PDA

View Full Version : ΕΣΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣ!!!!!



Σελίδες : [1] 2 3

bros 650
20/05/2016, 23:49
παντρεμενο ζευγαρι συζητα για ενα αλλο ζευγαρι
Γυναικα- ..........μπλα μπλα ......και αυτη οτι θελει κανει στο σπιτι,θα του λεει Σπυρο κανε αυτο Σπυρο κανε εκεινο και εκεινος ο μουροχαβλος αμεσως θα το κανει.
αντρας με απορημενο υφος:confused: - Μα καλα και συ αυτο δεν κανεις?
Γυναικα- ΟΟΧΙΙ:nono:Δεν εισαι το ιδιο με αυτον :nono:
Αντρας-γιατι???????:confused:
Γυναικα -ΕΣΥ ΑΝΤΙΔΡΑΣ

notakos600
21/05/2016, 08:18
Ποιός είσαι από τους δύο; :lol:

spyrakos35
21/05/2016, 08:18
ντισκλέιμερ

οποιαδήποτε συνωνυμία είναι τυχαία

teogtp
21/05/2016, 08:20
:lol:

annoula1981
21/05/2016, 08:28
Κατάλαβα θα μας θάψετε πάλι..

LogOutGoRide
21/05/2016, 08:32
Αυτό το αφήνουμε για εσάς. Είναι δικό σας προνόμιο.

toyar
21/05/2016, 08:34
γυναικα=αφεντικο
με ολους τους τροπους
οι περισσοτεροι ανδρες δεν το καταλαβαινουν καν
καποιοι το καταλαβαινουν
απο αυτους καποιοι πανε να αντιδρασουν και το πληρωνουν ακριβα με γκρινια
αλλοι το παιρνουν αποφαση και δεν αντιδρουν οποτε γλυτωνουν γκρινια (οχι ολη)
κατι παραδειγματα απο γυναικες που τρωνε ξυλο κλπ ειναι εξαιρεσεις του κανονα αυτες ειναι απλα πολυ ηλιθιες για να καταλαβουν τη δυναμη τους
αυτη ειναι η γνωμη μου............και τη γραφω τωρα που κοιμαται :pantofla::tooth:

annoula1981
21/05/2016, 08:43
:bawl:
γυναικα=αφεντικο
με ολους τους τροπους
οι περισσοτεροι ανδρες δεν το καταλαβαινουν καν
καποιοι το καταλαβαινουν
απο αυτους καποιοι πανε να αντιδρασουν και το πληρωνουν ακριβα με γκρινια
αλλοι το παιρνουν αποφαση και δεν αντιδρουν οποτε γλυτωνουν γκρινια (οχι ολη)
κατι παραδειγματα απο γυναικες που τρωνε ξυλο κλπ ειναι εξαιρεσεις του κανονα αυτες ειναι απλα πολυ ηλιθιες για να καταλαβουν τη δυναμη τους
αυτη ειναι η γνωμη μου............και τη γραφω τωρα που κοιμαται :pantofla::tooth:

Μπράβο καλά κανεις! Γιατί μετά τα δακτυλακια μάλλον θα είναι στο γύψο... :bawl:

WiSe
21/05/2016, 09:06
Σαχλαμαρες μικροαστικες. Στο σπιτι ειναι δυο ανθρωποι-συναιτεροι που συζουν συμπορευονται κλπ κλπ. Τι αφεντικα και σαχλαμαριτσες ειναι αυτες? :confused:

spyrval
21/05/2016, 09:17
Κατάλαβα θα μας θάψετε πάλι..

Ρίξε μια ματιά στην αναλογία χήρες-χήροι και ξανασκέψου ποιός κρατάει το φτυάρι....

notakos600
21/05/2016, 09:17
Συνέταιροι...συμπορεύονται....συζούν....
Μάγκα μου είσαι τεράστιος!!!!! :lol:

WiSe
21/05/2016, 09:19
Συνέταιροι...συμπορεύονται....συζούν....
Μάγκα μου είσαι τεράστιος!!!!! :lol:

Αναλογα τις επιλογες του καθενος.... αμα παντρευεται ο καθενας οποιατου τυχει μπροστα του καλα να παθει. Θελει και λιγο μυαλο!

thunder ace
21/05/2016, 09:19
θελει να πει οτι ετσι ΕΠΡΕΠΕ να ειναι.Τωρα.............................................χμ..........................

pektis
21/05/2016, 09:21
359302
...ψυχολογικος πολεμος

notakos600
21/05/2016, 09:21
Αναλογα τις επιλογες του καθενος.... αμα παντρευεται ο καθενας οποιατου τυχει μπροστα του καλα να παθει. Θελει και λιγο μυαλο!

Θα συμφωνήσω με την τύχη φίλε μου, μυαλό έχουμε όλοι...

WiSe
21/05/2016, 09:24
Θα συμφωνήσω με την τύχη φίλε μου, μυαλό έχουμε όλοι...

Εσυ μπορει να εχεις.... οι στατιστικες των διαζυγιων λενε αλλα ομως! :D

notakos600
21/05/2016, 09:25
Εσυ μπορει να εχεις.... οι στατιστικες των διαζυγιων λενε αλλα ομως! :D

Ναι....βασικά γίνεται τις πουτ@νας....αν δεν είσαι χωρισμένος σήμερα είσαι κάτι σαν ανώμαλος....

thunder ace
21/05/2016, 09:27
κοιταξτε...........(ποιο πολυ για τους νεους το λεω)..............οι ανθρωποι αλλαζουν........................με τα χρονια ,με τις καταστασεις που θα βιωσουν κλπ.Και φυσικα αλλαζουμε και εμεις οι ιδιοι,απλα τον εαυτουλη μας τον συγχωρναμε και τον δικαιολογαμε οτι και να κανει.

notakos600
21/05/2016, 09:28
κοιταξτε...........(ποιο πολυ για τους νεους το λεω)..............οι ανθρωποι αλλαζουν........................με τα χρονια ,με τις καταστασεις που θα βιωσουν κλπ.Και φυσικα αλλαζουμε και εμεις οι ιδιοι,απλα τον εαυτουλη μας τον συγχωρναμε και τον δικαιολογαμε οτι και να κανει.

Οι άντρες δεν αλλάζουν...απλά ωριμάζουν σαν το παλιό καλό κρασί...

thunder ace
21/05/2016, 09:28
Ναι....βασικά γίνεται τις πουτ@νας....αν δεν είσαι χωρισμένος σήμερα είσαι κάτι σαν ανώμαλος....

εμ.....χρονια το φωναζω:το μοντελο-γαμος οικογενεια ειναι μια ΑΠΟΤΥΧΙΑ.Πιθανολογω σε καποια χρονια ΔΕΝ θα υπαρχει.

WiSe
21/05/2016, 09:30
Ναι....βασικά γίνεται τις πουτ@νας....αν δεν είσαι χωρισμένος σήμερα είσαι κάτι σαν ανώμαλος....

ετσι :lol:

..... Οι ανθρωποι αλλαζουν ναι φυσικα. Οταν εχουν καλες βασεις απο καλο σπιτι και ειναι συγκροτημενοι χαρακτηρες και σωστες προσωπικοτητες μπορει να αλλαξουν και προς το καλυτερο! :)

Σας μαμησα λιγο τη πλακα σορρυ! :p

duke200
21/05/2016, 09:30
ναι δυστυχως αρκετες γυναίκες το χουν αυτο, επειδή κάνουν επίδειξη η μια στην άλλη "εγω τον έχω σούζα", κλπ. Τα περισότερα που λενε η μία στην άλλη για το γάμο τους είναι ψεματα. Εχω δεχτεί και εγω υποδείξεις για ζευγάρια "υποδείγματα" που τελικά παει το κέρατο σύνεφο...

Μην κοιτατε τι κανει ο καθένας δεξιά και αριστερά, σχεδόν όλοι θα σας πούνε ψεμματα. Ακολουθήστε απλα τον Καντιανό κανόνα στις σχέσεις σας "κανε στο άλλον αυτό που θέλεις να σου κάνουνε" και όλα θα πάνε περφημα...

και αν δεν πανε καλά μην ξεφιλίζεστε με ατιμίες όπως το κέρατο. Χωρίστε ήσυχα και βγάλτε τα μάτια σας μετά όπως θέλετε.

Αν έχετε παιδια και δεν μπορείτε να χωρίσετε, κάντε συμφωνητικό μέχρι να πάνε τα παιδιά 12-13 ετών και επίσης βγαλτε τα μάτια σας χωρίς να ξεφτιλίζεστε...

WiSe
21/05/2016, 09:32
ναι δυστυχως αρκετες γυναίκες το χουν αυτο, επειδή κάνουν επίδειξη η μια στην άλλη "εγω τον έχω σούζα", κλπ. Τα περισότερα που λενε η μία στην άλλη για το γάμο τους είναι ψεματα. Εχω δεχτεί και εγω υποδείξεις ζευγάρια "υποδείγματα" που τελικά παει το κέρατο σύνεφο...

Μην κοιτατε τι κανει ο καθένας δεξιά και αριστερά, σχεδόν όλοι θα σας πούνε ψεμματα. Ακολουθήστε απλα τον Καντιανό κανόνα στις σχέσεις σας "κανε στο άλλον αυτό που θέλεις να σου κάνουνε" και όλα θα πάνε περφημα...

και αν δεν πανε καλά μην ξεφιλίζεστε με ατιμίες όπως το κέρατο. Χωρίστε ήσυχα και βγάλτε τα μάτια σας μετά όπως θέλετε.

Αν έχετε παιδια και δεν μπορείτε να χωρίσετε, κάντε συμφωνητικό μέχρι να πάνε τα παιδιά 12-13 ετών και επίσης βγαλτε τα μάτια σας χωρίς να ξεφτιλίζεστε...

Γιατι εχει επικρατησει αυτη η ιδεα οτι πρεπει να ειναι και οι δυο γονεις μαζι για τα παιδια? Καλυτερα χωρια και ηρεμο σπιτι παρα μαζι κι σφαγη ή τυπικα μαζι.

thunder ace
21/05/2016, 09:34
ετσι :lol:

..... Οι ανθρωποι αλλαζουν ναι φυσικα. Οταν εχουν καλες βασεις απο καλο σπιτι και ειναι συγκροτημενοι χαρακτηρες και σωστες προσωπικοτητες μπορει να αλλαξουν και προς το καλυτερο! :)

Σας μαμησα λιγο τη πλακα σορρυ! :p
Αν και η συζητηση θα παει αλλου,ξερεις πολλους ανθρωπους στην εποχη μας ,που μεγαλωνοντας να γινονται καλυτεροι;ειλικρινα

WiSe
21/05/2016, 09:36
Αν και η συζητηση θα παει αλλου,ξερεις πολλους ανθρωπους στην εποχη μας ,που μεγαλωνοντας να γινονται καλυτεροι;ειλικρινα

Ναι ξερω. Οχι πολλους

sugariasgeorge
21/05/2016, 09:36
Ναι....βασικά γίνεται τις πουτ@νας....αν δεν είσαι χωρισμένος σήμερα είσαι κάτι σαν ανώμαλος....
παντρευτηκα και χωρισα....
και ξαναπαντρευτηκα...
τελικα ειμαι ανωμαλιαρικο αγορι !!!:lol::lol::lol:

SHOOTER045
21/05/2016, 09:39
Οι άντρες δεν αλλάζουν...απλά ωριμάζουν σαν το παλιό καλόκρασί...

Τώρα είναι εντάξει :D

thunder ace
21/05/2016, 09:42
Ναι ξερω. Οχι πολλους

εγω παλι βλεπω(χωρις να αμφισβητω την απαντηση σου)ανθρωπους μεγαλωνοντας να γινονται πιο νευρικοι,πιο απαθεις,πιο σκληροι,πιο πονηροι κλπ κλπ .Και ειμαι απο την φυση μου καλοπροαιρετος μεχρι ηλιθιοτητας.

thunder ace
21/05/2016, 09:43
παντρευτηκα και χωρισα....
και ξαναπαντρευτηκα...
τελικα ειμαι ανωμαλιαρικο αγορι !!!:lol::lol::lol:

ουκ ανδρος σοφου.........................................................

WiSe
21/05/2016, 09:47
εγω παλι βλεπω(χωρις να αμφισβητω την απαντηση σου)ανθρωπους μεγαλωνοντας να γινονται πιο νευρικοι,πιο απαθεις,πιο σκληροι,πιο πονηροι κλπ κλπ .Και ειμαι απο την φυση μου καλοπροαιρετος μεχρι ηλιθιοτητας.

Ολα αυτα που λες εχουν και καλη και κακη ερμηνεια παντως. Αρα αναλογα το πως χρησιμοποιουμε την πονηρια και την απαθεια και το IQ και γενικα ολα αυτα μας κανει καλους ή κακους. Μπορει να εισαι πολυ πονηρος ωστε να αποφευγεις τα λαμογια ή πολυ σκληρος ωστε να μην πληγωνεσαι απο τους ανθρωπους ή απαθης στην αρνητικοτητα. Και γω ειμαι καλοπροαιρετος και αισιοδοξος παντως!

Πηγε αλλου η κουβεντα ηδη! :)

vaska
21/05/2016, 10:13
παντρευτηκα και χωρισα....
και ξαναπαντρευτηκα...
τελικα ειμαι ανωμαλιαρικο αγορι !!!:lol::lol::lol:


Ομοίως και ψήνομαι να το ξανακάνω, το λοιπόν είμαι πιο ανωμαλιάρης από σένανε
:bawl:

Pan (dvs)
21/05/2016, 10:32
εμ.....χρονια το φωναζω:το μοντελο-γαμος οικογενεια ειναι μια ΑΠΟΤΥΧΙΑ.Πιθανολογω σε καποια χρονια ΔΕΝ θα υπαρχει.

Μια χαρα μοντελο ειναι,αν ξερει ο καθενας τον ρολο του.Κατα τ αλλα και εγω πιστευω οτι σε βαθος χρονου,δεν θα υπαρχει.

SHOOTER045
21/05/2016, 10:51
Μια χαρα μοντελο ειναι,αν ξερει ο καθενας τον ρολο του.Κατα τ αλλα και εγω πιστευω οτι σε βαθος χρονου,δεν θα υπαρχει.

Ε ναι ρε
Έχει κάτι εκπομπές στα δορυφορικά
<ένας άντρας, τεσσερις γυναικες>
Έτσι εξαλείφεται το πρόβλημα της περιόδου, του πονοκεφάλου της μουρμουρας κτλπ.
Εκτός αν συνεννοηθούν τα κορίτσια μεταξύ τούς.
Τότε Π@@@@@@@ΤΣΑΑΑΑΑ

notakos600
21/05/2016, 11:58
Τώρα είναι εντάξει :D

Νταξ ρε σειρά, 50 φεύγα είμαι...μην περιμένεις και πολλά...:lol: :beer:

thunder ace
21/05/2016, 12:01
Νταξ ρε σειρά, 50 φεύγα είμαι...μην περιμένεις και πολλά...:lol: :beer:
Α πουλακι μου ,εισαι σειρα!!!και γω σε νομιζα για 30κατι.

teogtp
21/05/2016, 12:10
Α πουλακι μου ,εισαι σειρα!!!και γω σε νομιζα για 30κατι.

Νοτακο χρωστάς κέρασμα .......
:D

notakos600
21/05/2016, 12:22
Α πουλακι μου ,εισαι σειρα!!!και γω σε νομιζα για 30κατι.

Εμ δίκιο έχεις...ποιός πενηντάρης αγοράζει 1000ss; ;)


Νοτακο χρωστάς κέρασμα .......
:D

Όσα κεράσματα γουστάρεις...kerasma is my middle name...και καφέδες και τσαγάκια :lol:
Εξαιρούνται οι παρόντες (για τα τσάγια). :lol: :beer:

spyrakos35
21/05/2016, 12:24
Ομοίως και ψήνομαι να το ξανακάνω, το λοιπόν είμαι πιο ανωμαλιάρης από σένανε
:bawl:

Εσυ αγορι μου εισαι μια κατηγορια μονος σου....

Δεν ειναι οτι πας να το ξανακανεις απλα.....
Ειναι οτι πας να το ξανακανεις ενοσω ξερεις οτι την μπανιερα την καλη την εχει ο Βαγγελας ο μαλλιας....

:lol:

buckley
21/05/2016, 12:54
Οι άντρες δεν αλλάζουν...απλά ωριμάζουν σαν το παλιό καλό κρασί...

Ποιος ήρθε ? 50 χρόνια και δεν το χω καταφέρει λέμε...

SHOOTER045
21/05/2016, 13:05
Ποιος ήρθε ? 50 χρόνια και δεν το χω καταφέρει λέμε...

Εσύ είσαι μπράντυ

notakos600
21/05/2016, 13:25
Ποιος ήρθε ? 50 χρόνια και δεν το χω καταφέρει λέμε...

Δεν το έγραψα για μας ρε σειρά....

spyrval
21/05/2016, 13:27
Ναι....βασικά γίνεται τις πουτ@νας....αν δεν είσαι χωρισμένος σήμερα είσαι κάτι σαν ανώμαλος....

Εγώ ακόμα κρύβω ότι είμαι παντρεμένος και straight. Το ξέρουν μόνο οι πολύ κοντινοί μου άνθρωποι. Δε θέλω να έχει πρόβλημα η κόρη μου στο σχολείο, είναι σκληρά τα παιδιά

thunder ace
21/05/2016, 13:29
Εγώ ακόμα κρύβω ότι είμαι παντρεμένος και straight. Το ξέρουν μόνο οι πολύ κοντινοί μου άνθρωποι. Δε θέλω να έχει πρόβλημα η κόρη μου στο σχολείο, είναι σκληρά τα παιδιά

μη μου πεις οτι σταματας και στο κοκκινο!!!!!!!!!!

spyrval
21/05/2016, 14:25
μη μου πεις οτι σταματας και στο κοκκινο!!!!!!!!!!

Μόνο αν δε με βλέπει κανείς. Αν υπάρχουν άλλοι γύρω μου περνάω αέρα και βρίζω κιόλας :lol:

DrEvil
21/05/2016, 15:13
Ομοίως και ψήνομαι να το ξανακάνω, το λοιπόν είμαι πιο ανωμαλιάρης από σένανε
:bawl:

Εγω το εκανα ;)

PortisHead
21/05/2016, 20:05
Σαχλαμαρες μικροαστικες. Στο σπιτι ειναι δυο ανθρωποι-συναιτεροι που συζουν συμπορευονται κλπ κλπ. Τι αφεντικα και σαχλαμαριτσες ειναι αυτες? :confused:

Ακομα δεν εχεις κλεισει 10ετια γαμου, σωστα ?
:lol:

taisteal
21/05/2016, 20:29
Αρχηγο της παντοφλας βγαλατε η ακομη;;;
Παιζουν δυνατα ονοματα...

:lol::lol::pantofla:

bros 650
21/05/2016, 23:09
Το μονο θετικο με τον γαμο ειναι οτι αν πας στην κολαση θα σου φανει σαν παιδικη χαρα.
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ
ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ
Ο γαμος ειναι σαν την φυλακη οταν μπαινεις μεσα στην αρχη δεν μπορεις να συνιθησεις με τιποτα την καινουργια ζωη αγχωνεσαι νευριαζεις μαλωνεις κτλπ.Καθως παιρναν τα χρονια αρχιζεις και συνιθηζεις την ρουτινα της φυλακης ηρεμεις και βρισκεις τροπους να παιρνας καλα ηρεμα χωρις φασαριες.Μετα απο αρκετα χρονια εχεις συνιθησει την ζωη της φυλακης εχεις ξεχασει πως ηταν εξω και ''φοβασαι'' πλεον να βγεις εξω

DrEvil
21/05/2016, 23:23
Το μονο θετικο με τον γαμο ειναι οτι αν πας στην κολαση θα σου φανει σαν παιδικη χαρα.
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ
ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ
Ο γαμος ειναι σαν την φυλακη οταν μπαινεις μεσα στην αρχη δεν μπορεις να συνιθησεις με τιποτα την καινουργια ζωη αγχωνεσαι νευριαζεις μαλωνεις κτλπ.Καθως παιρναν τα χρονια αρχιζεις και συνιθηζεις την ρουτινα της φυλακης ηρεμεις και βρισκεις τροπους να παιρνας καλα ηρεμα χωρις φασαριες.Μετα απο αρκετα χρονια εχεις συνιθησει την ζωη της φυλακης εχεις ξεχασει πως ηταν εξω και ''φοβασαι'' πλεον να βγεις εξω
Δεν ειναι αυτο ο γαμος φιλε μου.
Αυτο καταντησε.
Και μετα απο 10 χονια σε γαμο και τωρα μακρια απο μενα (αυτο το κακο) εχω να πω ενα:
Αν αφησει ενα ζευγαρι τα ονειρα του αυριο να μην ειναι τα δικα του (τους) αλλα των υπολοιπων θα εχω παρεα μου κι αλλους χωρισμενους.
Και οι χωρισμενες δεν με χαλανε καθολου. Απολαυστικοτατες.

taisteal
22/05/2016, 00:52
Τα ειχε πει ο ποιητης..

''Ο παντρεμένος ζει σαν σκύλος και πεθαίνει σαν άνθρωπος. Ο ανύπανδρος ζει σαν άνθρωπος και πεθαίνει σαν σκύλος.

Κ.Καβαφης

WiSe
22/05/2016, 00:52
Ακομα δεν εχεις κλεισει 10ετια γαμου, σωστα ?
:lol:

:lol: λες να αναθεωρησω όταν την κλεισω? Χλωμο λιγο! Παιδια δεν είναι ολοι φυλακισμενοι

DrEvil
22/05/2016, 01:02
:lol: λες να αναθεωρησω όταν την κλεισω? Χλωμο λιγο! Παιδια δεν είναι ολοι φυλακισμενοι

Οτι πεις.
Και μακαρι να ειναι ετσι για σενα.

notakos600
22/05/2016, 07:20
Αρχηγο της παντοφλας βγαλατε η ακομη;;;
Παιζουν δυνατα ονοματα...

:lol::lol::pantofla:

:lol::bawl::lol:

GiorgosLa
22/05/2016, 07:39
Αρχηγο της παντοφλας βγαλατε η ακομη;;;
Παιζουν δυνατα ονοματα...

:lol::lol::pantofla:

Πια παντόφλα??? Εγώ το προχώρησα. Μετά από πολλααά χρόνια, η παντόφλα είναι... χάδι! Με δικαιολογία "τάχα" για την μηχανή, πήγα και της αγόρασα μπότες!!! Ένα κιλό+ η μια... :a26: :cry:
(Και σε ρωτάω. "μπότες, η μποτάκια?" - "μπότες, μπότες για μεγαλύτερη ασφάλεια" Ασφάλεια για ποιον? :a018:

thunder ace
22/05/2016, 08:10
Γιατι ρε παιδια ,ειναι ηρεμα πλασματα αι γυναικαι..........................................
359346

GiorgosLa
22/05/2016, 08:24
Γιατι ρε παιδια ,ειναι ηρεμα πλασματα αι γυναικαι..........................................
359346

Ααα!!! Νωρίς ξυπνάει εσένα...! :D

(Εμένα ακόμα κοιμάται)

taisteal
22/05/2016, 19:34
Πια παντόφλα??? Εγώ το προχώρησα. Μετά από πολλααά χρόνια, η παντόφλα είναι... χάδι! Με δικαιολογία "τάχα" για την μηχανή, πήγα και της αγόρασα μπότες!!! Ένα κιλό+ η μια... :a26: :cry:
(Και σε ρωτάω. "μπότες, η μποτάκια?" - "μπότες, μπότες για μεγαλύτερη ασφάλεια" Ασφάλεια για ποιον? :a018:


Εγω για καλυτερα ειπα μποτες ρε φιλε...που να ξερω οτι προοριζονταν για αλλη χρηση;;
:lol::lol:

sugariasgeorge
22/05/2016, 19:40
και εξακολουθω να επιμενω...στο στρατευμα πρεπει να στρατολογουν μονο γυναικες...
σκεφτειτε το εξης... γυναικα με περιοδο και οπλο στο χερι !!!:lol::lol::lol:

SONone
22/05/2016, 20:17
και εξακολουθω να επιμενω...στο στρατευμα πρεπει να στρατολογουν μονο γυναικες...
σκεφτειτε το εξης... γυναικα με περιοδο και οπλο στο χερι !!!:lol::lol::lol:

αν το κάνουμε πρώτοι μεχρι την Ιαπωνία μας βλέπω! πια Τουρκια ....

nikos_abel
22/05/2016, 20:29
Όλοι άνθρωποι είμαστε, δεν φταίνε οι γυναίκες.

Όσο για το μοντέλο αυτό, κοινωνική ανάγκη ήταν και "έπιασε". Εδώ ακόμα κολλάμε στις θρησκείες, στα κόμματα, στη μπάλα, θα αμφισβητήσουμε κάτι που ειναι αποδεκτό στις / στα περισσότερα από αυτά;

7Tolis
22/05/2016, 22:25
και εξακολουθω να επιμενω...στο στρατευμα πρεπει να στρατολογουν μονο γυναικες...
σκεφτειτε το εξης... γυναικα με περιοδο και οπλο στο χερι !!!:lol::lol::lol:

Πόλεμος δεν θα υπάρχει παρα μόνο χώρες που δε μιλιούνται μεταξύ τους.

mikes
23/05/2016, 19:21
Όλοι εσείς που παλεύετε να κάνετε μια γυναίκα ευτυχισμένη, να θυμάστε πως... H Εύα είχε όλο τον παράδεισο και δεν της έφτασε...

tc-drift
24/05/2016, 11:55
Ο γάμος δεν είναι υποχρέωση, όποιος θέλει το κάνει.

Υπάρχουν χιλιάδες γυναίκες και άντρες εκεί έξω και στο χέρι του καθενός είναι να το αποφασίσει με τον σωστό άνθρωπο.

Εγώ το μόνο που έχω να προτείνω έπειτα απο 14 χρόνια σχέσης και 6 χρόνια γάμου και σύντομα με 2 παιδιά είναι να διαλέγετε προσεκτικά αυτόν που θα παντρευτείτε και να μην περιμένετε πως θα αλλάξει μετά το γάμο. Αν δεν είναι όπως τον θέλετε απο πριν ποντάρετε σε λάθος άλογο.

Κίνητρα όπως απίστευτη φυσική ομορφιά, ιδανικές αναλογίες δεν αρκούν για ένα χαρούμενο γάμο παρα μόνο για μερικούς μήνες φοβερού σεξ ενδεχομένως!!

Χαρίσματα όπως οκνηρία, τεμπελιά, νεύρα, πουτανιά, μαμακίαση κλπ δεν ελαχιστοποιούνται παρα μόνο μεγιστοποιούνται στο γάμο ενδεχομένως!

Επίσης.. παντρεύεστε μαζί και την οικογένεια. Να φροντίσετε να έχει ο σύντροφος σας και πολύ καλή οικογένεια γιατί αυτή αντανακλάει ΑΚΡΙΒΩΣ τί είδους οικογένεια θα κάνετε και μεταξύ σας στο 99% των περιπτώσεων.

Ναι, ο γάμος για έναν άντρα ΄΄κυνηγό΄΄ έχει στοιχεία φυλακής απο την άποψη πως θα βλέπετε να περνάνε απο μπροστά σας όμορφες γυναίκες και εφόσον είσαστε σοβαρός και δεν θέλετε να διαλύσετε το σπίτι σας πρέπει να καταπνίξετε αυτές τις ορμές που πιστεύω υπάρχουν σε κάθε αρσενικό!

Αν εξαιρέσεις αυτό ακριβώς το ΄΄πρόβλημα΄΄ οτι δηλαδή πρέπει να καταπνίγεις αυτό το συναίσθημα του κυνηγού (εδώ μετράει πολύ η επιλογή που έκανες να είναι μια γυναίκα που να σε γεμίζει και να σου κρατάει το ενδιαφέρον όσο γίνεται) κατα τα άλλα μιλάμε για συντροφικότητα, παιδιά, όμορφες στιγμές, ένα νόημα στην ζωή του ανθρώπου πως παλευει και δουλευει για κάτι μεγαλύτερο απο αυτόν, σε κάθε χαμόγελο απο τα παιδιά του θα το ξέρει!

Πολλές δύσκολες στιγμές, πολύ κούραση με τα παιδιά, πολύ τρέξιμο, αγωνίες αλλά τα ίδια ακριβώς που κάναν οι γονείς μας για να μπορούμε να υπαρχουμε σήμερα κι εμείς εδώ!

Πράγματι υπάρχουν πολλές γυναίκες δυνάστες ή GOLD-DIGGERS! η τσουλίτσες που ΄΄πρέπει΄΄ για να μην συνεχίσουν να ξεφτιλίζονται να ΄΄τακτοποιηθούν΄΄ και ψάχνουν θύματα! Άμα την πάτησες, δεν σημαίνει πως όλες είναι έτσι.

Έχεις στα ΄χερια σου την δύναμη να τεστάρεις τον άλλον απο το κάθε μικρό καθημερινό μέχρι το τελευταίο ακραίο πρόβλημα πως θα συμπεριφερθεί και τί ηθική έχει (πέρα απο το ερωτικό κομμάτι δηλαδή).

Αυτό προυποθέτει να περάσεις καιρό με τον άλλον και να δοκιμαστεί η σχέση σας σε δυσκολίες μεγάλες. Ανεργία, προβλήματα υγείας στο περιβάλλον ενδεχομένως, ανέχεια, χαρές, επιτυχίες, όλα αυτά.

Αν παντρεύτηκες την γυναίκα σου μονάχα επειδή είχε ωραία πίσω κίνηση και το κούναγε ωραία τότε την επόμενη φορά βάλε στο παιχνίδι και το πανω κεφάλι καλύτερα!

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο τυχερός αλλά ελάχιστα παράπονα έχω. Και τις μηχανές μου έχω και τον ελευθερο χρόνο μου μέσα στη τρέλα της καθημερινότητας και μια γυναίκα που την θέλω και νιώθω όμορφα κοντά της και χωρίς φασαρίες και τσαμπουκάδες, με δίκαια όσο γίνεται κατανομή του βάρους στον καθένα και με κατανόηση.

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα, δεν είναι λύση να φτάσεις 50 χρονών και να είσαι μόνος παρα μόνο απο συνειδητή επιλογή, όχι αν είσαι άνθρωπος συντροφικός. Είναι κρίμα, δεν υπάρχουν στερεότυπα, υπάρχουν μόνο κακές επιλογες.

toyar
24/05/2016, 12:10
συμφωνω σε ολα τα παραπανω
περα ομως απο τη σημασια της επιλογης και την τυχη ειναι γεγονος οτι τα δυο φυλα εχουν μεγαλες διαφορες μεταξυ τους σε ψυχολογια, συμπεριφορα, αντιληψη των πραγματων κλπ χωρις αυτο να σημαινει οτι καποιο υπερεχει απεναντι στο αλλο
οι διαφορες αυτες υπαρχουν απο τη φυση ετσι ωστε να αλληλοσυμπληρωνονται γιατι αν ηταν ομοια δεν θα υπηρχε ενδιαφερον αλλα μια επιπεδη συμβιωση-συνεταιρισμος
αυτη τη διαφορετικοτητα διακωμωδουμε εμεις εδω απο την ανδρικη πλευρα ακριβως επειδη μας ειναι δυσκολο να την κατανοησουμε και μας κανει εντυπωση αλλες φορες θετικη αλλες αρνητικη
απο κει και περα ο καθενας κανει της επιλογες του και ειναι σωστες αν δεν μετανιωσει σε βαθος χρονου

εδω αλλοι περνανε τη μιση τους ζωη στα συνεργεια με bmw και ducati και δεν τις αλλαζουν με τιποτα:lol:

WiSe
24/05/2016, 12:10
Ο γάμος δεν είναι υποχρέωση, όποιος θέλει το κάνει.

Υπάρχουν χιλιάδες γυναίκες και άντρες εκεί έξω και στο χέρι του καθενός είναι να το αποφασίσει με τον σωστό άνθρωπο.

Εγώ το μόνο που έχω να προτείνω έπειτα απο 14 χρόνια σχέσης και 6 χρόνια γάμου και σύντομα με 2 παιδιά είναι να διαλέγετε προσεκτικά αυτόν που θα παντρευτείτε και να μην περιμένετε πως θα αλλάξει μετά το γάμο. Αν δεν είναι όπως τον θέλετε απο πριν ποντάρετε σε λάθος άλογο.

Κίνητρα όπως απίστευτη φυσική ομορφιά, ιδανικές αναλογίες δεν αρκούν για ένα χαρούμενο γάμο παρα μόνο για μερικούς μήνες φοβερού σεξ ενδεχομένως!!

Χαρίσματα όπως οκνηρία, τεμπελιά, νεύρα, πουτανιά, μαμακίαση κλπ δεν ελαχιστοποιούνται παρα μόνο μεγιστοποιούνται στο γάμο ενδεχομένως!

Επίσης.. παντρεύεστε μαζί και την οικογένεια. Να φροντίσετε να έχει ο σύντροφος σας και πολύ καλή οικογένεια γιατί αυτή αντανακλάει ΑΚΡΙΒΩΣ τί είδους οικογένεια θα κάνετε και μεταξύ σας στο 99% των περιπτώσεων.

Ναι, ο γάμος για έναν άντρα ΄΄κυνηγό΄΄ έχει στοιχεία φυλακής απο την άποψη πως θα βλέπετε να περνάνε απο μπροστά σας όμορφες γυναίκες και εφόσον είσαστε σοβαρός και δεν θέλετε να διαλύσετε το σπίτι σας πρέπει να καταπνίξετε αυτές τις ορμές που πιστεύω υπάρχουν σε κάθε αρσενικό!

Αν εξαιρέσεις αυτό ακριβώς το ΄΄πρόβλημα΄΄ οτι δηλαδή πρέπει να καταπνίγεις αυτό το συναίσθημα του κυνηγού (εδώ μετράει πολύ η επιλογή που έκανες να είναι μια γυναίκα που να σε γεμίζει και να σου κρατάει το ενδιαφέρον όσο γίνεται) κατα τα άλλα μιλάμε για συντροφικότητα, παιδιά, όμορφες στιγμές, ένα νόημα στην ζωή του ανθρώπου πως παλευει και δουλευει για κάτι μεγαλύτερο απο αυτόν, σε κάθε χαμόγελο απο τα παιδιά του θα το ξέρει!

Πολλές δύσκολες στιγμές, πολύ κούραση με τα παιδιά, πολύ τρέξιμο, αγωνίες αλλά τα ίδια ακριβώς που κάναν οι γονείς μας για να μπορούμε να υπαρχουμε σήμερα κι εμείς εδώ!

Πράγματι υπάρχουν πολλές γυναίκες δυνάστες ή GOLD-DIGGERS! η τσουλίτσες που ΄΄πρέπει΄΄ για να μην συνεχίσουν να ξεφτιλίζονται να ΄΄τακτοποιηθούν΄΄ και ψάχνουν θύματα! Άμα την πάτησες, δεν σημαίνει πως όλες είναι έτσι.

Έχεις στα ΄χερια σου την δύναμη να τεστάρεις τον άλλον απο το κάθε μικρό καθημερινό μέχρι το τελευταίο ακραίο πρόβλημα πως θα συμπεριφερθεί και τί ηθική έχει (πέρα απο το ερωτικό κομμάτι δηλαδή).

Αυτό προυποθέτει να περάσεις καιρό με τον άλλον και να δοκιμαστεί η σχέση σας σε δυσκολίες μεγάλες. Ανεργία, προβλήματα υγείας στο περιβάλλον ενδεχομένως, ανέχεια, χαρές, επιτυχίες, όλα αυτά.

Αν παντρεύτηκες την γυναίκα σου μονάχα επειδή είχε ωραία πίσω κίνηση και το κούναγε ωραία τότε την επόμενη φορά βάλε στο παιχνίδι και το πανω κεφάλι καλύτερα!

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο τυχερός αλλά ελάχιστα παράπονα έχω. Και τις μηχανές μου έχω και τον ελευθερο χρόνο μου μέσα στη τρέλα της καθημερινότητας και μια γυναίκα που την θέλω και νιώθω όμορφα κοντά της και χωρίς φασαρίες και τσαμπουκάδες, με δίκαια όσο γίνεται κατανομή του βάρους στον καθένα και με κατανόηση.

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα, δεν είναι λύση να φτάσεις 50 χρονών και να είσαι μόνος παρα μόνο απο συνειδητή επιλογή, όχι αν είσαι άνθρωπος συντροφικός. Είναι κρίμα, δεν υπάρχουν στερεότυπα, υπάρχουν μόνο κακές επιλογες.

Μπραβο σου ρε φιλε! Εισαι απιστευτα ωριμος! Τυχερη η γυναικα σου, τυχερος και εσυ! Ετσι ακριβως εχω και γω αυτη την τυχη να εχω διπλα μου εναν θυσαυρο που καθε μερα που περναει μου το αποδικνυει!


Οι βασικες αξιες ενος ανθρωπου ειναι υποχρεωτικες: Ηθικη, τιμιοτητα, προσωπικοτητα.


Το τελειο δεν υπαρχει να συμπληρωσω και ειναι υποχρεωση απεναντι στον εαυτο μας αν θελουμε να ειμαστε σωστοι συντροφικοι ανθρωποι να κανουμε καποιες υποχωρισεις για να μπορεσουν δυο διαφορετικοι ανθρωποι να συνυπαρξουν και να δουλευει σωστα αυτη η "εταιρεια" που λεγεται οικογενεια!

Η οικογενεια του συντροφου μας ειναι το Α και το Ω στην επιλογη να περασουμε την υπολοιπη μας ζωη μαζι του γιατι θα μπορεσουμε και να διαγνωσουμε, εκτος των αλλων, αν αυτες οι κληρονομικες αξιες υπαρχουν. Αν υπαρχουν εχουν περασει και στο παιδι, ειναι απολυτος βεβαιο αυτο!!!

Οσο για την ομορφια? Και την Σκλεναρικοβα ο Καρεμπε την κερατωσε..... μια ομορφια που θα κρατησει κατα μεσο ορο 20 χρονια.

nikos_abel
24/05/2016, 12:18
Από εδώ λοιπόν μπορώ πλέον να ξεχωρίσω ποιών οι γυναίκες διαβάζουν στο φόρουμ και ποιών όχι :lol:

Πέρα από τη πλάκα,


Οι βασικες αξιες ενος ανθρωπου ειναι υποχρεωτικες: Ηθικη, τιμιοτητα, προσωπικοτητα.

Αυτά δεν έχουν να κάνουν με το θεσμό του γάμου. Το να μοιράζεσαι τη ζωή σου με έναν άνθρωπο σεξουαλικά, είναι σα
να θες να πίνεις για όλη σου τη ζωή καφέ με έναν κολλητό και απαγορεύεται άλλος.

Είπαμε, βόλεψε και βολεύει ο θεσμός αυτός, για πάρα πολλύς λόγους, αλλά δε σημαίνει ότι είναι και ο ιδανικός.

teogtp
24/05/2016, 12:26
Είπαμε, βόλεψε και βολεύει ο θεσμός αυτός, για πάρα πολλύς λόγους, αλλά δε σημαίνει ότι είναι και ο ιδανικός.

Οι δικηγόροι κλέφτες θα γίνουν;
:D

7Tolis
24/05/2016, 12:26
1) Ακούγεται συχνά η έννοια αποκατάσταση λες και είναι βλάβη.
2) Γυναίκα που στο 2ο ραντεβου έρχεται με παστίτσιο,τρέχεις μακριά της μυρίζει νύφη.
3) γυναίκα που οι λέξεις της καταλήγουν σε άκι,ούλη όπως ένα σπιτάκι ένα αμαξάκι με τον αντρούλη μου,τρέχεις ξανά μακριά της


Και ναι ρε παιδιά.Ομορφιά και ας είναι για 20 χρόνια.Ετσι και αλλιώς μετά δε θα μου σηκώνεται ξερω γω οπότε κλάιν.

Ντισκλέημερ.Ασφαλώς και είμαι ρηχός και ασφαλώς δε με νοιάζει.

WiSe
24/05/2016, 12:30
Είπαμε, βόλεψε και βολεύει ο θεσμός αυτός, για πάρα πολλύς λόγους, αλλά δε σημαίνει ότι είναι και ο ιδανικός.

Υποκειμενικη αποψη εκφραζεις οταν λες οτι δεν ειναι ιδανικος. Για καποιους ειναι. Και γω δεν ηξερα οτι ειναι, οταν ολες μου οι σχεσεις ηταν του 6μηνου μαξ γιατι καμια δε με καλυπτε σε αυτα που ηθελα και δεν καθομουν ΠΟΤΕ να αλλαξω καμια """κ@ργιολα""". Οταν βρεις και συ τον ανθρωπο σου θα δεις και συ οτι ειναι καταπλητικη η φαση ;)



Αυτά δεν έχουν να κάνουν με το θεσμό του γάμου. Το να μοιράζεσαι τη ζωή σου με έναν άνθρωπο σεξουαλικά, είναι σα
να θες να πίνεις για όλη σου τη ζωή καφέ με έναν κολλητό και απαγορεύεται άλλος.

Εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις τεραστιο λαθος. Καταρχην μιλας για δυο πραγματα διαφορετικα. Εξηγω: Οι θεμελιωδεις αυτες αξιες που ανεφερα και υποχρεωτικες φυσικα συντελουν στο να προχωραει σωστα ο γαμος.

Στο σεξουαλικο κομματι επειδη το ανεφερες, θα σου πω οτι, οσες φαντασιωσεις εχει καποιος γενικα στο μυαλο του αν μπορει να τις πραγματοποιησει με τη γυναικα του ειναι και το ιδανικο και τοτε ουτε εκει υπαρχει βαρεμαρα. Μπορω να σου πω οτι υπαρχει και πιο ουσιαστικη σεξουαλικη σχεση αφου δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι πλεον και απλα βγαζεις τα "γουστα" σου. Φυσικα και εκει μπορει να υπαρχουν ορια στο που μπορει να φτασει ο αλλος! Οσο πιο ανοιχτα ειναι τοσο πιο καλα περνας! ;)

toyar
24/05/2016, 12:34
η γυναικα ειναι οπως το μηχανακι
πρεπει να ξερεις τι θελεις και τι ψωνιζεις
δεν μπορεις να παντρευεσαι μια ντουλαπα επειδη εχει 3 διαμερισματα και να πιστευεις οτι θα την κανεις μοντελο
δεν μπορεις να παντρευεσαι το μοντελο που ξυπναει στις 12 και να περιμενεις να φας σπιτικο φαγητο
η γυναικα μπορει να φερει τον αντρα στα νερα της και να τον προσαρμωσει στις αναγκες της το αντιθετο ποτε...........

Bowleno
24/05/2016, 12:38
Όλοι εσείς που παλεύετε να κάνετε μια γυναίκα ευτυχισμένη, να θυμάστε πως... H Εύα είχε όλο τον παράδεισο και δεν της έφτασε...

Μα ποιος θέλει να τις κάνει ευτυχισμένες; :confused::rolleyes:

Να τις π.........θέλουμε.....:bawl:

7Tolis
24/05/2016, 12:42
Φίλε toyar θα διαφωνήσω σε ένα σημείο.Μια γυναίκα αγάπησε ένα ρεμάλι και το πρώτο που σκέφτηκε είναι δε πειράζει θα τον στρώσω.Αμ δεεεεεε!!
Ποιος φταίει,το ρεμάλι ή η γυναίκα;
Και άντε παντρευεσαι.Για ποιον λόγο;Για να μπαίνεις στο σπίτι και να σου λέει έχει φαγητό στο ψυγείο ή για να τη πετύχεις να μιλάει με τη φιλενάδα της στο τηλέφωνο και ξαφνικά να ακούς 'Αμάν το φαί;'

PortisHead
24/05/2016, 12:44
Οι εξαιρέσεις υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανονα :lol:.

Εξάλου , Πισω απο καθε θυμωμενη γυναικα βρισκεται ενας αντρας που δεν εχει καμια απολυτως ιδεα για το τι εχει κανει.!!!

(Περα απο την πλάκα , καλά τα λέτε οι απο πάνω)

teogtp
24/05/2016, 12:45
Υποκειμενικη αποψη εκφραζεις οταν λες οτι δεν ειναι ιδανικος. Για καποιους ειναι. Και γω δεν ηξερα οτι ειναι, οταν ολες μου οι σχεσεις ηταν του 6μηνου μαξ γιατι καμια δε με καλυπτε σε αυτα που ηθελα και δεν καθομουν ΠΟΤΕ να αλλαξω καμια """κ@ργιολα""". Οταν βρεις και συ τον ανθρωπο σου θα δεις και συ οτι ειναι καταπλητικη η φαση ;)



Εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις τεραστιο λαθος. Καταρχην μιλας για δυο πραγματα διαφορετικα. Εξηγω: Οι θεμελιωδεις αυτες αξιες που ανεφερα και υποχρεωτικες φυσικα συντελουν στο να προχωραει σωστα ο γαμος.

Στο σεξουαλικο κομματι επειδη το ανεφερες, θα σου πω οτι, οσες φαντασιωσεις εχει καποιος γενικα στο μυαλο του αν μπορει να τις πραγματοποιησει με τη γυναικα του ειναι και το ιδανικο και τοτε ουτε εκει υπαρχει βαρεμαρα. Μπορω να σου πω οτι υπαρχει και πιο ουσιαστικη σεξουαλικη σχεση αφου δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι πλεον και απλα βγαζεις τα "γουστα" σου. Φυσικα και εκει μπορει να υπαρχουν ορια στο που μπορει να φτασει ο αλλος! Οσο πιο ανοιχτα ειναι τοσο πιο καλα περνας! ;)

Ναι ρε φίλε. .....
Μια φορά ανέφερα το 69 και αμέσως έπιασε το τηλέφωνο από το κομοδίνο για να συμπληρωσει το υπόλοιπο νούμερο. ......
:tooth:

nikos_abel
24/05/2016, 12:45
Υποκειμενικη αποψη εκφραζεις οταν λες οτι δεν ειναι ιδανικος.

Φυσικά και είναι υποκειμενική :beer:


Για καποιους ειναι. Και γω δεν ηξερα οτι ειναι, οταν ολες μου οι σχεσεις ηταν του 6μηνου μαξ γιατι καμια δε με καλυπτε σε αυτα που ηθελα και δεν καθομουν ΠΟΤΕ να αλλαξω καμια """κ@ργιολα""". Οταν βρεις και συ τον ανθρωπο σου θα δεις και συ οτι ειναι καταπλητικη η φαση ;)

Τον "άνθρωπό μου" τον έχω εδώ και χρόνια (πολλά) και η απόδειξη είναι ότι όταν διαβάζει τις βλακείες που γράφω εδώ και αλλού,
ενώ μπορεί να με γειώνει, στη πραγματικότητα και ακούει και καταλαβαίνει και αλλάζει αναλόγως.

Κάποια στιγμή επίσης θα καταλάβει ότι "ο ένας" δεν είναι παρά μια παραδοχή που μας βολεύει και μας διευκολύνει (βλέπε παρακάτω)



Εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις τεραστιο λαθος. Καταρχην μιλας για δυο πραγματα διαφορετικα. Εξηγω: Οι θεμελιωδεις αυτες αξιες που ανεφερα και υποχρεωτικες φυσικα συντελουν στο να προχωραει σωστα ο γαμος.

Ναι, η αλήθεια είναι ότι το έγραψα λάθος τώρα που το βλέπω. Εννοώ ότι δεν έχουν να κάνουν μόνο με το γάμο,
αλλά γενικά στις σχέσεις μας με τους ανθρώπους - ήθελα να το τονίσω ως πολύ σωστή κουβέντα (υποκειμενικά πάντα :lol: )


Στο σεξουαλικο κομματι επειδη το ανεφερες, θα σου πω οτι, οσες φαντασιωσεις εχει καποιος γενικα στο μυαλο του αν μπορει να τις πραγματοποιησει με τη γυναικα του ειναι και το ιδανικο και τοτε ουτε εκει υπαρχει βαρεμαρα. Μπορω να σου πω οτι υπαρχει και πιο ουσιαστικη σεξουαλικη σχεση αφου δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι πλεον και απλα βγαζεις τα "γουστα" σου. Φυσικα και εκει μπορει να υπαρχουν ορια στο που μπορει να φτασει ο αλλος! Οσο πιο ανοιχτα ειναι τοσο πιο καλα περνας! ;)

Σίγουρα μεταξύ 2 ανθρώπων που γνωρίζονται καιρό, είναι πιο εύκολο να υπάρξει "χημεία", "συνεργασία", "ταύτιση".
Για αυτό και η πράξη αυτή 2 ανθρώπων που τα πάνε καλά μεταξύ τους, μπορεί να είναι καταπληκτική και να εξελίσεται.

1. Κι αν όμως ταιριάζετε σε όλα εκτός από αυτό;

2. Χειρότερα -> αν δεν ταιριάζετε σε τίποτα άλλο εκτός από αυτό;

3. Αν δε θέλει να φέρει τις φίλες της :D

Εστιάζω στο σεξ, καθώς θεωρείται και η μέγιστη προδοσία σε μια τέτοια σχέση. Και αυτό, διότι προέρχεται από την ανασφάλεια και τις
ενοχές, που προέρχονται από....ας μην το αγγίξω τώρα, καταλαβαίνεις.

toyar
24/05/2016, 12:56
Φίλε toyar θα διαφωνήσω σε ένα σημείο.Μια γυναίκα αγάπησε ένα ρεμάλι και το πρώτο που σκέφτηκε είναι δε πειράζει θα τον στρώσω.Αμ δεεεεεε!!
Ποιος φταίει,το ρεμάλι ή η γυναίκα;
Και άντε παντρευεσαι.Για ποιον λόγο;Για να μπαίνεις στο σπίτι και να σου λέει έχει φαγητό στο ψυγείο ή για να τη πετύχεις να μιλάει με τη φιλενάδα της στο τηλέφωνο και ξαφνικά να ακούς 'Αμάν το φαί;'

η γυναικα φταιει γιατι ειναι δικη της ευθυνη να επιλεξει απορριπτοντας το ρεμαλι ως εξυπνοτερη και πιο ωριμη
στη φυση το θυληκο επιλεγει το ικανοτερο αρσενικο
θα πρεπει να γνωριζεις οτι ως αντρας σε πολλα πραγματα δεν εχεις τον πρωτο λογο χωρις καν να το καταλαβαινεις

για ποιον λογο παντρευεσαι; ο καθενας για τον δικο του.......
αλλος για το φαγητο και τα καθαρα σωβρακα, αλλος για το σεξ, αλλος για λεφτα κι αλλος για να μην καταλαβουν οτι ειναι gay
το θεμα ειναι να βρεις τον ανθρωπο που καλυπτει τις απαιτησεις σου
γιατι αμα παρεις παπι για να κανεις ταξιδια δε φταιει το μηχανακι

sniper
24/05/2016, 12:57
Ναι ρε φίλε. .....
Μια φορά ανέφερα το 69 και αμέσως έπιασε το τηλέφωνο από το κομοδίνο για να συμπληρωσει το υπόλοιπο νούμερο. ......
:tooth:


Έχεις κι εσύ κάτι φαντασιώσεις...

teogtp
24/05/2016, 13:03
Έχεις κι εσύ κάτι φαντασιώσεις...

Από φαντασιωσεις καλά πάμε!
Παίζουμε ρόλους.
Αυτή τον admin και εγώ τον χρήστη.
Όλο στο Ban με έχει. .......
:D

amyroukai
24/05/2016, 13:06
Από φαντασιωσεις καλά πάμε!
Παίζουμε ρόλους.
Αυτή τον admin και εγώ τον χρήστη.
Όλο στο Ban με έχει. .......
:D

να της μπεις από άλλο λογαριασμό :p

GiorgosLa
24/05/2016, 13:08
Εγώ το μόνο που έχω να προτείνω έπειτα απο 14 χρόνια σχέσης και 6 χρόνια γάμου και σύντομα με 2 παιδιά είναι να διαλέγετε προσεκτικά αυτόν που θα παντρευτείτε και να μην περιμένετε πως θα αλλάξει μετά το γάμο. Αν δεν είναι όπως τον θέλετε απο πριν ποντάρετε σε λάθος άλογο.

.

Με 14 χρόνια τεστάρισμα, θα ήταν κάπως να μην πετύχαινε. :D

notakos600
24/05/2016, 13:13
Με 14 χρόνια τεστάρισμα, θα ήταν κάπως να μην πετύχαινε. :D

:bawl:

PortisHead
24/05/2016, 13:19
Ωπ , τωρα το ειδα.
14 χρονια σχεσης , 6 χρονια γαμου και χωρις παιδια...αλλα λιαν συντόμως ???
Ρε φίλε...δεν εχεις δει ουτε το 20% ενος γάμου
:lol:

notakos600
24/05/2016, 13:24
:lol:
It's a dirty job but YOU got to do it......

toyar
24/05/2016, 14:18
παιδια ε;:hmm:
η μεταλλαξη ερχεται:eleison:

με το καλο τα παιδακια:beer:

taisteal
24/05/2016, 14:38
359514

tsompanis
24/05/2016, 16:25
Ωπ , τωρα το ειδα.
14 χρονια σχεσης , 6 χρονια γαμου και χωρις παιδια...αλλα λιαν συντόμως ???
Ρε φίλε...δεν εχεις δει ουτε το 20% ενος γάμου
:lol:
Αν και καλά τα λέει. ..

Με προλαβες για τρεις ώρες :lol:

μυστήριο πλάσμα όμως και η γυναίκα στα καπάκια μόλις γεννήσει.
Ακόμα και οι γάτες μόλις γεννήσουν αλλάζουν χαρακτήρα:lol:

sniper
24/05/2016, 16:30
Αν και καλά τα λέει. ..

Με προλαβες για τρεις ώρες :lol:

μυστήριο πλάσμα όμως και η γυναίκα στα καπάκια μόλις γεννήσει.
Ακόμα και οι γάτες μόλις γεννήσουν αλλάζουν χαρακτήρα:lol:

Δεν λέτε που δεν μας σκοτώνουν μετά το σεξ όπως κάνουν κάτι αράχνες...

WiSe
24/05/2016, 17:57
1. Κι αν όμως ταιριάζετε σε όλα εκτός από αυτό;

2. Χειρότερα -> αν δεν ταιριάζετε σε τίποτα άλλο εκτός από αυτό;

3. Αν δε θέλει να φέρει τις φίλες της :D

Εστιάζω στο σεξ, καθώς θεωρείται και η μέγιστη προδοσία σε μια τέτοια σχέση. Και αυτό, διότι προέρχεται από την ανασφάλεια και τις
ενοχές, που προέρχονται από....ας μην το αγγίξω τώρα, καταλαβαίνεις.

Αν ολα τα παραπανω τοτε δεν βγαινουν τα μαθηματικα! :lol:

nikos_abel
24/05/2016, 18:56
Αν ολα τα παραπανω τοτε δεν βγαινουν τα μαθηματικα! :lol:

:lol:

duke200
24/05/2016, 22:39
οι περισσότεροι γαμοι αποτυγχάνουν γιατι:

1. στην αρχή καποιος απο τους δύο έχει συμφέρον (ή νομίζει οτι έχει), συνήθως οικονομικό.
Για παραδειγμα σχεδον το 50% γίνεται απο "ανεπιθύμητη" εγκυμοσύνη.

2. Οι νεόνυμφοι δεν ξερουν να βαζουν στη θέση τους τους γονείς τους και τους αφήνουν να δηλητηριάζουν το γάμο και πάλι κυρίως λόγω οικονομικών συμφερόντων.

3. Πολλά παιδιά χωρις να υπαρχει οικονομική δυνατότητα (idiocracy)

4. Οι παντρεμένοι παραμελούν τον εαυτό τους. Αγόρια, είναι μυθος οτι οι γυναίκες θεωρούν γοητευτικά τα προκύλια. Το 99.9% των γυναικων φαντάζονται τον Κοναν το Βάρβαρο και όχι τον "γοητευτικό κοιλίτσα". Κορίτισια, ναι το πάχος σας παραμορφώνει και σας κάνει αποκρουστικές για τους άντρες σας. Κανένα αγόρι δεν φαντασιώνεται με χοντρέλες.

Αυτα τα ολίγα....

tsompanis
24/05/2016, 22:50
Κανένα αγόρι δεν φαντασιώνεται με χοντρέλες.

....


Τς τς τς όχι φίλε μου,δεν θα με κάνεις εσύ εμένα να γράφω σεντόνι 12 την νύχτα

πάρτο πίσω να τελειώνουμε έτσι απλά :lol:

duke200
24/05/2016, 22:55
Τς τς τς όχι φίλε μου,δεν θα με κάνεις εσύ εμένα να γράφω σεντόνι 12 την νύχτα

πάρτο πίσω να τελειώνουμε έτσι απλά :lol:

νατος ο βιτσιοζος....:lol:

SHOOTER045
25/05/2016, 00:44
οι περισσότεροι γαμοι αποτυγχάνουν γιατι:

1. στην αρχή καποιος απο τους δύο έχει συμφέρον (ή νομίζει οτι έχει), συνήθως οικονομικό.
Για παραδειγμα σχεδον το 50% γίνεται απο "ανεπιθύμητη" εγκυμοσύνη.

2. Οι νεόνυμφοι δεν ξερουν να βαζουν στη θέση τους τους γονείς τους και τους αφήνουν να δηλητηριάζουν το γάμο και πάλι κυρίως λόγω οικονομικών συμφερόντων.

3. Πολλά παιδιά χωρις να υπαρχει οικονομική δυνατότητα (idiocracy)

4. Οι παντρεμένοι παραμελούν τον εαυτό τους. Αγόρια, είναι μυθος οτι οι γυναίκες θεωρούν γοητευτικά τα προκύλια. Το 99.9% των γυναικων φαντάζονται τον Κοναν το Βάρβαρο και όχι τον "γοητευτικό κοιλίτσα". Κορίτισια, ναι το πάχος σας παραμορφώνει και σας κάνει αποκρουστικές για τους άντρες σας. Κανένα αγόρι δεν φαντασιώνεται με χοντρέλες.

Αυτα τα ολίγα....

1) Δεν είναι απόλυτο αυτό.
Τουλάχιστον σε εμένα δεν έπαιξε τέτοιο σενάριο
2)Ούτε και αυτό επαιξε και ουτε παιζει.
Φταει μάλλον που είμαστε σε ουδέτερο έδαφος και οτι και να γίνει πρώτα καλυπτεις τον/την συντροφο σου και μετά δίνεις βημα στους γονείς.
Αν υπάρχει αυτάρκεια γλιτωνεις την μουρμουρα <η μάνα μου μας ταιζει/δίνει κτλπ>
3)Είχα οικονομική δυνατότητα και μου την αφαίρεσαν, αν την είχα ακόμα μπορεί να κάναμε και.άλλο
4)και εδώ είσαι λίγο λάθος.
Δεν είπαμε να.συγκρινουμε ουτε τον σπαλιαρα με τον σεφερλη,ουτε την στικουδη με μπιλιου(αυτή που κάπου λέει τα ζώδια)
Να προσεχείς τον εαυτό σου για να σε προσέξει και αυτός χωρις υπερβολές.
Η υπερβολή = παραμέληση άλλων ενδιαφερόντων.
Ειδες.πολλές σουπερ ντουπερ ουαου γκομενες και γκομενους να γίνονται γονείς?



Όσο για τις χοντρελες εξαρτάται για ποσο αλεύρι μιλάμε οτι θα χρειαστείς

Ohm
25/05/2016, 01:32
οι περισσότεροι γαμοι αποτυγχάνουν...

γιατί ο γάμος είναι μια ανοησία διαγαλαξιακού βεληνεκούς.

edit: να το πω αλλιώς: πες ένα πράμα που μπορείς να κάνεις μόνο αν είσαι παντρεμένος.

taisteal
25/05/2016, 03:22
edit: να το πω αλλιώς: πες ένα πράμα που μπορείς να κάνεις μόνο αν είσαι παντρεμένος.

Ξερω πολλα :lol:

Να τρως παντοφλα
Να παιρνεις αδεια και για κατουρημα,και να δινεις αναφορα για ο,τι κανεις
Να εξαφανιζεσαι απο φιλους και παρεες
Να τρως στη μαπα τα σογια και τα πεθερικα
Να σαπιζεις απο τη ρουτινα του εγγαμου βιου
Να κοιμασαι μονο με τη γυναικα σου..και οποιος πει οτι γκομενιζει κτλ σημαινει οτι δεν ειναι σωστος οικογενειαρχης(:cry:)κατα τα προτυπα

Και τωρα διαφωνηστε οι παντρεμενοι οτι"εγω δεν ειμαι ετσι και διαφερω και :a16:

:lol::lol:
359629

mikes
25/05/2016, 07:26
ο γαμος είναι αυτό που βοηθαει δυο ατομα να αντιμετωπισουν και να λυσουν μαζι τα προβλήματα που δεν θα υπηρχαν αν δεν ειχαν παντρευτει...

notakos600
25/05/2016, 07:42
ο γαμος είναι αυτό που βοηθαει δυο ατομα να αντιμετωπισουν και να λυσουν μαζι τα προβλήματα που δεν θα υπηρχαν αν δεν ειχαν παντρευτει...


:nono:

Ο γάμος είναι η ψευδαίσθηση πως ο έρωτας κρατάει αιώνια και μπορεί να επιβιώσει μέσα από απάνθρωπες καθημερινές διεργασίες και συνθήκες...
Δεν είναι συνέταιρος, ούτε φίλος, ούτε συγκάτοικος ο /η σύζυγος.
Το καλό μπαμ που ακούγεται πολύ καλά είναι όταν έρθουν τα παιδιά.
Εκεί εκτροχιάζεται εντελώς...
Μιλάω πάντα γενικά και δεν τσουβαλιάζω κανέναν και καμία.
Έτσι τουλάχιστον το βιώνω εγώ μετά από 12 χρόνια γάμου και ένα παιδί.
Όταν κατακάτσει η σκόνη, τότε θα δεις αν αυτή που αγάπησες κάποτε, συνεχίζεις να την αγαπάς.
...και απλά συνεχίζετε μαζί ή το διαλύετε...καθημερινή μάχη είναι ο γάμος....

duke200
25/05/2016, 07:49
1) Δεν είναι απόλυτο αυτό.
Τουλάχιστον σε εμένα δεν έπαιξε τέτοιο σενάριο
2)Ούτε και αυτό επαιξε και ουτε παιζει.
Φταει μάλλον που είμαστε σε ουδέτερο έδαφος και οτι και να γίνει πρώτα καλυπτεις τον/την συντροφο σου και μετά δίνεις βημα στους γονείς.
Αν υπάρχει αυτάρκεια γλιτωνεις την μουρμουρα <η μάνα μου μας ταιζει/δίνει κτλπ>
3)Είχα οικονομική δυνατότητα και μου την αφαίρεσαν, αν την είχα ακόμα μπορεί να κάναμε και.άλλο
4)και εδώ είσαι λίγο λάθος.
Δεν είπαμε να.συγκρινουμε ουτε τον σπαλιαρα με τον σεφερλη,ουτε την στικουδη με μπιλιου(αυτή που κάπου λέει τα ζώδια)
Να προσεχείς τον εαυτό σου για να σε προσέξει και αυτός χωρις υπερβολές.
Η υπερβολή = παραμέληση άλλων ενδιαφερόντων.
Ειδες.πολλές σουπερ ντουπερ ουαου γκομενες και γκομενους να γίνονται γονείς?



Όσο για τις χοντρελες εξαρτάται για ποσο αλεύρι μιλάμε οτι θα χρειαστείς

εσύ, απ' όσο έχω καταλάβει, δεν είσαι η συντριπτική πλειοψηφία όμως...;)

tc-drift
25/05/2016, 07:54
Ωπ , τωρα το ειδα.
14 χρονια σχεσης , 6 χρονια γαμου και χωρις παιδια...αλλα λιαν συντόμως ???
Ρε φίλε...δεν εχεις δει ουτε το 20% ενος γάμου
:lol:

Εννοώ το 2ο παιδί σύντομα. Δεν περιμένω δίδυμα!!:D

Έχω ήδη ένα πιτσιρίκι 4 χρονών.

tc-drift
25/05/2016, 08:02
γιατί ο γάμος είναι μια ανοησία διαγαλαξιακού βεληνεκούς.

edit: να το πω αλλιώς: πες ένα πράμα που μπορείς να κάνεις μόνο αν είσαι παντρεμένος.

νομικό είναι το θέμα και αφορά κυρίως τα παιδιά που θα κάνεις. Αλλά ακόμα και αν δεν κάνεις.

Είσαι με έναν άνθρωπο χρόνια, είναι ο άνθρωπος σου. Και συμβαίνει το αδιανόητο. Πεθαίνεις...!

Όχι αυτά δεν συμβαίνουν σε μένα, μόνο σε άλλους, γι αυτό τα νεκροταφεία είναι άδεια!

Σόρυ που γίνομαι κυνικός αλλά άμα ο ένας πεθάνει και δεν υπάρχει κάποια νομική βάση στη σχέση το έταιρο ήμισυ μένει ξεκρέμαστο.

Αν έβγαινε μια σύνταξη, δεν θα τη πάρει ποτέ,
αν υπήρχε ένα σπίτι και μια ιδιοκτησία, θα μπουν οι συγγενείς του εκλιπόντος και θα πάρουν αυτό που ο νόμος ορίζει.
Αν υπήρχε ένα αυτοκίνητο, πάλι κανένα δικαίωμα.

Στην χειρότερη στιγμή του δηλαδή ο άλλος, που έχασε τον άνθρωπο του θα αντιμετωπίσει και ένα εκατομμύρια άλλα προβλήματα. Αν είναι και τίποτα άνεργος, άνεργη κλπ που στις μέρες μας είναι και συνηθισμένο δεν τρέχει τίποτα, ειδικά άμα δεν έχει και οικογένεια, θα βγει στα φανάρια να ζητιανέψει, κανένα πρόβλημα!!

Επίσης.. έχεις ένα ατύχημα και είσαι στην εντατική.. ο ΄΄σύντροφος΄΄ σου δεν έχει κανένα δικαίωμα πάνω σου. Ο άνθρωπος που έχεις περάσει π.χ. την τελευταία 10ετία δεν θα μπορεί καν να σε δει. Πόσο μάλλον να πάρει μέρος σε μια ενδεχόμενη σημαντική απόφαση για την υγεία σου (σου θυμίζω είναι αυτός που ξέρει ακριβώς τι θέλεις)

Ο ΄΄γάμος΄΄ λοιπον αν αφαιρέσουμε το θρησκευτικό μέρος που ο καθένας πιστευει κατα το δοκούν, έχει ένα νομικό μέρος.

Αν δεν σε ενδιαφέρει,μην ασχοληθείς, αυτά εξάλλου συμβαίνουν μόνο σε άλλους, ποτέ σε εμάς και δεν θέλω να κάνω τέτοιες σκέψεις αρνητικές κλπ κλπ... Όπως τα φέρει η ζωή..!!

Τα λεω ωμά και κυνικά και με συγχωρείς αλλά η ζωή έχει και τα δύσκολα.