Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 224

Θέμα: Αρχάριος για Gsxr-1000

  1. #1

    Αρχάριος για Gsxr-1000

    Καλημέρα, Καλησπέρα σε όλους...

    Προτού αρχίζεται να βρίζεται για τον τίτλο, δείξτε κατανόηση υπομονή και διάθεση για να το συζητήσουμε το θέμα!...χαχα

    Η εμπειρία μου στις μηχανές περιορίζεται με μέγιστα κυβικά τα 600 (όχι supersport), όχι καμιά τρελή εμπειρία, γενικά είμαι νέος οδηγός δίκυκλου (οδηγάω αυτοκίνητο 9 χρόνια) αλλά θεωρώ για τον χρόνο που οδηγώ , τα πάω καλά προς το παρόν ...Δεν είμαι κανένας τρελός και παλαβός οδηγός που αρχίζω και τρέχω παντού και γενικά αναγνωρίζω όταν έχω κάτι που δεν το κατέχω και το προχωράω με σύνεση μαθαίνοντας να το ελέγχω. Δεν παρασέρνομαι εύκολα.
    Με αυτά υπ΄όψην θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο ότι θέλω να αγοράσω μια Gsxr-1000. Ο λόγος, απλός... Έχω τρέλα με αυτή τη μηχανή και δεν συμβιβάζομαι εύκολα με την ιδέα να αγοράσω μια άλλη φαινομενικά πιο "εύκολη". Τώρα γιατί στα 1000cc και όχι τουλάχιστον στα 600cc;...Η εμφάνιση της 1000 μου αρέσει περισσότερο + ότι η χρηματική διαφορά είναι μικρή.

    Αν ύπαρχει κάποιος με ανάλογη πορεία, δηλαδή σαν πρώτη μηχανή πήγε σε 1000cc και μάλιστα σε superbike, θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του.

    Αυτά Κύριοι και Κυρίες...

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    "Εγρήγορση και Επαγρύπνηση"

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Αρχάριος για Gsxr-1000

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    Καλημέρα, Καλησπέρα σε όλους...

    Προτού αρχίζεται να βρίζεται για τον τίτλο, δείξτε κατανόηση υπομονή και διάθεση για να το συζητήσουμε το θέμα!...χαχα

    Η εμπειρία μου στις μηχανές περιορίζεται με μέγιστα κυβικά τα 600 (όχι supersport), όχι καμιά τρελή εμπειρία, γενικά είμαι νέος οδηγός δίκυκλου (οδηγάω αυτοκίνητο 9 χρόνια) αλλά θεωρώ για τον χρόνο που οδηγώ , τα πάω καλά προς το παρόν ...Δεν είμαι κανένας τρελός και παλαβός οδηγός που αρχίζω και τρέχω παντού και γενικά αναγνωρίζω όταν έχω κάτι που δεν το κατέχω και το προχωράω με σύνεση μαθαίνοντας να το ελέγχω. Δεν παρασέρνομαι εύκολα.
    Με αυτά υπ΄όψην θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο ότι θέλω να αγοράσω μια Gsxr-1000. Ο λόγος, απλός... Έχω τρέλα με αυτή τη μηχανή και δεν συμβιβάζομαι εύκολα με την ιδέα να αγοράσω μια άλλη φαινομενικά πιο "εύκολη". Τώρα γιατί στα 1000cc και όχι τουλάχιστον στα 600cc;...Η εμφάνιση της 1000 μου αρέσει περισσότερο + ότι η χρηματική διαφορά είναι μικρή.

    Αν ύπαρχει κάποιος με ανάλογη πορεία, δηλαδή σαν πρώτη μηχανή πήγε σε 1000cc και μάλιστα σε superbike, θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του.

    Αυτά Κύριοι και Κυρίες...

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    υπαρχουν μερικοι..αλλα απο κει που ειναι δε γραφουν..

  3. #3
    Περίμενα ότι θα δωθεί μια τέτοια απάντηση ... Αλλά ας μην τραγικολογούμε... Έχω γνωστό που το τόλμησε κ η συμβουλή του είναι: όλα καλά αρκεί να την σέβεσαι...
    Δεν νομίζω ότι είναι κανόνας αυτή η θεωρία. :smilea:
    "Εγρήγορση και Επαγρύπνηση"

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    Περίμενα ότι θα δωθεί μια τέτοια απάντηση ... Αλλά ας μην τραγικολογούμε... Έχω γνωστό που το τόλμησε κ η συμβουλή του είναι: όλα καλά αρκεί να την σέβεσαι...
    Δεν νομίζω ότι είναι κανόνας αυτή η θεωρία. :smilea:
    καλα σορυ για το δράμα αλλα οπως ειπες..εχεις γνωστο που το το τολμησε..το οτι ολα καλα με αυτον δε παει να πει πως ειναι κανονας..μπορει να ναι κ απλη τυχη.μεν αλλη τυχη θες αν παρεις ενα νορμαλ μοτο για αρχη..και αλλη "τυχη" αν παρεις εσυ ο απειρος κ ασχετος με σσ και τις ταχυτητες που πρεπει να λειτουργεις πανω του..

    οποτε το μονο που μου μενει να πω..ειναι..
    καλή τυχη.

  5. #5
    περιττό γκάζι που ούτως ή άλλως δε θα μπορείς να εκμεταλευτείς για κάμποσο καιρό πιστεύω...Πάρε ένα 600,ότι πρέπει είναι

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    όλα καλά αρκεί να την σέβεσαι...
    :smilea:
    Ειναι τοσο απλο και σωστο, αλλα ετοιμασου να σου παρουν τα μετρα τωρα εδω μεσα

    Πολλοι εχουν περασει με συνεση σε μεγαλυτερα κυβικα και πηγαν μια χαρα, αλλα τωρα το ξεχνανε. Πολλοι εχουν χαθει, αλλα μικρες ηλικιες, βραζει και το ρημαδι το αιμα, ειναι και το γκαζι γλυκο...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  7. #7
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    τι σχέση έχει το κουτί με τη μηχανή; κι εγώ έχω ένα φίλο που οδηγούσε αυτοκίνητο χρόνια και με το πρώτο μηχανάκι που πήρε (ένα Ζ750) αγόρασε οικοπεδάκι κάπου στις στροφές Αράχωβας - Γαλαξιδίου στο πρώτο 2μηνο.

    θα πας να πάρεις εσύ τώρα 1000άρι γιατί σου αρέσει το look χωρίς να έχεις εμπειρία από μηχανές (οκ έχεις οδηγήσει το v-strom του ξαδέρφου σου κάνα δυό φορές)... τσάμπα το μηχανάκι θα πάει...
    θα σου ρίχνουν τα beverly στις στροφές και είναι κρίμα.....


    και δηλαδή ρε παίδες όλοι εσείς που λέτε για σύνεση κτλ...
    πιστεύετε πως κάποιος που αγοράζει μια μηχανή 1000cc απλά γιατί του αρέσει η εμφάνισή της θα έχει το μυαλό να μην ανοίξει το γκάζι όταν δει τι γκάζι έχει; για πόσο θα το κάνει; 1 μήνα;

    δεν πας να πάρεις κάνα cbr600F να μάθεις;

  8. #8

    Re: Re: Αρχάριος για Gsxr-1000

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    υπαρχουν μερικοι..αλλα απο κει που ειναι δε γραφουν..

    :rotflmao: :rotflmao:

    ο ΟΡΙΣΜΟΣ του ΜΠΛΑΚ ΧΙΟΥΜΟΡ...

  9. #9
    Καλά τα λέτε και δεν διαφωνώ στα περισσότερα...
    Τώρα ναι, έχετε δίκιο για το Beverly που θα με περνάει στι στροφή αλλά δεν με ενδιαφέρει αυτό, ούτε θα την πάρω απο εγωϊσμό για να λέω ότι έχω το καλύτερο και δεν θα αφήνω κανέναν να μου την λέει στο δρόμο.
    Η μηχανή αυτή είναι κόλλημα για εμένα, θέλω τουλάχιστον να ξέρω ότι, έστω και με 1η, 2α για αρχή, θα μπορώ να τη μάθω σιγά σιγά και να την ελέγχω όλο και καλύτερα!... Μελλοντικά, ελπίζω να ειναι διαφορετικά...
    Τώρα αν δω ότι απλά δεν με παίρνει, δυστυχώς θα την αποχωριστώ για να την χαρεί κάποιος πιο "ιδανικός" αναβάτης.
    Το αμάξι (..κουτί, ..) το ανέφερα απο την άποψη ότι έχω μια ιδέα για το τι γίνεται στους δρόμους. Οκ , οκ δεν έχει σχέση με τη μηχανή αλλά πιστεύω άλλο να μην έχεις καθόλου εμπειρία στο δρόμο κ να οδηγήσεις δίκυκλο και άλλο να έχει μάθει εκ των προτέρων, το δρόμο γενικά...
    "Εγρήγορση και Επαγρύπνηση"

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    [...] έστω και με 1η, 2α για αρχή, θα μπορώ να τη μάθω σιγά σιγά και να την ελέγχω όλο και καλύτερα!... [...]
    Κρίμα δεν ειναι, 1000αρι μηχανάκι να το ταλαιπωρείς έτσι;

    Μπορεί τώρα να λες οτι δε σε πειράζει που θα σε περνάν τα μπεβερλυ, αλλα όταν θα σε περνάνε και τα Trabant και αρχίσεις τις αναποδες, θα ανοιξεις το γκαζι στην πρωτη ευθεια που θα βρεις...

    ...και καπου εκεί θα αρχίζει η στροφή

    Παρε ενα 600αρι να μαθεις, ωστε να ευχαριστηθείς το κόλλημά σου καλλίτερα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    Έχω γνωστό που το τόλμησε κ η συμβουλή του είναι: όλα καλά αρκεί να την σέβεσαι...
    Τι είναι ρε φίλε να τη σεβαστείς? Γκόμενα σου ή παπάς?

    Σκάστης δυο κλωτσίδια και καρύδωσε 3η-4η-5η να της πάρεις τον αέρα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12

    Re: Αρχάριος για Gsxr-1000

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    Καλημέρα, Καλησπέρα σε όλους...

    Προτού αρχίζεται να βρίζεται για τον τίτλο, δείξτε κατανόηση υπομονή και διάθεση για να το συζητήσουμε το θέμα!...χαχα

    Η εμπειρία μου στις μηχανές περιορίζεται με μέγιστα κυβικά τα 600 (όχι supersport), όχι καμιά τρελή εμπειρία, γενικά είμαι νέος οδηγός δίκυκλου (οδηγάω αυτοκίνητο 9 χρόνια) αλλά θεωρώ για τον χρόνο που οδηγώ , τα πάω καλά προς το παρόν ...Δεν είμαι κανένας τρελός και παλαβός οδηγός που αρχίζω και τρέχω παντού και γενικά αναγνωρίζω όταν έχω κάτι που δεν το κατέχω και το προχωράω με σύνεση μαθαίνοντας να το ελέγχω. Δεν παρασέρνομαι εύκολα.
    Με αυτά υπ΄όψην θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο ότι θέλω να αγοράσω μια Gsxr-1000. Ο λόγος, απλός... Έχω τρέλα με αυτή τη μηχανή και δεν συμβιβάζομαι εύκολα με την ιδέα να αγοράσω μια άλλη φαινομενικά πιο "εύκολη". Τώρα γιατί στα 1000cc και όχι τουλάχιστον στα 600cc;...Η εμφάνιση της 1000 μου αρέσει περισσότερο + ότι η χρηματική διαφορά είναι μικρή.

    Αν ύπαρχει κάποιος με ανάλογη πορεία, δηλαδή σαν πρώτη μηχανή πήγε σε 1000cc και μάλιστα σε superbike, θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του.

    Αυτά Κύριοι και Κυρίες...

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    εγω θα σου το θεσω λιγο διαφορετικα απο τους αλλους...παρτο...

    δεχεσαι μολις το αγορασεις να μου το φερεις να στο κανω 80 αλογα τροχο? εξωτερικα δεν θα φαινεται τιποτα και η αλλαγη θα ειναι πολυ ευκολα αναστρεψιμη...το κολπο ομως θα το ξερω μονο εγω...θα την αφησουμε ετσι για τουλαχιστον 6 μηνες...

    και η εργασια δωρεαν απο μενα...τι λες?
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

    Μπορεί τώρα να λες οτι δε σε πειράζει που θα σε περνάν τα μπεβερλυ, αλλα όταν θα σε περνάνε και τα Trabant και αρχίσεις τις αναποδες, θα ανοιξεις το γκαζι στην πρωτη ευθεια που θα βρεις...

    ...και καπου εκεί θα αρχίζει η στροφή

    Παρε ενα 600αρι να μαθεις, ωστε να ευχαριστηθείς το κόλλημά σου καλλίτερα
    χαχα... ...
    Έλα μώρε, ξέρεις τι είναι για τον κάτοχο του Trabant να λέει ότι προσπέρασε ένα gsxr 1000 ;!;!..ας μοιράσουμε ευτυχία!..
    Είπαμε αν δεν με παίρνει , δεν με παίρνει... είναι δηλαδή τόοοσο δύσκολο να αυτοελεγχθώ;!...

    [Β]Κρίμα δεν ειναι, 1000αρι μηχανάκι να το ταλαιπωρείς έτσι;[/B]
    Ε μέχρι να στρωθεί κίολας καινούργια μηχανή, θα στρωθώ μαζί του!... (ψάχνω δικαιολογίες!... )

    Ωστόσο το 600άρι δεν το έχω αποκλείσει παντελώς!...αλλά....έλα έχει και 3 προγράμματα , στο πρώτο θα έιναι σχεδόν σαν 600άρι !!!...

    Αλήθεια, όσον αφορά τα προγράμματα της μηχανής "A,B,C", τα έχει κανείς δοκιμάσει; να μοιραστεί μαζί μας το αν ένιωθε σημαντική διαφορά;!...
    "Εγρήγορση και Επαγρύπνηση"

  14. #14
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816

    Re: Re: Αρχάριος για Gsxr-1000

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    εγω θα σου το θεσω λιγο διαφορετικα απο τους αλλους...παρτο...

    δεχεσαι μολις το αγορασεις να μου το φερεις να στο κανω 80 αλογα τροχο? εξωτερικα δεν θα φαινεται τιποτα και η αλλαγη θα ειναι πολυ ευκολα αναστρεψιμη...το κολπο ομως θα το ξερω μονο εγω...θα την αφησουμε ετσι για τουλαχιστον 6 μηνες...

    και η εργασια δωρεαν απο μενα...τι λες?
    άψογος!
    Ξέρω από βέσπα!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gixxerfrk
    Αλήθεια, όσον αφορά τα προγράμματα της μηχανής "A,B,C", τα έχει κανείς δοκιμάσει; να μοιραστεί μαζί μας το αν ένιωθε σημαντική διαφορά;!...
    Δεν έχω προσωπική πείρα, αλλα νομίζω στο επίπεδο που είσαι δε θα καταλάβεις διαφορά (μπορεί να κανω και λαθος όμως)

    Το θέμα ειναι, όπως λες, οτι ψαχνεις δικαιολογίες και προσπαθείς να εκμαιεύσεις θετικές γνώμες για αυτό που θες εσύ να κάνεις.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ohlins για GSXR 1000
    από anco στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF