Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 56

Θέμα: Ηλεκτρολογος του κ@@@ - τα ιταλικα χαλανε

  1. #1

    Ηλεκτρολογος του κ@@@ - τα ιταλικα χαλανε

    Λοιπον, αποφασισα να το μοιραστω μαζι σας γιατι ο ψυχολογος μου ειναι διακοπες, και επειδη κοντεψα να σκασω 3 μερες.
    Την προηγουμενη Τεταρτη, πρωι πρωι με την αυγουλα, ειμαι ετοιμος να παω για αλλαγη μπαταριας το τουρμπονο. Επειδη δεν ηξερα καποιον συγκεκριμμενο στον Βολο, ρωταω εναν φιλο και μου συστηνει τον Β.Κ., επειδη ειναι νεο παιδι, μηχανοβιος, και ειναι ''δικος μας''.
    Φτανουμε στο μπουρδ...sorry, στο μαγαζι του, και γινεται η τραμπα.
    Ο κουφιοκεφαλος εχει φροντισει να βγαλει τον αισθητηρα πτωσης και φυσικα να τον κουμπωσει αναποδα.Φυσικα δεν το ηξερε κανενας εκεινη την στιγμη.
    Το τουρμπονο μουλαρι.
    Μετα απο 5 λεπτα επιστημονικης προσεγγισης απο τον ''μαστορα'', καταληγει στο συμπερασμα οτι τα ιταλικα χαλανε, και μου προτεινει να το Ζμπρωξουμε μπας και παρει μπροστα...καπου εκει καταλαβα με τι εμπλεξα.ΠλΕρωνω και φευγω σπρωχνοντας το μηχανακι.
    Στο τεταρτο εχω παει το μηχανακι στην Επισημη Αντιπροσωπια Aprilia (τρομαρα μου), ωπου και μετα απο 5 ωρες και ξυλωμα συναγερμου, πλαστικων, κτλ, δεν βγαζει κανεις ακρη.
    Παω και κουβαλαω τον ηλεκτρολογο-μλκ που εχει πεισθει πλεον οτι το μηχανακι ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕ, μπας και ανοιξει το ρημαδι του και πει τι εκανε στο μηχανακι πριν βαλει την μπαταρια, αλλα τιποτα...λεει οτι ''εγω δεν πλΕρωνω ξενες ζημιες και ποσο μαλιστα για ιταλικα''.
    Ο τεχνικος της αντιπροσωπειας μεχρι και το απογευμα δεν εχει βγαλει ακρη.
    Περναει η πεμπτη (θεοφανεια), και φτανουμε παρασκευη.
    Ο αντιπροσωπος ισχυριζεται οτι ο εγκεφαλος εχει κλειδωσει, και οτι θα χρειαστει RESET, ΑΛΛΑ επειδη δεν το εχει ξανακανει θα πρεπει να μιλησει με αθηνα, ΑΛΛΑ λειπουν ολοι για τετραημερο.
    Επισης, του ειπανε ,λεει, απο αθηνα οτι μπορει να καταστραφηκε ο εγκεφαλος του μποστινου οργανου, και η ζημια θα ξεπερασει τα 700 ευρω....
    Παιρνω τον ''μαστορα'' και μου λεει οτι δεν εχει τοσα λεφτα, και αφου του εδωσα να καταβει οτι δεν αστειευομαι, πηγα στο μαγαζι του.
    Εκει μου επιτεθηκε φραστικα ο πατερας του και ο ιδιος, λεγοντας οτι χαλασμενα μηχανακια δεν πληρωνει, και οτι ειμαι θρασυς κλπ.. Τους ενημερωνω οτι εχω ηδη μιλησει με την εφορια επειδη δεν μου εκοψαν αποδειξη, και παγωνουν..
    ΚΛαπου εκει με παιρνει τηλ ο SVX να μου δωσει το τηλ του bill (οι apriliabikers ξερουν για ποιον μιλαω).
    Ο ανθρωπος μεσα σε 1 λεπτο ελυσε το προβλημα (σωστη τοποθετηση του αισθητηρα πτωσης) και φυσικα ηρεμησα.
    Μολις χθες πηγα στον ''μαστορα'' και μετα απο στιγμες απειρου καλλους, απειλησε να μου κανει μηνυση γιατι τον κοροιδεψα και οτι απειλησα στην ψυχικη και σωματικη του υγεια
    Εκει του θυμησα τα αρχικα ΣΔΟΕ και ηρθε ο πατερας του να με καθυσυχασει, λεγοντας ο τι ο γιος του ειναι απλα οξυθυμος και παιδι - 30 χρονων μαλακας...καπου εκει εληξε..

    Δεν με πειραξε οτι εκανε μια λαθος τοποθετηση.
    Με πειραξε οτι:
    1)μολις τα εκανε σκατα κατευθειαν ειπε οτι τα ιταλικα χαλανε (μην γελατε κουφαλες..)
    2)εστειλε τον πατερα του κρυφα απο'μενα στην aprilia, να δωσει την παλια μπαταρια και να παρει την δικια του ωστε να αποποιηθει των ευθυνων του.
    3)ειπε οτι μιλησε στον ηλεκτρολογο της αντιπροσωπειας και οτι ο ηλεκτρολογος του επιβεβαιωσε οτι το μηχανακι ρεταρε απο πριν - ο ηλεκτρολογος τα αρνηθηκε ολα.
    4)ειπε οτι ψαχνω να βρω θυμα για να φτιαξω το μηχανακι τζαμπα
    5)οταν ειδε τον συναγερμο ξυλωμενο ειπε οτι τα καλωδια του ειναι απαραιτητα για την λειτουργια της μηχανης, και οτι τα ξυλωσα επιτηδες.

    Θεωρω καθηκον μου να προφυλαξω καθε Βολιωτη μηχανοβιο απο εναν επικινδυνα ηλιθιο.
    Για ονομα press pm.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    εμ ετσι ειναι. Κι εγω ο βλακας αντι να το παω στην αντιπροσωπεια για service το πηγα σε εναν Π@π@ρ@ και μου εβαλε 1 λιτρο παραπανω λαδι. Δηλ τί να πεις ρε πουστη μου...


    Ποσο σε χρεωσε η απριλια για αυτο τον ελεγχο που εκανε;;

  3. #3
    Οτι κινειται βαφεται Το avatar του/της airpanos
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    803
    Με οποιο μαστορα καθισεις,τετοια γραμματα θα μαθεις
    ready to race....
    The right to go insane
    http://www.youtube.com/watch?v=m20sJNgZ17U&ob=av3e

    http://www.sevenstring.org/forum/index.php

  4. #4
    Ρε Κωνσταντίνε, αν είχες βάλει απ΄την αρχή το θέμα στο apriliabikers θα σου είχαν πει όλοι να τσεκάρεις μήπως έχει μπει ανάποδα ο αισθητήρας πτώσης. Όλοι μας την έχουμε πατήσει

    Για τον ηλεκτρολόγο της αντιπροσωπείας, no comment :a31: :a31:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δηλαδή, για να αλλάξεις μια μπαταρία σ' ενα γυμνό μηχανάκι, πρέπει να το λύσεις όλο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δηλαδή, για να αλλάξεις μια μπαταρία σ' ενα γυμνό μηχανάκι, πρέπει να το λύσεις όλο;
    Είσαι ανόητος....
    Για να βρεις μια βλάβη που δεν υπάρχει, πρέπει να λύσεις όλο το μηχανάκι. Η μπαταρία κάτω απ΄τη σέλα είναι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Είσαι ανόητος....
    Για να βρεις μια βλάβη που δεν υπάρχει, πρέπει να λύσεις όλο το μηχανάκι. Η μπαταρία κάτω απ΄τη σέλα είναι.
    Κάτι δεν καταλαβαίνω... γιατί ο μάστορας πειραξε τον αισθητήρα πτώσης αφου είχε να αλλάξει την μπαταρία μόνο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ρε Κωνσταντίνε, αν είχες βάλει απ΄την αρχή το θέμα στο apriliabikers θα σου είχαν πει όλοι να τσεκάρεις μήπως έχει μπει ανάποδα ο αισθητήρας πτώσης. Όλοι μας την έχουμε πατήσει

    Για τον ηλεκτρολόγο της αντιπροσωπείας, no comment :a31: :a31:

    Βυρωνα, εκανα ενα thead εκει, και μου το εγραψε ο bill.
    Ελα ομως που δεν μπηκα καθολου στο internet μεχρι που τον πηρα τηλεφωνο.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κάτι δεν καταλαβαίνω... γιατί ο μάστορας πειραξε τον αισθητήρα πτώσης αφου είχε να αλλάξει την μπαταρία μόνο;
    Γιατι ειναι ξερολας και ηλιθιος...
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf

    Ποσο σε χρεωσε η απριλια για αυτο τον ελεγχο που εκανε;;
    Εννοειται πως τιποτα.
    Αφου εγιναν μλκς μετα σφυριζαν αδιαφορα, και μετα γιναμε και φιλαρακια..
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Eίναι μερικοί που τους αξίζει μπουρλότο στο μαγαζί...

    Το διάβασα και νευρίασα ρε φίλε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    Οτι κινειται βαφεται Το avatar του/της airpanos
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    803

    Re: Ηλεκτρολογος του κ@@@ - τα ιταλικα χαλανε

    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    Λοιπον, αποφασισα να το μοιραστω μαζι σας γιατι ο ψυχολογος μου ειναι διακοπες, και επειδη κοντεψα να σκασω 3 μερες.
    Την προηγουμενη Τεταρτη, πρωι πρωι με την αυγουλα, ειμαι ετοιμος να παω για αλλαγη μπαταριας το τουρμπονο. Επειδη δεν ηξερα καποιον συγκεκριμμενο στον Βολο, ρωταω εναν φιλο και μου συστηνει τον Β.Κ., επειδη ειναι νεο παιδι, μηχανοβιος, και ειναι ''δικος μας''.
    Φτανουμε στο μπουρδ...sorry, στο μαγαζι του, και γινεται η τραμπα.
    Ο κουφιοκεφαλος εχει φροντισει να βγαλει τον αισθητηρα πτωσης και φυσικα να τον κουμπωσει αναποδα.Φυσικα δεν το ηξερε κανενας εκεινη την στιγμη.
    Το τουρμπονο μουλαρι.
    Μετα απο 5 λεπτα επιστημονικης προσεγγισης απο τον ''μαστορα'', καταληγει στο συμπερασμα οτι τα ιταλικα χαλανε, και μου προτεινει να το Ζμπρωξουμε μπας και παρει μπροστα...καπου εκει καταλαβα με τι εμπλεξα.ΠλΕρωνω και φευγω σπρωχνοντας το μηχανακι.
    Στο τεταρτο εχω παει το μηχανακι στην Επισημη Αντιπροσωπια Aprilia (τρομαρα μου), ωπου και μετα απο 5 ωρες και ξυλωμα συναγερμου, πλαστικων, κτλ, δεν βγαζει κανεις ακρη.
    Παω και κουβαλαω τον ηλεκτρολογο-μλκ που εχει πεισθει πλεον οτι το μηχανακι ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕ, μπας και ανοιξει το ρημαδι του και πει τι εκανε στο μηχανακι πριν βαλει την μπαταρια, αλλα τιποτα...λεει οτι ''εγω δεν πλΕρωνω ξενες ζημιες και ποσο μαλιστα για ιταλικα''.
    Ο τεχνικος της αντιπροσωπειας μεχρι και το απογευμα δεν εχει βγαλει ακρη.
    Περναει η πεμπτη (θεοφανεια), και φτανουμε παρασκευη.
    Ο αντιπροσωπος ισχυριζεται οτι ο εγκεφαλος εχει κλειδωσει, και οτι θα χρειαστει RESET, ΑΛΛΑ επειδη δεν το εχει ξανακανει θα πρεπει να μιλησει με αθηνα, ΑΛΛΑ λειπουν ολοι για τετραημερο.
    Επισης, του ειπανε ,λεει, απο αθηνα οτι μπορει να καταστραφηκε ο εγκεφαλος του μποστινου οργανου, και η ζημια θα ξεπερασει τα 700 ευρω....
    Παιρνω τον ''μαστορα'' και μου λεει οτι δεν εχει τοσα λεφτα, και αφου του εδωσα να καταβει οτι δεν αστειευομαι, πηγα στο μαγαζι του.
    Εκει μου επιτεθηκε φραστικα ο πατερας του και ο ιδιος, λεγοντας οτι χαλασμενα μηχανακια δεν πληρωνει, και οτι ειμαι θρασυς κλπ.. Τους ενημερωνω οτι εχω ηδη μιλησει με την εφορια επειδη δεν μου εκοψαν αποδειξη, και παγωνουν..
    ΚΛαπου εκει με παιρνει τηλ ο SVX να μου δωσει το τηλ του bill (οι apriliabikers ξερουν για ποιον μιλαω).
    Ο ανθρωπος μεσα σε 1 λεπτο ελυσε το προβλημα (σωστη τοποθετηση του αισθητηρα πτωσης) και φυσικα ηρεμησα.
    Μολις χθες πηγα στον ''μαστορα'' και μετα απο στιγμες απειρου καλλους, απειλησε να μου κανει μηνυση γιατι τον κοροιδεψα και οτι απειλησα στην ψυχικη και σωματικη του υγεια
    Εκει του θυμησα τα αρχικα ΣΔΟΕ και ηρθε ο πατερας του να με καθυσυχασει, λεγοντας ο τι ο γιος του ειναι απλα οξυθυμος και παιδι - 30 χρονων μαλακας...καπου εκει εληξε..

    Δεν με πειραξε οτι εκανε μια λαθος τοποθετηση.
    Με πειραξε οτι:
    1)μολις τα εκανε σκατα κατευθειαν ειπε οτι τα ιταλικα χαλανε (μην γελατε κουφαλες..)
    2)εστειλε τον πατερα του κρυφα απο'μενα στην aprilia, να δωσει την παλια μπαταρια και να παρει την δικια του ωστε να αποποιηθει των ευθυνων του.
    3)ειπε οτι μιλησε στον ηλεκτρολογο της αντιπροσωπειας και οτι ο ηλεκτρολογος του επιβεβαιωσε οτι το μηχανακι ρεταρε απο πριν - ο ηλεκτρολογος τα αρνηθηκε ολα.
    4)ειπε οτι ψαχνω να βρω θυμα για να φτιαξω το μηχανακι τζαμπα
    5)οταν ειδε τον συναγερμο ξυλωμενο ειπε οτι τα καλωδια του ειναι απαραιτητα για την λειτουργια της μηχανης, και οτι τα ξυλωσα επιτηδες.

    Θεωρω καθηκον μου να προφυλαξω καθε Βολιωτη μηχανοβιο απο εναν επικινδυνα ηλιθιο.
    Για ονομα press pm.








    Ενα πραγμα δεν καταλαβα, το φις του αισθητηρα και γενικα οι φισσες κουμπωνουν με συγκεκριμενο τροπο,προς μια μερια δηλαδη.
    (Με ελαχιστες εξαιρεσεις π.χ. στην κορνα)



    Μηπως τα ιταλικα ειναι μπουρ#ελα τελικα?
    ready to race....
    The right to go insane
    http://www.youtube.com/watch?v=m20sJNgZ17U&ob=av3e

    http://www.sevenstring.org/forum/index.php

  13. #13
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΕΣ....



    αμα σκιαχτηκες συρε παρε Honda
    Accipere quam facere praestat injuriam

  14. #14
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    αρα εγώ που έχω το πηγασάκι να κάνω τον σταυρό μου αμα ερθω κατά κει;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #15
    δες το θετικο της ολης ιστοριας...

    ο αισθητηρας πτωσης δουλευει...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τα μιλάς τα Ιταλικά Captain??
    από lilipoua στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2008, 22:02
  2. ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ?
    από macdeath_s στο forum KTM
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 16:19
  3. O τιτλος του Video τα λέει ΟΛΑ.....
    από PortisHead στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 17:13
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 06:24
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 08:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF