PDA

View Full Version : Ρε συνάδελφοι... τη γνώμη σας



Σελίδες : [1] 2 3 4

Cpt. Haddock
20/04/2007, 09:06
BMW F650GS

Ducati Multistrada 620


Ακούω...

:wave2:











Υ.γ. ΔΕΝ είμαστε στις Γενικές :smokin:

edit: Τελικά ΠΗΓΑΜΕ στις γενικές :sick: :lol:

Alx 84
20/04/2007, 09:23
Μέρες καλές! Αν το θέλεις για να κάνεις και τις διαδρομούλες σου στο χώμα τότε... BMW. το άλλο είναι πιο δρομίσιο. από εκεί κ πέρα από τεχνικά κλπ ας πουνε οι άλλοι:wave2:

Nik0s
20/04/2007, 09:38
Μεταξύ των δύο, BMW. :D

latris mixanis
20/04/2007, 09:46
Την Γερμανίδα φυσικά, έλα δεν θέλω βλακείες.... :D

Cpt. Haddock
20/04/2007, 09:47
:eyepop: :eyepop:

3-0 μέχρι στιγμής...

:look:

sniper
20/04/2007, 09:57
Τι θες να κάνεις με ένα από τα παραπάνω μοτοσακά;

Σοβαρή ερώτηση - σοβαρή απάντηση θέλω

kalesin
20/04/2007, 09:59
Λιακο...



εχει σημασια;

ποια σε κανει να αισθανεσαι ομορφα;
ποια θα ειναι αυτη που μολις τη βλεπεις θα την φανταζεσαι τον εαυτο σου σε μερη ομορφα;

κ οι 2 αξιοπρεπεστατες ειναι, καλες ειναι, αγιες ειναι

Προσωπικα το multi δεν μου αρεσει εμφανισιακα [με χαλαει η μουρη του] αλλα..

εσενα ποια σε φτιαχνει;


αν σε φτιαχνουν κ οι 2, τοτε υπαρχει ενα πολυ απλο κολπο για να δεις ποια εχει το 1% παραπανω

Αποκλεισε μια κ σκεψου οτι θα παρεις την αλλη... αν η επιλογη σου δεν σε γεμιζει κ αισθανεσαι καπως... τοτε μαλλον ηθελες αυτη που απεκλεισες


:wave2:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι θες να κάνεις με ένα από τα παραπάνω μοτοσακά;
Σοβαρή ερώτηση - σοβαρή απάντηση θέλω

Σωστά...

Η απάντηση είναι: Τα πάντα (στο βαθμό που τα καταφέρνουν)

Εξηγούμαι: Εμένα πλέον η μηχανή ειναι το ΚΥΡΙΟ μέσο μετακίνησης στο σχεδόν 100% των αναγκών μου βρέξει/χιονίσει

Σε σημείο που σκέφτομαι να πουλήσω το αυτοκίνητο γιατί κάθεται.

Άρα θέλω:

- Ευκολο μηχανάκι και όχι μαστόδοντο
- Ευκολία στην πόλη
- Δυνατότηα ταξιδιών
- Μια κάποια εκτός δρόμου δυνατότητα

ζητάω πολλά γιατρέ; :sick:

idi
20/04/2007, 10:03
καλα ρωτας????

VERSYS!!!!!!!!!!

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα ρωτας????

VERSYS!!!!!!!!!!

άντε παλι... :rolleyes: :rotflmao:

ρε, ΔΕΝ είναι στις επιλογές μου


(δε μου αρέσει, πως να το κάνουμε)

:wave2:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
εσενα ποια σε φτιαχνει;

Το Μulti, δεν το συζητάω...

αλλα (δες και την απάντησή μου παραπάνω) είναι κι άλλοι παράγοντες στη μέση, δεν έχω την πολυτέλεια να έχω ένα μηχανάκι μόνο για την κ@υλα μου

:sick:

sniper
20/04/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....

- Ευκολο μηχανάκι και όχι μαστόδοντο
- Ευκολία στην πόλη
- Δυνατότηα ταξιδιών
- Μια κάποια εκτός δρόμου δυνατότητα

........

@Cpt : Άρα αποκλείεις το ντουκάτι.... χώμα δεν μπαίνει... εκτός αν πέφτοντας έχεις μεγάλο τραπεζικό λογαριασμό κι υπομονή.....

@ΙΔΙ : Και τα προφυλαχτικά σου Καβασάκι είναι; Κάνε μας την χάρη και πήγαινε παρακάτω.

SeNNinhA
20/04/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σωστά...

Η απάντηση είναι: Τα πάντα (στο βαθμό που τα καταφέρνουν)

Εξηγούμαι: Εμένα πλέον η μηχανή ειναι το ΚΥΡΙΟ μέσο μετακίνησης στο σχεδόν 100% των αναγκών μου βρέξει/χιονίσει

Σε σημείο που σκέφτομαι να πουλήσω το αυτοκίνητο γιατί κάθεται.

Άρα θέλω:

- Ευκολο μηχανάκι και όχι μαστόδοντο
- Ευκολία στην πόλη
- Δυνατότηα ταξιδιών
- Μια κάποια εκτός δρόμου δυνατότητα

ζητάω πολλά γιατρέ; :sick:


- Ευκολο μηχανάκι και όχι μαστόδοντο

Εύκολα, πανεύκολα και τα δύο είναι. Το Ducati είναι πιο παιχνιδιάρικο λόγω κινητήρα και έχει πιο πολύ fun σίγουρα.

- Ευκολία στην πόλη

Ευέλικτα και τα δύο. Παπία κανονικά. Στενά, περνάνε από παντού, ακόμη και σε τρελό traffic. Το BMW θα ανεβοκατέβει πιο εύκολα πεζοδρόμια και θα το λυπηθείς λιγότερο. Λόγω υδρόψυξης το BMW δεν θα δυσανασχετήσει κολλημένο σε μποτιλιάρισμα ή με τις θερμοκρασίες της Αθήνας το καλοκαίρι.

- Δυνατότηα ταξιδιών

Δεν πρέπει να υπάρχει και τεράστια διαφορά. Σαφώς βέβαια το BMW είναι πιο ταξιδιάρικο, με ελάχιστους κραδασμούς γύρω στις 5000σαλ μόνο, απόλυτα σταθερό στα 160-170, και με αποδεκτή καλυψη από τον αέρα εκεί με την γεγάλη ζελατίνα (ύψος 1,80). Φορτώνεται τρελά (κυριολεκτικά) και δεν διαφοροποιείται η οδική του συμπεριφορά. Ταχύτητα ταξιδίου 160 σταθερά και χωρίς ζόρι. Για το Ducati δεν ξερω από πρώτο χέρι τι ακριβώς γίνεται αλλα όλοι παραδέχονται ότι είναι πόλυ πολύ καλά στημένο στο δρόμο. Φορτωμένο δεν ξέρω.

