Σελίδα 104 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 4549499100101102103104105106107108109114 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.546 έως 1.560 από 1776

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #1546
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.080
    τα λάστιχα που βλέπω στις φωτο θα πρεπει να αλλαχτούν μετά την 3ετία κυριως γιατι θα σκληρύνει το πλαινο. χλμ δεν θα εχεις πολλα ουτε τοτε, γομα θα εχουν. Το κεντρο δεν θα σε προδώσει ποτε μέχρι τοτε. Ενα 12μηνο πας ανετα χωρις φοβο με αυτο το ζευγάρι. αν θες να εχεις την αισθηση της τσιχλας του νεου ελαστικου πρεπει προφανώς να τα αλλάξεις αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος με την οδηγησης που λες οτι κανεις. τα λαστιχα τα καίει ο ήλιος, το γκάζι και το βάρος. Εν ολίγοις αν δεν τα βλέπει ήλιος ολη μέρα, ενας άλλος κάτοχος θα τα κράταγε και 4 έτη.

  2. #1547
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εδώ να γράψω ένα λάθος δικό μου και να με συγχωρήσει ο νεοσσός.Είχα ξεχάσει οτι το ΜΤ07 έχει σοβαρό γκάζι για την κατηγορία και του έχουν βάλει 180αρι πισινό.Εμείς με τα παπάκια φοράμε 160αρι πίσω μπας και τραβήξει το μηχανάκι!

    Νομίζω λοιπόν οτι τα λάστιχα που σου πρότεινα δε βγαίνουν καν στη διάστασή σου(πισω κυρίως,μπροστα ειναι ίδιο).Ασχετα βέβαια αν το μπροστά μια χαρά θα δούλευε.Οπότε πάμε σε S20-S21-S22 και αν θες σε ακόμα πιο μαλακό πας σε bridgestone RS10.

    Μη γελάτε με το RS10,ακόμα και σε πολύ αργούς οδηγούς που δοκιμάστηκε ένιωσαν εμπιστοσύνη.Ο καθένας όσο μπορεί πάντα δεν έχει σημασία γιατί ο ψυχολογικός παράγοντας βοηθάει.Πάντως είναι μαλακό και απο κρύο έχει άριστο πάτημα.Νομίζω έχει βγει και RS11 τώρα.

    Y.Γ:Το λάστιχο που είδα στη φωτό πάντως δείχνει ζωντανό και απο πέλμα βγάζει αλλες 20.000km
    Εκείνα που πρότεινες, βγαίνουν στις διαστάσεις των τροχών μου και τα δύο που πρότεινες, αλλά όπως έγραψα πριν, δεν ταιριάζουν με την εμφάνιση ενός streetfighter.

    https://www.skroutz.gr/s/18079648/Br...55R17-73H.html
    https://www.skroutz.gr/s/11635992/Pi...55-17-73W.html

    Τα Bridgestone Battlax RS10 έχουν πιο ρηχή χάραξη από τα Pirelli Diablo Rosso Corsa II. Στη βροχή τα βλέπω να υδρολισθαίνουν για πλάκα. Νομίζω ότι τα Corsa II είναι συνολικά καλύτερα.


    Θα διαβάσει κανένας άσχετος το νήμα, θα δει τις φωτογραφίες και τον ισχυρισμό μου περί 17.000 km και θα νομίζει ότι τα S21 βγάζουν 50.000 km.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #1548
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.285
    Νεοσσος...αγαπητε...τα Rosso corsa 2 τα είχα 6000χλμ και 3 τρακντει...αριστο λάστιχο...το έδωσα και είχε ψωμί ακόμα για Αλλά 1000χλμ....ΑΛΛΑ....Βαση του ρυθμου σου και του τρόπου οδήγησης(έχουμε πάει βόλτες μαζί)πίστεψε με δε θα δεις διαφορά με τα s21 που γνωστός μου με τα συγκεκριμένα γυρνούσε στο 1.10 στα μεγαρα σταθερό(για να έχεις εικόνα ότι το λάστιχο κρατάει) αν θες όντως κάτι καλύτερο για ψυχολογικό λόγο μπορώ να το καταλάβω....βαλτα...δωσε στο χάρη τα "μεταχειρισμενα" s21 σου και βαλτα...η γόμα στο πλάι των rosso corsa 2 είναι sc0 τσίχλα....δεν υπάρχει...και προχωρά...μη το σκέφτεσαι πολύ....παντως με το bt16pro έχω κάνει 10.000χλμ στο 600rr αβίαστα και απροβλημάτιστα..ετσι για το πληροφοριακό...πολυ καλο λάστιχο...αυτα....μεγεια τα rosso corsa 2 σε σένα και χαρη μεγεια τα s21 ρε
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #1549
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.501
    Ευχαριστώ. Είχα διαβάσει από πριν την άποψή σου στο διπλανό νήμα με το SV 650. Πού πάει ο φίλος και παίρνει λάστιχα με νήμα μόνο μίας σελίδας...; Συζήτα το πρώτα λίγο, να πάρεις γνώμες βρε αδερφέ.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #1550
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εκείνα που πρότεινες, βγαίνουν στις διαστάσεις των τροχών μου και τα δύο που πρότεινες, αλλά όπως έγραψα πριν, δεν ταιριάζουν με την εμφάνιση ενός streetfighter.

    https://www.skroutz.gr/s/18079648/Br...55R17-73H.html
    https://www.skroutz.gr/s/11635992/Pi...55-17-73W.html

    Τα Bridgestone Battlax RS10 έχουν πιο ρηχή χάραξη από τα Pirelli Diablo Rosso Corsa II. Στη βροχή τα βλέπω να υδρολισθαίνουν για πλάκα. Νομίζω ότι τα Corsa II είναι συνολικά καλύτερα.


    Θα διαβάσει κανένας άσχετος το νήμα, θα δει τις φωτογραφίες και τον ισχυρισμό μου περί 17.000 km και θα νομίζει ότι τα S21 βγάζουν 50.000 km.

    Ποιος αγοράζει λάστιχο με βάση την εμφάνιση ρε φίλε?Πρώτη φορά το ακούω!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #1551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ποιος αγοράζει λάστιχο με βάση την εμφάνιση ρε φίλε?Πρώτη φορά το ακούω!
    Οι instagramers
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #1552
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.501
    Κοιτάξτε λίγο το Pirelli MT60 RS που πρότεινε ο Βασίλης και πείτε μου αν το φαντάζεστε σε ένα MT-07 ή σε ένα Z750... Τέτοια φοράνε τα scramblers.

    Σπάνια φθάνει τόση λάσπη στην Κηφισίας ή στην Κατεχάκη για να πούμε ότι θα χρειαστεί.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #1553
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.901
    Ειναι λιγάκι scrambler ειναι η αλήθεια.
    Αλλα αν πατας και λιγο χαλικάκι μια χαρα θα είναι.

  9. #1554
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Ειναι λιγάκι scrambler ειναι η αλήθεια.
    Αλλα αν πατας και λιγο χαλικάκι μια χαρα θα είναι.
    Θα φροντίσω να αλλάξω διαδρομή για να τα αξιοποιήσω. Από Άνω Γλυφάδα θα ανεβαίνω τον Υμηττό από χώμα, θα κατεβαίνω Αγία Παρασκευή και από εκεί θα πιάνω άσφαλτο. Μην έρθει το 2022 και μου λέτε ότι τα άφησα αφάγωτα και τα χωμάτινα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #1555
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.901
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θα φροντίσω να αλλάξω διαδρομή για να τα αξιοποιήσω. Από Άνω Γλυφάδα θα ανεβαίνω τον Υμηττό από χώμα, θα κατεβαίνω Αγία Παρασκευή και από εκεί θα πιάνω άσφαλτο. Μην έρθει το 2022 και μου λέτε ότι τα άφησα αφάγωτα και τα χωμάτινα.

  11. #1556
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ. Είχα διαβάσει από πριν την άποψή σου στο διπλανό νήμα με το SV 650. Πού πάει ο φίλος και παίρνει λάστιχα με νήμα μόνο μίας σελίδας...; Συζήτα το πρώτα λίγο, να πάρεις γνώμες βρε αδερφέ.
    Οταν τα βαλεις πες μου τιμη να συγκρινω

  12. #1557
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.285
    Καλώς ή κακώς αυτό που δεν καταλαβαίνει πολύς κόσμος είναι ότι τα λάστιχα εν έτη 2020 ειδικά τα συγκεκριμένα (hypersport) είναι υπέρβολικα πάνω από τις δυνατότητές των περισσότερων αναβατων εκεί έξω ειδικά στη χρήση δρόμου...και ψάχνουν για γομες και λάστιχα που ζεσταίνονται πιο γρήγορα και πάει λέγοντας ενώ θα έπρεπε να εστιάζουν αλλου...εγω είπα...και με τα 16 pro θα κάνεις μια χαρα τη δουλειά σου και πίστεψε με κρατάνε με ρυθμό αρκετά πιο γρήγορο...απο κει και πέρα είναι θέμα placebo....ααα έβαλα γομες ααα κρατάνε παραπάνω...and so on....
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #1558
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.901
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Καλώς ή κακώς αυτό που δεν καταλαβαίνει πολύς κόσμος είναι ότι τα λάστιχα εν έτη 2020 ειδικά τα συγκεκριμένα (hypersport) είναι υπέρβολικα πάνω από τις δυνατότητές των περισσότερων αναβατων εκεί έξω ειδικά στη χρήση δρόμου...και ψάχνουν για γομες και λάστιχα που ζεσταίνονται πιο γρήγορα και πάει λέγοντας ενώ θα έπρεπε να εστιάζουν αλλου...εγω είπα...και με τα 16 pro θα κάνεις μια χαρα τη δουλειά σου και πίστεψε με κρατάνε με ρυθμό αρκετά πιο γρήγορο...απο κει και πέρα είναι θέμα placebo....ααα έβαλα γομες ααα κρατάνε παραπάνω...and so on....
    Ασε ρε...

    Μετα τα 2000χλμ τα λάστιχα ειναι για πέταμα.

    Απλα να το γράφετε εδώ

  14. #1559
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2020
    Μηνύματα
    1
    Παιδια καλησπερα.να κανω μια ερωτησουλα.οι εξατμισεις aftermarket ειναι ιδιες στα πιο παλια μοντελα με αυτα του 2020?δηλ μια ακραποβιτσ που ηταν σε μοντελο του 16' κανει σε μοντελο του 20'?
    ευχαριστω!

  15. #1560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Νεοσσέ παρε το corsa 2 με 60αρι προφίλ το πίσω.
    Και αν με το καλο τα βγάλεις εγώ στα αγοραζω.
    Να δω και εγώ πως είναι γιατί κάτι τεντυ μποϋδες τα βάζουν και τα βγάζουν λιωμένα όποτε μου είναι άχρηστα.
    Διαβάζω κάτι για sc0 στις άκρες και με προβλημάτισε. Θέλω και εγώ.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF