Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Yamaha Yzf 1000 R Thunderace

  1. #1
    maui

    Yamaha Yzf 1000 R Thunderace

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ YAMAHA YZF 1000 R THUNDERACE. ΕΧΕΙ 40.000 ΧΛΜ ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΚΟΝΤΕΡ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΑ ΣΠΑΣΙΜΕΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΕΙΠΕ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ.
    Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 7,500 ΕΥΡΩ
    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ Ή ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ; ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΝΕΤΑ ΣΤΑ 200 ΧΛΜ/Ω.
    Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tom00.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	38,8 KB 
ID:	25575

  2. #2
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Πιστεύω πως είναι πολλά τα λεφτά για το μοντέλο αυτό. Με τα λεφτά που διαθέτεις μπορείς να πάρεις ένα SS 600 σε πολύ καλή κατάσταση, με πραγματικά λίγα χιλιόμετρα και θα είναι λίγων ετών.

  3. #3
    Αν θες να τσεκαρεις τα χιλιομετρα,και γενικα την χρηση ,δες τα δισκοφρενα να παραμενουν επιπεδα και αφαγωτα και τις εξατμισεις να μην μωβιζουν,αυτο το τελευτεο θα σημαινει οτι το εχει σκισει.
    Για μενα η μηχανη ειναι τουλαχιστο 7-8 χρονων και δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα ακομα κι αν ειναι απατητη,που λεει ο λογος.Τα χρονια μετρανε παντου

    200χιλ/ωρα ανετα παει και το φαζερ και θα ειναι και καινουργιο,δηλ 2006 οχι 1997.Και αλλα καινουργια μηχανακια ειναι εκει κοντα Το Ζ750S το πηρα ντουκου 7900.Ψαξε καλητερα κατι αλλο. Το μηχανακι μπορει να ηταν καλο αλλα φαινεται ρισκο μεγαλο.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Yamaha Yzf 1000 R Thunderace

    Αρχικά δημιουργήθηκε από maui
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ YAMAHA YZF 1000 R THUNDERACE. ΕΧΕΙ 40.000 ΧΛΜ ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΚΟΝΤΕΡ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΑ ΣΠΑΣΙΜΕΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΕΙΠΕ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ.
    Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 7,500 ΕΥΡΩ
    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ Ή ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ; ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΝΕΤΑ ΣΤΑ 200 ΧΛΜ/Ω.
    Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ
    με >9000 ενα triumph daytona 650 του κουτιου ειναι μια καλυτερη αγορα απο ολες τις αποψεις

  5. #5
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    είναι λίγο παλιό. Πάρε ένα 600 πιο καινούριο
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #6
    απο ιδιώτη θα το βρείσ ΠΟΛΥΥΥΥ φθηνότερα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fire
    Εγγραφή
    08/09/2004
    Μηνύματα
    138
    φιλε μου τα λεφτα αυτα που ζηταει ειναι παρααα πολλα...στις αγγελιες παιζουν πολυ φθηνοτερα (γυρω στις 5-5500) και στους μαντραδες το max ειναι 6500 αλλα σε τελεια κατασταση..ποσο μαλλον αν εχει ραγισματακια που λες...ριξε μια ματια στο xe.gr, στο mototriti.gr και στα forum με το search...στο λεω γιατι και εγω το λιγουρευομαι λιγακι το μηχανακι αυτο αλλα κυριως λογω καλης τιμης...ειναι πολυ πιο γρηγορο σε ευθειες απο τα 600αρια αλλα στα λεφτα αυτα που λες (7500) θα επαιρνα ενα καινιουργιο fazer η Ζ..αν παλι σου αρεσουν τα ss κατι σε 636 η αναλογο ειναι σαφως προτιμοτερο απο αυτο....βασικα σκεψου τι ειδους μηχανης θες...το Ace ειναι πολυ δυνατο αλλα για ταξιδια κυριως....
    silver fazer '00 :smilea:

  8. #8
    Έχουμε και λέμε:

    1. Είναι μία ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ μοτοσικλέτα ακόμη και σήμερα (φυσικά και την έχω οδηγήσει για αρκετά χιλιόμετρα).
    2. Είναι ΣΑΦΩΣ πιο άνετη από τις σύγχρονες Supersport/Superbike μοτοσικλέτες.
    3. Κάνει ταξίδια ακόμη και με δύο επιβαίνοντες (το πρόβλημα στο συνεπιβάτη είναι η κάπως μικρή απόσταση των μαρσπιέ από τη σέλα, η οποία είναι ανετότατη).
    4. ΣΑΦΩΣ και κάνει για γρήγορη οδήγηση. Είναι αρκετά πιο "σπορ" σε στήσιμο από ένα π.χ. VFR 800. Προτιμά, βεβαίως, τα ανοικτά κομάτια αλλά, σε "καλά χέρια", μεγαλουργεί παντού (όπως και οι περισσότερες μοτοσικλέτες, άλλωστε).
    5. Έχει θαυμάσιο κινητήρα (και με μόλις 5-6 ίππους λιγότερους από την πρώτη R1 '98).
    6. Καίει λίγο λαδάκι (οριακά στα πλαίσια του φυσιολογικού, αλλά συμβαίνει σε ΟΛΕΣ τις Thunderace: περίπου 200ml στα 1000 χιλιόμετρα).
    7. Είναι (στην Ελλάδα) ΑΝΤΙ-εμπορική. Αδίκως, κατά τη γνώμη μου.
    8. (Στο...δια ταύτα) Είναι ΠΟΛΛΑ τα χρήματα αυτά, για τη συγκεκριμένη μοτοσικλέτα. Ο "Fire" έχει δίκιο.
    9. Δύο πολύ καλοί μου φίλοι την έχουν και νομίζω πως ο ένας σκεφτόταν να τη δώσει (λόγω ατυχήματος και εγχείρησης στο πόδι). Αν, τελικά, θέλεις Thunderace, δε θα χάσεις να τη δεις (είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση).

    Αυτά...
    "Και να, αδερφέ μου, που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ήσυχα, ήσυχα, ήσυχα κι απλά"

  9. #9
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    λοιπον αυτο το μηχανακι χει σταματησει να βγαινει οποτε και φθηνοτερα να το βρεις καποια στιγμη δεν θα μπορεις να το πουλησεις!!!!!!!!!!

    με τα λεφτα που διαθετεις περνεις μια
    αρκετα καλη και μεταχειρισμενη μηχανη

    οπως R6,636,Z750.CBR600 και αμα ψαχτεις και πολλες αλλες!
    και μιλαμε για μοντελα 2003!!

    ειναι κριμα να παρεις ενα μηχανακι που δεν βγαινει πια
    σκεψου το και κανε μια ερευνα αγορας

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA YZF-R46 600cc
    από pavlaras1 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2006, 07:40
  2. Yamaha Yzf R1 8500 Euro,eykairia!!!!!!!!
    από Dimman στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 15:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF