Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 73

Θέμα: HYOSUNG AQUILA GV650 2007 iconan project

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    1. μπήκε η μικρή πινακίδα στη θέση της παλιάς
    2. led βίδες με λευκό φωτισμό για την πινακίδα
    3. τοποθετημένη επάνω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 2012-12-06 11.32.32.jpg‎   2012-12-06 12.00.55.jpg‎   2012-12-06 12.36.07.jpg‎  

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    1. τελικό αποτέλεσμα!
    Παρόμοια λαμάκια χρησιμοποίησα χτες για να φτιάξω βάσεις στα βαλιτσάκια μιας και μου έσπασε μία από τους κραδασμούς. Φωτό δεν έχω τώρα. Αν τις ξαναλύσω θα τις βγάλω! Αυτά τα λίγα προς το παρόν περιμένω εντυπώσεις!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 2012-12-06 12.35.13.jpg‎  

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Είσαι μερακλής και μεθοδικός..συνέχισε να φτιάχνεις τη μηχανή σου με τον τρόπο που σου αρέσει ώστε να σε ευχαριστεί ακόμα περισσότερο.
    Καλά χιλιόμετρα

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Είσαι μερακλής και μεθοδικός..συνέχισε να φτιάχνεις τη μηχανή σου με τον τρόπο που σου αρέσει ώστε να σε ευχαριστεί ακόμα περισσότερο.
    Καλά χιλιόμετρα
    Σε ευχαριστώ φίλε μου. Αναμείνατε, σύντομα θα δείτε και κάποιες άλλες αλλαγές που έχουν γίνει και που θα γίνουν!

  5. #35
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Mια καλοπροαίρετη και προσωπική παρατήρηση, συχνό φαινόμενο σε "τσοπεροειδή" και custom από χώρες του Ανατέλλοντος Ηλίου, όπου σημείο αναφοράς είναι η φίρμα από το Milwaukee. Εκείνη η πινακίδα Bill Texas Usa δε μου κάθεται καλά...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Mια καλοπροαίρετη και προσωπική παρατήρηση, συχνό φαινόμενο σε "τσοπεροειδή" και custom από χώρες του Ανατέλλοντος Ηλίου, όπου σημείο αναφοράς είναι η φίρμα από το Milwaukee. Εκείνη η πινακίδα Bill Texas Usa δε μου κάθεται καλά...
    Όλες οι γνώμες και οι απόψεις είναι καλοδεχούμενες είτε καλο.. είτε κακοπροααίρετες. Η μηχανή δέχετε συνέχεια αλλαγές και ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου να πώ τώρα τελείωσα δεν φτιάχνω κάτι άλλο. Γενικώς πειραματιζομαι σιγά σιγά μέχρι να καταλήξω κάπου. Γιαυτό θέλω γνώμες και απόψεις από όλους σας!
    Όσον αφορά τη πινακιδούλα, είναι σουβενίρ που πήρα από το Τέξας και θα με ακολουθεί όσο καβαλάω! Είναι κάτι προσωπικό... σαν τατουάζ. Και είναι λογικό ένα τατουαζ να μην αρέσει σε όλους.
    Να σου πώ την αλήθεια τα υπόλοιπα που γράφεις δεν κατάλαβα τι θές να πείς Κάτι μου διαφεύγει προφανώς, αν θες εξήγησέ το μου λίγο

  7. #37
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από iconan Προβολή μηνύματος
    Να σου πώ την αλήθεια τα υπόλοιπα που γράφεις δεν κατάλαβα τι θές να πείς Κάτι μου διαφεύγει προφανώς, αν θες εξήγησέ το μου λίγο
    Eννοώ το σύνδρομο "όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Harley Davidson και χαρλεάς" ή "δεν έχω χρήματα να πάρω Harley". Για να εξηγηθώ και περαιτέρω:
    Καλώς ή κακώς το σημείο αναφοράς σε αυτή την κατηγορία είναι η Harley Davidson εκ Milwakee των ΗΠΑ. Γιαπωνέζοι, Κορεάτες, Ταϊβανέζοι κι εσχάτως Κινέζοι κατασκευάζουν wanna be Ηarley μοτοσυκλέτες που μιμούνται το στυλ και την εμφάνιση των προτύπων, V κινητήρα, πολύ χρώμιο, sissy bar, εξάτμιση τύπου ψάρι κτλ. Άλλοι το πετυχαίνουν και άλλοι όχι. Εάν στον παράγοντα εμφάνιση μοτοσυκλέτας βάλουμε και τον παράγοντα ιδιοκτήτης, πολλές φορές τα αποτελέσματα μπορεί να είναι από τραγελαφικά έως κακόγουστα π.χ. μπάρμπας με κινέζικη τσοπεριά αγνώστου μάρκας (νομίζω Crow;;, η μηχανή έχει μεταλλικές ψευτοζάντες απομίμηση χρωμίου να θυμίζουν ζάντα Harley, της κακομοίρας το χρώμιο παντού, εξάτμιση της πλάκας που κι αυτή είναι απομίμηση Harley, κινητήρας V 250( κυβικά και έχει βάλει πάνω κάτι βαλίτσες απο δερματίνη με κρόσσια, κάτι sissybar με αετούς και σύνθημα Live to ride ride to live, κάτι αμερικάνικες σημαίες και είναι ένα κινητό τσίρκο, συν το ύφος κάντε άκρη είμαι ο ξέγνοιαστος καβαλάρης.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Eννοώ το σύνδρομο "όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Harley Davidson και χαρλεάς" ή "δεν έχω χρήματα να πάρω Harley". Για να εξηγηθώ και περαιτέρω:
    Καλώς ή κακώς το σημείο αναφοράς σε αυτή την κατηγορία είναι η Harley Davidson εκ Milwakee των ΗΠΑ. Γιαπωνέζοι, Κορεάτες, Ταϊβανέζοι κι εσχάτως Κινέζοι κατασκευάζουν wanna be Ηarley μοτοσυκλέτες που μιμούνται το στυλ και την εμφάνιση των προτύπων, V κινητήρα, πολύ χρώμιο, sissy bar, εξάτμιση τύπου ψάρι κτλ. Άλλοι το πετυχαίνουν και άλλοι όχι. Εάν στον παράγοντα εμφάνιση μοτοσυκλέτας βάλουμε και τον παράγοντα ιδιοκτήτης, πολλές φορές τα αποτελέσματα μπορεί να είναι από τραγελαφικά έως κακόγουστα π.χ. μπάρμπας με κινέζικη τσοπεριά αγνώστου μάρκας (νομίζω Crow;;, η μηχανή έχει μεταλλικές ψευτοζάντες απομίμηση χρωμίου να θυμίζουν ζάντα Harley, της κακομοίρας το χρώμιο παντού, εξάτμιση της πλάκας που κι αυτή είναι απομίμηση Harley, κινητήρας V 250( κυβικά και έχει βάλει πάνω κάτι βαλίτσες απο δερματίνη με κρόσσια, κάτι sissybar με αετούς και σύνθημα Live to ride ride to live, κάτι αμερικάνικες σημαίες και είναι ένα κινητό τσίρκο, συν το ύφος κάντε άκρη είμαι ο ξέγνοιαστος καβαλάρης.
    Α ξέχασα να σου πώ πριν ότι το πινακιδάκι αυτό το φόραγα πριν στο XT που είχα οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν έχει να κάνει με κάποιο εφέ ή ότι ανέφερες παραπάνω. Μαρέσει που άνοιξες τέτοια συζήτηση, θα ήθελα να πώ και γω τη γνώμη μου πάνω σαυτά που λες. Όσον αφορά το σύνδρομο "όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Harley Davidson και χαρλεάς" ή "δεν έχω χρήματα να πάρω Harley", και εγώ είμουν ένας απαυτούς, μέχρι που κατάλαβα τι ακριβώς ήθελα. Συγκεκριμένα απο μικρός μου άρεσαν οι Harley αλλά μόνο τα φτιαγμένα (costum ή ιδιοανακατασκευές) δηλαδή όχι στην ουσία οι harley αλλά το πως μπορεί να φτιαχτεί μια Harley. Και αφού πέρασα από διάφορους τύπους μηχανών (παπάκια, XT, CBR, κατέληξα, όταν είχα αρκετά χρήματα να πάρω μια Harley να σκεφτώ ότι δεν αξίζει να χρυσοπληρώσω μια μηχανή που θα τις άλλαζα τελείως το look, μιας και θέλω να έχω κάτι μοναδικό να κυκλοφορώ. Έτσι λοιπόν πήρα το Aquila με λιγότερο απο τα μισά λεφτά με σκοπό να πειραματιστώ επάνω του. Κάπου όμως στράβωσε το θέμα με τα οικονομικά και έτσι έμεινα με τη κ@βλα και φτιάχνω μόνο όσα και ότι μου επιτρέπει η τσέπη μου κάθε φορά. Τώρα όσον αφορά το κορεάτικο... με έχει απογοητεύσει τόσο, όσο με έχει ενθουσιάσει κιόλλας. Ένας ιδιοκτήτης Harley δεν θα τον πείραζε αν του έκαιγε ανορθωτή? ή θα έλεγε είναι Harley και δε πειράζει, αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά να το φτιάξω από ότι θα στοίχιζε σε άλλο μηχανάκι? Απογοητεύτηκα στην αρχή με τα προβλήματα που μου έβγαζε αλλά ανταμείφθηκα στο μέλλον παλεύοντας να το φτιάξω μόνος μου, γιατί σε ότι έχω βάλει χέρι είχα θετικό αποτέλεσμα και πολύ καλύτερο απο μαστόρους που χρυσοπλήρωνα. Το καλύτερο απ'όλα είναι ότι βρήκα επιτέλους μια μηχανή που καλύπτει όλα τα γούστα μου (δύναμη, ταξίδι, πόλη, ομορφιά κ.α.....) κάτι που δεν θα είχα (πιστεύω) - παίρνοντας μια Ηarley (αν δεν ρίξω μια περιουσία πάνω της) -και ούτε είχα με τις προηγούμενες μηχανές που είχα. Αυτά όλα βέβαια είναι η προσωπική μου άποψη και το πως σκέφτομαι εγώ.
    Ναι θα ήθελα να πάρω μια harley (αν είχα λεφτά) αλλά για να τη κάνω costum και δε θα με χάλαγε καθόλου, όσο θέλω και να πάρω το NISSAN GT-R αλλα πήρα το Αlmera!
    Καταλήγω λοιπόν ότι δεν είναι ωραίο για μια εταιρία όπως είναι η Ηarley να νομίζει πως είναι κορυφαία και να μην βλέπει ότι πάει για καταστροφή σιγά σιγά. Σήμερα διάβαζα ότι θα σταματήσει τη παραγωγή αρκετών μοντέλων λόγω πεσμένων πωλήσεων. Και θα πρέπει να καταλάβουν ότι υπάρχουν και αντάξιοι αντίπαλοι ίσως και μερικές φορές καλύτεροι απαυτούς, μπας και προσγειωθούν και ρίξουν λίγο τις τιμές.
    Κάτι άλλο , εσύ τι μηχανή έχεις? Av έχεις harley θα ήθελα να μου πείς αν ισχύει αυτό που λένε οτι τα harley είναι γενικώς ζημιάρικα μηχανάκια, τι προβλήματα βγάζουν δηλαδή? Σε ρωτάω γιατί θα είμαι κάποια στιγμή αγοραστής κάποιου Harley, για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω.

  9. #39
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από iconan Προβολή μηνύματος
    Κάτι άλλο , εσύ τι μηχανή έχεις? Av έχεις harley θα ήθελα να μου πείς αν ισχύει αυτό που λένε οτι τα harley είναι γενικώς ζημιάρικα μηχανάκια, τι προβλήματα βγάζουν δηλαδή? Σε ρωτάω γιατί θα είμαι κάποια στιγμή αγοραστής κάποιου Harley, για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω.
    Όχι, δεν έχω Harley φίλε μου

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Τα παρακάτω έχουν γινει εδώ και καιρό απλά δεν ειχα χρόνο να τα περάσω εδώ οπότε πάμε....
    ....Η μίζα μας κάνει νερά οπότε βγάλσιμο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9mwp.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	97,6 KB 
ID:	301241
    λύσιμο και καθάρισμα εσωτερικά
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5gp4.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	301242
    και αλλαγή πλακέτας απο μίζα V-STROM που είναι ακριβώς ίδια με κοστος 8 ευρώ
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kbrm.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	91,8 KB 
ID:	301243

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Αφού δέθηκε και μπήκε πάλι επάνω όλα μια χαρά! Στη συνέχεια ανέβηκαν τα ηχεία στο τιμόνι και στα κάγκελα μπήκαν προβολείς αφού βγήκαν τα προβολάκια που ειχα πριν!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	acxv.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	55,6 KB 
ID:	301244Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zycl.jpg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	54,4 KB 
ID:	301245Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hnea.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	56,6 KB 
ID:	301246

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Επίσης μπήκαν χειροβομβίδες στις βαλβίδες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	h6bk.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	93,0 KB 
ID:	301250
    Και η φωτό που σας χρωστάω απο τη λυμένη μιζα που βγηκε θολή παραπάνω (δεν ξέρω γιατί?)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	q4uw.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	65,9 KB 
ID:	301251

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    αλλάχτηκε ο λεβιές ταχυτήτων με αυτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	k2xk.jpg 
Προβολές:	269 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	301252
    και βγήκαν οι πλαστικές βαλίτσες οι οποίες αντικαταστήθηκαν με δερμάτινες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	udd5.jpg 
Προβολές:	270 
Μέγεθος:	55,3 KB 
ID:	301253 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pcvk.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	34,1 KB 
ID:	301254

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Αυτή ήταν η κατάσταση της μηχανής μέχρι πριν μερικές μέρες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3bxa.jpg 
Προβολές:	265 
Μέγεθος:	12,2 KB 
ID:	301255
    Τώρα μου τρύπησε το ντεπόζιτο στις κολλήσεις της πίσω βάσης! όπως θα δείτε στις φωτό δεν φαίνεται που είναι η τρύπα γιατί είναι κάτω από τη βάση και ξεχειλίζει η βενζίνη γύρω γύρω απο αυτή.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	uak4.jpg 
Προβολές:	266 
Μέγεθος:	9,7 KB 
ID:	301256 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2a4w.jpg 
Προβολές:	265 
Μέγεθος:	30,0 KB 
ID:	301257

  15. #45

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Hyosung GV650 Aquila
    από PaloukiLook στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2009, 19:57
  2. Hyosung GT 250 Comet
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 21:12
  3. ISDE 2007 & Agwnes Hare Scramble
    από Avapxia στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2004, 10:22
  4. Project Z-1000
    από jimk στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 17:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF