Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 132

Θέμα: Πρώτη μηχανή για αρχάρια

  1. #106
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.226
    Θα βασανιστείς, αντηλιακό βάζουμε και γίνεται της μουρλής.
    Οι μοτοσυκλέτα γενικά αλλά και το ύφος που σου αρέσει, προτείνουν ένα στυλ πιο ελεύθερης - σπορ ζωής απο τα τετριμμένα.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κρανος.jpg 
Προβολές:	275 
Μέγεθος:	20,4 KB 
ID:	418346




    Όπως σου γράφουν τα παιδιά, πχ. giorgosb, parking και βασικά όλοι, στην ουσία αυτά που επιθυμείς στη θεωρία, θα σε δυσκολέψουν στην πράξη.

    Σε κάθε περίπτωση επισκέψου μαγαζιά, κάνε δοκιμές και διάλεξε κάτι χρηστικό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    868
    Χαρά μην σκοτίζεσαι, δεν χρειάζεσαι μακιγιάζ πια, έχεις μηχανή λέμε.
    Μόλις μπήκες στο ραντάρ των "γυπαετών" και δεν το έχεις καταλάβει.

    Αν παρόλα αυτά δεν σου βγει η φάση, υπάρχει και η πλέον ενδεδειγμένη λύση...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	beer-helping-ugly-people-funny-metal-sign-og-2015--7509-p[ekm]227x300[ekm].jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	18,4 KB 
ID:	418348

  4. #109
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/10/2015
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XaraG Προβολή μηνύματος
    σκεφτόμουν με μπαλακλαβα οτι τουλάχιστον δεν θα λερώνω το κράνος. Δεν βάφομαι καθημερινά έτσι κ αλλιώς
    ...καλύτερα καλοκαιρινό buff που ειναι αεράτο. κάνει για μετα την παραλία κιόλας...

  5. #110
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2020
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Η χρήση μπαλακλάβας το καλοκαίρι θα σου είναι εξουθενωτική. Δε βοηθά τον αερισμό του κεφαλιού και αν το κράνος το έχεις πάρει δοκιμάζοντάς το χωρίς αυτή, θα σου γίνεται ανυπόφορη η χρήση της σε ζεστό περιβάλλον. Το βάψιμό σου περιόρισέ το σε μάτια χείλη και, πίστεψέ με, αρέσει πολύ περισσότερο (στους άντρες...) από το πάστωμα..
    δεν παστωνομαι και το καλοκαίρι βάφομαι σπάνια. Εγώ σκεφτόμουν ότι θα ιδρώνω κτλ κ ότι θα λερώνω συνέχεια το κράνος. Αλλά για να το λες μαλλον θα σκάσω. Ίσως για βράδυ προς το παρον

  6. #111
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.498
    Εγώ πάντως μια ψιλή μπαλακλάβα την φοράω και το καλοκαίρι, απορροφάει τον ιδρώτα και σε συνδυασμό με τον αέρα στεγνώνει αμέσως όσο είμαι σε κίνηση και δεν λερώνω το κράνος.
    Νοιώθω γενικά πιο δροσερό το κεφάλι μου.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #112
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    817
    Στο ίδιο σάιτ που ανέβασες, πουλάνε και ζελατίνες για τα κράνη που κοιτάς (https://www.therealintellectuals.com...ssories?page=3 )
    Η ζελατίνα καλώς ή κακώς χρειάζεται... Προσφέρει προστασία από βροχή, σκόνη, μπάμπουρες, χαλίκια, κτλ ή ακόμα κι από τον Ήλιο
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως μια ψιλή μπαλακλάβα την φοράω και το καλοκαίρι, απορροφάει τον ιδρώτα και σε συνδυασμό με τον αέρα στεγνώνει αμέσως όσο είμαι σε κίνηση και δεν λερώνω το κράνος.
    Νοιώθω γενικά πιο δροσερό το κεφάλι μου.
    Κράνος χωρίς μπαλακλαβα από μέσα ποτέ. Μέχρι να το καταλάβω είχα βρωμίσει πολλά κρανοι που μετά τα επλενα και δώστου να στεγνώσουν και δώστου να ξαναβάλω μαξιλάρια και επένδυση στη θέση τους. Με μια μπαλακλαβα λύθηκαν όλα. Χρόνια τώρα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #114
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Μηχανη πηρες καλε..??

    'Η κανουμε μουχαμπετι στυλ image maker κι ετς σχεδιο..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #115
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.693
    μπάστα λίγο ρε θείο να πούμε ώχου, το πάει μαλακωσά το κορίτσι αφού.
    για σένα νοιάσου φάση.κάνει τις ψαχτικές της πρώτα, γουρούνι στο σακί θα πάρομε;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #116
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2020
    Μηνύματα
    39
    Παιδιά γνώμες παίρνω όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται καν. Όσο χρόνο μου μένει από την δουλειά μ αυτό ασχολούμαι. Επειδή έχω καεί λίγο με το ίντερνετ και τα reviews είπα να ρωτήσω γενικώς. Για να απαντήσω λοιπον
    Ναι πήγα σε αρκετά μαγαζιά, με κέρδισε όμως ο Tzortzopoulos. Τα παιδιά έχουν τρομερή εξυπηρέτηση και ευγένεια σε αντίθεση με πολλούς άλλους που είτε δεν ασχολήθηκαν είτε με χαβαλέδιασαν επειδή θέλω φουλ προστασία για το 125 . Οπότε πήρα τα πάνταεκτός από μπουφάν απο tzortzopoulo και μου έκοψε και αρκετά.
    Ναι θέλω να βάφομαι επειδή μ αρέσει κάποιες φορές και να έχω μηχανή επειδή με εξυπηρετεί και μ αρέσει επίσης. Κανένα από τα δύο για να ρίξω γκόμενο.
    Ναι διαλέγω κ ίσως πληρώνω λίγο παραπάνω για να έχω κάτι που κολλάει στην αισθητική μου αφού όμως πρώτα εχει και την ασφάλεια που χρειάζομαι.
    Και τελος ναι πήρα μηχανάκι! Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα στην πιο οικονομική μου επιλογή την Brixton που σε σχέση με τα Gn μου φάνηκε παιχνίδι στην οδήγηση, ότι πρέπει για το κέντρο της αθηνας και είναι πανέμορφο. Και μόλις έχω την εμπειρία για μεγαλύτερες βόλτες θα αλλάξω.
    Αυτά Καλές βόλτες σε όλους με ασφάλεια και ελπιζω να μην δω κανέναν να οδηγάει με δίχαλο και μπουτάκια έξω

  12. #117
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2020
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    μπάστα λίγο ρε θείο να πούμε ώχου, το πάει μαλακωσά το κορίτσι αφού.
    για σένα νοιάσου φάση.κάνει τις ψαχτικές της πρώτα, γουρούνι στο σακί θα πάρομε;
    αυτα ειναι θεσσαλονικιώτικα μιξ αργκο?

  13. #118
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.498
    Μπράβο! Καλές βόλτες
    when life gets complicated... i ride.

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XaraG Προβολή μηνύματος
    Παιδιά γνώμες παίρνω όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται καν. Όσο χρόνο μου μένει από την δουλειά μ αυτό ασχολούμαι. Επειδή έχω καεί λίγο με το ίντερνετ και τα reviews είπα να ρωτήσω γενικώς. Για να απαντήσω λοιπον
    Ναι πήγα σε αρκετά μαγαζιά, με κέρδισε όμως ο Tzortzopoulos. Τα παιδιά έχουν τρομερή εξυπηρέτηση και ευγένεια σε αντίθεση με πολλούς άλλους που είτε δεν ασχολήθηκαν είτε με χαβαλέδιασαν επειδή θέλω φουλ προστασία για το 125 . Οπότε πήρα τα πάνταεκτός από μπουφάν απο tzortzopoulo και μου έκοψε και αρκετά.
    Ναι θέλω να βάφομαι επειδή μ αρέσει κάποιες φορές και να έχω μηχανή επειδή με εξυπηρετεί και μ αρέσει επίσης. Κανένα από τα δύο για να ρίξω γκόμενο.
    Ναι διαλέγω κ ίσως πληρώνω λίγο παραπάνω για να έχω κάτι που κολλάει στην αισθητική μου αφού όμως πρώτα εχει και την ασφάλεια που χρειάζομαι.
    Και τελος ναι πήρα μηχανάκι! Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα στην πιο οικονομική μου επιλογή την Brixton που σε σχέση με τα Gn μου φάνηκε παιχνίδι στην οδήγηση, ότι πρέπει για το κέντρο της αθηνας και είναι πανέμορφο. Και μόλις έχω την εμπειρία για μεγαλύτερες βόλτες θα αλλάξω.
    Αυτά Καλές βόλτες σε όλους με ασφάλεια και ελπιζω να μην δω κανέναν να οδηγάει με δίχαλο και μπουτάκια έξω
    Καλά ξηγηθηκες
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #120
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Μεγειά το μηχανάκι και καλές βόλτες!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτη μηχανή για τελείως αρχάριο,για πόλη (και εκδρομες )
    από tsouts στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2018, 20:11
  2. Πρωτη μηχανη για απειρο οδηγο μοτοσυκλετας;
    από Ulekin στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2016, 15:53
  3. καλύτερη πρώτη μηχανή για γυναίκα
    από Elina90 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2015, 16:54
  4. ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
    από photinie7 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2009, 18:25
  5. Πρώτη μηχανή για enduro ;
    από Bil στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2008, 15:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF