Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 67 από 67

Θέμα: Αγορα και ερωτηση για 1100gs

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2012
    Μηνύματα
    128
    Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα γράφω εδώ μια απορία μου σε σχέση με το GS 1100. Διάβασα κάπου παραπάνω ότι από το '96 και μετά είναι καλύτερα (με μεταλλικό ρεζερβουάρ). Τα προηγούμενα δεν είχαν μεταλλικό ρεζερβουάρ? Και τι άλλες διαφορές έχουν?? Και κάτι ακόμα. Είμαι 1.70 περίπου, θα την καταφέρω ή..........Ρωτάω γιατί ένα GS 1200 που είχα πάρει για 2-3 μέρες με ζόριζε πολύ, μα πάρα πολύ!!! Μου φαίνεται πιο χαμηλή από το 1200.
    Τελευταία τροποποίηση από antonis_a; 06/07/2012 στις 16:48.

  2. #62
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Τα προηγούμενα είχαν πλαστικό ρεζερβουαρ. Επίσης τα πρώτα δεν είχαν abs. Γενικα δεν ειναι ψηλα μηχανάκια τα 1100, αλλα καλυτερα ανεβα σε ενα πρωτα για να δεις ο ιδιος. Παντως η σελα ρυθμιζεται σε δύο ύψη. Άποψη μου, αν και εχω και εγω 1100, είναι να μη πας σε τόσο παλια μηχανή.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2012
    Μηνύματα
    128
    Εγώ πάντως με πλαστικό ρεζερβουάρ δεν έχω δει εκτός και αν πρέπει να το ακουμπήσεις για να το καταλάβεις. Πάντως το θέμα με το ύψος με προβληματίζει πολύ!!!! Το εργοστάσιο δίνει 840mm ύψος σέλας. Η δεύτερη ρύθμιση (αν ξέρεις είναι πιο κάτω ή πιο πάνω??). Αν είναι πιο πάνω άντε γεια........Όσο για την συγκεκριμένη, μπορεί να είναι παλιό αλλά μου αρέσει πιο πολύ και από το 1150 και από το 1200!!! Μπορεί να παίζει ρόλο και η τιμή .

  4. #64
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Το πλαστικό ντεπόζιτο και με ενα μαγνητάκι το καταλαβαίνεις. Όσο για τη διαφορά στην τιμη σε σχεση με το 1150, θα την πληρώσεις πολλαπλάσια σε προβληματα και φθορές.

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από postman Προβολή μηνύματος
    Πριν ενα χρονο πουλησα ενα αριστο V-STROM με πολλα αξεσουαρ, για να παρω το R1100GS, και δεν το μετανιωσα ουτε μια στιγμη. Απειρως καλυτερη μηχανη, με φοβερο ζυγισμα, πολυ καλυτερο απο το στρομ στο χωμα, πιο ξεκουραστο στο ταξιδι. Στην πολη ομως ταλαιπωρηται λογο αεροψυξης! Παρτο αν εχεις σκοπο να το κρατησεις. Σε 10 χρονια και 150.000km στο 1100 θα κανεις απλα ενα σερβις, ενω το στρομ θα ειναι για παλιοσιδερα!
    2 χρονια μετα, το μονο που εχω να πω: μακρια απο τα μπουρδελα! Αν δεν εισαι μηχανικος με πληρως εξοπλισμενο συνεργειο, και συμβαση με την BMW για διψηφιο ποσοστο εκπτωσης σε ανταλλακτικα, μακρια!!! 15 χρονια με γιαπονεζικα δεν ειχα μεινει ουτε μια φορα, και μιλαμε για μηχανες παλιες και ταλαιπορημενες! Με το BMW καταφερα μεσα σε 2 χρονια να γυρισω σπιτι 2 φορες με οδικη βοηθεια, με μηχανη αριστα συντηρημενη και ελενγμενη απο εμενα και απο το καλυτερο συνεργειο για BMW! Μπορει καποιοι, χαριν αλαζονικης επιδειξης νεοπλουτισμου, και παχυλου τραπεζικου λογαριασμου, διαθεσιμου για επισκευες αστοχιων υλικων και σχεδιαστικων λαθων των σκιτζηδων μηχανικων της BMW να μην πτοουνται και να τα αγοραζουν τα μπουρδελα, εσυ ομως, αν σκοπος σου δεν ειναι η εντυπωσιακη σου παρουσια στην καφετερια, και η προσελκυση του αλλου φυλου, καλυτερα να αγορασεις κατι αλλο! Οπως μου ειχε πει ενας πολυμηχανος Ελληνας, χημικος μηχανικος στις αυτοκινητοβιομηχανιες της VW στην Γερμανια, της SAAB στην Σουηδια, και της TOYOTA στην Ιαπωνια: "Οσο κολοχανεια ειμαστε οι Ελληνες σε σχεση με τους Γερμανους, αλλο τοσο ειναι οι Γερμανοι σε σχεση με τους Ιαπονες!"
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

  6. #66
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Ε οκ. Και εσυ με αυτο που ειχες πει τότε (ότι πουλησες το strom για να παρεις το πολύ καλύτερο 1100) το είχες χοντρύνει πολύ το θέμα...

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2012
    Μηνύματα
    128
    Μπορεί να έχω αλλάξει πάνω από 10 μηχανές μέχρι τώρα!!! Όλες Ιαπωνικές εκτός από την τωρινή (BMW F 650 ST) που την απόκτησα πιο πολύ λόγο τιμής. Και καμία σχέση δεν είχα βέβαια ποτέ με την συγκεκριμένη κατηγορία. Μέχρι στιγμής καλά μου τα καταφέρνει.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2010, 13:43
  2. Ερώτηση για Windows XP και CD-key...
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 16:10
  3. Ερώτηση για πλαστικά και βαψίματα
    από Julius στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 21:22
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39
  5. Ερώτηση για τελικά - Akrapovic ή Yoshimura? Και ποια σειρά?
    από stako στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 23:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF