PDA

View Full Version : ΜΕ ΕΙΔΑ Vol III



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Panos76
03/03/2023, 09:12
Μινχουάϊλ με είδα για τα 10' που πετάχτηκα εχθές στο κέντρο, να γίνονται 30' από την κίνηση - κόλαση υπό βροχή και να γυρίζω πίσω μούσκεμα ως το σώβρακο :cry:

Tsber
03/03/2023, 09:36
Μινχουάϊλ

Vroom για τα διαλυτικά :tooth:

McGyver
03/03/2023, 09:46
Μινχουάϊλ με είδα για τα 10' που πετάχτηκα εχθές στο κέντρο, να γίνονται 30' από την κίνηση - κόλαση υπό βροχή και να γυρίζω πίσω μούσκεμα ως το σώβρακο :cry:

55 λεπτά, όλο το ποτάμι από Πειραιά μέχρι Μεταμόρφωση και όλη την Αττική Οδό από εκεί μέχρι τέλους.

Μπότες, overpant & jacket άντεξαν παληκαρίσια και respect.

Έκανα τη μέγιστη μαλακία και είχα μαζί μου μόνο ελαφριά γάντια, οπότε αποκουλάθηκα :lol:...
To κράνος μου έδειξε την τετραετή ηλικία του :rolleyes: ...

Τουλάχιστον φαίνεται να ήταν ψιλοκαθαρό το νερό που έπεσε, γλιτώσαμε τη λάσπη.

DoctoR_k6
03/03/2023, 10:15
Με ειδα να σιχτιριζω 2-3 σκουτεραδες εχτες το μεσημερι (ημουν με το αμαξι λογω παιδικου) που δεν μπορουσανε να ελιχθουν στην κινηση κ μου λεγανε κανε ετσι κανε αλλιως.
Ρε κουλαδια αν δεν μπορειτε τραβατε με τα ποδια η παρτε μετρο.
Ειδικα ενας με ενα X-Adv 750...

Εχε χαρη που δεν ειχα το σκουτερ να σας κανω κανα berm αλλα Ροσι. :bawl:

o_gavros
03/03/2023, 10:28
Είστε τυχερουληδες οι από πάνω.
Κάποιοι φάγαμε και σκατονερα (κυριολεκτικά) που από μουσκιδι, μας έκαναν ολοχεστους :devil::a52:

AristidisZ
03/03/2023, 10:30
Με είδα χτες και μένα να βρέχω σώβρακο, μετά από αρκετά χρόνια :cry:

DoctoR_k6
03/03/2023, 11:01
Μινχουάϊλ με είδα για τα 10' που πετάχτηκα εχθές στο κέντρο, να γίνονται 30' από την κίνηση - κόλαση υπό βροχή και να γυρίζω πίσω μούσκεμα ως το σώβρακο :cry:


Είστε τυχερουληδες οι από πάνω.
Κάποιοι φάγαμε και σκατονερα (κυριολεκτικά) που από μουσκιδι, μας έκαναν ολοχεστους :devil::a52:


Με είδα χτες και μένα να βρέχω σώβρακο, μετά από αρκετά χρόνια :cry:

Παρτε σκουτερ να εχετε τα αδιαβροχα απο κατω...σταση/φορατε κ γεια σας. :D
(Εγω δεν παω πουθενα το χειμωνα χωρις αδιαβροχα κ ας καβαλαω το μεγαλο)

Acacius
03/03/2023, 11:24
Με είδα να διαβάζω το φόρουμ από το (ανησυχητικά στεγνό) Ηράκλειο και να αναρωτιέμαι για τι πράγμα γκρινιάζουν οι της ηπειρωτικής Ελλάδος :a55:



:D

o_gavros
03/03/2023, 11:42
Παρτε σκουτερ να εχετε τα αδιαβροχα απο κατω...σταση/φορατε κ γεια σας. :D
(Εγω δεν παω πουθενα το χειμωνα χωρις αδιαβροχα κ ας καβαλαω το μεγαλο)

Τα αδιάβροχα τα είχα στη τσάντα στην πλάτη να ξεκουράζονται.ΤΟΣΟ τρουαντβές :smokin: (μαλάκας λέμε)

DoctoR_k6
03/03/2023, 11:45
Τα αδιάβροχα τα είχα στη τσάντα στην πλάτη να ξεκουράζονται.ΤΟΣΟ τρουαντβές :smokin: (μαλάκας λέμε)

Ειναι αυτο που λεμε...ελα μωρε εδω παρακατω θα σταματησει κ παω λιγο πιο γρηγορα.
Κ διαπιστωνεις οτι εχεις γινει μ@υνι καλλιγραφια οποτε λες τι να τα βαλω τωρα.
(Δεν μου εχει συμβει ποτε απλα εχω ενα γνωστο... :bawl: )

AristidisZ
03/03/2023, 12:05
Τα αδιάβροχα τα είχα στη τσάντα στην πλάτη να ξεκουράζονται.ΤΟΣΟ τρουαντβές :smokin: (μαλάκας λέμε)

same here, έφυγα από το γραφείο και νόμιζα ο μ@λ@κ@ς ότι ψιλοβρέχει, ε όταν βγήκα από το γκαράζ ήταν ήδη αργά...

Tsber
03/03/2023, 12:12
Γκέτες αξία 25 ευρώ, αδιάβροχα αξία 50 ευρώ, εκείνη η μοναδική αίσθηση όταν το νερό φτάνει σταδιακά στα α.....α σου :rolleyes:

...αξία ανεκτίμητη!

Panos76
03/03/2023, 12:17
Vroom για τα διαλυτικά :tooth:

Πράγματι, πλεονασμός :D


Τα αδιάβροχα τα είχα στη τσάντα στην πλάτη να ξεκουράζονται.ΤΟΣΟ τρουαντβές :smokin: (μαλάκας λέμε)

Εγώ στην ντουλάπα :cry:


Ειναι αυτο που λεμε...ελα μωρε εδω παρακατω θα σταματησει κ παω λιγο πιο γρηγορα.
Κ διαπιστωνεις οτι εχεις γινει μ@υνι καλλιγραφια οποτε λες τι να τα βαλω τωρα.
(Δεν μου εχει συμβει ποτε απλα εχω ενα γνωστο... :bawl: )

Αυτό έγινε! Πετάχτηκα στο 3λεπτο μακριά από το σπίτι για μια δουλειά, με παίρνει η γυναίκα: ''δεν έρχεσαι να με πάρεις από τη δουλειά;'' ξεκινάει η ψιχάλα, λέω προλαβαίνω και ξαφνικά βρέθηκα σε μια κόλαση καθώς έκλεισαν την Β . Σοφίας προς Σύνταγμα και πήγαιναν όλοι από Σέκερη.

Λίγο νωρίτερα στη διαδρομή αμάξια να τα πιάνει κόκκινο στο σταυροδρόμι Β. Αλεξάνδρου με Κων/νου, οι άλλοι να έχουν πράσινο, να τους ξαναπιάνει κόκκινο, μΝί όλα ενώ έβρεχε πλέον φουλ.

bulmont
03/03/2023, 12:23
Βρε,βρε, βρε................Βραχήκανε μιά μέρα τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα
και θα το κάνουνε σήριαλ, τόλμη και γοητεία, ένα πράμα..................


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Panos76
03/03/2023, 12:45
Βρε,βρε, βρε................Βραχήκανε μιά μέρα τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα
και θα το κάνουνε σήριαλ, τόλμη και γοητεία, ένα πράμα..................


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Το λέρωσες το εργαΛήδι ή ακόμα;; :giggle:

:lol:

o_gavros
03/03/2023, 13:12
same here, έφυγα από το γραφείο και νόμιζα ο μ@λ@κ@ς ότι ψιλοβρέχει, ε όταν βγήκα από το γκαράζ ήταν ήδη αργά...

Οχι οχι, δεν καταλαβες. Ακόμα χειρότερα.
Από Δραπετσώνα μέχρι περαμα έβλεπα τον καιρό μαυρο ωσάν δροσερό πρωινό στη Μόρντορ, στα καζάνια μετά το Ικόνιο αρχίζει τσιρ τσιρ, λέω μπιτς πλιζ και συνεχαω απτόητος μέχρι τα φεριμποτ.
Στα οποία φέρι μποτ η βρόχα έπεφτε ράϊτ θρου.
Αλλααααα, τα αδιάβροχα εκεί, ακλόνητα στην τσάντα, στεγνά και τακτοποιημένα!
Ελα μωρε στη Σαλαμίνα θα κόψει...
Ναι αμε...
Μεγάλη πετυχεσα

Manalishi
03/03/2023, 13:44
Μία απο τα ίδια, ίσως η μόνη φορά που έφαγα τόση βροχή χωρίς αδιάβροχα.

Φόραγα μόνο το μπουφάν και τα γάντια (κράνος εννοείται), τα αδιάβροχα ηταν σπίτι γιατί τα είχα βγάλει για να παω το μηχανάκι για σέρβις, και τα αδιάβροχα μποτάκια ήταν/ειναι στον τσαγκάρη για κόλλημα...

McGyver
03/03/2023, 13:58
Ε, βοήθησε και η ακριβής πρόγνωση όλων των μετεωρολογικών μοντέλων είναι η αλήθεια :bawl:...

Πιο άκυρο από το χθεσινό ούτε η ΕΜΥ πριν από 20 χρόνια!

Nostradamus
03/03/2023, 15:39
Αλλος ενας εδω που απλωσε βρακι και παντελονι για στεγνωμα εχθες, γιατι "νταξει μωρε μια ψιχαλα θα ειναι, που να σταματω να βγαλω αδιαβροχα τωρα"....

phovos
03/03/2023, 16:54
Με είδα χθες στον Κηφισό από Πειραιά ως Αιγάλεω (ευτυχώς στο "σβήσιμο" της βροχής), χωρίς αδιάβροχα να κάνω μια ατέλειωτη διήθηση στο μποτιλιάρισμα και διαολε δεν μετάνιωσα καθόλου που πήρα τη μηχανή.Δεν αντεχω άλλο μποτιλιάρισμα!!!

doctor_john
03/03/2023, 16:56
Έτυχε να γυρνάω στο ξεκίνημα της.
Θεωρείτε σωστό ότι για μιάμιση ώρα τα φώτα δεν ήταν αναμμένα ενώ χρειαζόντουσαν σε όλη την πόλη; είδα πράγματα απίστευτα ρε παιδιά

giorgosb
03/03/2023, 17:03
Με είδα να έχω σωστό τάιμινγκ γυρνώντας από δουλειά.. Η πρώτη ψιχάλα με βρήκε κέντρο, σταμάτησα, πήγα σε αγαπημένο μαγαζάκι για μπυρίτσα και άραξα μέχρι να κόψει. Τα αδιάβροχα τα είχα φορεμένα, αλλά ήταν καλή αφορμή.. :D

billy84
03/03/2023, 17:19
Από ότι βλέπω οι περισσότεροι τις ίδιες μαλακίες κάνουμε. Θα κόψει μωρέ θα κόψει ένα σύννεφο είναι!:tooth:

motojojo
03/03/2023, 17:21
Μαλλον μόνο εγώ πρόλαβα κι εφτασα στο σπίτι πριν πιάσει η βροχη....! :D

Viking
04/03/2023, 00:10
Με βλέπω να αλλάζω μηχανάκι :D
441808

gior-gos
04/03/2023, 10:43
Με βλέπω να αλλάζω μηχανάκι :D
441808

Θα το γυρίσεις σε σιεφ μοτο γουρούνα;;; :eek:

:lol:

Viking
04/03/2023, 11:17
Θα το γυρίσεις σε σιεφ μοτο γουρούνα;;; :eek:

:lol:

:smokin:

:tooth:

macdeath_s
04/03/2023, 19:08
Ξεπέρασε τους 10 η θερμοκρασία και ξεπορτίσαμε

441820

441821

Bowleno
04/03/2023, 19:54
Αλήτες, τσαντάκηδες κ.λ.π. μν τα ξαναλέμε, έτσι; :lol:


Ωραίοι! :beer:

SoR
06/03/2023, 13:38
Με ειδα να σιχτιριζω 2-3 σκουτεραδες εχτες το μεσημερι (ημουν με το αμαξι λογω παιδικου) που δεν μπορουσανε να ελιχθουν στην κινηση κ μου λεγανε κανε ετσι κανε αλλιως.
Ρε κουλαδια αν δεν μπορειτε τραβατε με τα ποδια η παρτε μετρο.
Ειδικα ενας με ενα X-Adv 750...

Εχε χαρη που δεν ειχα το σκουτερ να σας κανω κανα berm αλλα Ροσι. :bawl:

διάβασα το ποστ σου και αμεσως θυμηθηκα τα απογευματα στην κηφισίας.
Σεβομαι οτι κάνοντας διήθηση, κάνουμε κάτι που δεν επιτρέπεται.
Ύστερα, σεβομαι το γεγονος οτι εχει καποιο ογκο η μπανιέρα και δεν μπορεί να πάει σχετικά σβέλτα ή μπορεί να μην είναι τόσο εξοικειωμένος ανετα και συνέχεια σταματαει να περασει.

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΓΚΑΖΩΝΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΝΤΡΑΓΚΣΤΕΡ ΤΕΤΡΑΚΟΣΑΡΙ και μετα στην κινηση πάλι τα ίδια ΕΕΕΕ ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ!!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΩ ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΙΣΤΉ ΚΛΩΤΣΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΗ ΣΦΗΝΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΜΑΞΙΑ

sapila racing
06/03/2023, 20:09
διάβασα το ποστ σου και αμεσως θυμηθηκα τα απογευματα στην κηφισίας.
Σεβομαι οτι κάνοντας διήθηση, κάνουμε κάτι που δεν επιτρέπεται.
Ύστερα, σεβομαι το γεγονος οτι εχει καποιο ογκο η μπανιέρα και δεν μπορεί να πάει σχετικά σβέλτα ή μπορεί να μην είναι τόσο εξοικειωμένος ανετα και συνέχεια σταματαει να περασει.

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΓΚΑΖΩΝΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΝΤΡΑΓΚΣΤΕΡ ΤΕΤΡΑΚΟΣΑΡΙ και μετα στην κινηση πάλι τα ίδια ΕΕΕΕ ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ!!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΩ ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΙΣΤΉ ΚΛΩΤΣΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΗ ΣΦΗΝΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΜΑΞΙΑ

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Μου θυμησες αυτό και γέλασα λιγο απο μεσα μου.
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149483&page=57&p=2835923&viewfull=1#post2835923

Manalishi
09/03/2023, 14:08
Με βλέπω να αλλάζω μηχανάκι :D
441808

To δεύτερο μηχανάκι, ποιό μοντέλο της BMW είναι?

mikes
09/03/2023, 20:16
με ειδα να παιρνω τη μηχανη μετα απο καιρο στο δρομολογιο κορυδαλλος ηλιουπολη για να παω στη δουλεια
χθες με την απεργεια (την παρατησα οταν ξεπερασε τα 2€ η βενζινη και παω με το μετρο), και να απορω πως
διαολο τη παλευα κι εκανα το δρομολογιο αυτο με μηχανη τα τελευταια 14 χρονια και δεν εχω σκοτωθει ακομα...

Viking
10/03/2023, 14:09
To δεύτερο μηχανάκι, ποιό μοντέλο της BMW είναι?

BMW F900R (Sport :lol:)

aris19
10/03/2023, 16:03
BMW F900R (Sport :lol:)

Εγώ σου είπα να τα βγάλεις :D

dumutrus
11/03/2023, 21:49
Με είδα εχθές να αλλάζω σωληνάκια βενζίνης στη γριά και μόλις πήγα να τραβήξω τσόκ να κόβεται η ντίζα και σαν να μην έφτανε αυτό μόλις ανέβηκα σπίτι να μου λέει η γυναίκα οτι το στεγνωτήριο δεν δουλεύει και μέχρι τις 00:00 να φτιάχνω το στεγνωτήριο άντε να δούμε τι άλλο θα χαλάση για να τριτώσει το κακό.

Bowleno
11/03/2023, 21:53
Με είδα εχθές να αλλάζω σωληνάκια βενζίνης στη γριά και μόλις πήγα να τραβήξω τσόκ να κόβεται η ντίζα και σαν να μην έφτανε αυτό μόλις ανέβηκα σπίτι να μου λέει η γυναίκα οτι το στεγνωτήριο δεν δουλεύει και μέχρι τις 00:00 να φτιάχνω το στεγνωτήριο άντε να δούμε τι άλλο θα χαλάση για να τριτώσει το κακό.

Το στεγνωτήριο ίδιας ηλικίας με την "γριά"; :p

dumutrus
12/03/2023, 09:36
χαχαχα είπαμε ρετρολάγνος αλλά όχι και έτσι παιδί του δημοτικού ειναι 7 χρονών.Άλλωστε άμα ήταν τόσο παλίο θα ήταν και στις ανακατασκεύες με τίτλο "Ανανέωση ενός ΠΙΤΣΟΣ".

husky21
17/03/2023, 15:33
Με ειδα να μου πιανουν τον κ@λο:cry:

442024

pektis
17/03/2023, 16:20
Αυτα εχουν οι ''επαφες'' με τις αντιπροσωπειες!! Μην τα ακουμπατε ετσι ρε......!:rolleyes:

o_gavros
17/03/2023, 16:39
Με ειδα να μου πιανουν τον κ@λο:cry:

442024

Ρε φίλε, αλήθεια τώρα, κανα φιλάκι σου δωσανε τουλάχιστον;
Είναι προσβλητικό αυτό το τιμολόγιο, κυριολεκτικά προσβλητικο.

katsar
17/03/2023, 17:19
Καλά για το κόστος της επισκευής -ερμ του σέρβις εννοώ τα ξέρουμε , 74ε 4 λίτρα λάδι;;;;

billyka
17/03/2023, 17:38
Παιδιά οι τιμές έχουν ανέβει στα πάντα.Τόσο έχει το λάδι που του έβαλε Τα amsoil που βάζω εγω στο gsxr έχουν πάει 22€ το λίτρο

o_gavros
17/03/2023, 17:53
Μπιλυκα, δε ζουμε σε άλλο πλανητη φίλε, μας ποναει όλους η ακρίβεια.
Και να δεχτώ ότι φοράει τα ακριβότερα λάδια.
12€ τα υγρά φρένων; χωρια την εργασία, μόνο το υλικό;;;;
Με 3-4€ το τεταρτακι Brembo λιανική; που σίγουρα κανένα συνεργείο δεν ψωνίζει λιανική ε;
Το αντιπηκτικο με 22€ πρεπει να είναι πασπαλισμενο κε κοκαΐνη...
Ελα να χαρείς, είναι προσβολη τέτοια κοροϊδία! Και 3 κατοστάρικα εργατικά για λάδια φίλτρα μπουζί;;;
Είπαμε να δαγκωνουν αλλά κάπου μπαστα

karellen
17/03/2023, 18:05
Τα Motorex 5-40 φουλ συνθετικά που φοράει το gs κάνουν 50 € το 4κιλο,μη μου πείτε ότι ο μάστορας τα αγοράζει κιλό-κιλό με 18 ευρώ το ένα!
Τα μπουζί ιριδίου (και πλουτωνίου και κοβαλτίου να ήτανε) δεν κοστίζουν παραπάνω από 20 ευρώ το ένα.

katsar
17/03/2023, 18:07
Έχεις δίκιο τόσο κάνουν ,μου φάνηκε εξωφρενικό ποσό ,μαθημένος σε απλό motul 5100 . :wave2:
κατά τα άλλα ότι έγραψαν και από πάνω.

husky21
17/03/2023, 18:30
Μπιλυκα, δε ζουμε σε άλλο πλανητη φίλε, μας ποναει όλους η ακρίβεια.
Και να δεχτώ ότι φοράει τα ακριβότερα λάδια.
12€ τα υγρά φρένων; χωρια την εργασία, μόνο το υλικό;;;;
Με 3-4€ το τεταρτακι Brembo λιανική; που σίγουρα κανένα συνεργείο δεν ψωνίζει λιανική ε;
Το αντιπηκτικο με 22€ πρεπει να είναι πασπαλισμενο κε κοκαΐνη...
Ελα να χαρείς, είναι προσβολη τέτοια κοροϊδία! Και 3 κατοστάρικα εργατικά για λάδια φίλτρα μπουζί;;;
Είπαμε να δαγκωνουν αλλά κάπου μπαστα

Εχεις δικιο γενικα οτι το σερβις αυτο ηταν πραγματικη κλοπη
αλλα τα εργατικα περιειχαν κ τις βαλβιδες που ηθελε να ξηλωθει το μισο μηχανακι
δεν ηταν μονο για λαδια,φιλτρα,ζουμια

o_gavros
17/03/2023, 18:33
Ωπα ωπα, αυτό αλλάζει πολυ τα πράγματα. Χάθηκε να το γράψεις κι αυτό στη λίστα, να μην ανεβάζουμε πιεση χωρίς λόγο;
Παραμένει πανάκριβο αλλά όχι παρανοικο όσο φαινόταν πριν.
Για βαλβίδες συνήθως από τα 150€ ξεκινάνε.

husky21
17/03/2023, 18:35
Ωπα ωπα, αυτό αλλάζει πολυ τα πράγματα. Χάθηκε να το γράψεις κι αυτό στη λίστα, να μην ανεβάζουμε πιεση χωρίς λόγο;

Ναι ηταν το μεγαλο και γι αυτο το λογο πηγα κιολας στην αντιπροσωπεια
Τα ενδιαμεσα που ειναι μονο λαδια-φιλτρα τα κανω μονος μου

billyka
17/03/2023, 18:49
Είναι φαρμάκι δεν λέω,απλά για τα λάδια ανέφερα που έχουν πάει στον βραχμαπούτρα.Και το γνήσιο το φίλτρο τόσο κανει,11.5€ νομιζω το πήρα για την Σουζι.Κατα τ άλλα είναι φαρμάκι.Σε αντιπροσωπεία χόντα που γνωρίζω τα λάδια είναι σε βαρέλι,φαντάζομαι παρα πολυ φθηνότερα απο το λίτρο,αλλά σίγουρα στο χρεώνουν ανα λίτρο.Η τιμη πάντως για τα λάδια που του πήραν τόσο έχει το 4λιτρο.Κράτησαν και 200μλ καβάτζα :p

Bowleno
17/03/2023, 20:38
Είναι φαρμάκι δεν λέω,απλά για τα λάδια ανέφερα που έχουν πάει στον βραχμαπούτρα.Και το γνήσιο το φίλτρο τόσο κανει,11.5€ νομιζω το πήρα για την Σουζι.Κατα τ άλλα είναι φαρμάκι.Σε αντιπροσωπεία χόντα που γνωρίζω τα λάδια είναι σε βαρέλι,φαντάζομαι παρα πολυ φθηνότερα απο το λίτρο,αλλά σίγουρα στο χρεώνουν ανα λίτρο.Η τιμη πάντως για τα λάδια που του πήραν τόσο έχει το 4λιτρο.Κράτησαν και 200μλ καβάτζα :p

Εγώ ότι περισσευε από λάδι το έπαιρνα μιας και το έχω πληρώσει, για να συμπληρώνω αν και όταν χρειαζόταν,. Στον Πήγασο.
Μην αφήνετε "υπόλοιπα" ρε σεις, τα μαζεύουν και τα πουλάνε δις στον επόμενο...

toyar
17/03/2023, 22:00
4 μπουζί 100 ευρώ και μια κόρνα μεταχειρο......

husky21
17/03/2023, 22:04
4 μπουζί 100 ευρώ και μια κόρνα μεταχειρο......

Κλεβουν μεν,αλλα τουλαχιστον στο λενε απο πριν:p
Επισημα στον καταλογο τους

442034

η κορνα ας πουμε κανει 40 ευρω
και δεν ακουγεται ουτε στα 3 μετρα

gior-gos
18/03/2023, 11:21
Για το σέρβις δεν γνωρίζω - γνωρίζω μόνο ότι τα κτμ έχουν γενικά ακριβά σέρβις. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι, ειδικά από αντιπροσωπεία, το χαρτί ή η απόδειξη με τις εργασίες (δεν μπορώ να καταλάβω τί απ τα 2 είναι το παραπάνω) είναι γραμμένο στο χέρι και όχι μηχανογραφημένο· θα καταλάβαινα το χειρόγραφο αν συναλλαγή ήταν άνευ, αλλά στο παραπάνω χαρτί αναγράφεται και ο φπα.

McGyver
18/03/2023, 13:36
Για το σέρβις δεν γνωρίζω - γνωρίζω μόνο ότι τα κτμ έχουν γενικά ακριβά σέρβις. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι, ειδικά από αντιπροσωπεία, το χαρτί ή η απόδειξη με τις εργασίες (δεν μπορώ να καταλάβω τί απ τα 2 είναι το παραπάνω) είναι γραμμένο στο χέρι και όχι μηχανογραφημένο· θα καταλάβαινα το χειρόγραφο αν συναλλαγή ήταν άνευ, αλλά στο παραπάνω χαρτί αναγράφεται και ο φπα.

Είναι γραμμένο σε λεπτό υδατοδιαλυτό χαρτί που δεν περνά από εκτυπωτή για λόγους ασφαλείας.
Με αυτές τις τιμές είναι πολύ πιθανό να τους το βάλουν στον κ@λ@.

stefanos
18/03/2023, 14:46
Εχεις δικιο γενικα οτι το σερβις αυτο ηταν πραγματικη κλοπη
αλλα τα εργατικα περιειχαν κ τις βαλβιδες που ηθελε να ξηλωθει το μισο μηχανακι
δεν ηταν μονο για λαδια,φιλτρα,ζουμια


Γύρω στα 850 είναι 5 εξαμηνα σε ιδιωτικό ΙΕΚ με ένα εξάμηνο πρακτική για δίπλωμα μηχανικού.
Μπας και να το ψάχνατε λίγο οι νεότεροι?
Και για τα μηχανάκια μας μόνο κάνεις απόσβεση σε 2 μεγάλα σέρβις και μένει και ένα πτυχίο για μελλοντική καριέρα.:bawl:

CorpseAlive
18/03/2023, 18:29
Αν υπήρχε σε μορφή σεμιναρίου και πιο Remote, θα με έψηνε απίστευτα να το κάνω.
Μόνο για την γαλήνη της ψυχής μου.

o_gavros
18/03/2023, 19:20
Αν υπήρχε σε μορφή σεμιναρίου και πιο Remote, θα με έψηνε απίστευτα να το κάνω.
Μόνο για την γαλήνη της ψυχής μου.

Κρατάς το τρανσαλπ για κατσαβιδιασμα και αρχίζεις να μαζευεις εργαλεία ή/και χώρο.
Και κουτσα κουτσα, διαβάζοντας, παρακολουθώντας, αρχίζεις και μαυρίζεις νυχάκια.
Όλα μπορεί να μη φτάσεις να τα φτιάχνεις αλλά η γαλήνη (για αυτό το θέμα) έρχεται λίγο πιο κοντά.

Nostradamus
18/03/2023, 20:08
Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί αφού κάνεις το μικρο σέρβις μόνος, γιατί δεν έκανες πάλι, λάδια φίλτρα, υγρά ψυγείου, και να άφηνες τα χοντρά για το συνεργείο. Θα είχες αρκετα ψιλά, από τα ανταλλακτικά (σίγουρα και από το g12) και ίσως κανένα κατοστάρικο από την εργασία, σωστά?

Nostradamus
18/03/2023, 20:11
Κρατάς το τρανσαλπ για κατσαβιδιασμα και αρχίζεις να μαζευεις εργαλεία ή/και χώρο.
Και κουτσα κουτσα, διαβάζοντας, παρακολουθώντας, αρχίζεις και μαυρίζεις νυχάκια.
Όλα μπορεί να μη φτάσεις να τα φτιάχνεις αλλά η γαλήνη (για αυτό το θέμα) έρχεται λίγο πιο κοντά.

Σε αυτό συμφωνώ.. Λάδια, φίλτρα, υγρά ψυγείου και υπό προϋποθέσεις - για μένα- υγρά φρένων, είναι συνήθως εντελώς βατά (ειδικά τα τελευταία χρόνια με το ίντερνετ), και είναι και ψυχοθεραπεία.. Δεν θέλει τρελά εργαλεία και σταδιακά ασχολείσαι όλο και περισσότερο..

o_gavros
18/03/2023, 20:20
Μπουζί, ντιζες,τακάκια, σιαγόνες, καθάρισμα δαγκανων,ελεγχο στα τσιμουχακια των εμβολων τους, τσιμουχες/λάδια σε καλάμια, αλυσογραναζα. Σταματάω εδώ.
Αυτά θεωρώ πως είναι όλες πολυ βατες εργασίες που μπορείς πολυ ευκολα ναμαθεις ναβγάζεις μόνος σου και που δε ζητάνε και παλαβα εξειδικευμένα εργαλεία (με εξαίρεση τον πιρτσινωτη αλυσίδας & αντε βάλε και τα ροποκλειδα).

stefanos
18/03/2023, 20:24
Αν υπήρχε σε μορφή σεμιναρίου και πιο Remote, θα με έψηνε απίστευτα να το κάνω.
Μόνο για την γαλήνη της ψυχής μου.

Η χειρωνακτική εργασία είναι μορφή ψυχοθεραπείας και διέξοδος για μένα αν εννοείς αυτό.
Αν εννοείς το άλλο απλά ξεπέρασέ το.

husky21
18/03/2023, 22:17
Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί αφού κάνεις το μικρο σέρβις μόνος, γιατί δεν έκανες πάλι, λάδια φίλτρα, υγρά ψυγείου, και να άφηνες τα χοντρά για το συνεργείο. Θα είχες αρκετα ψιλά, από τα ανταλλακτικά (σίγουρα και από το g12) και ίσως κανένα κατοστάρικο από την εργασία, σωστά?

Εχεις δικιο σε αυτο απλα σκεφτηκα την περιπτωση της πωλησης καποια στιγμη οπου λογικα ο επιδοξος αγοραστης θα προτιμουσε να δει στο συστημα της ΚΤΜ οτι εγινε το μεγαλο προβλεπομενο σερβις ολοκληρωμενο στην αντιπροσωπεια

runner
19/03/2023, 14:21
...Σε αντιπροσωπεία χόντα που γνωρίζω τα λάδια είναι σε βαρέλι,φαντάζομαι παρα πολυ φθηνότερα απο το λίτρο,αλλά σίγουρα στο χρεώνουν ανα λίτρο.Η τιμη πάντως για τα λάδια που του πήραν τόσο έχει το 4λιτρο.Κράτησαν και 200μλ καβάτζα :p

Το ιδιο κανουν πλεον και σε αντιπροσωπεια suzuki ενω παλιοτερα τα ειχαν σε σφραγισμενα δοχεια του 1lt, πλεον βαζουν απο βαρέλι.

spyrval
24/03/2023, 13:55
Με είδα να ανοίγω με το που άναψε το πράσινο και να πατάω την αριστερή μανέτα για να βάλω δευτέρα. Κόντεψα να σαβουριαστώ, πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.
Ήμουν με το σκούτερ....

McGyver
24/03/2023, 14:00
Με είδα να ανοίγω με το που άναψε το πράσινο και να πατάω την αριστερή μανέτα για να βάλω δευτέρα. Κόντεψα να σαβουριαστώ, πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.
Ήμουν με το σκούτερ....

Όλοι το έχουμε πάθει :bawl:!

Εγώ στο ποδήλατο έχω αλλάξει τις μανέτες για να έχω το εμπρός φρένο στο δεξί χέρι.

Nostradamus
24/03/2023, 14:01
Εγώ στο ποδήλατο έχω αλλάξει τις μανέτες για να έχω το εμπρός φρένο στο δεξί χέρι.

same here... :lol:

Volpad
24/03/2023, 14:03
Όλοι το έχουμε πάθει :bawl:!

Εγώ στο ποδήλατο έχω αλλάξει τις μανέτες για να έχω το εμπρός φρένο στο δεξί χέρι.

Εννοείται και εγώ...

karellen
24/03/2023, 16:15
Παρομοίως.
Εγώ παθαίνω και το άλλο, συνηθισμένος με το KLR και το Dax όταν καβαλάω το GS χαμηλώνω το δεξί χέρι να ξεδιπλωσω τη μανιβέλα! :cry:

Tsber
24/03/2023, 16:46
Εγώ στο ποδήλατο έχω αλλάξει τις μανέτες για να έχω το εμπρός φρένο στο δεξί χέρι.

Κι εγώ μια απ' τα ίδια!

Αυτοκίνητο είχα μάθει να οδηγώ παράνομα με Ρενό 4 Κατρελάκι με το μπαστούνι δίπλα στο τιμόνι, το τι μπουνίδια είχε φάει το ταμπλό του εκπαιδευτικού (Σταρλετούμπα θρυλική) μέχρι να συνηθίσω δε λέγεται - ακόμα θα με θυμάται ο δάσκαλος :lol:

Acacius
24/03/2023, 17:15
Όλοι το έχουμε πάθει :bawl:!

Εγώ στο ποδήλατο έχω αλλάξει τις μανέτες για να έχω το εμπρός φρένο στο δεξί χέρι.

Τα ίδια κι εγώ όταν είχα ποδήλατο. Θα έπρεπε να είχαν εναρμονιστεί εδώ και χρόνια, για όποιον χρησιμοποιεί και τα δύο είναι δυνητικά επικίνδυνο χωρίς λόγο.

motojojo
24/03/2023, 17:21
Κάτι ανάλογο έχω παθει με τη μηχανή, να θέλω να ανεβάσω σχέση και να πατάω το λεβιέ όπως στο παπί

dumutrus
28/03/2023, 22:00
Με είδα το πρωί να παθαίνω εγκεφαλικό μόλις με πήρε τηλέφωνο ο γιος και μου ανακοίνωσε οτι ο αέρας έριξε τη μηχανή.Ευτυχώς φθηνά τη βγάλαμε

442285

γδαρσιματάκι στην ουρά

442286

γδαρσιματάκι στο πλαίσιο

και στη τάπα του στροφάλου

442287

Πάντος δεν θέλω να μοιρολογώ αν σκεφτώ πως η μηχανή έσκασε στη γωνία από το κράσπεδο δεν έπαθα τίποτα.

azar41
28/03/2023, 22:46
Ατυχία αλλά εύκολο για σένα να το επαναφέρεις,πρέπει να φυσά πολύ εκεί πάνω!

Bowleno
28/03/2023, 22:58
Με είδα το πρωί να παθαίνω εγκεφαλικό μόλις με πήρε τηλέφωνο ο γιος και μου ανακοίνωσε οτι ο αέρας έριξε τη μηχανή.Ευτυχώς φθηνά τη βγάλαμε

442285

γδαρσιματάκι στην ουρά

442286

γδαρσιματάκι στο πλαίσιο

και στη τάπα του στροφάλου

442287

Πάντος δεν θέλω να μοιρολογώ αν σκεφτώ πως η μηχανή έσκασε στη γωνία από το κράσπεδο δεν έπαθα τίποτα.

Πάλι καλά.... εκεί στην γειτονιά σου έριξε ολόκληρο τοίχο(!) και καταπλάκωσε αμάξια! :uplate:
Πόσο φύσαγε πια;;;

dumutrus
29/03/2023, 08:31
Καλημέρα άστα να πάνε έκανε κάτι ριπές ώρες ώρες.

Tsber
29/03/2023, 10:09
Με είδα το πρωί να παθαίνω εγκεφαλικό μόλις με πήρε τηλέφωνο ο γιος και μου ανακοίνωσε οτι ο αέρας έριξε τη μηχανή.Ευτυχώς φθηνά τη βγάλαμε


Απίστευτο και πάλι καλά όπως είπες που δεν ήταν χειρότερη η ζημιά!

Φυσάει ακόμη στο μεταξύ, με την ίδια σχεδόν ένταση :a21:

giorgosb
29/03/2023, 10:39
Κάποιοι παίρνουν τα μέτρα τους όμως.. :D

442288

Tsber
29/03/2023, 10:44
Κάποιοι παίρνουν τα μέτρα τους όμως.. :D



Θερμομπλόκ Φιλίππου που έλεγε μια παλιά διαφήμιση :lol:

dumutrus
29/03/2023, 11:07
giorgosb έχεις link να παραγγείλω;

dumutrus
29/03/2023, 15:20
442291

ούτε το Βέλος δεν την γλίτωσε.

Tsber
30/03/2023, 09:57
Μη χειρότερα, ευτυχώς σταμάτησε ο αέρας...

Bowleno
30/03/2023, 14:55
442291

ούτε το Βέλος δεν την γλίτωσε.

Γερή στούκα έφαγε:uplate:

Και μιλάμε για απλά δυνατό άνεμο.
Δεν θέλετε να ξέρετε τι εστί κυκλώνας....
Τι 2019 βρέθηκα στην Ταϊβάν για αγώνες και έκατσε κυκλώνας...η διοργάνωση μας παρακάλεσε όλους να μην βγούμε για 2 μέρες εκτός ξενοδοχείου επειδή υπήρχε μεγάλος κίνδυνος για ατυχήματα. Κι εμείς ως γνήσιοι ελληνάρες, βγήκαμε να δούμε ρε αδερφέ τι είναι αυτό...(να :moutza: μας)
Ε, λοιπόν, δεν μπορούσαμε να την καμία να σταθούμε όρθιοι! Με νύχια και με δόντια καταφέραμε να μπούμε πάλι μέσα.
Το ίδιο βράδυ, ο πρόεδρος της διοργάνωσης ήρθε και μας είπε ότι ο κυκλώνας πέρασε ξυστά και δεν ακούμπησε την Ταϊβάν! Τα συμπεράσματα δικά σας....

mikes
30/03/2023, 18:44
μιλωντας για κυκλωνες.... (https://www.youtube.com/watch?v=ZyrRCx8-fZk)

dumutrus
30/03/2023, 20:15
Λέμε και εμείς οτι έχουμε αέρα χαχα πρέπει να ήταν ωραία (τρομακτική) εμπειρία πάντος.

Bowleno
30/03/2023, 20:40
Λέμε και εμείς οτι έχουμε αέρα χαχα πρέπει να ήταν ωραία (τρομακτική) εμπειρία πάντος.

Είχε την πλάκα του, ναι, αλλά δεν ξέρω τι θα γινόταν αν όντως περνούσε από μας ο κυκλώνας....

dumutrus
30/03/2023, 22:16
Κοίτα αν ήσουν με τα πόδια σε βλέπω για κάτι τέτοιο

442304

αν πάλι ήσουν με το voge σε βλέπω για

442305

:roflmao:

dumutrus
30/03/2023, 22:28
Παρεμπιπτόντως Δημήτρη οι αγώνες που πήγεε στη taiwan έχουν σχέση με τη φωτογραφία στο αβαταρ;

Bowleno
30/03/2023, 22:55
Παρεμπιπτόντως Δημήτρη οι αγώνες που πήγεε στη taiwan έχουν σχέση με τη φωτογραφία στο αβαταρ;

Ναι, έχει.... Απλώς έχω αυτήν διότι είμαι πιο όμορφος από ότι σε άλλες φωτό από άλλες διοργανώσεις :D
Στα 37+ χρόνια που παίζω (αν και πια θα σταματήσω....:( ) Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ευρώπη, Νότια Ασία Και Ωκεανία(!)
Αμερικάνικη Ήπειρο δεν έχω πατήσει πόδι μιας και δεν έχουν πάρει καμία διοργάνωση :lol:

CorpseAlive
31/03/2023, 09:49
Με είδα να δίνω τα τελευταία κομμάτια της προίκας της Transalparas μου...
Σε είδα και εσένα καινούριε έτσι της να είσαι χαρούμενος με το μηχανάκι 1 μήνα σχεδόν μετά και ενθουσιασμένος για αυτά που έχει ..
Ζήλεψα δεν θα το κρύψω.
Αλλά χάρηκα που την χαίρεται άλλος και που πήγε τέλεια η συναλλαγή μας!

dumutrus
31/03/2023, 14:57
Ομορφάντρα μουουου.Ωραία φάση πάντος και τα ταξιδάκια σου και το γούστο σου.

atom_smasher
23/04/2023, 11:58
Με είδα να εντυπωσιάζομαι που μετά από σχεδόν 6 μήνες πήρε αμέσως μπροστά το μηχανάκι στο γκαράζ και με το στραβωμένο κλειδί (εντάξει λίγο ζορίστηκε να μπει, αλλά μάλλον θα το λαδώσω). Με είδα να ψάχνω τιμούλες για σερβις στα 24κ στο Μαλμο και να μου λένε περίπου 9/10Κ Κορώνες. Ουφ. Ευτυχώς μόνο 3 μέρες ως τώρα είχε καλό καιρό που πραγματικά μου λειψε να παω δουλειά με το μηχανάκι. Σε κανα δίμηνο θα το χω σιάξει.

Tsber
23/04/2023, 15:00
Με είδα να εντυπωσιάζομαι που μετά από σχεδόν 6 μήνες πήρε αμέσως μπροστά το μηχανάκι στο γκαράζ και με το στραβωμένο κλειδί (εντάξει λίγο ζορίστηκε να μπει, αλλά μάλλον θα το λαδώσω). Με είδα να ψάχνω τιμούλες για σερβις στα 24κ στο Μαλμο και να μου λένε περίπου 9/10Κ Κορώνες. Ουφ. Ευτυχώς μόνο 3 μέρες ως τώρα είχε καλό καιρό που πραγματικά μου λειψε να παω δουλειά με το μηχανάκι. Σε κανα δίμηνο θα το χω σιάξει.

Μάλμο - και μετά αυτοαποκαλούμαστε "βόρειοι" κάποιοι εδώ μέσα!

Καλή riding season να έχεις :beer:

DoctoR_k6
05/05/2023, 12:49
Με ειδα να γλυτωνω πισωκολλητο :a021: εχθες το μεσημερακι γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια. :eek:
Κατεβασια απο περιφερειακο Καρεα προς Κατεχακη κ οπως ειμαι με το Κ στο ενδιαμεσο φαναρι πριν του Παπαγου εκει στο Πολυτεχνειο πιανει πορτοκαλι...
Μεσαια λωριδα ενα αυτοκινητο να κοβει, βγαινω αριστερη φρεναρω κ απο συνηθεια οπως κανω παντα κοιταω καθρεπτη για να σιγουρευτω πως ενα φορτηγο που ηταν αριστερη κοβει...
Αμ πως...τον βλεπω να ερχεται αρκετα γρηγορα κ να μπρουμουτιαζει στα φρενα...καταλαβα λεω. Οπως ειμαι με 2α ανοιγω γκαζι κ περναω με κοκκινο κ απο πισω ο φορτηγατζης φρεναριστος...
Δεν το ειχε δει ο μλκς κ πλακωθηκε στα φρενα τελευταια στιγμη...αλλα που να κοψει ο παπαρας!!!

Κοινως...μην βγαζετε καθρεπτες κ να κοιτατε στα φαναρια ασχετως αν εσεις προλαβαινετε να φρεναρετε!!!

asxetost
05/05/2023, 15:18
Με ειδα να γλυτωνω πισωκολλητο :a021: εχθες το μεσημερακι γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια. :eek:
Κατεβασια απο περιφερειακο Καρεα προς Κατεχακη κ οπως ειμαι με το Κ στο ενδιαμεσο φαναρι πριν του Παπαγου εκει στο Πολυτεχνειο πιανει πορτοκαλι...
Μεσαια λωριδα ενα αυτοκινητο να κοβει, βγαινω αριστερη φρεναρω κ απο συνηθεια οπως κανω παντα κοιταω καθρεπτη για να σιγουρευτω πως ενα φορτηγο που ηταν αριστερη κοβει...
Αμ πως...τον βλεπω να ερχεται αρκετα γρηγορα κ να μπρουμουτιαζει στα φρενα...καταλαβα λεω. Οπως ειμαι με 2α ανοιγω γκαζι κ περναω με κοκκινο κ απο πισω ο φορτηγατζης φρεναριστος...
Δεν το ειχε δει ο μλκς κ πλακωθηκε στα φρενα τελευταια στιγμη...αλλα που να κοψει ο παπαρας!!!

Κοινως...μην βγαζετε καθρεπτες κ να κοιτατε στα φαναρια ασχετως αν εσεις προλαβαινετε να φρεναρετε!!!

Άστο έχουν ξεφύγει λιγο οι οδηγοί βαρέων, θες λόγω φόρτου; Δεν ξέρω.
Πριν κάτι μέρες στους στύλους του ολυμπιου Διός που κάνει διχαλα να πας προς βουλιαγμενης, πουλμαν στο φανάρι για αριστερά αποφασίζει με κόκκινο να πάει ευθεία. Ευτυχώς έχω πάντα την πρώτη επάνω και ας κουράζει λίγο το χέρι, είναι σωτήρια κάποιες φορές.

atom_smasher
14/05/2023, 22:23
με είδα Ν αλλάζω λάδια κ να παραγγέλνω το έξτρα κλειδί. με μια μικρή έρευνα διαπίστωσα ότι τα 350 που ζήταγε ο επίσημος kawasaki της πολης μου ήταν απλά στεγνή κλοπή. 3 διαφορετικά συνεργεία επίσημα, 2 δανια και ένα απέναντι ζήτησαν 100 -130 ευρώ μόνο. το δε κλειδί σκέτο ακοπο 23. Κλεψε με βρε μπαγλαμά λιγακι, αλλά όχι και έτσι στυγνα. αύριο λοιπόν ξεκινάει η σεζον για μένα. δοκίμασα και ένα revit. 500 ευρώ το ignition 4. Ομορφουλι, αλλά είμαι +7 πάνω απ τα κιλά που είμαι άνετα μέσα του.

SeniorCanardo
15/05/2023, 09:51
Σε είδα με τον Goldwing και ύφος "BadAssGreekKlarinoMotherfucker" να προσπαθείς να χωθείς, αλλά δεν χωρούσες μάναμ...

Φυσικά και δεν θα άφηνες χώρο για κανένα άλλο, αφού καβαλάς "ChickenWing", αλλά η "πάπια" τελικά ξεπέρασε το "κοτόπουλο" και έμεινες πίσω να κοιτάς την πινακίδα μου.

By the way, τι έκτρωμα είναι αυτό το πράγμα. :eek:

asxetost
20/05/2023, 20:49
Με είδα να σε αφήνω κάτω σε ultra slow motion μωράκι για πρώτη φορά. Είναι και λίγο που την είδα αγριοκάτσικο και πιάσαμε τις πλαγιές και τα χώματα, λίγο που κομπλαρει τελείως το γκάζι όταν υπάρχει κλίση και δεν ανεβάζεις στροφές ( μόνο η δικιά μου το κάνει αυτό να υποθέσω... θα το κοιτάξω...)
Πάλι καλά ο μπαρμπα-Χοντα σε έχει σχεδιάσει καλά και ούτε γρατζουνιά δεν ειχαμε:smokin:

geioann
24/05/2023, 12:29
Με είδα να τεσταρω την Aprilia RS 660 και να ερωτεύομαι!! Πεταλούδες να γαργαλανε το στομάχι μου και να θέλω να την κάνω δικιά μου!!

CorpseAlive
24/05/2023, 19:03
Με είδα να φροντίζω μια κοπελίτσα 19-20 χρονών γιατί έκανε το λάθος να περάσε ΠΕΖΗ με πράσινο φανάρι πεζών την κηφισίας και να την χτυπάει ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙΑΣ που έκανε διήθηση (εννοείται είχε φάει το κόκκινο το προηγούμενο) .
Ελπίζω να είναι καλά , την άφησα αφού την παρέλαβε το ΕΚΑΒ.
Πούστη , έχω κρατήσει αυτόπτες, φωτογραφίες και θέση οχημάτων να τα παραδώσω στον όποιο δικηγόρο αναλάβει το κορίτσι. Δεν σου αξίζουν οι 2 τροχοί.


Φυσικά τέρμα αμήχανη στιγμή για μένα , είχα και το άγχος μην με πουν κοράκι με το ντύσιμο και την ιδιότητα.