- Μια κάποια εκτός δρόμου δυνατότητα

Μόνο το BMW εκτός δρόμου αν και το απλό θα σου θέσει όρια ρυθμού λόγω του χαμηλού ύψους του. Το Dakar πάλι πάει ΟΠΟΥ θέλεις ανετα και χαλαρά. Το Ducati δεν είναι για χώμα ούτε λόγω ύψους αλλα κυρίως λόγω σεταρίσματος των αναρτήσεων και λόγω ζαντών. Θα περάσει προσεκτικά ενα χωματόδρομο βέβαια αλλα όπως και όλα τα street.


Είχα το Dakar και θα έλεγα ότι θα το ξανάπαιρνα χαλαρά. Έχει το πλεονέκτημα σε σχέση με το απλό GS ότι δεν βρίσκει σε κανένα καθρέπτη αυτοκινήτου το τιμόνι του. Είναι πραγματικά σαν παπί μέσα στην κίνηση και φορτώνεται τρελα (να έβλεπες τι του έβαζα μόνο...). Ταξίδι πήγαινες χαλαρά με 160 και επιτάχυνε (αργα βέβαια) μέχρι τα 170 και μετά ήθελε λίγο χρόνο και ευθεία εως τα 176 τελική. Σταθερότατο και δεν επηρεάζονταν από αερα και πολύ οικονομικό σε κατανάλωση. 320χλμ/τεπόζιτο σε κάθε περίπτωση έως 410χλμ το μέγιστο.

Από την άλλη προσωπικά ανάμεσα στο απλό GS και το Ducati θα επέλεγα Ducati επείδή ναι μεν θα με απασχολούσε περισσότερο σαν μηχανή καθώς και θα με ζόριζε λίγο πιο πολύ στην πόλη, από την άλλη θα ήταν πολύ πιο fun σε όλες τις υπόλοιπες ασφάλτινες χρήσεις.

Γενικά μικρές οι διαφορές τους στα σημεία που αναφέρεις.

byron
20/04/2007, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
BMW F650GS

Ducati Multistrada 620


Ακούω...


Ρε συνάδελφε να φύγεις από F650 για να πάς στο F650GS ; Ούτε 1 εβδομάδα δεν θα χαρεί η καρδούλα σου.

Το χώμα που κάνεις είναι σοβαρό ή περνάει και Harley;
Απ΄ότι έχω καταλάβει τα περισσότερα χλμ τα κάνεις ασφαλτο. Πάρε το Multi και ακόμα καλύτερα το μεγάλο. Στα ταξίδια που γουστάρεις τα κ.εκ παίζουν ρόλο.


Χώρια που τα Multi στην πίστα πάνε γαμάτα.... :smokin:

:wave2:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Είχα το Dakar και θα έλεγα ότι θα το ξανάπαιρνα χαλαρά. Έχει το πλεονέκτημα σε σχέση με το απλό GS ότι δεν βρίσκει σε κανένα καθρέπτη αυτοκινήτου το τιμόνι του. Είναι πραγματικά σαν παπί μέσα στην κίνηση και φορτώνεται τρελα (να έβλεπες τι του έβαζα μόνο...). Ταξίδι πήγαινες χαλαρά με 160 και επιτάχυνε (αργα βέβαια) μέχρι τα 170 και μετά ήθελε λίγο χρόνο και ευθεία εως τα 176 τελική. Σταθερότατο και δεν επηρεάζονταν από αερα και πολύ οικονομικό σε κατανάλωση. 320χλμ/τεπόζιτο σε κάθε περίπτωση έως 410χλμ το μέγιστο.

Για το Ντακάρ, με απασχολεί το οτι, όντας ψηλότερο και με 21' ζάντα μπροστά δε θα είναι λιγότερο σταθερό σε ταξίδια;

:confused:

(έχουμε κι ένα θεματάκι με το ύψος σοτ ντακάρ αλλα την παλεύουμε με χαμηλότερη σέλα)

:sick:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ρε συνάδελφε να φύγεις από F650 για να πάς στο F650GS ; Ούτε 1 εβδομάδα δεν θα χαρεί η καρδούλα σου.
Το χώμα που κάνεις είναι σοβαρό ή περνάει και Harley;
Απ΄ότι έχω καταλάβει τα περισσότερα χλμ τα κάνεις ασφαλτο. Πάρε το Multi και ακόμα καλύτερα το μεγάλο. Στα ταξίδια που γουστάρεις τα κ.εκ παίζουν ρόλο.
Χώρια που τα Multi στην πίστα πάνε γαμάτα.... :smokin:

:wave2:

Δεν παίζει το μεγάλο Multi για λόγους κόστους...

Τι να σΕ πω ρε Βύρωνα για το χώμα... όντως τα πιο πολλά είναι ασφάλτινα αλλά...

:look: :confused: :sick:

byron
20/04/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.. όντως τα πιο πολλά είναι ασφάλτινα αλλά...

....αλλά τι; Κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να έχεις δίλλημα. Πάιρνεις αυτό που κάνει καλύτερα το 95( ; )% της χρήσης που θα κάνεις και το κυριότερο γιά μένα, αυτό που γουστάρεις.

Επομένως......

Το GS θα είναι σαν παλιά σου γκόμενα που έκανε περμαναντ στο μαλλί. Μετά το 1/2ωρο θα έχεις θυμηθεί γιατί την χώρισες.

:wave2:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 10:41
Ωραία

(π##@στη βύρωνα :lol: :rotflmao: )

Ξέρει κανείς αν το multi (το μικρό ε; ) μπορεί να φορτωθεί τριβάλιτσο και να γράψει 5,000 χλμ σε 10 μέρες;

Αντέχει, υπάρχουν βαλίτσες/βάσεις;

:uplate:

Ρωτάω δεν ξέρω






θα την κάνω τη μαλακία φοβάμαι :hypnotize

sapila racing
20/04/2007, 10:46
To Μulti εχει σαφώς πιο σπορ χαρακτήρα, πιο παιχνιδιάρικο κλπ.
Σαφώς καλύτερο στην ασφαλτο από το BMW.

Αλλά αν πηγαίνεις εστω και λίiiiiγο χώμα, και θέλεις να συνεχίσεις να πηγαίνεις μην το πάρεις.

Οπως ειπώθηκε και παραπάνω, με το Multi απλά θα περνας από βατό χωματόδρομο, και πάλι προσεκτικά.

OzZzZzY
20/04/2007, 10:51
η μεταβαση απο το απλο σε gs πιστευω οτι δεν θα σου δωσει την αναμενωμενη χαρα..μια απ τα ιδια θα ναι περιπου

ωστοσο προτεινω το bmw αφου σε ενδιαφερει το χωμα..θα σε πηγαινει παντου..ρωτα και τον dimchios να σε πει
:D

SeNNinhA
20/04/2007, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραία

(π##@στη βύρωνα :lol: :rotflmao: )

Ξέρει κανείς αν το multi (το μικρό ε; ) μπορεί να φορτωθεί τριβάλιτσο και να γράψει 5,000 χλμ σε 10 μέρες;

Αντέχει, υπάρχουν βαλίτσες/βάσεις;

:uplate:

Ρωτάω δεν ξέρω

θα την κάνω τη μαλακία φοβάμαι :hypnotize


Φυσικά και αντέχει ρε κι ας λένε για τα Ducati. Χωρίς να μπορώ να είμαι σίγουρος για το συγκεκριμένο που ρωτάς, φίλος είχε το μικρό, έμεινε πολύ ευχαριστημένος και το έδωσε ανταλλαγή και πήρε το 1000άρι γιατί απλά ήθελε γκαζι για να ακολουθεί την παρέα με τα street.

Βαλίτσες υπάρχουν σε μαμά τριβάλιτσο στο ίδιο χρώμα και δείχνει πόλυ όμορφο. Τιμή βέβαια δεν ξέρω.


Όσον αφορά το Dakar, ήταν σταθερότατο στον δρόμο με 170 είτε ήταν φορτωμένο, είτε κενό, με στάνταρ πίσω 50lt βαλίτσα, είτε έιχε αέρα, είτε όχι. Αυτά βέβαια με απλά λάστιχα δρόμου εως Sahara χάραξης πχ. Όταν άλλαζες και έβαζες χωμάτινα τότε αρχιζε να κουνάει μετά τα 130-140 (αναλογα τα λάστιχα). Βέβαια σε όποια μηχανή κι αν βάλεις χωμάτινα, πάλι θα κουνάει λόγω σχεδιασμού των τακουνιών. Συν ότι το Dakar είναι ακόμη πιο ευέλικτο στην πόλη (εαν το φτάνεις).

Για εμένα παίζει ή DAKAR ή MULTI

x-rider
20/04/2007, 10:55
ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ το 650 τι σου λεει?


οταν το ειχα πηγαινα παντου και καλα και ωραια (και ΤΣΕΧΙΑ & αμετρητους , μα αμετρητους χωματοδρομους , που πλησιαζαν να γινουν σκετα κατσαβραχα)


καλη επιλογη να εχεις
:beer:

dirtbird
20/04/2007, 10:55
Πριν κανά τρίμηνο είχα οδηγήσει το πιο κουρασμένο μάλλον 620 που υπάρχει (το μηχανάκι των παραουσιάσεων-test rides και test των περιοδικών) και ..... εξεπλάγην.

Πάρα πολύ καλός κινητήρας-φρένα-στήσιμο.
Όποιος και να μου το έλεγε δεν θα το πίστευα γιατί μάλλον με χαλάει η εμφάνιση του λίγο gay).

To GS έχει 21' εμπρός και καλό -για μονοκύλινδρο- μοτέρ, κατά τα άλλα είναι πολύ βαρύ (και έχει και μία fake εξάτμιση).

Νομίζω ότι σου ταιριάζει καλύτερα το 620.

Οδήγησε το οπωσδήποτε πριν αποφασίσεις.
:beer: :wave2:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
To GS έχει 21' εμπρός και καλό -για μονοκύλινδρο- μοτέρ, κατά τα άλλα είναι πολύ βαρύ (και έχει και μία fke εξάτμιση).

21' έχει μόνο το Ντακαρ.

Βαρύ σε σχέση με τι ρε Σωτήρη; Μπροστά στο δικό μου είναι πουπουλο τελείως (όχι τόσο λόγω κιλων όσο χαμηλού κέντρου βάρους )

Ξέρουμε ποιος δίνει Multi για test ride?

:confused:

SeNNinhA
20/04/2007, 11:02
1


85094

SeNNinhA
20/04/2007, 11:03
2


85095

sniper
20/04/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πριν κανά τρίμηνο είχα οδηγήσει το πιο κουρασμένο μάλλον 620 ....


....μάλλον με χαλάει η εμφάνιση του λίγο gay).

.........

Νομίζω ότι σου ταιριάζει καλύτερα το 620.

.......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


σόρρυ ρε κάπτεν.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
20/04/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Αντέχει, υπάρχουν βαλίτσες/βάσεις;



Ετσι στο γρήγορο... (http://www.protwins.co.uk/products_multi/multi_complement/prod_multi_compliment.html)

και σχάρα (http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_accessori.asp?CO_ID=722)

:wave2:


85096

Cpt. Haddock
20/04/2007, 11:06
ρε σεις

(Βυρωνα και seninnha), αυτό είναι το 1000

pimenas
20/04/2007, 11:07
Δεν κοιτάς και κάνα vstrom;

Είναι λίγο χειροτέρο για καθημερινό μηχανάκι, αλλα σίγουρα θα σε αποζημιώσει στα ταξίδια...

Πάντως μεταξύ των δυο που σκέφτεσαι προτείνω F650 GS. Εγώ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου, γιατί τα κάνει όλα.

Μόνο στην εθνική θα γούσταρα κάτι σαν vstrom για περισσότερη άνεση.

Cpt. Haddock
20/04/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
σόρρυ ρε κάπτεν....

τι μλκες είσαστε ρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
20/04/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
σόρρυ ρε κάπτεν.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όντως ρε Σωτήρη το μάμησες.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
20/04/2007, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε σεις

(Βυρωνα και seninnha), αυτό είναι το 1000

τα ίδια είναι ρε Ηλία :evil:

SeNNinhA
20/04/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πριν κανά τρίμηνο είχα οδηγήσει το πιο κουρασμένο μάλλον 620 που υπάρχει (το μηχανάκι των παραουσιάσεων-test rides και test των περιοδικών) και ..... εξεπλάγην.

Πάρα πολύ καλός κινητήρας-φρένα-στήσιμο.
Όποιος και να μου το έλεγε δεν θα το πίστευα γιατί μάλλον με χαλάει η εμφάνιση του λίγο gay).

To GS έχει 21' εμπρός και καλό -για μονοκύλινδρο- μοτέρ, κατά τα άλλα είναι πολύ βαρύ (και έχει και μία fke εξάτμιση).

Νομίζω ότι σου ταιριάζει καλύτερα το 620.

Οδήγησε το οπωσδήποτε πριν αποφασίσεις.
:beer: :wave2:


1) Βαρύ δεν είναι ούτε σε σχέση με την κατηγορία ούτε και γενικά. 197kg ΓΕΜΑΤΟ το βλέπετε βαρύ? ΓΙα enduro μόνο ΝΑΙ.

Εκτός αυτού με τα 197 κιλά γεμάτο λόγω του ότι το τεπόζιτο είναι κάτω από την σέλα είναι απειρα πιο ευκολο από όλα τα άλλα. Και αυτό είναι γνώμη όλων όσων το έχουν δοκιμάσει και είχαν άλλα On-off.

2) ΔΕΝ έχει Fake εξάτμηση. Κανονική εξάτμηση είναι απλά υπάρχει συνδεση των δυο από κάτω και δεν φαίνεται. Στην πρωτη υπάρχει μικρότερη τρύπα εξόδου από την άλλη για εξισορρόπηση της πίεσης των καυσαερίων και στις δυο.

Υ.Γ Το 1000 είναι στις φωτό αλλα δεν εβρισκα πρόχειρες το 620 με βαλίτσες. Τις βαλίτσες ήθελα να δείξω.

pimenas
20/04/2007, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA

2) ΔΕΝ έχει Fake εξάτμηση. Κανονική εξάτμηση είναι απλά υπάρχει συνδεση των δυο από κάτω και δεν φαίνεται. Στην πρωτη υπάρχει μικρότερη τρύπα εξόδου από την άλλη για εξισορρόπηση της πίεσης των καυσαερίων και στις δυο.



Βασικά στα μετά-2004 μοντέλα η αριστερή τρύπα είναι βουλωμένη εντελώς (μπορείς βέβαια με ένα τρυπάνι να την ανοίξεις, αν ψυχολογικά σε ανεβάζει να βγάζει απο δύο τρύπες!).

Cpt. Haddock
20/04/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από pimenas
Βασικά στα μετά-2004 μοντέλα η αριστερή τρύπα είναι βουλωμένη εντελώς (μπορείς βέβαια με ένα τρυπάνι να την ανοίξεις, αν ψυχολογικά σε ανεβάζει να βγάζει απο δύο τρύπες!).

Και να χαλάσεις τον καταλύτη...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

makis206
20/04/2007, 11:22
Ηλία κρίνοντας απ'τη χρήση που θέλεις να κάνεις, εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να βάλεις κι άλλα μηχανάκια στις επιλογές σου κι αυτό το λέω επειδή πιστεύω οτι κανένα απ'αυτά τα δύο δεν θα καλύψει περισσότερες ανάγκες σου απ'ότι ένα V-Strom για παράδειγμα..

Όχι πως έχω κανένα πρόβλημα με κάποιο απ'αυτά τα δύο αλλά αφού θα πας γι'αντικατάσταση ας καταλήξεις τουλάχιστον σ'αυτό που ίσως θα καταφέρει να σου προσφέρει πολλά περισσότερα απ'όσα σου πρόσφερε μέχρι σήμερα η Μπέμπα σου.

Καλή αγορά εύχομαι

:beer: :beer:

byron
20/04/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Εκτός αυτού με τα 197 κιλά γεμάτο .....


197 !!! :a53: :a53: :a53:

Βρε Senninha για μονοκύλινδρο μηχανάκι είναι Πάρα Πολλά !!!

Nostra
20/04/2007, 11:25
αν και μπορώ κάλλιστα να στα πω και προσωπικά εντούτοις μια παρέα είμαστε ... πάρε να 'χεις...



- τα 20-100 χλμ χώμα που κάνεις μέσα στον χρόνο δεν αρκούν για να καθορίσουν τί μηχανή να πάρεις

- όσα προβλήματα και να λύσει η ducati στα μοτοσακό της, τα μηχανακια της σειράς όπως το multi θα σε ανησυχούν στα service... αλλά θα μου πεις BMW έχεις, συνηθισμένος στα έξοδα...

- το multi ίσως ταξιδεύει καλύτερα από το 650gs

- όλα παίρνουν τριβάλιτσα

- σκέψου και τHN γιαπωνέζικη επιλογή... αλλά θα μου πεις μαλάκας είσαι και το εμπόριο πρέπει να κινείται... δε γίνεται όλοι να παίρνουν Honda... :rolleyes:

byron
20/04/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αλλά αν πηγαίνεις εστω και λίiiiiγο χώμα, και θέλεις να συνεχίσεις να πηγαίνεις μην το πάρεις.

Οπως ειπώθηκε και παραπάνω, με το Multi απλά θα περνας από βατό χωματόδρομο, και πάλι προσεκτικά.

Χώρια που θα κάνεις και πλάκα στον oldman μ΄αυτό :rotflmao: :rotflmao:


85104

sas
20/04/2007, 11:48
Κάπτεν βουρ για το 620.
Καταρχήν όπως λες και εσύ τα χωμάτινα χουλουμου που κάνεις είναι ελάχιστα.
Εν συνεχεία όπως και να το κάνουμε το ιταλικό αίμα...εεε δείχνει κάπως:rolleyes: :blush:
Είχα το 620 για 2 εβδομάδες. Το καταευχαριστήθηκα τόσο στην πόλη όσο και στους επαρχιακούς δρόμους. Ο αέρας δε με ενοχλούσε υπερβολικά στην εθνική.


Βουρ για τη ΙταλΙδα:beer:

sapila racing
20/04/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Χώρια που θα κάνεις και πλάκα στον oldman μ΄αυτό :rotflmao: :rotflmao:

xa xa καλα ρε συ που το βρήκες αυτό?? Μάλλον μουρλός είναι.
Εντάξει κι ο άλλος μουρλός εκανε το γύρο του κόσμου και των ερήμων με R1. :dizzy:

Αν το πάμε έτσι και τα Fireblade είναι Motocross !


85109

OldMan
20/04/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Το χώμα που κάνεις είναι σοβαρό;
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

πάει το το πουκάμισο... :bigcry:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Stergios69
20/04/2007, 12:27
Στην Παταγωνία δεν έχει αντιπροσωπεία Ducati, το gs να πάρεις! :D :wave2:

OldMan
20/04/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
με 21' ζάντα μπροστά δε θα είναι λιγότερο σταθερό σε ταξίδια;
Μάλλον έχεις μπερδέψει το τιμόνι με την λαγουδέρα...:D

(οι τροχοί 21" είναι ΠΙΟ σταθεροί από τους 19άρηδες αλλά λιγότερο ευέλικτοι σε αλλαγές κατεύθυνσης - γυροσκοπικό φαινόμενο γαρ...) :beer:

Υ.Γ.
Πάρε το DUCATI !!!
(ειδικά η φωτό που έβαλε ο Βύρωνας με τα "σέα" του, απαλύνει την "ιδιομορφη" αισθητική της ιταλικής μαλακίας...) :wave2:

byron
20/04/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
πάει το το πουκάμισο... :bigcry:

4-1 το σκορ τότε.... :D

Για βοήθα λίγο βρε Αντώνη τον κάπταιν μια και ξέρεις τα Ducati :lol:

(προβλέπω να πλακώνουν οι Ducatisti και να γίνει της πουτ@ν@ρ@ς !!! )

:wave2:

div400
20/04/2007, 12:40
γνωριζοντας την σοβαροτητα που διακατεχει τον αγαπητο μας πακ10, φανταζομαι οτι εχει υπολογισει τα εξοδα συντηρησης/αναλωσιμων/χαζο πτωση-επισκευη.......:alien:

δεν εχω εμπειρια με κανενα απο τα 2 μηχανακια, αλλα φανταζομαι οτι το multi ( ως ν2 και απ αυτα εχω μια γνωμη.....:rolleyes: ) θα εχει υψηλοτερα κοστη συντηρησης..λεω εγω τωρα!

αν δεν ισχυουν τα παραπανω....συμφωνω απολυτα με τον νοστρα....η ιδια γκομενα με αλλαγη εμφανισης.....διαφορετικο αλλα τοσο ιδιο.......:nono:

edit:εκτος και αν γουσταρεις το ιδιο σε αλλη συσκευασια οποτε τραβα βαψε το παλιο σου ματρακα......:D :smokin:

sniper
20/04/2007, 12:42
Δεν ρωτάς και τον uriah ρε καπτεν; :lol:

OldMan
20/04/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Για βοήθα λίγο βρε Αντώνη τον κάπταιν μια και ξέρεις τα Ducati :lol
Τα Ducati που ξέρω Βύρωνα σταματάνε στην εποχή του Darmah !! :lol:

Τι να βοηθήσω ρε συ ..???
Αυτός ήδη έχει δώσει προκαταβολή για το Multi και απλά ψάχνει επιβεβαίωση για την μαλακία που έκανε...:lol:

@Ηλία, μην ακούς κανέναν !!!
DUCATI δαγκωτό (για να καταλάβεις τι σημαίνει αυθεντικός blues-man ...) :wave2:

gcrook
20/04/2007, 12:58
Αφου ρε καπετανιο εσυ κανεις τουρισμο κυριως.
Ουτε σπορ μηχανακι θελεις για στριφτερες διαδρομες ουτε εντουρο ουτε ονοφ.
Αν μαλιστα υπολογισουμε οτι εχεις και GS ηδη οφειλω να σου πω να μην παρεις ΚΑΝΕΝΑ απο τα δυο, και να προσανατολιστεις σε μοτοσυκλετα αλλης κατηγοριας πουλωντας παραλληλα ΚΑΙ το GS σου, και αντικαθιστωντας το με καποιο φθηνο χωματινο σε στυλ XR η DRZ.
Βασικα 2 μηχανακια θελεις αυτη ειναι η γνωμη μου.
Γιατι απορριπτεις τα Sport Touring;
Δες και το νεο 800αρι S/T της BMW (αφου ξερω οτι κανενα απο αυτα που εχω στο μυαλο μου δεν θα σου κανει) .


Υ.Γ Μην μου πεις οτι ημουν εκτος θεματος επειδη δεν σου προτεινα ενα απο τα δυο.
Η ερωτηση που θετεις δεν ειναι απλη κατα την γνωμη μου, ουτε απαντιεται μονολεκτικα.
:wave2:

byron
20/04/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αφου ρε καπετανιο εσυ κανεις τουρισμο κυριως.

Ουτε σπορ μηχανακι θελεις για στριφτερες διαδρομες ουτε εντουρο ουτε ονοφ.

και αντικαθιστωντας το με καποιο φθηνο χωματινο σε στυλ XR η DRZ.



:a21: :a24: Ρε λαλάκα το έχεις κάψει τελείως μιλάμε....:a35:

sniper
20/04/2007, 13:03
Ρε μαλάκα κάπτεν,


δεν πέρνεις ένα ποδήλατο να κάνεις ότι καταλαβαίνεις;

Και τουρισμό κάνεις και σε χώμα μπαινει.... και δεν τρυπάς και τον καταλύτη..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
20/04/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:a21: :a24: Ρε λαλάκα το έχεις κάψει τελείως μιλάμε....:a35:

Μπα και γιατι αυτο;
Επειδη του ειπα να μην ξαναπαρει το ιδιο μηχανακι και να προσανατολιστει σε μηχανακι αλλης κατηγοριας μπας και ξεκολλησει λιγο κρατωντας ενα φθηνο εντουρακι για κανα εκδρομικο εντουρο και για μεσα στην πολη;

Προσεξε!
Αν απαντησεις "Ναι ακριβως γι'αυτο" ,θα προβληματιστω πολυ ως προς το ποιος εχει το προβλημα τελικα.

STOYBI
20/04/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
BMW F650GS

Ducati Multistrada 620


Ακούω...

:wave2:











Υ.γ. ΔΕΝ είμαστε στις Γενικές :smokin:

BMW F650GS ...Kapetanie... :rolleyes:

Το ξερεις φανταζομαι πως ειναι το συναισθημα να μην μπορεις να ακολουθησεις εναν δρομο για τον πολυ απλο λογο οτι δεν μπορουσε να τον περπατησει απλα η μηχανη σου....:rolleyes:

byron
20/04/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προσεξε!
Αν απαντησεις "Ναι ακριβως γι'αυτο" ,θα προβληματιστω πολυ ως προς το ποιος εχει το προβλημα τελικα.

Εκλαμβάνω την απάντηση με χιουμοριστική διάθεση, όπως ήταν και η δική μου, εφόσον έκανα quote μόνο στο 1ο κομμάτι του ποστ σου.

Το ιδανικό θα ήταν να κάνει αυτό που προτείνεις, με κάποιες αλλαγούλες όμως...

1 ΚΤΜ για να πάρει τα βουνά
1 SS για να ξεκ@βλώνει
1 Serco για Trail
1 R1200 για ταξίδια
1 Beverly για την πόλη
1 Tuono για να κάνει πλάκα στα SV

αλλά....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δεν έχω την πολυτέλεια να έχω ένα μηχανάκι μόνο για την κ@υλα μου :sick:

:beer:

OldMan
20/04/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
να μην μπορεις να ακολουθησεις εναν δρομο για τον πολυ απλο λογο οτι δεν μπορουσε να τον περπατησει απλα η μηχανη σου....:rolleyes:
Ενώ τώρα, που τον χάνεις - που τον βρίσκεις, μέσα στα ορειβατικά μονοπάτια είναι με το BMW ...!!! :smokin:

KaTaNaS
20/04/2007, 13:39
παρε ενα 640 adv ηλία...


τα κάνει όλα και συμφέρει...

προσφέρει και πολλαπλούς στις παρτενέρ! :lol:

OldMan
20/04/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
προσφέρει και πολλαπλούς στις παρτενέρ! :lol:
Με την μανίσια σέλα ??? :confused:

(να δω τον Καπετάνιο σε 640 και να συναντήσω τον Δημιουργό μου πλήρης ...) :lol:

KaTaNaS
20/04/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Με την μανίσια σέλα ??? :confused:

η μανίσια δουλέυει ικανοποιητικά για μονοκάβαλο...


στα δικαβαλα και οι δύο σέλες τις ίδιες "χαρές" προσφέρουν!

DUKASII
20/04/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η μανίσια δουλέυει ικανοποιητικά για μονοκάβαλο...


στα δικαβαλα και οι δύο σέλες τις ίδιες "χαρές" προσφέρουν! μαλλον θελει να θιξει τα εκατοστα του υψους της σέλας....:rolleyes:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 13:49
:eyepop: :eyepop: :eyepop:


1,5 ώρα έλειψα σε meeting (παρασκευιάτικα :sick: ) και το γ@μήσατε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΔΕΝ έχω δώσει καμία προκαταβολή (μόνο για Sun Odyssey 37.2 αλλα δε σας αφορά :smokin: ) και αναφέρω αυτά τα 2 μηχανάκια επειδή αυτά έμειναν στη short list.

@gcrook, το F800ST ειναι και γ@μώ τα μηχανάκια συμφωνώ και δε θα με πείραζχε τόσο η αλλαγή κατηγορίας (απο ονοφ σε σπορτουρινγκ) αλλα με πειράζουν τα 3,500 ευρώ παραπάνω που κάνει.

Κατά τα άλλα, ούτε σοβαρό χώμα κάνω, ουτε σε ορεινα μονοπάτια με χάνεις και με βρίσκεις, αλλα απο κάτι άλλους με ονοφ εδω μέσα ΣΑΦΩΣ και της έχω πιει το αίμα της γριάς μου :smokin:

Κομπλεξάρες :rotflmao: :rotflmao:

Ρε :a024:man αν παρω ducati θα μΕ το φτιάχνεις όπως φτιάχνεις και του Κώστα; :blush:

KaTaNaS
20/04/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μαλλον θελει να θιξει τα εκατοστα του υψους της σέλας....:rolleyes:

έκανε κουόυτ στο "αστείο" που είπα...



γνωρίζοντας ότι η σέλα του ADV έχει αρκετά περισσότερο μαξιλαράκι απο του LC4...


για να αντέχεις στα πολλά χιλιόμετρα!


απο θέμα ύψους δεν έχει πρόβλημα ο Ηλίας....


το αμορτισερ του ADV είναι επίσης πιο μαλακο απο του LC4!

Cpt. Haddock
20/04/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Με την μανίσια σέλα ??? :confused:

(να δω τον Καπετάνιο σε 640 και να συναντήσω τον Δημιουργό μου πλήρης ...) :lol:

Όξω ρε! :mad:



Έχω ανέβει και στο 990....

















το πακτωμένο που είχαν στην έκθεση :bigcry: :bigcry:

DUKASII
20/04/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
έκανε κουόυτ στο "αστείο" που είπα...



γνωρίζοντας ότι η σέλα του ADV έχει αρκετά περισσότερο μαξιλαράκι απο του LC4...


για να αντέχεις στα πολλά χιλιόμετρα!


απο θέμα ύψους δεν έχει πρόβλημα ο Ηλίας....


το αμορτισερ του ADV είναι επίσης πιο μαλακο απο του LC4! ρε μπας ξέρεις και καποιο να πωλείται??:lol: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
20/04/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Εκλαμβάνω την απάντηση με χιουμοριστική διάθεση, όπως ήταν και η δική μου, εφόσον έκανα quote μόνο στο 1ο κομμάτι του ποστ σου.

Το ιδανικό θα ήταν να κάνει αυτό που προτείνεις, με κάποιες αλλαγούλες όμως...

1 ΚΤΜ για να πάρει τα βουνά
1 SS για να ξεκ@βλώνει
1 Serco για Trail
1 R1200 για ταξίδια
1 Beverly για την πόλη
1 Tuono για να κάνει πλάκα στα SV

αλλά....



:beer:

Χωρις χιουμοριστικη διαθεση απο την πλευρα μου, μιας και εγω μιλησα για μια μεση λυση λιγο πιο διαφορετικη ενω εσυ το πηγες εσκεμμενα στα ακρα. ("αλλαγουλες"...ναι οκ το πιασαμε....)

1) Κτμ δεν του χρειαζεται!
2) Ουτε SS γιατι ειναι (σ)αργος!
3) Τρειλ δεν κανει.
4) Για τα ταξιδια που κανει του αρκει και αυτο που εχει.
5) Γιατι οχι παπι για την πολη;
6) Η μονη πλακα που κανουν τα Tuono στα SV ειναι να κρυβονται απο πισω τους και να φωναζουν δυνατα (ΜΠΑΜ!) .
Και φυσικα κανενας δεν το χαφτει.

DUKASII
20/04/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όξω ρε! :mad:



Έχω ανέβει και στο 990....

















το πακτωμένο που είχαν στην έκθεση :bigcry: :bigcry: το 990 είναι κοντο .

Zid
20/04/2007, 13:52
Χμμ αφού κάνεις πολλά χλμ ρε Captain πιστεύω το v-strom είναι ιδανικό για σένα .. άνετη σέλα , φορτώνεται σαν γαιδούρι , αυτονομία καλή 22 λτ νομίζω... !!!
Eγώ πάντως που έχω το xt στις μεγάλες αποστάσεις ζηλεύω τη χαλαρή οδήγηση του v-strom... :wave2:

Υ.Γ Τώρα αν δε σ αρέσει εμφανισιακά ... είναι άλλο θέμα.
:rolleyes: :wave2:

byron
20/04/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
προσφέρει και πολλαπλούς στις παρτενέρ! :lol:

σπαμ ον/

Πραγματικό γεγονός που το άκουσα με τα αυτιά μου.
1987 σε μια παραλία στην Ευβοια. Ενα παιδί απ΄την παρέα είχε ένα 600(; ) ΚΤΜ.
Φεύγει κάποια στιγμή να πάει να πάρει την κοπελλιά του απ΄την Χαλκίδα. Όταν επέστρεψαν την ρωτάει μια κοπέλλα πως της φάνηκε το ΚΤΜ....

Απάντηση

«Γ@μησε τα.... Σαν να έχεις ένα δονητή στο μ...... σου» :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
20/04/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χωρις χιουμοριστικη διαθεση απο την πλευρα μου, μιας και εγω μιλησα για μια μεση λυση λιγο πιο διαφορετικη ενω εσυ το πηγες εσκεμμενα στα ακρα. ("αλλαγουλες"...ναι οκ το πιασαμε....)


6) Η μονη πλακα που κανουν τα Tuono στα SV ειναι να κρυβονται απο πισω τους και να φωναζουν δυνατα (ΜΠΑΜ!) .
Και φυσικα κανενας δεν το χαφτει. χα χα αχ
χα
αχ
αχ
χαχ
αχ


αυτο ήταν καλοοοοο..:lol: :rotflmao: :bawl:

sniper
20/04/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
σπαμ ον/

Πραγματικό γεγονός που το άκουσα με τα αυτιά μου.
1987 σε μια παραλία στην Ευβοια. Ενα παιδί απ΄την παρέα είχε ένα 600(;) ΚΤΜ.
Φεύγει κάποια στιγμή να πάει να πάρει την κοπελλιά του απ΄την Χαλκίδα. Όταν επέστρεψαν την ρωτάει μια κοπέλλα πως της φάνηκε το ΚΤΜ....

Απάντηση

«Γ@μησε τα.... Σαν να έχεις ένα δονητή στο μ...... σου» :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αυτός τωρα είναι λόγος να πάρει ΚΤΜ ο Κάπτεν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτός τωρα είναι λόγος να πάρει ΚΤΜ ο Κάπτεν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δε χρειάζονται υποκατάστατα οι δικές μου....

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

KaTaNaS
20/04/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτός τωρα είναι λόγος να πάρει ΚΤΜ ο Κάπτεν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


βεβαίως...


όταν έχεις "πονοκέφαλο" γυρνάς προς το άλλο μαξιλάρι και λές "μωρό μου ... μήπως θες να σε πάω καλύτερα μια βόλτα με το εργαλείο;" :lol: :rotflmao:

bartlal
20/04/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτός τωρα είναι λόγος να πάρει ΚΤΜ ο Κάπτεν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
20/04/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δε χρειάζονται υποκατάστατα οι δικές μου....


καλά... ρε συ εδώ διάβαζα πως απο έρευνες έχει αποδειχθεί οτι το 93% των γυναικών έχουν την εντύπωση πώς έχουν οργασμό! :eyepop:

εδω ξεγελάνε τον εαυτό τους! :sad:

Cpt. Haddock
20/04/2007, 14:04
ρεεεεεεεεεεε!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ! :mad:


:rotflmao:

OldMan
20/04/2007, 14:09
:rolleyes: Αφού "ολοκληρώσαμε" το θέμα (με τόσους οργασμούς...) για πες λίγο και για το Sun Odysey ρε Ηλία....

(owners version ή πάμε προς το racing ??) :winka:

byron
20/04/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
6) Η μονη πλακα που κανουν τα Tuono στα SV ειναι να κρυβονται απο πισω τους και να φωναζουν δυνατα (ΜΠΑΜ!) .
Και φυσικα κανενας δεν το χαφτει.

Δλδ ρε Γιώργο πρέπει να σχολιάσω τι είναι αυτό που κάνει μπαμ κοντα΄σε ένα SV; :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
χα χα αχ
χα
αχ
αχ
χαχ
αχ


αυτο ήταν καλοοοοο..:lol: :rotflmao: :bawl:

No comment, καθώς τσαντίζεσαι εύκολα και μπορεί να στείλεις το thread του Κάπταιν στη ζώνη.

sniper
20/04/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: Αφού "ολοκληρώσαμε" το θέμα (με τόσους οργασμούς...) για πες λίγο και για το Sun Odysey ρε Ηλία....

(owners version ή πάμε προς το racing ??) :winka:

Άλλος ένας με δον.... στο μ.....ί του :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
20/04/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ! :mad:



έχεις δίκιο... ξέχασα να το αναφέρω... η έρευνα είχε γίνει στις H.Π.Α !

Cpt. Haddock
20/04/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: Αφού "ολοκληρώσαμε" το θέμα (με τόσους οργασμούς...) για πες λίγο και για το Sun Odysey ρε Ηλία....
(owners version ή πάμε προς το racing ??) :winka:

Θα δούμε.... προς το τέλος της σεζόν θα ξέρω

(αναλογα πως θα πάει το καλοκαίρι δλδ.... :look: )

Αλλα ουτε owners ούτε racing, τσαρτεράδικο (να βγάζει και τα έξοδα)

:wave2: :beer: :wave2:

STOYBI
20/04/2007, 14:14
Λοιπον Καπτεν... bmw H to lc 4 toy Katana.... :D

To αλλο το Mulinex αστο.. Τα χαλια του εχει !!:D


:beer: :beer:

:wave2:

KaTaNaS
20/04/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Λοιπον Καπτεν... bmw H to lc 4 toy Katana....

του κατανα του κατανα! :lol: :rotflmao:

lampros_fazer
20/04/2007, 14:20
Έχεις κλείσει Sun Odyssey (αν κατάλαβα καλά) και κολλάς στα 3,5 χιλιάρικα που έχει παραπάνω το F800..;

gcrook
20/04/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δλδ ρε Γιώργο πρέπει να σχολιάσω τι είναι αυτό που κάνει μπαμ κοντα΄σε ένα SV; :lol:



ΟΧι μωρε σωπα ΚουβενταΝαΓινεταιΜιαΠλακαΚαναμεΜιαΜαλακιαΕιπαμεΝαΠ ερασειΗΩρα κτλκτλ:look:

afrotwin
20/04/2007, 14:27
kaptenidio
ine simantiko na paris mia mixani pou na tin ftanis ke na es8anese asfalia ke stamatimenos

den exis idea poso mpori na stixizoun ta pesimata min to riskaris


tora kitakse

to multi strada pou ipoti8ete ine gia ka8e dromo eksou ke to moulti:lol:
ine safos odigika anotero apo to bmw pou ine mia metriotita se ola


ke opos kseris exoun akrivos ta idia pedika provlimata
oti 8a exis me to ena ke me to alo

to bmw to exis sini8isi ke to kseris to multi 8a to ma8is ke 8a katalavis oti exis perisoteres dinatotites odigikes

ase pou dio kilindri ine kalitera apo enan

tora ama perimeni oles tis giaponezokatines pou akoune ducati ke tremoune na sou protinoune mixani malon pedevese

ala opos ke na exi exo se vlepo kalitera me ena cbf i kati tetio akoma ke fazer nomizo 8a sou pigenoun kalitera ke 8a ine mia spoudea anava8misi ke taksidiki ikanotita exoun opos ke to multi

ke odigiki simperifora katoteri tou multi ala safos anoteri tou bmw pou ine enas simpiesmenos ntolmas me rodes

ke mono ana kavalisis 8a katalavis

tora ama 8es na to peksis xomatinos
pare ke ena sakoulaki amo mazi sou na sou perasi

i krata to xrepi pou exis tora gia xoma ke pare ke mia mixani na odigas

KaTaNaS
20/04/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Έχεις κλείσει Sun Odyssey (αν κατάλαβα καλά) και κολλάς στα 3,5 χιλιάρικα που έχει παραπάνω το F800..;

τι ειναι το σαν οντισεϊ;


δεν ειναι βιβλίο; :look:

SeNNinhA
20/04/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
197 !!! :a53: :a53: :a53:

Βρε Senninha για μονοκύλινδρο μηχανάκι είναι Πάρα Πολλά !!!


1) Λάθος μου πρώτον. Τα κιλά είναι 192 ΓΕΜΑΤΟ με βενζίνη λάδια ξύδια κλπ. Το έχω δώσει εδώ και καιρό και δεν θυμόμουν καλά.

2) 192 ή ακόμη και 197 φούλ γεμάτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ για Οn-Off. Για δες τα υπόλοιπα της κατηγορίας και θα δεις οτι ξεπερνούν τα 210 ΓΕΜΑΤΑ βενζίνη έτσι? Μόνο το ΚΤΜ adventure ήταν λιγότερο (με την ίδια βενζίνη μεσα). Δεν μιλάμε για μονοικύλινδρα γενικώς. On-Off λέμε. Μονοκύλινδρα είναι και τα enduro με 120kg....

3) Ο καταλύτης του BMW είναι αριστερά, μέσα στον κώνο που κάνει ο σωλήνας της εξάτμησης πριν να μπει στο καζανάκι.

4) Με την σέλλα του όποιου ΚΤΜ δεινοπαθείς σε ταξίδι. Είναι στενή και σκληρή.

5) Το Vstrom κλπ είναι μαστόδοντα σε μικρογραφία και δεν κάνουν για την πόλη. Άσε που και στο χώμα, όπως το Multi πάνε οπότε ποιος ο λόγος?


Αλλα επιμένω ότι το MULTI θα το ευχαριστηθείς πιο πολύ λόγω του χαρακτήρα του που ούτως η άλλως είναι διαφορετικός του F650 που έχεις τώρα. Αλλιώς απλά θα κάνεις μια ανακαίνηση.

Εσένα τι σου αρέσει τελικά πιο πολύ?

sniper
20/04/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τι ειναι το σαν οντισεϊ;


δεν ειναι βιβλίο; :look:

Ναι ρε βιβλίο είναι.... Τσόντα.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
20/04/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δλδ ρε Γιώργο πρέπει να σχολιάσω τι είναι αυτό που κάνει μπαμ κοντα΄σε ένα SV; :lol:



No comment, καθώς τσαντίζεσαι εύκολα και μπορεί να στείλεις το thread του Κάπταιν στη ζώνη. δε τσαντιστηκα με σενα...


αλλα ελεγα για βουρτσες και μου λέγανε για π@#@ες...

dirtbird
20/04/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Όντως ρε Σωτήρη το μάμησες.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όχι εγώ ρε σεις.......:confused: :confused: :bigcry: :lol: :lol:

byron
20/04/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τι ειναι το σαν οντισεϊ;


δεν ειναι βιβλίο; :look:

Τι νομίζες, ότι το nickname (http://www.odysseysailing.gr/yachts/sunodyssey32.html) του, είναι παραπλανητικό; :nono:

dirtbird
20/04/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:eyepop: :eyepop: :eyepop:



ΔΕΝ έχω δώσει καμία προκαταβολή (μόνο για Sun Odyssey 37.2 αλλα δε σας αφορά :smokin: )


Το leasing με ποιον το έκανες

να στο 'περιποιηθούμε' λιγουλάκι, καλοκαίρι έρχεται... :winka: :winka: :D

Cpt. Haddock
20/04/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Το leasing με ποιον το έκανες

να στο 'περιποιηθούμε' λιγουλάκι, καλοκαίρι έρχεται... :winka: :winka: :D

Βρε ουστ! :lol: :lol: :lol:

Θα μΕ το κάνεις "κούτα" κι αυτό :rotflmao:

δεν παίζει leasing ακριβώς... :winka:

dirtbird
20/04/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τι ειναι το σαν οντισεϊ;


δεν ειναι βιβλίο; :look:

server είναι....






:bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
20/04/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βρε ουστ! :lol: :lol: :lol:

Θα μΕ το κάνεις "κούτα" κι αυτό :rotflmao:

δεν παίζει leasing ακριβώς... :winka:

Θέλω βόλτα κανάγια.... με πληρωμα της αρεσκείας μου :D :winka: :D

Cpt. Haddock
20/04/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θέλω βόλτα κανάγια.... με πληρωμα της αρεσκείας μου :D :winka: :D

Ένας ένας μάγκες :smokin:

και ένα-ένα


Πρώτα να σε παώ βόλτα με το multi :D

dirtbird
20/04/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βρε ουστ! :lol: :lol: :lol:

Θα μΕ το κάνεις "κούτα" κι αυτό :rotflmao:

:winka:

Πλάκα - πλάκα, ότι νοικιάζουμε το γυρνάμε σε καλύτερη κατάσταση.
Π.χ. εγώ πέρυσι ρύθμισα την εξωλέμβια στο ντίνκι που δεν δούλευε (ακριβώς πως δεν κατάλαβα):wacko:

Έχω βέβαια ακόμα ένα μικρό θέμα με τις κανδηλίτσες και αμολάω μπαλόνια όπου λάχει - ευτυχώς κολυμπάω καλά

Cpt. Haddock
20/04/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Έχω βέβαια ακόμα ένα μικρό θέμα με τις κανδηλίτσες και αμολάω μπαλόνια όπου λάχει - ευτυχώς κολυμπάω καλά



Παραδίδουμε μαθήματα κόμβων :a021:


:rotflmao:











Μέχρι πέρισυ δίναμε και διπλώματα ιστιοπλοΐας... :( :sad:

OldMan
20/04/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δεν παίζει leasing ακριβώς...
Ντούκου το χρήμα ρε καρ(γ)ιόλη ..??? :eyepop:

(εν τη παλάμη και ούτω βοήσωμεν ...???) :look:

OldMan
20/04/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
στο ντίνκι
Τσσσσσσς ....
(πως φαίνονται οι "του Αγγλικού Ναυαρχείου"...)



Λάντζα την λέμε στα χωρικά μας ύδατα !!! :D