Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 115

Θέμα: Καλοκαίρι,παραλία,φραπεδιά ή Βολτίτσα μέχρι NordCap?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Ταξιδιωτη κατ'αρχην να σου πω οτι σου στειλα προσωπικο μηνυμα.Να σε βοηθησω θελω.Ειμαι σιγουρος οτι τα χρηματα που σκεφτεσαι να παρεις δεν θα σου φτασουν.Πολλα τα χλμ,πολλες οι μερες και συμφωνω με το φιλο που εγραψε οτι με σκηνη σε ανατολικες χωρες ειναι παραπανω απο ταλαιπωρια εαν δεν ξερεις συγκεκριμενα μερη.Ωραια η περιπετεια,αλλα να βγει και το ταξιδι.Εαν θελεις επικοινωνουμε να σου πω καποια πραγματα,μιας και απο ανατολικα ειδικα κατι ξερω.Φευγω τωρα παω για δουλεια.
    J.T.R

  2. #17
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.685
    Πολύ καλή η πρόταση, αλλά δυστυχώς είμαι ταμένος για αλλού φέτο...(Balkan tour... ). Επέτρεψέ μου όμως να κρατήσω την προτασή σου σαν πλαν μπι...
    Μερικες πρακτικές συμβουλές και παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής...
    Αν είσαι μετρημένος με τα φράγκα που λες θα την παλέψεις μια χαρά και θα έρθεις ίσα βάρκα ίσα νερά...Το καλοκαίρι που πέρασε για 21 μέρες στον δρόμο, 2 άτομα 1 μηχανή, Ιταλία, Γαλλία ξανά Ιταλία και λίγο Αυστρία 4000 χλμ 4 μέρες φιλοξενούμενοι, 4 μέρες σε δωμάτιο και τα ρέστα καμπινγκ μας πήγε περίπου 2500 με φαγητό κανονικά και 300 ευρώ ψώνια καθότι και κατανολιτκοί τύποι... Παρόλα αυτά επειδή είναι μεγάλο το ταξίδι και απρόβλεπτο κοίτα να έχεις και μια μικρή καβάτζα, αχρείαστη να είναι...
    Σχετικά με τον εξοπλισμό το πράγμα είναι σοβαρό... δεν θα αναφερθώ σε ασφάλεια γιατί δεν υπάρχει λόγος να σε πείσω για κάτι...αλλά θα μιλήσω για άνεση και πρακτικότητα...θα αντιμετωπίσεις πιθανότατα βροχή , κρύο, υγρασία, ομίχλη...Αν θεωρείς αλητεία το να κρυώνεις και να κινδυνεύεις να σηκώσεις κανα πυρετό στη μέση του πουθενά ξέχνα το...δεν είναι αυτό η αλητεία...
    Μπότες, παντελόνι, μπουφάν,γάντια κατά προτιμηση κορντούρα, με goretex και προσθαφερούμενες επενδύσεις θα ήταν ότι καλύτερο...,αδιάβροχα πάνω κάτω έχτρα σίγουρα..., δεύτερα γάντια σίγουρα..., ισοθερμικά σίγουρα και μετά ότι άλλο εσύ κρίνεις απαραίτητο...
    Για το κάμπινγκ, σκηνή αδιάβροχη, καλό υπνόσακο, και καλό υπόστρωμα ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
    Προσωπική γνώμη... όσο ποιο καλά οργανωθείς τόσο καλύτερα θα απολαύσεις το ταξίδι...
    Καλές αλητείες στη Ευρώπη φιλαράκι

    υ.γ. Αν διαθέσεις ένα ποσό για καλό εξοπλισμό ταξιδίου θα έχεις κάνει μια καλή επένδυση που θα αποσβαίνει όποτε ταξιδεύεις...και συν ότι μετά θα έχεις μόνο να σκέφτεσαι το καθαρό μπάτζετ του ταξιδιού...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Πολύ καλή η πρόταση, αλλά δυστυχώς είμαι ταμένος για αλλού φέτο...(Balkan tour... ). Επέτρεψέ μου όμως να κρατήσω την προτασή σου σαν πλαν μπι...
    Μερικες πρακτικές συμβουλές και παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής...
    Αν είσαι μετρημένος με τα φράγκα που λες θα την παλέψεις μια χαρά και θα έρθεις ίσα βάρκα ίσα νερά...Το καλοκαίρι που πέρασε για 21 μέρες στον δρόμο, 2 άτομα 1 μηχανή, Ιταλία, Γαλλία ξανά Ιταλία και λίγο Αυστρία 4000 χλμ 4 μέρες φιλοξενούμενοι, 4 μέρες σε δωμάτιο και τα ρέστα καμπινγκ μας πήγε περίπου 2500 με φαγητό κανονικά και 300 ευρώ ψώνια καθότι και κατανολιτκοί τύποι... Παρόλα αυτά επειδή είναι μεγάλο το ταξίδι και απρόβλεπτο κοίτα να έχεις και μια μικρή καβάτζα, αχρείαστη να είναι...
    Σχετικά με τον εξοπλισμό το πράγμα είναι σοβαρό... δεν θα αναφερθώ σε ασφάλεια γιατί δεν υπάρχει λόγος να σε πείσω για κάτι...αλλά θα μιλήσω για άνεση και πρακτικότητα...θα αντιμετωπίσεις πιθανότατα βροχή , κρύο, υγρασία, ομίχλη...Αν θεωρείς αλητεία το να κρυώνεις και να κινδυνεύεις να σηκώσεις κανα πυρετό στη μέση του πουθενά ξέχνα το...δεν είναι αυτό η αλητεία...
    Μπότες, παντελόνι, μπουφάν,γάντια κατά προτιμηση κορντούρα, με goretex και προσθαφερούμενες επενδύσεις θα ήταν ότι καλύτερο...,αδιάβροχα πάνω κάτω έχτρα σίγουρα..., δεύτερα γάντια σίγουρα..., ισοθερμικά σίγουρα και μετά ότι άλλο εσύ κρίνεις απαραίτητο...
    Για το κάμπινγκ, σκηνή αδιάβροχη, καλό υπνόσακο, και καλό υπόστρωμα ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
    Προσωπική γνώμη... όσο ποιο καλά οργανωθείς τόσο καλύτερα θα απολαύσεις το ταξίδι...
    Καλές αλητείες στη Ευρώπη φιλαράκι

    υ.γ. Αν διαθέσεις ένα ποσό για καλό εξοπλισμό ταξιδίου θα έχεις κάνει μια καλή επένδυση που θα αποσβαίνει όποτε ταξιδεύεις...και συν ότι μετά θα έχεις μόνο να σκέφτεσαι το καθαρό μπάτζετ του ταξιδιού...

    +650 σε ολα κ ειδικα στο θεμα εξοπλισμου!!!
    δεν αξιζει να γυρισεις τον κοσμο βρεγμενος-κρυομενος.θα χαλασεις το ταξιδι σου.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  4. #19
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    Καταρχήν να (ξανα) ευχαριστήσω όλους σας για τον χρόνο που αφιερώνετε ώστε να απαντήσετε στο thread μου.

    Παιδιά δεν λέω...είμαι άρρωστος με το δρόμο γενικότερα όμως δεν είμαι ηλίθιος άρρωστος
    Ήδη "παίζουν" κορντούρες καλής σχετικά ποιότητας (όχι top),δέρμα πάνω κάτω,ισοθερμικά πάνω κάτω,γάντια δερμα,μποτάκια & ψηλές μπότες (όχι top ποιότητα και εδώ),ολόσωμο αδιάβροχο,ζώνη μέσης,πολύ καλό sleeping bag,σκηνή παίζει μια παλιά αλλά θα πρέπει να αγοράσω (αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι.....είμαι άσχετος)

    Όσον αφορά τα χρήματα αναφέρομαι σε 3000 ευρώ τα οποία θα είναι διαθέσιμα για το ταξίδι +μια κάρτα που θα χρησιμοποιηθεί σε ώρα ανάγκης.

    Τα της μοτοσυκλέτας...service,καινούρια λάστιχα-αλυσογράναζα.

    Αυτά σε γενικές γραμμές γιατί προς στιγμήν σας έκανα ίσως να πιστέψετε πως λέγοντας για 80's θα μπορούσα να ταξιδέψω με σόρτς,κοντομάνικο μπλουζάκι που να γράφει "I love Mykonos" και σαγιονάρα :rotflmao:

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της man iii
    Εγγραφή
    04/12/2008
    Μηνύματα
    176
    Ρουφιανακο
    επειδή σε έπιασα ότι δεν πρόκειται για ηλίθιο, κάντο όπως το λες αγόρι μου το ταξιδάκι σου είναι ο σωστός τρόπος , σου το λέω εγώ με καμιά 10αρια ταξίδια Ευρώπη και Αφρική και που δεν μπόρεσα ποτέ να τα κάνω 100% όπως λες εσύ , κυρίως λόγο παρέας , αλλά υπάρχουν 100άδες εκεί έξω που γυρνάνε έτσι..... και για του λόγου το αληθές πάρε ένα απο τα καλύτερα ταξιδιωτικά που έχω διαβάσει εδώ μέσα και εκτίμησα αυτόν τον άνθρωπο χωρίς καν να τον ξέρω !!!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=66663



    ...
    Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες ανάπαυσης !!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=66663



    ... [/B][/QUOTE] +1000

    Το παλικαρι αν δεν κανω λαθος αυτη τη στιγμη βρισκεται στη μεση ενος ταξιδιου
    πολλων μηνων στην Ασια

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIM.K30
    Το παλικαρι αν δεν κανω λαθος αυτη τη στιγμη βρισκεται στη μεση ενος ταξιδιου
    πολλων μηνων στην Ασια
    για την ώρα Πακιστάν, Ισλαμαμπάντ

    http://www.horizonsunlimited.com/tstories/alex/

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της man iii
    Εγγραφή
    04/12/2008
    Μηνύματα
    176
    είλικρινά δεν το ήξερα ...... ξανά μπράβο του !!!
    Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες ανάπαυσης !!!

  9. #24
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    man χαίρομαι που συμμερίζεσαι τις αγνές μου προθέσεις
    Όσο για το παλικάρι μακάρι να είναι μεχρι τα βαθειά γεράματά του στα πόδια του ώστε να γυρίσει όλο τον κόσμο.
    Η ΠΑΛΛΙΡΟΙΑ εκτός απο ντολμαδάκια και γίγαντες βγάζει και άλλες συνταγές?

  10. #25
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.685
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIM.K30
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=66663



    ...
    +1000

    Το παλικαρι αν δεν κανω λαθος αυτη τη στιγμη βρισκεται στη μεση ενος ταξιδιου
    πολλων μηνων στην Ασια [/B][/QUOTE]

    Δημήτρη για χαρά, χαιρετίσματα στη Νόπη...
    Ωραιότατος ο Αλέξανδρος...(είχε ενα μικρό θεματάκι με το καπάκι απο την μπαγαζιέρα, αλλά λύθηκε... :smilea: ). Διαβάζω τα ταξίδια του και ταξιδευω και εγώ μαζί του νοερά και ελπίζω για κάτι παραπάνω κάποια στιγμή...

    Ρουφιάνε μια χαρά είσαι με όσα λες και έχεις πολύ χρόνο για να βρεις και μια καλή σκηνούλα...καλό ταξίδι...
    Εγώ πάντως πήρα μια αδιάβροχη (πέρασε και δοκιμασία καλή...) και ησύχασα γιατί με την προηγούμεμνη παρολίγο να σαλπάρω...:rotflmao: Ρώτα και τον DIM.K30...



    υ.γ. Ντίρλα...ντίρλα...οοοεεεοοοοεεεεοοοοεεεεεέ.... :rotflmao:
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  11. #26
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
    Ταξιδιωτη κατ'αρχην να σου πω οτι σου στειλα προσωπικο μηνυμα.Να σε βοηθησω θελω.Ειμαι σιγουρος οτι τα χρηματα που σκεφτεσαι να παρεις δεν θα σου φτασουν.Πολλα τα χλμ,πολλες οι μερες και συμφωνω με το φιλο που εγραψε οτι με σκηνη σε ανατολικες χωρες ειναι παραπανω απο ταλαιπωρια εαν δεν ξερεις συγκεκριμενα μερη.Ωραια η περιπετεια,αλλα να βγει και το ταξιδι.Εαν θελεις επικοινωνουμε να σου πω καποια πραγματα,μιας και απο ανατολικα ειδικα κατι ξερω.Φευγω τωρα παω για δουλεια.
    Γιάννη πραγματικά χάρηκα πολύ που σε γνώρισα.Οι συμβουλές σου να είσαι σίγουρος πως θα πιάσουν τόπο.Λες τον Αύγουστο να συναντηθούν οι γριές μας στη μέση του πουθενά?

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Κι εγω χαρηκα φιλε.Ποτε δεν ξερεις ποιον θα βρεις μπροστα σου..
    J.T.R

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    υ.γ. Ντίρλα...ντίρλα...οοοεεεοοοοεεεεοοοοεεεεεέ.... :rotflmao: [/B][/QUOTE]
    Γειασου Γιωργο

  14. #29
    το ταξίδι για πάνω είναι κάτι που το έχω χρόνια στο μυαλό μου και είναι πολύ πιθανόν να πραγματοποιηθεί φέτος.

    Έχω αφιερώσει πάρα πολλές ώρες διαβάσματος στο νετ, κυρίως ταξιδιωτικά και ride reports απο ξένα φόρουμ, αλλά και site ταξιδιωτικού-τουριστικού ενδιαφέροντος για να βρω γενικότερες πληροφορίες για τις χώρες της Σκανδιναβίας...

    μερικές επισημάνσεις λοιπόν, ίσως να τα γνωρίζεις ήδη αυτά, αλλά ας τα γράψουμε:

    - η Νορβηγία και η Φινλανδία είναι οι 2 ακριβότερες χώρες της Ευρώπης αυτή τη στιγμή. Αυτό πρέπει να το λάβεις υπόψη σου για το προϋπολογισμό του ταξιδιού σου. Ενδεικτικοί μέσοι όροι : κάμπινκ (σκηνή + μοτό + 1 άτομο) : 20 ευρώ. Καμπίνα (τα λεγόμενα huts ή hyttes) από 50 ως 80 ευρώ. Για ξενοδοχεία αφήστε το καλύτερα.

    Στα (+) ότι τόσο στη Νορβηγία όσο και στη Φινλανδία επιτρέπεται και με το νόμο το ελεύθερο κάμπινγκ παντού, αφήνοντας ελάχιστη απόσταση 150 μέτρα απο οποιαδήποτε κατοικία. Χαρακτηριστικά το ονομάζουν δικαίωμα "every man's land", με μόνο περιορισμό να σεβαστείς το περιβάλλον και να μην ανάψεις φωτιά. Αρα μπορείς να παίξεις κάποιες μέρες έτσι και να συνεισφέρεις στο budget.

    Στα (-) του ελεύθερου, ότι εκεί πάνω γίνεται κυριολεκτικά της κολάσεως απο τα κουνούπια σε βαθμό που ορισμένες φορές είναι απλά αδύνατο να σταθείς κάπου. Να στήσεις σκηνή, να μαγειρέψεις κλπ τα ξεχνάς ...

    Τρόφιμα: Ένα σάντουιτς παίζει στα 6-7 ευρώ, μια μπαγκέτα με 3 υλικά στα 7,5. Για φαγητό σε εστιατόρια κλπ δεν το συζητάς καν. Ενδεικτικά, μια πίτσα για 2 άτομα και 2 κοκα: 60 ευρώ...
    Από ότι φαίνεται, μια αποδεκτή λύση για τη Νορβηγία είναι το κεμπαμπ όπου αναφέρεται πως είναι αποδεκτής ποιότητας, ποσότητας και τιμής (μέσος όρος 25 με 40 κορώνες), και μάλλον το βρίσκεις εύκολα σε πόλεις. Στην εξοχή όμως?

    Εκεί μια λύση παίζει να είναι οι διάφοροι σταθμοί τύπου ΣΕΑ, μεγάλα βενζινάδικα κλπ κλπ, όπου με μικρό σχετικά αντίτιμο (τάξη μεγέθους 10-15 ευρώ) παίρνεις πλήρες γέυμα (τύπου μπέργκερ+ σαλάτα + καφέ + αναψυκτικό + επιδόρπιο).

    Κατά τα άλλα, το φαγητό σε αυτά τα επίπεδα τιμών στη Νορβηγία είναι άνοστο και νερόπλυμα... Αναγκαστική λύση λοιπόν για budget ταξίδι είναι οι προμήθειες απο supermarket/μανάβικα κλπ κλπ και τσιμπούσι στο δρόμο ή στο κάμπινγκ...

    Βενζίνες: όταν εδώ είχε ~ 1,1 εκεί είχε ~ 1,55 ... υπολογίστε ο κάθε ένας τις καταναλώσεις του και άρα ένα πολύ σημαντικό κόστος του ταξιδιού.


    Σχετικά με διαδρομή:
    Η Φιλανδία και η Σουηδία είναι οδηγικά αδιάφορες εώς και απελπιστικά βαρετές. Όμορφη φύση, δε λέω, αλλά όταν έχεις μια χώρα φλατ, χωρίς ορεινούς όγκους και σημαντικές υψομετρικές διαφορές τότε δεν υπάρχει η ανάγκη για χάραξη οδικού δικτύου με στροφές...
    Οι πλειοψηφία των δρόμων εκεί (Σουηδία, Φιλανδία) είναι ευθείες, ευθείες, ευθείες σε επίπεδες εκτάσεις.
    Είναι μάλλον χαρακτηριστικό, ότι όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω καταφέρει να βρώ ταξιδιωτικά που να αναφέρονται αποκλειστικά σε εκείνες τις 2 χώρες, ενώ σε ταξιδιωτικά τύπου nordkapp όπου το 1 σκέλος του ταξιδιού (είτε το πήγαινε είτε το έλα) περνάει απο Φινλανδία ή Σουηδία ή και τις δυο, δεν έχει παρά 3-4 φωτογραφίες (και αυτές σε κάμπινγκ ως επι το πλείστον και όχι στη φύση!) και ελάχιστες αναφορές σε στυλ "οδηγούσαμε επί ώρες και δε βλέπαμε τίποτα ενδιαφέρον, πήγαμε να αυτοκτονήσουμε απο τη βαρεμάρα" ... !!! Αναφέρομαι πάντα σε δρόμους επαρχιακούς, δρόμους μακριά απο αστικά κέντρα, έτσι? Το αυτό επιβεβαιώνεται κοιτώντας και σε χάρτες, όπου είναι δύσκολο να εντοπίσεις "ενδιαφέρουσα" διαδρομή.

    Από την άλλη, η Νορβηγία αναφέρεται ως μοτοσυκλετιστικός οδηγικός παράδεισος και πάντα μα πάντα μονοπωλεί τα ταξιδιωτικά που καλύπτουν τις 2 ή και τις 3 χώρες.


    ο καιρός ακόμα και στο μέσο του καλοκαιριού μπορεί να έχει από όλα: τη μια στιγμή να βρίσκεσαι στο κέντρο καταιγίδας με θερμοκρασίες λίγο πάνω απο το μηδέν (ειδικά στα ορεινά περάσματα, όπου τα χιόνια δεν θα έχουν λιώσει ακόμα) και μετά απο λίγο να βρίσκεσαι σε χαρά θεού και 20+ βαθμούς.

    το Nordkapp αυτό καθεαυτό, συμβολικό κομμάτι του ταξιδιού, δεν έχει κάποια ιδιαίτερη φυσική ομορφιά. Ένας βράχος είναι και απο κάτω η θάλασσα. Πιο πολύ είναι το ψυχολογικό θέμα του ταξιδιού, ότι πήγες μέχρι το τέλος της ηπείρου και όχι κάτι άλλο. Είναι σημαντικό όμως να έχεις υπόψη και να είσαι κατάλληλα προετοιμασμένος ψυχολογικά, ότι είναι πολύ πιθανόν (για την ακρίβεια, το πιθανότερο) να φτάσεις στο νορντκαπ και να μη το δείς ποτέ λόγο καιρού (ομίχλη, πολύ χαμηλή ορατότητα κλπ). ΑΚόμα και στη καρδιά του καλοκαιριού...

    Τεσπα, για μένα προσωπικά το ταξίδι εκεί πάνω δεν θα γίνει αποκλειστικά για εκείνο το σημείο, αλλά και για (ίσως κυρίως για) τα νορβηγικά φιόρδ και τη μαγεία εκείνων των τοπίων. Το νορντκαπ θα αποτελέσει απλά το κερασάκι στη τούρτα, ενώ η Σουηδία ή Φινλανδία θα είναι ένα διεκπεραιωτικό στάδιο, με μόνο θετικό 1 ή 2 μέρες στάση στη Στοκχόλμη...

    αυτά για την ώρα, αμα θυμηθώ και άλλα θα τα γράψω...

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Είναι μάλλον χαρακτηριστικό, ότι όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω καταφέρει να βρώ ταξιδιωτικά που να αναφέρονται αποκλειστικά σε εκείνες τις 2 χώρες,
    προφανώς και αναφέρομαι σε ταξιδιωτικά με μηχανή, ε? όχι πήρα το αεροπλάνο και πήγα στο Ελσίνκι

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα μπλοκα θα συνεχιστουν μεχρι το καλοκαιρι
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2009, 05:42
  2. Φραπεδια
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 13:41
  3. Μεχρι 400cc???
    από Haoua στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 11:32
  4. Μέχρι αύριο για τα σήματα...
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 17:24
  5. Χειμωνιάτικη Βολτίτσα
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 15:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF