Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 113

Θέμα: Zx 130 σωστή μετατροπή/υπερκυβισμος

  1. #76
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Είπαμε θα φύγει το υποπίεσης απο πάνω το καρμπυρατέρ και θα μπεί μηχανικό.Κακό είναι μωρέ;
    Πώπω εσείς σκάτε γάιδαρο.Έλεγα να έρθω για κανα τρακ ντέι με το wolf αλλά θα έρθω με το ΖΧ έτσι για να σας μπώ στο μάτι!
    Γαύρε μην μου ανχώνεσαι,θα τους τρολλάρω στην πίστα!
    Έχεις δει ποτέ τρακ ντέι με παπί και κουτί απάνω;

  2. #77

  3. #78

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.236
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Τσολιά αντιλήβεσαι ότι δεν έχουν άδικο που σε τρολάρουν ασυστόλως ε;
    Προφανώς και όχι

  5. #80
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και όχι
    Γιατί εγώ τι τους έκανα στο τελευταίο πόστ;
    Έλα έχει ξεφύγει και έχει γίνει μη παραγωγικό το πόστ.Όχι οτι με χαλάει να πάει καφενέ και να συνεχίσουμε εκεί αλλά νομίζω οτι εδώ δεν έχει άλλο θέση στα τεχνικά τουλάχιστον όπως έγινε
    Αν και ο μπάκλης έβαλε αυτό το εξαιρετικά ενδιαφέρον λίνκ...
    Αρε φίλε δεν είχα κινητό με κάμερα όταν έκανα διανομή με το bandit 400v....

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.236
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Γιατί εγώ τι τους έκανα στο τελευταίο πόστ;
    Έλα έχει ξεφύγει και έχει γίνει μη παραγωγικό το πόστ.Όχι οτι με χαλάει να πάει καφενέ και να συνεχίσουμε εκεί αλλά νομίζω οτι εδώ δεν έχει άλλο θέση στα τεχνικά τουλάχιστον όπως έγινε
    Αν και ο μπάκλης έβαλε αυτό το εξαιρετικά ενδιαφέρον λίνκ...
    Αρε φίλε δεν είχα κινητό με κάμερα όταν έκανα διανομή με το bandit 400v....
    Γιατί πριν τι τους έκανες?

  7. #82
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μου έχει μπει το μικρόβιο να υπερκυβισω το ZX 130 και να το πάω στα 165-170cc.μονο και μόνο για να πατάω κάτι κρυπτόν Χ στην δουλειά. Το θέμα είναι ότι θέλω να έχω και τα πιο πολλά κυβικά και ασφάλεια από την άποψη ότι δεν θα μου βαράει κάθε τρεις και λίγο μπιέλα. Και έχω μια σκέψη ότι επειδή έχει και κυλινδρο "γορίλα" θα βοηθήσει. Από θέμα πιστόνιου θα κινηθώ μάλλον σε takegawa αλλά πρέπει να μετρηθει προσεκτικά διαδρομή και δεν ξέρω από καρμπυρατέρ αν θα με καλύψει μηχανικό 28ρι που έχω ένα διαθέσιμο..(προσπαθώ να αποφύγω τα υποπιεσης)
    Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο η έχει κανείς καμιά ιδέα να προτείνει κάτι?
    Τι άλλο πρέπει να προσεξω?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Γιατί εγώ τι τους έκανα στο τελευταίο πόστ;
    Έλα έχει ξεφύγει και έχει γίνει μη παραγωγικό το πόστ.Όχι οτι με χαλάει να πάει καφενέ και να συνεχίσουμε εκεί αλλά νομίζω οτι εδώ δεν έχει άλλο θέση στα τεχνικά τουλάχιστον όπως έγινε
    Αν και ο μπάκλης έβαλε αυτό το εξαιρετικά ενδιαφέρον λίνκ...
    Αρε φίλε δεν είχα κινητό με κάμερα όταν έκανα διανομή με το bandit 400v....

    Eιμαι αναποφάσιστος στο που να στο μεταφέρω.

    Δεν είναι στα τεχνικά όπως νόμιζες πάντως. Το δίλλημά μου είναι που να το πάω όμως.
    Στο καφενείο ή στα ανέκδοτα?
    Γιατί νομίζω οτι μας δουλεύεις, αν δεν μας δουλεύεις τότε είναι σοβαρό το θέμα....
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 11/01/2019 στις 11:00.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #83
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eιμαι αναποφάσιστος στο που να στο μεταφέρω.

    Δεν είναι στα τεχνικά όπως νόμιζες πάντως. Το δίλλημά μου είναι που να το πάω όμως.
    Στο καφενείο ή στα ανέκδοτα?
    Γιατί νομίζω οτι μας δουλεύεις, αν δεν μας δουλεύεις τότε είναι σοβαρό το θέμα....
    Πραγματικά τώρα...Αν νομίζεις οτι κολλάω να μπώ πίστα με κουτί με το ΖΧ, είτε μέγαρα είτε Σέρρες......

  9. #84
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μου έχει μπει το μικρόβιο να υπερκυβισω το ZX 130 και να το πάω στα 165-170cc.μονο και μόνο για να πατάω κάτι κρυπτόν Χ στην δουλειά. Το θέμα είναι ότι θέλω να έχω και τα πιο πολλά κυβικά και ασφάλεια από την άποψη ότι δεν θα μου βαράει κάθε τρεις και λίγο μπιέλα. Και έχω μια σκέψη ότι επειδή έχει και κυλινδρο "γορίλα" θα βοηθήσει. Από θέμα πιστόνιου θα κινηθώ μάλλον σε takegawa αλλά πρέπει να μετρηθει προσεκτικά διαδρομή και δεν ξέρω από καρμπυρατέρ αν θα με καλύψει μηχανικό 28ρι που έχω ένα διαθέσιμο..(προσπαθώ να αποφύγω τα υποπιεσης)
    Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο η έχει κανείς καμιά ιδέα να προτείνει κάτι?
    Τι άλλο πρέπει να προσεξω?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Είπαμε θα φύγει το υποπίεσης απο πάνω το καρμπυρατέρ και θα μπεί μηχανικό.Κακό είναι μωρέ;
    Πώπω εσείς σκάτε γάιδαρο.Έλεγα να έρθω για κανα τρακ ντέι με το wolf αλλά θα έρθω με το ΖΧ έτσι για να σας μπώ στο μάτι!
    Γαύρε μην μου ανχώνεσαι,θα τους τρολλάρω στην πίστα!
    Έχεις δει ποτέ τρακ ντέι με παπί και κουτί απάνω;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Γιατί εγώ τι τους έκανα στο τελευταίο πόστ;
    Έλα έχει ξεφύγει και έχει γίνει μη παραγωγικό το πόστ.Όχι οτι με χαλάει να πάει καφενέ και να συνεχίσουμε εκεί αλλά νομίζω οτι εδώ δεν έχει άλλο θέση στα τεχνικά τουλάχιστον όπως έγινε
    Αν και ο μπάκλης έβαλε αυτό το εξαιρετικά ενδιαφέρον λίνκ...
    Αρε φίλε δεν είχα κινητό με κάμερα όταν έκανα διανομή με το bandit 400v....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά τώρα...Αν νομίζεις οτι κολλάω να μπώ πίστα με κουτί με το ΖΧ, είτε μέγαρα είτε Σέρρες......
    Μωρε μπες εσυ όπου θέλεις.
    Σέρρες φοβάμαι οτι μέχρι να κατέβεις την ευθεία θα εχεις φάει και το περιεχόμενο του κουτιού βέβαια...

    Το thread δεν ξέρω ακόμα που να το πάω, ετσι κι αλλιώς και μόνος σου το έχεις καταλάβει οτι δεν έχει μέλλον.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #85
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μωρε μπες εσυ όπου θέλεις.
    Σέρρες φοβάμαι οτι μέχρι να κατέβεις την ευθεία θα εχεις φάει και το περιεχόμενο του κουτιού βέβαια...

    Το thread δεν ξέρω ακόμα που να το πάω, ετσι κι αλλιώς και μόνος σου το έχεις καταλάβει οτι δεν έχει μέλλον.
    Μου αρέσει που έσβησες το ποστ μου νομίζοντας ότι οι άλλοι θα του απαντούσαν σοβαρά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #86
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Γρηγοροτερο παπι=> γρηγοροτερη εξυπηρετηση στο πακετο => περισσοτερα τιπς

    Η μετατροπη ειναι value for money, οποτε αφηστε τους δισταγμους και πειτε πώς θα γινει το εργαλειο πυραυλος.
    Αυξημένη κατανάλωση άρα περισσότερη βενζίνη . Αυξημένη ταχύτητα σε αστικές παραδόσεις =Αυξημένος κίνδυνος ατυχήματος άρα χωρίς δουλειά στο νοσοκομείο για μήνες.. η μία και έξω σπέσιαλ σουίτα ενάμιση μέτρο κάτω από το χώμα. Το topic μου θύμισε όταν έψαχνα να βρω δουλειά ντιλιβερυ πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί όλοι είχαν crypton x 135 λίγο πού μίλησα με Τόν μαγαζατορα μου είπε όσο πιο γρήγορος είσαι τόσο Πιο πολλά θα περνεις .. του είπα να σέ καλά.. βρίσκω άλλου να πάω σιγά και ασφαλή. ρε παίδες πάμε καλά;; Με όλο το συμπαθειο θετετε την ζωή σας σε κίνδυνο για το πουρπουαρ και την Παραγγελία;; Υποτίθεται ότι είστε επαγγελματίες διανομής πού θα έπρεπε να είχατε κάποια στάνταρ ασφαλείας για τον εαυτό σας..

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Συγνώμμη αλλά απο το 2011 που ρουφάει λάδι έχεις σκεφτεί πόσα λίτρα επιπλέον έχεις συμπληρώσει? Και ότι με αυτά τα λεφτά που ξόδεψες εώς τώρα σε λάδια θα το είχες φτιάξει με ότι κύλινδρο ήθελες??

    Sorry τώρα πρόσεξα την τοποθέτηση σου.Μη φανταστείς οτι πληρώνω πολλά ,αγοράζω 3,5 ευρώ το λίτρο και συμπληρώνω μαξ 1,5 λίτρο το μήνα.Το αφήνω ως έχει μέχρι να βαρέσει και να κάνω τότε αναγκαστικά επισκευή.Επίσης δεν εμπιστεύομαι κανέναν μηχανικό οτι θα το φτιάξει όπως πρέπει,έχω καεί στο χυλό...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Sorry τώρα πρόσεξα την τοποθέτηση σου.Μη φανταστείς οτι πληρώνω πολλά ,αγοράζω 3,5 ευρώ το λίτρο και συμπληρώνω μαξ 1,5 λίτρο το μήνα.Το αφήνω ως έχει μέχρι να βαρέσει και να κάνω τότε αναγκαστικά επισκευή.Επίσης δεν εμπιστεύομαι κανέναν μηχανικό οτι θα το φτιάξει όπως πρέπει,έχω καεί στο χυλό...
    Τόσο έχει το λάδι του αυτοκινήτου του Λιντλ ή κάτι αντίστοιχο.Και πάλι κανά 300ρι έχει γίνει, κυριολεκτικά κιόλας, καπνός...
    Πάνε φτιάξτο γιατί από δω και ύστερα μάλλον μπαίνεις μέσα

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Sorry τώρα πρόσεξα την τοποθέτηση σου.Μη φανταστείς οτι πληρώνω πολλά ,αγοράζω 3,5 ευρώ το λίτρο και συμπληρώνω μαξ 1,5 λίτρο το μήνα.Το αφήνω ως έχει μέχρι να βαρέσει και να κάνω τότε αναγκαστικά επισκευή.Επίσης δεν εμπιστεύομαι κανέναν μηχανικό οτι θα το φτιάξει όπως πρέπει,έχω καεί στο χυλό...

    1,5 λίτρο Χ 3,5= 5,25
    5,25χ12 μήνες= 63 μόνο για συμπλήρωμα
    . Να τ'αφήσω?? Και από που να το πιάσω? Απ΄τα χύμα λάδια που βάζεις τα τελευτάια 3 4 χρόνια και πλήρωσες περίπου 300 ευρώ επιπλέον ή ότι περιμένεις πότε θα βαρέσει για να πληρώσεις και μπιέλα??
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 24/01/2019 στις 14:50.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    το κοστος ειναι επιλογη του καθενος
    εγω δεν καταλαβαινω τι θαλαμος καυσης μπουζι και εξατμιση παπιου μπορει να δουλευουν καιγοντας 1,5 λιτρο λαδι το μηνα

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. zx 130 kawasaki
    από nik7119 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 20:23
  2. kawasaki Zx 130
    από Lovesick στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2010, 19:22
  3. Παρουσιαση zx-130
    από 2stroker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2009, 08:54
  4. ξερει κανεις απο zx 130?
    από reinmeister στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 16:07
  5. kawasaki zx 130 ή yamaha crypton 135 ?
    από tigionapas στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2008, 00:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF