Σελίδα 17 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 712131415161718192021222767117 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #241
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Σας ειδα λιγες μοτοσυκλετες απο βορεια ελλαδα στην γιορτη του αγιου γερασιμου στην κεφαλονια κ πολυ σας χαρηκα!

  2. #242
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Σε είδα με το Varadero και αγέρωχο ύφος στυλ "κοιτάχτε με που καβαλάω μοτοσυκλέτα", να πηγαίνεις ανάποδα σε μονόδρομο με καφετέριες. Τελικά οι "αναβάτες" GS είναι παρωνυχίδα μπροστά στους "αναβάτες" Varadero....

  3. #243
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Σε είδα πιτσιρίκο να μου φτιάχνεις τη διάθεση σήμερα απίστευτα... το σκηνικο έχει ως εξής:Πιτσιρίκι με την μαμά και το μπαμπά γύρω στα 10 περνάνε μπροστά απ τη μηχανή όταν έφευγα,στέκεται...τον κρατάει η μαμά του με κοιτάει με χαιρετάει γελώντας και μου κάνει πολύ ωραία η μηχανή σας...λέει η μαμά του 3η φορά περνάμε για να τη δει....του λέω σε ευχαριστώ πολύ έλα κοντά από τα δεξια...βάζω μπροστά και τον αφήνω να ρίξει μια γκάζια,τρόμαξε έκανε πίσω και το χαμόγελο του χτύπησε αυτιά....του λέω κολλά το μου δίνει μια με χαιρετάει και μου κάνει η μαμά του ευχαριστούμε.........αξια ανεκτίμητη...άξιζε όλη η βολτα για αυτό...
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #244
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.555
    σε ειδα απιστευτε τυπε στο μαγαζι μου στο ηρακλειο κρητης με κτμ μοταρντ με αγγλικες πινακιδες!σε ρωτησα αν ηρθες οδικως μεχρι εδω και να μου λες την ιστοριουλα σου!πως ηρθες απο καναδα αεροπορικος και αγορασες το μηχανακι απο αγγλια και 2.5 μηνες εχεις γυρισει ολη την ευρωπη και εχεις κανει 22000 χιλιομετρα!και θα συνεχισεις μεχρι να λιωσουν τα χιονια στον καναδα!!!απιστευτος!καλους δρομους φιλε!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 21/10/2018 στις 22:02.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #245
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Σε είδα πιτσιρίκο να μου φτιάχνεις τη διάθεση σήμερα απίστευτα... το σκηνικο έχει ως εξής:Πιτσιρίκι με την μαμά και το μπαμπά γύρω στα 10 περνάνε μπροστά απ τη μηχανή όταν έφευγα,στέκεται...τον κρατάει η μαμά του με κοιτάει με χαιρετάει γελώντας και μου κάνει πολύ ωραία η μηχανή σας...λέει η μαμά του 3η φορά περνάμε για να τη δει....του λέω σε ευχαριστώ πολύ έλα κοντά από τα δεξια...βάζω μπροστά και τον αφήνω να ρίξει μια γκάζια,τρόμαξε έκανε πίσω και το χαμόγελο του χτύπησε αυτιά....του λέω κολλά το μου δίνει μια με χαιρετάει και μου κάνει η μαμά του ευχαριστούμε.........αξια ανεκτίμητη...άξιζε όλη η βολτα για αυτό...
    Τα πιτσιρίκια σου δίνουν μεγάλη χαρά με τον αυθορμητισμό και τον ενθουσιασμό τους. Κάποτε είχε πει ο Ευγένιος Τριβιζάς, ότι το πιο σημαντικό που έχει μάθει από τα παιδιά, είναι να είναι χαρούμενος χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο.

    Κάποια στιγμή πέρσι, είχα πάει για τρέξιμο στο στίβο γύρω από ένα γήπεδο. Στο γήπεδο είχαν προπόνηση ποδοσφαίρου, ενώ το ταρτάν ήταν ελεύθερο για τρέξιμο. Γύρω από το γήπεδο, αλλά μέσα στον αθλητικό χώρο, υπάρχουν υπόστεγα με πάγκους, όπου κάθονται οι προπονητές, αλλά και οι γονείς που παρακολουθούν την προπόνηση των παιδιών τους. Εκεί που κάνω καμιά ώρα γύρους στο στάδιο, βλέπω ένα πιτσιρίκι να με κοιτάζει κάθε φορά που περνάω από το κιόσκι. Μάλλον περίμενε το μεγαλύτερο αδερφό του να τελειώσει την προπόνηση και είχε τους γονείς του δίπλα. Σε ένα πέρασμα απλώνω το χέρι, του χαμογελάω και του λέω "κόλλα το!". Το πιτσιρίκι φοβήθηκε και τραβήχτηκε μέσα, αλλά άκουσα αμυδρά, όπως απομακρυνόμουν τρέχοντας, τους γονείς του να του εξηγούν.

    Περνάνε δύο λεπτά, ξαναπερνάω στον επόμενο γύρο και το βλέπω κορδωμένο γεμάτο ενθουσιασμό. Απλώνω πάλι το χέρι, πάει να με χτυπήσει με δύναμη, αλλά περνάει ξυστά. Δε σημάδεψε καλά. Ξαναπερνάω στον επόμενο γύρο, πιο αποφασισμένο αυτή τη φορά, μου δίνει μια σφαλιάρα στο χέρι ΝΑ! (με το συμπάθιο). Του κάνει παρατήρηση η μητέρα σου ("μην τον χτυπάς με δύναμη"). Ε, σε όσους γύρους ακολούθησαν το πιτσιρίκι είχε βρει στόχο ζωής να μου χτυπάει το χέρι. Πέρα από το χαμόγελό μου, ανέβαιναν και οι ενδορφίνες, οπότε έβγαλα πιο πολλά χιλιόμετρα εκείνη τη μέρα και πιο γρήγορα.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 21/10/2018 στις 21:41.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #246
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Σε είδα πιτσιρίκο να μου φτιάχνεις τη διάθεση σήμερα απίστευτα... το σκηνικο έχει ως εξής:Πιτσιρίκι με την μαμά και το μπαμπά γύρω στα 10 περνάνε μπροστά απ τη μηχανή όταν έφευγα,στέκεται...τον κρατάει η μαμά του με κοιτάει με χαιρετάει γελώντας και μου κάνει πολύ ωραία η μηχανή σας...λέει η μαμά του 3η φορά περνάμε για να τη δει....του λέω σε ευχαριστώ πολύ έλα κοντά από τα δεξια...βάζω μπροστά και τον αφήνω να ρίξει μια γκάζια,τρόμαξε έκανε πίσω και το χαμόγελο του χτύπησε αυτιά....του λέω κολλά το μου δίνει μια με χαιρετάει και μου κάνει η μαμά του ευχαριστούμε.........αξια ανεκτίμητη...άξιζε όλη η βολτα για αυτό...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τα πιτσιρίκια σου δίνουν μεγάλη χαρά με τον αυθορμητισμό και τον ενθουσιασμό τους. Κάποτε είχε πει ο Ευγένιος Τριβιζάς, ότι το πιο σημαντικό που έχει μάθει από τα παιδιά, είναι να είναι χαρούμενος χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο.

    Κάποια στιγμή πέρσι, είχα πάει για τρέξιμο στο στίβο γύρω από ένα γήπεδο. Στο γήπεδο είχαν προπόνηση ποδοσφαίρου, ενώ το ταρτάν ήταν ελεύθερο για τρέξιμο. Γύρω από το γήπεδο, αλλά μέσα στον αθλητικό χώρο, υπάρχουν υπόστεγα με πάγκους, όπου κάθονται οι προπονητές, αλλά και οι γονείς που παρακολουθούν την προπόνηση των παιδιών τους. Εκεί που κάνω καμιά ώρα γύρους στο στάδιο, βλέπω ένα πιτσιρίκι να με κοιτάζει κάθε φορά που περνάω από το κιόσκι. Μάλλον περίμενε το μεγαλύτερο αδερφό του να τελειώσει την προπόνηση και είχε τους γονείς του δίπλα. Σε ένα πέρασμα απλώνω το χέρι, του χαμογελάω και του λέω "κόλλα το!". Το πιτσιρίκι φοβήθηκε και τραβήχτηκε μέσα, αλλά άκουσα αμυδρά, όπως απομακρυνόμουν τρέχοντας, τους γονείς του να του εξηγούν.

    Περνάνε δύο λεπτά, ξαναπερνάω στον επόμενο γύρο και το βλέπω κορδωμένο γεμάτο ενθουσιασμό. Απλώνω πάλι το χέρι, πάει να με χτυπήσει με δύναμη, αλλά περνάει ξυστά. Δε σημάδεψε καλά. Ξαναπερνάω στον επόμενο γύρο, πιο αποφασισμένο αυτή τη φορά, μου δίνει μια σφαλιάρα στο χέρι ΝΑ! (με το συμπάθιο). Του κάνει παρατήρηση η μητέρα σου ("μην τον χτυπάς με δύναμη"). Ε, σε όσους γύρους ακολούθησαν το πιτσιρίκι είχε βρει στόχο ζωής να μου χτυπάει το χέρι. Πέρα από το χαμόγελό μου, ανέβαιναν και οι ενδορφίνες, οπότε έβγαλα πιο πολλά χιλιόμετρα εκείνη τη μέρα και πιο γρήγορα.


    Να μην παραβλέπουμε πώς κάποια πιτσιρίκια έχουν και πολύ ωραίες μαμάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #247
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Να μην παραβλέπουμε πώς κάποια πιτσιρίκια έχουν και πολύ ωραίες μαμάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Απο την αρχη του ποστ το σκευτομουνα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #248
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απο την αρχη του ποστ το σκευτομουνα

    Το αντίθετο του ''σκεφτόμουνα'' ποιό είναι;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #249
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Το αντίθετο του ''σκεφτόμουνα'' ποιό είναι;;;;;;;;;;;;
    Χαζοψωλος;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #250
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Χαζοψωλος;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #251
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Σε είδα japan old school Transalp 600 με κινεζοξένον και προβόλια γηπέδου να ξαμώνουν στο Θεό.
    Δεν ήξερα ότι σε αγοράζουν κάγκουρες
    Φύγαμε...

  12. #252
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πεστω ντε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #253
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πεστω ντε...
    Που να το πέσω;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #254
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Σε είδα να πήγαίνεις χαλαρά στην Βείκου με το μπλε ματ Hornet 600 και σε πέρασα.
    Στο φανάρι με την Σπ Λούη ήμουν σταματημένος στο κόκκινο, το έσφαξες και πέρασες.
    1 λεπτό μετά σε είδα να πηγαίνεις χαλαρά στη μεση του δρόμου στην Σπ Λούη και σε ξαναπέρασα. Δεν πέρασα πολύ κοντά σου, είχα χώρο. Πέρασα όμως με αρκετή διαφορά χλμ αφού πήγαινες πολύ αργά.
    Στο φανάρι με Κηφισίας όταν ήριες μετα απο λίγο μου έκανες παρατήρηση οτι σε πέρασα ξυστά και σε τρόμαξα.

    Σου απάντησα οτι δεν σε πέρασα ξυστά, κι οτι επίσης θα μπορούσες να πηγαίνεις σε μια λωρίδα, στη αριστερή ή στην δεξιά κι οχι μες στην μέση αφού χαζεύεις.
    Επίσης σου είπα οτι θα μπορούσες να μην σφάζεις τα κόκκινα κι οτι δεν είσαι σε θέση να κάνεις και παρατηρήσεις.
    Απάντηση δεν περίμενα φυσικά, απλά έφυγα.
    Αν διαβάζεις εδώ ίσως να σε κάνει να ξανασκεφτείς τον τρόπο που κινείσαι.
    Κρίμα το μηχανάκι ετσι που το πας....
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #255
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Σε είδα στη Βεΐκου να με περνάς ξυστά. Αναγκάστηκα να κάψω ένα φανάρι για να τη γλιτώσω. Με ξαναπέρασες όμως ξυστά και ήθελες να μου την πεις κι από πάνω επειδή το πήγαινα μαλακωσσά.

    Δε θεώρησα σκόπιμο να σου απαντήσω.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF