PDA

View Full Version : Σημερα το πρωι στο Περιπτερο Χαιδαριου...



Σελίδες : [1] 2

Frezas
18/03/2007, 22:19
Δε ξερω αν εχει ξανασυμβει, αλλα οι "μπατσοι"...... "εγραψαν" ή μαλλον εγραφαν παλι...

Τι εγραφαν ομως..???

Εγραφαν οσους παρκαραν στο περιπτερο, στο συνηθες μοτοσικλετιστικο ραντεβου,
και δεν ειχαν τοποθετημενη πινακιδα στο μηχανακι τους .

Δε ξερω αν εγραφαν και οσους οι πινακιδες δεν ηταν σε εμφανες σημειο,
αλλα δεν εχει και πολυ σημασια....


Καμαρωστε τους.........


81235

gcrook
18/03/2007, 22:21
Προφανως αφου ΔΕΝ θα μπορεσουν να σε σταματησουν στον δρομο γιανα σε γραψουν, το κανουν απο την αφετηρια.
Ενταξει δουλεια τους ειναι στην τελικη, οποτε.....
Η παροιμιωδης ξεφτιλα τους αλλου εγκειται βεβαια.:rolleyes:

Frezas
18/03/2007, 22:22
Του ξεφυγε ενας και παει να τον προλαβει ......


81236

SPORAKIAS
18/03/2007, 22:22
κομπλεξικοι....:yuck:

Frezas
18/03/2007, 22:24
Και διαγωνισμος της ημερας...

Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη.....


81237

Respect
18/03/2007, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...

Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη..... Τι να σκέφτεται εδώ άραγε αγναντεύοντας το κάμπο; :confused: "Θα τα τσακώσω όλα σήμερα"

Meni0s
18/03/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...

Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη.....


"Ελπιζω να περασει κανενα παπακι να βγαλω ολο το κομπλεξισμο μου και τα νευρα της εβδομαδας πανω του"! ! ! !:lol: :lol:

CyBeRseXX
18/03/2007, 22:56
και στα διοδια στο Ξυλοκαστρο μεσημεριατικα αυτο εκαναν...:yuck:



αλλα.... αριστερη λωριδα rulez :lol:

OzZzZzY
18/03/2007, 23:01
θα μου πεις "αλλη δουλεια δεν εχουν απο το να γραφουν για τις πινακιδες" αλλα .....αν το παμε απο νομικης αποψης....γιατι να μη σε γραψουν?

lampros_fazer
19/03/2007, 00:23
Nταξ' μπορεί να χτυπάει λίγο άσχημα..Αλλά εμείς (όσοι δεν έχουμε πινακίδα) είμαστε που παρανομούμε..

Βρήκε μαντρί ο λύκος και την έπεσε..

FestoNero
19/03/2007, 00:51
Βαλε τη πινακιδα πανω για να μη σε γραφουν.
Τοσο απλα.

OrEsTiS82
19/03/2007, 02:19
Εγω παντως την εβαλα... :)

Akefalos
19/03/2007, 03:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Δε ξερω αν εχει ξανασυμβει, αλλα οι "μπατσοι"...... "εγραψαν" ή μαλλον εγραφαν παλι...

Τι εγραφαν ομως..???

Εγραφαν οσους παρκαραν στο περιπτερο, στο συνηθες μοτοσικλετιστικο ραντεβου,
και δεν ειχαν τοποθετημενη πινακιδα στο μηχανακι τους .

Δε ξερω αν εγραφαν και οσους οι πινακιδες δεν ηταν σε εμφανες σημειο,
αλλα δεν εχει και πολυ σημασια....


Καμαρωστε τους.........

Και το παράξενο που είναι άνθρωπέ μου?Οτι γράφανε μηχανες που κυκλοφορούνε χωρίς πινακίδα?Σε λίγο θα βγεις να μας πεις και για τον άτιμο το μπάτσο που σε έγραψε επειδή δε φόραγες κράνος ίσως και για κάποιον άλλο που τόλμησε να σε γράψει επειδή πέρασες με κόκκινο και πάει λέγοντας....

:nono: :nono:
Και παρανομείς και βγαίνεις κι απο πάνω?

makis206
19/03/2007, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...
Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη.....

"Τη Στρουμφοκάτσαμε"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
19/03/2007, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...
Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη.....

......"Καλά πάλι χαθήκαμε??
Απο 'δω δεν θα πέρναγε το συλλαλητήριο??
Μόνο μερικούς αλιτήριους βλέπω!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

costas81
19/03/2007, 09:10
εγω παντος θυμηθηκα το ανεκδοτο με το κοριτσακι που ειναι στην παραλια και φτιαχνει μπατσους!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hornet
19/03/2007, 09:15
παιδακια μην ξεχνατε ερχεται πασχα και δωρο ..ειναι συνηθης τακτικη να βγαινουν για να κοψουν κλησεις

gian_nykt
19/03/2007, 09:21
ωραία...κι αν κάθεσε και πίνεις καφέ κι εχεις παρκάρει εκεί....και βλέπεις οτι ερχονται και γράφουν τα χωρίς πινακίδες μοτο.....τι κάνεις? Κάθεσαι και βλέπεις ατάραχος μιας και δεν εχεις πινακίδα οπότε περιμένεις να φύγουν και φεύγεις? ή παίζει να σε γράψουν με πλαίσιο πχ για στάθμευση ή πινακίδα (οτι δεν ειχες)?

THEOD
19/03/2007, 09:28
Τι σημαίνει "έγραφαν όσους δεν είχαν πινακίδα ??? "

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ..... Και λίγο είναι... Αν σε Ευρωπαική χώρα βρεθεί όχημα χωρίς πινακίδα ΑΥΤΟΣΤΙΓΜΗ το παίρνει γερανός και άιντε να καθαρίσεις μετά...

Δεν είναι "κομπλεξισμός", ούτε αδικαιολόγητη ενέργεια .... αυτό έλειψε να φτάσουμε στο σημείο να απαιτούμε να κυκλοφορούμε χωρίς πινακίδα χωρίς να μας ενοχλεί κανείς...

gian_nykt
19/03/2007, 09:34
ασε THEOD την Ευρώπη ήσυχη.....αν ειναι σωστό το να την στίνουν με το φωτοραντάρ σε πινακίδες με όριο 50-60-70km/h για να περάσεις με 90-100-110-120km/h για να εισπράτουν...άλλο τοσο ειναι να μην έχουν πινακίδα....
Το τι ειναι σωστό για εμάς ξέρουμε όλοι...ΑΛΛΑ....προσαρμόζεσαι....!!

SF
19/03/2007, 09:35
Να δω πότε θα μπουν να γράψουν ΟΛΟ τον κόσμο μέσα στο ίδιο το Υ.Δ.Τ. όπου η παραβατικότητα είναι ίδια και καλύτερη απ'ότι <έξω>. Eύγε και πάλι...

gian_nykt
19/03/2007, 09:36
ασε THEOD την Ευρώπη ήσυχη.....αν ειναι σωστό το να την στίνουν με το φωτοραντάρ σε πινακίδες με όριο 50-60-70km/h για να περάσεις με 90-100-110-120km/h για να εισπράτουν...άλλο τοσο ειναι να μην έχουν πινακίδα....
Το τι ειναι σωστό για εμάς ξέρουμε όλοι...ΑΛΛΑ....προσαρμόζεσαι με το να μην είσαι....δυστυχώς!!

TATAR
19/03/2007, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Δε ξερω αν εχει ξανασυμβει, αλλα οι "μπατσοι"...... "εγραψαν" ή μαλλον εγραφαν παλι...

Τι εγραφαν ομως..???

Εγραφαν οσους παρκαραν στο περιπτερο, στο συνηθες μοτοσικλετιστικο ραντεβου,
και δεν ειχαν τοποθετημενη πινακιδα στο μηχανακι τους .

Δε ξερω αν εγραφαν και οσους οι πινακιδες δεν ηταν σε εμφανες σημειο,
αλλα δεν εχει και πολυ σημασια....


Καμαρωστε τους.........

Και καλά κάνανε.
Εαν δεν έχεις πινακίδα αυτόματα είσαι παράνομος. Τι θέλεις να σου πούμε, "μπράβο είσαι μάγκας"? Εμείς που πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας και πινακίδα είμαστε μ@@@κες? Γιά πήγαινε Ευρώπη και κυκλοφόρησε χωρίς πινακίδα να δω την μαγκιά σου!!!

gian_nykt
19/03/2007, 09:45
TATAR, μάλλον δεν κατάλαβες...δεν εννοεί οτι δεν εχεις ταξινομήσει αλλά να μην ΦΕΡΕΙΣ καθόλου (δεν χωρούσε κάτω απο την σέλα και την αφησες σπίτι αλλά εχεις άδεια) ή σε εμφανές σημείο την πινακίδα...δεν λέμε να το εχεια αταξινόμητο ολότελα (=ανασφάληστο)...είπαμε τώρα!!!:dizzy:

THEOD
19/03/2007, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
TATAR, μάλλον δεν κατάλαβες...δεν εννοεί οτι δεν εχεις ταξινομήσει αλλά να μην ΦΕΡΕΙΣ καθόλου (δεν χωρούσε κάτω απο την σέλα και την αφησες σπίτι αλλά εχεις άδεια) ή σε εμφανές σημείο την πινακίδα...δεν λέμε να το εχεια αταξινόμητο ολότελα (=ανασφάληστο)...είπαμε τώρα!!!:dizzy:

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες καλά...
Κάθε όχημα που κυκλοφορεί πρέπει να φέρει ΕΜΦΑΝΩΣ την πινακίδα κυκλοφορίας.... Δεν νοείται αντίλογος πάνω σε αυτό....

Αν θέλεις να το ρισκάρεις δικαίωμά σου, αλλά αν σου την πέσουν τότε δεν διαμαρτύρεσαι γιατί το έκαναν...απλά την κάνεις γαργάρα...

Δεν θα γούσταρες φαντάζομαι το αυτοκίνητο που σε χτύπησε να την κοπανήσει χωρίς κανένας να μπορεί να πάρει το νούμερο επειδή είχε την πινακίδα μέσα στο πορτ-μπαγκάζ, ούτε ο τσαντάκιας να κυκλοφορεί ανενόχλητος (με το πιθανόν κλεμμένο μηχανάκι...) για να μπορεί άνετα να βουτήξει την τσάντα της μητέρας-αδελφής σου...

gian_nykt
19/03/2007, 11:33
Πάλι τα ίδια......αλλά γράφω άλλα καταλαβένεις....

Ξαναλέω..(δεν μπορώ να στα ζωγραφήσω κιόλας)....το τι ειναι σωστό το ξερουμε όλοι (δλδ αυτο που λες κι εσυ) αλλά απάντησα στον TATAR που έγραψε σχετικά με τέλη κυκλ. κλπ....
Αλλο να ειναι αταξινόμητο κι αλλο δεν εχω επάνω ή έχω σε μη ορατο σημείο την πινακίδα....
Σίγουρα οσον αφορά κλοπές και τρακαρίσματα με εγκατάληψη....δεν το συζητάω ουτε λέω το αντίθετο...και φυσικά δεν παραπονιέμαι αν με γράψουν για πινακίδα ΑΛΛΑ εσενα πχ οταν πας με 120 ή 90 σε εναν δρόμο που εχει οριο 50-60-70 και σε πάρουν φωτό )εσκεμένα μιας και ξέρουν οτι σε αυτο το σημείο δεν πάει κανεις κάτω απο +30km/h)και πάρεις κλήση...τι θα πείς??? ΜΠΡΑΒΟ καλά μου εκαναν!!! Κι εχεις και 1000!!!!!

SF
19/03/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
ασε THEOD την Ευρώπη ήσυχη.....αν ειναι σωστό το να την στίνουν με το φωτοραντάρ σε πινακίδες με όριο 50-60-70km/h για να περάσεις με 90-100-110-120km/h για να εισπράτουν...άλλο τοσο ειναι να μην έχουν πινακίδα....
Το τι ειναι σωστό για εμάς ξέρουμε όλοι...ΑΛΛΑ....προσαρμόζεσαι με το να μην είσαι....δυστυχώς!!

Όχι ρε συνάδελφε. Δεν λέγεται προσαρμογή αυτό...

Γιατί να αφήσουμε την Ευρώπη ήσυχη; Επειδή είμαστε υπανάπτυκτοι;

- Κρατάμε ΣΤΑΘΕΡΑ το ρεκόρ νεκρών και τραυματιών εδώ και δεκαετίες.
- Εξακολουθούμε να μην έχουμε οδικό δίκτυο προδιαγραφών (έχουμε 2007).
- Δεν έχουμε καμία επαφή με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό, ώστε να βγάζουμε το άχτι μας.
- Last but not least, απλά και στεγνά, δεν έχουμε ούτε ίχνος αστυνόμευσης.

Ως αποτέλεσμα, έχουμε μάθει να οδηγούμε σαν τρελλοί όπου βρεθούμε κι όπου σταθούμε, και να ζητάμε και τα ρέστα από πάνω. Τόσοι και τόσοι έχουν ανοίξει θρεντ και παραπονιούνται που τους γράφουν για πινακίδα!! Αν είναι δυνατόν.

Όποιος δεν έχει ζήσει στην 'πολιτισμένη' δυτική Ευρώπη ή ΗΠΑ (που κοροϊδεύουμε) δε θα μπορέσει ποτέ να καταλάβει. Εγώ δεν καταλαβαίνω τι θα πει "προσαρμόζομαι και δεν βάζω πινακίδα". Αυτή είναι η χώρα μας, αυτή είναι η άθλια νομοθεσία (300? για ταχύτητα, 30? για πινακίδα!), αυτή είναι η παρανοϊκή αστυνόμευση, αυτοί είναι οι πολιτικοί μας που ποτέ δεν έχουν τηρήσει ΚΟΚ στη ζωή τους και διαλύουν ολόκληρη την κυκλοφορία της πηγμένης Αθήνας για να κάνουν τις μετακινήσεις τους... κλπ κλπ κλπ. Αν θες να συμβάλεις στο να γίνουμε ακόμα χειρότεροι, οκ, ξηλώνεις πινακίδα-φλας-φώτα. Αρκετοί από εμάς γύρω σου πάντως αισθανόμαστε και θιγμένοι και ΜΑΛΑΚΕΣ. H πινακίδα είναι κάτι σχετικά σοβαρό, κι ας μη το θεωρεί ως τέτοιο ο νόμος (30?). Όταν ένα φορτηγό χωρίς πινακίδα πατήσει το παιδί σου και δε μείνει ούτε δόντι, τότε θα πρεσβεύεις άλλες θεωρίες....

(προτείνω το άρθρο <η ζωή στα σκουπίδια> βλ. υπογραφή)

marios8
19/03/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Πάλι τα ίδια......αλλά γράφω άλλα καταλαβένεις....

Ξαναλέω..(δεν μπορώ να στα ζωγραφήσω κιόλας)....το τι ειναι σωστό το ξερουμε όλοι (δλδ αυτο που λες κι εσυ) αλλά απάντησα στον TATAR που έγραψε σχετικά με τέλη κυκλ. κλπ....
Αλλο να ειναι αταξινόμητο κι αλλο δεν εχω επάνω ή έχω σε μη ορατο σημείο την πινακίδα....
Σίγουρα οσον αφορά κλοπές και τρακαρίσματα με εγκατάληψη....δεν το συζητάω ουτε λέω το αντίθετο...και φυσικά δεν παραπονιέμαι αν με γράψουν για πινακίδα ΑΛΛΑ εσενα πχ οταν πας με 120 ή 90 σε εναν δρόμο που εχει οριο 50-60-70 και σε πάρουν φωτό )εσκεμένα μιας και ξέρουν οτι σε αυτο το σημείο δεν πάει κανεις κάτω απο +30km/h)και πάρεις κλήση...τι θα πείς??? ΜΠΡΑΒΟ καλά μου εκαναν!!! Κι εχεις και 1000!!!!!

gian_nykt πόσα θές για να μας τρελάνεις? Ο SF, THEOD, TATAR έχουν απόλυτο δίκιο. Στο κάτω κάτω δημοκρατία έχουμε αν κάτι δεν σου αρέσει η κάλπη είναι κοντά.:wave2:

gian_nykt
19/03/2007, 12:55
μάλλον λέμε μια κουβέντα και την γενικεύετε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!! Νομίζω!!
Τώρα...αν δεν καταλαβένετε τι γράφω μάλλον εχω πρόβλημα στο να εκφράζω το τι πιστέυω γραπτός....θέλω να πιστεύω δλδ!
ΔιΚΙΟ εχετε......τα υπόλοιπα περιτεύουν...αντίθετος στα γραφόμενα σας δεν είμαι αλλά μάλλον δεν γίνομαι αντιλυπτός!! Δεν γίνετε με αυτα να συνεχίσω συζήτηση....θα βρεθώ και λιθοβολημένος στο τέλος και μάλιστα χωρις να λέω κατι αντίθετο απο εσας....παρα την πραγματικότητα!

SF
19/03/2007, 13:10
Δεν υπάρχει θέμα λιθοβολισμού.

Απλά δίνεται αφορμή (έτυχε από εσένα) για να ξαναπούμε μερικά θεμελιώδη πράγματα.

Άλλωστε εσύ προσωπικά κάνεις μια παραβασούλα των 30?, οπότε ΤΥΠΙΚΑ δεν τρέχει και τίποτα :)

Κουβέντα γίνεται... μη το παίρνεις προσωπικά.

gian_nykt
19/03/2007, 13:24
ναι αλλά οταν απαντάω σε ενα συγκεκριμένο θέμα και μετα γενικεύεται η κατάσταση και βρίσκομαι να αισθάνομαι κατηγορούμενος οτι ειμαι κι εγω ενα ακομα ΛΑΘΟΣ στο δρόμο προς τον εξΕυρωπαϊσμό της χώρας μας......εεε δεν ειναι και το καλύτερο.....
Γράφω πάντα σύμφωνα με το άτομό μου....το οτι εχω επιλέξει να μην φοράω πινακίδα δεν σημαίνει οτι ειμαι ο Χ ή Ψ τυπάκος που κάνει τον μάγκα, ή κλεφτρόνη ή ο έξυπνος ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Επιλογή μου είναι για τους γνωστούς 1-2 λόγους και τπτ παραπάνω...ούτε μαγκιά πουλάω ουτε τπτ. Προσπαθώ να ειμαι σωστός στον δρόμο, να επιβιώσω στους %$#δρομούς μας καθε μέρα, εχω ολα τα σχετικά έγγραφα και πάντα με κράνος. Τωρα απο κει και πέρα.......

Frezas
19/03/2007, 13:47
Αν διαβασατε καλα σε οτι εγραψα παραπανω, ηταν κατα βαση μια αναφορα του γεγονοτος
και μια εκπληξη για το γεγονος οτι μπηκαν σε ενα παρκινγκ για να "κανουν τη δουλεια"
τους.Δεν ειπα πουθενα οτι κακος τους εγραφαν.

Καλο θα ηταν να μην αναφερομαστε στην Ευρωπη μονο
σε οτι μας συμφερει και να μη γενικευουμε πραγματα και καταστασεις
οπως μας βολευουν, πχ αν σε πατησει αμαξι, νταλικα χωρις πινακιδες..... κλπ,
γιατι αν σε χτυπησει μηχανη θα πεσει και ο αναβατης της και πολυ πιθανο
να τραυματιστει περισσοτερο απο το πεζο, ποσο μαλλον να τη κοπανισει.

Τα προβληματα στη χωρα μας πηγαζουν απο την ελλειψη παιδειας,
και δε λυνονται με καταστολη , τυπου σε τσακωσα κοροιδο στο
παρκινγ, ερχεται και πασχα να βγαλω και εγω το χαρτζιλικι μου,
ή στηνομαι στα διοδια των αφιδνων ρευμα προς Αθηνα που
ειναι πλεον ανοιχτα αλλα το οριο εχει παραμεινει 60Κμ, οποτε σε σταματαω
και σε γραφω γιατι περασες με 90Κμ.(εχει συμβει).

Ετσι δε πειθεις κανενα , αντιθετα τον προκαλεις να σου εναντιωθει
και να παιζεις το σκυλο με τη γατα μεχρι να συμβει το αναποφεκτο.

Φιλικα Ανδρεας
:wave2:

jasondakar
19/03/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...

Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη.....




ΤΑ ΚΑΥΤΑ ΣΤΥΛΟ:lol:

sober
19/03/2007, 13:58
Γεια χαρα!
Σχόλιο:οι ΜΠΑΤΣΟΙ ειναι το ακριβως αντιθετο απο τους πεζους :ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΤΕ ΔΙΚΙΟ


Οσο για τιτλο στη φωτο μετα χαρας παιδια οσους θελετε!!!!!


#1:Απο τη διδακταια υλη της Α΄Δημοτικου:
ΝΑ Ε-ΝΑΣ Μ@-Λ@-ΚΑΣ !


#2:Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελα


#3:Ας κλασω τωρα που μπορω γιατι μετα μεσα.....


#4:Ο τελειος αντρας ο αντρας ο σωστος ...


#5:Περιμενοντας τον Γκοντό...


#6:Η αβασταχτη ελαφροτητα του "ειναι''


#7:Shaft


#8:Αστέρω


#9:Καρμεν/Αΐντα/Ποκαχοντας


#10:Ο τελευταιος των Μοϊκανων


#11:Χεσε ψηλα κι αγναντευε...



:wave2: :wave2: :wave2:

SPORAKIAS
19/03/2007, 18:12
σε ολη την κωλοκατασταση στους ελληνικους δρομους σας πειραξαν καποιες μηχανες που εχουν τις πινακιδες απο κατω ......

ε...ρε ξανθια ....που μιλαει στο κινητο ....και περναει το στοπ ....που θελετε....:rolleyes:

lampros_fazer
19/03/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
σε ολη την κωλοκατασταση στους ελληνικους δρομους σας πειραξαν καποιες μηχανες που εχουν τις πινακιδες απο κατω ......

ε...ρε ξανθια ....που μιλαει στο κινητο ....και περναει το στοπ ....που θελετε....:rolleyes:
Δεν εξετάζουμε την 'σοβαρότητα' των παραβάσεων..Ούτε εγώ εχω πινακίδα..και εννοείται οτι δεν θέλω να με γράψουν,αλλά αν τύχει ξέρω οτι έχω άδικο..Το οτι κάποιες πιο σοβαρές παραβάσεις δεν τιμωρούνται (& δεν ελέγχονται) όπως θα'πρεπε φυσικά προκαλεί αγανάκτηση αλλά δεν είναι αλλοθι..

(η τελευταία προτασή σου μου φαίνεται χαζή-φιλικά..)

SPORAKIAS
19/03/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δεν εξετάζουμε την 'σοβαρότητα' των παραβάσεων..Ούτε εγώ εχω πινακίδα..και εννοείται οτι δεν θέλω να με γράψουν,αλλά αν τύχει ξέρω οτι έχω άδικο..Το οτι κάποιες πιο σοβαρές παραβάσεις δεν τιμωρούνται (& δεν ελέγχονται) όπως θα'πρεπε φυσικά προκαλεί αγανάκτηση αλλά δεν είναι αλλοθι..

(η τελευταία προτασή σου μου φαίνεται χαζή-φιλικά..)

εχω ξαναγραψει και σε αλλο θεμα οτι οταν με σταματανε και με γραφουν για την πινακιδα ..τους λεω και ευχαριστω....αλλα οχι και ετσι...τα κοπροσκυλα...αντι να πανε σε καμια εθνικη να γραψουν κανα νταλικερη που κυκλοφοραει ξεκουκουλοτος....αντι να γραψουν κανα παππου που παει με 80 στην αριστερη....βρηκαν την ευκολη λυση να την αραξουν στο περιπτερο....ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΛΕΜΕ... :mad: :yuck:

SPORAKIAS
19/03/2007, 18:37
την τελευταια την εγραψα για να δωσω εμφαση στο οτι υπαρχουν πιο σημαντικες και επικινδυνες παραβασεις που πρεπει να κυνηγανε.....:wave2:

nakedorange
19/03/2007, 19:34
Να διευκρινησω απο την αρχη οτι οι πινακιδες πρεπει να ειναι ανηρτημενες παντα και σε εμφανες σημειο σε ολες τις νομιμα ταξινομημενες μοτοσυκλετες οπως σωστα ειπαν πολλοι απο τους προλαλισαντες..

τωρα στα περι Ευρωπης στην οποια αναφερθησαν επισης πολλοι φιλοι...

Οι υπολοιποι ευρωπαιοι εχουν σαφεστατα καλυτερη (οδηγικη) παιδεια και κατα συνεπεια καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα...αυτο εγκειται στην οργανωση που διεπει το εκαστοτε οργανωμενο κρατος που κατοικουν στον συγκεκριμενο τομεα.Επι της ουσιας οι υπολοιποι (οδηγοι μοτο) εταιροι μας εχουν τις ιδιες πανω κατω υποχρεωσεις με μας απολαμβανοντας πολλα περισσοτερα ανταποδοτικα οφελη του ευνομουμενου κρατους..οπως:

-καλυτερο οδικο δικτυο...
-παρκα κυκλοφοριακης αγωγης...
-πιστες για καθε γουστο προσιτες σε ολους.
-προσιτος εξοπλισμος αναβατη και μοτοσυκλετας..
-συγχρονες δημοσιες υπηρεσιες..
-καλυτερους μισθους!

εδω τι εχουμε?

τι μας αφηνουν να εχουμε?

τι μας παρεχουν?


ενα μπουρδελο ειμαστε...


:wave2:

Brolas
19/03/2007, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Και διαγωνισμος της ημερας...

Βαλτε τιτλο σε αυτη τη φωτο και κερδιστε δωρο εκπληξη..... Όποιος δεν γ@μ@ει σπίτι του,γ@μ@ει μες στους δρόμους....

Frezas
19/03/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Να διευκρινησω απο την αρχη οτι οι πινακιδες πρεπει να ειναι ανηρτημενες παντα και σε εμφανες σημειο σε ολες τις νομιμα ταξινομημενες μοτοσυκλετες οπως σωστα ειπαν πολλοι απο τους προλαλισαντες..

τωρα στα περι Ευρωπης στην οποια αναφερθησαν επισης πολλοι φιλοι...

Οι υπολοιποι ευρωπαιοι εχουν σαφεστατα καλυτερη (οδηγικη) παιδεια και κατα συνεπεια καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα...αυτο εγκειται στην οργανωση που διεπει το εκαστοτε οργανωμενο κρατος που κατοικουν στον συγκεκριμενο τομεα.Επι της ουσιας οι υπολοιποι (οδηγοι μοτο) εταιροι μας εχουν τις ιδιες πανω κατω υποχρεωσεις με μας απολαμβανοντας πολλα περισσοτερα ανταποδοτικα οφελη του ευνομουμενου κρατους..οπως:

-καλυτερο οδικο δικτυο...
-παρκα κυκλοφοριακης αγωγης...
-πιστες για καθε γουστο προσιτες σε ολους.
-προσιτος εξοπλισμος αναβατη και μοτοσυκλετας..
-συγχρονες δημοσιες υπηρεσιες..
-καλυτερους μισθους!

εδω τι εχουμε?

τι μας αφηνουν να εχουμε?

τι μας παρεχουν?


ενα μπουρδελο ειμαστε...


:wave2:

Πεστα ρε Μπαμπη γιατι κατι συγκρισεις με την Ευρωπη οταν ολα αυτα τα παραβλεπουμε
μου τη δινουν στα νευρα.

Ας εκπαιδευσει το κρατος τους πολιτες του και ας του παρεχει τα στοιχειωδη
και μετα αν καποιος παρανομει να ειναι εκει και να του παρει και το σπιτι.

Respect
19/03/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
εχω ξαναγραψει και σε αλλο θεμα οτι οταν με σταματανε και με γραφουν για την πινακιδα ..τους λεω και ευχαριστω....αλλα οχι και ετσι...τα κοπροσκυλα...αντι να πανε σε καμια εθνικη να γραψουν κανα νταλικερη που κυκλοφοραει ξεκουκουλοτος....αντι να γραψουν κανα παππου που παει με 80 στην αριστερη....βρηκαν την ευκολη λυση να την αραξουν στο περιπτερο....ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΛΕΜΕ... :mad: :yuck: Πάλι οι νταλικέριδες θα τη πληρώσουν τη νύφη..:rolleyes:

Frezas
19/03/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δεν εξετάζουμε την 'σοβαρότητα' των παραβάσεων..Ούτε εγώ εχω πινακίδα..και εννοείται οτι δεν θέλω να με γράψουν,αλλά αν τύχει ξέρω οτι έχω άδικο..Το οτι κάποιες πιο σοβαρές παραβάσεις δεν τιμωρούνται (& δεν ελέγχονται) όπως θα'πρεπε φυσικά προκαλεί αγανάκτηση αλλά δεν είναι αλλοθι..

(η τελευταία προτασή σου μου φαίνεται χαζή-φιλικά..)

Δε τη βρισκω και πολυ χαζη.......

Για του λογου το αληθες ειδου και το πραγματικο γεγονος,
πανω που λεγαμε και παιδεια .........

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37065

SPORAKIAS
19/03/2007, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Πάλι οι νταλικέριδες θα τη πληρώσουν τη νύφη..:rolleyes:

νταλικερης εισαι..??:confused:

και γιατι παλι...??

πρωτη φορα τους αναφερω τυχαια.... αν και δεν ειναι ψεμα αυτο που λεω...εκτος αν ζεις σε αλλη χωρα...:rolleyes:

T.R.E
19/03/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Δε τη βρισκω και πολυ χαζη.......

Για του λογου το αληθες ειδου και το πραγματικο γεγονος,
πανω που λεγαμε και παιδεια .........

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37065

Κοιτα ΑΙFOS,παντα οταν καποιος ανοιγει ενα τετοιο θεμα θα πεταχτουν οι "σωστοι"και θα πουν καλα τους κανανε,ετσι πρεπει και ολα τα σχετικα...

Και μετα τολμανε και κανουν συγκρισεις με την Ευρωπη και λενε για Αγγλιες κλπ...οτι να'ναι...

Ειναι οι γνωστοι που πανε με 110 και αερα στα πανια μας,που πρωτοκαβαλησαν μηχανη στα 30 και παει λεγοντας...

Ξεχασα,εξαιρειτε ο Οζζζζυ γιατι απλα αγνοει....

Respect
19/03/2007, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
νταλικερης εισαι..??:confused:

και γιατι παλι...??

πρωτη φορα τους αναφερω τυχαια.... αν και δεν ειναι ψεμα αυτο που λεω...εκτος αν ζεις σε αλλη χωρα...:rolleyes: Εσύ πρώτη φορά, κατά καιρούς ο Α, ο Β, επίσης πρώτη φορά και όλοι μαζί πολλές φορές.
Ναι νταλικέρης είμαι και στην Ελλάδα ζω και ψέματα δε λες. Απλά μάλλον υπερβάλεις διότι αν θέλουμε να πούμε τα σύκα.. σύκα και τη σκάφη..σκάφη τότε θα ανακαλύψουμε ό,τι σαν οδηγός νταλίκας κάνω ελάχιστες παραβάσεις. Αντίθετα σαν οδηγός μοτοσυκλέτας... με το που αλλάζω 3 ταχύτητες έχω είδη περάσει στη παρανομία...

Σε κάθε περίπτωση πάντως.. οι κωλόμπατσοι μου τη δίνουν στον εγκέφαλο έτσι πούστικα που σκέφτονται.. :beer: :wave2:

EVI
19/03/2007, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect


Σε κάθε περίπτωση πάντως.. οι κωλόμπατσοι μου τη δίνουν στον εγκέφαλο έτσι πούστικα που σκέαι.. :beer: :wave2: [/B]

a

γιατι εμεις δε φερομαστε πουστικα εεε?


δε παμε αριστερη που δε μας σταματανε
δε περναμε με τελικιασμενη ταχυτητα απο μπροστα τους στην εθνικη την στιγμη που δεν εχουμε πληρωσει διοδια
δεν προσπαθουμε καθε 3 και λιγο να βρουμε να πουμε οτι μαλακια μας ερθει σε περιπτωση που μας σταματησουν και βρουν καποια παρανομια?
δεν ειμαστε αυτοι που επειδη ο δρομος ειναι πλατυς ειναι αναφερετο δικαιωμα μας να παμε με 150 οταν το οριο ειναι 60

και μην πεταχτει να πει καποιος εγω δε τα κανω αυτα και τετοια γιατι μιλαω γενικα και ολοι ξερουμε οτι οι πιο πολλοι ετσι κανουν

αρε Γαλλια που σας χρειαζετε οταν τα λετε αυτα .....


και αυτη η νοοτροπια να μην μιλαμε για αλλες χωρες γιατι θεωρουμε την δικια μας για τα μπαζα ποτε δε το καταλαβα


αφου ρε μαγκες δε σας αρεσει η ελλαδα ειναι γτπ γιατι δεν την κοπανατε?(γενικα μιλαω)


τες πα


οι μπατσοι δεν ειναι μια ομαδα ανθρωπων που οπωτε τους καυλωσει κανουν κατι

παιρνουν διαταγες

δε φταινε αυτοι που ειναι στους δρομους αλλα αυτοι που καθοντε σε δερματινες πολυθρονες

lampros_fazer
19/03/2007, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Δε τη βρισκω και πολυ χαζη.......

Για του λογου το αληθες ειδου και το πραγματικο γεγονος,
πανω που λεγαμε και παιδεια .........

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37065
Εγώ το είπα με την έννοια οτι έτσι όπως το έγραψε ακούγεται σαν ' 'εύχομαι' να σε φάει καμιά γκόμενα που μιλάει στο κιν και έφαγε το στοπ και μετά να μου πεις πόσο ενοχλούν οι πινακίδες..' πράγμα που σαφώς ΔΕΝ εννούσε Σποράκιας..Απλά δεν το έγραψε σωστά και γι'αυτό τη χαρακτήρισα χαζή..

EVI
19/03/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Κοιτα ΑΙFOS,παντα οταν καποιος ανοιγει ενα τετοιο θεμα θα πεταχτουν οι "σωστοι"και θα πουν καλα τους κανανε,ετσι πρεπει και ολα τα σχετικα...

Και μετα τολμανε και κανουν συγκρισεις με την Ευρωπη και λενε για Αγγλιες κλπ...οτι να'ναι...

Ειναι οι γνωστοι που πανε με 110 και αερα στα πανια μας,που πρωτοκαβαλησαν μηχανη στα 30 και παει λεγοντας...

Ξεχασα,εξαιρειτε ο Οζζζζυ γιατι απλα αγνοει....



δεν εχω φτασει τα 30 ακομη

δε παω με 110 ...παω με περισσοτερα...οταν μπορω!και οχι οπότε να ναι


δε ξερω αν κανεις πλακα η οχι (δε το πιανω το υφος σου συγγνωμη)

ο οζζυ γιατι αγνοει????????????(δεν τον ξερω)

εσυ μας ξερεις ολους? μηπως εισαι σε καμμια μυστικη υπηρεσια? :rotflmao:

Respect
19/03/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
a

γιατι εμεις δε φερομαστε πουστικα εεε?


δε παμε αριστερη που δε μας σταματανε
δε περναμε με τελικιασμενη ταχυτητα απο μπροστα τους στην εθνικη την στιγμη που δεν εχουμε πληρωσει διοδια
δεν προσπαθουμε καθε 3 και λιγο να βρουμε να πουμε οτι μαλακια μας ερθει σε περιπτωση που μας σταματησουν και βρουν καποια παρανομια?
δεν ειμαστε αυτοι που επειδη ο δρομος ειναι πλατυς ειναι αναφερετο δικαιωμα μας να παμε με 150 οταν το οριο ειναι 60

και μην πεταχτει να πει καποιος εγω δε τα κανω αυτα και τετοια γιατι μιλαω γενικα και ολοι ξερουμε οτι οι πιο πολλοι ετσι κανουν

αρε Γαλλια που σας χρειαζετε οταν τα λετε αυτα .....


και αυτη η νοοτροπια να μην μιλαμε για αλλες χωρες γιατι θεωρουμε την δικια μας για τα μπαζα ποτε δε το καταλαβα


αφου ρε μαγκες δε σας αρεσει η ελλαδα ειναι γτπ γιατι δεν την κοπανατε?(γενικα μιλαω)


τες πα


οι μπατσοι δεν ειναι μια ομαδα ανθρωπων που οπωτε τους καυλωσει κανουν κατι

παιρνουν διαταγες

δε φταινε αυτοι που ειναι στους δρομους αλλα αυτοι που καθοντε σε δερματινες πολυθρονες EVI Φερόμαστε και παραφερόμαστε (πούστικα).Το αναλύω συνοπτικά πιο πριν. Ο κανόνας της δράσης-αντίδρασης και δυστυχώς δεν είμαστε από τη πλευρά της ισχύος.

Θέλω να πω πως με τη νταλίκα, που πάω για το μεροκάματο πληρώνω που και που (τα καριολίκια), αντίθετα με τη μοτο.. (και όχι μόνο) όσο για τη Γαλλία.. μακάρι να συμβεί και να μη μείνει τίποτα όρθιο με τόση βρομιά και πείνα που επικρατεί! (Εδώ όμως θα πάει αλλού η κουβέντα)

sober
19/03/2007, 21:36
Katalavainw pws oi mpatsoi ekteloun diatages....Alla den tous anagase kaneis ¨se dermatinh polu8rona¨ na PANE NA GINOUNE mpatsoi..
Elate re paidia twra...dan einai tyxaio prepei na to exeis to fasistiliki mesa sou gia na pas na gineis mpatsos:rolleyes:
Pisteuw oti oi pfoto milane apo mones tous... :winka:

EVI
19/03/2007, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
EVI Φερόμαστε και παραφερόμαστε (πούστικα).Το αναλύω συνοπτικά πιο πριν. Ο κανόνας της δράσης-αντίδρασης και δυστυχώς δεν είμαστε από τη πλευρά της ισχύος.

Θέλω να πω πως με τη νταλίκα, που πάω για το μεροκάματο πληρώνω που και που (τα καριολίκια), αντίθετα με τη μοτο.. (και όχι μόνο) όσο για τη Γαλλία.. μακάρι να συμβεί και να μη μείνει τίποτα όρθιο με τόση βρομιά και πείνα που επικρατεί! (Εδώ όμως θα πάει αλλού η κουβέντα)



ναι ακριβως ρε φιλε εχεις δικιο....και οντος θα παει αλλου η κουβεντα αλλα επειδη το αναφεραν αλλοι για αυτο το ειπα


να σαι καλα και προσοχη!

T.R.E
19/03/2007, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δεν εχω φτασει τα 30 ακομη

δε παω με 110 ...παω με περισσοτερα...οταν μπορω!και οχι οπότε να ναι


δε ξερω αν κανεις πλακα η οχι (δε το πιανω το υφος σου συγγνωμη)

ο οζζυ γιατι αγνοει????????????(δεν τον ξερω)

εσυ μας ξερεις ολους? μηπως εισαι σε καμμια μυστικη υπηρεσια? :rotflmao:

Οχι δεν κανω πλακα...Σοβαρα το ειπα αυτο που ειπα...

Οποιος θελει να παει μια γρηγορη βολτα δεν θα βαλει την πινακιδα πανω...

Ειναι κανονας πλεον,οχι εξαιρεση αυτο...για χιλιους δυο λογους που αφορουν καμερες στην εθνικη,μπλοκα που χωρις πινακιδα αν δεν γουσταρεις δεν σταματας...

Ειναι η αληθεια οσο και αν ακουγεται περιεργο...


Απλα κανεται σαν μην καταλαβενετε το γιατι το εγραψε ο ΑΙFOS...οποιος εχει βρεθει σε αντιστοιχη θεση καταλαβαινει απολυτα

OrEsTiS82
20/03/2007, 01:12
Εκνευριζονται πολυ αμα δεν εχει πινακιδα και δεν γλυτωνεις το γ@μ@##@ συνηθως...
Εγω την εβαλα την πινακιδα και θα βαλω και τα φλασακια (οσοι ειδατε τις φωτογρ μου δεν εχει φλασακια πανω).

ΥΓ: Γνωριζω ατομα που δεν σταματησαν σε μπλοκο και τους κυνηγησε Ζητάς και τους εριξε κατω... (και οσοι πουν πχ εχω γρηγορη μηχανη θα τους θυμησω οτι υπαρχουν και Hayabusa και R1 χωρις να γραφουν POLICE πανω)

;)

rsp
20/03/2007, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
a

γιατι εμεις δε φερομαστε πουστικα εεε?


δε παμε αριστερη που δε μας σταματανε
δε περναμε με τελικιασμενη ταχυτητα απο μπροστα τους στην εθνικη την στιγμη που δεν εχουμε πληρωσει διοδια
δεν προσπαθουμε καθε 3 και λιγο να βρουμε να πουμε οτι μαλακια μας ερθει σε περιπτωση που μας σταματησουν και βρουν καποια παρανομια?
δεν ειμαστε αυτοι που επειδη ο δρομος ειναι πλατυς ειναι αναφερετο δικαιωμα μας να παμε με 150 οταν το οριο ειναι 60

και μην πεταχτει να πει καποιος εγω δε τα κανω αυτα και τετοια γιατι μιλαω γενικα και ολοι ξερουμε οτι οι πιο πολλοι ετσι κανουν

αρε Γαλλια που σας χρειαζετε οταν τα λετε αυτα .....


και αυτη η νοοτροπια να μην μιλαμε για αλλες χωρες γιατι θεωρουμε την δικια μας για τα μπαζα ποτε δε το καταλαβα


αφου ρε μαγκες δε σας αρεσει η ελλαδα ειναι γτπ γιατι δεν την κοπανατε?(γενικα μιλαω)


τες πα


οι μπατσοι δεν ειναι μια ομαδα ανθρωπων που οπωτε τους καυλωσει κανουν κατι

παιρνουν διαταγες

δε φταινε αυτοι που ειναι στους δρομους αλλα αυτοι που καθοντε σε δερματινες πολυθρονες

Για αυτο εχω αδυναμια σε αυτο το κοριτσι!! γιατι δεν θα παρει kawasaki ποτε ξανα (ακους ρεε) και γιατι γραφει ετσι!!

Μπραβο !!

alfa156
20/03/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Εκνευριζονται πολυ αμα δεν εχει πινακιδα και δεν γλυτωνεις το γ@μ@##@ συνηθως...
Εγω την εβαλα την πινακιδα και θα βαλω και τα φλασακια (οσοι ειδατε τις φωτογρ μου δεν εχει φλασακια πανω).

ΥΓ: Γνωριζω ατομα που δεν σταματησαν σε μπλοκο και τους κυνηγησε Ζητάς και τους εριξε κατω... (και οσοι πουν πχ εχω γρηγορη μηχανη θα τους θυμησω οτι υπαρχουν και Hayabusa και R1 χωρις να γραφουν POLICE πανω)

;)
αυτες οι μηχανες ομως δεν ανηκουν στην τροχαια,ανηκουν σε αλλες υπηρεσιες,και στην τροχαια να ανηκαν ακομα...νομιζεις οτι ο καθενας παιζει το κεφαλι του κορωνα γραμματα για να γραψει μια παραβαση>
δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα..

alfa156
20/03/2007, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
αυτες οι μηχανες ομως δεν ανηκουν στην τροχαια,ανηκουν σε αλλες υπηρεσιες,και στην τροχαια να ανηκαν ακομα...νομιζεις οτι ο καθενας παιζει το κεφαλι του κορωνα γραμματα για να γραψει μια παραβαση>
δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα..
και μην ξξεχνατε ακομα οτι η καταδιωξη απαγορευεται....γιατι αν θα πεσεις κατω εσυ....μετα τον ηπιε ο μπατσος..
μπορουν μονο να σε ακολουθησουν με αργους ρυθμους και να σε αιφνιδιασουν,και οχι να σε καταδιωξουν με κυνηγητο σε δημοσιο δρομο.

Respect
20/03/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
και μην ξξεχνατε ακομα οτι η καταδιωξη απαγορευεται....γιατι αν θα πεσεις κατω εσυ....μετα τον ηπιε ο μπατσος..
μπορουν μονο να σε ακολουθησουν με αργους ρυθμους και να σε αιφνιδιασουν,και οχι να σε καταδιωξουν με κυνηγητο σε δημοσιο δρομο. Πάμπολες φορές όμως έχουν συμβεί τέτοια περιστατικά.

clear
20/03/2007, 10:43
Και μετα τολμανε και κανουν συγκρισεις με την Ευρωπη και λενε για Αγγλιες κλπ...οτι να'ναι...

Ειναι οι γνωστοι που πανε με 110 και αερα στα πανια μας,που πρωτοκαβαλησαν μηχανη στα 30 και παει λεγοντας...


όποιος πρωτοκαβάλησε μηχανή στα 30 να σηκώσει το χέρι...

όποιος από αυτούς πάει μέχρι 110 να σηκώσει το χέρι....

όποιος από αυτούς δεν ξέρει (γιατί είναι άσχετος και πολυλογάς) τι γίνεται στην ευρώπη και τολμάει να κάνει συγκρίσεις να σηκώσει το χέρι...

Πόσοι είναι λοιπόν αυτοί;;;;






ΕΝΑΣ




ΕΓΩ



Αν ξεκινάς χωρίς πινακίδα από το σπίτι να έχεις 30€ στην τσέπη και να μην στεναχωριέσαι όταν έστω για μία φορά οι μπάτσοι φάνηκαν πιο πονηροί (π@στηδ@ς) από εσένα

marios8
20/03/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
αυτες οι μηχανες ομως δεν ανηκουν στην τροχαια,ανηκουν σε αλλες υπηρεσιες,και στην τροχαια να ανηκαν ακομα...νομιζεις οτι ο καθενας παιζει το κεφαλι του κορωνα γραμματα για να γραψει μια παραβαση>
δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα..

Δηλαδή για να καταλάβω :

Ο μπάτσος δεν παιζει την ζωή του κωρονα γραμματα για μια κλήση, επειδη δεν ειναι μαλάκας. Αυτός που αφαιρει την πινακίδα και δεν σταματάει στο μπλόκο (δηλαδή παιζει τη ζωή του κωρονα γραμματα) για 33 ευρω, τι ειναί?
:wave2:

SPORAKIAS
20/03/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Εσύ πρώτη φορά, κατά καιρούς ο Α, ο Β, επίσης πρώτη φορά και όλοι μαζί πολλές φορές.
Ναι νταλικέρης είμαι και στην Ελλάδα ζω και ψέματα δε λες. Απλά μάλλον υπερβάλεις διότι αν θέλουμε να πούμε τα σύκα.. σύκα και τη σκάφη..σκάφη τότε θα ανακαλύψουμε ό,τι σαν οδηγός νταλίκας κάνω ελάχιστες παραβάσεις. Αντίθετα σαν οδηγός μοτοσυκλέτας... με το που αλλάζω 3 ταχύτητες έχω είδη περάσει στη παρανομία...

Σε κάθε περίπτωση πάντως.. οι κωλόμπατσοι μου τη δίνουν στον εγκέφαλο έτσι πούστικα που σκέφτονται.. :beer: :wave2:

για τους νταλικερηδες δεν ειχα ξανα δει να λενε εδω μεσα...μπορει πιο παλια και δεν το εχω προσεξει...:winka:

καποιοι ειναι παντα η εξαιρεση στον κανονα....:winka:

οποιος οδηγαει μηχανη ...με το που ξεκιναει ειναι παρανομος....:(

SPORAKIAS
20/03/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ το είπα με την έννοια οτι έτσι όπως το έγραψε ακούγεται σαν ' 'εύχομαι' να σε φάει καμιά γκόμενα που μιλάει στο κιν και έφαγε το στοπ και μετά να μου πεις πόσο ενοχλούν οι πινακίδες..' πράγμα που σαφώς ΔΕΝ εννούσε Σποράκιας..Απλά δεν το έγραψε σωστά και γι'αυτό τη χαρακτήρισα χαζή..

:winka:

T.R.E
20/03/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από clear
όποιος πρωτοκαβάλησε μηχανή στα 30 να σηκώσει το χέρι...

όποιος από αυτούς πάει μέχρι 110 να σηκώσει το χέρι....

όποιος από αυτούς δεν ξέρει (γιατί είναι άσχετος και πολυλογάς) τι γίνεται στην ευρώπη και τολμάει να κάνει συγκρίσεις να σηκώσει το χέρι...

Αν ξεκινάς χωρίς πινακίδα από το σπίτι να έχεις 30€ στην τσέπη και να μην στεναχωριέσαι όταν έστω για μία φορά οι μπάτσοι φάνηκαν πιο πονηροί (π@στηδ@ς) από εσένα

Ειναι χιλιοειπωμενα για εξω,αλλες υποδομες,αλλοι δρομοι,πιστες,αλλα και καμερες κτλ...

Μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι...

Και την πινακιδα δεν την βαζω γιατι ειναι 1τμ πρωτον,

Και επειδη βγαινω εθνικη συχνα 2ον και δυσκολευομαι να παω με 120 χλμ....

THEOD
20/03/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E


Ειναι οι γνωστοι που πανε με 110 και αερα στα πανια μας,που πρωτοκαβαλησαν μηχανη στα 30 και παει λεγοντας...



Εγώ πρωτοκαβάλησα στα....40 ...και στα 42 που είμαι τώρα η μεγαλύτερη βόλτα μου ήταν μια φορά μέχρι τον Κάλαμο....
Και τα 110 τα θεωρώ υπερηχητική ταχύτητα ... συνήθως κινούμαι με 85 - 90...



Παρ' όλα αυτά επιμένω ότι είναι βλακώδες να χρησιμοποιείς ως άλλοθι την γενικότερη μπαχαλο-κατάσταση στην Ελλάδα μόνο και μόνο για να ψευτο-επιχειρηματολογήσεις υπέρ της μη ύπαρξης πινακίδας στο όχημα...

CyBeRseXX
20/03/2007, 15:39
ΤΡΕ να δωσεις μερικα ευρω να αλλαξεις το ταψι με το νεου τυπου κ μετα να την βαλεις.............
..
...
.
..
.


..
.
.
.

κατω απο τη σελα :lol:

εγω γιατι δυσκολευομαι να πηγαινω στην παραλιακη με 60χαω:confused: κ να τσεκαρω καθε πριν τις γιορτες αν εχουν στηθει οι εισπρακτωρες για πρωινο καφε :confused:

idi
20/03/2007, 16:03
ο καθενας πρεπει να αναλαμβανει ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ

και εγω δεν ειχα πινακιδα... αμα με γραφαν δε θα ελεγα "οι κακοι μπατσοι"

(βασικα το ειπα οταν με γραψαν που ειχα στραβη πινακιδα αλλα αυτος ηταν κολλημενος ...και μου κοστισε μονο 33 ευρα :D )

T.R.E
20/03/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εγώ πρωτοκαβάλησα στα....40 ...και στα 42 που είμαι τώρα η μεγαλύτερη βόλτα μου ήταν μια φορά μέχρι τον Κάλαμο....
Και τα 110 τα θεωρώ υπερηχητική ταχύτητα ... συνήθως κινούμαι με 85 - 90...



Παρ' όλα αυτά επιμένω ότι είναι βλακώδες να χρησιμοποιείς ως άλλοθι την γενικότερη μπαχαλο-κατάσταση στην Ελλάδα μόνο και μόνο για να ψευτο-επιχειρηματολογήσεις υπέρ της μη ύπαρξης πινακίδας στο όχημα...

Δεν ειπα για καμια μπαχαλοκατασταση στην Ελλαδα,οταν ανεφερα το εξωτερικο το εκανα μονο και μονο για τι καποιος ειπε "Ε ρε Γαλλια που σας χρειαζεται",η κατι τετοιο...

Οι (κυριως) λογοι που δεν βαζω πινακιδα αναφερθησαν πιο πανω...

Ουτε και κλαφτηκα ποτε επειδη με εγραψε μπατσος (με εχουν γραψει 7-8 φορες τα 4-5 χρονια που κυκλοφορω με SS),απλα δικαιολογησα την αγανακτηση του AIFOS,οταν ανοιξε το θεμα...
Γιατι εμενα μου φανηκε ως

"κοιτα τα μουνι@,επειδη δεν μπορουν να με γραψουν στον δρομο ερχονται εκει που πινω καφε να το παιξουν μαγκες"...

Μου το εχουν κανει και σε μενα αυτο,να ερχονται σε ασχετη στιγμη που ειμαι παρκαρισμενος και να με γραφουν,και μου τη σπαει αφανταστα...Ελπιζω να εγινα κατανοητος

EVI
20/03/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν ειπα για καμια μπαχαλοκατασταση στην Ελλαδα,οταν ανεφερα το εξωτερικο το εκανα μονο και μονο για τι καποιος ειπε "Ε ρε Γαλλια που σας χρειαζεται",η κατι τετοιο...




φιλε αυτο το εγραψα εγω


και το ποστ σου ηταν πριν απο το δικο μου


οτι θυμασε λες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εγινες κατανοητικοτατος απλως οπως προειπωθηκε ο καθενας ειναι υπευθηνος για τις πραξεις του

TATAR
20/03/2007, 17:01
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από clear
[B]όποιος πρωτοκαβάλησε μηχανή στα 30 να σηκώσει το χέρι...

όποιος από αυτούς πάει μέχρι 110 να σηκώσει το χέρι....

όποιος από αυτούς δεν ξέρει (γιατί είναι άσχετος και πολυλογάς) τι γίνεται στην ευρώπη και τολμάει να κάνει συγκρίσεις να σηκώσει το χέρι...

Πόσοι είναι λοιπόν αυτοί;;;;






Είμαι 49, έχω 3 μηχανές και γενικά στους κ@λ@δρομους του νησιού μου τις περισσότερες φορές πάω κάτω απο 100. Δεν θέλω να αποδείξω σε κανένα την μαγκιά μου, η δουλειά μου δεν είναι να τρέχω σε μοτοGP (πιθανώς να ξέρεις ότι οι πρωταθλητές αυτών των αγώνων αυτών ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τρέχουν σε δημόσιους δρόμους με μηχανή)
ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ

T.R.E
20/03/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φιλε αυτο το εγραψα εγω


και το ποστ σου ηταν πριν απο το δικο μου


οτι θυμασε λες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εγινες κατανοητικοτατος απλως οπως προειπωθηκε ο καθενας ειναι υπευθηνος για τις πραξεις του

Κοιτα βασικα οτι θυμαμαι λεω οντως,αλλα νομιζω οτι η Ευρωπη αναφερθηκε και πριν πεις εσυ περι Γαλλιας,ατυχες το παραδειγμα μου λοιπον χωρις να αλλαζει το νοημα των οσων γραφω...

T.R.E
20/03/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
[QUOTE][i]
Είμαι 49, έχω 3 μηχανές και γενικά στους κ@λ@δρομους του νησιού μου τις περισσότερες φορές πάω κάτω απο 100. Δεν θέλω να αποδείξω σε κανένα την μαγκιά μου, η δουλειά μου δεν είναι να τρέχω σε μοτοGP (πιθανώς να ξέρεις ότι οι πρωταθλητές αυτών των αγώνων αυτών ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τρέχουν σε δημόσιους δρόμους με μηχανή)
ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ

Οσοι δλδ πανε πανω απο το οριο ταχυτητας το κανουν για να αποδειξουν κατι?

Στο νησι και εγω κυκλοφορω με 60,αλλα στην εθνικη? Πας ποτε με 80? δεν πας...

Γιατι εκει που την στηνουν (για Αθηνων Λαμιας μιλαω) το οριο ειναι 80...Εχει και 7 καμερες για να σου στελνουν δωροεπιταγη στο σπιτι....Οποτε βγαζω την πινακιδα,με χαιρετανε αυτοι (εγω ετσι εκλαμβανω το σημα για να σταματησω) τους χαιρεταω και εγω και ληγει το θεμα...ουτε την ζωη μου παιζω κορωνα γραμματα,ουτε θετω την ασφαλεια κανενος σε κινδυνο ουτε τιποτα...


Τοσο απλα,λιτα και ομορφα...



Προσωπικα δεν γνωριζω οδηγο με SS που να σεβεται τον εαυτο του και να εχει πινακιδα στην ουρα της μοτοσυκλετας του....

Frezas
20/03/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εγώ πρωτοκαβάλησα στα....40 ...και στα 42 που είμαι τώρα η μεγαλύτερη βόλτα μου ήταν μια φορά μέχρι τον Κάλαμο....
Και τα 110 τα θεωρώ υπερηχητική ταχύτητα ... συνήθως κινούμαι με 85 - 90...

Παρ' όλα αυτά επιμένω ότι είναι βλακώδες να χρησιμοποιείς ως άλλοθι την γενικότερη μπαχαλο-κατάσταση στην Ελλάδα μόνο και μόνο για να ψευτο-επιχειρηματολογήσεις υπέρ της μη ύπαρξης πινακίδας στο όχημα...

Το ιδιο ισχυει και στην αντιθετη περιπτωση, δεν αναφερομαστε την Ευρωπη οταν εχουμε να κανουμε με την ελληνικη πραγματικοτητα!!!


Ρε Θαναση .....γιατι λες ψεματα στο κοσμο, αφου εχεις παει μεχρι και τη Χαλκιδα, σε εχω δει
και περασες και τα 90, πηγαινες με 100κμ :eek:.....

:sun: :sun:

OrEsTiS82
20/03/2007, 23:58
Εγω πιο παλια ειχα γνωρισει σε κοινες παρεες αστυνομικους που ειχαν την τρελλα την δικη μας γιατι και εκεινοι ανθρωποι ειναι και πιτσιρικαδες σαν εμας ειναι,και σουζες κανουν,και κοντρες,οταν δεν φορανε την στολη.
Οταν φορανε την στολη πρεπει να ειναι αλλιως, οπως τους γνωριζουμε ολοι μας...
Υπαρχουν και καλα ατομα και κακα, οπως στην κοινωνια, στον στρατο,ετσι και στην αστυνομια.

vassilis88
21/03/2007, 00:03
ρε παιδια, γιατι δε βαζετε αυτο το συστηματακι, που αλλαζει τη θεση της πινακιδας?την εχεις να φαινεται στην πολη κ στην εθνικη την κρυβεις.

κ νομιζω οτι το παιδι που εκανε το ποστ ηθελε να πει οχι πως ειναι καλο να μην εχουμε πινακιδες κ να μας γραφουν αλλα οτι οι μπατσοι πηγαν κ την εστησαν σε μερος μονο κ μονο για να κοψουν κλησεις.

γιατι αντι να μας αφησουν ησυχους δν πανε να βρουν κανα κλεμμενο μηχανακι?

εγω πιστευω οτι υπαρχουν εννοειται ανθρωποι που κανουν καλα τη δουλεια τους,οσους εχω πετυχει μεχρι τωρα ηταν πολυ ενταξει ατομα κ καταλαβαινομασταν αλλα υπαρχουν κ κομπλεξικοι που την ειδανε judge dred.να κανουν τους μαγκες αλλου ,δν φαινεται η πινακιδα κ εγινε κατι ρπμ....να πανε να βρουν αυτους που πραγματικα παρανομουν.

lampros_fazer
21/03/2007, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ρε παιδια, γιατι δε βαζετε αυτο το συστηματακι, που αλλαζει τη θεση της πινακιδας?την εχεις να φαινεται στην πολη κ στην εθνικη την κρυβεις.
Γιατί δεν υπάρχει για όλα τα μοντέλα! :mad: :a11:

Frezas
21/03/2007, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
..... νομιζω οτι το παιδι που εκανε το ποστ ηθελε να πει οχι πως ειναι καλο να μην εχουμε πινακιδες κ να μας γραφουν αλλα οτι οι μπατσοι πηγαν κ την εστησαν σε μερος μονο κ μονο για να κοψουν κλησεις.

γιατι αντι να μας αφησουν ησυχους δν πανε να βρουν κανα κλεμμενο μηχανακι?


:beer: :beer: :beer:

OzZzZzY
21/03/2007, 00:29
βαλε εσυ την πινακιδα σου να σαι αρχοντας- αραχτος να μην μπορει να σου πει τιποτα ο μπατσος

TROOPER
21/03/2007, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
βαλε εσυ την πινακιδα σου να σαι αρχοντας- αραχτος να μην μπορει να σου πει τιποτα ο μπατσος

+1

OrEsTiS82
21/03/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
βαλε εσυ την πινακιδα σου να σαι αρχοντας- αραχτος να μην μπορει να σου πει τιποτα ο μπατσος

Ε αμα θελει να σε γραψει κατι θα σου βρει...

Respect
21/03/2007, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εγώ πρωτοκαβάλησα στα....40 ...και στα 42 που είμαι τώρα η μεγαλύτερη βόλτα μου ήταν μια φορά μέχρι τον Κάλαμο....
Και τα 110 τα θεωρώ υπερηχητική ταχύτητα ... συνήθως κινούμαι με 85 - 90...



Παρ' όλα αυτά επιμένω ότι είναι βλακώδες να χρησιμοποιείς ως άλλοθι την γενικότερη μπαχαλο-κατάσταση στην Ελλάδα μόνο και μόνο για να ψευτο-επιχειρηματολογήσεις υπέρ της μη ύπαρξης πινακίδας στο όχημα... Καλά αυτό δε το συζητάμε..

Respect
21/03/2007, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Εγω πιο παλια ειχα γνωρισει σε κοινες παρεες αστυνομικους που ειχαν την τρελλα την δικη μας γιατι και εκεινοι ανθρωποι ειναι και πιτσιρικαδες σαν εμας ειναι,και σουζες κανουν,και κοντρες,οταν δεν φορανε την στολη.
Οταν φορανε την στολη πρεπει να ειναι αλλιως, οπως τους γνωριζουμε ολοι μας...
Υπαρχουν και καλα ατομα και κακα, οπως στην κοινωνια, στον στρατο,ετσι και στην αστυνομια. Παρ'ό,τι είπα πιο πάνω την αποψή μου σχετικά με τους μπάτσους, θα συμφωνήσω. Θα ήταν άδικο να τους βάλουμε όλους στο ίδιο καζάνι..

THEOD
21/03/2007, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS


Ρε Θαναση .....γιατι λες ψεματα στο κοσμο, αφου εχεις παει μεχρι και τη Χαλκιδα, σε εχω δει
και περασες και τα 90, πηγαινες με 100κμ :eek:.....

:sun: :sun:


Εεεε....καμμιά φορά παρασύρομαι :blush: από κάποιους σαν και σένα.... :D :D :D

Λεωνίδας
21/03/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Ε αμα θελει να σε γραψει κατι θα σου βρει... όπως;

sober
21/03/2007, 09:33
ναι ενταξει ρε παιδια...δεν ειναι ολοι οι μπατσοι μ@λ@κες αλλα για τι ποσοστο "καλων" μπατσων μιλαμε??0,00001 %???Ισα ισα που ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και πρωτο μελημα τους θα επρεπε να ειναι η εξυπηρετηση των πολιτων η προστασια και η ασφαλεια -οχι το ξυλο κι οποιον παρει ο Χαρος οι μιζες και η προαναφερθεισα συμπεριφορα σχετικα με το γραψιμο....

Λεωνίδας
21/03/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
ναι ενταξει ρε παιδια...δεν ειναι ολοι οι μπατσοι μ@λ@κες αλλα για τι ποσοστο "καλων" μπατσων μιλαμε??0,00001 %???Ισα ισα που ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και πρωτο μελημα τους θα επρεπε να ειναι η εξυπηρετηση των πολιτων η προστασια και η ασφαλεια -οχι το ξυλο κι οποιον παρει ο Χαρος οι μιζες και η προαναφερθεισα συμπεριφορα σχετικα με το γραψιμο.... Ευτυχώς που αφήνεις μεγάλα περιθώρια... 1 στα 10.000.000
Δηλαδή ούτε ένας στην Ελλάδα δεν είναι καλός
:a16: :a16: :a16:

sober
21/03/2007, 09:50
Γιατι αμφιβαλεις????εγω κα8ολου!!!:rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
21/03/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Γιατι αμφιβαλεις???? ναι

sober
21/03/2007, 10:31
Ρε φιλε.....μηπως εισαι μπατσος???πες το μην ντρεπεσαι ...κανεις δεν ειναι τελειος!!!!:D :D

Λεωνίδας
21/03/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ρε φιλε.....μηπως εισαι μπατσος???πες το μην ντρεπεσαι ...κανεις δεν ειναι τελειος!!!!:D :D μπα καμία σχέση, στον ιδιωτικό τομέα δουλεύω και ούτε έχω συγγενή στην αστυνομία
εσύ μήπως είσαι ρατσιστής; πες το μην ντρέπεσαι :wave2:

sober
21/03/2007, 10:48
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol:

Τι μας λες!!!!Αδιαφορω πληρως για τους μπατσους...και το οτι εχω αρνητικη αποψη για αυτους δε με κανει ρατσιστη-την αποψη μου λεω....

Λεωνίδας
21/03/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol:

Τι μας λες!!!!Αδιαφορω πληρως για τους μπατσους...και το οτι εχω αρνητικη αποψη για αυτους δε με κανει ρατσιστη-την αποψη μου λεω.... το ότι κατηγοριοποιείς και κρίνεις ολόκληρες κοινωνικές ομάδες σε κάνει
sorry :wave2:

Cpt. Haddock
21/03/2007, 11:03
ρατσιστές και μπάτσοι...

:a15:

sober
21/03/2007, 11:04
Οι συγκεκριμενη ¨κοινωνικη ομαδα" τα θελει και τα ακουει και τα ατομα που ανηκουν σε αυτη ξερουν πολυ καλα που βρισκονται....Μη μου ζητας λοιπον να δικαιολογησω τετοιου ειδους επιλογες....:winka:
Και μην επιμενεις με την καραμελα "ρατσισμος"-αν τυχει θα κατσω να συζητησω με ενα μπατσο απλα θα ειμαι πιο συνειδητοποιημενη για το ειδος ατομου με το οποιο συνδιαλεγομαι....

Λεωνίδας
21/03/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Οι συγκεκριμενη ¨κοινωνικη ομαδα" τα θελει και τα ακουει και τα ατομα που ανηκουν σε αυτη ξερουν πολυ καλα που βρισκονται....Μη μου ζητας λοιπον να δικαιολογησω τετοιου ειδους επιλογες....:winka:
Και μην επιμενεις με την καραμελα "ρατσισμος"-αν τυχει θα κατσω να συζητησω με ενα μπατσο απλα θα ειμαι πιο συνειδητοποιημενη για το ειδος ατομου με το οποιο συνδιαλεγομαι.... πες το ρατσισμό, πες το όπως θες
το να σε κρίνουν επειδή είσαι
- γυναίκα
- μηχανόβιος
- Κινέζος
- αστυνομικός
- ξανθιά
- ....
δε νομίζω να σου αρέσει

anyway δε νομίζω να οδηγεί κάπου η συζήτηση, δε θα σε πείσω τώρα στα γεράματα ούτε εσύ εμένα :wave2:

THEOD
21/03/2007, 11:48
Είναι αυτό που λένε....


"Εγώ δεν είμαι ρατσιστής....Αυτός είναι μαύρος !!!" :a13: :a014:

sober
21/03/2007, 11:49
Οταν βλεπω κατι στραβο ,δεν καταλαβαινω το λογο γιατι να μην εκφρασω την αρνητικη μου αποψη...Το να γεννηθει καποιος Κινεζος ή ξανθια ή γυναικα δε θα με πειραξει κα8ολου...το να παει να γινει μπατσος...ε......δε συμφωνω:nono:
Αυτα ! Δε 8α επιμεινω αλλο....ελπιζω να καταλαβες το πνευμα μου που τα λεω ολα αυτα,απο κει και περα τα συμπερασματα δικα σου :smilea: :smilea:

makis206
21/03/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Το να γεννηθει καποιος Κινεζος ή ξανθια ή γυναικα δε θα με πειραξει κα8ολου...το να παει να γινει μπατσος...ε......δε συμφωνω:nono:

Είσαι απόλυτος..

Φαντάσου έναν κόσμο χωρίς μπάτσους όμως. Και μιλάω για τους μπάτσους απ'αυτούς ίσως δεν έχεις ακόμα φανταστεί οτι υπάρχουν, αυτούς που κάνουν τη δουλειά τους και πολύ καλά μάλιστα πάνω στους οποίους μπορείς να απευθυνθείς όταν πραγματικά χρειαστείς τη βοήθειά τους.

Δεν μπαίνουν όλοι στο ίδιο καζάνι.

Όχι δεν είμαι μπάτσος :D

:beer: :wave2:

gcrook
21/03/2007, 12:28
Ωραια συζητηση,και με ουσια!
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

makis206
21/03/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ωραια συζητηση,και με ουσια!
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

Να βάλω αφύπνιση μη σου ξεφύγει κανα ποστ ;

:lol: :lol:

$py
21/03/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ωραια συζητηση,και με ουσια!
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

Επικοδομητικοτατη και με ατράνταχτα επιχειρήματα για να σε συμπληρώσω καλύτερα.... :sick: