Σελίδα 505 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 5405455495500501502503504505506507508509510515555605 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.561 έως 7.575 από 9648

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7561
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Είχα διαβάσει ότι άλλαξαν τον χαρακτηρισμό, νομίζω το '18, κάνοντάς το kawasaki motorcycles αντί heavy intustries
    που είχαν μέχρι τότε. Για κάποια αστεία τρικλοποδιά της eu και αυτό.

    Πρόσφατα διάβασα ότι αγόρασαν την bimota.

  2. #7562
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Πως τα πάνε Billy από αντοχή; Βγάζουν χιλιόμετρα με το NC?


    Μόλις μια βόλτα πρόλαβα να κάνω λόγω του άστατου καιρού το ΣΚ. Θα έχω feedback σε 2 μήνες που θα έχουν μαζέψει μερικά χιλιόμετρα. Η λογική λέει πως με δείκτη Q δε θα βγάλουν χιλιόμετρα αλλά δεν είναι ο σκοπός τους αυτός κιόλας. Μάλλον θα φέρνω ένα μπροστινό να βγάζω τον χειμώνα που τα χώματα δυσκολεύουν και θα βάζω ξανα τo Anakee Adventure απο Ιούνιο και μετά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #7563
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    KTM ?
    ναι,έτσι έμαθα!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #7564
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    ναι,έτσι έμαθα!
    Πολύ λογικό.
    Αναμένουμε αντίστοιχες κινήσεις και για Triumph και μετά ιδανικά μια αλλαγή φρουράς στην έκθεση σαρακάκη γιατί είναι χείριστοι.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  5. #7565
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Είχα διαβάσει ότι άλλαξαν τον χαρακτηρισμό, νομίζω το '18, κάνοντάς το kawasaki motorcycles αντί heavy intustries
    που είχαν μέχρι τότε. Για κάποια αστεία τρικλοποδιά της eu και αυτό.

    Πρόσφατα διάβασα ότι αγόρασαν την bimota.
    Για την ελληνική αντιπροσωπεία είναι η συζήτηση. Έχει γίνει και αυτό που λες αλλά άλλαξε/ θα αλλάξει χέρια και η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

  6. #7566
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πολύ λογικό.
    Αναμένουμε αντίστοιχες κινήσεις και για Triumph και μετά ιδανικά μια αλλαγή φρουράς στην έκθεση σαρακάκη γιατί είναι χείριστοι.
    Όχι μόνο στην έκθεση αλλά σε κάθε επίπεδο είναι τραγικοί ευθυνόφοβοι και με δημοσιοϋπαλληλίστικη νοοτροπία.
    Το έζησα πολύ έντονα πριν λίγο καιρό που είχαμε πρόβλημα με τη μηχανή του πατέρα μου!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #7567
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Εγώ πάντως για ανταλλακτικά πάντα πηγαίνω Σαρακάκη και πάντα η εξυπηρέτηση είναι άψογη.

  8. #7568
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Μόλις μια βόλτα πρόλαβα να κάνω λόγω του άστατου καιρού το ΣΚ. Θα έχω feedback σε 2 μήνες που θα έχουν μαζέψει μερικά χιλιόμετρα. Η λογική λέει πως με δείκτη Q δε θα βγάλουν χιλιόμετρα αλλά δεν είναι ο σκοπός τους αυτός κιόλας. Μάλλον θα φέρνω ένα μπροστινό να βγάζω τον χειμώνα που τα χώματα δυσκολεύουν και θα βάζω ξανα τo Anakee Adventure απο Ιούνιο και μετά.
    Θα φέρνεις μπροστινό και πίσω θα βάζεις άλλο; Πάντως με ενδιαφέρει, αν δε σου κάνει κόπο να επανέλθεις μετά από κάποιους μήνες!

  9. #7569
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως για ανταλλακτικά πάντα πηγαίνω Σαρακάκη και πάντα η εξυπηρέτηση είναι άψογη.
    Εσύ πας να δώσεις λεφτά και να πάρεις κάτι.γιατί να μην είναι?τα προβλήματα αρχίζουν όταν πρέπει να καλύψουν κάτι που δεν είναι τόσο προφανές.εκεί,ευελιξία και εύρεση λύσεων να ικανοποιήσουν έναν καλό πελάτη είναι άγνωστε έννοιες...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #7570
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Θα φέρνεις μπροστινό και πίσω θα βάζεις άλλο; Πάντως με ενδιαφέρει, αν δε σου κάνει κόπο να επανέλθεις μετά από κάποιους μήνες!

    Πίσω δουλεύω το Mitas E07 Dakar σε διάσταση 150-70-17 ούτως ή άλλως. Αυτή τη διάσταση τη βρίσκεις όποτε θες και σε πολλά λάστιχα στην Ελλάδα. Το πρόβλημα στους 17αρηδες μπροστινούς τροχούς είναι η έλλειψη προτάσεων εκτός απο την Continental. Μου κάνει εντύπωση πως δεν έχουν ασχοληθεί να βγάλουν και άλλες εταιρείες τακουνάτα για 17αρες. Όχι ότι θα πάνε χώμα οι κάτοχοι αλλά είμαι βέβαιος πως θα το έβαζαν πάρα πολλοί για μόστρα. Πράγματι αν το παρατηρήσεις αγριεύει πολύ το σύνολο. Όποτε θες μετά από λίγο καιρό θύμησε το μου να σου πω εντυπώσεις.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #7571
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Βάζουν αρκετοί αλλά ο περιορισμός στην ταχύτητα και ο ρυθμός που λιώνουν τα κάνουν για τους λίγους που τα χρειάζονται.
    Δεν ξέρω αν είναι ίδια με τα TKC 80 προ δεκαετίας, τότε ήταν απολαυστικό σε μεγάλα on of.

    Ειδικά για λάσπη δεν έχω κάτι άλλο υπόψιν τόσο καλό. Πριν απο αυτά στην σκληρή λάσπη ήταν σίγουρο ότι θα γλιστρούσε το μπροστινό, με αυτά
    έμπαινες όρθιος έχοντας εμπιστοσύνη να πιάνει και στο πλάϊ.
    Σε εμένα κράτησαν κοντά στις 12000χλμ σε gs1100.

    Αυτό που γράφουν για το όριο των 140 km/h δεν το έχω δει στην πράξη. Αρκετές φορές ταξίδεψα με λίγο παραπάνω ~170km/h
    προσεκτικά χωρίς να συμβεί κάτι.

  12. #7572
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    ονειρικό γκαράζ άν έχεις ιδιωτική αποθήκη στο υπόγειο πολυκατοικίας!
    https://www.youtube.com/watch?v=mBfE...=TahitianRider
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2023-02-09 08-59-57.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	61,9 KB 
ID:	441346
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #7573
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος

    Αυτό που γράφουν για το όριο των 140 km/h δεν το έχω δει στην πράξη. Αρκετές φορές ταξίδεψα με λίγο παραπάνω ~170km/h
    προσεκτικά χωρίς να συμβεί κάτι.


    το ότι πέρασες εσύ το όριο των προδιαγραφών δεν σημαίνει ότι είναι ασφαλές να το κάνει και κάποιος άλλος...
    ειδικά όταν μιλάμε για προδιαγραφή που σε σκοτώνει....

  14. #7574
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πίσω δουλεύω το Mitas E07 Dakar σε διάσταση 150-70-17 ούτως ή άλλως. Αυτή τη διάσταση τη βρίσκεις όποτε θες και σε πολλά λάστιχα στην Ελλάδα. Το πρόβλημα στους 17αρηδες μπροστινούς τροχούς είναι η έλλειψη προτάσεων εκτός απο την Continental. Μου κάνει εντύπωση πως δεν έχουν ασχοληθεί να βγάλουν και άλλες εταιρείες τακουνάτα για 17αρες. Όχι ότι θα πάνε χώμα οι κάτοχοι αλλά είμαι βέβαιος πως θα το έβαζαν πάρα πολλοί για μόστρα. Πράγματι αν το παρατηρήσεις αγριεύει πολύ το σύνολο. Όποτε θες μετά από λίγο καιρό θύμησε το μου να σου πω εντυπώσεις.
    Έχε υπόψιν σου πως υπάρχει και το MICHELIN ANAKEE ADVENTURE σε 120/70-17 για μπροστινό. Δεν είναι στο επίπεδο χωμάτινης ικανότητας του TKC80 αλλά έχει χωμάτινο χαρακτήρα σε επίπεδο On/Off.

    Επίσης το ίδιο ελαστικό υπάρχει και σε 150/70-17 και σε 160/60-17 όπου είσαι ακριβώς στις διαστάσεις σου. Σαν πακέτο και για απρόσκοπτη μικτή χρήση μοιάζουν να ταιριάζουν στο προφίλ χρήσης που κάνεις. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω πως θα σου αρέσουν και το βρίσκεις και Ελλάδα (τουλάχιστον το έχει η Ελληνική σελίδα της Michelin).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	set-of-tires-anakee-adventure.jpg 
Προβολές:	156 
Μέγεθος:	46,4 KB 
ID:	441347

  15. #7575
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    1)Να τονίσουμε αρχικά πως ο δείκτης Q σημαίνει μέγιστη ταχύτητα 160km. Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως αν πας με σταθερά 160-180km το λάστιχο θα ανατιναχτεί. Σημαίνει πως αν σκοτωθείς και με κάποιον τρόπο αποδειχθεί ότι πήγαινες με περισσότερα km απο αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής, δεν είναι υποχρεωμένος να σε αποζημιώσει (αν δε ζεις, την οικογένειά σου). Επιπλέον, θεωρώ πως όπως γίνεται σχεδόν πάντα, το προϊόν αντέχει περισσότερο από το νούμερο που δηλώνεται.

    2) Τα 170 κοντέρ που αναφέρει ο φίλος Doctor δεν είναι πραγματικά καθώς όλα κλέβουν τουλάχιστον 10km σε αυτές τις ταχύτητες.

    3)Το GS1100 αν θυμάμαι καλά φορούσε 19αρα μπροστά και είναι πολύ πιθανό το Continental να είχε άλλο δείκτη ταχύτητας.

    4) Το TKC 80 είναι ένα ''δρομίσιο'' τακουνάτο με μεγάλα μπλοκ. Είναι στην καλύτερη περίπτωση ένα 50-50 λάστιχο, για να μην πω 60 δρόμου και 40 χώματος. Κάνει μεγάλη διαφορά στο χώμα συγκριτικά με ένα ασφάλτινο λάστιχο αλλά αν το κρίνεις σαν χωμάτινο δεν είναι φυσικά κάτι αξιόλογο καθώς υπάρχουν πιο σωστά λάστιχα για αυτή τη δουλειά με μικρά και αραιά τακούνια. Αυτό θα φανεί σε έντονες λάσπες από το πόσο εύκολα θα μπουκώσει συγκριτικά με τα υπόλοιπα που ανέφερα. Κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις πάντα. Τα πιο χωμάτινα λάστιχα δεν αντέχουν στην άσφαλτο και φυσικά στο βρεγμένο κάνεις την προσευχή σου ενώ με το TKC80 πας κανονικά (δοκιμάστηκε το Σάββατο).


    Υ.Γ: Στέφανε αυτό φοράω μπροστά εδώ και κάποιες δεκάδες χιλιάδες km. Πράγματι πολύ καλό.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF