Σελίδα 34 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 242930313233343536373839 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 625

Θέμα: Βιβλιο-προτάσεις (προτάσεις από μέλη του φόρουμ)

  1. #496
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Το έχω διαβάσει , πολύ καλό.
    Παμπόνηρος και διαβολικός ο ιδιοκτήτης του καταστήματος.
    Το βιβλίο που θέλω οπωσδήποτε να αγοράσω είναι του συναδέλφου οδηγού μοτό Suzuki koji το "Ring". Τον αποκαλούν Στίβεν Κινγκ της Ιαπωνίας.
    Θέλω να έχω ένα δείγμα από τα βιβλία του , να δούμε τι ψάρια πιάνει και αυτός.
    Όπως γράφει κάτω από την φωτογραφία του :
    " Θα τον βρείτε να γυρίζει όλη την Ιαπωνία με την μοτοσικλέτα του".
    Αξίζει να δώσω μια ευκαιρία στον συνάδελφο που έχει και το γνωστό όνομα της Suzuki.

  2. #497
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Αυτό το μήνα βρήκα ένα βιβλίο 400 σελίδες σχετικά μικρό,παλιό με 1,80 παρακαλώ...

    Με πάρα πολύ ωραία πλοκή.
    Εδώ το βιβλίο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200314_082803_copy_600x800.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	415731
    Και εδώ η πλοκή
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200314_083356_copy_600x800.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	58,5 KB 
ID:	415732
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #498
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Εχω δει το έργο και ήταν πολυ καλό.
    Φαντάζομαι το βιβλίο θα είναι ακόμη καλυτερο.
    Η τιμή που το βρήκες είναι vfm.
    Υπάρχουν σε βιβλιοπωλεία,μαγαζιά,περίπτερα κ.τ.λ βιβλία πολλες φορές από δευτερο χέρι , που πραγματικά αξίζουν και τα βρίσκεις σε πολυ μικρές τιμές. Το μόνο που χρειάζεται είναι χρόνος και όρεξη να τα Ξετρυπωσεις.
    Ειδικά κάτι περίπτερα που έχουν και συλλογές Άρλεκιν.
    Στην Αθήνα είναι πιο εύκολο γιατί έχετε το Μοναστηράκι, που έχει τα πάντα. Ενώ εδώ Θεσσαλονίκη, θέλει πολυ ψάξιμο.

  4. #499
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Εχω δει το έργο και ήταν πολυ καλό.
    Φαντάζομαι το βιβλίο θα είναι ακόμη καλυτερο.
    Η τιμή που το βρήκες είναι vfm.
    Υπάρχουν σε βιβλιοπωλεία,μαγαζιά,περίπτερα κ.τ.λ βιβλία πολλες φορές από δευτερο χέρι , που πραγματικά αξίζουν και τα βρίσκεις σε πολυ μικρές τιμές. Το μόνο που χρειάζεται είναι χρόνος και όρεξη να τα Ξετρυπωσεις.
    Ειδικά κάτι περίπτερα που έχουν και συλλογές Άρλεκιν.
    Στην Αθήνα είναι πιο εύκολο γιατί έχετε το Μοναστηράκι, που έχει τα πάντα. Ενώ εδώ Θεσσαλονίκη, θέλει πολυ ψάξιμο.
    Το βρήκα σε μίνι μάρκετ. Δεν ήταν από δεύτερο χέρι
    Εγώ εσκισα τη ζελατίνα τού. Δεν είμαι Αθήνα. Είμαι Ηράκλειο Κρήτης. Από αυτό το μίνι μάρκετ έχω ξαναβρεί διαφορά βιβλία. Παλιά σκονισμένα αλλά όχι δεύτερο χέρι (όχι πως με πειράζει δηλαδή) και πάντα τέτοιες τιμές. Τα έχει σε ένα κασονι. Δεν έχουν μείνει πολλά. Εχθές πού έψαχνα είδα και κάποια παλιά κόμικ στη ζελατίνα τούς.
    Σίγουρα οί συλλέκτες θα κάνανε κρα για την απόκτηση τους και η γριά δε ξέρει τίποτα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #500
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Νόμιζα Αθήνα μένεις.
    Στο βιβλιοπωλείο Πρωτοπορία εδώ στην Θεσσαλονίκη έχει πολλά βιβλία από δευτερο χέρι καθώς και βιβλία τον 2+€.
    Γράφω το όνομα του βιβλιοπωλείου γιατί πραγματικά αυτό που κάνουν είναι πολυ καλό.
    Βιβλία για όλους.
    Εγώ θα προτιμήσω ένα βιβλίο των 18-20€ να το παρω 11-15€ από δευτερο χέρι αν περάσει το δικό μου οπτικό έλεγχο. Γιατί 20+€ για βιβλίο δεν δίνω.
    Γενικά εδώ στην Ελλάδα βρίσκω τις τιμές των βιβλίων υπερβολικά μεγάλες.
    Πολυ καλή επιλογή είναι τα παζάρια βιβλίων που γίνονται κατά καιρούς στην Ελλάδα γιατί μπορείς να βρεις σε αυτα ευκαιρίες. Αλλά θέλουν τρελό ψάξιμο των 2+ωρων στην βιβλιοθαλασσα.

  6. #501
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Ενώ εδώ Θεσσαλονίκη, θέλει πολυ ψάξιμο.
    Θεσσαλονίκη έχετε την 'Αγνωστη Καντάθ όμως,
    porca miseria.

  7. #502
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Η Άγνωστη κανταθ πουλάει κυρίως λογοτεχνία του φανταστικου, Βαμπίρικ, Μυθολογία Κθούλου.
    Τα καλά βιβλία τρόμου που έχει και έχουν μεγάλο ενδιαφέρον είναι ξενογλωσσα ή θα είναι του STEPHEN KING, συγγραφέα που σταμάτησα να διαβάζω.

  8. #503
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Η Άγνωστη κανταθ πουλάει κυρίως λογοτεχνία του φανταστικου, Βαμπίρικ, Μυθολογία Κθούλου.
    Τα καλά βιβλία τρόμου που έχει και έχουν μεγάλο ενδιαφέρον είναι ξενογλωσσα ή θα είναι του STEPHEN KING, συγγραφέα που σταμάτησα να διαβάζω.
    Να και σε κάτι άλλο που ταιριάζουμε στα βιβλία
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #504
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Νόμιζα Αθήνα μένεις.
    Στο βιβλιοπωλείο Πρωτοπορία εδώ στην Θεσσαλονίκη έχει πολλά βιβλία από δευτερο χέρι καθώς και βιβλία τον 2+€.
    Γράφω το όνομα του βιβλιοπωλείου γιατί πραγματικά αυτό που κάνουν είναι πολυ καλό.
    Βιβλία για όλους.
    Εγώ θα προτιμήσω ένα βιβλίο των 18-20€ να το παρω 11-15€ από δευτερο χέρι αν περάσει το δικό μου οπτικό έλεγχο. Γιατί 20+€ για βιβλίο δεν δίνω.
    Γενικά εδώ στην Ελλάδα βρίσκω τις τιμές των βιβλίων υπερβολικά μεγάλες.
    Πολυ καλή επιλογή είναι τα παζάρια βιβλίων που γίνονται κατά καιρούς στην Ελλάδα γιατί μπορείς να βρεις σε αυτα ευκαιρίες. Αλλά θέλουν τρελό ψάξιμο των 2+ωρων στην βιβλιοθαλασσα.
    Ακριβώς
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #505
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μόλις παρέλαβα. Αυτό το μήνα έχουμε καλό θριλερακι..
    Εάν δεν κάνω λάθος έχω διαβάσει άλλα 3 βιβλία του. Έχει ωραία γραφή και ευρηματικό νου. Πιστεύω θα είναι αντάξιο των προσδοκιών μου.
    [Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200409_123127_copy_600x800.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	36,4 KB 
ID:	417291
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200409_123141_copy_600x800.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	37,8 KB 
ID:	417292
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #506
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Καλό φαίνεται.Έχουμε και το ίδιο όνομα.
    Είχα διαβάσει καλές κριτικές για ένα άλλο του βιβλίο, νομίζω λέγονταν "Το δέμα" η κάτι τέτοιο.
    Στο σύντομο(ευχομαι) μέλλον , όταν ανοίξουν τα βιβλιοπωλεία, θα αγοράσω κάποιο βιβλίο του.
    Τώρα διαβάζω " Το πρόσωπο του ψεύδους " της IRIS JOHANSEN που το αγόρασα από ένα περίπτερο στην γειτονιά μου. Αν και είμαι ακόμα στην μέση του βιβλίου, η κυρία Ίρις δεν μας τα λέει καλά... Πρόκειται για πρώτης τάξης "αστυνομική πατάτα". Κάτι με το κρανίο του Κένεντι και τρέχα γυρευε.
    Ξέρω ότι δεν μου αρέσουν τα αστυνομικά αλλά λίγο ο κορονοϊός, λίγο ότι ήταν ντεμέκ προσφορά, την πάτησα.

  12. #507
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Καλό φαίνεται.Έχουμε και το ίδιο όνομα.
    Είχα διαβάσει καλές κριτικές για ένα άλλο του βιβλίο, νομίζω λέγονταν "Το δέμα" η κάτι τέτοιο.
    Στο σύντομο(ευχομαι) μέλλον , όταν ανοίξουν τα βιβλιοπωλεία, θα αγοράσω κάποιο βιβλίο του.
    Τώρα διαβάζω " Το πρόσωπο του ψεύδους " της IRIS JOHANSEN που το αγόρασα από ένα περίπτερο στην γειτονιά μου. Αν και είμαι ακόμα στην μέση του βιβλίου, η κυρία Ίρις δεν μας τα λέει καλά... Πρόκειται για πρώτης τάξης "αστυνομική πατάτα". Κάτι με το κρανίο του Κένεντι και τρέχα γυρευε.
    Ξέρω ότι δεν μου αρέσουν τα αστυνομικά αλλά λίγο ο κορονοϊός, λίγο ότι ήταν ντεμέκ προσφορά, την πάτησα.
    Έτσι και εμένα. Δε διαβάζω αστυνομικά. Δε μ'αρέσουν.

    Το "δεμα" είναι ένα από τα βιβλία του που έχω διαβάσει. Δε μού άρεσε καθόλου. ΠΟΛΥ προβλέψιμο. Άλλο ένα από τα βιβλία του που έχω διαβάσει είναι " ο επιβάτης στη θέση 7Α" που επίσης δε μου άρεσε καθόλου.
    Βασικά έκανα λάθος που αγόρασα ξανά βιβλίο του. Είχα πει ότι δε θα το ξανακάνω.
    Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να άξιζει.
    Μπερδεύτηκα με άλλον μάλλον.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #508
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Βρε συ μαζόχας είσαι;

    Όταν τελειώσεις αυτό διάβασε και τη Θεραπεία για να είσαι σίγουρος ότι θα τον μισήσεις

  14. #509
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Βρε συ μαζόχας είσαι;

    Όταν τελειώσεις αυτό διάβασε και τη Θεραπεία για να είσαι σίγουρος ότι θα τον μισήσεις
    Μπερδεύτηκα.Οταν πηγα στη βιβλιοθήκη είδα ότι έχω διαβάσει κιαλα έργα αυτού του συγγραφέα. Νόμιζα ότι τα βιβλία ήταν καλά. Αργότερα όμως θυμήθηκα τη πλοκή και οτι είπα ότι δε θα τον ξαναδιάβαζα. Το βιβλίο όμως το είχα πάρει. Δε πειράζει όμως. Έχω διαβάσει καμία 100 σελίδες και δείχνει να έχει ενδιαφέρον .
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #510
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μπερδεύτηκα.Οταν πηγα στη βιβλιοθήκη είδα ότι έχω διαβάσει κιαλα έργα αυτού του συγγραφέα. Νόμιζα ότι τα βιβλία ήταν καλά. Αργότερα όμως θυμήθηκα τη πλοκή και οτι είπα ότι δε θα τον ξαναδιάβαζα. Το βιβλίο όμως το είχα πάρει. Δε πειράζει όμως. Έχω διαβάσει καμία 100 σελίδες και δείχνει να έχει ενδιαφέρον .
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

    Που ξέρεις , μπορεί σε αυτό να είσαι τυχερός.
    Γενικά οι συγγραφείς είναι παράξενα πλάσματα.
    Π.χ ο King έχει γράψει νομίζω πανω απο 100 βιβλία αλλά ζήτημα είναι από αυτά, τα 10 να αξίζουν πραγματικά. Σπανίζουν οι συγγραφείς που τα βιβλία τους είναι το ένα καλύτερο από το άλλο.
    Πάντως ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ αν κάποια στιγμή θελήσεις να διαβάσεις ένα ατμοσφαιρικό βιβλίο. Ένα βιβλίο που πραγματικά σε μεταφέρει σε μια άλλη εποχή. Διάβασε "Το όνομα του Ρόδου" του Ουμπέρτο Έκο.
    Αξίζει 100%.
    Αν και περισσότερο μυστηρίου είναι, το πρώτο μυθιστόρημα του μεγάλου αυτου συγγραφέα μου άρεσε παρα πολυ.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 17:03
  2. Βοήθεια από τις κοπέλες του φόρουμ
    από jtoros στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2011, 16:57
  3. Βαλτε φωτο απο τα Ζ του φορουμ
    από maikz750madness στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 21:20
  4. Κάποια αξιότιμα μέλη του φλόρουμ...
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 00:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF