Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Ζήλια ψώρα αγόρασα Kaoko..

  1. #1

    Lightbulb Ζήλια ψώρα αγόρασα Kaoko..

    Μιας και τα πέρα δώθε Αθήνα-Πρέβεζα είναι συχνά, μιας και λεφτά για απότομα ανοίγματα και "διασκεδαστική" οδήγηση στην "υποτιθέμενη εθνική οδό" δεν υπάρχουν.. αποφάσισα να πάρω το cruise της Kaoko (για gadget πάντα έχω). Δεν είναι και καμιά ιδιαίτερη πατέντα για τα λεφτά που κάνει αλλά ο καρπός μου μετά την μία ώρα οδήγηση μου δημιουργεί πρόβλημα και νομίζω ότι σαν λύση είναι η μόνη αξιόλογη (η αμέσως επόμενη έρχεται από τα Jumbo και είναι τα μανταλάκια που έχουν για να κρατιέται η πετσέτα στις ξαπλώστρες). Διάβασα κάπου ότι βλέπεις κ διαφορά στην κατανάλωση (αν δεν έχεις γενικά δεξί χέρι υποθέτω και στο έχουν ρυθμισμένο από το σπίτι το γκάζι).. Γνώμη θα εκφέρω στην επόμενη αξιόλογη βόλτα (την βλέπω για καμιά Ναύπλιο από Ε.Οδό). Έχει χρησιμοποιήσει τπτ συναφές κανένας άλλος?
    Οι Cbfαδες δεν έχουμε καθόλου κίνηση στα section μας... Όλο βόλτες είμαστε οι κερατάδες ε?

  2. #2
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Μην το βάλεις φίλε, είναι γρουσούζικο. Το έχω βάλει εδώ και 4 χρόνια (και σε καλύτερο μηχανάκι από το δικό σου ) κι από τότε δεν κάνω χλμ . Από το 2006 κι έχω 18000 γμτ.

    Γνώμη μου, βγάλτο γρήγορα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #3
    Δεν έχω αυτοκίνητό καρδιά μου (όπως λέει κ η διαφήμιση) επίσης δεν έχω κ οικογένεια να κουβαλάω.. Αν κόψω τα πέρα δώθε μου θα είναι επειδή δεν θα έχω μηχανή... Ακόμα δεν το έβαλα!

    Για πές εκεί εσείς οι Πατρινοί.. το χρησιμοποιείτε το μαραφέτι?

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δεν εχω οδηγησει με αυτην την μαλακιουλα on αλλα φανταζομαι οτι χρειαζεται μονο σε εθνικες τυπου κορινθου αθηνας,ιονια οδο κλπ...σε επαρχιακους δρομους δεν νομιζω οτι θα βολεψει.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    Άκη εννοείται.. Η λογική μου είναι η εξής.. Καλώς η κακώς στην Αθήνα όπου κ να θές να πάς εκδρομή θα διανύσεις τουλάχιστον μια 50ρα χλμ σε Ε.Οδό.. Σε επαρχιακό δρόμο είναι τουλάχιστον επικίνδυνη η χρήση του.. Τώρα αναφορικά με εμένα επειδή ψιλιάζομαι σύνδρομο καρπιαίου πιστεύω ότι και για 2λεπτά να μπορώ να χαλαρώνω το χέρι θα δώ μαγάλη διαφορά σε μια αξιόλογη πάντα διαδρομή.. (γενικά κρατάω το τιμόνι λες και κάνω πάγκο και πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σφύγγω τα χέρια μου λές και θα με πάρει ο αέρας .. Γρήγορο το cbf )

  6. #6
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    τοτε αναμενουμε εντυπωσεις οταν με το καλο βγεις παραεξω.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Γιατι τις φοβαμε αυτες τις παπαριες?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p_sapelas Προβολή μηνύματος
    (γενικά κρατάω το τιμόνι λες και κάνω πάγκο και πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σφύγγω τα χέρια μου λές και θα με πάρει ο αέρας .. Γρήγορο το cbf )
    αυτο που γραφεις ειναι τεραστιο σφαλμα...
    προσπαθησε να χαλαρωσεις χερια στην οδηγηση και να μην βλεπεις το τιμονι σαν μια μπαρα με βαρη επανω...

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Γιατι τις φοβαμε αυτες τις παπαριες?
    Κι εγώ το ίδιο αλλά αν το δεις στο youtube θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι και κάτι τόσο το τραγικό τελικά, το γιατί κοστίζει 70βάλε ευρώ δεν καταλαβαίνω βέβαια άλλα αυτό δεν μας ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis206 Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ το ίδιο αλλά αν το δεις στο youtube θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι και κάτι τόσο το τραγικό τελικά, το γιατί κοστίζει 70βάλε ευρώ δεν καταλαβαίνω βέβαια άλλα αυτό δεν μας ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή.
    Το ειδα και μου αρεσε σαν ιδεα.Αλλα μου φαινεται οτι καποια στιγμη μπορει να με χαλαρωσει περισσοτερο απ'οτι πρεπει.Υπαρχει καμμια εργοστασιακη μηχανη που βγαινει με παρομοιο συστημα?

  11. #11
    Ιωνία οδός, τι λέμε; Τα 33χμ παράκαμψης του Αγρίνιου;

  12. #12
    http://www.ebay.com/itm/Universal-Mo...d61050&vxp=mtr

    Με ξεκουράζει πολύ και είναι τζάμπα.. δε το συνιστώ εντός πόλης

  13. #13
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αφού δεν το έβαλα 4 χρόνια Θεσ/κη-Πελ/σο δεν νομίζω να το βάλω ποτέ.
    Sent from me using a computer.

  14. #14
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αφού δεν το έβαλα 4 χρόνια Θεσ/κη-Πελ/σο δεν νομίζω να το βάλω ποτέ.
    Αφου γκαζι δεν εχεις,τι να σου χρειαστει?Μην σε τρομαξουνε τα ατιθασα γαιδουρια που βγαινουν απο το μοτερ?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Το ειδα και μου αρεσε σαν ιδεα.Αλλα μου φαινεται οτι καποια στιγμη μπορει να με χαλαρωσει περισσοτερο απ'οτι πρεπει.Υπαρχει καμμια εργοστασιακη μηχανη που βγαινει με παρομοιο συστημα?
    Να σου πώ την αλήθεια είναι κάτι που το σκέφτομαι κ εγώ αλλά από την άλλη στο ταξίδι έστω και για λίγο μπορείς να κατεβάσεις το ένα χέρι να κάνεις καμιά κίνηση με το καρπό έτσι για να έρθει στα ίσια του..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    http://www.ebay.com/itm/Universal-Mo...d61050&vxp=mtr

    Με ξεκουράζει πολύ και είναι τζάμπα.. δε το συνιστώ εντός πόλης
    Το έχει φίλος και να σου πώ σκέφτηκα να δοκιμάσω αλλά πάλι δεν ξέρω κατά πόσο θα με "ξεκλειδώνει" από το τιμόνι δεδομένου ότι σαφώς έχω διαπιστώσει ότι παρασφίγγομαι.. Έχω κ την ιδέα ότι η σχετικά σφικτή ντίζα του cbf χειροτερεύει την αντίδρασή μου..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Ιωνία οδός, τι λέμε; Τα 33χμ παράκαμψης του Αγρίνιου;
    Έλα δεν έχεις άδικο αλλά μπορείς να κάνεις αυτά τα 33 χλμ χωρίς χέρια στο τιμόνι

    Τώρα αναφορικά με το κόστος όντως για μια τέτοια πατεντούλα και εμένα μου φάνηκε υπερβολική αλλά δεν κατάφερα να βρώ κάτι αντίστοιχο είτε αυτό είναι κινέζικο είτε επώνυμο.. Το θέμα είναι ότι προορίζω το Kaoko σε συγκεκριμένη χρήση.. Ακόμα και στο Πάτρα Αθήνα στην παλιοκατάσταση που έχει αυτος ο δρόμος κινείσαι σε πολύ μεγάλο μέρος του δικτύου με 120+ και για σχετικά μεγάλα διαστήματα χωρίς να απαιτείται να επεμβαίνεις ιδιαίτερα στην ταχύτητα.. Τεσπα δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν μπορώ να πώ ότι θα γίνει αυτό που έχω στο νού μου αλλά...
    Τελευταία τροποποίηση από p_sapelas; 31/01/2014 στις 19:29.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γεια σας παιδιά! - Αγόρασα το 250
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 11:53
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 09:29
  3. Το Αγορασα !!!
    από thomass στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 09:59
  4. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 13:24
  5. "Ζήλια..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2004, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF