PDA

View Full Version : εφορευτικη επιτροπη



watain
26/09/2009, 14:20
δυστυχώς με έχουν επιλέξει για αναπληρωματικό μέλος εφορευτικής επιτροπής στις εκλογές.
ξέρει κανείς τι γίνετε αν δεν παω?

SVX
26/09/2009, 14:25
θα σε ψαχνει ο Ηλιας του 16ου!!


175418

watain
26/09/2009, 14:28
:rotflmao:
έχω φάει τρελή ξενερα λέμε άκουσα πεζει να μείνεις μέχρι τα χαράματα

sergiosm
26/09/2009, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
δυστυχώς με έχουν επιλέξει για αναπληρωματικό μέλος εφορευτικής επιτροπής στις εκλογές.
ξέρει κανείς τι γίνετε αν δεν παω?

κατ' αρχάς το ότι είσαι αναπληρωματικό μέλος σημαίνει ότι για να είσαι υποχρεωμένος να κάτσεις θα πρέπει να λείπει κάποιο από τα τακτικά μέλη.
Αυτό βέβαια είναι το πιο πιθανό.

Από κει και πέρα, αν δεν εμφανιστείς θεωρητικά (και μόνο) είναι παράνομο (απείθεια).
Όμως, πρακτικά, για να έχει συνέπειες θα πρέπει να σε "δώσει" ο δικαστικός αντιπρόσωπος στην αναφορά του όταν παραδώσει τον σάκο στα δικαστήρια.
Οι πιθανότητες για κάτι τέτοιο είναι της τάξης του 0,000000001%.
Ακόμα όμως και αν σε δώσει και πας δικαστήριο σχεδόν σίγουρα θα αθωωθείς. Θα πεις καμιά μ@λ@κία του στυλ ήμουν άρρωστος, έπρεπε να κάτσω με τη γιαγιά μου που ήταν μόνη της και άρρωστη σπίτι κλπ και θα την γλιτώσεις.

Πάντως:
1) κατά πάσα πιθανότητα είσαι εφορευτική στο τμήμα σου, οπότε (πιθανότατα) αν πας να ψηφίσεις θα σε πάρουν χαμπάρι
2) αν δεν έχεις ξανακάνει εκλογές, κατά την άποψή μου, να πας. Θα περάσεις καλά.
Είναι ωραία εμπειρία.
Αν πάντως αποφασίσεις να πας, μπορείς κάλλιστα να συνεννοηθείς με το δικαστικό αντιπρόσωπο να το πας με βάρδιες με τα άλλα μέλη της εφορευτικής (αν φυσικά υπάρχουν) και να το σπάσετε.

Τώρα, ως προς τον πότε θα φύγεις:
αν ο δικαστικός αντιπρόσωπος είναι γρήγορος, μέχρις τις 10-11 (το πολύ) θα πρέπει να έχετε τελειώσει. Αν είναι αργός ...

Αν πάντως πας, ΜΗΝ πας πριν τις 6:45 δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος. Το χαρτί μπορεί να λέει να πας από τις 6, αλλά και να πας:
1) μπορεί να μην έχει καν φτάσει ο δικαστικός αντιπρόσωπος
2) και να έχει φτάσει, δεν θα κάνεις τίποτα, απλά θα κάθεσαι...

Ελπίζω να σε βοήθησα

:wave2:

sergiosm
26/09/2009, 14:33
Α ... ξέχασα,
μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από το δικαστικό αντιπρόσωπο και με αυτή και το χαρτί του διορισμού να την κάνεις από τη δουλειά τη δευτέρα...

EVI
26/09/2009, 14:46
εχω παει και εγω τεραστια ξενερα....εφυγα κατα τις 12 το βραδυ απο κει

ενας απο εσας θα γινει βοηθος του δικαστικου -καπως ειναι το ονομα δε θυμαμαι και παιρνει και λεφτα ! :winka:

watain
26/09/2009, 14:48
ευχαριστω πολυ φιλε:smilea: :beer: :beer:

sergiosm
26/09/2009, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εχω παει και εγω τεραστια ξενερα....εφυγα κατα τις 12 το βραδυ απο κει

ενας απο εσας θα γινει βοηθος του δικαστικου -καπως ειναι το ονομα δε θυμαμαι και παιρνει και λεφτα ! :winka:

Εννοείς τον Γραμματέα.
Μόνο που αυτός δεν είναι ο "ένας από εσάς"
Είναι, στο 99,99% των περιπτώσεων, φίλος του δικαστικού αντιπροσώπου τον οποίο τον επιλέγει και τον φέρνει μαζί του ο ίδιος.

Και αυτό το κάνει για δύο λόγους:
1) γιατί ΔΕΝ ξέρει πόσους και ΑΝ θα βρει μέλη από την εφορευτική επιτροπή
2) γιατί θέλει να έχει ένα τουλάχιστον άτομο που αφενός μεν του έχει ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, αφετέρου δε ΞΕΡΕΙ τις ικανότητές του.

:wave2:

sergiosm
26/09/2009, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
ευχαριστω πολυ φιλε:smilea: :beer: :beer:

παρακαλώ

:beer: :beer: :beer:


Υ.Γ. τελικά θα πας;;

TROOPER
26/09/2009, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
...........

:beer: :beer:

sergiosm
26/09/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:beer: :beer:


Στην υγειά σου Γιώργο

:beer: :beer: :beer: :beer:


Δεν μου λές όμως

αυτό:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87857&perpage=15&pagenumber=1

θα το ολοκληρώσετε ποτέ;;;
:lol:

EVI
26/09/2009, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Εννοείς τον Γραμματέα.
Μόνο που αυτός δεν είναι ο "ένας από εσάς"
Είναι, στο 99,99% των περιπτώσεων, φίλος του δικαστικού αντιπροσώπου τον οποίο τον επιλέγει και τον φέρνει μαζί του ο ίδιος.

Και αυτό το κάνει για δύο λόγους:
1) γιατί ΔΕΝ ξέρει πόσους και ΑΝ θα βρει μέλη από την εφορευτική επιτροπή
2) γιατί θέλει να έχει ένα τουλάχιστον άτομο που αφενός μεν του έχει ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, αφετέρου δε ΞΕΡΕΙ τις ικανότητές του.

:wave2:

τι να σου πω...εμενα παντως με εβαλε να υπογραψω κατι τετοιο δε θυμαμαι εχουν περασει χρονια και ουτε τον ηξερα ουτε με ηξερε και πηρα κατι χρηματα που δε θυμαμαι ποσα ηταν.

αλλα αυτο που λες το ακουσα μετα οταν βγηκα εξω και το ειπα στους γονεις μου.τα ιδια μου ειπαν και αυτοι και τους εκανε εντυπωση....

sergiosm
26/09/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τι να σου πω...εμενα παντως με εβαλε να υπογραψω κατι τετοιο δε θυμαμαι εχουν περασει χρονια και ουτε τον ηξερα ουτε με ηξερε και πηρα κατι χρηματα που δε θυμαμαι ποσα ηταν.

αλλα αυτο που λες το ακουσα μετα οταν βγηκα εξω και το ειπα στους γονεις μου.τα ιδια μου ειπαν και αυτοι και τους εκανε εντυπωση....

Ήσουν απλά τυχερή
γιατί προφανώς έπεσες σε περίπτωση που ο δικαστικός αντιπρόσωπος ήταν από άλλη περιοχή της χώρας και δεν ήξερε κάποιο άτομο, οπότε διάλεξε κάποιον από την εφορευτική.

Λογικά πάντως πήρες ή 80 ή 100 ευρώ

TROOPER
26/09/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Στην υγειά σου Γιώργο

:beer: :beer: :beer: :beer:


Δεν μου λές όμως

αυτό:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87857&perpage=15&pagenumber=1

θα το ολοκληρώσετε ποτέ;;;
:lol:

ναι καποια στιγμη πιστευω πως θα το ολοκληρωσουμε :lol:

sergiosm
26/09/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι καποια στιγμη πιστευω πως θα το ολοκληρωσουμε :lol:


μάααααααλιστα

όταν θα πάρει ... σύνταξη ο γιατρός ε;;;
:lol:

watain
26/09/2009, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
παρακαλώ

:beer: :beer: :beer:


Υ.Γ. τελικά θα πας;;

:lol: :lol: den exo apofasisei akoma mallon 8a toys grapso sta @@ moy alla to skeftomai akoma.den eimai na fao kanena prostimo tora:yuck:

EVI
26/09/2009, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ήσουν απλά τυχερή
γιατί προφανώς έπεσες σε περίπτωση που ο δικαστικός αντιπρόσωπος ήταν από άλλη περιοχή της χώρας και δεν ήξερε κάποιο άτομο, οπότε διάλεξε κάποιον από την εφορευτική.

Λογικά πάντως πήρες ή 80 ή 100 ευρώ

το 80 θυμομουν αλλα δε το εγραψα επειδη δεν ημουν σιγουρη...αρα 80 ναι

chr1s_86
28/09/2009, 20:54
Και εμένα με έχουν βάλει.... :(

Αφού θα χάσω που θα χάσω τη μέρα μου αν πάω, μήπως να πάρω το laptop μαζί μου και να δω τους τελευταίους αγώνες WSBK και WSS που τους κατέβασα και δεν έχω δει ακόμα;;; :D :D :D



sergiosm

Α ... ξέχασα,
μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από το δικαστικό αντιπρόσωπο και με αυτή και το χαρτί του διορισμού να την κάνεις από τη δουλειά τη δευτέρα...


καλό αυτό! παίρνεις πίσω τη μέρα που έχασες! ;)

zephyr1
28/09/2009, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
:lol: :lol: den exo apofasisei akoma mallon 8a toys grapso sta @@ moy alla to skeftomai akoma.den eimai na fao kanena prostimo tora:yuck:

Μπες μεσα,κλειδωσε την πορτα και πες τους τωρα την γαμησατε.:evil:

Δεν νομιζω να σε κρατησουν.:rotflmao:

FestoNero
29/09/2009, 02:14
Αν πέσεις σε σωστό αντιπρόσωπο, και έχουν έρθει αρκετοί απο την εφορευτική, θα σας στείλει για 2ωρο διάλειμμα το μεσημέρι.
Επίσης, θα γίνει συννενόηση για το αν θέλει κανείς να μην κάνει διάλειμμα και να φύγει στις 8 που κλείνουν οι κάλπες. Συνήθως βοηθούν στη καταμέτρηση και αυτοί των κομμάτων.
Γενικά ό,τι και να κάνεις, καλό θα είναι να ειδοποιήσεις τον αντιπρόσωπο να ξέρει να πορευτεί, γιατί έχει συμβεί πολλές φορές να βρίσκεται τελικά μόνος του με τον γραμματέα, και να πρέπει να τα κάνουν όλα αυτοί. Δεν είναι ζόρι, δεν κάνεις τρομερά/κουραστικά πράγματα.

makis206
29/09/2009, 05:25
Εγώ μια φορά που πήγα πάντως ξεσκίστηκα στα σουβλάκια και στα εκλαίρ που μοιράζανε τα κομματόσκυλα κι ήταν το μόνο που άξιζε μιας και μας βγάλανε το λάδι με τη χαρτούρα όλη μέρα, ο διάολός μου ήταν απ'τις 20:00 (αν θυμάμαι καλά) που έκλεισαν οι κάλπες και μετά.. σπίτι μου πήγα κατά τις 02:00 και το πρωί δούλευα κανονικότατα, το χειρότερό μου όμως ήταν που έχασα την Κυριακή μου για κάτι που σιχαίνομαι έχοντας πάνω απ'το κεφάλι μου τον κάθε κολλημένο που ερχόταν και τό'παιζε σωτήρας του κόσμου, ευτυχώς που έφερνε τα σουβλάκια τουλάχιστον..:lol:

Α! Δεν πήρα ούτε ευρώπουλο!

Αν θα το ξανάκανα;

Ποτέ των ποτών, εκτός κι αν βάζανε Τερκενλοτσούρεκο στο μενού της ημέρας..:D

Banana hammock#
29/09/2009, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
.............εκτός κι αν βάζανε Τερκενλοτσούρεκο στο μενού της ημέρας..:D

Νομιζω πως ολοι μας μαθαμε κατι σημερα.. :rolleyes:

DAN_DAN
29/09/2009, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μπες μεσα,κλειδωσε την πορτα και πες τους τωρα την γαμησατε.:evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
29/09/2009, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock#
Νομιζω πως ολοι μας μαθαμε κατι σημερα.. :rolleyes:

Ότι;;

Νόμιζα πως μόνο ο Τερκενλής δεν τό'ξερε ακόμα :lol:

Banana hammock#
29/09/2009, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ότι;;

Νόμιζα πως μόνο ο Τερκενλής δεν τό'ξερε ακόμα :lol:

Δεν ηξερα ποιος ειναι αυτος ο Τερκενλης και το εψαξα στο google. Αυτο εμαθα.. :a8:

makis206
29/09/2009, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock#
Δεν ηξερα ποιος ειναι αυτος ο Τερκενλης και το εψαξα στο google. Αυτο εμαθα.. :a8:

Μη μου πεις πως δεν σε γλύκανα μόνο! (κρέμα κάστανο με λευκή σοκολάτα:D)


:beer: :lol: :beer:

Banana hammock#
29/09/2009, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μη μου πεις πως δεν σε γλύκανα μόνο! (κρέμα κάστανο με λευκή σοκολάτα:D)


:beer: :lol: :beer:

Δεν αντιλεγω, το ματι μου γλυκαθηκε! :sad: Αλλα που το βρηκες εσυ τον Τερκενλη στα Χανια; Εδω λεει πως εχει μονο στη ΘεσσαΛονικη μαγαζια! Αντε και ενα στο ΧαΛανδρι! :look:

byron
29/09/2009, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock#
Δεν αντιλεγω, το ματι μου γλυκαθηκε! :sad: Αλλα που το βρηκες εσυ τον Τερκενλη στα Χανια; Εδω λεει πως εχει μονο στη ΘεσσαΛονικη μαγαζια! Αντε και ενα στο ΧαΛανδρι! :look:

Συχνά πυκνά επιχειρούν κάποιοι να του στείλουν, αλλά φευ....πολύ κωλόπαιδα οι λοστρόμοι.:mad:

makis206
29/09/2009, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock#
Δεν αντιλεγω, το ματι μου γλυκαθηκε! :sad: Αλλα που το βρηκες εσυ τον Τερκενλη στα Χανια; Εδω λεει πως εχει μονο στη ΘεσσαΛονικη μαγαζια! Αντε και ενα στο ΧαΛανδρι! :look:

Δυστυχώς στα Χανιά δεν, κι αφού τσουρέκια που δεν τρώγονται γρήγορα λησμονιούνται.. καταλαβαίνεις.

Όντως κάτι μάθαμε σήμερα :lol:

makis206
29/09/2009, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
πολύ κωλόπαιδα οι λοστρόμοι.:mad:

Να τους πάρουν όλους στην εφορευτική επιτροπή...!:mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

Λεωνίδας
29/09/2009, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς στα Χανιά δεν, κι αφού τσουρέκια που δεν τρώγονται γρήγορα λησμονιούνται.. καταλαβαίνεις.

Όντως κάτι μάθαμε σήμερα :lol: Παρασκευή πρωί πετάω για κάτω, αν είναι ανοιχτός τόσο πρωί ο μάστορας θα σου κρατάω ένα κάστανο :wave2:

αν και οι τακτικοί πελάτες διαμαρτύρονται ότι έχει χαλάσει το μαγαζί...

makis206
29/09/2009, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Παρασκευή πρωί πετάω για κάτω, αν είναι ανοιχτός τόσο πρωί ο μάστορας θα σου κρατάω ένα κάστανο :wave2:
αν και οι τακτικοί πελάτες διαμαρτύρονται ότι έχει χαλάσει το μαγαζί...

:eyepop:

Ετοιμάσου για χίλια φιλιά!!!:eyepop:

super_toto
29/09/2009, 09:08
Γνώμη μου είναι, αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό λόγο για να μην πας, να πας.

Μια ωραία εμπειρία είναι και πολύ διδακτική. Βλέπεις από πρώτο χέρι την σαπίλα των κομματικών αντιπροσώπων. Αν γίνει και κάμια στραβή πέφτει ωραίος τσαμπουκάς και τον απολαμβάνεις.

Από την άλλη ναι είναι λιγο κουραστικό, αλλά αν ο δικαστικός είναι ξηγημένος, όπως είπαν και οι φίλοι πιο πάνω, θα κανονίσει όλοι να πάνε για ξεκούραση.

Εγώ χαίρομαι που το έχω ζήσει και θεωρώ ότι εφόσον είναι υποχρέωσή μας πρέπει να πηγαίνουμε. Στην τελική κάποιος πρέπει να το κάνει για να γίνουν οι εκλογές, δεν μπορούμε να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους.

Λεωνίδας
29/09/2009, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:eyepop:

Ετοιμάσου για χίλια φιλιά!!!:eyepop: όξω :mad:

Εχετλαίος
29/09/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Γνώμη μου είναι, αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό λόγο για να μην πας, να πας.

Μια ωραία εμπειρία είναι και πολύ διδακτική. Βλέπεις από πρώτο χέρι την σαπίλα των κομματικών αντιπροσώπων. Αν γίνει και κάμια στραβή πέφτει ωραίος τσαμπουκάς και τον απολαμβάνεις.

+ πολλά

Να θυμηθούμε ότι ο δικαστικός αντιπρ. θα πάρει ένα γερό ημερομίσθιο, ενώ οι λοιποί που θα χάσουν τη μέρα τους (το εννοώ!) θα πάρουν τη γνωστή τρισμέγιστη τριάδα.

:mad:

Banana hammock#
29/09/2009, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
όξω :mad:

Το σκοτωσες το καστανο.. :a9:

Δε μπορουσες να περιμενεις μεχρι την Παρασκευη. :mad:

htdawg
29/09/2009, 10:59
εγω εχω παει 3 φορες και με ξανα καλεσαν παλι!!! τι διαολο εχουν την ιδια λιστα και την χρησιμιοποιουν ξανα και ξανα?? λεω να παω με μασκα & γαντια και καλα οτι νομιζω οτι εχω την γριπη μπας και με διωξουν τι λετε θα πιασει??

Εχετλαίος
29/09/2009, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από htdawg
εγω εχω παει 3 φορες και με ξανα καλεσαν παλι!!! τι διαολο εχουν την ιδια λιστα και την χρησιμιοποιουν ξανα και ξανα?? λεω να παω με μασκα & γαντια και καλα οτι νομιζω οτι εχω την γριπη μπας και με διωξουν τι λετε θα πιασει??

Nαι και στα δυο.

FestoNero
29/09/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
+ πολλά

Να θυμηθούμε ότι ο δικαστικός αντιπρ. θα πάρει ένα γερό ημερομίσθιο, ενώ οι λοιποί που θα χάσουν τη μέρα τους (το εννοώ!) θα πάρουν τη γνωστή τρισμέγιστη τριάδα.

:mad: Ο δικαστικός αντιπρόσωπος έχει πολύ μεγάλες ευθύνες κατά τη διάρκεια των εκλογών, και δουλεύει 2 μέρες για αυτά τα λεφτά. Ουσιαστικά έχει αρμοδιότητες εισαγγελέα για το τμήμα του. Ξεκινά τη Κυριακή στις 7 το πρωί και είναι στο πόδι χωρίς διάλειμμα μέχρι και τις 11+ το βράδυ. Έχει τύχει να βγαίνουν λάθος τα ψηφοδέλτια λόγω κακής μέτρησης και να μετράμε μέχρι τις 3 τα ξημερώματα.

Εχετλαίος
29/09/2009, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Ο δικαστικός αντιπρόσωπος έχει πολύ μεγάλες ευθύνες κατά τη διάρκεια των εκλογών, και δουλεύει 2 μέρες για αυτά τα λεφτά.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Συγνώμη, καμία διάθεση αντιπαράθεσης αλλά

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
29/09/2009, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Συγνώμη, καμία διάθεση αντιπαράθεσης αλλά

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση, αλλά:
ΔΕΝ έχει δίκιο.

Ο ρόλος του δικαστικού αντιπροσώπου είναι πολύ σημαντικός για τη σωστή διενέργεια των εκλογών. Μην ξεχνάς ότι στην ουσία από αυτόν εξαρτάται αν θα γίνουν "πουστιές" ή όχι.

Και στις εκλογές δεν είναι οι μόνοι που πληρώνονται. Υπάρχουν πολλοί άλλοι που πέρνουν πολύ περισσότερα λεφτά για πολύ μικρότερης σημασίας δουλειά.

:wave2:

TheFace
29/09/2009, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Ουσιαστικά έχει αρμοδιότητες εισαγγελέα για το τμήμα του.

Μιλαμε τωρα ειναι που συγκινηθηκα :rolleyes:
Δυσκολο, αβεβαιο και κοπιαστικο το επαγγελμα του εισαγγελεα και απο φραγκα... ψιχουλα!!!
:a21:

Οτι θεμε λεμε...

gkmaggas
29/09/2009, 22:46
Καλησπερα...

Δυστηχως ειναι μεγαλη μαλακια η εφορευτικη ανευ αποδοχων φυσικα...
Βρες εναν γνωστο σε νοσοκομειο να σου δωσουν ενα χαρτακι....

watain
30/09/2009, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto

Εγώ χαίρομαι που το έχω ζήσει και θεωρώ ότι εφόσον είναι υποχρέωσή μας πρέπει να πηγαίνουμε. Στην τελική κάποιος πρέπει να το κάνει για να γίνουν οι εκλογές, δεν μπορούμε να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους.

re gamoto kai eixa pei molis apoly8ika oute mia mera den sas dino akoma.alla telika.....

na pane oi dimosioi ypaliloi

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Εχετλαίος
30/09/2009, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ο ρόλος του δικαστικού αντιπροσώπου είναι πολύ σημαντικός για τη σωστή διενέργεια των εκλογών. Μην ξεχνάς ότι στην ουσία από αυτόν εξαρτάται αν θα γίνουν "πουστιές" ή όχι.

Σωστή διενέργεια των εκλογών; Μη γίνουν πουστιές;
Για ποιές εκλογές μιλάμε; Γι αυτές που αν ρίξεις λευκό/άκυρο/μικρό κομμά πάει τελικά στο πρώτο κόμμα;
Γι αυτό σου λέω, άσε με εμένα να γελάω
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
30/09/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
+ πολλά

Να θυμηθούμε ότι ο δικαστικός αντιπρ. θα πάρει ένα γερό ημερομίσθιο, ενώ οι λοιποί που θα χάσουν τη μέρα τους (το εννοώ!) θα πάρουν τη γνωστή τρισμέγιστη τριάδα.

:mad:

το βλέπεις στραβά όμως το θέμα
το ότι είναι άδικο να μην πληρώνονται και τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής δεν αναιρεί το δίκαιο του να πληρώνεται ο δικαστικός αντιπρόσωπος και ο γραμματέας

Εχετλαίος
30/09/2009, 12:40
Δε διαφωνώ. Αν και φιάσκο και κακομοιριασμένη η διαδικάσια (προσωπική άποψη) κάποιοι πρέπει να παρίστανται. Σύμφωνοι.
Αλλά 500 ευρωπαικά ο ένας και τίποτες οι άλλοι είναι πρόκληση για τον μισθοσυντήρητο των 750€ που μπορούσε πχ να δούλευε εκείνη τη μέρα (εγώ λχ).
Και ξέρουμε ότι εύποροι (με βύσματα, με μέσα, με χέσε μέσα κτλ) ποτε δεν πάνε να κάθονται όλοι μέρα αλλά πράττουν τα πάντα να το γειώσουν. Εξ αυτού προκύπτει ότι καλούν τους ίδιους και τους ίδιους συνέχεια. Εμένα με έχουνε σκίσει! Ανάθεμα και υπήρξε εκλογική διαδικασία να μη με καλέσουνε!
Οπότε ...
απλά αφήστε με να το διασκεδάζω
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/09/2009, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εμένα με έχουνε σκίσει! Ανάθεμα και υπήρξε εκλογική διαδικασία να μη με καλέσουνε!
Οπότε ...
απλά αφήστε με να το διασκεδάζω
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Την Κυριακή που θά'σαι να φέρω σουβλάκια;:lol: :rotflmao:

sergiosm
02/10/2009, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Μιλαμε τωρα ειναι που συγκινηθηκα :rolleyes:
Δυσκολο, αβεβαιο και κοπιαστικο το επαγγελμα του εισαγγελεα και απο φραγκα... ψιχουλα!!!
:a21:

Οτι θεμε λεμε...

πραγματικά: οτι θεμε λεμε

stavrouliasp
02/10/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
...Αλλά 500 ευρωπαικά ο ένας και τίποτες οι άλλοι...

Είναι 1000 με 1200 ευρώ...

sergiosm
02/10/2009, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrouliasp
Είναι 1000 με 1200 ευρώ...

για την ακρίβεια είναι 810 ή 945 ή 1080 ή 1215 ανάλογα με την περιοχή και το αν είναι τακτικός ή αναπληρωματικός

devil's animal
02/10/2009, 17:34
εγω το καβατζωσα το χαρτι της απαλλαγης μου...
:D :D :D :D