Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Προβληματάκι στο ΝC

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κανονικά οι λέξεις "προβληματάκι" και "NC" δεν θα έπρεπε να βρίσκονται στην ίδια πρόταση, πόσο μάλλον σε τίτλο νήματος.
    Ο tallyban μόνο μη το πάρει χαμπάρι
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #17
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Πλας είναι κάπως δημοσιος υπάλληλος, έως 5 και ΣΚ κλειστός. Οκ Νταν μέιτ, νέξτ!
    Με έχει δυσκολέψει κι εμένα το 9-5 των συνεργείων. Όμως, όντας εργαζόμενος, καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να ρυθμιστεί η εργασία των υπολοίπων με τρόπο που να βολεύει το δικό μου ωράριο εργασίας.

    Ήδη, υπάρχουν πολλά επαγγέλματα στον τομέα της διασκέδασης, όπου οι εργαζόμενοι δεν απολαμβάνουν ένα απόγευμα ή ένα σαββατοκύριακο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #18
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ναι, αλλά μπορούν να διασκεδάζουν όλη την εβδομάδα.

  4. #19
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με έχει δυσκολέψει κι εμένα το 9-5 των συνεργείων. Όμως, όντας εργαζόμενος, καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να ρυθμιστεί η εργασία των υπολοίπων με τρόπο που να βολεύει το δικό μου ωράριο εργασίας.

    Ήδη, υπάρχουν πολλά επαγγέλματα στον τομέα της διασκέδασης, όπου οι εργαζόμενοι δεν απολαμβάνουν ένα απόγευμα ή ένα σαββατοκύριακο.
    Ναι και οχι. Αν ολα τα επαγγέλματα ήταν ξερω γω 9-17 φαντάζομαι καταλαβαινεις οτι σχεδον κανεις δεν θα χε δουλεια και σχεδον κανεις δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι. Υπάρχουν επαγγέλματα 24ωρα υπάρχουν δουλειές γραφείου όπως υπάρχουν και υπηρεσίες. Η λογική (μου) λέει ότι με κάποιον τρόπο πρέπει αυτά κάπως να συνδυάζονται. Αν ο μάστορας δουλεύει ώρες γραφείου εγω πχ που δουλεύω γραφείο πως και πότε θα πάω? Προφανως και δεν λέω να δουλευει 24/7 ωστόσο είναι από τα επαγγέλματα που πρακτικά μπορούν να έχουν μια ευελιξία.

    Τεσπά μη το ξεχειλώσουμε, λύσεις υπάρχουν και γι αυτά! όπως και μάστορες που δουλεύουν βολικές ώρες! Άρα υπάρχουν λύσεις για όλους!

    παρεμπιπτόντως, στο θεματάκι μου, βρήκα την απόληξη του φις και το κούνησα λίγο και έδειξε να πιάνει επαφή και για τις επόμενες λίγες μιζιές πήρε αμέσως χωρίς θέμα μέχρι που ξανα έπαθε. Θεωρώ ότι δεν ειναι κάτι σοβαρό ούτε πιθανότατα κάτι που θα χρειαστεί αλλαγή. Παρόλα αυτά θα το πάω να το τσεκάρουν μέσα στην εβδομάδα μη κάνω καμια μακακία μόνος μου εφόσος υπάρχει η εγγύηση!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    για 2-3 φορες το χρονο το πολυ που θα παει κανεις σε μαστορα μπορει να βρεθει λυση με το ωραριο
    αν πηγαινεις πιο συχνα τοτε το ωραριο δεν ειναι το βασικο σου προβλημα

  6. #21
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    για 2-3 φορες το χρονο το πολυ που θα παει κανεις σε μαστορα μπορει να βρεθει λυση με το ωραριο
    αν πηγαινεις πιο συχνα τοτε το ωραριο δεν ειναι το βασικο σου προβλημα
    Μίλησες ορθά, δεν φέρω αντίλογο!

    Όταν θα πάρω ένα ντουκατι που το χω άχτι θα σε θυμάμαι!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Ναι και οχι. Αν ολα τα επαγγέλματα ήταν ξερω γω 9-17 φαντάζομαι καταλαβαινεις οτι σχεδον κανεις δεν θα χε δουλεια και σχεδον κανεις δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι. Υπάρχουν επαγγέλματα 24ωρα υπάρχουν δουλειές γραφείου όπως υπάρχουν και υπηρεσίες. Η λογική (μου) λέει ότι με κάποιον τρόπο πρέπει αυτά κάπως να συνδυάζονται. Αν ο μάστορας δουλεύει ώρες γραφείου εγω πχ που δουλεύω γραφείο πως και πότε θα πάω? Προφανως και δεν λέω να δουλευει 24/7 ωστόσο είναι από τα επαγγέλματα που πρακτικά μπορούν να έχουν μια ευελιξία.

    Τεσπά μη το ξεχειλώσουμε, λύσεις υπάρχουν και γι αυτά! όπως και μάστορες που δουλεύουν βολικές ώρες! Άρα υπάρχουν λύσεις για όλους!

    παρεμπιπτόντως, στο θεματάκι μου, βρήκα την απόληξη του φις και το κούνησα λίγο και έδειξε να πιάνει επαφή και για τις επόμενες λίγες μιζιές πήρε αμέσως χωρίς θέμα μέχρι που ξανα έπαθε. Θεωρώ ότι δεν ειναι κάτι σοβαρό ούτε πιθανότατα κάτι που θα χρειαστεί αλλαγή. Παρόλα αυτά θα το πάω να το τσεκάρουν μέσα στην εβδομάδα μη κάνω καμια μακακία μόνος μου εφόσος υπάρχει η εγγύηση!
    βρε ανθρωπε σιγα μην πας συνεργειο για αυτο. οταν πας για άλλο λογο πες τους το. αν βγαινει απλα βγαλτο και καθαρισε το και βαλτο παλι πισω.

  8. #23
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    βρε ανθρωπε σιγα μην πας συνεργειο για αυτο. οταν πας για άλλο λογο πες τους το. αν βγαινει απλα βγαλτο και καθαρισε το και βαλτο παλι πισω.
    Να ξες γέλασα πολύ! Λέτ μι ριφρεις δεν. Θα πάω στο συνεργείο να αλλάξω και λάδια εεε και επι τη ευκαιρία να το δουν!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Να ξες γέλασα πολύ! Λέτ μι ριφρεις δεν. Θα πάω στο συνεργείο να αλλάξω και λάδια εεε και επι τη ευκαιρία να το δουν!
    αυτα τα διακοπτακια ειναι ακριβα. Στο sh ο διακοπτης στοπ πισω φως που ειναι στη μανετα εχει 40 ευρω

  10. #25
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    αυτα τα διακοπτακια ειναι ακριβα. Στο sh ο διακοπτης στοπ πισω φως που ειναι στη μανετα εχει 40 ευρω



    OOOOKKKKK .. Χμμμμ δεν το ακουμπάω για κανένα λόγο, θα ανατιναχτεί το μεκανάκι, έτσι μπιπ που με πάει ολες τον τελευταιο καιρο... !!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    O διακόπτης της μανέτας του συμπλέκτη στο NC750X έχει κωδικό 35330-MCJ-751 και κοστίζει περίπου 20 Ευρώ.



    https://www.bike-parts-honda.com/hon...1/F_04/2/39741
    Είναι ο αριθμός 6.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    αυτα τα διακοπτακια ειναι ακριβα. Στο sh ο διακοπτης στοπ πισω φως που ειναι στη μανετα εχει 40 ευρω
    οι τροχοί έχουν κανα 600άρι αλλα τους βγάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι. αν ο διακόπτης ειναι φτιαγμένος να βγαίνει τότε τον βγαζεις και τον καθαρίζεις. δεν ξερω πως ακριβως ειναι του nc. λογικά όταν τραβάς την μανέτα ενα πλαστικό πιέζεται απο κάποιο ελατηριο και βγαινει απο το σωμα. αυτο μάλλον κολλησε και δεν βγαινει έξω.

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι τροχοί έχουν κανα 600άρι αλλα τους βγάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι. αν ο διακόπτης ειναι φτιαγμένος να βγαίνει τότε τον βγαζεις και τον καθαρίζεις. δεν ξερω πως ακριβως ειναι του nc. λογικά όταν τραβάς την μανέτα ενα πλαστικό πιέζεται απο κάποιο ελατηριο και βγαινει απο το σωμα. αυτο μάλλον κολλησε και δεν βγαινει έξω.
    επειδή έχει εγγύηση ας τον αλλάξει. Αν δε πιάνει μια φορα ακόμα και αν τον καθαρίσεις θα ξαναχαλασει. Αφού υπάρχει εγγύηση τον αλλάζει. Οικονομία στη honda θα κάνουμε?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 10:20
  2. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ στο YARD..(24/12/2003)
    από ireneepi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:50
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 11:53
  4. 7 Χρονια Στο Θιβετ!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 11:26
  5. Χαμος στο wild thing!!!!!!!!!!!!!!!!!
    από BIKENEST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 14:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF