Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...

  1. #1
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823

    ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...

    μεχρι προσφατα τα αποτελεσματα της κρισης στα νοικοκυρια τα μαθαινα απο τον αυτια και τον παπαδακη.με στεναχωρουσαν και τοτε αλλα αλλο να τ ακους και αλλο να τα βιωνεις live
    απο τον μαρτιο λοιπον που ανοιξα μαναβικο και βιολογικα προιοντα,η ανεχεια μου χτυπαει καθημερινα την πορτα.και μην φανταστειτε οτι εχει την μορφη καποιου ρακενδυτου η μιας ζητιανας.οχι μια χαρα καθως πρεπει ανθρωποι που μπαινουν μεσα και ακους τα παρακατω...
    1€ φετα μου βαζετε παρακαλω
    τον μικρο γιο τον ξεγελαω με κανα αυγο τον μεγαλο τι να τον ταισω?
    με 65λεπτα ποσα κολοκυθακια παιρνω?

    και γεμιζω τσαντες εγω και τις στελνω με τη γυναικα μου για να απαλυνω τι?τιποτα δεν ειναι η λυση αυτη ουτε το αναφερω για να προβαλω το κοινωνικο μου προφιλ,αλλωστε πολυ ευκολα μπορει να βρεθω και γω στην ιδια κατασταση.
    τι γινεται που παμε ποσο ακομα?το μονο παρηγορο ειναι η σκεψη οτι τετοιους καιρους πρεπει να ειμαστε αλληλεγγυοι οσο και οπου μπορουμε.βοηθατε παιδια οπου μπορειτε

  2. #2
    ...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  3. #3
    Ψυχάρα
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  4. #4

    Re: ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    ........βοηθατε παιδια οπου μπορειτε

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.370


    καλα απο σενα δεν περιμενα και κατι διαφορετικο!!

  6. #6
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike


    καλα απο σενα δεν περιμενα και κατι διαφορετικο!!
    ρε δεν το γραψα για μενα.σκατας ειμαι και γω.ολοι εχετε αντιστοιχα παραδειγματα.εσυ στο λαστιχαδικο δεν σου πληρωνουν με δοσεις τα ελαστικα?δεν σου ζηταν μεταχειρισμενα ελαστικα?

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.370
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    ρε δεν το γραψα για μενα.σκατας ειμαι και γω.ολοι εχετε αντιστοιχα παραδειγματα.εσυ στο λαστιχαδικο δεν σου πληρωνουν με δοσεις τα ελαστικα?δεν σου ζηταν μεταχειρισμενα ελαστικα?
    δεν καταλαβες τι ηθελα να πω!! εννουσα οτι απο σενα δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο το να βοηθας κοσμο!!!

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.664
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    ...
    Έχουν καιρό να σε δουν στην Πολεοδομία, κούκλε ..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Σπυρο, μου ερχονται γονεις για να εκτυπωσουν βιβλια των παιδιων τους και ντρεπομαι να τους πω την τιμη!
    Κανω το καλυτερο που μπορω αλλα οταν ο αλλος θελει να τυπωσει 2-3 χιλιαδες σελιδες... ποσο πιο κατω από 50% και δωρο τη βιβλιοδεσια να κανω?

    Ασ τα, σε ολους μας τα ιδια σκ@τ@ ειναι! κι εμεις ειμαστε επισης εκει μεσα χωμενοι...


  10. #10
    Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
    Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον άλλον, να μη το κάνει σαν πράξη φιλανθρωπίας ή ελεημοσύνης ή κάτι που να εμπεριέχει τέτοιες έννοιες. Αυτά, αν μη τι άλλο, καθιστούν αυτόν που λαμβάνει την βοήθεια ανδράποδο και υποδεέστερο σαν ύπαρξη. Ταυτόχρονα το μόνο που εξυψώνεται είναι ο εγωισμός, εγωτισμός, και η φαιδρή ψευδαίσθηση του ότι "έκαμα καλό! εντάξει! έκλεισα με πάρτη μου! "
    Καλό θα ήταν, οτιδήποτε γίνεται προς το συνάνθρωπο να γίνεται με το βίωμα της ανθρώπινης αλληλεγύης, της αναπλήρωσης μέρους του κοινωνικού κενού και της διάχυτης αδικίας! Με τη σκέψη στο μαζί! Όσο γίνεται, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς.
    Αν μη τι άλλο, ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι αύριο ο καθένας από εμάς δε θα βρεθεί σε κατάσταση που να έχει πραγματικά ανάγκη από την ανθρώπινη αλληλεγύη, και αυτό το ξεχνάμε συνέχεια.
    Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  11. #11
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
    Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον άλλον, να μη το κάνει σαν πράξη φιλανθρωπίας ή ελεημοσύνης ή κάτι που να εμπεριέχει τέτοιες έννοιες. Αυτά, αν μη τι άλλο, καθιστούν αυτόν που λαμβάνει την βοήθεια ανδράποδο και υποδεέστερο σαν ύπαρξη. Ταυτόχρονα το μόνο που εξυψώνεται είναι ο εγωισμός, εγωτισμός, και η φαιδρή ψευδαίσθηση του ότι "έκαμα καλό! εντάξει! έκλεισα με πάρτη μου! "
    Καλό θα ήταν, οτιδήποτε γίνεται προς το συνάνθρωπο να γίνεται με το βίωμα της ανθρώπινης αλληλεγύης, της αναπλήρωσης μέρους του κοινωνικού κενού και της διάχυτης αδικίας! Με τη σκέψη στο μαζί! Όσο γίνεται, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς.
    Αν μη τι άλλο, ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι αύριο ο καθένας από εμάς δε θα βρεθεί σε κατάσταση που να έχει πραγματικά ανάγκη από την ανθρώπινη αλληλεγύη, και αυτό το ξεχνάμε συνέχεια.
    Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
    +1000000000

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Έχουν καιρό να σε δουν στην Πολεοδομία, κούκλε ..??
    Kοίταξε, κάτι τα ημιυπαίθρια, κάτι τα αυθαίρετα τώρα, βγαίνει το μεροκάματο...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
    Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου ...

    ...Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
    Ο αληθινός ευεργέτης άλλωστε διατηρεί την ανωνυμία του.


    Αλλά υπάρχει "λέμε" και το κάρμα : "Με λένε Βαγγέλη" άκα "My name is Earl".

  14. #14
    Αλλαξρ δουλειά τότε,σέ βλέπω να το κλείνεις.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ζιγκλερ
    Αλλαξρ δουλειά τότε,σέ βλέπω να το κλείνεις.

    Τεχνοκρατης?


Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αυτη την φορα δεν την γλυτωσα....
    από edmarios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2008, 15:02
  2. Ποιός δεν θα ήθελε αυτή την κούκλα ;
    από freethan στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 15:25
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 17:35
  4. Αυτη Την Κυριακη....
    από GyPsy στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 12:00
  5. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2004, 14:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF