Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Ψαλιδι astrea σε chally

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    52

    Ψαλιδι astrea σε chally

    Καλησπερα.Ξερει κανενας αν μπαινει το πισω ψαλιδι απο το astrea σε chally?

  2. #2
    γιες μπαινει

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    52
    Xwris na xreiazetai na allaxw kati allo?

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από autosignaljohn Προβολή μηνύματος
    Xwris na xreiazetai na allaxw kati allo?
    'Ισως μακρύτερα αμορτισέρ γιατί λόγω διαφοράς μήκους των δύο ψαλιδιών θα χαμηλώσει πολύ το πίσω μέρος.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    662
    Και φυσικά αλυσίδα απο Astrea.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    52
    Στο μπροστινο κομματ του ψαλιδιου που δενει με τιν μεγαλη βιδα με τον σκελετο τα κενα που αφηνει το ψαλιδι τι μπορω να βαλω ενδιαμεσα για να τα καλυψω και να σφηχτει το ψαλιδι;

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της fosbabis
    Εγγραφή
    19/03/2013
    Μηνύματα
    57
    Ποποπο τι μου θυμησες τωρα!!!!!
    Βαλτου και ενα μοτορι απο κανα grand επανω οπως ειχα κανει εγω στο δικο μου και απλα ολες θα γραφουνε κατω.
    Ε ρε τι ειχα κανει με εκεινο το τσαλακι...... δεν επρεπε να το ειχα πουλισει γαμω

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    52
    Γνωριζει καποιος τι υλικο να χρησιμοποιησω για το ψαλιδι;

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της fosbabis
    Εγγραφή
    19/03/2013
    Μηνύματα
    57
    Τι εννοεις?

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    52
    Το ψαλιδι απο το astrea οταν παω βα το ταιριαξω πανω στο chally εκει που δενει στο μπροστινο μερος με τον σκελετο αφηνει μερικα κενα επειδη ο σκελετος του astrea ειναι πιο φαρδυς.Επισης το ψαλιδι του chally σε σχεση με του astrea ξεκιναει εσωτερικα του σκελετου και οπως πηγαινει προς την ροδα ανοιγει. Αρα τωρα που θα βαλω του astrea πρεπει να βαλω κατι ενδιαμεσα απο τον σκελετο γιατι αν σφηξω την μπροστινη βιδα του ψαλιδιου θα τσαλακωσει αφιυ δεν θα υπαρχει κατι ενδιαμεσα απο τον σκελετο . Τι μου προτεινεται να κανω;

  11. #11
    Βάλε ισάριθμες ροδέλες και από τις δύο πλευρές για να μην ψάχνεις για αποστάτες και για να κεντραριστεί.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Βάλε ισάριθμες ροδέλες και από τις δύο πλευρές για να μην ψάχνεις για αποστάτες και για να κεντραριστεί.
    να κανω και εγω μια ερωτηση αμα θελει να βαλει αποστατες που μπορει να βρει?εκει που θα παρει το ψαλιδι θα εχουν και αποστατες?ρωτω γιατι μια απο τα ιδια και εγω απο το τσαλι μου χαλασανε τα σινεμπλοκ τα εσωτερικα του ψαλιδιου και στα να πανε κουναει ο λος ο κωλος.
    δεν υπαρχουν σινεμπλοκ οποτε πας για ψαλιδι καινουργιο.

    α και κατι αλο σορυ που στα πριζω στον πισω τροχο αφου θα μπει ψαλιδι απο αστρα δεν πρεπει να παρω αλον πηρο?ξερεις αυτο που περναει απο την μια μερια του ψαλιδιου περναει μεσα απο τον τροχο στο κεντρο και βγαινει απο την αλλη μερια του ψαλιδιου που σφιγγει με 17 παξιμαδι μου φαινετε.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  13. #13
    Αποστάτες ναι μπορεί να βρει αλλά πρέπει να ξέρει εσωτερική διάμετρο και μήκος.
    Όσο για τον πείρο του ψαλιδιού, τον παίρνεις μαζί με το ψαλίδι (πάει σετ) ή τον αγοράζεις ξεχωριστά.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2014
    Μηνύματα
    61
    Καλημερα και απο εμενα για να μην ανοιγω καινουργιο post τελικα τι πιο καλο αποστατες ή ροδελες οπως ειπε πιο πανω ο φιλος..... για το πηρο που λεει για τη πισω ροδα μηπως εννοει τον αξονα....... μπορει καποιος φιλος να βαλει καμια φοτο να το δουμε το ολο σκηνικο ....μηπως υπαεχει καποιο DIY???

Παρόμοια θέματα

  1. Διαρροή λαδιών σε Astrea Grand
    από ktmakis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2012, 13:11
  2. σκουρια σε ψαλιδι
    από panoulis2222 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2010, 20:25
  3. Τοποθέτηση μοτέρ astrea σε daytona
    από A_vatanen στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2009, 15:29
  4. Ψαλίδι ΧΤ σε Τenere 600...?
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 12:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF