Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Κόστος ψυγείου

  1. #1
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405

    Κόστος ψυγείου

    Επειδή πρόσφατα με έστειλε ένας παπάρας και διαλύθηκε (ευτυχώς μόνο) το ψυγείο.

    Κόστος ψυγείου: 484? (Από Suzuki Αθήνα) - 595? σε συνεργείο στο Ηράκλειο
    Κόστος πλαϊνού διακοσμητικού ψυγείου: 30?
    Κόστος επισκευής-βάψιμο κάγκελων μηχανής και πλαϊνών Βαλιτσών: 95?



    Κόστος σωσμένου αριστερού ποδιού από την πλαϊνή βαλίτσα: ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ!!!!

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Περαστικα (στη τσεπη σου) και ποτε ξανα.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405
    Να 'σαι καλά!!!

    Δυστυχώς θα τρέχω στα δικαστήρια.... γιατί ως γνωστόν οι νεοέλληνες είναι λαμόγια και κάνουν τα πάντα για να αποφύγουν τις ευθύνες τους

  4. #4
    Μελος Συμμοριας Το avatar του/της K5_N
    Εγγραφή
    13/06/2009
    Μηνύματα
    178
    τι καλο ειναι οτι δεν χτυπησες εσυ.
    τη τροχαια τη καλεσες?
    η σουζουκι στο ηρακλειο δηλαδη σου ειπε πιο ακριβα?
    GSF 650 N

  5. #5
    Ε πληρώνει ολόκληρο εισιτήριο για να πάει το ψυγείο, θέλει και καμπίνα για να είναι ξεκούραστο, τι μας πέρασες, λογικό να τσιμπήσει μιά κατοστάρα... Πιθανολογώ (δεν ξέρω πόσο το βιάζεσαι) ότι από τα γνωστά Banditoμάγαζα στην Αγγλία ίσως και να βρεθεί φτηνότερο, για να μην πω και ebay... Έχει "διαλυτήρια" που δίνουν ανταλλακτικά "τσάμπα".


    Περαστικά στο Ληστή μια που εσύ ευτυχώς δεν χτύπησες!

  6. #6
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405
    Η μηχανή έχει φτιαχτεί ήδη.... δεν μπορούσα να περιμένω ούτε να το πάρω απ' έξω γιατί ήθελα τιμολόγιο από ένα συνεργείο για το δικαστήριο.

    Η τιμή της Suzuki δεν είμαι σίγουρος αν είναι με ΦΠΑ ή χωρίς γιατί ρώτησα βιαστικά από το τηλ.

    Άλλωστε μεσολαβούν και 2 μαγαζιά για να φτάσει στα χέρια μου.... οπότε ένα 10% να βάλει ο καθένας το πιάσαμε το ποσό

    Τροχαία δεν ήρθε.... γιατί ήταν παρασκευή βράδυ (από το φορτηγό που την μάζεψε έμαθα ότι την ίδια ώρα είχαν αλλά 4-5 τροχαία) και μου είπαν το κλασικό παραμύθι... αφού δεν υπάρχει τραυματίας δεν είναι ευθύνη της τροχαίας αλλά των ασφαλιστικών εταιρειών.

    Σ' αυτό το μπουρδέλο που ζούμε αυτά συμβαίνουν!!! Το κάθε λαμόγιο μπορεί εκ των υστέρων να αρνηθεί την ευθύνη του και μετά εσύ να τρέχεις.....

  7. #7
    Δεν έχεις δίκιο. Ο αντιπρόσωπος στην Κρήτη δεν αγοράζει λιανική για να βάλει 10% στην τιμή Αθήνας... Απλά χρεώνει ότι να'ναι γιατί... μπορεί!

  8. #8
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405
    Ναι ειρωνικά το είπα.... εξάλλου όλα τα πράγματα στην Κρήτη έχουν ένα 10 με 20% πάνω!!!! Νταβατζήδες γιατί δεν μπορείς συνέχεια να μπαίνεις στο πλοίο και να ανεβαίνεις Αθήνα.

  9. #9
    Συγγνώμη που στο λέω έτσι αλλά είσαι γρόθος γιατί αν ποστάρεις "παιδιά ένα ψυγείο στο καράβι παρακαλώ" είμαστε τόσοι εδώ μέσα που θα το έχεις την επόμενη... Και με τα 100 ευρώ πίνεις και μια ρακή στην υγειά μας

  10. #10
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405
    Ναι βρε το ξέρω!!! Αλλά δεν ήθελα να έχω 10 διαφορετικά τιμολόγια (και να χάσω χρόνο) για να μην έχω μπερδέματα μετά στο δικαστήριο και μου αρχίσουν τα περίεργα. Εδώ καλά καλά δεν έχω μάρτυρα φαντάσου να τους πήγαινα κι ένα σωρό τιμολόγια....


  11. #11
    δεν θέλω καν να το θυμάμαι, χτες το συζητούσαμε και με τον φίλο και δικηγόρο μου το θέμα και...
    Πολύ μπλέξιμο...

    Καλά ξεμπερδέματα.

  12. #12
    Μελος Συμμοριας Το avatar του/της K5_N
    Εγγραφή
    13/06/2009
    Μηνύματα
    178
    αγαπητε μακη. επρεπε να περιμενεις τη τροχαια οσο και χρειαζοταν να περιμενεις. με το χαρτι της τροχαιας σε πληρωνουν αμεσως. χωρις αυτο η ταλαιπορια περιμενει στη γωνια. οσο για τις τιμες ολα τα μαγαζια της επησιμης σουζουκι εχουν τον ιδιο καταλογο.

    να σε παρω τηλ αυριο το απογευμα να πιουμε κανα μπιρακι?
    GSF 650 N

  13. #13
    Banned Το avatar του/της WebD
    Εγγραφή
    09/03/2007
    Μηνύματα
    405
    Κοίτα και πριν από 4 χρόνια που μου έτυχε κάτι παρόμοιο στην Αθήνα τα @@@ μου πήρα κι ας είχε έρθει η τροχαία... βέβαια τότε δεν το πήγα δικαστικά γιατί η ζημιά ήταν πάρα πολύ μικρή, αλλά ασφαλιστική και οδηγός έκαναν τους κινέζους.

    Όταν παίρνεις τηλ στην τροχαία και σου λένε δεν ερχόμαστε αφού δεν υπάρχει τραυματίας τότε τι κάνεις; Α) κάθεσαι και περιμένεις μέχρι να πιάσει βάρδια ο επόμενος τροχαίος; Β) Αρχίζεις τα μπινελίκια και καλείς τα κανάλια; Γ) Ρίχνεις κέτσαπ πάνω σου και παριστάνεις τον τραυματία;

    Το θέμα είναι πως είμαστε μπουρδέλο και το κάθε λαμόγιο βρίσκει τρόπους να ξεφεύγει εκμεταλλευόμενος τα παραθυράκια του νόμου.

    Να φανταστείς, πριν πάρω τηλέφωνο την τροχαία, το λαμόγιο μου έλεγε: μη στεναχωριέσαι θα τα βρούμε! και μου έδωσε ένα χαρτάκι που έγραφε τα στοιχεία του. Σημειωτέον στο χαρτί αυτό έγραφε άλλο τηλέφωνο από αυτό που έδωσε στην ασφαλιστική μου. Όταν ήρθαν οι ασφαλιστικές και κατέγραψαν το συμβάν, το παλικάρι της δικής του ασφαλιστικής έρχεται και μου λέει: πρόσεχε τον, αλλιώς μου τα λέει!! Δυστυχώς δεν έχω μάρτυρες από το συμβάν, αλλά έχω 3-4 μάρτυρες από το μετά με τις ασφαλιστικές.

    Μου την έχει δώσει τόσο πολύ με τους ξεφτίλες τους νεοέλληνες που ειλικρινά αν δεν βγάλω άκρη με τα δικαστήρια.... θα του κάψω ότι κινητό και ακίνητο έχει!!!

    Υ.Γ. Μπυρίτσα δυστυχώς δεν παίζει καθώς το ωράριο μου είναι ωράριο καταστημάτων

  14. #14
    Nα του μπαλωτάρεις το κουτί...

  15. #15
    Μελος Συμμοριας Το avatar του/της K5_N
    Εγγραφή
    13/06/2009
    Μηνύματα
    178
    ειχα την εντυπωση οτι η τροχαια ειναι υποχρεωμενη να ερθει. απλα αν δεν υπαρχει τραυματισμος το αποφευγουν.
    GSF 650 N

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2023, 15:37
  2. Κόστος διπλώματος
    από stako στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2010, 14:38
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 18:52
  4. Πλαϊνά καλύμματα ψυγείου Ζ750...
    από modeerf στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2005, 19:31
  5. Πλαϊνά καπάκια ψυγείου Ζ1000 σε Ζ750
    από haldaios στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2005, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF