Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Ασφαλεια παπιου για κλοπη

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71

    Ασφαλεια παπιου για κλοπη

    Σημερα πηρα τηλεφωνο στην aig ασφαλιστικη και μιας και εχω τραυματικο σοκ απο ενα μηχανακι που μου κλεψαν ειπα να ρωτησω ποσο παει για καλυψη κλοπης!
    Μου παν 8τι μου καλυπτουν 70 η 75% δεν θυμαμαι καλα και οτι κοιτανε την αντικειμενικη αξια του παπιου απο το car.gr και με πραγματογνωμονα!
    Βεβαια το car.gr δεν ειναι κι πολυ αξιο κριτηριο αλλα οκκ...
    Λοιπον.. μου ειπαν 288 τον χρονο για καλυψη κλοπης και γενικη ασφαλεια μηχανης ατυχηματα και τα λοιπα.. ολο το πακετο δηλαδη 288!! Νομιζω καλα ειναι μολις ληξει η ασφαλεια μου νομιζω θα το κανω το βημα...170 ευρω το χρονο εεν νομιζω οτι ειναι πολλα να χεις το κεφαλι σου ησυχο..το παπι εχει μου παν αντικειμενικη αξια μεταχειρισμενου τα 1500(modenas gt 135)

  2. #2
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Ω, ναι, αξίζει.
    ΑΛΛΑ, να δεις όλα τα ψιλά γράμματα (τύπου καλύπτεται το ποσό μετά από Χ μήνες ή εφόσον βρεθεί μέλος σπείρας και άλλα τέτοια περίεργα).

  3. #3
    Η ιντεραμερικαν ειχε ασφαλεια με 100% της αξιας και ηταν πιο οικονομικη απο την aig

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από steliosioa Προβολή μηνύματος
    Η ιντεραμερικαν ειχε ασφαλεια με 100% της αξιας και ηταν πιο οικονομικη απο την aig
    +499
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    170 το χρονο για το 75% παπιου;
    Ε οχι ρε παιδια
    Τον τριτο χρονο θα παρακαλας να στο κλεψουνε

  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Ποιον 3ο χρονο;
    Στο δεκαμηνο θα εχει υπερκαλυψει την αξια του παπιου.

    Αν εισαι προθυμος να δινεις τοσα λεφτα, γιατι δεν τα βαζεις στην ακρη και να παρεις σε 1-1,5 χρονο ενα καινούριο;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Δεν υπαρχει αντικειμενικη αξια ειδικα στις ασφαλιστικες. Και με ιντεραμερικαν κ με αιγ διαδωνουσα μαζι τους. Η αιγ εχει απαλλαγη 25%, ετσι γιατι περιεργα την ειδε που λεει κ ο σταματης. Απλα γιατι το εχουν βαλει στους ορους τους. Οπως δεν ειναι αντικειμενικη η αξια οχγματος απο το καρ.γρ...σου βαζω 50 αγγελιες κ σου φτιαχνω οτι τιμη θελεις. Οταν ηρθε ο πραγματογνωμονας κοιταζε τα χλμ. Του ειπα καλα αστο φιλε. Δεν εχω χρονο, να δωσουμε ραντεβου σε μια βδομαδα που θα ταχω κατεβασει η θα εχω βαλει κοντερ με λιγοτερα χλμ. Μετα αρχισε τις δικιολογιες.ωστοσο μου εδωσαν αστεια τιμη για το οχημα μου. Το ακομα πιο αστειο ηταν οταν τους ειπα αν γινει ολικη καταστροφη σε ατυχημα, τι ποσο θα αποζημιωθω;;;(αν κλαπει καταλαβαινω οτι δν θελουν να πληρωσουν...) Σε τρακαρισμα ομως;;η απαντηση τους ηταν "η ασφαλιζομενη αξια" για παπι μου φαινονται πολλα. Κοιτα να το βαζεις σε κλειστο γκαραζ κοντα στο σπιτι σου με κανα 20-30αρι το μηνα. Θα το προστατεψεις κ απο ηλιο,γατες,υγραασια,βροχες...

  8. #8
    Το θεμα ειναι ομως οτι οι κλοπες δεν γίνονται μόνο σπιτι μας... η ασφαλεια κλοπής είναι μηπως περιορισεις το κακο οταν συμβει. Το ιδιο και η μικτη.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ποιον 3ο χρονο;
    Στο δεκαμηνο θα εχει υπερκαλυψει την αξια του παπιου.

    Αν εισαι προθυμος να δινεις τοσα λεφτα, γιατι δεν τα βαζεις στην ακρη και να παρεις σε 1-1,5 χρονο ενα καινούριο;
    Στπ δεκαμηνο..;;; ρε φιλε στο χρονο λεμε 175 ευρω.. για να υπερκαλυψει θελεις8 χρονια..

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει αντικειμενικη αξια ειδικα στις ασφαλιστικες. Και με ιντεραμερικαν κ με αιγ διαδωνουσα μαζι τους. Η αιγ εχει απαλλαγη 25%, ετσι γιατι περιεργα την ειδε που λεει κ ο σταματης. Απλα γιατι το εχουν βαλει στους ορους τους. Οπως δεν ειναι αντικειμενικη η αξια οχγματος απο το καρ.γρ...σου βαζω 50 αγγελιες κ σου φτιαχνω οτι τιμη θελεις. Οταν ηρθε ο πραγματογνωμονας κοιταζε τα χλμ. Του ειπα καλα αστο φιλε. Δεν εχω χρονο, να δωσουμε ραντεβου σε μια βδομαδα που θα ταχω κατεβασει η θα εχω βαλει κοντερ με λιγοτερα χλμ. Μετα αρχισε τις δικιολογιες.ωστοσο μου εδωσαν αστεια τιμη για το οχημα μου. Το ακομα πιο αστειο ηταν οταν τους ειπα αν γινει ολικη καταστροφη σε ατυχημα, τι ποσο θα αποζημιωθω;;;(αν κλαπει καταλαβαινω οτι δν θελουν να πληρωσουν...) Σε τρακαρισμα ομως;;η απαντηση τους ηταν "η ασφαλιζομενη αξια" για παπι μου φαινονται πολλα. Κοιτα να το βαζεις σε κλειστο γκαραζ κοντα στο σπιτι σου με κανα 20-30αρι το μηνα. Θα το προστατεψεις κ απο ηλιο,γατες,υγραασια,βροχες...
    20αρι το μηνα βγαινει πιο πολλα απο οσα λεω.. ασε που δεν υπαρχει ενοικιαζομενο γκαραζ κοντα μου! Ευτυχως το χω στο παραθυρο μου στο πεζοδρομιο κατω απο το παραθυρο μου στο ισογειο! Ειναι μεγαλο πεζοδρομιο και ησυχη περιοχη..
    Ωστοσο εγω το αγορασα 1450.. αν μου πουν αντικςιμενικη αξια 1400 καλα ειναι.. και 170 το χρονο δεν ειναι τιποτα.. εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Κι ο πατερας μου αυριο θα παρει καινουργιο ενα xmax και πηρε και του παν 600 τον χρονο!
    Κοιτα αυτοι φοβουνται μην κανεις καμια πουστια και δωσεις σε τιποτα γυφτους το μηχανακι σου και στο λυσουν και μετα πεις μου το κλεψαν.. ειχα φιλο που χε ασφαλισει το αμαξι με ζαντες και στους 6 μηνες ειπε οτι του κλεψαν τις ζαντες ενω τις ειχε στο δωματιο του! Και πηρε αποζημιωση κανονικα !

  11. #11
    Θα δίνεις σχεδόν 300€ ασφάλεια το χρόνο για ένα παπί; Σου πάει η καρδιά;

    Αν ήταν μικτή να το καταλάβω, αλλά στην ολική θα πρέπει πρώτα να περιμένεις 3 μήνες. Έτσι και βρουν σκελετό ή καπάκι με νούμερα από τον κινητήρα, θα σου πουν ορίστε κύριε το μηχανάκι σου + μηδέν αποζημίωση.

    Δικά σου τα λεφτά και το μηχανάκι, και αν θες τα καις, τα χαρίζεις ή τα ξοδεύεις στα κορτσούδια. Αλλά στην θέση σου θα τα αποταμίευα όπως είπαν και οι από επάνω.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    και λιγο πιο μακριά νά είναι το κλειστό γκαράζ, καλύτερα.

    τωρα αν το κλειδώνεις κάτω... πάρε μια καλή κλειδαριά, πάρε και μια 2η. οσο περισσότερο τους δυσκολέψεις ή τους καθυστερήσεις , τόσο το καλύτερο. ίσως προτιμήσουν κάποιο πιο εύκολο. Βλέπεις τι γίνεται στο τοπικ με τις κλοπές. Δεν τους απασχολεί αν τους το "κρύψεις" για να πάρεις την αποζημίωση, ΤΑ ΚΛΕΒΟΥΝ στ'αλήθεια...επίσης ισχύει οτι είπε ο τυρόγαλος περί 3μήνου ή αν βρεθεί καπάκι με αριθμούς... δεν ειναι τοσο χαζοί στις ασφαλειες όσο φημολογείται.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    και λιγο πιο μακριά νά είναι το κλειστό γκαράζ, καλύτερα.

    τωρα αν το κλειδώνεις κάτω... πάρε μια καλή κλειδαριά, πάρε και μια 2η. οσο περισσότερο τους δυσκολέψεις ή τους καθυστερήσεις , τόσο το καλύτερο. ίσως προτιμήσουν κάποιο πιο εύκολο. Βλέπεις τι γίνεται στο τοπικ με τις κλοπές. Δεν τους απασχολεί αν τους το "κρύψεις" για να πάρεις την αποζημίωση, ΤΑ ΚΛΕΒΟΥΝ στ'αλήθεια...επίσης ισχύει οτι είπε ο τυρόγαλος περί 3μήνου ή αν βρεθεί καπάκι με αριθμούς... δεν ειναι τοσο χαζοί στις ασφαλειες όσο φημολογείται.
    Σε ποιους να το κρυψω. ;; που κολλανε οι ασφαλειες...;;; ποιο καπακι;;;;

  14. #14
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spiros19991 Προβολή μηνύματος
    Σε ποιους να το κρυψω. ;; που κολλανε οι ασφαλειες...;;; ποιο καπακι;;;;
    Σε συνάδελφο, τώρα στις γιορτές του το κλέψαν ξημερώματα.
    Τηλεφωνεί στην αστυνομία το δηλώνει, και την επομένη του λένε, έλα το βρήκαμε.

    Τραβιέται στο Μενίδι, και ...... η μηχανή ειναι σμπαράλια και καμμένη, ασύμφωρη επισκευής φυσικά

    Δυστυχώς για αυτόν είχε κλοπής μόνο,
    Χρησιμοποιήθηκε σε κλοπή, πήγαν το παράτησαν και το έκαψαν.

    Όπως καταλαβαίνεις πήρε την αγάπη και τη συμπόνεια του ασφαλιστή/ασφαλΛΗΣΤΗκης και πάμε για άλλα τώρα!

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Σε συνάδελφο, τώρα στις γιορτές του το κλέψαν ξημερώματα.
    Τηλεφωνεί στην αστυνομία το δηλώνει, και την επομένη του λένε, έλα το βρήκαμε.

    Τραβιέται στο Μενίδι, και ...... η μηχανή ειναι σμπαράλια και καμμένη, ασύμφωρη επισκευής φυσικά

    Δυστυχώς για αυτόν είχε κλοπής μόνο,
    Χρησιμοποιήθηκε σε κλοπή, πήγαν το παράτησαν και το έκαψαν.

    Όπως καταλαβαίνεις πήρε την αγάπη και τη συμπόνεια του ασφαλιστή/ασφαλΛΗΣΤΗκης και πάμε για άλλα τώρα!
    Ρε φιλε αυτο ειναι σπανια περιπτωση.. αμα στο φανε στο τρωνε μονο για ανταλλακτικα και σπανια για κατι αλλο! Αν εισαι τοσο ατυχος και το βρεις σμπαραλια το παιρνεις πας σπιτι σου και 10 μερες μετα το εξαφανιζεις και λες μου το κλεψαν... το δινεις σε παλιατζη παλιοσιδερα παιρνεις αποζημιωση και τελος

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΤΟ ΓΙΑ 3ΜΗΝΟ
    από BUSA MAKIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2010, 23:11
  2. Ασφάλεια κλοπής για Beverly 400?
    από mitridi_g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2009, 15:15
  3. ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από sakisdani750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 15:12
  4. Ασφάλεια για κλοπή...
    από zikpol στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2006, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF