Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Κράνος Lazer Paname ή και κάποιο άλλο...

  1. #16
    Από περιέργεια.. γιατί θεωρείτε τόσο σημαντική την εσωτερική ζελατίνα;
    safety doesn't happen by accident

  2. #17
    Εγώ τα είδα και ζήλεψα το MT Blade SV Super R, οπότε πήγα και το χτύπησα. Καιρός ήταν που χρειαζόμουν αλλαγή στο κράνος. Μέχρι στιγμής πολύ ωραίο και μου κάθεται καλά, ο χρόνος θα δείξει για την ποιότητα.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  3. #18
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    αν θες τσεκαρε το airoh t600.το εχει η κοπελια.νομιζω ειναι λιγο πιο ακριβο στα 230-240 αλλα εχει πολυ μικρο κελυφος(βολευει και αρεσει στις γυναικες)και βγαινει και σε ωραια σχεδιακια.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    http://www.moto.gr/forums/showthread...=140244&page=2

    Mε αυτο που πηρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Τα μονοχρωμα θα τα βρεις με 170.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Από περιέργεια.. γιατί θεωρείτε τόσο σημαντική την εσωτερική ζελατίνα;
    Από άποψη πρακτικότητας είναι τρομερή!
    Η φιμέ ζελατίνα δεν βολεύει γιατί αν πας μια εκδρομή δεν μπορείς να κουβαλάς και δεύτερη ζελατίνα... Επίσης ξεκινάς με ήλιο αλλά στην πορεία είτε συννεφιάζει είτε σκοτεινιάζει και εσύ αναγκάζεσαι να οδηγείς με την ζελατίνα ανοιχτή για να μπορείς να βλέπεις...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    αν θες τσεκαρε το airoh t600.το εχει η κοπελια.νομιζω ειναι λιγο πιο ακριβο στα 230-240 αλλα εχει πολυ μικρο κελυφος(βολευει και αρεσει στις γυναικες)και βγαινει και σε ωραια σχεδιακια.
    Ξεφεύγουμε λίγο στα λεφτά...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Από περιέργεια.. γιατί θεωρείτε τόσο σημαντική την εσωτερική ζελατίνα;
    Πριν μερικούς μήνες που ήμουν στην αναζήτηση δεν το είχα στις προτεραιότητές μου. Τώρα που το χρησιμοποιώ κάθε μέρα βλέπω ότι μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη. Δεν έχω ανάγκη από 2η φιμέ ζελατίνα, ούτε πρέπει να έχω μαζί μου γυαλιά ηλίου. Και σαν καθαρότητα στην όραση είμαι ικανοποιημένος.
    Ακόμα, θεωρώ πως το προστιθέμενο βάρος δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας στην επιλογή.
    Δεν ήταν στη λίστα μου με τα "πρέπει να έχει" του κράνους, αλλά πλέον είναι.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Από περιέργεια.. γιατί θεωρείτε τόσο σημαντική την εσωτερική ζελατίνα;
    Βολευει περα πολυ.Ειδικα το καλοκαιρι μπορεις να σηκωσεις την κανονικη να παιρνεις αερα και την φιμε για να προστατευει τα ματια.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Τελικά μετά την δοκιμή πολλών κρανών πάμε για την αγορά μάλλον ενός Shark S800 που της άρεσε πολύ στο κεφάλι της.

    Βλέπω στο ίντερνετ ότι είναι φτιαγμένο από "injected thermoplastic resin" (και όχι από fiberglass που μας λέει ο πωλητής...). Αυτό το υλικό είναι το ίδιο με το απλό θερμοπλαστικό ή είναι διαφορετικό; ξέρει κάποιος; βλέπω πως στο sharp έχει 4 αστέρια. Καθόλου άσχημα...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  10. #25
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    για το υλικο δεν εχω ιδεα.παντως την sharp δεν την λαμβανω και πολυ υποψην μου...βγαζει κρανη που φορουν σε αγωνες Motogp κλπ με 3 αστερια και κρανη των 100-150 ευρω με παραπανω;;;κατι δεν κολλαει....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    ανακεφαλαιώνοντας ψάχνουμε ένα κράνος που να είναι:
    1) Φουλ φέις
    2) Γύρω στα 150-200 ευρώ ταβάνι συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών
    3) όχι από θερμοπλαστικό
    4) να είναι όμορφο... (αυτό είναι σχετικό) απλά δεν θέλει ροζουλί και μονόχρωμα αλλά ούτε και πολύ καγκούρικα... χαχαχα τρέχα γύρευε!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  12. #27
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Έχω ένα Xlite X801R στη κούτα του, φορεμένο από το κορίτσι για 3 βόλτες , με το pinlock του, τη θήκη του, επιρύνιο, υποσιάγωνο. Είναι μαύρο πέρλα. Πολύ ελαφρύ, 1080 gr. Το δίνω στα λεφτά που λες για να πάρουμε άλλο μιας και έχει μπανίσει ένα arai που της αρέσει.

    Αν ενδιαφέρεσαι πμ.


Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Nolan N62 ή κάποιο άλλο έως 200e
    από costas106 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2008, 22:02
  2. δίλλημμα για κράνος και κάτι άλλο
    από tam στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2006, 19:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF