Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: Διήθιση

  1. #1
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
    Δεν καταλαβαίνω γιατί σας ενοχλεί όταν κάποιος είναι πιο γρήγορος από εσάς. Εφόσον προφανώς τον καθυστερείς, άστον να περάσει και ας πηγαίνει με 200. Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι εκείνος ο ενοχλητικός στη συγκεκριμένη φάση...
    και γιατί ενοχλει??? ο γρηγορότερος κερδίζει και του κοψε τη φορα?

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    και γιατί ενοχλει??? ο γρηγορότερος κερδίζει και του κοψε τη φορα?
    Το ότι θέλει να πάει γρηγορότερα από τον τύπο που είναι μπροστά του και τον εμποδίζει είναι δικό του πρόβλημα. Εγώ πάντα κάνω στην άκρη. Δεν είναι δικό μου το κεφάλι και νιώθω ηλίθιος όταν καθυστερώ κάποιον.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
    Το ότι θέλει να πάει γρηγορότερα από τον τύπο που είναι μπροστά του και τον εμποδίζει είναι δικό του πρόβλημα. Εγώ πάντα κάνω στην άκρη. Δεν είναι δικό μου το κεφάλι και νιώθω ηλίθιος όταν καθυστερώ κάποιον.
    από τη στιγμή που η διήθηση ουτως η άλλως μάς γλιτώνει χρόνο, είναι ανουσιο να λες οτι καθυστερείς κάποιον. ωραία... πίσω σου ερχεται ενας με 80 ενω πας με 60..πιο πίσω ενας με 85, παραπίσω ένας με 90, πιο παραπισω ενας με 95... βρίσκεις λογική? αφού ειναι πιο γρήγορος να κανει διηθηση αλλού. γιατί να θεσω σε κινδυνο τον εαυτό μου για χάρη του γλήγολου?

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Κοριτσια φρόνιμα.

    Το "σωστό" είναι η διήθισή μας να είναι +20χαω απο αυτή των αυτοκινήτων.

    Λιγότερα ή περισσότερα είναι απλά επικίνδυνο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κοριτσια φρόνιμα.

    Το "σωστό" είναι η διήθισή μας να είναι +20χαω απο αυτή των αυτοκινήτων.

    Λιγότερα ή περισσότερα είναι απλά επικίνδυνο.

    Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα; Και άντε για το περισσότερο να το καταλάβω,αλλά αν πάω με +10 απ'τα αυτοκίνητα γιατί κινδυνεύω περισσότερο;

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα; Και άντε για το περισσότερο να το καταλάβω,αλλά αν πάω με +10 απ'τα αυτοκίνητα γιατί κινδυνεύω περισσότερο...
    Δεν έκανα εγώ τη συγκεκριμένη έρευνα.

    Μπορείς αν θες να ρωτήσεις τον Θ. Χούντρα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κοριτσια φρόνιμα.

    Το "σωστό" είναι η διήθισή μας να είναι +20χαω απο αυτή των αυτοκινήτων.

    Λιγότερα ή περισσότερα είναι απλά επικίνδυνο.
    Δε διαφωνούμε. Αλλά είναι σαν να πηγαίνεις στην αριστερή με 110-120 και να μην αφήνεις κανέναν να περάσει επειδή αυτό είναι το όριο. Υπάρχουν οδηγοί που θέλουν να κινηθούν με 300, ποιο είναι το πρόβλημά σου (όχι εσένα προσωπικά ε)? .

    Για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις, δεν υποστηρίζω τους τύπους που κολλάνε από πίσω σου και σε πιέζουν, ενώ δεν υπάρχει χώρος ούτε για ποδήλατο. Δε θα σκοτωθώ για να αφήσω τον "γρήγορο" να περάσει. Αλλά όταν είναι δυνατό, δε μου είναι κόπος να ελαττώσω ταχύτητα για μισό δευτερόλεπτο, ώστε να τον αφήσω να περάσει. Δε θα μου πέσει το πουλί.

    ΥΓ. Ναι ξέρω τη χρησιμότητα της αριστερής λωρίδας. Χάρη παραδείγματος.
    Life begins at 45°.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα; Και άντε για το περισσότερο να το καταλάβω,αλλά αν πάω με +10 απ'τα αυτοκίνητα γιατί κινδυνεύω περισσότερο...
    γιατί ειναι εντελώς προβλέψιμοι οι οδηγοί στο δρόμο. γιαυτο.

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
    Δε διαφωνούμε. Αλλά είναι σαν να πηγαίνεις στην αριστερή με 110-120 και να μην αφήνεις κανέναν να περάσει επειδή αυτό είναι το όριο. Υπάρχουν οδηγοί που θέλουν να κινηθούν με 300, ποιο είναι το πρόβλημά σου (όχι εσένα προσωπικά ε)? .

    Για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις, δεν υποστηρίζω τους τύπους που κολλάνε από πίσω σου και σε πιέζουν, ενώ δεν υπάρχει χώρος ούτε για ποδήλατο. Δε θα σκοτωθώ για να αφήσω τον "γρήγορο" να περάσει. Αλλά όταν είναι δυνατό, δε μου είναι κόπος να ελαττώσω ταχύτητα για μισό δευτερόλεπτο, ώστε να τον αφήσω να περάσει. Δε θα μου πέσει το πουλί.

    ΥΓ. Ναι ξέρω τη χρησιμότητα της αριστερής λωρίδας. Χάρη παραδείγματος.
    Σωστά.. όπως επίσης δεν θα πρέπει να κάνουν διηθίσεις σε πυκνή κίνηση οι οδηγοί μαστόδοντων, σκούτερ και γενικά όσοι έχουν "πεταχτούς" καθρέφτες..

    Αφού δεν θα χωρέσεις ρε γελοίοι υποκείμενο, γιατί πας να περάσεις και κολλάνε από πισω σου 100 μηχανές που χωράνε να περάσουν;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    γιατί να θεσω σε κινδυνο τον εαυτό μου για χάρη του γλήγολου?
    Αυτό λέμε. Δε θα κινδυνεύσεις προφανώς. Αλλά ένα φρενάκι για ένα δευτερόλεπτο δεν είναι κόπος, ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.

    Γενικολογούμε, βασικά και δεν έχει νόημα. Εξαρτάται τις συνθήκες. Αλλά έχω πετύχει άπειρες φορές μπετόβλακες με σκούτερ ή ον/οφφ που ξεκινούν γαμιώντας στα φανάρια για να μπουν πρώτοι στη γραμμή διήθισης και μετά πηγαίνουν με 20 επειδή δε χωράνε, επειδή είναι ηλίθιοι, επειδή είναι κουλοί ή όλα τα παραπάνω μαζί. Άκρως εκνευριστικό. Αυτό είχα στο μυαλό μου όταν διαφώνησα.
    Life begins at 45°.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
    Το ότι θέλει να πάει γρηγορότερα από τον τύπο που είναι μπροστά του και τον εμποδίζει είναι δικό του πρόβλημα. Εγώ πάντα κάνω στην άκρη. Δεν είναι δικό μου το κεφάλι και νιώθω ηλίθιος όταν καθυστερώ κάποιον.

    Κοίταξε το να κολάς στη ρόδα του μπροστά,να μαρσάρεις ανελέητα σε μια κηφισίας πηγμένη κ ακινητοποιημένη,με τον κάθε π@π@ρ@ έτοιμο ν αλλάξει λωρίδα για να κερδίσει 1 μέτρο,σοφό δεν το λες.Επίσης έχω να σου πω οτι τους αφήνω φυσικά όλους όπου μπορώ και τους βρίσκω στο φανάρι λίγα μέτρα μόλις πιο κάτω .Κατα τ άλλα μέχρι και ο ρόσσι νομίζω θα "θαύμαζε" τη βλακεία τους.

    Έχε κατα νου οτι δεν είναι όλοι ούτε τόσο καλοί οδηγοί,ούτε έχουν τα οχήματα με abs,με αναρτήσεις με φρένα κτλ.Εγω π.χ. κυκλοφορώ με μια βέσπα που στην πρώτη στραβή μ έχει ρίξει εύκολα.Παρολαυτά ο πάντα βιαστικός πίσω είναι στ @ρχίδια του,αρκεί να περάσει.Κι επίσης αν σου πω πόσες φορές πρέπει να κάνω στην άκρη για να περάσει ο γρήγορος θα πρέπει να πηγαίνω με ζιγκ ζαγκ

  12. #12
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    μη βιαζεστε...

    θα "πεθανετε" γρηγορα...


  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ....Κι επίσης αν σου πω πόσες φορές πρέπει να κάνω στην άκρη για να περάσει ο γρήγορος θα πρέπει να πηγαίνω με ζιγκ ζαγκ
    πήγαινε σταθερα ευθεία και θα σε περάσουν.. αρκει να τους αφήσεις χώρο να περάσουν..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    Κοίταξε το να κολάς στη ρόδα του μπροστά,να μαρσάρεις ανελέητα σε μια κηφισίας πηγμένη κ ακινητοποιημένη,με τον κάθε π@π@ρ@ έτοιμο ν αλλάξει λωρίδα για να κερδίσει 1 μέτρο,σοφό δεν το λες.Επίσης έχω να σου πω οτι τους αφήνω φυσικά όλους όπου μπορώ και τους βρίσκω στο φανάρι λίγα μέτρα μόλις πιο κάτω .Κατα τ άλλα μέχρι και ο ρόσσι νομίζω θα "θαύμαζε" τη βλακεία τους.

    Έχε κατα νου οτι δεν είναι όλοι ούτε τόσο καλοί οδηγοί,ούτε έχουν τα οχήματα με abs,με αναρτήσεις με φρένα κτλ.Εγω π.χ. κυκλοφορώ με μια βέσπα που στην πρώτη στραβή μ έχει ρίξει εύκολα.Παρολαυτά ο πάντα βιαστικός πίσω είναι στ @ρχίδια του,αρκεί να περάσει.Κι επίσης αν σου πω πόσες φορές πρέπει να κάνω στην άκρη για να περάσει ο γρήγορος θα πρέπει να πηγαίνω με ζιγκ ζαγκ
    Όπως είπα, εξαρτάται τις συνθήκες. Δεν είναι πάντα εφικτό να διευκολύνεις. Συμφωνώ με τα παραπάνω. Η διαφωνία μου έγκειται στο γεγονός ότι πολλοί βιάζονται να πεταχτούν μπροστά ενώ ΞΕΡΟΥΝ ότι δε μπορούν ή ξέρουν ότι ο τύπος δίπλα τους μπορεί να πάει με +30, αλλά παρολαυτά θα ανοίξουν για να μπουν πρώτοι ή θα κάθονται μες στη μέση, ανάμεσα σε 2 αμάξια για ώρες, ανίκανοι να προσπεράσουν...

    Και ότι είπε ο σνάιπερ από πάνω. Ένας γρήγορος οδηγός θα σε περάσει όταν του δοθεί ο χώρος. Δε χρειάζεται ελεημοσύνες :P
    Life begins at 45°.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    πήγαινε σταθερα ευθεία και θα σε περάσουν.. αρκει να τους αφήσεις χώρο να περάσουν..
    Σχεδόν κανείς δεν το έχει κάνει όταν πηγαίνω σταθερά ευθεία και αργά,περιμένουν να κάνω στην άκρη.Μπορεί κι απο φόβο μην σαβουριαστούμε δεν λεω.Εδώ όμως βλέπουν οτι δεν χωράω καλά καλά γιατί έχουμε κ τ αυτοκίνητα που πάνε όπου να ναι και βρίσκουν εύκολα οι καθρέφτες μου,όμως εκεί ΚΟΡΝΑ... .Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω στην άκρη 1800 φορές μέχρι να παω στη δουλειά μου,αν και αυτό το ανέμελο,το χαλαρό οδηγώ τη βεσπούλα μου ήρεμα και φθάνω δεν υπάρχει.Κ εντάξει ζω στην Αθήνα και ολα τρέχουν.Που πας όμως ρε καραμήτρο και μαρσάρεις κ κολάς κι όταν περάσεις βρίζεις κι απο πάνω???
    Όλες τις μέρες με τις απεργίες και με το να προσπαθώ να κάνω στην άκρη ΕΝΑΣ "χριστιανός" μ ευχαρίστησε όλος κι όλος.Μου έκανε εντύπωση,οι άλλοι είναι λες και είσαι υποχρεωμένος.Anyway...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διήθιση
    από alres στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2013, 12:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF