρέσει ο ήχος από τις καμπάνες και το τελετουργικό. Τα θεωρώ πολύ γραφικά, μυστηριακά κλπ. Εντάξει επειδή το πίσω μπαλκόνι είναι στα 40 μέτρα χωρίς να παρεμβάλλεται κάτι από το καμπαναριό έχω σκούξει σε γιορτές και τέτοια που βαράνε συνέχεια. Περισσότερο με ενοχλεί που φεύγοντας βλέπω τις γριές που κουτσομπολεύουν, διώχνουν τα γατιά, φωνάζουν και οι Παπάδες σαν φιγούρες. Μένω και κοντά στην αρχιεπισκοπή και μου τη σπάνε περισσότερο! αααα, μου αρέσει και η αρχιτεκτονική μερικών ναών, θα ήθελα να κρατούσαμε εκκλησίες όπως είναι και να τις έκαναν θέατρα νομίζω θα ήταν πολύ όμορφα. Αν σας βγάλει ο δρόμος να κάνετε επιτάφιο και Ανάσταση στη Μονεμβάσια είναι πάρα πολύ ιδιαίτερο σκηνικό. ε κατά τα άλλα χωρίς να θέλω να προσβάλω τους θρησκευόμενους εντάξει 2016 όποιος θέλει ας πιστεύει στον άγιο Βασίλη

zopas
28/01/2016, 11:10
Λεμε την αποψη μας ο καθενας αλλα μας διαφευγει η κοινη λογικη..

Στο ελλαδισταν ζουμε, ποσοι "δασκαλοι" ζιου ζιτσου υπαρχουν στη χωρα μας;5..10;;;;

Λοιπον αυτη ειναι απλα μια φωτογραφικη διαταξη για να βολευτουν στο δημοσιο απο τη πισω πορτα καποια κομματοσκυλα που λενε οτι ξερουν αυτη τη τεχνη...απλη λογικη...

Τωρα τι ξεσηκωθηκαν τα παπαδαρια...απο το πουθενα γινανε ρεζιλι...

HelenKoR
28/01/2016, 11:16
Ο φαρμακοποιός τί έκπτωση σου κάνει στα ηρεμιστικά?:lol:

Ποτέ δεν θα είναι αρκετή :lol:

teogtp
28/01/2016, 11:38
ΟΚ είσαι. Μέχρι 3 είναι σχέση.

:tooth:

stam2
28/01/2016, 12:20
Δεν είναι τόσο απλό. Εμμέσως πλην σαφώς και εγώ και εσύ τους πληρώνουμε. Αν μη τι άλλο απαιτώ από τη στιγμή που τους πληρώνω να το βουλώνουν και να μη μου ζαλίζουν τα @@δια με ηλιθιότητες. Τους ανεχόμαστε που τους ανεχόμαστε παντού αγκαζέ με το κράτος, από το οποίο δεν έχουν κόψει ποτέ τους δεσμούς και θηλάζουν αβέρτα ας κρατήσουν τις ηλίθιες απόψεις τους για το ποίμνιο τους εντός των ναών. Εκεί ναι, ας λένε ότι θέλουν.

δεν επεθύμησε η εκκλησία την υπαλληλοποίηση των ιερέων με μισθό από το κράτος. Το κράτος επέβαλε αυτή τη σχέση.
Ωστόσο όπως λέει και ο sniper, όσοι είναι τυπικοί ΧΟ θα ακολουθήσουν το γράμμα της εκκλησίας, για τους υπόλοιπους δεν αλλάζει κάτι, κοινώς χέστηκε η φατμέ στο γετικουλέ, και η ζωή συνεχίζεται...

για τα υπόλοιπα περι ανοχής, κωδωνοκρουσιών κλπ, κάποιοι ίσως να ατυχήσατε διότι γεννηθήκατε σε κράτος το οποίο έχει το σταυρό στη σημαία του, το πρώτο Συνταγμα συνετάχθη με όρκο και πίστη πρώτα στο Θεό, και μετά στην Πατρίδα, και πιθανόν να σας ενοχλούν όλα αυτά, αλλά τι να κάνουμε έτσι έχει η κατάσταση στα 190 περίπου χρόνια λειτουργίας του καταστήματος, γι' αυτό όμως έχουμε δημοκρατία, όταν γίνουν περισσότεροι αυτοί που ενοχλούνται, θα αλλάξουν τα πράγματα, οι ναοί θα γίνουν σινεμά, η σημαία θα έχει τον έφηβο επάνω ή το 46 ή ότι άλλο θέλουν οι πολλοί, και τέλος όλοι θα κοιμόμαστε ήσυχοι τα πρωϊνά των Κυριακών χωρίς κωδωνοκρουσίες κλπ γραφικά όπως πάσχα, χριστούγεννα κλπ....

sniper
28/01/2016, 12:27
Επανάληψη γιατί είναι Πέμπτη και τα νεύρα μας σε κακό χάλι.


ΠΡΟΣΟΧΗ:

Μην το κάνετε θρεντ αντιπαράθεσης αθέων-πιστών.

skylaros
28/01/2016, 12:34
Ο άλλος λέει για τον έφηβο πάνω στη σημαία ... Την τριφυλλάρα θα βάλουμε!





ΠΑΟ χούλς G13. Πειραιά!



:p

stam2
28/01/2016, 12:36
Και στο κυρίως - κυρίως θέμα,

η Εκκλησία έχει δικαίωμα και υποχρέωση απέναντι στο ποίμνιό της να διερευνά, ενημερώνει, προειδοποιεί, διαμηνύει για κάθε πρακτική που έχει θρησκειολογικό υπόβαθρο και διδάσκει κάτι πέρα από τα ορθόδοξα πιστεύω. Από τη στιγμή που η γιόγκα βασίζεται σε βέδες, μάντρα και άλλα ιερά για άλλους κείμενα και διδαχές, και έχει θρησκευτική διδαχή μέσα από την εξάσκησή της, συνεπώς βρίσκεται μακρυά από την ορθόδοξη πίστη είναι υποχρέωση της Εκκλησίας να ενημερώσει το ποίμνιό της και αυτό κάνει. Όποιος δεν συγκαταλέγεται σε αυτό το ποίμνιο δεν τον αφορά και άρα δεν βρίσκω λόγο γιατί να αποδοκιμάζει αυτές τις διακοινώσεις.

το ίδιο ισχύει και για κάποιες ανατολίτικες τέχνες που βασίζονται σε ταοϊσμό και βουδισμό τα οποία είναι επίσης θρησκευτικά συστήματα. Ξαναλέω αφορά το ποίμνιο, και εφόσον κάποιος δεν είναι μέρος του ποιμνίου δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να τον ενδιαφέρει να το σχολιάσει. Είναι σαν να σχολιάζεις το γείτονά σου για το τι κάνει στο σπίτι του...

stam2
28/01/2016, 12:44
Επανάληψη γιατί είναι Πέμπτη και τα νεύρα μας σε κακό χάλι.

δεν νομίζω ότι αυτά που γράφω έχουν σχέση με τέτοια αντιπαράθεση.
Προφανώς απαντάω σε ένα παλιό σχόλιο το οποίο για να υπάρχει σημαίνει ότι δεν αφορά τέτοιου είδους αντιπαράθεση αλλιώς θα είχε κουρευτεί.
Δεν νομίζω ούτως ή άλλως ότι έχει σκοπό και ουσία τέτοια αντιπαράθεση, τα πιστεύω του καθενός δεν μπορούν να μπουν σε διαπραγμάτευση ή αντιπαράθεση ειδικά σε ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ. Αλλά εδώ η συζήτηση δεν είναι περί των πιστεύω. Είναι περί της κριτικής για μία απόφαση της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας, και θεωρώ ότι είναι αδοκιμο αν όχι ανεξήγητο το πως μπορεί αυτή η απόφαση να αφορά ανθρώπους που δεν πιστεύουν στις δοξασίες της Εκκλησίας και να τις επικρίνουν. Εϊναι σαν να λέμε άλλου παπά ευαγγέλιο...

nikos_abel
28/01/2016, 12:58
Και στο κυρίως - κυρίως θέμα,

η Εκκλησία έχει δικαίωμα και υποχρέωση απέναντι στο ποίμνιό της να διερευνά, ενημερώνει, προειδοποιεί, διαμηνύει για κάθε πρακτική που έχει θρησκειολογικό υπόβαθρο και διδάσκει κάτι πέρα από τα ορθόδοξα πιστεύω. Από τη στιγμή που η γιόγκα βασίζεται σε βέδες, μάντρα και άλλα ιερά για άλλους κείμενα και διδαχές, και έχει θρησκευτική διδαχή μέσα από την εξάσκησή της, συνεπώς βρίσκεται μακρυά από την ορθόδοξη πίστη είναι υποχρέωση της Εκκλησίας να ενημερώσει το ποίμνιό της και αυτό κάνει. Όποιος δεν συγκαταλέγεται σε αυτό το ποίμνιο δεν τον αφορά και άρα δεν βρίσκω λόγο γιατί να αποδοκιμάζει αυτές τις διακοινώσεις.

το ίδιο ισχύει και για κάποιες ανατολίτικες τέχνες που βασίζονται σε ταοϊσμό και βουδισμό τα οποία είναι επίσης θρησκευτικά συστήματα. Ξαναλέω αφορά το ποίμνιο, και εφόσον κάποιος δεν είναι μέρος του ποιμνίου δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να τον ενδιαφέρει να το σχολιάσει. Είναι σαν να σχολιάζεις το γείτονά σου για το τι κάνει στο σπίτι του...

Αν και ο sniper μας προειδοποιεί, θα πω ότι καλά κάνει η εκκλησία και ενημερώνει κλπ το ποιμνίο της, αλλά στο σχολείο που θέλουν να ΜΗΝ πάνε οι καρατέγκα, οι μποξέρ και οι καποέιρες πάει και το δικό μου παιδί, το οποίο ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ να φάει τον προσυλυτισμό.

Και η χώρα με το σταυρό στη σημαία, στο σύνταγμα μιλάει για ανεξιθρησκεία.


Αυτά και πάω να προσκυνήσω το ιπτάμενο μακαρονοτέρας μου.

zopas
28/01/2016, 13:13
Ψαχνω να βρω δημοτικο που σιγουρα δεν εχει γυμναστη,πληροφορικαριο,θεατρικη αγωγη και κυριως δασκαλους αλλα να εχουν ζιου ζιτσου...να παω να εγγραφω αμεσα..

stam2
28/01/2016, 13:25
Αν και ο sniper μας προειδοποιεί, θα πω ότι καλά κάνει η εκκλησία και ενημερώνει κλπ το ποιμνίο της, αλλά στο σχολείο που θέλουν να ΜΗΝ πάνε οι καρατέγκα, οι μποξέρ και οι καποέιρες πάει και το δικό μου παιδί, το οποίο ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ να φάει τον προσυλυτισμό.

Και η χώρα με το σταυρό στη σημαία, στο σύνταγμα μιλάει για ανεξιθρησκεία.


Αυτά και πάω να προσκυνήσω το ιπτάμενο μακαρονοτέρας μου.

ΠΟΎ λέει ότι θέλουν να ΜΗΝ πηγαίνουν οι καρατέκα στο σχολείο? Εγώ διάβασα απλά ότι δεν επιθυμούν να διδάσκονται αυτές οι πολεμικές τέχνες στα σχολεία. (παρεμπιπτόντως ποια δημόσια σουπερ σχολεία έχουν και τέτοιες δραστηριότητες??)

και επίσης το δικαίωμα να πιστεύει ο καθένας σε όποια θρησκεία θέλει (=ανεξιθρησκεία), τι σχέση έχει με τις οδηγίες της Εκκλησίας προς το ποίμνιό της??
Εκτός και αν αναφέρεσαι στη σημαία και στο σταυρό. Γιατί σε αυτό έχω απαντήσει ήδη. Δημοκρατία έχουμε, μόλις γίνουν περισσότεροι οι μεν από τους δε, μπορούμε να βάλουμε ένα τριφύλλι, ένα δικέφαλο, ή ότι άλλο γουστάρουν οι πολλοί....

nikos_abel
28/01/2016, 13:51
Παίζεις με τις λέξεις. Αυτό που λένε είναι να μην διδάσκεται στο σχολείο οτιδήποτε αντιτίθεται στη χριστιανική θρησκεία.

Για το 2ο σκέλος, δεν έχει σημασία ποιοι είναι οι περισσότεροι. Η σημαία καλά κάνει και έχει το σταυρό, ας έχει
και τον δικέφαλο, είναι κάτι συμβολικό, από μόνο του δεν αποτελεί πρόβλημα.

MG-KTiNoS
28/01/2016, 13:58
Ο φαρμακοποιός τί έκπτωση σου κάνει στα ηρεμιστικά?:lol:

10% - 20% ανάλογα....

:D

panastex
28/01/2016, 14:01
Οι ιδρυτές των Ολυμπιακών Αγώνων ποιάς θρησκείας ήταν;

MG-KTiNoS
28/01/2016, 14:03
Οι ιδρυτές των Ολυμπιακών Αγώνων ποιάς θρησκείας ήταν;

αγιουβέρδα... ??? πως το λένε/???

Μανολης67
28/01/2016, 14:05
Οι ιδρυτές των Ολυμπιακών Αγώνων ποιάς θρησκείας ήταν;

Χριστιανοί! χο χο!
Τους απαγόρεψαν οι Χριστιανοί, μαζί με την οπλοφορία, το Παγκράτιο, την Μουσική, το Θέατρο, της Επιστήμες, τα λουτρα (!!!) και ότι καλό υπήρχε σε αυτόν τον τόπο.

BLiTzER
28/01/2016, 14:08
Μην είστε εριστικοί! Χριστιανισμός = αγάπη! Οι άνθρωποι είναι αδύναμοι και τον διαστρεβλώνουν, αλλά δεν ευθύνεται η θρησκεία γι'αυτό.

teogtp
28/01/2016, 14:09
10% - 20% ανάλογα....

:D

......το ντεκολτε;
:D

zopas
28/01/2016, 14:11
Νομιζω οτι αρχισε η φαση στην ολυμπια το 800 πχ περιπου στο ονομα του ηρακλη αριδαιου και επισημα το 776πχ στον δια..

stam2
28/01/2016, 14:13
:hmm:

τι σχέση έχουν όλα τα από πάνω με το θέμα?

SHOOTER045
28/01/2016, 14:15
Η εκκλησία επίσης απαγορεύει το καρναβάλι, τις εξόδους στα κλαμπ, μπαρ κλπ, το σεξ παντός είδους εκτός αν ο σκοπός είναι η τεκνοποίηση, τις διάφορες στάσεις στο σεξ πλην της «ορθόδοξης», την πολιτική και την δημοσιογραφία (ου ψευδομαρτυρήσεις) και γενικώς τη ζωή που κάνεις αν δεν είσαι μπατίρης άνεργος και άστεγος.

Εντάξει.και κάποιοι απο τους άλλους δεν πίνουν αλκοόλ
Δεν τρώνε χοιρινό
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ ΚΑΙ ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΜΟΥ Ο ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ.
Ενω θεωρούν φυσιολογικό αν δεν υπάρχει εύκαιρη γυναίκα ο ένας να κανει τον {κουβά}
Καμμενοι εγκεφάλου υπάρχουν εκατέρωθεν μην το πάμε παραπάνω.
Δεν περιμένω απο την εκκλησία να μου πει αν θα πάω να μάθω πολεμικές τέχνες η αν θα στείλω το παιδί μου να μάθει.
Αυτά είναι για οπισθοδρομικούς και καμμενους εγκεφάλους.
Οι αποκριές εχουν τις ρίζες τους στην αρχαιότητα, αλλά κατα την τουρκοκρατία συνέβαλαν στην διάσωση τιυ ελληνισμού και του χριστιανισμού.
Αλλά είπαμε οτι μας συμφέρει όπου μας συμφέρει.
Το {σεμνά και ταπεινά}>το έχουν ξεχάσει οι περισότεροι ιερωμένοι.
Και ειδικά στα υψηλά κλιμάκια .
Δεν τους ενοχλούν τα αισχη που βγαίνουν κατα καιρούς, ουτε ο πλουτισμός τους.
Και βάλθηκαν εναντίον των πολεμικών τεχνών οι οποίες οι περισότερες είναι αμυντικές και διδάσκουν την πραότητα χαρακτηριστικό γνώρισμα των χριστιανών .
Τι να λέμε τώρα.
Και εμένα μ αρέσουν τα όπλα αλλά δεν θα ψηφίσω τον τραμπ

BLiTzER
28/01/2016, 14:15
:hmm:

τι σχέση έχουν όλα τα από πάνω με το θέμα?

Μάλλον θέλει να καταλήξει στο ότι δεν το'χουν κάψει, αλλά το είχαν καμένο από πάντα.

Panos76
28/01/2016, 14:17
Χριστιανοί! χο χο!
Τους απαγόρεψαν οι Χριστιανοί, μαζί με την οπλοφορία, το Παγκράτιο, την Μουσική, το Θέατρο, της Επιστήμες, τα λουτρα (!!!) και ότι καλό υπήρχε σε αυτόν τον τόπο.

και τους αρχαίους Ναούς μη ξεχνάμε.


Μην είστε εριστικοί! Χριστιανισμός = αγάπη! Οι άνθρωποι είναι αδύναμοι και τον διαστρεβλώνουν, αλλά δεν ευθύνεται η θρησκεία γι'αυτό.

Σωστός, άλλο Θεός, άλλο θρησκεία, άλλο Εκκλησία ΑΕ, κλπ.

Ανθρώπινα ευφυολογήματα έχουν φέρει τα πάνω κάτω στα πάντα, ακόμα και διαστρέβλωση της Α. Γραφής.

Ωστόσο, μέσα από ένα πληκτρολόγιο δε βγαίνει άκρη παρά μισόλογα και έτσι φτάνουμε πάντα εκεί που φτάνουμε.