Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 67

Θέμα: shoei x spirit Εντυπωσεις..

  1. #16
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Καλά εγώ άστο το πήρα απο τον ΜΟΖΑΡΤ σε ξεφτίλα τιμή γιατί είχε μια γρατσουνιά και δεν το ήθελε ο τρελός.Εβαλα ένα αυτοκολητάκι μικρό ελληνική σημαία-αετός απο αυτα που έιχε το περιοδικό ΜΟΤΟ και το κάλυψα.Πάντως απο Αμερική έχει κάπου 400-450? νομίζω.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Φίλε μου έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο X-spirit. Όταν βάλεις το κράνος απλά όλα τα άλλα φαίνονται πολύ υποδεέστερα. Στον τομέα του θορύβου δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα,κάνει πολύ λιγότερο απο ένα Shark και ένα AGV που έιχα. Αεραγωγοί κορυφαίοι.Τον χειμώνα με balaclava είσαι οκ. Απο αεροδυναμική πάρα πολύ καλή. Πάς με 200 και το κράνος δεν κουνάει με τίποτα τι να λέμε.
    Συμφωνώ σε όλα αλλά θα πω δυο λεπτομέρειες που θεωρώ αξιοσημείωτες:

    -Όλα δείχνουν υποδεέστερα μετά το Χ-Spirit εκτός απ'το RΧ-7, είναι κορυφαίο κράνος το οποίο υστερεί σε μερικά σημεία απ'το Shoei αλλά υπερτερεί σε άλλα. Eγώ Shoeiάκιας είμαι όμως

    -Στον τομέα του θορύβου νομίζω ότι το Χ-Spirit είναι ένα απ'τα καλύτερα κράνη, μου φαίνεται πως το XR-1000 είναι ελαφρώς πιο αθόρυβο πράγμα που οφείλεται βέβαια στους λιγότερους αεραγωγούς, όπως και κάποια παλιότερα fulface κράνη της Dainese (δεν θυμάμαι μοντέλα) τα οποία δεν είχαν σχεδόν κανένα αεραγωγό πάνω στο κέλυφος αλλά μόνο δυο υποτυπώδες εισαγωγές αέρα στα σημεία που κουμπώνει η ζελατίνα, αυτά πραγματικά ήταν σαν να μπαίνεις σε στούντιο ηχογράφησης στις 3:48 τα ξημερώματα !

    Για την αεροδυναμική του X-Spirit έχω να πω τα καλύτερα κι εγώ, έχω πιάσει τον εαυτό μου με το κοντέρ στα 160 να δυσκολεύεται να στρίψει το κεφάλι δεξιά κι αριστερά !


  3. #18
    Νέο μέλος Το avatar του/της icet
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    19
    Απο που και ποσο τα εχετε αγορασει??
    Από Ιαπωνία 430 € ,πριν ένα χρόνο περίπου
    ---biip biip---

  4. #19
    ότι μας χαλάει..... Το avatar του/της TEOkaip7
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    148
    έχω ακριβώς το ίδιο, απο Ιαπωνία πέρυσι 429€

    κορυφαίο κράνος με φοβερό εξαερισμό που όταν τον έχεις κλειστό δεν θεωρώ ότι κάνει θόρυβο (τον περισσότερο θόρυβο τον κάνει ο αεραγωγός στο στόμα όταν είναι ανοιχτός)

    απο αεροδυναμική και πάλι το θεωρώ κορυφαίο αφού με τέρμα γκάζι στο CBF δεν κουνάει ΚΑΘΟΛΟΥ, βέβαια παίζει ρόλο και η μηχανή, εγω με τη ζελατίνα της MRA με το φρυδάκι είναι η πρώτη φορά φέτος που όπου και αν πήγα χειμώνα δεν φόρεσα μπαλακλάβα


  5. #20
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    καλα πρεπει να εντελως μα εντελως ασχετοι οσοι ειπανε οτι
    1)εχει πολυ θορυβο
    2)εχει χαλια αεροδυναμικη
    3)το arai εχει καλυτεροι πιοτητα


    και επειδη ειμαι καλο παιδι και θελω να ανοιξω τα ματια
    με την ισοτιμια του δολοριου μπορειτε να το φερετε πλεον κατω απο 350 ευρω

    ιδου ο ανθρωπος και εγγυημενος εχω φερει τρια κρανη απο τον τυπο
    http://search.ebay.com/_W0QQsassZchapter711

    αντε πειτε ευχαριστω στον θειο τωρα:rotflmao:
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  6. #21
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    καλα πρεπει να εντελως μα εντελως ασχετοι οσοι ειπανε οτι
    1)εχει πολυ θορυβο
    2)εχει χαλια αεροδυναμικη
    3)το arai εχει καλυτεροι πιοτητα
    ασχετοι? Εσυ εισαι ασχετος φιλε μου... που ειδες την καλη αεροδυναμικη? στα 160? για πηγαινε 260+ και κουνα την κεφαλα σου που θα μας πεις και ασχετους ειτε με γυμνο είτε με φερινγκατο είτε με μπουσα...... θοουβο ειπαμε εχει λιγοτερο απο RX7 και σε ποιότητα ειναι σαφώς καλυτερο οριακα απο RX7

    Τωρα με σνελ ειναι πιο βαρυ απο αυτο που δοκιμασε ο φίλος μας.

    Δεν καταλαβα, γιναμε μαγκες ολοι και κριτές απο κράνη στα 160 και 180 χλμ...

    ακομα σαν περιφερειακή οραΣΗ ειναι χειρότερο απο RX 7 αλλα καλύπτει πολύ καλυτερα το σαγόνι...
    Ban 'em all

  7. #22
    Για Χ-spirit, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Tο RX7 πάντως που έχω, είναι άψογο από αεροδυναμική ακόμα και στα 200. Από εκεί καιπάνω με το γυμνό που έχω γίνεται ένας ψιλοχαμός, σε καμμιά περίπτωση όμως δεν μοιάζει με το XR900 που γενικά έχει θέμα αφού μου κολλάει στη μούρη.

    Θόρυβος αρκετός αλλά με με ωτοασπίδες δεν τρέχει μία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    ασχετοι? Εσυ εισαι ασχετος φιλε μου... που ειδες την καλη αεροδυναμικη? στα 160? για πηγαινε 260+ και κουνα την κεφαλα σου που θα μας πεις και ασχετους ειτε με γυμνο είτε με φερινγκατο είτε με μπουσα...... θοουβο ειπαμε εχει λιγοτερο απο RX7 και σε ποιότητα ειναι σαφώς καλυτερο οριακα απο RX7

    Τωρα με σνελ ειναι πιο βαρυ απο αυτο που δοκιμασε ο φίλος μας.

    Δεν καταλαβα, γιναμε μαγκες ολοι και κριτές απο κράνη στα 160 και 180 χλμ...

    ακομα σαν περιφερειακή οραΣΗ ειναι χειρότερο απο RX 7 αλλα καλύπτει πολύ καλυτερα το σαγόνι...
    ελα ρε φιλε μονο εσυ εδω στην ελλαδα πρεπει να εχεις παει με 260 και εμεις δεν ξερουμε απο αυτα.
    δηλαδη θες να μου οτι οσο ανεβαινουν τα χιλιομετρα υπερτερει το rx7?
    βαλε διπλα και τα δυο και με το ματι καταλαναινεις πιο εχει καλυτερη.
    ειχα και τα δυο και μαντεψε εχω παει και πανω απο 260 μιας και ειχα 636 και z750s τουμπανοπουλε :rotflmao:

    το rx7 δεν εχει απλα περισσοτερο θορυβο.ειναι σαν να φορας ηχεια απο αυτα τα μεγαλα που εχουν στα club.
    στο μονο που συμφωνω ειναι στην περιφεριακη οραση που το rx7 εχει καλυτερη
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  9. #24
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Αν θες την γνώμη μου ναι, αλλα θα εχεις προβλήματα θορύβου μεγαλύτερα....

    οποτε καλυτερα να εμπαινες στην συγκριση Xr1000/ Astro (pvw ta lene)
    μα ο θορυβος στα arai προερχεται απο τα αυτακια και οχι απο τους αεραγωγους.
    και το astro να παρεις παλι θορυβο θα εχεις.
    και τa shoei ευρωπαικα ειναι πολυ πιο ελαφρα απο τα arai
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  10. #25
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    βαλε διπλα και τα δυο και με το ματι καταλαναινεις πιο εχει καλυτερη.
    Αφου περάσαμε και το τεστ του ματιού σου, ε τότε νταξει...
    με καλυψες.

    Κοιτα ο καθενας εχει την γνωμη του και οπως ειδες δεν ειπα στα παιδια που γραψανε τα καλυτερα για αεροδυναμικη τιποτε, σεβομενος την γνωμη τους. Ασχετους δεν τους ειπα....
    Ban 'em all

  11. #26
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Αφου περάσαμε και το τεστ του ματιού σου, ε τότε νταξει...
    με καλυψες.

    Κοιτα ο καθενας εχει την γνωμη του και οπως ειδες δεν ειπα στα παιδια που γραψανε τα καλυτερα για αεροδυναμικη τιποτε, σεβομενος την γνωμη τους. Ασχετους δεν τους ειπα....
    οπως ειπες ο καθενας λεει την γνωμη του
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  12. #27
    δε μπορουμε να κρινουμε αντικειμενικα ποιο ειναι το καλυτερο κρανος αφου στην κεφαλα του καθενος το καθε κρανος "καθετε" διαφορετικα.εγω παντως ειμαι 100% ικανοποιημενος απο το RX-7 ειδικα στο θεμα της αεροδυναμικης στα πολλα.το X-SPIRIT δεν το εχω δοκιμασει αλλα πιστευω πως θα ειναι στο επιπεδο του ARAI.αυτα ειναι τα δυο κορυφαια κρανη κατα την αποψη μου και οι διαφορες τους (απο τα λεγομενα οσων εχουν στην κατοχη τους και τα 2)ειναι πολυ μικρες.

  13. #28
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Μεταφέρω από παλιότερο πόστ μου, καθώς είχα στην κατοχή μου και τα δύο κράνη .....

    ARAI RX-7 CORSAIR vs SHOEI X-SPIRIT

    Εδώ και καιρό έψαχνα το τι κράνος να αγοράσω. Η αναζήτηση για τιμές και προδιαγραφές με οδήγησε στα ARAI RX-7 CORSAIR και SHOEI X-SPIRIT. Ποιο όμως από τα δύο είναι καλλίτερο ;
    Όσο και αν έψαξα σαφή απάντηση δεν έβρισκα.
    Τελικά αγόρασα από j-helmet.com το SHOEI X-SPIRIT (X-11) Norrick tc-2 (μπλε-κόκκινο) το οποίο δεν ήταν ποτέ απόλυτα του γούστου μου (πολύ κραυγαλέο για το γούστο μου) αλλά το Daijiro tc-6 (μπλε-ασημί) memorial δεν μπορούσα να το βρω πουθενά.
    Η συμβίωσή μας κράτησε μόλις ενάμιση μήνα και κατόπιν λόγω ακριβώς του ότι δεν πολυγουστάριζα, το πούλησα και αγόρασα το αντίπαλο δέος………
    ARAI RX-7 CORSAIR Matsudo Cobra (υπάρχει και άλλο Matsudo σε χρώματα μπλε-φούξια που μοιάζει πολύ με το παλιότεροNakano καθώς έχουν τα ίδια ζωγραφιστά μάτια, αν και αν θυμάμαι καλά είναι ASTRAL-X) από Αγγλία αυτή τη φορά.
    Γενικά να πω ότι τα γραφικά των ARAI RX-7 CORSAIR μου αρέσουν περισσότερο από τα γραφικά των SHOEI X-SPIRIT.
    Μετά λοιπόν από την συμβίωση και με τα δύο μπορώ να κάνω κατά την άποψή μου ένα καλό συγκριτικό……………….

    ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ – ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ
    Εδώ θα έλεγα ότι υπερτερεί το ARAI καθώς δείχνει πιο προσεγμένο στο φινίρισμα, αν και ταυτόχρονα δείχνει λιγότερο στιβαρό σαν κατασκευή.

    ΑΝΕΣΗ
    Και τα δύο είναι κορυφαία και σίγουρα εφαρμόζουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πολύ ελαφρύ προβάδισμα θα έδινα πάλι στο ARAI,όμως αυτό στο δικό μου κεφάλι. Σε κάποιο άλλο κεφάλι μπορεί τα πράγματα να είναι αλλιώς, αν και θα έλεγα ότι το ARAI έχει περισσότερο χώρο για τα αυτιά.

    ΕΠΕΝΔΥΣΗ
    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και στα δύο λίγο καλλίτερη θα έλεγα του ARAI (αμελητέα διαφορά), αφαιρούμενη και πλενόμενη και στα δύο.

    ΑΣΦΑΛΕΙΑ
    Εδώ δεν μπορώ να κρίνω αλλά καθώς είναι τα κορυφαία προϊόντα των δύο κορυφαίων εταιρειών νομίζω ότι αφού καλύπτουν τις ίδιες προδιαγραφές παίρνουν την ίδια βαθμολογία.

    ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ
    Ποιοτικά θα έλεγα ότι είναι ίδιες. Εκεί που διαφέρουν είναι στο βάλε – βγάλε. Εδώ το SHOEI υπερτερεί σαφώς καθώς η ζελατίνα στο ARAI μπαίνει και βγαίνει δύσκολα. Ένας πρωτάρης άνετα παθαίνει ένα καρδιακό επεισόδιο, με τα περίεργα κρατς και κρουτς που ακούγονται κατά την όλη διαδικασία. Εδώ να πούμε όμως ότι προσωπικά ακολουθώντας ΑΚΡΙΒΩΣ τις οδηγίες από το εγχειρίδιο δεν ζορίστηκα ιδιαίτερα. Μειονέκτημα ότι χρειάζεσαι τραπέζι για να πραγματοποιήσεις την αλλαγή με ασφάλεια.

    ΘΟΡΥΒΟΣ
    Σαφής υπεροχή του SHOEI καθώς είναι γενικά πιο αθόρυβο ακόμα και με ανοικτή τη ζελατίνα. Ειδικά με ανοικτή τη ζελατίνα το ARAI σφυρίζει ακόμα και σε μικρές ταχύτητες 50 χλμ. Με κλειστή τη ζελατίνα σταματάει το σφύριγμα και το επίπεδο θορύβου πέφτει αισθητά, λίγο πιο πάνω από το SHOEI.

    ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΣ
    Και εδώ υπάρχει υπεροχή του SHOEI σε ταχύτητες μέχρι 50-60 χλμ. Ποιο ψηλά θα έλεγα ότι εξομοιώνονται.

    ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ
    Στα πολλά 200+ με το FAZER (με φαίρινγκ) και τα δύο είναι απροβλημάτιστα, με ελαφρότατη υπεροχή του ARAI, τουλάχιστον με τα δικά μου κριτίρια και με το δικό μου μηχανάκι, το βρίσκω λιγότερο κουραστικό στον αυχένα.

    ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
    Θα έλεγα ότι το SHOEI X-SPIRIT είναι, μεταξύ των δύο, ελαφρά καλλίτερο κράνος. Κατ’ αυτόν τον τρόπο όμως μάλλον θα αδικούσα το ARAI RX-7.
    Απλά καθένας πρέπει να δοκιμάσει ποιο του κάθεται καλλίτερα στο κεφάλι και ποιο του αρέσει περισσότερο και να αποφασίσει.
    Το σίγουρο είναι ότι και τα δύο είναι κορυφαία και όποιο και να διαλέξει κανείς κάνει μια ΣΟΒΑΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ του.

    ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ !!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #29
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Μεταφέρω από παλιότερο πόστ μου, καθώς είχα στην κατοχή μου και τα δύο κράνη .....

    ARAI RX-7 CORSAIR vs SHOEI X-SPIRIT

    Εδώ και καιρό έψαχνα το τι κράνος να αγοράσω. Η αναζήτηση για τιμές και προδιαγραφές με οδήγησε στα ARAI RX-7 CORSAIR και SHOEI X-SPIRIT. Ποιο όμως από τα δύο είναι καλλίτερο ;
    Όσο και αν έψαξα σαφή απάντηση δεν έβρισκα.
    Τελικά αγόρασα από j-helmet.com το SHOEI X-SPIRIT (X-11) Norrick tc-2 (μπλε-κόκκινο) το οποίο δεν ήταν ποτέ απόλυτα του γούστου μου (πολύ κραυγαλέο για το γούστο μου) αλλά το Daijiro tc-6 (μπλε-ασημί) memorial δεν μπορούσα να το βρω πουθενά.
    Η συμβίωσή μας κράτησε μόλις ενάμιση μήνα και κατόπιν λόγω ακριβώς του ότι δεν πολυγουστάριζα, το πούλησα και αγόρασα το αντίπαλο δέος………
    ARAI RX-7 CORSAIR Matsudo Cobra (υπάρχει και άλλο Matsudo σε χρώματα μπλε-φούξια που μοιάζει πολύ με το παλιότεροNakano καθώς έχουν τα ίδια ζωγραφιστά μάτια, αν και αν θυμάμαι καλά είναι ASTRAL-X) από Αγγλία αυτή τη φορά.
    Γενικά να πω ότι τα γραφικά των ARAI RX-7 CORSAIR μου αρέσουν περισσότερο από τα γραφικά των SHOEI X-SPIRIT.
    Μετά λοιπόν από την συμβίωση και με τα δύο μπορώ να κάνω κατά την άποψή μου ένα καλό συγκριτικό……………….

    ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ – ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ
    Εδώ θα έλεγα ότι υπερτερεί το ARAI καθώς δείχνει πιο προσεγμένο στο φινίρισμα, αν και ταυτόχρονα δείχνει λιγότερο στιβαρό σαν κατασκευή.

    ΑΝΕΣΗ
    Και τα δύο είναι κορυφαία και σίγουρα εφαρμόζουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πολύ ελαφρύ προβάδισμα θα έδινα πάλι στο ARAI,όμως αυτό στο δικό μου κεφάλι. Σε κάποιο άλλο κεφάλι μπορεί τα πράγματα να είναι αλλιώς, αν και θα έλεγα ότι το ARAI έχει περισσότερο χώρο για τα αυτιά.

    ΕΠΕΝΔΥΣΗ
    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και στα δύο λίγο καλλίτερη θα έλεγα του ARAI (αμελητέα διαφορά), αφαιρούμενη και πλενόμενη και στα δύο.

    ΑΣΦΑΛΕΙΑ
    Εδώ δεν μπορώ να κρίνω αλλά καθώς είναι τα κορυφαία προϊόντα των δύο κορυφαίων εταιρειών νομίζω ότι αφού καλύπτουν τις ίδιες προδιαγραφές παίρνουν την ίδια βαθμολογία.

    ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ
    Ποιοτικά θα έλεγα ότι είναι ίδιες. Εκεί που διαφέρουν είναι στο βάλε – βγάλε. Εδώ το SHOEI υπερτερεί σαφώς καθώς η ζελατίνα στο ARAI μπαίνει και βγαίνει δύσκολα. Ένας πρωτάρης άνετα παθαίνει ένα καρδιακό επεισόδιο, με τα περίεργα κρατς και κρουτς που ακούγονται κατά την όλη διαδικασία. Εδώ να πούμε όμως ότι προσωπικά ακολουθώντας ΑΚΡΙΒΩΣ τις οδηγίες από το εγχειρίδιο δεν ζορίστηκα ιδιαίτερα. Μειονέκτημα ότι χρειάζεσαι τραπέζι για να πραγματοποιήσεις την αλλαγή με ασφάλεια.

    ΘΟΡΥΒΟΣ
    Σαφής υπεροχή του SHOEI καθώς είναι γενικά πιο αθόρυβο ακόμα και με ανοικτή τη ζελατίνα. Ειδικά με ανοικτή τη ζελατίνα το ARAI σφυρίζει ακόμα και σε μικρές ταχύτητες 50 χλμ. Με κλειστή τη ζελατίνα σταματάει το σφύριγμα και το επίπεδο θορύβου πέφτει αισθητά, λίγο πιο πάνω από το SHOEI.

    ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΣ
    Και εδώ υπάρχει υπεροχή του SHOEI σε ταχύτητες μέχρι 50-60 χλμ. Ποιο ψηλά θα έλεγα ότι εξομοιώνονται.

    ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ
    Στα πολλά 200+ με το FAZER (με φαίρινγκ) και τα δύο είναι απροβλημάτιστα, με ελαφρότατη υπεροχή του ARAI, τουλάχιστον με τα δικά μου κριτίρια και με το δικό μου μηχανάκι, το βρίσκω λιγότερο κουραστικό στον αυχένα.

    ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
    Θα έλεγα ότι το SHOEI X-SPIRIT είναι, μεταξύ των δύο, ελαφρά καλλίτερο κράνος. Κατ’ αυτόν τον τρόπο όμως μάλλον θα αδικούσα το ARAI RX-7.
    Απλά καθένας πρέπει να δοκιμάσει ποιο του κάθεται καλλίτερα στο κεφάλι και ποιο του αρέσει περισσότερο και να αποφασίσει.
    Το σίγουρο είναι ότι και τα δύο είναι κορυφαία και όποιο και να διαλέξει κανείς κάνει μια ΣΟΒΑΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ του.

    ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ !!!!!!!!!!!!!!!!
    συμφωνω σε ολα με μια μικρη λεπτομερεια.αν φορεσεις ευρωπαικο x-11 τοτε εχεις γυρω στα 250 γραμμαρια πιο ελαφρυ κρανος απο το αραι με οτι θετικο συνεπαγεται
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  15. #30
    Παλαιο Μελος Το avatar του/της dimdoc
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    166
    Μεγαλη διαφορα υπερ του SHOEI X-Spirit, του ευρωπαικου τουλαχιστον, στο βαρος....ειναι αντιληπτο αμεσα και χωρις ζυγαρια στα χερια...και αυτο βελτιωνει και την ασφαλεια και την ανεση...


    ...ex 88 SS 600 GR

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ARAI RX-7 CORSAIR vs SHOEI X-SPIRIT
    από arxaios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 07:04
  2. Shoei X-spirit Norick
    από fundurakias.gr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 14:53
  3. Shoei Xr-1000.....εντυπωσεις...παρακαλω
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF