Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Kινέζικο Bluetooth.

  1. #1
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944

    Kινέζικο Bluetooth.

    Kαλησπέρα παίδες, είχα αγοράσει ενδοεπικοινωνία με καλώδια και την χρησιμοποίησα σε μερικά ταξίδια και πιστευω καλή και άξια ακομα και σε γυμνο μηχανάκι σε κομμάτια εθνικής όμως λεω να το ρισκάρω και να αγοράσω κανα bluetooth απο Κίνα μεριά μιας και έχω σε αρκετά ταξιδιωτικά όσοι τα χρησιμοποίησαν να λένε καλα λόγια πάντα με γνώμονα τα λεφτά που δώσανε.Αφου δν με ψήνει να δωσω 300 ευρω για να παρω 2 bluetooth επώνυμα, υπάρχει κάποιος με πρόσφατη εμπιρεία-αγορά απο Κίνα μεριά;

    Βλέπω π.χ αυτο σε ένα καλο ποσό με καλό feedback στα σχόλια
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Η κινα ειναι κινα και το φθηνο το πληρωνεις παντα πιο ακριβα. Απο εκει και περα κανεις τις επιλογες σου αναλογα. Ειδικα αν κανεις γενικα ταξιδια και εισαι και δικαβαλος γιατι να μην δωσεις να παρεις κατι καλο? το συγκεκριμενο παντως το εχω ακουσει οτι το φορανε αρκετοι και με θετικα σχολια. Σε βαθος χρονου δεν ξερω τι παιζει ομως. Εγω για τιν ιστορια πηρα το urban της interphone. Ακριβο μεν αλλα αξιζει καθε ευρω

  3. #3
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Προφανώς οτι πληρώνεις παίρνεις, αλλά με τα χρόνια είδαμε οτι σκάνε και οι ''καλές'' κινεζιές σε πολλούς τομείς όπως πχ με τις action κάμερες...Το θέμα είναι γιατί να μην υπάρχει ενας καλό κινέζος μπλε δόντις που να κάνει τη δουλειά του σωστά και ας αντέξει 1-2 χρόνια. Το bluetooth που πήρες έχει αρκετά καλη τιμή,αλλα όπως σου ειπα κοιτάω να πάρω 2 συσκευες και μπορεί και 3 να υπάρχει μια καβάτζα η για τρίτο αναβάτη σε παρέα..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    σιγουρα κατι θα υπαρχει..αλλα θελει λεφτα και αρκετη δοκιμη σε βαθος χρονου..με τον καιρο εχεις χασει και χρηματα οποτε απο τις δοκιμες και χρονο και μεχρι τοτε εχει βγει και το επομενο μοντελο. το συγκεκριμενο δοκιμασε το, το εχουν πολλα παιδια απο το κλαμπ με τα βερσυς. ολοι ικανοποιημενοι λενε.

  5. #5
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Γεια σου Βασίλη νου.,
    Λοιπόν ειχα τον Κινέζο περίπου ένα χρόνο και τον δούλευα καθημερινά για να απαντάω κλήσεις, gps, και μουσικουλα καμιά φορά.
    Είναι αδιάβροχο , δοκιμασμένο πολλές φορές.
    Η μπαταρία του μου κρατούσε από 5 μέρες έως και βδομάδα ανάλογα πότε θυμόμουν να το κλείσω.
    Η ποιότητα του ήχου δεν είναι και πολύ καλή για μουσική αλλά για κλήσεις και ενδοεπικοινωνια είναι μια χαρά, επίσης η ένταση είναι ανεκτή, αφού μπορούσα να μιλήσω άνετα πηγαίνοντας με 120 στη Συγγρού με το ΧΤ.
    Βέβαια πρέπει να πεδευτεις λίγο με τα ηχειακια του να είναι ακριβώς στα αυτιά σου αλλά άμα το πετύχεις δε χρειάζεται να ξανα-ασχοληθεις.
    Μετά από ένα χρόνο χρήσης μου χαλάρωσε η υποδοχή για το βισματακι των ακουστικών και του μικροφώνου από το βάλε βγάλε του Φορτιστή. Με εκνεύρισε και το έβγαλα, το έδωσα σε ένα φίλο και το χρησιμοποιεί κάμποσο καιρό από τότε, απλά βάζει ένα λάστιχα κι για τα μαλλιά να του το κρατάει στη θέση του. Το βισματακι δεν είναι mini USB η κάτι standard είναι δικό του οπότε πρόσεχε να μη το χάσεις.
    Τωρα που έμαθα με τέτοιο gadget δε μπορώ χωρίς και πήρα το Sena 3s με 100€ με το οποίο είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος.

  6. #6
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Ζαννή ,αν κατάλαβα καλά,αναφέσαι στο ίδιο μοντέλο που πόσταρ πιο πάνω; Eγω δεν θέλω να το κάνω καθημερινή χρήση αλλα στα ταξίδια που κάνω αλλα πιο πολύ αυτα του εξωτερικού. Οπότε ειναι καλό που άντεξε εναν χρόνο με φουλ χρήση που του έκανες. Δεν το θέλω σαν μόνιμη λύση αλλα για όσο αντέξει μιας και δεν θέλω να δώσω παραπάνω λ7. Οπότε σε γενικές γραμμές πιστεύω να τα βγάλει τα λ7 του για κανα 2 χρονάκια..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Ζαννή ,αν κατάλαβα καλά,αναφέσαι στο ίδιο μοντέλο που πόσταρ πιο πάνω; Eγω δεν θέλω να το κάνω καθημερινή χρήση αλλα στα ταξίδια που κάνω αλλα πιο πολύ αυτα του εξωτερικού. Οπότε ειναι καλό που άντεξε εναν χρόνο με φουλ χρήση που του έκανες. Δεν το θέλω σαν μόνιμη λύση αλλα για όσο αντέξει μιας και δεν θέλω να δώσω παραπάνω λ7. Οπότε σε γενικές γραμμές πιστεύω να τα βγάλει τα λ7 του για κανα 2 χρονάκια..
    Ναι το ιδιο ακριβως. Το ειχα παρει απο Gearbest με ενα πιστωτικο που μου ειχαν δωσει.

  8. #8
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Γαμάτο το Gearbest στο στέλνει στην καλύτερη και 3 ημέρες νωρίτερα αν το παραγγείλεις και βάλεις free shipping..αν πληρώσεις πάμε και για +3



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	390281
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Γαμάτο το Gearbest στο στέλνει στην καλύτερη και 3 ημέρες νωρίτερα αν το παραγγείλεις και βάλεις free shipping..αν πληρώσεις πάμε και για +3



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	390281
    Ότι και να βάλεις, υπολόγιζε 2μηνο...

    Συσκευή αγορασμένη από Gear Best 20/9 και άφιξη στην Ελλάδα 26/9 δεν έχει φθάσει ακόμα. Είναι στο τελωνείο κλπ κλπ κλπ, όπου δεν έχουν κόσμο και γίνεται της πόπης.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ότι και να βάλεις, υπολόγιζε 2μηνο...

    Συσκευή αγορασμένη από Gear Best 20/9 και άφιξη στην Ελλάδα 26/9 δεν έχει φθάσει ακόμα. Είναι στο τελωνείο κλπ κλπ κλπ, όπου δεν έχουν κόσμο και γίνεται της πόπης.
    απλα ετυχε. εχω αγορασει και εγω 2 φορες και τα πραματα ηρθαν σε 20 μερες. επισης ειναι απο ποια αποθηκη θα διαλεξεις

  11. #11
    Από 24 Οκτωβρίου η ανάρτηση στο FB

    για οσουσ περιμενουν κατι απο ημπευ κλπ....
    αυτην ειναι εικονα εξω απο το τελωνειο.
    τα μικρα αυτα κοντεινερ περιμενουν ελεγχο και πιθανο εκτελωνισμο.
    οταν ξεκινησε ο ελεγχοσ , εξω απο το τελωνειο υπηρχαν 10 τετοια κοντεινερ σε αναμονη.
    τωρα μετρηστε....
    το τελωνειο ζητησε 15 ατομα για εκτελωνισμο και τους στειλανε δυο.
    οποτε κυριοι ,,,, καταλαβαινετε .....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1510667696716.jpg 
Προβολές:	311 
Μέγεθος:	54,1 KB 
ID:	390286
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Πλακα κανεις....

  13. #13
    Και προσοχή απο εδώ και πέρα, μιας και το τελωνείο για απλά δέματα μέσω ΕΛΤΑ πάει σύννεφο. Ίσως είναι και ο λόγος των καθυστερήσεων

    10/11/2017, 19:40:47 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)
    10/11/2017, 17:40:47 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ
    10/11/2017, 00:15:53 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
    7/11/2017, 00:13:51 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ
    7/11/2017, 00:13:24 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
    7/11/2017, 10:26:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
    23/9/2017, 13:38:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

    Εννοείται πως δεν έχω παραλάβει ακόμα.

    Edit Στην παραπάνω εικόνα του tracking, έχουν αφαιρέσει πλέον (άγνωστο γιατί) την άφιξη στην Αθήνα που ήταν 26/9/17 και την έβλεπα 1,5 μήνα σαν status.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Bύρωνα θενξ για την ενημέρωση, για να ξέρουν και οι υπόλλοιποί τι παίζει. Τα γνωρίζω πάντως γιατί το κορίτσι μου είχε παραγγείλει οθόνη για το κινητό της και εκανε κοντά στο 2μηνο να φτάσει σπίτι...Εγω πάντως δεν το βιάζομαι το μπλέ δόντι.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Εδώ στην φραπεδουπολη είναι λιγο καλυτερα τα πραγματα.... αν εχεις κανενα γνωστο καλυτερα να το παραγγειλεις εδώ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Vemar Jiano Interface Bluetooth
    από cantona στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2008, 23:06
  2. AIROH SV-55S bluetooth silver
    από trumpet στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2008, 09:09
  3. Nolan N102 + Ncom Bluetooth
    από pavlaras1 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2007, 02:02
  4. VKB Bluetooth Virtual Keyboard
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 01:11
  5. Bluetooth
    από KATVASS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 16:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF