Σελίδα 15 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 217 από 217

Θέμα: Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα

  1. #211
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Στην περιοχή εκεί, κυκλοφορούν αδέσποτα και αγέλες. Πριν 2-3 χρόνια είχαν επιτεθεί χειμώνα μόλις βγήκε απ΄το νερό στον πεθερό μου και τον δάγκωσαν 2-3. Αν δεν έτρεχαν κάποιοι να βοηθήσουν πιθανόν να είχε σοβαρά θέματα...

    Προσωπικά, δεν διακινδυνεύω close calls με αδέσποτα. Συνήθως φοράω μπότες, οπότε τα κλωτσάω στη μούρη μόλις πλησιάσουν για να δαγκώσουν.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω καταλάβει αν μου την λες ή κάνεις πλάκα.

    Το πιθανότερο είναι να γράψω στα @@ μου το τι θα τους συμβεί αργότερα, αν κινδυνέψω.
    Sorry κιόλας δηλαδή που δεν συμπάσχω στο θέμα κυριαρχίας της αγέλης.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    Όλοι γνωρίζετε πως έχω σκύλο και μάλιστα μεγαλόσωμο , άρα δεν τίθεται θέμα στο αν είμαι φιλόζωος.
    Το 2002 Το γκάζι και συγκεκριμένα στο εστιατόριο του ΜΑΜΑΚΑ πέρναγα πρωί πρωί πάω να αναλάβω υπηρεσία, εκεί έχουν μαζευτεί καμιά 10ρια αδέσποτα που κοιμούνται στη μέση του δρόμου, περνώντας με 5 και χωρίς να τα ενοχλήσω κάποιο του την έδωσε και με δάγκωσε στη γάμπα πολύ άσχημα έτρεχα στα νοσοκομεία και έκανα ράμματα, αντιλυσσικά κλπ κλπ.
    Το έργο το έχουμε δει, με τα αδέσποτα, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ θέλει να λέγετε φιλόζωος ας τα υιοθετήσει στο σπίτι του μέσα ΚΑΙ ΜΟΝΟ και όχι να τα ταΐζει μόνο, αλλά να τους κάνει τα εμβόλια , τα αντιπαρασιτικά χάπια, και όλα όσα χρειάζονται τα ζωντανά.
    Φιλόζωους του κώλου και φωνακλάδες για τα δικαιώματα του κάθε αδέσποτου έχουμε γεμίσει, λύσεις δεν βλέπουμε να έχουν εκτός του να κατακεραυνώνουν όποιον προστατεύεται από αυτά με όποιον τρόπο μπορεί.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    kitakse file mou ego ime zoofilos giati me agapane ta zoa ke den me afinoun se isixia panta exo oti zoo kiklofori...


    o skilos tora exi tin nootropia tis agelis ana kapios ton exi ma8i oti ine o arxigos tis agelis eki prepi na ma8is pos feronte se arxigo agelis ke lipa an ine dinaton tora o ka8e politis na gnorizi tin nootropia ton skilon ke na antidra analoga

    otan kapio adespoto ine epi8etiko pros tous polites prepi na mazevete apo dimosious xorous
    ke an dagkone esena i to pedaki sou 8a ixes ali gnomi opote min kanoume tous dikeous ekso ap to pexnidi
    βαριεμαι να βγαλω τα ματια μου να διαβασω τι λες...σορρυ

  2. #212
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Δεν μιλανε για εκδικηση, αλλα για αμυνα. Εχετε χασει ως συνηθως την μπαλα μερικοι.
    Ποσα σχολια να κανω quote που λενε με το που δω σκυλο βγαζω ποδι για κλωτσια?
    Παρεπιπτοντως το γαβγισμα δεν ειναι επιθεση.

    Και πολλοι ανεφεραν ''παιδακια''...εχω δει παιδακια να πετανε πετρες και ξυλα σε αδεσποτα...δεν επιτεθηκαν μεν...αλλα αν το καναν θα χαν αδικο?
    Προσωπικα ,αν ξαναδω τετοια φαση για τα ''παιδακια'' αυτα θα ενημερωθουν οι γονεις τους...αν και αυτοι εχουν ιδια μυαλα...τοτε δεν ξερω και γω τι θα γινει...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    Ειναι ποινικα κολασιμη ενεργεια το να αμηνθεις εναντια σε ενα επιτιθεμενο ζωο;

    Δλδ οταν σε δαΓΚασε το 40 κιλο πιτμπουλ περιεμνες καρτερικα μεχρι να βαρεθει την γευση του χεριου-τσιχλας και να σου φτύσει-επιστρεψει το χερι;
    Ξαναλεω το γαβγισμα δεν ειναι επιθεση.
    Δαγκωμα χωρις λογο δεν μου εχει συμβει και δουλευω κουριερ και παλιοτερα ντιλιβερυ οποτε εχω γυρισει ολη την αθηνα...κρυμμενα ειναι αυτα που λετε σε συγκεκριμενους δρομους και δεν με εχουν δαγκωσει ποτε ενω εχω περασει απο εκει?

    Οχι, σφαλιαρα στο λαρυγγα για να με αφησει και οχι για να το σκοτωσω.
    Αλλα δεν το κλωτσησα στα καλα καθουμενα επειδη το ειδα απο μακρια και το θεωρησα απειλη οπως εννοειται απο πολλους εδω

  3. #213
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Φτάνει αγόρια. By the way οι περισσότεροι σαφώς και είναι φιλόζωοι άσχετα με αυτή την εκστρατεία να σώσουν τα σκυλάκια και τα γατάκια που έχουν κάποιοι μόνοι ξεκινήσει νομίζοντας ότι έχουν αυτοί μόνο πάντα δίκιο. Ας έβλεπα τόσους άλλους να ήταν πωρωμένοι να σώσουν τους ανθρώπους της χώρας μας.

    Ξαναγράφω φτάνουν οι κόντρες σε κάθε thread.

  4. #214
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ας έβλεπα τόσους άλλους να ήταν πωρωμένοι να σώσουν τους ανθρώπους της χώρας μας.
    Κλασσικο επιχειρημα που λενε οσοι δεν κανουν τιποτα...
    Οσοι φιλοζωικοι συλλογοι ξερω καθως και ιδιωτες βοηθανε και ανθρωπους...
    Αυτοι που παραπονιουνται δεν εχω δει να κανουν κατι...

    Ερευνα που συνδεει την εγκληματικοτητα προς ζωα πως εξελισεται σε εγκληματικοτητα προα ανθρωπους...
    http://www.incasa.org/PDF/2011/anima...n_violence.pdf

  5. #215
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Κλασσικο επιχειρημα που λενε οσοι δεν κανουν τιποτα...

    Ερευνα που συνδεει την εγκληματικοτητα προς ζωα πως εξελισεται σε εγκληματικοτητα προα ανθρωπους...
    http://www.incasa.org/PDF/2011/anima...n_violence.pdf

    Οκ, έχεις δίκιο. Φτάνει όμως. Έχω σιχαθεί τις κόντρες εδώ μέσα. Coolάρετε.

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Φτάνει αγόρια. By the way οι περισσότεροι σαφώς και είναι φιλόζωοι άσχετα με αυτή την εκστρατεία να σώσουν τα σκυλάκια και τα γατάκια που έχουν κάποιοι μόνοι ξεκινήσει νομίζοντας ότι έχουν αυτοί μόνο πάντα δίκιο. Ας έβλεπα τόσους άλλους να ήταν πωρωμένοι να σώσουν τους ανθρώπους της χώρας μας.

    Ξαναγράφω φτάνουν οι κόντρες σε κάθε thread.
    Οι άνθρωποι στη χώρα σου άκουγαν στο Λαύριο τα ουρλιαχτά απ τη Μακρόνησο και δεν ήξεραν τι γίνονταν.
    Οι άνθρωποι στη χώρα σου λένε ότι στο Πολυτεχνείο το 73 δεν έγινε τίποτα
    Οι άνθρωποι στη χώρα σου λένε ότι οι ΧΑ είναι αθώοι
    Οι άνθρωποι στη χώρα σου φταίνε που υπάρχουν αδέσποτα στους δρόμους
    που με τόσο τσαμπουκα κλοτσάνε

    τα σκυλάκια και τα γατάκια λοιπόν έχουν πιο μεγάλη αξία
    απ πολλούς μαλάκες που ζουν στη χώρα σου

    -και το λέω σοβάρα ότι αν δω άνθρωπο να κλοτσάει σκλι στο δρόμο θα γθμ ανάποδα-
    Σας αρέσει δεν σας αρέσει...

    ΤΕΛΟΣ
    ανανήψαντας

  7. #217
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

Σελίδα 15 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF