PDA

View Full Version : 1 ΝΕΚΡΟΣ - ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ



Σελίδες : [1] 2

zzr2005
29/03/2007, 17:49
1 νεκρός και μερικοί σοβαρά τραυματίες σε συμπλοκή οπαδών Παναθηναικού - Ολυμπιακού για αγώνα βόλει γυναικών....:eek: :yuck: :yuck:

ή συμπλοκή έγινε μάλλον κατόπιν ραντεβού..ή ενέδρας οπαδών έκ μέρους οπαδών του Ολυμπιακού σε πορεία οπαδών του Παναθηναικού....
ένας 25χρονος πέθανε όταν παρασύρθηκε απο αυτοκίνητο....(μάλλον πήγαν να την πεσουν στους επιβάτες και αυτοί παρέσυραν το θύμα)....
πολλοί σοβαροί τραυματίες απο μαχαιρώματα κτλ....

ΠΟΥ ΠΑΜΕΕΕΕ???:yuck: :yuck:
ΑΙΣΧΟΣ....ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ ΜΑΖΙ...

(οι πληροφορίες προέρχονται απο ειδήσεις στην TV....)


:yuck:

edit: τελευταίες πληροφορίες κάνουν λόγο για ξύλο ακόμα και στο ΚΑΤ που μεταφέρθηκαν οι τραυματίες οπαδοί....

OzZzZzY
29/03/2007, 17:54
μπορει να βγαλουν το αυτοκινητο σε νομιμη αμυνα...........
στο Ελλαντα ζουμε

zzr2005
29/03/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μπορει να βγαλουν το αυτοκινητο σε νομιμη αμυνα...........
στο Ελλαντα ζουμε

φαντάζομαι ότι τα πράγματα δεν ειναι τοσο απλά...
πολύ πιθανόν το θύμα να μην ήταν και κανενας τυχαίος...
τελικά όλες οι πληροφορίες μιλάνε για ραντεβού....
απο αυτά που έχουν γινει αρκετά τα τελευταία χρόνια.....(Βείκου, Παγκράτι, Ηλιούπολη κτλ)...

απο ότι φαίνεται η βία κλιμακώνεται σε πρότυπα εξωτερικού....Αγγλίας-Γερμανίας κτλ...
γεγονός που την κάνει ακόμα πιο δύσκολο να αντιμετωπιστεί....

πάντως και εμένα αν μου την έπεφταν τιποτα κάφροι με ρόπαλα θα τους πάταγα ....:sad:

fantacid
29/03/2007, 19:03
για να μην λετε οτι δεν εχει αγωνια κ συγκινήσεις το βολευ!!!!
φαντασου οτι ηταν κ γυναικιο, που δε ξερεις κ ουτε μια αλογα!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





σορρυ για τη πλακα παιδια............

nakedorange
29/03/2007, 19:14
Το βαρέλι του χουλιγκανισμού και της αλητείας δεν έχει πάτο. Όσο βαθιά και να κοιτάξουμε, τα φονικά ένστικτα μερικών ανεγκέφαλων θα προχωράνε παρακάτω και δεν θα έχουν φραγμούς και όρια. Η είδηση σοκάρει: νεκρός στο βόλεϊ γυναικών πριν από την αναμέτρηση Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού στο πλαίσιο του final 8 του κυπέλλου! Το «ραντεβού θανάτου» μεταξύ των «αιώνιων» οπαδών έμοιαζε κλεισμένο και το μεσημέρι όλοι ήταν εκεί. Με όλα τα σύνεργα και την απαραίτητη «αποφασιστικότητα» να σκορπίσουν τον όλεθρο. Ανελέητο ξύλο, καμμένα αυτοκίνητα και ένας 25χρονος άνθρωπος να χάνει τη ζωή τού από μαχαιριές, ενώ ένας άλλος είναι σοβαρά τραυματισμένος. Μαχαιρωμένος ποδοσφαιριστής του Μαρκό επειδή φορούσε πράσινα! Για την ιστορία: στην τετράδα οι ερυθρόλευκες, που κέρδισαν πρώτη φορά φέτος τις πράσινες με 3-2.


Αλητεία...

Οι φόβοι τελικά για τα επεισόδια επιβεβαιώθηκαν. Το μεσημέρι της Πέμπτης ανεγκέφαλοι οπαδοί του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού έστησαν καρτέρι θανάτου στη Λεωφόρο Λαυρίου και επιδόθηκαν σε μάχες σώμα με σώμα με αποτέλεσμα να υπάρξει ένας νεκρός και αρκετοί τραυματίες. Η γύρω περιοχή θύμιζε πεδίο πολεμικής μάχης, με τους κατοίκους να κάνουν λόγο για 500 περίπου άτομα που με μαχαίρια, λοστούς και σπρέι έσπειραν τον τρόμο. Η Αστυνομία κατέφθασε με καθυστέρηση 20 λεπτών και προέβη σε 18 προσαγωγές.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά από την αστυνομία, ένας από τους έξι τραυματίες που μεταφέρθηκαν στο ΚΑΤ, άφησε την τελευταία του πνοή πριν φτάσει το ασθενοφόρο που τον μετέφερε στο νοσοκομείο. Ο άτυχος νέος, 25 ετών, δέχθηκε μαχαιριές με αποτέλεσμα να υποκύψει στα τραύματά του.

Ένας άλλος από τους τραυματίες είναι ένας 22χρονος ποδοσφαιριστής της ομάδας του Μαρκό, ο Δημήτρης Καραβίδας, ο οποίος δεν είχε σχέση με τα επεισόδια αλλά του επιτέθηκαν οπαδοί του Ολυμπιακού έξω από το κατάστημα παιχνιδιών που βρίσκεται στην περιοχή πριν ξεσπάσει η συμπλοκή, επειδή η φανέλα που φορούσε ήταν πράσινη και το σήμα της είναι το τριφύλλι (τα χρώματα και το έμβλημα της Μαρκό). Οι δράστες τον τραυμάτισαν με μαχαίρι στον μηρό μέσα στο αυτοκίνητο και του άρπαξαν το κινητό του τηλέφωνο. Κατά τη διάρκεια των σοβαρών επεισοδίων οι δράστες προξένησαν ζημιές σε τρία καταστήματα στην περιοχή και σε δυο αυτοκίνητα, ενώ μέχρι στιγμής έχουν προσαχθεί 18 άτομα. Το τραγικό είναι ότι οπαδοί των δύο ομάδων, που τολμάνε να δηλώνουν άνθρωποι, πλακώθηκαν και στο ΚΑΤ

copy-paste απο sportime.gr



θερμα συλληπητηρια στην οικογενεια του νεκρου...(25 χρονων παλληκαρι!)
:sad:
για τα κοκκινοπρασινα οντα που συνεπλακησαν τι να πω?
:evil:

VegasKitty
29/03/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
για να μην λετε οτι δεν εχει αγωνια κ συγκινήσεις το βολευ!!!!
φαντασου οτι ηταν κ γυναικιο, που δε ξερεις κ ουτε μια αλογα!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σορρυ για τη πλακα παιδια............


Δεν ειναι για πλακα :nono: !!!

Για τον απλουστατο λογο οτι περισσοτερο ξυλο επεφτε
στους αγωνες μας παρα στους αντρικους!!! :mad:

Οχι τπτ αλλο, αλλα και μεσα στον αγωνιστικο χωρο ειναι
και ποιο κοντα οι "φιλαθλοι" (ο Θεος να τους κανει) και
μας πετυχαιναν και ποιο ευκολα!!!

Απλα επρεπε να γινει κατι σαν το σημερινο για να το παρουν
χαμπαρι και να το δημοσιευσουν... :sad:

zzr2005
29/03/2007, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange



θερμα συλληπητηρια στην οικογενεια του νεκρου...(25 χρονων παλληκαρι!)
:sad:
για τα κοκκινοπρασινα οντα που συνεπλακησαν τι να πω?
:evil:

αν είναι όπως τα λένε ο άτυχος ΄δεν ήταν περαστικός αλλά ένας απο αυτούς που είχαν δώσει το ραντεβού για ξύλο....
25 χρονών κιόλας, δεν ήταν κανα ανήλικο χωρίς μυαλό....
αν είναι έτσι... άξιος της μοίρας του...
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ....:sad: :sad:

τόσο δύσκολο ειναι να εισέλθει η αστυνομία (ασφαλίτες) στους συνδέσμους για να προλαμβάνει τα επεισόδια??
η μισή αστυνομία είναι ΜΑΤ και η πρόληψη είναι σε μηδενικά επίπεδα....

blackbusa
29/03/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μπορει να βγαλουν το αυτοκινητο σε νομιμη αμυνα...........
στο Ελλαντα ζουμε

Αν ηταν το cabrio σιγουρα ηταν νομιμη αμυνα.Αλλα λενε οτι το παλικαρι ειχε φαει πολυ ξυλο,μαχαιριες κλπ.Για ολα βεβαια φταιει μονο ενας......Ο ΝΤΕΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ..............
Ειμαι Αεκτζης αρρωστος,παλιο μελος της Οριτζιναλ (δεν εχω παρει ποτε μερος σε επεισοδια),αν και σε πολλα δεν συμφωνω με τον Ντεμη στο θεμα της βιας ειμουνα ειμαι και θα ειμαι μαζι του.Ο ανθρωπος το ειχε πει 1,2,3 οσπου στο τελος τον καταντησανε ΓΡΑΦΙΚΟ.Τωρα θελω να δω ολες αυτες οι φυλλαδες,τα καναλια,ολοι οι οργανωμενοι.και ολοι οι φορεις που ασχολουνται με το αθλητισμο που ενα πολυ μεγαλο ποσοστο τον ελεγαν ΡΟΥΦΙΑΝΟ τι θα λενε........Μαλλον με προλαβανε γιατι ξαφνικα θυμηθικαν ολοι τον ΦΤΩΧΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΟΥΜΠΟΙ και τον αγωνα που εκανε ΜΟΝΟΣ του εναντιον τις βιας πολλες φορες σε βαρος της ομαδας του (για αλλους επιχιρησης του).
Και κατι που πολυ μπορει να το παρουν στραβα.....
ΑΝ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΕΘΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ.........

ΑΝ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΘΑΝΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΕΣ.ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ (Μην παρεξηγηθω για τους υποχρεωτικους πολεμους)

ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ...:a56: :a56: :a56: :a56: :a56:

THEOD
29/03/2007, 20:49
Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά αν όντως αληθεύει ότι θρηνούμε ένα νεκρό παλικάρι και μερικους τραυματισμένους με μαχαίρι, και ότι όλα αυτά συνέβηκαν για τον οποιονδήποτε "Κουρελιακό" ή "Βραδυποριακό", τότε.....




Η ηλιθιότητα έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις και δυστυχώς είναι μεταδοτική...

Dodok edessa
29/03/2007, 20:53
Kαλα εκει κατω ξεφυγαν τα παργματα...καλη η καζουρα καλο και το ξυλο καμια φορα αλλα μεχρι εκει ...:(

tifoefs
29/03/2007, 22:06
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Διαβασα τα νεα τωρα και το ειδα !

Συχαινομουνα παντα φασαριες και φανατισμους αλλα αυτο πια χτυπησε κοκκαλο !

σκατα στα μουτρα τους !

:mad:

TROOPER
29/03/2007, 22:19
απο το κακο στο χειροτερο....:a35:

skous
29/03/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μπορει να βγαλουν το αυτοκινητο σε νομιμη αμυνα...........
στο Ελλαντα ζουμε

Εάν ισχύει οτι την πέσανε στο αυτοκίνητοι, ΜΑΚΑΡΙ να βγούν σε άμυνα!

hidefnick
29/03/2007, 22:42
Και κάτι τέτοιες ώρες είναι που περνάνε από το μυαλό μου κάτι πολύυυυυυυυυ αντιδημοκρατικές ιδέες.

Μένω δίπλα στο ΚΑΤ και βγήκα με τον τσόγλανο για τσιγάρα χωρίς να έχω ακούσει τίποτα. Οι γιατροί την είχαν κάνει για έξω, από φόβο, τα ΜΑΤ είχαν κυκλώσει το τετράγωνο και τα κοράκια με τα μικρόφωνα στο χέρι. Αντε να έχεις τσακιστεί και να μην βρίσκεις γιατρό επειδή τα κολοπαίδια την είδαν να παίξουν πόλεμο.

Γαμώ την δημοκρατία μου γαμώ. Και γαμώ τις μανάδες τους που θα βγουν στα παράθυρα να πουν για το καλό το παλικάρι τους που παρασύρθηκε, άρπαξε ένα τσεκούρι και την είδε Freddy. Και μην αρχίσετε παπαριές για ανθρώπους με αδιέξοδα και προβληματικές οικογένειες. Δεν ξέρω αν το παλικάρι που ταξίδεψε άνηκε στους "οργανωμένους" αλλά νομίζω ότι είναι το τελευταίο που έχει σημασία.

Αλλα βέβαια σε αυτή τη χώρα αν η αστυνομία κάνει καλά την δουλειά της θα αρχίσουμε τα περι φασιστικών καθεστώτων. Για πηγαίνετε στον σοσιαλιστικό παράδεισο της Ευρώπης, τη Σουηδία, να κάνετε τίποτα τέτοια και θα δείτε για πότε σας έχουν μαζέψει. Ολοι είδαμε τι έγινε Δανία πλευρά πριν κανένα μήνα. Και επειδή εκεί οι άνθρωποι είναι ζώα φύτουλες και τους πηδάμε και τις γυναίκες στα νησιά επειδή είμαστε θεοί, το κράτος δεν είχε τόσους μπάτσους με αποτέλεσμα να δανειστεί μερικούς από την Σουηδία, και να το λήξουν το θεματάκι των λίγων που ταλαιπωρούσαν τους πολλούς μια και καλή.

Αλλά είπαμε, εδώ δεν υπάρχει νόμος.

Κατά τα άλλα μας πειράζουν οι κάμερες στους δρόμους και το καρφί ο Νικολαίδης.

Ελεος πιά.

alximistis
29/03/2007, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Και κάτι τέτοιες ώρες είναι που περνάνε από το μυαλό μου κάτι πολύυυυυυυυυ αντιδημοκρατικές ιδέες.

Μένω δίπλα στο ΚΑΤ και βγήκα με τον τσόγλανο για τσιγάρα χωρίς να έχω ακούσει τίποτα. Οι γιατροί την είχαν κάνει για έξω, από φόβο, τα ΜΑΤ είχαν κυκλώσει το τετράγωνο και τα κοράκια με τα μικρόφωνα στο χέρι. Αντε να έχεις τσακιστεί και να μην βρίσκεις γιατρό επειδή τα κολοπαίδια την είδαν να παίξουν πόλεμο.

Γαμώ την δημοκρατία μου γαμώ. Και γαμώ τις μανάδες τους που θα βγουν στα παράθυρα να πουν για το καλό το παλικάρι τους που παρασύρθηκε, άρπαξε ένα τσεκούρι και την είδε Freddy. Και μην αρχίσετε παπαριές για ανθρώπους με αδιέξοδα και προβληματικές οικογένειες. Δεν ξέρω αν το παλικάρι που ταξίδεψε άνηκε στους "οργανωμένους" αλλά νομίζω ότι είναι το τελευταίο που έχει σημασία.

Αλλα βέβαια σε αυτή τη χώρα αν η αστυνομία κάνει καλά την δουλειά της θα αρχίσουμε τα περι φασιστικών καθεστώτων. Για πηγαίνετε στον σοσιαλιστικό παράδεισο της Ευρώπης, τη Σουηδία, να κάνετε τίποτα τέτοια και θα δείτε για πότε σας έχουν μαζέψει. Ολοι είδαμε τι έγινε Δανία πλευρά πριν κανένα μήνα. Και επειδή εκεί οι άνθρωποι είναι ζώα φύτουλες και τους πηδάμε και τις γυναίκες στα νησιά επειδή είμαστε θεοί, το κράτος δεν είχε τόσους μπάτσους με αποτέλεσμα να δανειστεί μερικούς από την Σουηδία, και να το λήξουν το θεματάκι των λίγων που ταλαιπωρούσαν τους πολλούς μια και καλή.

Αλλά είπαμε, εδώ δεν υπάρχει νόμος.

Κατά τα άλλα μας πειράζουν οι κάμερες στους δρόμους και το καρφί ο Νικολαίδης.

Ελεος πιά.



Φιλαράκι... τα έχεις ψιλομπλέξει! Σε κάποια από αυτά που λες δεν έχεις άδικο αλλά τα κάνεις ολίγον τι σαλάτα.
Ένα πράγμα θα σου πω. Αυτά τα φαινόμενα με τα ραντεβού των "κάφρων" είναι των τελευταίων χρόνων. Και θα μου επιτρέψεις να σου πω πως έχουν έρθει από το εξωτερικό.
Ραντεβού τέτοια ανάμεσα σε χουλιγκάνους δίνονται στην Αγγλία, στη Γερμανία, στην Ολλανδία και στην Ιταλία. Σε αυτά τα κράτη σίγουρα.
Παρακάτω το λες και μόνος σου. Να δούμε τι έγινε στη Δανία. Για πες τι έγινε. Γιατί αν στέκεσαι μόνο στις εικόνες καταστολής που βλέπεις τότε έχεις δει μόνο τη μία πλευρά του νομίσματος.
Η άλλη είναι πως σε όλες τις μοντέρνες και "πολιτισμένες" κοινωνίες υπάρχουν αντίστοιχα φαινόμενα. Και αν και υπάρχει καταστολή και τιμωρία τα φαινόμενα δεν σταματούν.
Το δεύτερο είναι το εξής:
Η οργάνωση των χουλιγκάνων και λοιπών αλητών σε στρατό, περί αυτού πρόκειται, είναι άκρως επικίνδυνη ιστορία. Ξεφεύγει από τον "γραφικό" "Μπάμπτη το σουγιά", το "Μήτσο τον κατσαβίδα" ή τα ανώριμα τσογλανάκια που την έβλεπαν κάπως. Εδώ έχουμε συμμορία στα πρότυπα συμμοριών οργανωμένοι με σχέδιο κλπ.
Έχεις την εντύπωση πως αυτά έχουν λυθεί αλλού; Ξανασκέψου το...
για να τελειώσω με την άποψη μου τι νομίζω πως πρέπει να γίνει πιστεύω ότι χρειάζονται μέτρα σε διπλή κατεύθυνση. ΠΡΟΛΗΨΗ και ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ.
Αλλά... παίζει να θέλω πολλά.

OrEsTiS82
29/03/2007, 23:38
Η δικη μου αποψη ειναι οτι μαζευονται καποιοι αποτυχημενοι ανθρωποι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα, μπαινουν στα club των οργανωμενων (ΚΑΙ ΧΑΛΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΦΗΜΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ) γιατι μονοι τους δεν μπορουν να τα σπανε και πλακωνονται και ξεσπανε.
Αυτον τον τροπο εχουν,οταν ειναι αλητακια η πλειοψηφια τους,πρεζακια, τι αλλο θα κανουν; αμα ειχαν καποια απασχοληση (εργασια) δεν θα μαλακιζοντουσαν ετσι (ουτε θα ειχαν τον χρονο και την ορεξη), να σπανε κεφαλια και αυτοκινητα επειδη φοραει πρασινα η κοκκινα η κιτρινα ο αλλος.

Και επειδη σημερα υπαρχει 1 νεκρος νομιζει κανεις οτι θα σταματησουν απο εδω και περα τετοια περιστατικα; παλια εξω απο το γηπεδο Μπασκετ της γλυφαδας που επαιζε τοτε ο ΠΑΟ (το 1993 νομιζω) στον αγωνα Παναθηναικου-Ολυμπιακου δεν ειχε μαχαιρωσει οπαδος του Ολυμπιακου εναν αλλον οπαδο σε συμπλοκες; αλλαξε τιποτα απο τοτε; τιποτα απολυτως...
Εαν ηθελε η Αστυνομια θα μπορουσε σε 1 εβδομαδα να τους εχει ##@$#@$ ολους, να βαλει μυστικους να γραφτουν στους συνδεσμους, να βρουν οπλα, ναρκωτικα, μαχαιρια,τα παντα υπαρχουν στους συνδεσμους σε περιπτωση που θα γινει επιθεση απο αλλο συνδεσμο να μπορεσουν να αμυνθουν.
Εαν ηθελε η Αστυνομια θα τους ειχε κλεισει τους περισσοτερους και θα ηταν τωρα παρα πολλοι στην φυλακη αντι να το παιζουν μαγκες...

athandim
30/03/2007, 00:34
Θλίψη, οργή.........και ένα ΓΑΜΩΤΟ


:sad:


edit: Πιάσαμε απόπατο....... το γεγονός ότι το παιδί ήταν Παναθηναϊκός είναι τελείως συμπτωματικό. Ακούω στο ράδιο διάφορα κουλά.... Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι Ολυμπιακός, Αεκτζής, Παοκτζής...κ.ο.

Είναι αυτό το ζητούμενο;

Δεν έχει σημασία τώρα πια........... θλίψη

Akefalos
30/03/2007, 00:42
Και κει που ο πόλεμος στην Παιδεία συνεχίζεται,και κει που έσκασαν τα περίεργα σκάνδαλα με τα ομόλογα.........ξαφνικά γίνονται επεισόδια(ακόμα και με νεκρό αυτή τη φορά) και ο αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης συνεχίζεται....

vangelis 64
30/03/2007, 00:49
....μια απέραντη θλίψη...

....για το μεγαλείο τής μαλακίας τού να είμαστε άνθρωποι............:sad:

project.breeze
30/03/2007, 01:21
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.Μόνο εκ των έσω γίνεται η κάθαρση,μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία

blackbusa
30/03/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Η δικη μου αποψη ειναι οτι μαζευονται καποιοι αποτυχημενοι ανθρωποι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα, μπαινουν στα club των οργανωμενων (ΚΑΙ ΧΑΛΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΦΗΜΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ) γιατι μονοι τους δεν μπορουν να τα σπανε και πλακωνονται και ξεσπανε.
Αυτον τον τροπο εχουν,οταν ειναι αλητακια η πλειοψηφια τους,πρεζακια, τι αλλο θα κανουν; αμα ειχαν καποια απασχοληση (εργασια) δεν θα μαλακιζοντουσαν ετσι (ουτε θα ειχαν τον χρονο και την ορεξη), να σπανε κεφαλια και αυτοκινητα επειδη φοραει πρασινα η κοκκινα η κιτρινα ο αλλος.

Και επειδη σημερα υπαρχει 1 νεκρος νομιζει κανεις οτι θα σταματησουν απο εδω και περα τετοια περιστατικα; παλια εξω απο το γηπεδο Μπασκετ της γλυφαδας που επαιζε τοτε ο ΠΑΟ (το 1993 νομιζω) στον αγωνα Παναθηναικου-Ολυμπιακου δεν ειχε μαχαιρωσει οπαδος του Ολυμπιακου εναν αλλον οπαδο σε συμπλοκες; αλλαξε τιποτα απο τοτε; τιποτα απολυτως...
Εαν ηθελε η Αστυνομια θα μπορουσε σε 1 εβδομαδα να τους εχει ##@$#@$ ολους, να βαλει μυστικους να γραφτουν στους συνδεσμους, να βρουν οπλα, ναρκωτικα, μαχαιρια,τα παντα υπαρχουν στους συνδεσμους σε περιπτωση που θα γινει επιθεση απο αλλο συνδεσμο να μπορεσουν να αμυνθουν.
Εαν ηθελε η Αστυνομια θα τους ειχε κλεισει τους περισσοτερους και θα ηταν τωρα παρα πολλοι στην φυλακη αντι να το παιζουν μαγκες...

Δεν ειναι ολοι πρεζακια......ξερεις ποσοι ανθρωποι που δουλευουνε, γουσταρουνε να πλακωνονται.Κατι σαν την ταινια fight club αν εχεις δει.Απλως ειναι μαλακες.Οσο για τους μπατσους (τους μυστικους ντε......) να ξερεις οτι υπαρχουν (ενας φιλος μου ειναι) αλλα τους παιρνουν χαμπαρι αμεσως και τους εχουν στην απ'εξω.Και μαλλον δεν εχεις μπει ποτε σε συνδεσμο να ξερεις τι εχουνε και τι γινεται μεσα.Αυτα περι ναρκωτικων κλπ ειναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ (χρηση μεσα στους συνδεσμους).Στις εκδρομες,σε καποια πουλμαν,καποιοι τελειωμενοι ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Αυτο που εγινε σημερα ηταν μια απο της πολλες ενεδρες που στηνουν, μια ο ενας μια ο αλλος και 'σκοτωνονται'.Απλα σημερα αυτο εγινε κυριολεχτικα.Και να ξερεις υπηρχε και αλλος νεκρος το 87 στην Λαρισα,μαχαιρωμα απο αεκτζη σε ολυμπιακο στην Ν.Φ.,μολοτωφ μεσα σε πουλμαν με αεκτζηδες απο ολυμπιακους κλπ κλπ κλπ.Αν πραγματικα θελουνε τους μαζεψουνε ξεκιναμε απο το γηπεδο.

lampros_fazer
30/03/2007, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.
Οι άλλες ομάδες δεν έχουν χουλιγκάνους..;Δεν είναι θέμα μόνο Παναθηναικού-Ολυμπιακού..

blackbusa
30/03/2007, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.Μόνο εκ των έσω γίνεται η κάθαρση,μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία

Ρε φιλε οσο και να φταινε οι ομαδες που εχουν καποιους οργανωμενους,ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ.Και με την λογικης σου πρεπει να υποβιβαστουνε σχεδον ολες οι ομαδες γιατι ολοι μα ολοι οι οπαδοι ολων των ομαδων εχουν καποια στιγμη μπλεξει με τετοια επισοδια.

lampros_fazer
30/03/2007, 02:00
:sad: :mad:

Δεν ξέρω αν φταίει η αστυνομία..Για μένα σίγουρα έχει ευθύνες,αλλά δεν είναι αποκλειστικά υπεύθυνη..Ηταν θέμα χρόνου ποτε θα γινόταν αυτό..Και σήμερα να το απέτρεπε,θα γινόταν αύριο,μεθαύριο,σε ένα χρόνο..
Δεν ξέρω αν είναι λύση να κλείσουν οι σύνδεσμοι..
Απο τη μία σε πιάνει θλίψη και οργή..από την άλλη..δε νομίζω να βρέθηκε εκεί τυχαία..Αλλά και πάλι κρίμα είναι..
Πλέον (εδώ και καιρό δλδ) έχει πάρει τη μορφή οργανωμένου εγκλήματος..Σχεδιασμένα πράγματα..Πόλεμος κανονικός..Και συμφωνω με τον Αλχημιστή οτι εν μερει έχει έρθει απο έξω αυτό..και βέβαια βρήκε προσφορότατο και έτοιμο έδαφος..
Και δεν είναι όλοι πρεζάκια όπως είπε κι ο blackbusa..Είναι άνθρωποι που κυκλοφορούν και δουλεύουν δίπλα μας..Υπάρχει πολλή βία στην κοινωνία μας..Πχ πολλοί απο μας (δε βγάζω τον εαυτό μου απ'έξω) είμαστε έτοιμοι να κατεβούμε και να δείξουμε πόσο γαμιάδες είμαστε αν μας κλείσει κάποιος στο δρόμο..

Πολύ κρίμα και για το άλλο παλικάρι που μαχαιρώθηκε που απλά πήγαινε για προπόνηση..

Επίσης σε πιάνει οργή να βλέπεις πολιτικούς κλπ να κάνουν σχόλια και 'εκπλήσονται'..:mad:

Και το χειρότερο είναι οτι ο πόλεμος τώρα φούντωσε και θ'ακολουθήσουν κι άλλα..

(οι έξυπνοι που θα βγουν (αν) να πουν οτι αυτός είναι ο ελληνικός 'αθλητισμός' και το ποδοσφαιρο είναι εντελώς άκυροι..)

o_gavros
30/03/2007, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.Μόνο εκ των έσω γίνεται η κάθαρση,μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία
φίλε τι σε κάνει να πιστέψεις ότι αυτοί που τόσο εύκολα και αβάσταχτα αφαιρέσανε σήμερα μια ζωή,
θα νοιαστούν σε ποια κατηγορια παίζει η ταδε ομαδα?
το χρώμα στο κασκόλ σήμερα,ήταν απλά ανευ σημασίας.
ούτε καν "πεσιμο" ήταν.αυτό ήταν οδομαχία.πόλεμος.με τους "απ'οδώ" και τους "απ'οκεί".

το κακό είναι πως η λύση δεν είναι τόσο απτή όσο νομίζουμε.

skous
30/03/2007, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.Μόνο εκ των έσω γίνεται η κάθαρση,μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία

διαφωνω ΚΑ8ΕΤΑ


Εαν θέλει κάποιος να τους σταματήσει.. τότε καμια φυλάκα 1-2 χρονάκια ΧΩΡΙΣ αναστολή και επι 10 χρόνια σε κάθε αγώνα παρουσία στο τμήμα.....

Αλλά./.... π@π@ρια....

vangelis 64
30/03/2007, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Ρε φιλε οσο και να φταινε οι ομαδες που εχουν καποιους οργανωμενους,ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ.Και με την λογικης σου πρεπει να υποβιβαστουνε σχεδον ολες οι ομαδες γιατι ολοι μα ολοι οι οπαδοι ολων των ομαδων εχουν καποια στιγμη μπλεξει με τετοια επισοδια.

Δεν είναι αλήτες φίλε.Είναι απλά οπαδοί.Οπαδοί τού Παναθηναϊκού,τής ΑΕΚ τού Ολυμπιακού,τού χριστιανισμού,τού ΠΑΣΟΚ,τής ΝΔ, και ό,τι άλλο κατεβάζει ο νους σου.

ΟΠΑΔΟΙ!Δηλαδή ηλίθιοι και επικίνδυνοι.Επικίνδυνοι γιατί δεν ξέρουν ότι είναι ηλίθιοι.

Γαμώ την αγανάκτησή μου γαμώ:mad:

project.breeze
30/03/2007, 03:09
Επειδή παρεξηγήθηκα,όπου λέω Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός εννοώ όλες τις ομάδες,όλες τους οπαδούς απλά ανέφερα τις συγκεκριμένες ομάδες επειδή είναι πιο επίκαιρες.Ναι ρε παιδιά,να υποβιβαστούν,χάθηκε μία ανθρώπινη ζωή σήμερα,έλεος πια!Πρέπει να συνειδητοποιήσουνε όλοι οι υπεύθυνοι μιας ομάδας πως ΔΕΝ θα την βγάλουν καθαρή για ακόμα μία φορά.Πρέπει να συνειδητοποιήσουνε οι ΣΩΣΤΟΙ οργανωμένοι φίλαθλοι κάθε ομάδας (αφού αγαπάνε την ομάδα τους) πως πρέπει να φροντίσουν να αποβάλλουν αυτά τα αναρχικά στοιχεία από τους κόλπους τους.Πρέπει κάποια στιγμή να χτυπήσουν καμπάνες,η κατάσταση θυμίζει εμπόλεμη ζώνη κάθε φορά και όλοι εμείς οι υπόλοιποι θα είμαστε ο άμαχος πληθυσμός.Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο,θα κλάψουνε μανούλες...Ήδη κλαίνε:sad:

Respect
30/03/2007, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μπορει να βγαλουν το αυτοκινητο σε νομιμη αμυνα...........
στο Ελλαντα ζουμε Εάν τα πράγματα είναι έτσι όπως λέγονται.. επιβάλετε να βγει!! :mad:

OrEsTiS82
30/03/2007, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Δεν ειναι ολοι πρεζακια......ξερεις ποσοι ανθρωποι που δουλευουνε, γουσταρουνε να πλακωνονται.Κατι σαν την ταινια fight club αν εχεις δει.Απλως ειναι μαλακες.Οσο για τους μπατσους (τους μυστικους ντε......) να ξερεις οτι υπαρχουν (ενας φιλος μου ειναι) αλλα τους παιρνουν χαμπαρι αμεσως και τους εχουν στην απ'εξω.Και μαλλον δεν εχεις μπει ποτε σε συνδεσμο να ξερεις τι εχουνε και τι γινεται μεσα.Αυτα περι ναρκωτικων κλπ ειναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ (χρηση μεσα στους συνδεσμους).Στις εκδρομες,σε καποια πουλμαν,καποιοι τελειωμενοι ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Αυτο που εγινε σημερα ηταν μια απο της πολλες ενεδρες που στηνουν, μια ο ενας μια ο αλλος και 'σκοτωνονται'.Απλα σημερα αυτο εγινε κυριολεχτικα.Και να ξερεις υπηρχε και αλλος νεκρος το 87 στην Λαρισα,μαχαιρωμα απο αεκτζη σε ολυμπιακο στην Ν.Φ.,μολοτωφ μεσα σε πουλμαν με αεκτζηδες απο ολυμπιακους κλπ κλπ κλπ.Αν πραγματικα θελουνε τους μαζεψουνε ξεκιναμε απο το γηπεδο.

Εγω εχω να πατησω σε συνδεσμο απο το 1999, εσυ τωρα ομως εισαι ο μαγκας που εχεις την μεγαλη εμπειρια στους συνδεσμους; και ειρωνευεσαι "εχεις πατησει ποτε συνδεσμο", ΡΕ ΑΜΑ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ ΛΙΓΟ ΜΟΥΡΗΔΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ,ΤΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙΣ απο το πληκτρολογιο....ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ Π.Α.Ο να σου στειλω σε pm μερικα ατομα που εκανα παρεα να μου πεις εαν εχω πατησει ποτε.
Της Πουτανας γινεται και στους συνδεσμους και μεσα στο γηπεδο,εκτος αμα πηγαινες εσυ σε κανενα συνδεσμο στο κολλεγιο Αθηνων και δεν βλεπεις τιποτα.
Εγω μεχρι το περιπτερο παω και βλεπω ναρκωτικα,εσυ πως δεν βλεπεις τιποτα δεν το καταλαβαινω...

ΥΓ: Δεν μενεις Αθηνα απο οτι ειδα οποτε καλο ειναι να μιλας για τους συνδεσμους της Πατρας και ασε της Αθηνας.

george88
30/03/2007, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Και κει που ο πόλεμος στην Παιδεία συνεχίζεται,και κει που έσκασαν τα περίεργα σκάνδαλα με τα ομόλογα.........ξαφνικά γίνονται επεισόδια(ακόμα και με νεκρό αυτή τη φορά) και ο αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης συνεχίζεται....


+10000

nantin
30/03/2007, 09:31
ΔΛΔ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ .ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΛΕΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΑΜΠ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΜΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΕΒΕΝΤ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΕΙΡΗΝΙΚΑ .ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΟΤΙ ΣΥΝΔΡΑΜΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.ΕΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ .ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΠΩΦΕΛΟΥΝΤΑΙ .ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΛΗΣΤΕΥΟΥΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ 300 ΑΤΟΜΑ 2 ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ 1000 ΑΤΟΜΑ 10 ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΓΙΑΜΑΧΑ ΤΗ ΧΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΩΡΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΜΑΣ .

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΩ ΜΠΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

george88
30/03/2007, 09:39
Ότι και να γίνει,όσα μέτρα και να πάρουν οι αρχές αυτά τα φαινόμενα θα συνεχίζονται,είναι το μόνο σίγουρο.Ήταν θέμα χρόνου να χαθεί ανθρώπινη ζωή και έτσι όπως πάμε θα χειροτερέψουν τα πράγματα...Εδώ τρωγόμαστε μεταξύ μας ρε(θυμάστε τι έγινε σε μία απ'τις κερκίδες του Καραισκάκη στον αγώνα ΕΛΛΑΔΑΣ-ΤΟΥΡΚΙΑΣ)

Τι να πεις.......
Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν οτι πρόκειται για ενα παιχνίδι (ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΤΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΤΕ ΒΟΛΕΥ) και για τίποτε άλλο!












Υ.Γ : Συλληπητήρια στην οικογένεια του 25χρονου :(

blackbusa
30/03/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Εγω εχω να πατησω σε συνδεσμο απο το 1999, εσυ τωρα ομως εισαι ο μαγκας που εχεις την μεγαλη εμπειρια στους συνδεσμους; και ειρωνευεσαι "εχεις πατησει ποτε συνδεσμο", ΡΕ ΑΜΑ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ ΛΙΓΟ ΜΟΥΡΗΔΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ,ΤΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙΣ απο το πληκτρολογιο....ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ Π.Α.Ο να σου στειλω σε pm μερικα ατομα που εκανα παρεα να μου πεις εαν εχω πατησει ποτε.
Της Πουτανας γινεται και στους συνδεσμους και μεσα στο γηπεδο,εκτος αμα πηγαινες εσυ σε κανενα συνδεσμο στο κολλεγιο Αθηνων και δεν βλεπεις τιποτα.
Εγω μεχρι το περιπτερο παω και βλεπω ναρκωτικα,εσυ πως δεν βλεπεις τιποτα δεν το καταλαβαινω...

ΥΓ: Δεν μενεις Αθηνα απο οτι ειδα οποτε καλο ειναι να μιλας για τους συνδεσμους της Πατρας και ασε της Αθηνας.

Επι προσωπικου........
Ρε φιλαρακι ουτε σε ειρωνευτηκα,ουτε ειμαι μουρατος,ουτε εχω κομπλεξ.Και δεν καταλαβα που την ειδες την επιθεση μεσω του πληκτρολογιου.Ομως με 'ενοχλει' καποιος που εχει περασει απο συνδεσμο (οπως και εσυ τελικα και πολλοι απο εμας) αμεσως ξεχνανε και κατηγορουνε.Και βεβαια δεν ειπα οτι στο γηπεδο ειναι κολλεγιο,το αντιθετο μαλιστα.Για να μην αναφερω σε καποιες εκδρομες τι γινεται οπως ξαναειπα (οποιο εχουμε παει ξερουμε).Ομως συνδεσμος για καποιους ακομα σημερα ειναι ο χωρος οπου γουσταρει να πηγαινει και να ασχολειται με την αρρωστια του,τρελλα του,αγαπη του,θρησκεια του (διαλεξε οποιο θελεις).Αυτο δεν σημαινει πως θα παει να κανονισει πως θα πλακωσει,σφαξει,σκοτωσει.....
το θεμα των ναρκωτικων γενικα ειναι τοσο μπλεγμενο που δεν βγαζεις με τιποτα ακρη.

ΥΓ. Για την Πατρα μπορω να πω μονο για το καρναβαλι και το λιμανι.Αν διαβαζες πιο πανω θα εβλεπες τι ομαδα ειμαι,και αν παταγες το προφιλ μου θα εβλεπες που μενω.Ναι αυτο ειναι λιγο ειρωνικο αλλα με τσιγκλισες και ποτε δεν αφηνω κατι να πεσει κατω :lol: :lol: :lol:

:a15: :a15: :a15:

blackbusa
30/03/2007, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΔΛΔ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ .ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΛΕΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΑΜΠ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΜΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΕΒΕΝΤ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΕΙΡΗΝΙΚΑ .ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΟΤΙ ΣΥΝΔΡΑΜΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.ΕΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ .ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΠΩΦΕΛΟΥΝΤΑΙ .ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΛΗΣΤΕΥΟΥΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ 300 ΑΤΟΜΑ 2 ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ 1000 ΑΤΟΜΑ 10 ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΓΙΑΜΑΧΑ ΤΗ ΧΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΩΡΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΜΑΣ .

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΩ ΜΠΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

Σωστος εισαι......αλλα εχει και το εξωτερικο κατι ΠΑΛΛΙΚΑΡΙΑ χειροτερα απο εδω.Απλως παντα τα ΜΜΕ αναπαραγουν τα χειροτερα.Και εξω μιλαμε πεφτει πολλλλλλλλλλλλλυ ξυλο.

Nostra
30/03/2007, 10:17
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...


επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...


επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...



Αν ο 25χρονος τυπάκος βρέθηκε στα επεισόδια εν γνώση του με σκοπό να πάει να πλακωθεί με άλλους ανεγκέφαλους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...

Αν η οικογένεια του το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να αναθρέψει έναν τέτοιον άνθρωπο...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και ούτε συλλυπητήρια δίνω ούτε τίποτα...

Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κανονικά έπρεπε να βρίσκονται εκεί καμιά κατοστάδα ΜΑΤατζήδες Γερμανοί και να τους τουλουμιάζουν ακόμα και μετά από 5 μήνες που θα ξεπρηζόντουσαν από το ξύλο να τους στέλναν σε αγροτικές φυλακές και να τους βάζανε να φτιάξουν την Εγνατία Οδο με τα χέρια...

ή απλά να μη ξαναπατήσει η αστυνομία ποτε στα γήπεδα μέχρι να αλληλοσφαχτούν οι ηλίθιοι, να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα και τότε να αποφασιστεί από τους οικονομικά θιγμένους "παράγοντες" να εξοστρακίσουν τους οπαδούς από τα κονάκια τους.

Θα μπορούσα κάλλιστα να μη γράψω τίποτα... και να αφήσω τους συνδεσμίτες, νυν και πρώην, τους γνωρίζοντες τα πράγματα εκ των έσω όπως λένε να θυμούνται τα νιάτα τους με χάρη και αναπόληση.

Περιστατικά που τυχαία έχουν συμβεί μπροστά μου όπως αυτό
...παπάκι δικάβαλο με μπλούζες του Γάβρου πηγαίνοντας για το γήπεδο, πατέρας και γιος, ξαφνικά να μπλοκάρεται από 10-15 άλλα παπάκια βάζελων και 20-25 άτομα να δέρνουν μέχρι διάσεισης, αιμόπτυσης και καταγμάτων δυο ανθρώπους που πηγαίνανε να δούνε έναν αγώνα και απλά τους έπιασε το φανάρι...

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...



ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΡΘΟΔΟΞΟ" ΠΑΣΧΑ ....



ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...



:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

crywolf74
30/03/2007, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...


επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...


επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...



Αν ο 25χρονος τυπάκος βρέθηκε στα επεισόδια εν γνώση του με σκοπό να πάει να πλακωθεί με άλλους ανεγκέφαλους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...

Αν η οικογένεια του το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να αναθρέψει έναν τέτοιον άνθρωπο...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και ούτε συλλυπητήρια δίνω ούτε τίποτα...

Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κανονικά έπρεπε να βρίσκονται εκεί καμιά κατοστάδα ΜΑΤατζήδες Γερμανοί και να τους τουλουμιάζουν ακόμα και μετά από 5 μήνες που θα ξεπρηζόντουσαν από το ξύλο να τους στέλναν σε αγροτικές φυλακές και να τους βάζανε να φτιάξουν την Εγνατία Οδο με τα χέρια...

ή απλά να μη ξαναπατήσει η αστυνομία ποτε στα γήπεδα μέχρι να αλληλοσφαχτούν οι ηλίθιοι, να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα και τότε να αποφασιστεί από τους οικονομικά θιγμένους "παράγοντες" να εξοστρακίσουν τους οπαδούς από τα κονάκια τους.

Θα μπορούσα κάλλιστα να μη γράψω τίποτα... και να αφήσω τους συνδεσμίτες, νυν και πρώην, τους γνωρίζοντες τα πράγματα εκ των έσω όπως λένε να θυμούνται τα νιάτα τους με χάρη και αναπόληση.

Περιστατικά που τυχαία έχουν συμβεί μπροστά μου όπως αυτό
...παπάκι δικάβαλο με μπλούζες του Γάβρου πηγαίνοντας για το γήπεδο, πατέρας και γιος, ξαφνικά να μπλοκάρεται από 10-15 άλλα παπάκια βάζελων και 20-25 άτομα να δέρνουν μέχρι διάσεισης, αιμόπτυσης και καταγμάτων δυο ανθρώπους που πηγαίνανε να δούνε έναν αγώνα και απλά τους έπιασε το φανάρι...

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...



ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΡΘΟΔΟΞΟ" ΠΑΣΧΑ ....



ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...



:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

+100000 :a10:

makis206
30/03/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...
επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...
επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...

Η αλήθεια πολλές φορές πονάει αλλά είναι πάντα καλύτερα να λέγεται έξω απ'τα δόντια παρά να καθόμαστε και να κρυβόμαστε πίσω απ'το δάχτυλό μας γι'αυτό δεν μένει, παρά να συμφωνήσω με τον Τάσο όσο βαριά κι αν αισθάνθηκα διαβάζοντας τα γραφόμενά του..

Δεν θα τό'λεγα ποτέ το "καλά να πάθει κι αυτός και η οικογένειά του" αλλά οπωσδήποτε κάποιοι πάνε γυρεύοντας σε τέτοιες περίεργες καταστάσεις και ΑΛΙΜΟΝΟ σε όποιον προσπαθήσει να τους εμποδίσει..

Trickster
30/03/2007, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...


επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...


επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...



Αν ο 25χρονος τυπάκος βρέθηκε στα επεισόδια εν γνώση του με σκοπό να πάει να πλακωθεί με άλλους ανεγκέφαλους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...

Αν η οικογένεια του το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να αναθρέψει έναν τέτοιον άνθρωπο...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και ούτε συλλυπητήρια δίνω ούτε τίποτα...

Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κανονικά έπρεπε να βρίσκονται εκεί καμιά κατοστάδα ΜΑΤατζήδες Γερμανοί και να τους τουλουμιάζουν ακόμα και μετά από 5 μήνες που θα ξεπρηζόντουσαν από το ξύλο να τους στέλναν σε αγροτικές φυλακές και να τους βάζανε να φτιάξουν την Εγνατία Οδο με τα χέρια...

ή απλά να μη ξαναπατήσει η αστυνομία ποτε στα γήπεδα μέχρι να αλληλοσφαχτούν οι ηλίθιοι, να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα και τότε να αποφασιστεί από τους οικονομικά θιγμένους "παράγοντες" να εξοστρακίσουν τους οπαδούς από τα κονάκια τους.

Θα μπορούσα κάλλιστα να μη γράψω τίποτα... και να αφήσω τους συνδεσμίτες, νυν και πρώην, τους γνωρίζοντες τα πράγματα εκ των έσω όπως λένε να θυμούνται τα νιάτα τους με χάρη και αναπόληση.

Περιστατικά που τυχαία έχουν συμβεί μπροστά μου όπως αυτό
...παπάκι δικάβαλο με μπλούζες του Γάβρου πηγαίνοντας για το γήπεδο, πατέρας και γιος, ξαφνικά να μπλοκάρεται από 10-15 άλλα παπάκια βάζελων και 20-25 άτομα να δέρνουν μέχρι διάσεισης, αιμόπτυσης και καταγμάτων δυο ανθρώπους που πηγαίνανε να δούνε έναν αγώνα και απλά τους έπιασε το φανάρι...

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...



ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΡΘΟΔΟΞΟ" ΠΑΣΧΑ ....



ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...



:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


+1

Θυμίζω σχετικό σκηνικό παλιά στην Θεσσαλονίκη από οπαδούς κάποιας βόρειας ομάδας που έσπασαν το αμάξι μιας οικογένειας επειδή είχε αθηναικές πινακίδες.. Είχαν παρασύρει εκτός αυτοκινήτου νομίζω γυναίκα έγγυο..

ΚΡΕΜΑΛΑ ΡΕ ΣΤΑ ΓΙΔΙΑ..

gcrook
30/03/2007, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...


επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...


επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...



Αν ο 25χρονος τυπάκος βρέθηκε στα επεισόδια εν γνώση του με σκοπό να πάει να πλακωθεί με άλλους ανεγκέφαλους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...

Αν η οικογένεια του το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να αναθρέψει έναν τέτοιον άνθρωπο...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και ούτε συλλυπητήρια δίνω ούτε τίποτα...

Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κανονικά έπρεπε να βρίσκονται εκεί καμιά κατοστάδα ΜΑΤατζήδες Γερμανοί και να τους τουλουμιάζουν ακόμα και μετά από 5 μήνες που θα ξεπρηζόντουσαν από το ξύλο να τους στέλναν σε αγροτικές φυλακές και να τους βάζανε να φτιάξουν την Εγνατία Οδο με τα χέρια...

ή απλά να μη ξαναπατήσει η αστυνομία ποτε στα γήπεδα μέχρι να αλληλοσφαχτούν οι ηλίθιοι, να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα και τότε να αποφασιστεί από τους οικονομικά θιγμένους "παράγοντες" να εξοστρακίσουν τους οπαδούς από τα κονάκια τους.

Θα μπορούσα κάλλιστα να μη γράψω τίποτα... και να αφήσω τους συνδεσμίτες, νυν και πρώην, τους γνωρίζοντες τα πράγματα εκ των έσω όπως λένε να θυμούνται τα νιάτα τους με χάρη και αναπόληση.

Περιστατικά που τυχαία έχουν συμβεί μπροστά μου όπως αυτό
...παπάκι δικάβαλο με μπλούζες του Γάβρου πηγαίνοντας για το γήπεδο, πατέρας και γιος, ξαφνικά να μπλοκάρεται από 10-15 άλλα παπάκια βάζελων και 20-25 άτομα να δέρνουν μέχρι διάσεισης, αιμόπτυσης και καταγμάτων δυο ανθρώπους που πηγαίνανε να δούνε έναν αγώνα και απλά τους έπιασε το φανάρι...

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...



ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΡΘΟΔΟΞΟ" ΠΑΣΧΑ ....



ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...



:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


Τα συχαρικια μου κυριε, well said.
Και επειδη μαλλον ειναι η μερα σημερα της αναδυομενης ψ*λης ας το παω και εγω λιγο παραπερα, και ας θιξω την αγανακτιση μου για καποια "μελη". εδω μεσα ,σε ενα μοτοφορουμ, που μπορουν και γραφουν ολη την μερα κατεβατα για τα ποδοσφαιρικα, και για την αποψη τους για την κοινωνια ολακερη, βασιζομενοι στον γαμημενο μικροκοσμο τους που περιστρεφεται γυρω απο την μπαλα....
Αλλα δεν μπορουν να ξοδεψουν μια σταλα σαλιο για να μοιραστουν μαζι μας λιγη μοτοσυκλετιστικη γνωση.
Κυριοι ειστε πραγματικα αχρηστοι εδω μεσα.
Εγω προσωπικα μακαρι να μπορουσα να απαγορεψω αθλητικες συζητησεις εδω μεσα, γιατι το εχετε παραχεσει.
Γαματε τον κοπο καποιων ανθρωπων που αξιζουν λιγη απο την προσοχη σας.
Αλλα ειστε πολυ απασχολημενοι για να καταλαβετε που πραγματικα βρισκεστε.

Cpt. Haddock
30/03/2007, 11:39
Nostra & gcrook

:a013: :a013:

Με βρίσκετε σύμφωνο...

Ποτέ μου δεν έχω στεναχωρηθεί για θύματα απο συμπλοκές οπαδών!

ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ !

:mad: :mad:

idi
30/03/2007, 11:41
gcrook το προβλημα ειναι κοινωνικο και δε φταιει σε τιποτα το ποδοσφαιρο... μπορει να τσακωνομαστε για ποδοσφαιρικα θεματα αλλα ουτε μπουνιες θα επαιζα με κανενα εδωμεσα ουτε τιποτα ...

Nostra
30/03/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Nostra & gcrook

Με βρίσκετε σύμφωνω...

σιγά μη σε βρίσκουμε και φωνήεντΩ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
30/03/2007, 11:46
Nostra... συμφωνώ μαζί σε όλα εκτός απο το παρακάτω...


Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κάποιες τέτοιες ιδέες πέταγε και ο μισότρελος Αυστριακός με το μουστακάκι ,περί Αρίας φυλής και ξεκαθαρίσματος. Ναι μεν κατανοώ οτι το κάνεις εν θερμώ, αλλά δεν νομίζω οτι στέκει αυτή η άποψη.

Γιατί μετά θα θέλω να μου βάλεις και τα κριτήρια της απόρριψης.
Γιατί μετά θα θέλω να μου βάλεις και ποιός θα είναι ο δήμιος της απόρριψης.

Και τι θα γίνει αν μέσα σε αυτά τα κριτήρια , που θα βάλουν όλοι , είμαστε εσύ και εγώ;

Κατανοώ όπως είπα την έκρηξη εν θερμώ αλλά καλό είναι ακόμα και τότε να έχουμε ψυχραιμία μέσα μας.

Για το θέμα με τους τραμπούκους , που όπως ειπα και αλλού μπορεί να είναι οπαδοί , μπορεί να είναι συμμορία μπορεί οτιδήποτε... Κοιτάξτε πρώτα την κοινωνία γύρω μας και αναρρωτηθείτε αν όντως το φαινομένο είναι ποδοσφαιρικό/αθλητικό ή γενικότερο.


Καλημέρα σε όλους και πάντα όρθιοι.


Gandalf

idi
30/03/2007, 11:49
για του λογου το αληθές βλεπω πολλούς αγώνες του γαυρου στο Πειραια μαζι με κωλογαυρους σα τον TROOPER catmaster κτλ... απολαμβανοντας τη μπυρα μου χωρις κανενα προβλημα... :beer: :beer: :smokin:

τα «πειράγματα» ειναι μερος της μαγειας του ποδοσφαιρου... Η ΒΙΑ ΟΧΙ!!!

Nostra
30/03/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Nostra... συμφωνώ μαζί σε όλα εκτός απο το παρακάτω...
Ναι μεν κατανοώ οτι το κάνεις εν θερμώ, αλλά δεν νομίζω οτι στέκει αυτή η άποψη.
Gandalf


έχεις δίκιο... αιθεροβατούσα και ουτοπική μεν αλλά όχι εν θερμώ η θέση μου.

για να το θέσω πιο σωστά,

στην ουσία πρέπει να μετουσιωθούν αυτοί οι "χαρακτήρες"...

θα μου πεις βέβαια για να προχωρήσει μια κοινωνία πρέπει να "σπρώχνεται" από τα κακώς κείμενα ώστε να αυτοπροσδιορίζεται συνεχώς και να αναδομείται...

δυστυχώς όμως στην Ελλάδα υπάρχει ένα (αυξανόμενο βέβαια) ποσοστό 5% νοημόνων, 20% κακών ή/και ανεγκέφαλων στοιχείων και ένα 75% τηλεορασοκαθοδηγούμενων κοιμώμενων βιο-δοσο-παλαιστών.

Πως θα διορθωθούν τα πράγματα? Κάποια στιγμή πρέπει να πέσει "μαΣιέρα κρητιτσά" σε ορισμένα παρατράγουδα... αλλά το πολιτικό κόστος θα είναι μεγάλο...

gcrook
30/03/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
gcrook το προβλημα ειναι κοινωνικο και δε φταιει σε τιποτα το ποδοσφαιρο... μπορει να τσακωνομαστε για ποδοσφαιρικα θεματα αλλα ουτε μπουνιες θα επαιζα με κανενα εδωμεσα ουτε τιποτα ...

Δεν λεω αυτο ρε μλκ Γιωργο θα με κανεις τωρα να ξαναδιαβασω αυτο που εγραψα;

idi
30/03/2007, 11:58
εχεις δικιο η απαντηση ηταν για το κειμενο του Nostra Τελικα...

blackbusa
30/03/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
επειδή φούτσα είμαι και πετάγομαι...


επειδή έτσι κι αλλιώς αυτά που θα πω θα ενοχλήσουν αρκετούς...


επειδή η κατάσταση θα χειροτερεύει αντί να καλυτερεύει...



Αν ο 25χρονος τυπάκος βρέθηκε στα επεισόδια εν γνώση του με σκοπό να πάει να πλακωθεί με άλλους ανεγκέφαλους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...

Αν η οικογένεια του το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να αναθρέψει έναν τέτοιον άνθρωπο...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και ούτε συλλυπητήρια δίνω ούτε τίποτα...

Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Κανονικά έπρεπε να βρίσκονται εκεί καμιά κατοστάδα ΜΑΤατζήδες Γερμανοί και να τους τουλουμιάζουν ακόμα και μετά από 5 μήνες που θα ξεπρηζόντουσαν από το ξύλο να τους στέλναν σε αγροτικές φυλακές και να τους βάζανε να φτιάξουν την Εγνατία Οδο με τα χέρια...

ή απλά να μη ξαναπατήσει η αστυνομία ποτε στα γήπεδα μέχρι να αλληλοσφαχτούν οι ηλίθιοι, να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα και τότε να αποφασιστεί από τους οικονομικά θιγμένους "παράγοντες" να εξοστρακίσουν τους οπαδούς από τα κονάκια τους.

Θα μπορούσα κάλλιστα να μη γράψω τίποτα... και να αφήσω τους συνδεσμίτες, νυν και πρώην, τους γνωρίζοντες τα πράγματα εκ των έσω όπως λένε να θυμούνται τα νιάτα τους με χάρη και αναπόληση.

Περιστατικά που τυχαία έχουν συμβεί μπροστά μου όπως αυτό
...παπάκι δικάβαλο με μπλούζες του Γάβρου πηγαίνοντας για το γήπεδο, πατέρας και γιος, ξαφνικά να μπλοκάρεται από 10-15 άλλα παπάκια βάζελων και 20-25 άτομα να δέρνουν μέχρι διάσεισης, αιμόπτυσης και καταγμάτων δυο ανθρώπους που πηγαίνανε να δούνε έναν αγώνα και απλά τους έπιασε το φανάρι...

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...



ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΡΘΟΔΟΞΟ" ΠΑΣΧΑ ....



ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...



:: :mad:

Μπορω να πω οτι να πω οτι συμφωνω μαζι σου στο πρωτο κομματι αλλα μετα μου τα χαλας.Το να σου αρεσει κατι και να θελεις να εισαι μερος της κοινωνικης ομαδας δεν ειναι κακο,οσο βεβαια δεν ξεπερνιουνται τα ορια.Γιατι με την λογικη σου και εσυ εισαι ενα προβατο,αφου ανηκεις σε αυτο το forum.Και παλι δεν συμφωνω να απομακρυνθουνε οι αστυνομικοι απο τα γηπεδα,γιατι δυστηχως παντα υπαρχουνε μ@λ@κες που βγαζουν την μαγκια τους με λαθος τροπο.Παραδειγμα το περιστατικο με το παπακι.Εγω γουσταρω να πηγαινω στο γηπεδο,να βλεπω την ομαδα μου,να φωναζω,να μπινελικιαζω που και που....αλλα εως εκει.Γιατι να μου το στερησουν 100 καφροι.Παλια ειμουνα σε συνδεσμο γιατι γουσταρα να μιλαω για την ομαδα μου με αλλα ατομα που ειχαν το ιδιο παθος με εμενα (επαναλαμβανω οτι ποτε δεν εμπλεξα σε επεισοδια, δεν εσπασα,δεν πλακωθηκα).Ακριβως οτι κανω και εδω μεσα,και καποια μερα σε καμμια βολτα που θα κανονιστει.:D :D :D
Με την ιδια λογικη σου,πρεπει να λειπουν οι αστυνομικοι και απο τους δρομους ωστε να εξαλειψουν και οι καγκουραδες και οι χεραδες ωστε να κυκλοφορουμε εμεις οι λογικοι με ασφαλεια .Και φανταζομαι οτι οταν ακουσες για εναν μηχανοβιο που σκοτωθηκε επειδη πηγαινε με 400+ θα ειπες καλα να παθει,και οχι κριμα το παλλικαρι.
Το θεμα ειναι οτι 100-200 μ@λ@κισμενα χαλανε ολη την εικονα απο ενα ομορφο τοπιο.Οπως 100 αναρχικοι στις πορειες,οπως 100 μηχανοβιοι που πανε τερμα γκαζι σε καποιους δρομους,οπως 100 κουτακηδες που την εχουνε δει Schumi,οπως 100 πιστοι που πλακωνονται για εναν Αρχιμανδριτη.

ΦΙΛΟΚΟΤΑΤΑ

:beer: :beer: :beer: :beer: :

ΥΓ Σαν πρωην ενεργος συνδεσμιτης αναπολω τα γελια,τις πλακες,τον χαβαλε,τα ταξιδια,και βεβαια τις :beer: :beer:

ΥΓ2 Οσο αφορα το ξυλο απο τους ΜΑΤατζηδες θα ηταν καλυτερα ΟΙ ΕΦΙΠΠΟΙ του Βελγιου.Φετος στις Βρυξελλες εξω απο το γηπεδο της Αντερλεχτ καποιοι τσαμπουκαδες ψιλοαλανια οπως φαινοντουσαν με το εσκασε διπλα τους το αλογο με την ΓΚΟΜΕΝΑ επανω ΤΑ ΕΙΔΑΝ ΟΛΑ.

blackbusa
30/03/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για του λογου το αληθές βλεπω πολλούς αγώνες του γαυρου στο Πειραια μαζι με κωλογαυρους σα τον TROOPER catmaster κτλ... απολαμβανοντας τη μπυρα μου χωρις κανενα προβλημα... :beer: :beer: :smokin:

τα «πειράγματα» ειναι μερος της μαγειας του ποδοσφαιρου... Η ΒΙΑ ΟΧΙ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΙΠΠΕΑΣ
30/03/2007, 12:28
Στη κοινωνία που φτιάξαμε, θα συμβούν πολύ χειρότερα από αυτά που είδαμε.
Από τη στιγμή που κάποιοι συστηματικά καταστρέφουν όλες τις πνευματικές αξίες, τα ιδανικά, τους θεσμούς, μην περιμένει κανένας ότι πρόκειται να λυθεί αυτό το πρόβλημα και άλλα πολλά.

Είδαμε και τους ευρωπαίους πόσο καλά τα κατάφεραν ! Τώρα μαζεύονται οι αντιμαχόμενες πλευρές και σκοτώνονται στα πάρκα και στις ερημιές. :eyepop: Τώρα ίσως βγει κάποιος και πει "Τι με νιάζει εμένα αν κάποιοι θέλουν να φάνε το κεφάλι τους στις ερημιές. Ας το φάνε". Στο μεσαιωνικό οικοδόμημα που φτιάξανε κάποιοι θα υπάρξουν όμως και "παράπλευρες απώλειες". Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι αυτός που σπάει την περιουσία των Α.Ε. μέσα στα γήπεδα, μόλις βγει έξω μπορεί κατά λάθος να μαχαιρώσει παίχτες ερασιτεχνικής ομάδας που δεν έχουν καμία σχέση με τα επεσόδια. Μπορεί αν τον κυνηγήσουν από την Παιανία, να φτιάξει συμμορίες που θα κάνουν αντάρτικο πόλεων ληστεύοντας περαστικούς.

Το σύγχρονο κοινωνικοπολιτικο οικοδόμημα(= ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ) είναι ο ηθικός αυτουργός και ο χούλιγκαν(ενίοτε ο κουκουλοφόρος) είναι ο εκτελεστής.
Καλως ήρθαμε στο μεσαίωνα του 21ου αιώνα.
Να δούμε πόσα χρόνια θα περάσουν για να εμφανιστεί ένας νέος "Διαφωτισμός" που θα καταφέρνει να σταματάει τέτοια φαινόμενα ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ...


:sad:

blackbusa
30/03/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τα συχαρικια μου κυριε, well said.
Και επειδη μαλλον ειναι η μερα σημερα της αναδυομενης ψ*λης ας το παω και εγω λιγο παραπερα, και ας θιξω την αγανακτιση μου για καποια "μελη". εδω μεσα ,σε ενα μοτοφορουμ, που μπορουν και γραφουν ολη την μερα κατεβατα για τα ποδοσφαιρικα, και για την αποψη τους για την κοινωνια ολακερη, βασιζομενοι στον γαμημενο μικροκοσμο τους που περιστρεφεται γυρω απο την μπαλα....
Αλλα δεν μπορουν να ξοδεψουν μια σταλα σαλιο για να μοιραστουν μαζι μας λιγη μοτοσυκλετιστικη γνωση.
Κυριοι ειστε πραγματικα αχρηστοι εδω μεσα.
Εγω προσωπικα μακαρι να μπορουσα να απαγορεψω αθλητικες συζητησεις εδω μεσα, γιατι το εχετε παραχεσει.
Γαματε τον κοπο καποιων ανθρωπων που αξιζουν λιγη απο την προσοχη σας.
Αλλα ειστε πολυ απασχολημενοι για να καταλαβετε που πραγματικα βρισκεστε.

Αν εννοεις εμενα εισαι αδικος γιατι οσο γουσταρω καποια πραγματα,το ιδιο η και περισσοτερο ΓΟΥΣΤΑΡΩ την μηχανη μου.Και βεβαια ΓΟΥΣΤΑΡΩ να διαβαζω ολα τα posts εδω και ολο το FORUM γιατι υπαρχουν πολυ αξιολογα ατομα.Το οτι αποφασιζω σε καποια να απαντησω και σε αλλα οχι δεν σημαινει οτι ειμαι αχρηστος και οτι ζω σε εναν μικροκοσμο....

ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ ΕΜΕΝΑ :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

ΣΟΡΥ :wave2:

Nostra
30/03/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
.....ΦΙΛιΚΟΤΑΤΑ


το κακό φίλε μου είναι ότι η μνησικακία, ο κακός ανταΕΓΩνΙΣΜΟΣ και η κακομοιριά του ανθρώπινου παράγοντα μετατρέπει τις χαρές και την ψυχαγωγία σε ανασφάλεια και απογοήτευση...

Gandalf dr685sm
30/03/2007, 12:40
ΙΠΠΕΑΣ...


Από τη στιγμή που κάποιοι συστηματικά καταστρέφουν όλες τις πνευματικές αξίες, τα ιδανικά, τους θεσμούς, μην περιμένει κανένας ότι πρόκειται να λυθεί αυτό το πρόβλημα και άλλα πολλά.

Έτσι ακριβώς. Απο εκεί ξεκινούν όλα. Απο την παιδεία του ανθρώπινου μυαλού (δεν μιλώ μόνο για σχολεία) που έχει σήμερα ουσιαστικά απαλλοτριώσει κάθε ηθική αξία, που ναι μεν κάποια στιγμή γίνεται ανά την Ιστορία, αλλά μόνο όταν βρεθεί κάτι καινουριο... αλλιώς έχουμε το σημερινό χάος και το εξελισσόμενο κομμάτι της καθοδηγούμενης βίας, απο ενα αρχηγό συνδέσμου, απο ενα πρόεδρο ΠΑΕ, απο ένα κόμμα, απο μια κυβέρνηση , απο ενα κράτος. Με ανεπίσημη μορφή (σαν συμμορίες) ή με επίσημη μορφή (πόλεμος για την ειρήνη).

Δυστυχώς αυτό είναι το δάσος .... και τα ΜΜΕ προβάλουν το κλαρί απο το δέντρο (sic).



Gandalf

blackbusa
30/03/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
το κακό φίλε μου είναι ότι η μνησικακία, ο κακός ανταΕΓΩνΙΣΜΟΣ και η κακομοιριά του ανθρώπινου παράγοντα μετατρέπει τις χαρές και την ψυχαγωγία σε ανασφάλεια και απογοήτευση...

:a10:

zzr2005
30/03/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τα συχαρικια μου κυριε, well said.
Και επειδη μαλλον ειναι η μερα σημερα της αναδυομενης ψ*λης ας το παω και εγω λιγο παραπερα, και ας θιξω την αγανακτιση μου για καποια "μελη". εδω μεσα ,σε ενα μοτοφορουμ, που μπορουν και γραφουν ολη την μερα κατεβατα για τα ποδοσφαιρικα, και για την αποψη τους για την κοινωνια ολακερη, βασιζομενοι στον γαμημενο μικροκοσμο τους που περιστρεφεται γυρω απο την μπαλα....
Αλλα δεν μπορουν να ξοδεψουν μια σταλα σαλιο για να μοιραστουν μαζι μας λιγη μοτοσυκλετιστικη γνωση.
Κυριοι ειστε πραγματικα αχρηστοι εδω μεσα.
Εγω προσωπικα μακαρι να μπορουσα να απαγορεψω αθλητικες συζητησεις εδω μεσα, γιατι το εχετε παραχεσει.
Γαματε τον κοπο καποιων ανθρωπων που αξιζουν λιγη απο την προσοχη σας.
Αλλα ειστε πολυ απασχολημενοι για να καταλαβετε που πραγματικα βρισκεστε.

εάν δεν είναι ένας προσωπικός μονόλογος και επιθυμείς απάντηση καλύτερα θα ήταν να πεις σε ποιον αναφέρεσαι...
γιατί μάλλον οι αιχμές σου δεν έχουν σχέση με την παράθεσή σου...
αν αφορά τον δημιουργό της συζήτησης η απάντηση μου ειναι η εξής..

δεν θεωρώ τη συζήτηση αθλητική....για αυτό δεν την έβαλα στις διαμάχες...
δεν ξέρω αν εισαι ένας απο αυτούς που έχουν στήσει το foroum...αν εισαι κάλλιστα μπορείς να διευκρινήσεις στα μέλη ότι απαγορεύεται κάθε είδους συζήτηση πέραν της μοτοσυκλέτας....

έτσι θα μείνουν καμιά 50αρια μέλη πραγματικοί ειδήμονες της μοτοσυκλέτας οι οποίοι γνωρίζουν τα πάντα και φυσικά δεν θα μπορούν να συζητήσουν για τίποτα...

αλλά πιστεύω ότι το φορουμ απευθύνεται σε όλα τα άτομα που θέλουν να έχουν κάποια σχέση με τη μηχανή και θέλουν να μάθουν κάποια πράγματα..
και συνήθως μαθαίνεις διαβάζωντας και όχι παραθέτοντας ποστ χωρίς λόγο....
χαρακτηριστικό παράδειγμα πλειάδα συζητήσεων που καταλήγουν σε προσωπική κόντρα με τον συμφορουμίτη FZR600R και πολλές φορές χωρίς αυτός να έχει ποστάρει στο συγκεκριμένο θέμα...
αν αυτό προσφέρει κάτι στην μοτοσυκλετιστική γνώση πέστε το μου να ξέρω....


ως εκ τούτου θα πρέπει να χωρίσουμε και τις συζητήσεις σε σοβαρές και μη σοβαρές και σε δεύτερο επίπεδο μάλλον να απαγορεύσουμε τις δεύτερες καθώς δεν προσφέρουν τίποτα στη μοτοσυκλετιστική γνώση....
κατ επέκταση οποιοδήποτε μη σοβατό ποστ ή χιουμοριστικό να διαγράφεται πάραυτα ώστε να κρατηθεί ο αμιγώς μοτοσυκλετιστικός χαρακτήρας του φόρουμ....

αλλά το ζήτημα ειναι αν αυτό το φόρουμ αποτελέι ένα μάνιουαλ επίλυσης μοτοσυκλετιστικών προβλήμάτων ή είναι μια δικτυακή συνεύρεση ανθρώπων με κοινό πάθος της μοτοσυκλέτα???....

είναι ένα ζωντανό πράγμα? μια μορφή διαδικτυακής κοινωνικοποίησης και ανταλαγής απόψεων μεταξύ των μοτοσυκλετιστών???
ή είναι ένα ευέλικτο βιβλίο γνώσεων για τους μοτοσυκλετιστές....???άρα ένα νεκρό πεδίο παράθεσης γνώσεων???

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ???
:confused: :confused:

DUKASII
30/03/2007, 13:05
ετσι και αλλιως οι οπαδοι των 2 ομάδων...


με μηχανες πηγαν στο καθορισμένο ραντεβού τους...



:rolleyes:

gcrook
30/03/2007, 13:12
2 ατομα κανατε παραθεση σε αυτα που εγραψα, και δεν καταλαβαινω τον λογο για να ειμαι ειλικρινης.
Εγω απλα λεω οτι το να εισαι μελος του φορουμ συνεπαγεται και καποιες ευθυνες απο το να χαζοφερνεις ολη την μερα σε 2 subforums, απο την στιγμη που υπαρχουν πολλα πραγματα εδω μεσα που απαιτουν την προσοχη σου.
Επειδη εχω περασει αρκετο καιρο εδω μεσα, βλεπω οτι ο πολυς ο κοσμος πηγαινει σαν προβατο και συμμετεχει, εκει που ειναι πιο ευκολο να αναγνωριστει σαν μελος της συγκεκριμενης κοινοτητας.
Στα του καφενειου δηλαδη (βλ προβατα,διαμαχες,ανεκδοτα) .
Δεν ξερω αν ειμαι τοσο ακραιος πια αλλα πιστευω οτι θελει πολλα @@ να συμμετασχεις σε μια μοτοσυζητηση εδω μεσα, δεν μπορω να εξηγησω αλλιως την τοση απροθυμια να γινει κουβεντα σε καποια θεματα.

Τεσπα το συγκεκριμενο φορουμ εχει περασει απο πολλα κυματα για να καταληξει να γινει καφενειο των φιλαθλων, με θιασωτες ενα ματσο μαλακες εδω μεσα που νομιζετε οτι εδω ειναι ποδοσφαιρικο φορουμ η chat.(που δεν ειναι....ακομα) .
Ισως πια να εχω βαρεθει και να περιφερομαι ασκοπα εδω μεσα, αναπολωντας καιρους που απλα με ενδιεφερε να παω μια γερη βολτα με φιλους, και να συζητησουμε εκει τα του ταξιδιου, και μετα να τα συνοψισουμε ολα στο Δευτεριατικο Δελεαρ και στα τοπικ της επιστροφης.
Αν ειναι ετσι να τηνε κανω σιγα-σιγα γιατι πλεον δεν με ικανοποιει αυτο το πραγμα που γινεται εδω μεσα.

Nostra
30/03/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
δεν με ικανοποιει αυτο το πραγμα που γινεται εδω μεσα.


πάρε κάνα βιντεάκι με την Jeena Jameson για το ΣΚ να ηρεμήσεις/ικανοποιηθείς και τα λέμε τη Δευτέρα στο Δέλεαρ

:wave2: :wave2:


:lol: :lol: :lol: :lol:

gcrook
30/03/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
πάρε κάνα βιντεάκι με την Jeena Jameson για το ΣΚ να ηρεμήσεις/ικανοποιηθείς και τα λέμε τη Δευτέρα στο Δέλεαρ

:wave2: :wave2:


:lol: :lol: :lol: :lol:

Ελα ρε παπαρα εκει κολλησες τωρα;:rolleyes:














































Εχεις τιποτα με Sylvia Saint καλυτερα;
:blush:

THEOD
30/03/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
gcrook το προβλημα ειναι κοινωνικο και δε φταιει σε τιποτα το ποδοσφαιρο... μπορει να τσακωνομαστε για ποδοσφαιρικα θεματα αλλα ουτε μπουνιες θα επαιζα με κανενα εδωμεσα ουτε τιποτα ...

Εγώ δεν νομίζω ότι είναι και τόσο κοινωνικό πρόβλημα όσο υποστηρίζουν κάποιοι...τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό ώστε αυτό να γίνει "άλλοθι" για μια χούφτα κωλόπαιδα.... Είναι βολικό να τα ρίχνουμε όλα στην "πουτάνα την κοινωνία"...

Και εμείς εδώ μέσα στην ΙΔΙΑ κοινωνία ανήκουμε...και έχουμε και τα πάθη μας, είμαστε και "πορωμένοι" άμα λάχει....ζούμε και αναπνέουμε για την μηχανή μας... και το μεράκι μας το πληρώνουμε με πολλά ευρά και με πολλά σπασμένα κόκκαλα....ενίοτε και με κάτι πολυτιμότερο....Δεν άρχισαν όμως οι Χοντάκηδες να μαχαιρώνουν τους Γιαμαχάκηδες, ούτε οι στρητάδες πλάκωσαν στο ξύλο τους "χωματερούς" ....
Κάνουμε την πλάκα μας, διαφωνούμε κιόλας, τσακωνόμαστε συχνά-πυκνά αλλά ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ τους όρους της κοινωνίας, του πολιτισμού και της ΗΘΙΚΗΣ ...


Ποτέ δεν ασχολήθηκα με το ποδόσφαιρο πέρα από κανένα ματς στην τηλεόραση (παρ' όλο που μου αρέσει σαν σπόρ) και ο κύριως λόγος είναι αυτοί οι μερικές δεκάδες ηλίθιοι που το έχουν μετατρέψει σε ζούγκλα...
Πως να πάρω τον 11χρονο γιό μου και να πάμε να δούμε έναν αγώνα όταν 3 χρόνια πριν σε τοπικό πρωτάθλημα 25ης κατηγορίας πήγαμε να δούμε έναν φίλο που έπαιζε, και 10 άνανδροι αρχιδομαλάκες (γιατί ΜΟΝΟ στο μπούγιο το παίζουν τσαμπουκάδες) πλάκωσαν στο ξύλο το διαιτητικό τρίο μπροστά στα μάτια μας επειδή νόμιζαν ότι δεν τους έδωσε πέναλτι ???
Να πάνε να γαμηθούνε λοιπόν και αυτοί και οι ομάδες τους ....
Αν αύριο σταματήσει το πρωτάθλημα (έτσι κι αλλιώς απάτη και θέατρο είναι) και διαλυθούν οι ομάδες προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί....να μην σας πω ότι καλό θα κάνει...

Nostra
30/03/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ποτέ δεν ασχολήθηκα με το ποδόσφαιρο πέρα από κανένα ματς στην τηλεόραση (παρ' όλο που μου αρέσει σαν σπόρ) και ο κύριως λόγος είναι αυτοί οι μερικές δεκάδες ηλίθιοι που το έχουν μετατρέψει σε ζούγκλα...
Πως να πάρω τον 11χρονο γιό μου και να πάμε να δούμε έναν αγώνα όταν 3 χρόνια πριν σε τοπικό πρωτάθλημα 25ης κατηγορίας πήγαμε να δούμε έναν φίλο που έπαιζε, και 10 άνανδροι αρχιδομαλάκες (γιατί ΜΟΝΟ στο μπούγιο το παίζουν τσαμπουκάδες) πλάκωσαν στο ξύλο το διαιτητικό τρίο μπροστά στα μάτια μας επειδή νόμιζαν ότι δεν τους έδωσε πέναλτι ???
Να πάνε να γαμηθούνε λοιπόν και αυτοί και οι ομάδες τους ....
Αν αύριο σταματήσει το πρωτάθλημα (έτσι κι αλλιώς απάτη και θέατρο είναι) και διαλυθούν οι ομάδες προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί....να μην σας πω ότι καλό θα κάνει...



+12346546974

ομοίως κι εγώ... (εκτός του 11χρονου γιου που δεν έχω... μάλλον...ίσως.... βρε λες? :confused: :confused: )


:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
30/03/2007, 13:35
Απλα...

Όπως θα θυμάστε, στην Ιταλία σε ανάλογα πρόσφατα επεισόδια ανεστάλησαν ΟΛΟΙ οι αγώνες πάραυτα

Εδώ θα έχει τα @@@δια ο Ορφανός να το κάνει;

(μα τι κάθομαι και λέω ... )

gcrook
30/03/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Απλα...

Όπως θα θυμάστε, στην Ιταλία σε ανάλογα πρόσφατα επεισόδια ανεστάλησαν ΟΛΟΙ οι αγώνες πάραυτα

Εδώ θα έχει τα @@@δια ο Ορφανός να το κάνει;

(μα τι κάθομαι και λέω ... )

Δεν εχει να κανει με το αν ο καθε Ορφανος εχει τις κοχονες η οχι καπετανιο.
Ο Ορφανος πραττει συμφωνα με τις επιθυμιες του κοσμου.
Και ειναι ολοφανερο οτι πολυ κοσμο εξυπηρετει αυτο το μπαχαλο.
Αλλωστε ειναι το "αλλοθι" του κοσμακη,(βλ πως το συνεδεσε ο Theod στην πρωτη παραγραφο που με βρισκει απολυτως συμφωνο) .

Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι οταν εχει μπαλα ολοι αυτοι που γραφουν ποσο εχουν ξενερωσει με το Ελληνικο ποδοσφαιρο κλεινονται στα σπιτια και το βλεπουν...και ας γιουχαρουν το ιδιο ειναι.

SF
30/03/2007, 13:50
http://sportnews.flash.gr/articles/2007/3/30/81754/

Μάλλον κάτι έγινε...

Nostra
30/03/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
http://sportnews.flash.gr/articles/2007/3/30/81754/

Μάλλον κάτι έγινε...

ναι... αναβολή για τρεις μέρες και ενός λεπτού σιγή...


τους έκαναν τα μουτρα κρεάς...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Gandalf dr685sm
30/03/2007, 13:58
αν και δεν είναι κάτι φοβερό , εντούτοις είναι ενα βήμα... αρκεί να κάνουν και το δεύτερο και να μην μείνουν στο ... μετέωρο βήμα του πελαργού.

Αλλά θα φυτρώσουν ",μπαλάκια" σε αυτούς που δεν έχουν , για να πάνε κόντρα σε τεράστια οικονομικά συμφέροντα;... ας μην ξεχνάμε τι χρήματα φέρνει για κάποιους η μπάλα και το basket , και το volley και γενικά...


ΛΟΥΚΕΤΟ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ (WWW.CONTRA.GR)

Αναβάλλονται όλοι οι αγώνες ομαδικών αθλημάτων για τις επόμενες 15 ημέρες (μέχρι τις 13 Απριλίου) και αυστηροποιούνται τα μέτρα εναντίον της βίας στα γήπεδα, σύμφωνα με απόφαση της κυβέρνησης που δημοσιοποίησε το μεσημέρι της Παρασκευής (30/3) ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, Θεόδωρος Ρουσόπουλος.

Ο κ. Ρουσόπουλος ενημέρωσε, επίσης, ότι συστήνεται διυπουργική επιτροπή για την άμεση αντιμετώπιση του θέματος της βίας και υπογράμμισε ότι γίνεται πιο αυστηρό το νομικό πλαίσιο και δεν θα είναι πλέον μετατρέψιμη σε χρηματικό πρόστιμο η ποινή φυλάκισης, ακόμα και αν ο δράστης έχει λευκό ποινικό μητρώο.

Επιπλέον, ανακοίνωσε ότι από τη νέα αθλητική σεζόν σε όλα τα γήπεδα θα υπάρχουν κάμερες παρακολούθησης και ηλεκτρονικές συσκευές ελέγχου των εισιτηρίων. Τέλος, γνωστοποίησε ότι την ερχόμενη Τρίτη (3/4) ο υφυπουργός Αθλητισμού, Γιώργος Ορφανός, θα έχει συνάντηση με όλους τους αρμόδιους φορείς, τους οποίους θα καλέσει να εφαρμόσουν απαρέγκλιτα όλα τα μέτρα που έχει λάβει η πολιτεία.

Νωρίτερα πραγματοποιήθηκε έκτακτη σύσκεψη στο Μέγαρο Μαξίμου υπό την προεδρία του πρωθυπουργού, Κώστα Καραμανλή, με τη συμμετοχή των υπουργών Δημόσιας Τάξης Βύρωνα Πολύδωρα, Δικαιοσύνης Αναστάση Παπαληγούρα και του υφυπουργού Αθλητισμού Γιώργου Ορφανού, με αφορμή τα βίαια επεισόδια της Πέμπτης (29/3) στην Παιανία.

DUKASII
30/03/2007, 13:59
Τη διακοπή όλων των αγώνων ομαδικών αθλημάτων για 15 ημέρες, δηλαδή έως τις 13 Απριλίου, αποφάσισε η κυβέρνηση, μετά τα σοβαρά επεισόδια που έγιναν πριν από την αναμέτρηση Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού, για το Final-8 του βόλεϊ γυναικών, που είχαν ως αποτέλεσμα το θάνατο ενός φιλάθλου και τον τραυματισμό αρκετών άλλων.

Ο Θόδωρος Ρουσόπουλος εξήγγειλε τη σύσταση μια διϋπουργικής επιτροπής με τη συμμετοχή των υπουργών Δικαιοσύνης, Δημοσίας Τάξης, Επικρατείας και του υφυπουργού Αθλητισμού για την αντιμετώπιση της βίας, ενώ τόνισε πως την προσεχή Τρίτη, στις 3 Απριλίου, θα υπάρξει συνάντηση με τους αρμόδιους φορείς. Επίσης, επανέλαβε ότι η ποινή φυλάκισης για πράξεις βίας στον αθλητικό χώρο δεν είναι - σύμφωνα με τον νέο νόμο - εξαγοράσιμη ούτε μπορεί να έχει ανασταλτικό χαρακτήρα. «Κατευθείαν στη φυλακή οι παραβάτες», τόνισε χαρακτηριστικά ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, ενώ τόνισε πως από τη νέα αγωνιστική περίοδο τοποθετούνται στα γήπεδα κάμερες και ηλεκτρονικά συστήματα έκδοσης εισιτηρίων, έτσι ώστε να προσωποποιείται η ευθύνη για επεισόδια.

Το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε σύσκεψη υπό τον πρωθυπουργό με τη συμμετοχή των υπουργών Δημόσιας Τάξης Βύρωνα Πολύδωρα, Δικαιοσύνης Αναστάση Παπαληγούρα και του υφυπουργού Αθλητισμού Γιώργου Ορφανού, στην οποία εξετάστηκε η διακοπή των πρωταθλημάτων ή η διεξαγωγή των αγώνων χωρίς την παρουσία φιλάθλων.

Δεκατρία άτομα στον εισαγγελέα

Δεκατρία άτομα θα οδηγηθούν σήμερα στον εισαγγελέα για τα επεισόδια που έγιναν μεταξύ οπαδών του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού πριν από την αναμέτρηση των δύο ομάδων στο Final 8 του Κυπέλλου στο γυναικείο βόλεϊ. Οι συλληφθέντες είναι μεταξύ των 18 ατόμων που προσήχθησαν και κρατήθηκαν, γιατί, σύμφωνα με την αστυνομία, προέκυψαν σε βάρος τους στοιχεία για συμμετοχή στις συμπλοκές, που είχαν ως αποτέλεσμα το θάνατο ενός 25χρονου και τον τραυματισμό άλλων έξι ατόμων. Μεταξύ των συλληφθέντων είναι δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός, ένας ανηψιός βουλευτή, ένας γιος αστυνομικού, ένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού και ένας ανήλικος.

Εξάλλου, σήμερα έγινε η νεκροτομία στον άτυχο φίλαθλο, από την οποία και θα διαπιστωθούν τα ακριβή αίτια του θανάτου του. Όπως έγινε γνωστό από χθες, έφερε βαρύτατες κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και τραύματα από μαχαίρι. Σήμερα έγινε γνωστό πως ο ιατροδικαστής έκανε λόγο για φόνο και πολλαπλά χτυπήματα που προήλθαν από δύο διαφορετικά μαχαίρια. Το τμήμα δίωξης εγκλημάτων κατά ζωής της Ασφάλειας Αττικής συνεχίζει τις έρευνες για τον εντοπισμό του δράστη (ή των δραστών), ωστόσο μέχρι στιγμής δεν έχουν προκύψει σαφείς μαρτυρίες.

Έφοδος σε έντεκα συνδέσμους

Έφοδο σε 11 συνδέσμους οπαδών του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού πραγματοποίησε στη διάρκεια της νύχτας η αστυνομία. Οι αρχές βρήκαν λοστούς, μαχαίρια, ρόπαλα μπέιζμπολ, ναρκωτικές ουσίες, ακόμη και μια ζυγαριά ακριβείας.

SF
30/03/2007, 14:04
Χαχαχαχα, σωστοί οι μπάτσοι! Έφοδος κατόπιν εορτής. Μέχρι και προχτές ήταν γαμώ τα ήσυχα παιδιά όλοι αυτοί.........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
30/03/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII


Δεκατρία άτομα στον εισαγγελέα

Μεταξύ των συλληφθέντων είναι δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός, ένας ανηψιός βουλευτή, ένας γιος αστυνομικού, ένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού και ένας ανήλικος.

:bawl: :bawl:

alximistis
30/03/2007, 14:16
ΝΑ που κάτι έγινε! Κάτι φαίνεται να... κινείται που λέμε. ένα πρώτο θετικό βήμα.
Αλλά θα παρακαλούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δώσετε ιδιαίτερη σημασία σε αυτό που γράφει ο DUKASII.
Είδατε ποιοι βρίσκονται ανάμεσα στους συλληφθέντες; Δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός είμαι απολύτως σίγουρος πως αντίστοιχοι πράσινοι υπήρχαν και στην απέναντι πλευρά, ένας ανηψιός βουλευτή αυτό δεν λέει τίποτα από μόνο του, ένας ανήλικος πιθανά ο μαλάκας της υπόθεσης ένας γιος αστυνομικού αμέ καιένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού!
Τι θέλω να πω.
ΔΕΝ έχουν και πολύ σχέση αυτοί με την εικόνα των χουλιγκάνων που κάποιοι εδωμέσα έχουν στο μυαλό τους. Αυτό προσπάθησα να πω και εχτές σε αυτό που έγραψα.
ΔΕΝ υπάρχει σχέση στα παλιά χουλιγκάνια-αλητεία των γηπέδων με αυτούς εδώ. Και το ξαναλέω. Κάντε μια καλή βόλτα στην ευρώπη στα γήπεδα της. Μέσα και στο γύρω χώρο δεν ανοίγει ρουθούνι. Οι αντίπαλοι οπαδοί έχουν συνενοηθεί μέσω κινητών και συναντιούνται σε συγκεκριμένα σημεία για το ξύλο τους. Στην συνέχεια αφού δαρθούν και σκοτωθούν με την άνεσή τους διοχετεύουν στο διαδίκτυο εικόνες των κατορθωμάτων τους και περηφανεύονται.
Ποιοι είναι; ΧΜ! όσοι αναζητάτε άνεργους, πρεζάκια, ανθρώπους με προβληματική οικογένεια κλπ... ε ξεχάστε το!
Άνθρωποι όπως όλοι μας. Με εργασία με χρήματα κάποιες φορές με πολλά χρήματα και μόνο όμως ένα πάθος: Την ομάδα τους! Ή πιο σωστά το ξύλο. Εκτόνωση μέχρις εσχάτων!
Και για κάποιους που έχουν γράψει εδώ ξανά και ξανά για ναρκωτικά, να σημειώσω κάτι:
Τα ναρκωτικά σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ είναι η αιτία! ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα! Απλώς υπάρχουν για να "τονώνουν" το ηθικό τη δύναμη κλπ. των εμπλεκομένων. Δεν γίνονται επεισόδια επειδή παίρνουν ναρκωτικά.
Το πρόβλημα είναι ένα παιδιά: Πέστε το κοινωνικό πέστε το όπως θέλετε.
Η εισβολή της βίας σε ολοένα και περισσότερα στρώματα του πληθυσμού και κοινωνικές τάξεις. ΔΕΝ είναι δικαιολογία ούτε ελαφρυντικό.
Η βία όμως εξαπλώνεται και από την στιγμή που κάποιοι δεν έχουν την παιδεία... ιδού τα αποτελέσματα!

blackbusa
30/03/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΝΑ που κάτι έγινε! Κάτι φαίνεται να... κινείται που λέμε. ένα πρώτο θετικό βήμα.
Αλλά θα παρακαλούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δώσετε ιδιαίτερη σημασία σε αυτό που γράφει ο DUKASII.
Είδατε ποιοι βρίσκονται ανάμεσα στους συλληφθέντες; Δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός είμαι απολύτως σίγουρος πως αντίστοιχοι πράσινοι υπήρχαν και στην απέναντι πλευρά, ένας ανηψιός βουλευτή αυτό δεν λέει τίποτα από μόνο του, ένας ανήλικος πιθανά ο μαλάκας της υπόθεσης ένας γιος αστυνομικού αμέ καιένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού!
Τι θέλω να πω.
ΔΕΝ έχουν και πολύ σχέση αυτοί με την εικόνα των χουλιγκάνων που κάποιοι εδωμέσα έχουν στο μυαλό τους. Αυτό προσπάθησα να πω και εχτές σε αυτό που έγραψα.
ΔΕΝ υπάρχει σχέση στα παλιά χουλιγκάνια-αλητεία των γηπέδων με αυτούς εδώ. Και το ξαναλέω. Κάντε μια καλή βόλτα στην ευρώπη στα γήπεδα της. Μέσα και στο γύρω χώρο δεν ανοίγει ρουθούνι. Οι αντίπαλοι οπαδοί έχουν συνενοηθεί μέσω κινητών και συναντιούνται σε συγκεκριμένα σημεία για το ξύλο τους. Στην συνέχεια αφού δαρθούν και σκοτωθούν με την άνεσή τους διοχετεύουν στο διαδίκτυο εικόνες των κατορθωμάτων τους και περηφανεύονται.
Ποιοι είναι; ΧΜ! όσοι αναζητάτε άνεργους, πρεζάκια, ανθρώπους με προβληματική οικογένεια κλπ... ε ξεχάστε το!
Άνθρωποι όπως όλοι μας. Με εργασία με χρήματα κάποιες φορές με πολλά χρήματα και μόνο όμως ένα πάθος: Την ομάδα τους! Ή πιο σωστά το ξύλο. Εκτόνωση μέχρις εσχάτων!
Και για κάποιους που έχουν γράψει εδώ ξανά και ξανά για ναρκωτικά, να σημειώσω κάτι:
Τα ναρκωτικά σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ είναι η αιτία! ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα! Απλώς υπάρχουν για να "τονώνουν" το ηθικό τη δύναμη κλπ. των εμπλεκομένων. Δεν γίνονται επεισόδια επειδή παίρνουν ναρκωτικά.
Το πρόβλημα είναι ένα παιδιά: Πέστε το κοινωνικό πέστε το όπως θέλετε.
Η εισβολή της βίας σε ολοένα και περισσότερα στρώματα του πληθυσμού και κοινωνικές τάξεις. ΔΕΝ είναι δικαιολογία ούτε ελαφρυντικό.
Η βία όμως εξαπλώνεται και από την στιγμή που κάποιοι δεν έχουν την παιδεία... ιδού τα αποτελέσματα!

:a10: :a10: :a10: :a10: :a10: :a10:

LsKostas
30/03/2007, 14:24
http://sportnews.flash.gr/articles/2007/3/29/81734/


...Με ανακοίνωση που εκδόθηκε στο επίσημο σάιτ του Ολυμπιακού, η διοίκηση της ομάδας βόλεϊ των Ανδρών πληροφορεί ότι στη λήψη μέτρων προς αποφυγή επεισοδίων στο σαββατιάτικο ντέρμπι πρωταθλήματος Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, στο κλειστό γήπεδο του Ρέντη, εκτός της ισχυρής αστυνομικής δύναμης μέσα στο γυμναστήριο θα λειτουργήσουν επίσης κάμερες ασφαλείας.


Μην τις βαλετε...ξερουμε που δουλευουν...


'Αυτους εχουμε και δεν τους αλλαζουμε'

DUKASII
30/03/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΝΑ που κάτι έγινε! Κάτι φαίνεται να... κινείται που λέμε. ένα πρώτο θετικό βήμα.
Αλλά θα παρακαλούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δώσετε ιδιαίτερη σημασία σε αυτό που γράφει ο DUKASII.
Είδατε ποιοι βρίσκονται ανάμεσα στους συλληφθέντες; Δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός είμαι απολύτως σίγουρος πως αντίστοιχοι πράσινοι υπήρχαν και στην απέναντι πλευρά, ένας ανηψιός βουλευτή αυτό δεν λέει τίποτα από μόνο του, ένας ανήλικος πιθανά ο μαλάκας της υπόθεσης ένας γιος αστυνομικού αμέ καιένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού!
Τι θέλω να πω.
ΔΕΝ έχουν και πολύ σχέση αυτοί με την εικόνα των χουλιγκάνων που κάποιοι εδωμέσα έχουν στο μυαλό τους. Αυτό προσπάθησα να πω και εχτές σε αυτό που έγραψα.
ΔΕΝ υπάρχει σχέση στα παλιά χουλιγκάνια-αλητεία των γηπέδων με αυτούς εδώ. Και το ξαναλέω. Κάντε μια καλή βόλτα στην ευρώπη στα γήπεδα της. Μέσα και στο γύρω χώρο δεν ανοίγει ρουθούνι. Οι αντίπαλοι οπαδοί έχουν συνενοηθεί μέσω κινητών και συναντιούνται σε συγκεκριμένα σημεία για το ξύλο τους. Στην συνέχεια αφού δαρθούν και σκοτωθούν με την άνεσή τους διοχετεύουν στο διαδίκτυο εικόνες των κατορθωμάτων τους και περηφανεύονται.
Ποιοι είναι; ΧΜ! όσοι αναζητάτε άνεργους, πρεζάκια, ανθρώπους με προβληματική οικογένεια κλπ... ε ξεχάστε το!
Άνθρωποι όπως όλοι μας. Με εργασία με χρήματα κάποιες φορές με πολλά χρήματα και μόνο όμως ένα πάθος: Την ομάδα τους! Ή πιο σωστά το ξύλο. Εκτόνωση μέχρις εσχάτων!
Και για κάποιους που έχουν γράψει εδώ ξανά και ξανά για ναρκωτικά, να σημειώσω κάτι:
Τα ναρκωτικά σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ είναι η αιτία! ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα! Απλώς υπάρχουν για να "τονώνουν" το ηθικό τη δύναμη κλπ. των εμπλεκομένων. Δεν γίνονται επεισόδια επειδή παίρνουν ναρκωτικά.
Το πρόβλημα είναι ένα παιδιά: Πέστε το κοινωνικό πέστε το όπως θέλετε.
Η εισβολή της βίας σε ολοένα και περισσότερα στρώματα του πληθυσμού και κοινωνικές τάξεις. ΔΕΝ είναι δικαιολογία ούτε ελαφρυντικό.
Η βία όμως εξαπλώνεται και από την στιγμή που κάποιοι δεν έχουν την παιδεία... ιδού τα αποτελέσματα! +1

hidefnick
30/03/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Φιλαράκι... τα έχεις ψιλομπλέξει! Σε κάποια από αυτά που λες δεν έχεις άδικο αλλά τα κάνεις ολίγον τι σαλάτα.
Ένα πράγμα θα σου πω. Αυτά τα φαινόμενα με τα ραντεβού των "κάφρων" είναι των τελευταίων χρόνων. Και θα μου επιτρέψεις να σου πω πως έχουν έρθει από το εξωτερικό.
Ραντεβού τέτοια ανάμεσα σε χουλιγκάνους δίνονται στην Αγγλία, στη Γερμανία, στην Ολλανδία και στην Ιταλία. Σε αυτά τα κράτη σίγουρα.
Παρακάτω το λες και μόνος σου. Να δούμε τι έγινε στη Δανία. Για πες τι έγινε. Γιατί αν στέκεσαι μόνο στις εικόνες καταστολής που βλέπεις τότε έχεις δει μόνο τη μία πλευρά του νομίσματος.
Η άλλη είναι πως σε όλες τις μοντέρνες και "πολιτισμένες" κοινωνίες υπάρχουν αντίστοιχα φαινόμενα. Και αν και υπάρχει καταστολή και τιμωρία τα φαινόμενα δεν σταματούν.
Το δεύτερο είναι το εξής:
Η οργάνωση των χουλιγκάνων και λοιπών αλητών σε στρατό, περί αυτού πρόκειται, είναι άκρως επικίνδυνη ιστορία. Ξεφεύγει από τον "γραφικό" "Μπάμπτη το σουγιά", το "Μήτσο τον κατσαβίδα" ή τα ανώριμα τσογλανάκια που την έβλεπαν κάπως. Εδώ έχουμε συμμορία στα πρότυπα συμμοριών οργανωμένοι με σχέδιο κλπ.
Έχεις την εντύπωση πως αυτά έχουν λυθεί αλλού; Ξανασκέψου το...
για να τελειώσω με την άποψη μου τι νομίζω πως πρέπει να γίνει πιστεύω ότι χρειάζονται μέτρα σε διπλή κατεύθυνση. ΠΡΟΛΗΨΗ και ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ.
Αλλά... παίζει να θέλω πολλά.

Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν αλλού, και το παράδειγμα της Δανίας το έφερα γιατί εκεί τους άφησαν 1-2-3 μέρες και όταν είδαν ότι δεν ηρεμούσε η κατάσταση την ηρέμησαν the hard way.

Και στις "Ευρωπαικές" χώρες που έχουν τέτοια φαινόμενα οι συνθήκες διαβίωσης υπο καθεστώς ανεργίας συνδιαζμένες με τα πρότυπα της οικογένιας, που ευτύχως δεν έχουν φτάσει ακόμα εδώ, δημιουργούν τέλειες συνθήκες για "στρατους" κλπ καρκινώματα.

Ειλικρινά δεν με απασχολεί καθόλου αν πάνε να σφαχτούν κάπου μακριά μεταξύ τους. Αλλά όταν κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές αθώων περαστικών, και περιουσίες στημένες με κόπο και με μόχθο, γράφω στα φαφαρια μου κοινωνικοπολιτικές θεωρίες και απόψεις σχετικά με το πως φτάσαμε εδω, και ασπάζομαι θεωρίες του στυλ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΞΥΛΟ. Και στέρηση ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ. Αλλωστε όλοι αυτοί έχουν επανειλημένα αποδείξει την αξία που δίνουν στα βασικά ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ των υπολοίπων. Γιατί για τα δικά τους είπαμε, θα βάλουν τη μάνα τους να κλαίει στα κανάλια.

Ας είχαν καεί κανα δύο μηχανάκια συμφορουμιτών και θα είχαμε τόνους απαντήσεων για τους αλήτες.

Στην καταστολή συμφωνούμε απόλυτα. Οσο για την πρόληψη αυτή συνεπάγεται μεγάλο αδελφό με παρα πολλές εξουσίες.........

alximistis
30/03/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν αλλού, και το παράδειγμα της Δανίας το έφερα γιατί εκεί τους άφησαν 1-2-3 μέρες και όταν είδαν ότι δεν ηρεμούσε η κατάσταση την ηρέμησαν the hard way.

Και στις "Ευρωπαικές" χώρες που έχουν τέτοια φαινόμενα οι συνθήκες διαβίωσης υπο καθεστώς ανεργίας συνδιαζμένες με τα πρότυπα της οικογένιας, που ευτύχως δεν έχουν φτάσει ακόμα εδώ, δημιουργούν τέλειες συνθήκες για "στρατους" κλπ καρκινώματα.

Ειλικρινά δεν με απασχολεί καθόλου αν πάνε να σφαχτούν κάπου μακριά μεταξύ τους. Αλλά όταν κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές αθώων περαστικών, και περιουσίες στημένες με κόπο και με μόχθο, γράφω στα φαφαρια μου κοινωνικοπολιτικές θεωρίες και απόψεις σχετικά με το πως φτάσαμε εδω, και ασπάζομαι θεωρίες του στυλ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΞΥΛΟ. Και στέρηση ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ. Αλλωστε όλοι αυτοί έχουν επανειλημένα αποδείξει την αξία που δίνουν στα βασικά ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ των υπολοίπων. Γιατί για τα δικά τους είπαμε, θα βάλουν τη μάνα τους να κλαίει στα κανάλια.

Ας είχαν καεί κανα δύο μηχανάκια συμφορουμιτών και θα είχαμε τόνους απαντήσεων για τους αλήτες.

Στην καταστολή συμφωνούμε απόλυτα. Οσο για την πρόληψη αυτή συνεπάγεται μεγάλο αδελφό με παρα πολλές εξουσίες.........


ΔΕΝ αποτελεί το ξύλο η λύση!!!!! ΟΥΔΕΠΟΤΕ αποτελούσε! Από μόνο του. Εκτός αν συνδυασθεί με γενικότερα μέτρα καταστολής αλλά και ΠΡΟΛΗΨΗΣ! Συνδυασμός όπως έγινε όντως στην Αγλλία την Σκωτία και την Ολλανδία.

latris mixanis
30/03/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΝΑ που κάτι έγινε! Κάτι φαίνεται να... κινείται που λέμε. ένα πρώτο θετικό βήμα.
Αλλά θα παρακαλούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δώσετε ιδιαίτερη σημασία σε αυτό που γράφει ο DUKASII.
Είδατε ποιοι βρίσκονται ανάμεσα στους συλληφθέντες; Δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός είμαι απολύτως σίγουρος πως αντίστοιχοι πράσινοι υπήρχαν και στην απέναντι πλευρά, ένας ανηψιός βουλευτή αυτό δεν λέει τίποτα από μόνο του, ένας ανήλικος πιθανά ο μαλάκας της υπόθεσης ένας γιος αστυνομικού αμέ καιένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού!
Τι θέλω να πω.
ΔΕΝ έχουν και πολύ σχέση αυτοί με την εικόνα των χουλιγκάνων που κάποιοι εδωμέσα έχουν στο μυαλό τους. Αυτό προσπάθησα να πω και εχτές σε αυτό που έγραψα.
ΔΕΝ υπάρχει σχέση στα παλιά χουλιγκάνια-αλητεία των γηπέδων με αυτούς εδώ. Και το ξαναλέω. Κάντε μια καλή βόλτα στην ευρώπη στα γήπεδα της. Μέσα και στο γύρω χώρο δεν ανοίγει ρουθούνι. Οι αντίπαλοι οπαδοί έχουν συνενοηθεί μέσω κινητών και συναντιούνται σε συγκεκριμένα σημεία για το ξύλο τους. Στην συνέχεια αφού δαρθούν και σκοτωθούν με την άνεσή τους διοχετεύουν στο διαδίκτυο εικόνες των κατορθωμάτων τους και περηφανεύονται.
Ποιοι είναι; ΧΜ! όσοι αναζητάτε άνεργους, πρεζάκια, ανθρώπους με προβληματική οικογένεια κλπ... ε ξεχάστε το!
Άνθρωποι όπως όλοι μας. Με εργασία με χρήματα κάποιες φορές με πολλά χρήματα και μόνο όμως ένα πάθος: Την ομάδα τους! Ή πιο σωστά το ξύλο. Εκτόνωση μέχρις εσχάτων!
Και για κάποιους που έχουν γράψει εδώ ξανά και ξανά για ναρκωτικά, να σημειώσω κάτι:
Τα ναρκωτικά σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ είναι η αιτία! ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα! Απλώς υπάρχουν για να "τονώνουν" το ηθικό τη δύναμη κλπ. των εμπλεκομένων. Δεν γίνονται επεισόδια επειδή παίρνουν ναρκωτικά.
Το πρόβλημα είναι ένα παιδιά: Πέστε το κοινωνικό πέστε το όπως θέλετε.
Η εισβολή της βίας σε ολοένα και περισσότερα στρώματα του πληθυσμού και κοινωνικές τάξεις. ΔΕΝ είναι δικαιολογία ούτε ελαφρυντικό.
Η βία όμως εξαπλώνεται και από την στιγμή που κάποιοι δεν έχουν την παιδεία... ιδού τα αποτελέσματα!
+1

div400
30/03/2007, 14:50
με αφορμη το γεγονος αυτο....

πως διαολε ειναι δυνατον να πλακοθουν στο ξυλο δυο ανθρωποι (ή 2 ομαδες ανθρωπων)
για λογ/μο ( ή στο ονομα ) μιας ( ουσιαστικα και πραγματικα και περα ως περα )
ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ !?!?!?!?!?!?!!?


και οσον αφορα την καταστολη/προλυψη...

αν ως κοινωνια/εθνος/κρατος/ η οπως αλλιως πειτε το, χρειαζομαστε ο καθενας και απο 1 μπατσο/γιατρο/δικηγορο κτλ ΠΑΝΩ απο το κεφαλι μας για να προστατεψει απο την ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ μας.....:sad: :sad: :sad:

και εγω ειχα αποθυμενα/αδιεξοδα/προβληματα ως νεανιας ( :rolleyes: ) δεν εδερνα ομως ρε γμτ μου.....

mrklyk
30/03/2007, 14:56
σκατα κανανε παλυ... καθυστερησανε μια αγωνιστικη... μεγαλο πραμμα

οι ομαδες φερουν τεραστιο μερος της ευθύνης

Οι 'οπαδοι' - καφροι που προκαλουν τα επεισοδια ειναι γνωστοι σε ολους στα γηπεδα, αλλα οι ομαδες τους τρεμουν και μερικες φορες τους ενθαρυνουν κιολας

πρεπει να γινει κατι για να περιθωριοποιηθούν και ο καλυτερος τροπος για να δουμε δραση απο τις ομαδες ειναι να θιγουν τα συμφεροντα τους - δεν μπορεις να ελλενξεις τους οπαδους σου? παιξε 10 παιχνιδια σε αδειο γηπεδο (οχι ενα-δυο οπως τωρα και με χρηματικες ποινες της πλακας) - αμα αρχισουν και χανουν λεφτα με το τσουβαλι θα σου πω πως θα αλλαξουν τα πραμματα!

ετσι ειχε γινει και στην Αγγλια μετα το Χιλσμπορο και τον αποκλεισμο ολων των ομαδων τους απο τις Ευρωπαικες διοργανωσεις - σημερα τα γηπεδα ειναι εκκλησια με παιδια, γυναικες και παππουδες να τα γεμιζουν. Αμα κανει κανενας οπαδος καμια καφριλα - επιτοπου απαγορευση εισοδου στο γηπεδο ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! - και αστυνομευση της ποινης απο την ιδια την ομαδα και τους οπαδους της

Αλλα οπως ειπα πιο πανω, ουτε η Σουπερ Λιγκα, ουτε οι ομαδες εχουν τα @@ να τα βαλουν με τους καφρους και θα συνεχισουμε να θρηνουμε θυματα :mad:

alximistis
30/03/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
με αφορμη το γεγονος αυτο....

πως διαολε ειναι δυνατον να πλακοθουν στο ξυλο δυο ανθρωποι (ή 2 ομαδες ανθρωπων)
για λογ/μο ( ή στο ονομα ) μιας ( ουσιαστικα και πραγματικα και περα ως περα )
ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ !?!?!?!?!?!?!!?


και οσον αφορα την καταστολη/προλυψη...

αν ως κοινωνια/εθνος/κρατος/ η οπως αλλιως πειτε το, χρειαζομαστε ο καθενας και απο 1 μπατσο/γιατρο/δικηγορο κτλ ΠΑΝΩ απο το κεφαλι μας για να προστατεψει απο την ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ μας.....:sad: :sad: :sad:

και εγω ειχα αποθυμενα/αδιεξοδα/προβληματα ως νεανιας ( :rolleyes: ) δεν εδερνα ομως ρε γμτ μου.....


Μα αυτή είναι η διαφορά ρε Δημήτρη μου. Ακόμα και ακάποιοι που έχουν πλακωθεί κάποια στιγμή στη ζωή τους δεν είναι χούλιγκαν. Έγινε κάποια στιγμή κουβέντα στην κουβέντα λίγα λόγια παραπάνω κι αρπάχτηκαν. ΟΚ.
Άλλο όμως αυτό κι άλλο αυτό το προσχεδιασμένο καθοδηγούμενο ραντεβού ξύλου! Δεν έχει σχέση με θυμωμένο ή άντε οργισμένο οπαδό που δεν ξέρει πως να ξεσπάσει. Εδώ οι άνθρωποι κατέβηκαν ΜΟΝΟ για να παίξουν ξύλο με πέτρες, ρόπαλα, λοστούς και φωτοβολίδες.

ΥΓ Α ξέχασα να σας πω. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει αλλά κάποιες πληροφορίες θέλουν να υπάρχουν κάποιοι στο χώρο οι οποίοι έδιναν εντολές στον "στρατό" τους και έστελναν τους τραυματισμένους σε δικά τους ΙΧ. Άντε και σε δικά τους νοσοκομεία...

hidefnick
30/03/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΔΕΝ αποτελεί το ξύλο η λύση!!!!!

Σε ανθρώπους σιγουρά, αλλά σηκώνει πολύ συζήτηση το κατα πόσο μιλάμε για νοήμοντα άτομα στην συγκεκριμένη περίπτωση. :wave2: :wave2: :wave2:

alximistis
30/03/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Σε ανθρώπους σιγουρά, αλλά σηκώνει πολύ συζήτηση το κατα πόσο μιλάμε για νοήμοντα άτομα στην συγκεκριμένη περίπτωση. :wave2: :wave2: :wave2:


Δυστυχώς φίλε μου αποτελούν νοήμοντα όντα. Απόλυτα! Άσχημο αλλά αληθινό.

ΥΓ. Μόλις βγήκε ο άλφα και είπε ότι υπάρχουν μαρτυρίες για κουστουμαρισμένους με πολυτελή ΙΧ οι οποίοι έδιναν εντολές.
Κι αυτοί δίχως μυαλο και μη νοήμοντα όντα είναι;

dammed_kittin
30/03/2007, 16:37
to mixalaki ton iksera re paidia!!!!!!!

ti na pw! melos se club tou pao itan...

ta thelei o kwlos tous alla oxi k na pethanoun!!!!!!!

i mitera tou leei oti eixe maxairies, k genika oi efimerides lene oti ton maxairwsan k pige na fugei
k to amaksi anti na kopsei patise gkazi.....

twra ti na leme????

krima to paidi gia ti zwi tou alla oi fantatikoi filathloi dustuxws den tha baloun mualo.......

eipan sti mitera tou en tw metaksu na ton thapsei sto xwrio k oxi stin athina
gia na min ginoun epeisodia......

ELEOSSSSSSSSSSSSSSSS
den sebomaste tipota telika

ΙΠΠΕΑΣ
30/03/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΝΑ που κάτι έγινε! Κάτι φαίνεται να... κινείται που λέμε. ένα πρώτο θετικό βήμα.
Αλλά θα παρακαλούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δώσετε ιδιαίτερη σημασία σε αυτό που γράφει ο DUKASII.
Είδατε ποιοι βρίσκονται ανάμεσα στους συλληφθέντες; Δύο υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός είμαι απολύτως σίγουρος πως αντίστοιχοι πράσινοι υπήρχαν και στην απέναντι πλευρά, ένας ανηψιός βουλευτή αυτό δεν λέει τίποτα από μόνο του, ένας ανήλικος πιθανά ο μαλάκας της υπόθεσης ένας γιος αστυνομικού αμέ καιένας άνδρας του πολεμικού ναυτικού!
Τι θέλω να πω.
ΔΕΝ έχουν και πολύ σχέση αυτοί με την εικόνα των χουλιγκάνων που κάποιοι εδωμέσα έχουν στο μυαλό τους. Αυτό προσπάθησα να πω και εχτές σε αυτό που έγραψα.
ΔΕΝ υπάρχει σχέση στα παλιά χουλιγκάνια-αλητεία των γηπέδων με αυτούς εδώ. Και το ξαναλέω. Κάντε μια καλή βόλτα στην ευρώπη στα γήπεδα της. Μέσα και στο γύρω χώρο δεν ανοίγει ρουθούνι. Οι αντίπαλοι οπαδοί έχουν συνενοηθεί μέσω κινητών και συναντιούνται σε συγκεκριμένα σημεία για το ξύλο τους. Στην συνέχεια αφού δαρθούν και σκοτωθούν με την άνεσή τους διοχετεύουν στο διαδίκτυο εικόνες των κατορθωμάτων τους και περηφανεύονται.
Ποιοι είναι; ΧΜ! όσοι αναζητάτε άνεργους, πρεζάκια, ανθρώπους με προβληματική οικογένεια κλπ... ε ξεχάστε το!
Άνθρωποι όπως όλοι μας. Με εργασία με χρήματα κάποιες φορές με πολλά χρήματα και μόνο όμως ένα πάθος: Την ομάδα τους! Ή πιο σωστά το ξύλο. Εκτόνωση μέχρις εσχάτων!
Και για κάποιους που έχουν γράψει εδώ ξανά και ξανά για ναρκωτικά, να σημειώσω κάτι:
Τα ναρκωτικά σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ είναι η αιτία! ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα! Απλώς υπάρχουν για να "τονώνουν" το ηθικό τη δύναμη κλπ. των εμπλεκομένων. Δεν γίνονται επεισόδια επειδή παίρνουν ναρκωτικά.
Το πρόβλημα είναι ένα παιδιά: Πέστε το κοινωνικό πέστε το όπως θέλετε.
Η εισβολή της βίας σε ολοένα και περισσότερα στρώματα του πληθυσμού και κοινωνικές τάξεις. ΔΕΝ είναι δικαιολογία ούτε ελαφρυντικό.
Η βία όμως εξαπλώνεται και από την στιγμή που κάποιοι δεν έχουν την παιδεία... ιδού τα αποτελέσματα!

Συμφωνώ με τα περισσότερα. Όμως τώρα ας σκεφτούμε την ουσία της παραπάνω παραγράφου. Εφόσον εμφανίστηκε το παραπάνω πρόβλημα, το οποίο δεν υπήρχε σε αυτό το μέγεθος και σε αυτή την ένταση πριν από είκοσι χρόνια, μήπως θα πρέπει να αναζητήσουμε τι άλλαξε σε σχέση με τη προηγούμενη κατάσταση και κυρίως ποιοί - αργά αλλά σταθερά - δημιούργησαν αυτά τα κοινωνικά προβλήματα ; Δεν θα πρέπει να αναζητήσουμε ποιούς βολεύει να υπάρχει αναρχία, βανδαλισμοί, φόνοι, και γενικώς γεγονότα που τραβούν τη προσοχή της κοινωνίας ;

lampros_fazer
30/03/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και επειδη μαλλον ειναι η μερα σημερα της αναδυομενης ψ*λης ας το παω και εγω λιγο παραπερα, και ας θιξω την αγανακτιση μου για καποια "μελη". εδω μεσα ,σε ενα μοτοφορουμ, που μπορουν και γραφουν ολη την μερα κατεβατα για τα ποδοσφαιρικα, και για την αποψη τους για την κοινωνια ολακερη, βασιζομενοι στον γαμημενο μικροκοσμο τους που περιστρεφεται γυρω απο την μπαλα....
Αλλα δεν μπορουν να ξοδεψουν μια σταλα σαλιο για να μοιραστουν μαζι μας λιγη μοτοσυκλετιστικη γνωση.
Κυριοι ειστε πραγματικα αχρηστοι εδω μεσα.
Εγω προσωπικα μακαρι να μπορουσα να απαγορεψω αθλητικες συζητησεις εδω μεσα, γιατι το εχετε παραχεσει.
Για πες ρε Κρούκη ποιούς εννοείς..(όχι,δεν έχω τη μύγα..)..

Διαφέρει όμως σε πολύ η χρησιμότητα των ποδοσφαιρικών συζητήσεων από τις συζητησεις του 'υπάρχει θεός','όσοι πιστεύετε σε θεό είστε πρόβατα' και εμπρός να κάψουμε τα πάντα'..Αυτά κατά πόσο προσφέρουν στη μοτοσυκλετιστική γνώση..;;Εκεί δεν έχει παραχεστεί το θέμα..;

lampros_fazer
30/03/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Οσο και όσοι είστε πρόβατα και οπαδοί είτε στον αθλητισμό, είτε στις θρησκείες, είτε στα κόμματα, γενικώς μικρή αξία έχει η παρουσία σας και η προσφορά σας στο κοινωνικό σύνολο... οπότε λείψετε δε λείψετε, είτε βιολογικά είτε πνευματικά, το ίδιο κάνει για μια υγιή κοινωνία... αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!

Για όλα τα παραπάνω ΔΕ πρόκειται ΠΟΤΕ να λυπηθώ για κάποιον που πήγαινε γυρεύοντας... ας πεθάνει, ας ψοφήσει καλύτερα κατ'ευθείαν.. να μην τραυματιστεί και να πληρώνω εγώ (μέσω φόρων) την πολυμηνη αποκατάσταση της υγείας του για να ξαναβγεί να κάνει τα ίδια...

ΠΡΟΒΑΤΑ....Ε...ΠΡΟΒΑΤΑ...

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη λογική του όποιοι δεν συμφωνείτε μαζί μου είστε πρόβατα..

Οπαδός δεν σημαίνει βγάζω μαχαίρι και καθαρίζω..Αυτοί είναι δολοφόνοι,δεν είναι οπαδοί..Κι εγώ πχ είμαι οπαδός του Ρόσσι (και εσύ σε κάτι άλλο) δεν θα σφάξω ποτέ κανέναν..Αυτό το 'αν λείψετε δε, ακόμα καλύτερα!!!' το βρίσκω μαλακία..Και ποιός είσαι εσύ που κρίνεις προσφορά στο κοινωνικό σύνολο όλων των υπολοίπων..;Ποιός σε έχρισε σωτήρα..;;

Είμαι 110% αντίθετος με τους χουλιγκανισμούς,αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου κιαλύτερα να ψοφήσουμε (σχεδόν) όλοι μας κατ'ευθείαν για να μην πληρώνει ο υπόλοιπος κόσμος τις καφρίλες και τις 200ρες μας..

lampros_fazer
30/03/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Απλα...

Όπως θα θυμάστε, στην Ιταλία σε ανάλογα πρόσφατα επεισόδια ανεστάλησαν ΟΛΟΙ οι αγώνες πάραυτα

Εδώ θα έχει τα @@@δια ο Ορφανός να το κάνει;

(μα τι κάθομαι και λέω ... )
Και εδώ ανεστάλησαν τελικά οι αγώνες..Και..;;Τι θα γίνει..;; (είναι ένα ΜΙΚΡΟ βήμα δε λέω..)
Χρειάζεται να υπάρχει αγώνας για να κλείσουν ραντεβού και να σκοτωθούν..;

el_hymador
30/03/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποιός από τους ιθύνοντες έχει τα @ρχίδι@ να υποβιβάσει Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για μία χρόνια;Ας το κάνει να σφίξουνε λίγο τα ζωνάρια να δούμε.Μόνο εκ των έσω γίνεται η κάθαρση,μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία

+10000000000000000000

και μην ακουσω μαλακιες οτι δεν φταινε οι συλλογοι .....ας κανουν τα κουμαντα τους!!!

THEOD
30/03/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αν και δεν είναι κάτι φοβερό , εντούτοις είναι ενα βήμα... αρκεί να κάνουν και το δεύτερο και να μην μείνουν στο ... μετέωρο βήμα του πελαργού.



Φίλε δυστυχώς το έργο το έχουμε ξαναδεί...Όπως πάντα θα λυσσάξουν τα κανάλια για καμμιά βδομάδα, θα ανακοινωθούν "βαρύγδουπα" μέτρα και ίσως την πληρώσουν και καναδύό κορόιδα - έτσι για να ικανοποιηθεί το φιλοθεάμον κοινό...

σε 2 το πολύ βδομάδες τα κανάλια θα έχουν βρεί νέο παιχνίδι για να παίξουν τηλεθέαση, το θέμα θα έχει ξεχαστεί, και εδώ που τα λέμε οι εκλογές είναι κοντά - ποιός πολιτικός θα κάνει τον ήρωα.... Μεσολαβεί και ο οβελίας ...

έτσι αφού όλοι θα έχουν καταδικάσει πρώτα με κραυγαλέες δηλώσεις στα τηλεπαράθυρα τα κακώς κείμενα, μετά από λίγο οι ίδιοι θα κοιμηθούν τον ύπνο του δικαίου και την επόμενη φορά που θα έχουμε επεισόδεια πάλι τα ίδια θα λέμε... Κάτι σαν αυτές τις συζητήσεις που μαζεύονται και συζητάνε δήθεν προβληματισμένοι για τα χάλια της τηλεόρασης οι ίδιοι που είναι υπεύθυνοι για αυτά...

xastoukopsaro
30/03/2007, 19:08
ενα πραγμα ρε παιδια.... επειδη ειμαι λιγο κυνικος σε αυτα τα θεματα.......

εαν εγω γουσταρω το ξυλο και λεω θα παω να δωσω ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Η ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ αλλα τελικα τις μαζευω και πεθαινω δεν εχω και εγω μεριδιο ευθυνης??? δεν θελω να πω οτι δεν φταιει ο αλλος αλλα και εγω πηγαινα γυρευοντας. σημερα εγω αυριο καποιος αλλος...

δηλαδη εγω που θα εριχνα ξυλο και θα κοπανουσα στο κεφαλι τον αλλο θα εβαζα λιγοτερη δυναμη και δεν θα πεθαινε?

ολοι ξερουμε ποσο ευκολο ειναι να πεθανει κανεις αν ειναι η κακια η ωρα. Εδω ριχνεις μπουκετο στον αλλον και πευτει σε κομα γιατι τον πετυχες εκει που δεν επρεπε.... η στην χειροτερη περιπτωση πεθαινει.

συγνωμη αλλα δεν δεχομαι το "ναι οκ αν παλκωθουμε αλλα οχι και να πεθανουμε κιολας"

στην αγγλια τουλαχιστον μεσα στο γηπεδο δεν γινεται τιποτα γιατι πλεον οποιος μπαινει μεσα καταγραφεται απο τις καμερες και για την παραμικρη μοφρη βιας μπαινει στο κελι για 3 χρονια νομιζω....

Ας καναν και στην ελλαδα κατι τετοιο τουλαχιστον να ξεκινησει απο καπου....
Εισαι στο γηπεδο και κανεις την λαλακια?? μεσα στην κλουβα!!! Τουλαχιστον το εκκολαπτηριο που λεγεται γηπεδο δεν θα ξεφουρνιζει νεες γενιες ανεγκεφαλων τσαμπουκαδων.
θα μπορουν να πανε μπαμπαδες με τα παιδια τους να δουν εναν αγωνα....


αλλα βεβαια δεν χρειαζονατι να υποστηριζουν μια ομαδα για να παλκωθουν. θυμαμαι Οταν ημουν μικρος με ειχαν δειρει γαιτι ειχα παει για καφε σε μια αλλη περιοχη.,.... και οχι ενας ενας αλλα 5 μαζι....

για μενα αυτοι ειναι οι μεγαλυτεροι εγκληματιες γιατι το κανουν για να γουσταρουν και μονο.

Πολυ θα γουσταρα να εβλεπα κοσμο στο κελι οταν ειναι μπλεγμενος σε καθε μορφη ομαδικης βιας.
(γηπεδο-πολυτεχνειο-ψευτοαναρχικοι-και ξυλο μεταξυ περιοχων)
Και αν εχει λευκο ποινικο μυτρωο καιρος ειναι να του λερωθει.


εδω στην ιταλια πεθανε ανα χρονο περιπου εχουμε και εναν νεκρο... και εδω οι αρχες κοιμουνται τον υπνο του δικαιου ....



ο θεος να συγχωρεσει την ψυχη του παιδιου αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι ο τελευταιος..

blackbusa
30/03/2007, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrklyk
σκατα κανανε παλυ... καθυστερησανε μια αγωνιστικη... μεγαλο πραμμα

οι ομαδες φερουν τεραστιο μερος της ευθύνης

Οι 'οπαδοι' - καφροι που προκαλουν τα επεισοδια ειναι γνωστοι σε ολους στα γηπεδα, αλλα οι ομαδες τους τρεμουν και μερικες φορες τους ενθαρυνουν κιολας

πρεπει να γινει κατι για να περιθωριοποιηθούν και ο καλυτερος τροπος για να δουμε δραση απο τις ομαδες ειναι να θιγουν τα συμφεροντα τους - δεν μπορεις να ελλενξεις τους οπαδους σου? παιξε 10 παιχνιδια σε αδειο γηπεδο (οχι ενα-δυο οπως τωρα και με χρηματικες ποινες της πλακας) - αμα αρχισουν και χανουν λεφτα με το τσουβαλι θα σου πω πως θα αλλαξουν τα πραμματα!

ετσι ειχε γινει και στην Αγγλια μετα το Χιλσμπορο και τον αποκλεισμο ολων των ομαδων τους απο τις Ευρωπαικες διοργανωσεις - σημερα τα γηπεδα ειναι εκκλησια με παιδια, γυναικες και παππουδες να τα γεμιζουν. Αμα κανει κανενας οπαδος καμια καφριλα - επιτοπου απαγορευση εισοδου στο γηπεδο ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! - και αστυνομευση της ποινης απο την ιδια την ομαδα και τους οπαδους της

Αλλα οπως ειπα πιο πανω, ουτε η Σουπερ Λιγκα, ουτε οι ομαδες εχουν τα @@ να τα βαλουν με τους καφρους και θα συνεχισουμε να θρηνουμε θυματα :mad:

Αυτος δεν ειναι τροπος αντιμετωπισης γιατι πολυ απλα μπορει να γινουν προβοκατσια.
Η σωστη αντιμετωπηση ειναι η ΑΜΕΣΗ ΣΥΛΛΗΨΗ αυτων που κανουν τα επεισοδια.Τοσο απλο ειναι.
Ενας μονο πηγε να τα βαλει μαζι τους (πολυ ηταν και καλοι του φιλοι) και ολοι πεσανε να τον φανε,και οι αντιπαλη πλευρα να λιδωρει.Τι ΡΟΥΦΙΑΝΟ,ΚΑΡΦΙ,ΕΣ ΕΣ,ΑΡΤΕΜΗ ΜΑΤΣΑ,ΛΑΜΟΓΙΟ,ΓΡΑΦΙΚΟ,ΨΩΝΙΟ και αλλα πολλα τον ειπανε.
Σε πολλα δεν συμφωνω μαζι του αλλα σε αυτο ειμαι μαζι του.Ποιος ειναι αυτος????

SPRINT RS
30/03/2007, 20:36
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΣΤΡΑΤΟΥΣ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ (2) ΤΑΙΝΙΕΣ

FOOTBALL FACTORY
GREEN STREET HOOLIGANS

ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΕΣ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΑΛΛΑ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΕΞΩ

ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΧΡΟΝΟΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ

TROOPER
31/03/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPRINT RS
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΣΤΡΑΤΟΥΣ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ (2) ΤΑΙΝΙΕΣ

FOOTBALL FACTORY
GREEN STREET HOOLIGANS

ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΕΣ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΑΛΛΑ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΕΞΩ

ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΧΡΟΝΟΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ

+10000000000000000000

giobazolias
31/03/2007, 02:33
διαβαζοντας ολα τα ποστ βλεπω οτι ολες οι αποψεις λιγο πολυ ειναι σωστες!

λυπαμαι παρα πολυ, οπως ολη η ελλαδα για το θανατο του νεου!

βια υπαρχει απο τα αρχαια χρονια και θα υπαρχει!!!!!!!!!!
ειναι και ενας τροπος εκτονωσης για τους νεους .............ειναι και η καβλα της αισθηση του κινδυνου, της αδρεναλινης κτλ.
φυσικα θα μπορουσαν να εκτονωθουν με καλυτερο τροπο..................μηχανες, γυμναστηρια, extreme sports κτλ.

η τουλαχιστον με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ λιγοτερο ΑΝΑΝΔΡΟ και με περισσοτερο σεβασμο στη ζωη τη δικη τους και του αλλου.................οπως εδω!
http://www.youtube.com/watch?v=IpyxVpT0yKY&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=GnfpwW6sMkc

χωρις στιλετα και αλλα πουστριλικια αλλα σωμα με σωμα!



και κατι αλλο................................
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ!!!!!!!

-διοικησεις που στηριζουν και μισθωνουν τους χουλιγκανς και μετα καταδικαζουν τις πραξεις αυτων!
-δημοσιογραφοι που αναπαραγουν το μισος με χυδαια πρωτοσελιδα, και συνχρονος καταδικαζουν τη βια!

δεν μπορω να ξεχασω γνωστο δημοσιογραφο με εκπομπη στο αθλητικο ραδιοφωνο της ερτ, που καθε μερα εδω και χρονια καταδικαζει τo χουλιγκανισμο, και οταν ο ντεμης εδωσε ατομα στη δικαιοσυνη επι 1 βδομαδα ΕΚΡΑΖΕ ΤΟ ΝΤΕΜΗ ΠΟΥ ΡΟΥΦΙΑΝΕΨΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!!!!!!!!!!



Με αφορμη 1 μονο νεκρο στην ελλαδα δυστηχως δεν νομιζω οτι μπορουν να ληφθουν ριζικα μετρα κατα του χουλιγκανισμου............(στην αγγλια χρειαστηκαν πανω απο 100 νεκροι)
και δεν το νομιζω γιατι............. αν η αιτια θανατου ενος οπαδου ειναι αρκετη για την παταξη της βιας, τοτε στην ελλαδα θα επρεπε να εχουμε τους καλυτερους δρομους στον κοσμο με τους τοσους νεκρους της ασφαλτου λογο κακοτεχνιων!!!!!!

TROOPER
31/03/2007, 02:37
εγω παλι δεν λυπαμαι καθολου για τον θανατο του....ηξερε που πηγαινε και ηταν και αυτος οπως και ολοι οι υπολοιποι εν δυναμι δολοφονοι!!!!!!

σορυ αλλα αυτη ειναι η αληθεια...

giobazolias
31/03/2007, 02:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εγω παλι δεν λυπαμαι καθολου για τον θανατο του....ηξερε που πηγαινε και ηταν και αυτος οπως και ολοι οι υπολοιποι εν δυναμι δολοφονοι!!!!!!

σορυ αλλα αυτη ειναι η αληθεια...


δεν σε πιστευω.......αυτο το λες με ελαφραν καρδιαν ισως για να μην σε παιρνει απο κατω!

TROOPER
31/03/2007, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
δεν σε πιστευω.......αυτο το λες με ελαφραν καρδιαν ισως για να μην σε παιρνει απο κατω!

:nono: :nono: :nono:

σκληρο ναι.ελαφρα τη καρδιαν οχι.

giobazolias
31/03/2007, 02:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:nono: :nono: :nono:

σκληρο ναι.ελαφρα τη καρδιαν οχι.

ξερεις τι μου θυμησες?

καποιον που οδηγουσε πολυ προκλητικα (σουζες, παντιλικια κτλ) ο περισσοτερος κοσμος τον εβριζε!
οταν σκοτωθηκε, καποιοι που τον βριζαν λυπηθηκαν.....καποιοι αλλοι ειπαν οτι τα ηθελε ο κωλος του!

TROOPER
31/03/2007, 03:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
ξερεις τι μου θυμησες?

καποιον που οδηγουσε πολυ προκλητικα και οι ποιο πολλοι τον βριζαν!
οταν σκοτωθηκε καποιοι που τον βριζαν λυπηθηκαν.....καποιοι αλλοι ειπαν οτι τα ηθελε ο κωλος του!

ε εγω ειμαι απο αυτους που λεω οτι τα ηθελε ο κωλος του.

giobazolias
31/03/2007, 03:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε εγω ειμαι απο αυτους που λεω οτι τα ηθελε ο κωλος του.

δεκτον!