Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: on-off η off-on

  1. #1

    Angry on-off η off-on

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ TRANSALP 600 '95 ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ )
    ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΟΝΤΕΛΑ , TRANSALP 650 &
    V-STROM650 ( ΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ)
    ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΟΛΥ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΔΙΚΤΥΟ (ΜΕΝΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ) ΚΑΙ ΕΝΙΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΤΣΙΚΟΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΓΟΥΒΕΣ,ΓΟΥΒΕΣ ΚΑΙ ΓΟΥΒΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΩΜΑ (ΟΧΙ ΝΤΑΜΑΡΙΑ) ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ. ΓΙΑΝΝΗΣ 1969

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222
    Ε μα έχεις καμιά αμφιβολία για το τι απαντήσεις θα λάβεις; Φυσικά και V-Strom, αν μπορείς να συμβιβαστείς με το πανάσχημο μούτρο του!

  3. #3
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Tο V Storm ειναι μια Τουring μηχανη. Δεν την παιρνεις για την βαλεις σε χωμα!

  4. #4
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Για γούβες και κατσικόδρομους θα προτιμούσα να είμαι με transalp παρά με vstrom.

    Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει να δοκιμάσεις κανένα μονοκύλινδρο π.χ. bmw gs 650 ε? Πολύ καλό πάντως.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Για γούβες και κατσικόδρομους θα προτιμούσα να είμαι με transalp παρά με vstrom.

    Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει να δοκιμάσεις κανένα μονοκύλινδρο π.χ. bmw gs 650 ε? Πολύ καλό πάντως.



    ME TO TRANSALP ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΑΝΕΤΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΑΤΡΑ, ΑΘΗΝΑ ΚΛΠ;

  6. #6
    πηγαινωερχομαι τα τελευταια 2 χρονια κατα καιρους αθηνα - αιγιο με το ΤΑ και μπορω να πω οτι δεν εχω κανενα προβλημα στα ταξιδια. Στα νησια δεν το συζητω... Επισης η μηχανη δεν ζηταει τιποτα και ας ειναι μοντελο 92'. Απλα μερικες φορες ζηταω τα 200cc και τους 12hp επιπλεον(εχω το 400)...
    Η μηχανη ειχε αγοραστει για βοηθητικη χρηση και τελικα εχει γινει το μονο μεσο μετακινησης. Το επομενο παντως θα ειναι σιγουρα το africa..
    Εσυ αληθεια γιατι το δινεις το 600? για κατι ποιο νεο? δεν σε βολευει στη χρηση που το θες?

  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jek
    ME TO TRANSALP ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΑΝΕΤΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΑΤΡΑ, ΑΘΗΝΑ ΚΛΠ;
    Χαλαρά κάνεις ταξίδια. Εκτός βέβαια αν θες να το πηγαίνεις με 160 συνέχεια, τότε θα κουράσει και δε θα είναι και βράχος.

    ταξιδάκι με 120-140 κάνει άνετα και ξεκούραστα, ακόμα και αν πηγαίνεις Αλεξανδρούπολη
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    Με δεδομένο ότι θέλεις να πατάς χώμα και μάλιστα ανώμαλο, και να κάνεις ταξίδια τύπου Αθήνα-Πάτρα, προτείνω Transalp '95!!





    (μάλλον βαρέθηκες τη μηχανή σου μου φαίνεται, και σε τρώει να πάρεις άλλη... μια χαρά μηχανή έχεις για τη χρήση που θέλεις, αφού μάλιστα παραδέχεσαι πως δεν έχει πρόβλημα η μηχανή...). Αν θέλεις ντε και καλά να αναβαθμίσεις κρατώντας τις παραπάνω απαιτήσεις, μάλλον πας σε BMW 1200GS, που τσιμπάει το πορτοφόλι άσχημα...

  9. #9
    φίλε jek ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω

    έχεις και γαμώ τα εργαλεία και θέλεις να το αλλάξεις απλά για να πάρεις κάτι καινούργιο στην ΙΔΙΑ κατηγορία;

    τί μας ρωτάς αν πάει ταξίδια το 650 όταν έχεις το 600;

    εκτός πια και αν είναι λειώμα αυτό που έχεις και επίγει η αλλαγή, άλλο θέμα αυτό.

    τώρα πάλυ αν τα οικονομικά σου δεν επιτρέπουν μεγαλύτερη κατηγορία αλλά καινούργιο στην ίδια και αυτό το καταλαβαίνω και το σέβομαι.

    απο εκεί και πέρα, όποιος έχει v ώς γνωστόν είναι λίγο δύσκολο να πάει σε μονοκύλινδρο ακόμα και αν λατρεύει το χώμα. έχε τα μάτια σου ανοιχτά πάντως και για κανένα africa σε καλή κατάσταση αν είσαι χωματερός τύπος...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
    πηγαινωερχομαι τα τελευταια 2 χρονια κατα καιρους αθηνα - αιγιο με το ΤΑ και μπορω να πω οτι δεν εχω κανενα προβλημα στα ταξιδια. Στα νησια δεν το συζητω... Επισης η μηχανη δεν ζηταει τιποτα και ας ειναι μοντελο 92'. Απλα μερικες φορες ζηταω τα 200cc και τους 12hp επιπλεον(εχω το 400)...
    Η μηχανη ειχε αγοραστει για βοηθητικη χρηση και τελικα εχει γινει το μονο μεσο μετακινησης. Το επομενο παντως θα ειναι σιγουρα το africa..
    Εσυ αληθεια γιατι το δινεις το 600? για κατι ποιο νεο? δεν σε βολευει στη χρηση που το θες?

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ 600 ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ . ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

  11. #11
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    V-STROM με τα χιλια!!!!!!
    το μονο σημειο που υπερεχει το ΗONDA , ειναι οτι συμεριφερεται καλυτερα στις χωματινες περιηγησεις ....απο εκει και επειτα το χαος...........

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    V-STROM με τα χιλια!!!!!!
    Μπα, και το v-strom με τα εξακόσια πενήντα μια χαρά θα του είναι από γκάζι...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222
    με τα χίλια εννοεί "χωρίς συζήτηση", προφανώς. αν διάβασα καλά, μιλάει για επαρχιακό δίκτυο και "κάπου κάπου" γουβες. Οπότε, το μοναδικό πλεονέκτημα του ΤΑ (οι...γούβες) δεν είναι τόσο ισχυρό.
    Τί ψάχνετε, οι πωλήσεις του TA έχουν καταποντιστεί σε μεγάλο βαθμό από το V-Strom γιατί υπερέχει κατά ΠΟΛΥ σε πολλούς τομείς και υστερεί σε ελάχιστους. Αν ήταν και λιγότερο άσχημο από εμπρός, θα το είχε κυριολεκτικά εκμηδενίσει...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    φίλε jek ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω

    έχεις και γαμώ τα εργαλεία και θέλεις να το αλλάξεις απλά για να πάρεις κάτι καινούργιο στην ΙΔΙΑ κατηγορία;

    τί μας ρωτάς αν πάει ταξίδια το 650 όταν έχεις το 600;

    εκτός πια και αν είναι λειώμα αυτό που έχεις και επίγει η αλλαγή, άλλο θέμα αυτό.

    τώρα πάλυ αν τα οικονομικά σου δεν επιτρέπουν μεγαλύτερη κατηγορία αλλά καινούργιο στην ίδια και αυτό το καταλαβαίνω και το σέβομαι.

    απο εκεί και πέρα, όποιος έχει v ώς γνωστόν είναι λίγο δύσκολο να πάει σε μονοκύλινδρο ακόμα και αν λατρεύει το χώμα. έχε τα μάτια σου ανοιχτά πάντως και για κανένα africa σε καλή κατάσταση αν είσαι χωματερός τύπος...





    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
    ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗ ΚΑΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΩΡΑ (ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ!!!!!).

    ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ TRANSALP ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120 ΚΛΜ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ) ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑΣ (ΦΟΡΑΩ METZELER SAHARA???)
    ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ;H ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  15. #15
    Για την χρήση που το θέλεις,και αυστηρά ανάμεσα στα 2,προτείνω το χοντα.Σε ΟΛΑ τα άλλα θέματα,πλήν του χώματος,το σουζούκι είναι μακράν καλύτερο.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ON στο OFF ή OFF στο ΟΝ ?
    από ggs στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2012, 11:49
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2009, 19:29
  3. on-off η off-on
    από jek στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2005, 15:54
  4. Μεγα On-off..........!!!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 11:10
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF